Archiwum 2019-2020 - OPP

OPP
Przejdź do treści

Archiwum 2019-2020

Informacje o nas > Archiwum aktualności
W HOŁDZIE ŻOŁNIERZOM WYKLĘTYM
W niedzielę 28 lutego odbyły się miejskie uroczystości Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych (ustanowionego sejmową ustawą w 2011 roku). Wśród patronów uroczystości wymienione zostało Ognisko Pracy Pozaszkolnej. Nasi recytatorzy – Maja Mackojć i Kacper Pierzak, wspierani przez instruktora Wojciecha Czaplewskiego – współtworzyli program artystyczny, zaprezentowany w Regionalnym Centrum Kultury. Recytatorski montaż składał się z wierszy Zbigniewa Herberta.
Szczegółową relację z wydarzenia, wraz ze zdjęciami, znaleźć można na stronie: http://kolobrzegwiary.pl/?p=14678
Liga Młodziczek

Zakończył się ostatni turniej w ramach Wojewódzkiej Ligii Młodziczek, w którym ostatecznie uplasowaliśmy się w tabeli na III miejscu 🥉. W turnieju w Szczecinie nasze zawodniczki w pierwszym meczu spotkały się z zespołem UKS BARNIM Goleniów. Mecz zdecydowanie nam nie "siedział", pomimo wygrania pierwszego seta.Serie błędów zagrywek, nie wykorzystywanie sytuacji i falowa gra zespołu zemściły się, co przełożyło się na przegraną 1-2 (20,-13,-12). Drugi mecz z gospodarzami wyglądał zdecydowanie lepiej. Bardzo dobra zagrywka sprawiła szczeciniankom wiele problemów i skuteczna gra zespołu zdecydowała o naszej wygranej w tie-breaku 2-1(24,-9 ,10)
Teraz czas na przygotowanie się do walki o medal w Mistrzostwach Województwa Zachodniopomorskiego Młodziczek !!!
Skład zespołu: Ozorowska Alicja (kapitan), Ostrysz Aleksandra, Mikołajewska Zuzanna, Banasiak Aleksandra, Matyjach Blanka, Jurczyga Konstancja, Indycka Magdalena, Bednarkiewicz Marta, Fijałkowska Martyna, Grefling Amelia, Łupkowska Oliwia, Oleksy Oliwia
Trener Piotr Bogdanowicz
Siatkarze ze Zmiennym Szczęściem

W  dniu 06.02.2021 UKS OPP Powiat Kołobrzeski  w ramach rozgrywek III ligi męskiej  rozegrał mecz na szczycie z zespołem Atak Gorzów Wielkopolski .   Po bardzo trudnej i długiej podróży niezwykle zaciętym spotkaniu  trwającym  2 godziny  kołobrzeżanie ulegli gospodarzom  3:1  wynik w małych punktach 93-91. O zwycięstwie w meczu dosłownie zadecydowały dwie akcje.
13.02.2021  to kolejne spotkanie  III ligi męskiej  tym razem Kołobrzeżanie podejmowali  zespół Oriona Sulechów . Po zaciętych początkach setów zawodnicy UKS OPP Powiat Kołobrzeski uzyskiwali kilku punktową przewagę której nie oddali do końca partii. UKS OPP Powiat Kołobrzeski  MKS Orion Sulechów 3:0 (25:18,25:20,25:22). MVP meczu wybrano Oskara Pinterę na wyróżnienie zasłużył również libero Kacper Jakubowski
Skład UKS OPP Powiat Kołobrzeski : Mariusz Kowalik (kapitan) Oskar Pintera , Marcin Subel , Kamil Benedyktowicz, Kamil Świątkowski , Jarosław Pankiewicz, Kacper Lange , Mateusz Andrzejewski , Bartłomiej Smyczek , Aleksander Wszelaki , Kacper Jakubowski
Trenerzy: Leszek Kowalewski , Waldemar Pankiewicz Dariusz Świątkowski
Osiągnięcia Naszych Wychowankó w 2020 roku
2020 to chyba najtrudniejszy w dotychczasowej działalności Ogniska Pracy Pozaszkolnej rok.Rozpoczynaliśmy go z jednym z najbogatszych planów działania w historii. Niestety pandemia pokrzyżowała nasze zamierzenia. Zamknięcie Ogniska wiosną, a także sanitarne obostrzenia obowiązujące do dnia dzisiejszego zmusiły nas do zmiany sposobu działania. Dla dobra naszych podopiecznych i  dla podtrzymania dobrego imienia naszej placówki, postanowiliśmy przenieść nasze plany do internetowej rzeczywistości. Zaowocowało to wieloma arcyciekawymi pomysłami, a zwłaszcza rozszerzyło zasięg naszych konkursów do rangi ogólnopolskich. Umożliwiło to także uczestnictwo naszych podopiecznych w konkursach organizowanych przez inne instytucje kultury.
W tabelach prezentowanych poniżej umieściliśmy wszystkie sukcesy jakie odnieśli nasi wychowankowie na polu sportowym i artystycznym, a także wymieniliśmy wszystkie imprezy które zostały zorganizowany przez nasze Ognisko jak i imprezy w których uczestniczyli lub uświetniali swoimi występami nasi podopieczni.

Ostateczna klasyfikacja:
TREFL GDAŃSK
MKS BZURA OZORKÓW
UKS OPP POWIAT KOŁOBRZESKI
UKS SMS JOKER PIŁA
IUKS JEDYNKA POZNAŃ
MKS ORION SULECHÓW
AT JASTRZĘBSKI WĘGIEL
BKS I BYDGOSZCZ
UKS PIAST KROTOSZYN
NTS TRÓJKA NAKŁO
UKS DWÓJKA MILICZ
NTS TRÓJKA NAKŁO
Nagrody indywidualne:
MVP Ryszard Sałata TREFL GDAŃSK
NAJLEPSZY PRZYJMUJĄCY: PATRYK RODEK TREFL GDAŃSK
NAJLEPSZY ATAKUJĄCY: SZYMON POBROTYN MKS BZURA OZORKÓW
NAJLEPSZY ROZGRYWAJĄCY: Gracjan Baranowski UKS SMS JOKER PIŁA
NAJLEPSZY LIBERO: Kamil Majchrzak MKS BZURA OZORKÓW
NAJLEPSZY ŚRODKOWY: DAWID KORCZYK UKS OPP POWIAT KOŁOBRZESKI
Partnerzy:
STALPRO SZCZECIN, ALPLAST, FAWES, MEDISEPT, FANUC, CAPITAL PARK, ASICS, ARKA MEDICAL SPA, FANABERIA,
Podium dla OPP !

W miniony weekend na kołobrzeskiej Hali Milenium rozegrany został Ogólnopolski Turniej Piłki Siatkowej Młodzików. Był to najsilniej obsadzony turniej w Polsce w tej kategorii wiekowej. Na parkiecie rywalizowało 12 zespołów z 8 województw, a wśród nich m.in. ubiegłoroczny Mistrz i Wicemistrz Polski w kategorii młodzików – AT Jastrzębski Węgiel oraz TREFL GDAŃSK. Warto zaznaczyć, że każdy z zespołów biorących udział jest obecnie kandydatem do zwycięstwa w swoich rozgrywkach wojewódzkich. Organizatorem i gospodarzem zawodów był UKS OPP POWIAT KOŁOBRZESKI wraz z Miejskim Ośrodkiem Sportu i Rekreacji w Kołobrzegu. Przez trzy dni rozegranych zostało 36 spotkań czyli ponad 80 rozegranych setów ( wliczając tiebreaki ). Poziom sportowy turnieju jest zapowiedzią bardzo interesującego sezonu rozgrywek o Mistrzostwo Polski w tej kategorii wiekowej. Zdecydowanym zwycięzcą kołobrzeskiej rywalizacji okazał się być ubiegłoroczny Wicemistrz Polski TREFL GDAŃSK. Siatkarze z Gdańska wyróżniali się na tle wszystkich zespołów parametrami fizycznymi zawodników jak i jakością gry. Tuż za nimi uplasował się zespół MKS BZURA OZORKÓW, który zwyciężył w meczu bezpośrednim o 2 miejsce z gospodarzami UKS OPP POWIAT KOŁOBRZESKI. Podopieczni Dariusza Cholki i Roberta Szpaka zwyciężyli we wszystkich spotkaniach grupowych ( z AT Jastrzębski Węgiel, IUKS Jedynka Poznań oraz BKS II Bydgoszcz ), a później w rywalizacji półfinałowej po pełnym emocji meczu z Orionem Sulechów. Dopiero w grupie finałowej ulegli zespołowi Trefla Gdańsk ( 0:2 ), a w ostatnim meczu turnieju nieznacznie przegrali z reprezentantami województwa łódzkiego – 13:15 w tiebreaku. Patronat nad turniejem objęli: Urząd Marszałkowski w Szczecinie, Starostwo Powiatowe w Kołobrzegu, Urząd Miasta w Kołobrzegu, Zachodniopomorska Federacja Sportu oraz Zachodniopomorski Związek Piłki Siatkowej.

WIELKIE GRANIE NA MILENIUM!

W przyszły weekend na Hali Milenium Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Kołobrzegu odbędzie się Ogólnopolski Turniej Piłki Siatkowej Młodzików. Organizatorem i gospodarzem zawodów jest UKS OPP POWIAT KOŁOBRZESKI. Na kołobrzeskim parkiecie rywalizować będą czołowe zespoły z kraju w kategorii młodzików ( ur. 2006 i młodsi ) z 8 województw! W turnieju biorą udział tylko licencjonowane zespoły i jest to forma przygotowań do współzawodnictwa w ramach Polskiego Związku Piłki Siatkowej. Całą rywalizację będzie można śledzić na profilu FB UKS OPP POWIAT KOŁOBRZESKI oraz MILENIUM KOŁOBRZEG. Turniej organizowany jest w ścisłym reżimie sanitarnym i zgodzie z aktualnymi wytycznymi PZPS. Zawody są objęte patronatem Urzędu Marszałkowskiego Województwa Zachodniopomorskiego, Starostwa Powiatowego w Kołobrzegu, Urzędu Miasta Kołobrzeg oraz Zachodniopomorskiego Związku Piłki Siatkowej.
Brawa dla Jaśminy!
5 lutego odbyła się uroczystość wręczenia przez Prezydent Miasta Kołobrzeg Annę Mieczkowską stypendiów artystycznych za osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej w roku 2020. Miło nam poinformować, że nasza podopieczna – Jaśmina Wenta, otrzymała roczne stypendium artystyczne. Nasza wychowanka w roku 2020 zajęła m. in. I miejsce i otrzymała Nagrodę Specjalną na Międzynarodowym Festiwalu „Art Panorama” w Lublinie, zdobyła również Nagrodę Specjalną od Grupy Audytorium 17 zrzeszającą Regionalne Rozgłośnie Polskiego Radia, a także otrzymała wyróżnienie od Jury oraz Nagrodę Publiczności na Ogólnopolskim Przeglądzie Twórczości Przemysława Gintrowskiego „Pamiątki”.
Serdecznie gratulujemy i życzmy wielu sukcesów!
Kolejne Zwycięstwa
 Trzecioligowych Siatkarzy UKS OPP Powiat Kołobrzeski
 
W dniu 23 stycznia siatkarze UKS OPP Powiat Kołobrzeski pokonali na wyjeździe UKS Żak Krzeszyce 3:2  (25:17,21:25,23:25,25:23,15:12)
Znakomity początek i prowadzenie 9:0 Kołobrzeżanie zaskoczyli gospodarzy mocną zagrywką i grą blok obrona i nie oddali inicjatywy już do końca tego seta . Drugi set to dra punkt za punkt  do wyniku 15:15 tu nastąpiła seria 4 szkolnych błędów zawodników UKS OPP Powiat Kołobrzeski (dogranie na drugą stronę siatki , atak w aut i złe przyjęcie ) doświadczeni gospodarze nie oddali już prowadzenia do końca seta , w trzeciej partii znowu dobra zagrywka i gra blok obrona dały prowadzenie 8:1 . Tu nastąpiło rozprężenie i seria błędów w przyjęciu libero ( 4 ) rozbiły grę i doprowadziły do nerwowej końcówki w której szczęście dopisało gospodarzom . Najbardziej zacięty przebieg miał 4 set , akcja za akcje prowadzenie przechodziło ze strony na stronę ,w końcówce Kołobrzeżanie wrócili do dobrej gry blok obrona . Set V to wymiana ciosów do wyniki 3:3  tu przewagę zaczęli zdobywać zawodnicy UKS OPP Powiat Kołobrzeski , decydujący moment to cztery  dobre akcje  przy wyniku 9:7 . Uzyskanej przewagi goście nie oddali do końca .
MVP spotkania został wybrany  Mariusz Kowalik
Skład UKS OPP Powiat Kołobrzeski :Mariusz Kowalik (kapitan) Marcin Subel , Jarosław Pankiewicz , Oskar Pintera , Kamil Benedyktowicz , Sławomir Pyta , Mateusz Andrzejewski , Adrian Bartnik , Aleksander Wszelaki , Dominik Wijas , Kacper Jakubowski (libero)
trenerzy Leszek Kowalewski Waldemar Pankiewicz
 
W Kolejnym meczu /30 stycznia/kołobrzeżanie podejmowali A.Z. Iwaniccy Gubin.
Nasza drużyna ma szczęście do pięciosetowych meczy – szczęśliwie także pokonaliśmy przeciwników  3:2 (16:25,25:18,25:21:20:25,15:12).
Niesamowicie zacięty i obfitujący w efektowne akcje z obu stron - pierwszy set to znakomita zagrywka gości oraz perfekcyjne przyjęcie co w efekcie dało pewne zwycięstwo drużynie z Gubina. W secie drugim trenerzy zespołu z Kołobrzegu zaordynowali zmianę zagrywki na flot  . Dało to efekt punktowy i wygraną seta. W secie trzecim kołobrzeżanie kontynuowali swoją taktykę i pewnie wygrali . Początek czwartego seta to dobra gra do wyniku 12:8 przy którym  nastąpiła seria 6 błędów własnych w odbiorze i ataku . Goście przejęli inicjatywę i wygrali partię . W piątym secie trenerzy gospodarzy przeorganizowali ustawienie zespołu  i po zmianie stron przy wyniku 8:7 dla gości  kołobrzezanie przeprowadzili 5 udanych akcji – blok, obrona zakończonych skuteczną kontrą  i wygrali seta do 12 .
Najlepszym zawodnikiem spotkania MVP wybrano Marcina Subla .
Skład UKS OPP Powiat Kołobrzeski : Mariusz Kowalik (kapitan) Marcin Subel , Jarosław Pankiewicz , Oskar Pintera , Kamil Benedyktowicz , Sławomir Pyta , Mateusz Andrzejewski , Adrian Bartnik , Bartosz Smyczek , Dominik Wijas , Kacper Jakubowski (libero)
trenerzy Leszek Kowalewski Waldemar Pankiewicz
W miniony weekend w Drawsku Pomorskim po przerwie świątecznej odbył się kolejny turniej Wojewódzkiej Ligi Młodzików. UKS OPP POWIAT KOŁOBRZESKI jako lider rozgrywek podejmował zespoły : UKS OLIMPIJCZYK DRAWSKO POMORSKIE oraz STOCZNIA M&W DARŁOWO. Podopieczni Dariusza Cholki i Roberta Szpaka z dwoma zwycięstwami bez straty seta umocnili się na pozycji lidera rozgrywek. Do zakończenia etapu ligowego pozostał tylko jeden turniej, a następnie rozgrywki finałowe. Kołobrzeski zespół bardzo mocno szykuje się do fazy centralnej rozgrywek o Mistrzostwo Polski Młodzików. W dniach 5-7 luty na Hali Milenium odbędzie się Ogólnopolski Turniej Młodzików w którym weźmie udział 12 czołowych zespołów z 8 województw. Będzie to sprawdzian kołobrzeskiej ekipy w starciu z bardzo mocnymi zespołami z kraju.

Zwycięstwa na rozpoczęcie nowego roku
W pierwszym w nowym roku meczu w Kołobrzegu trzecioligowi siatkarze UKS OPP Powiat Kołobrzeski  pokonali UKS 13 LO VII Zielona Góra  3:0 (25:19,25:12,25:12)  Kołobrzeżanie przystąpili do meczu bardzo zmotywowani z dużą chęcią odniesienia zwycięstwa. Początek seta to trochę nerwowych zagrań i parę błędów w zagrywce i odbiorze , jednak z każdą następną piłką gra stawała się bardziej uporządkowana . W końcówce dobra zagrywka i gra blokiem dały wygraną w pierwszej  partii . W kolejnych setach zawodnicy UKS OPP Powiat Kołobrzeski "odpalili" w polu zagrywki. Mateusz Andrzejewski , Marcin Subel ,Oskar Pintera ,Mariusz Kowalik seryjnie posyłali "asy serwisowe" i przesądzili o losach spotkania . Dwa kolejne  sety wygrywając do 12. Najlepszym zawodnikiem spotkania został wybrany Mateusz Andrzejewski 12 asów serwisowych.
Kołobrzeżanie wystąpili w składzie : Mariusz Kowalik(kapitan) Marcin Subel ,Oskar Pintera , Jarosław Pankiewicz , Sławomir Pyta , Mateusz Andrzejewski , Adrian Bartnik , Kamil Benedyktowicz , Kacper Jakubowski (libero)
Trenerzy Leszek Kowalewski , Waldemar Pankiewicz
Młodziczki w ubiegłą sobotę w Szczecinku rozegrały swój pierwszy ligowy turniej w tym roku.  Podopieczne trenera Piotra Bogdanowicza w pierwszym meczu zmierzyły się z gospodarzami MKS GRYF Szczecinek wygrywając spotkanie 2 : 0 (10,17) . W kolejnym meczu młodziczki zagrały przeciwko UKS BARNIM Goleniów, wygrywając całe spotkanie 2:1 (18,-26,7), tym samym utrzymały się w I Lidze i zajmują aktualnie III miejsce w tabeli.
Do końca rozgrywek ligi wojewódzkiej zostały jeszcze 3 spotkania. Kolejny turniej odbędzie się w sobotę 30 stycznia w Kołobrzegu, w którym nasze zawodniczki na własnym parkiecie zagrają z zespołami UKS POMORZANIE POGODNO Szczecin I oraz UKS VOLLEY Wałcz.
Trzymamy kciuki i życzymy awansu do ćwierćfinałów Mistrzostw Polski.
Z okazji Dnia Babci i Dziadka starosta kołobrzeski Tomasz Tamborski przekazał dla podopiecznych Domu Pomocy Społecznej we Włościborzu poduszki ze zwycięskimi projektami najmłodszych mieszkańców naszego powiatu, wyłonionymi w powiatowym konkursie plastycznym, zorganizowanym przez Ognisko Pracy Pozaszkolnej. Na konkurs „Podusia dla babusi i dziadziusia” wpłynęło 51 projektów, spośród których wyłoniono 18 prac. Następnie przeniesiono je na płótno, w efekcie czego powstały niepowtarzalne, własnoręcznie malowane poduszki dla seniorów.
Upominki dla mieszkańców Domu Pomocy Społecznej we Włościborzu odebrała dyrektor Małgorzata Rzepka-Klincewicz.
Dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział w konkursie, a nagrodzonym - gratulujemy.
W te piękne Święta niech każdy pamięta z głębi serca płynące życzenia: zdróweczka, marzeń spełnienia, iskierek radości i dużo dużo miłości. Pełnych ciepła spokoju i radości Swiąt Bożego narodzenia oraz pomyślności i sukcesów w 2021 roku życzą siatkarki i siatkarze wraz z trenerką.
Z okazji zbliżających się świąt przedstawiamy teledysk przygotowany przez kołobrzeskie Ognisko Pracy Pozaszkolnej. Wykonawcami są nasi podopieczni z sekcji muzycznej, prowadzonej przez panią Edytę Teterę oraz z sekcji tanecznej "Swan Dance" pani Marty Herbowskiej. Scenografia jest autorstwa pani Beaty Dąbrowskiej. Słowami z piosenki życzymy wszystkim Mieszkańcom Powiatu Kołobrzeskiego spokojnych i zdrowych Świąt Bożego Narodzenia. Naszym młodym wykonawcom życzę wielu sukcesów w Nowym Roku, a wychowawcom i rodzicom dziękuję za ich pracę w tym trudnym czasie
UDANY WEEKEND OPP

W miniony weekend męskie zespoły UKS OPP POWIAT KOŁOBRZESKI rywalizowały w rozgrywkach ligowych w dwóch kategoriach wiekowych: młodzik i senior. Zespół młodych siatkarzy był gospodarzem ostatniego tegorocznego turnieju w ramach I ligi młodzika. Podopieczni Dariusza Cholki i Roberta Szpaka podtrzymali zwycięską passę i wywalczyli komplet punktów utrzymując pozycję lidera rozgrywek. Pierwszy mecz rozgrywany był z zeszłorocznym brązowym medalistą w tej kategorii wiekowej – UKS BRONEK KOSZALIN. Set otwierający spotkanie nie układał się po myśli kołobrzeskiego zespołu. Bardzo dużo błędów własnych we wszystkich elementach gry siatkarskiej, a przy tym bardzo dobra gra przeciwników spowodowały, że pierwszy set zdecydowanie zwyciężył zespół z Koszalina. Druga partia to wyrównana rywalizacja i walka o każdy punkt. Po pełnej emocji końcówce seta gospodarzom udało się doprowadzić do tiebreak’a. Trzeci set to już bardzo dobra gra UKS OPP POWIAT KOŁOBRZESKi i zdecydowane zwycięstwo 15:4, a w całym spotkaniu 2:1. Drugi mecz kołobrzeżan to rywalizacja z UKS LOLEK/AS 13 Koszalin. Kołobrzeski zespół pomimo słabszej dyspozycji w pierwszej partii zwyciężył 2:0 wygrywając kolejny turniej tego sezonu. Dotychczasowy bilans ligowy podopiecznych Dariusza Cholki i Roberta Szpaka to 9 zwycięstw bez porażki.
Seniorzy UKS OPP również mieli bardzo pracowity weekend. W sobotę rozgrywali mecz ligowy w Drawsku Pomorskim, a następnego dnia wyjeżdżali do lubuskiego zmierzyć się z VOLLEY GUBIN. Rywalizacja w ramach naszego województwa okazała się być zwycięska dla kołobrzeżan. Podopieczni Leszka Kowalewskiego i Waldemara Pankiewicza zwyciężyli 3:0 po dobrzej grze obydwu zespołów. Warto zaznaczyć, że w zespole naszych seniorów swoje szanse otrzymują zawodnicy grup młodzieżowych. Dzień później kołobrzeżanie zmierzyli się z UKS VOLLEY GUBIN. W rywalizacji z klubami województwa lubuskiego z 4 rozegranych spotkań, aż trzy zakończyły się tiebreak’ami. Tym razem pomimo bardzo dobrej dyspozycji kołobrzeskiego zespołu ostatecznie zwycięstwo odniósł zespół z Gubina. Trenerzy patrzą jednak optymistycznie na poczynania zawodników, gdyż widać ciągłą poprawę gry we wszystkich elementach siatkarskich.
Rozstrzygnięcie konkursu:
 „Zaśpiewajmy kolędy, pastorałki i piosenki świąteczne”

Drodzy Wykonawcy! Z prawdziwym zachwytem i wzruszeniem słuchaliśmy wszystkich nagrań, które przesłaliście do nas z niemalże z całej Polski. Jesteśmy mile zaskoczeni tak dużą ilością zgłoszeń – ponad 50!  Mieliśmy niezwykłą przyjemność wysłuchać najmłodszych i trochę starszych wokalistów oraz duetów i zespołów z: Bielska-Białej, Batorza, Bytomia, Chorzowa, Drawska Pomorskiego, Dobrego Miasta, Godziszowa, Janowa Lubelskiego, Kątów, Karpiówki, Międzyrzeca Podlaskiego, Niebieszczan, Słodkowa, Słupska, Solinki, Stojeszyna, Szczecina, Wałbrzycha, Wólki Rudnickiej, Wrocławia, Tych, Zarajca, Ustronia Morskiego oraz Powiatu Kołobrzeskiego. Dziękujemy, że zechcieliście podzielić się z nami swoim talentem, wrażliwością, mądrością, pięknymi  słowami, muzyką, świątecznym przesłaniem i nastrojem. W tym niełatwym dla nas wszystkich czasie, dzięki Wam przeżyliśmy chwile zadumy i refleksji, czasami uśmiechu, zatrzymania się chociaż na moment, żeby pomyśleć co jest ważne.
Na nasz konkurs wpłynęło tak dużo prezentacji, że śmiało możemy stwierdzić, że to  konkurs OGÓLNOPOLSKI, za co Wam wszystkim serdecznie dziękujemy! To było dla nas niezwykle inspirujące wokalne spotkanie mimo, że wirtualne

Miło nam przekazać, że nagrody otrzymują:
1.      Alicja Małyjurek, Tychy
2.      Emilia Głodek, Kąty
3.      Emilia Bielecka, Karpiówka
4.      Aleksandra Juchniewicz, Szczecin
5.      Julia Rączka, Bielsko-Biała
6.      Andrzej Pyrzanowski, Cyganka
7.      ZPiT Tychy
8.      Amelia Kuształa, Dobre Miasto
9.      Martyna Guzy, Chorzów
10.  Lena Sikora, Szczecin
11.  Sara Niemczyk, Niebieszczany
12.  Ewelina Matejko, Żabce
13.  Matylda Wachowska, Kołobrzeg
14.  Duet Sisters, Rudnik
15.  Duet Zosia i Marcelina, Kołobrzeg
16.  Milena Suchora, Stojeszyn
17.  Julia Kamińska, Wałbrzych
18.   Studio piosenki OPP, Kołobrzeg
Konkurs odbył się pod patronatem Starosty Kołobrzeskiego p. Tomasza Tamborskiego i zrealizowany został ze środków w ramach promocji Powiatu Kołobrzeskiego. Dodatkowe nagrody ufundowała firma „Alplast”. Poniżej możecie obejrzeć fragmenty Waszych prezentacji. Bardzo żałujemy, że tak krótkie, ale niestety ograniczały nas względy techniczne.
Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom, dziękujemy za udział w konkursie i życzymy wielu sukcesów, radości i spełniania marzeń! Nagrody zostaną przesłane w najbliższym czasie pocztą.
MARATON W SIECI. MŁODZI ARTYŚCI W OPP

Jedenasty Maraton Artystyczny się odbył – już samo to zdanie w pandemicznych okolicznościach komunikowałoby sukces. Lecz dodać jeszcze śmiało można, że pandemiczna edycja tego artystycznego konkursu dla dzieci i młodzieży – choć przeniesiona z wiosny w czas późnojesienny – okazała się przedsięwzięciem wyjątkowo udanym. Oczywiście, że do szczęścia zabrakło tego, co stanowiło o uroku poprzednich dziesięciu edycji: bezpośredniego kontaktu uczestników oraz zawsze licznej publiczności. Wirus nie pozwolił. Ale Maraton odbył się – przyciągając grubo ponad 450 „podmiotów wykonawczych” – wykonawców indywidualnych, duetów, większych i mniejszych zespołów. W czterech konkursach: tanecznym, wokalnym, plastycznym i literackim (który odbył się w zastępstwie konkursu recytatorskiego, po raz pierwszy, lecz zapewne nie ostatni), swój artystyczny talent prezentowali młodzi artyści – od przedszkolaków do maturzystów. Jurorzy mieli w tym roku wyjątkowo dużo pracy. Zdalna formuła konkursu co prawda uniemożliwiła osobisty kontakt, ale za to pozwoliła zwiększyć zasięg Maratonu, który przekroczył granice powiatu i województwa, otwierając się na współpracę z placówkami kultury i edukacji z dalekich ośrodków. Archiwum tegorocznego konkursu to setki filmów, nagrań i nadesłanych prac plastycznych i literackich. Dzięki finansowemu wsparciu Powiatu i Miasta (dziękujemy!) laureaci mogli otrzymać wartościowe nagrody, a wszyscy uczestnicy – pamiątkowe dyplomy i upominki. Z pewnością dobrze to posłuży prestiżowi przedsięwzięcia i promocji kołobrzeskiej kultury.
 
 Za oknem świat pikseli.
Cyfrowi przyjaciele,
Cyfrowa niedziela w kościele,
Cyfrowi nauczyciele.
Zdalne nauczanie,
Zdalne oczekiwanie.
Wielkanoc,
Boże Narodzenie,
Weekend, dzień powszedni.
Online wigilijny wieczór...
Nie tego spodziewałam się po XXI wieku!
 
– tak napisała Marta, kołobrzeżanka z piątej klasy, w wierszu nagrodzonym w konkursie literackim. Pandemia tłamsi kulturę? A może także ją karmi?
Impreza nie mogłaby się odbyć, gdyby nie wsparcie instytucji zewnętrznych: patronat nad wydarzeniem tradycyjnie objęło Starostwo Powiatowe Kołobrzeg, a hojnym mecenasem Maratonu stał się także Urząd Miasta Kołobrzeg.
Szczegółowe informacje na temat uczestników, składów komisji jurorskich, nagrodzonych i wyróżnionych prezentacji znaleźć można na stronie internetowej Ogniska Pracy Pozaszkolnej (www.opp.kolobrzeg.pl).
W niedzielę 13.12.2020 na hali sportowej Szkoły Podstawowej nr 6 w Kołobrzegu rozegrany został Ogólnopolski Świąteczny Turniej Piłki Siatkowej Młodzików. Zespół UKS OPP POWIAT KOŁOBRZESKI, który jest liderem rozgrywek wojewódzkich chciał skonfrontować się z czołowymi klubami tej kategorii wiekowej w innych regionach. Z racji sytuacji epidemiologicznej w kraju turniej zaplanowany był tylko na 3 zespoły z dodatkowymi meczami rewanżowymi, aby jak najbardziej skorzystać szkoleniowo z tego wydarzenia. Z zaproszenia do wspólnej rywalizacji skorzystały czołowe zespoły swoich rozgrywek wojewódzkich: STS OLIMIPIA SULĘCIN ( lubuskie ) oraz  UKS SMS JOKER PIŁA ( wielkopolskie ). W pierwszej rundzie spotkań wszystkie trzy mecze były bardzo zacięte i zakończyły się tiebreak’em. Gospodarze pod wodzą Dariusza CHolki i Roberta Szpaka wygrali z Olimpią Sulęcin (2:1), ale ulegli zespołowi z Piły (1:2). Z kolei w starciu między zespołami gości lepszy okazał się być zespół z lubuskiego. Po I rundzie tylko małe punkty decydowały o aktualnej klasyfikacji. Spotkania rewanżowe rozgrywane były do dwóch setów bez względu na wynik. W drugiej odsłonie turnieju mocnym akcentem rozpoczął kołobrzeski zespół od zwycięstwa i udanego rewanżu z JOKEREM PIŁA (2:0). Po tym spotkaniu zespół z wielkopolskiego zmuszony był zrezygnować z dalszej rywalizacji z powodu problemów zdrowotnych. Decydującym o zwycięstwie miało być spotkanie pomiędzy gospodarzami, a STS OLMIPIA SULĘCIN. Ten mecz zakończył się remisem (1:1)  i organizatorzy wspólnie z pozostałymi trenerami zdecydowali, że pierwsze miejsce przypadnie zarówno zespołowi z województwa lubuskiego, ja i UKS OPP POWIAT KOŁOBRZESKI.
         WYNIKI SPOTKAŃ:
UKS OPP POWIAT KOŁOBRZESKI – STS OLIMIPIA SULĘCIN 2:1
UKS OPP POWIAT KOŁOBRZESKI – JOKER PIŁA 1:2
STS OLIMIPIA SULĘCIN - JOKER PIŁA 2:1
UKS OPP POWIAT KOŁOBRZESKI - JOKER PIŁA 2:0
UKS OPP POWIAT KOŁOBRZESKI – STS OLIMIPIA SULĘCIN 1:1
         KLASYFIKACJA:
1.UKS OPP POWIAT KOŁOBRZESKI / STS OLIMIPIA SULĘCIN
3.UKS SMS JOKER PIŁA
,,Mikołajki pod siatką”

We wtorek 8 grudnia w Hali Ogniska Pracy Pozaszkolnej w Kołobrzegu rozegrany został świąteczny turniej ,,Mikołajki pod siatką”. Jest to już druga edycja tego typu wydarzenia sportowego. Zawodnicy i zawodniczki UKS OPP POWIAT KOŁOBRZESKI rywalizowali ze sobą w ramach ,,ligi trójek siatkarskich”. Z racji sytuacji epidemiologicznej w kraju turniej podzieliliśmy na dwie części: chłopcy (młodzik, kadet, junior) oraz dziewczęta (młodziczka, kadetka, juniorka, seniorka ). Łącznie w turnieju wzięło udział 30 dziewcząt oraz 36 chłopców. Rozegranych zostało 110 spotkań siatkarskich w formule ,,trzy na trzy”. Wydarzenie miało na celu integrację społeczności siatkarskiej klubu.
SZACHOWE MIKOŁAJKI

Spragnieni rywalizacji szachiści tradycyjnie , 6 grudnia mieli okazję spotkać się w hali Ogniska Pracy Pozaszkolnej w Kołobrzegu, na corocznym Turnieju Mikołajkowym pod patronatem  Starosty Kołobrzeskiego Pana Tomasza Tamborskiego. Tegoroczny turniej był wyjątkowy ze względu na okoliczności w jakich przyszło go rozgrywać (reżim sanitarny) , ale przede wszystkim wyjątkowy ze względu na ilość i pochodzenie  uczestniczących w nim zawodników. W dotychczas rozgrywanych Turniejach Mikołajkowych uczestniczyli głównie zawodnicy z powiatu kołobrzeskiego i Koszalina. Tym razem gościliśmy graczy z tak odległych miast jak;  Szczecin, Choszczno, Kwidzyn, Warszawa, Jelenia Góra, Goleniów. Łącznie wystartowało 50 zawodników. Najmłodsi uczestnicy mieli po 7 lat, najstarszy zawodnik miał lat 70. Rywalizacja przebiegała w pogodnej, przyjaznej ,przedświątecznej atmosferze. Jak przystało na Turniej Mikołajkowy wszyscy uczestnicy zostali obdarowani drobnymi upominkami i słodyczami wręczanymi przez Mikołaja.
Wyniki Turnieju umieszczone są na stronie ChessArbiter Pro:
Do zobaczenia w przyszły roku.
Wesołych Świąt, zdrowia i wszelkiej pomyślności w nadchodzącym 20201 roku składają organizatorzy turnieju i wszyscy pracownicy OPP.
Siatkarki i Siatkarze UKS OPP z dobrą passą

III LIGA KOBIET
W minioną sobotę 05.12.2020 najstarsze zawodniczki UKS OPP Powiat Kołobrzeski rozpoczęły zmagania w III Lidze Kobiet. W nadchodzącym sezonie rozgrywki prowadzone są w formule jednodniowych turniejów na których każdy zespół rozgrywa 2 spotkania. Dziewczęta z Kołobrzegu swój pierwszy turniej rozegrały w Szczecinie, gdzie spotkały się z zespołami z Czaplinka i Polic. Podopieczne Krzysztofa Ośliślok znakomicie rozpoczęły zmagania w III Lidze i po bardzo dobrej grze odniosły dwa zwycięstwa, tracąc tylko jednego seta w dwóch spotkaniach. Kolejny turniej już za tydzień w Czaplinku, w którym kołobrzeżanki zagrają z zespołem gospodarzy oraz Koszalina.
Wyniki:
UKS OPP Powiat Kołobrzeski - KPS Czaplinek 3-1 ( 25-18, 20-25, 26-24, 25-18 )
UKS OPP Powiat Kołobrzeski - SMS Police 3-0 ( 25-18, 25-14, 25 - 21 )
MŁODZICY TAKŻE WALCZYLI NA WYJEŹDZIE
05.12.2020 w Darłowie odbył się kolejny turniej w ramach I ligi wojewódzkiej w kategorii młodzików. Zespół pod wodzą Dariusza Cholki i Roberta Szpaka przystępował do tych zawodów jako lider rozgrywek. Kołobrzescy siatkarze potwierdzili bardzo dobrą dyspozycję w starciu z KS STOCZNIA DARŁOWO oraz UKS OLIMPIJCZYK DRAWSKO POMORSKIE wygrywając w obydwu spotkaniach bez starty seta. Umacnia to kołobrzeski zespół na pozycji lidera rozgrywek. W przyszłą niedzielę 13.12.2020 siatkarze UKS OPP POWIAT KOŁOBRZESKI będą mieli szansę zweryfikować swój poziom sportowy z czołowymi zespołami rozgrywek młodzików w województwach wielkopolskim i lubuskim. Z zaproszenia kołobrzeżan skorzystały zespoły: STS OLIMPIA SULĘCIN oraz UKS SMS JOKER PIŁA. Zapraszam do relacji na żywo na profilu FB - UKS OPP POWIAT KOŁOBRZESKI.
 
MŁODZICZKI WALCZYŁY W KOŁOBRZEGU
Dnia 05.12.2020r. w Kołobrzegu rozegrany został kolejny turniej w ramach wojewódzkiej ligi młodziczek ZZPS. Kołobrzeżanki w pierwszym meczu podejmowały lidera tabeli - zespół PSP Szkoła Mistrzostwa Sportowego Police. Pierwszy set był dominacją zespołu gości, zaś w drugim secie podopieczne Piotra Bogdanowicza zagrały zdecydowanie lepiej, wychodząc w połowie seta na prowadzenie. Niemniej jednak przegrywamy ostatecznie całe spotkanie 0:2. Kolejny mecz rozegraliśmy z zespołem UKS VOLLEY Wałcz, który ostatecznie po dobrej grze w pierwszym i ostatnim secie wygraliśmy 2:1. Kolejny turniej odbędzie się 19/20.12 w Szczecinku, w którym kołobrzeżanki zagrają z zespołem gospodarzy oraz z zespołem Goleniowa.
 
PODSUMOWUJĄC ZMAGANIA ZESPOŁÓW UKS OPP POWIAT KOŁOBRZESKI z dnia 05.12.2020r
III LIGA MĘŻCZYZN - zwycięstwo 3:2 /o czym pisaliśmy wcześniej/
III LIGA KOBIET - dwa zwycięstwa
Wojewódzka Liga Młodzików - dwa zwycięstwa - lider I Ligi
Wojewódzka Liga Młodziczek - z bilansem 1 porażka / 1 wygrana i utrzymanie w I Lidze
Zacięty Mecz Siatkarzy UKS OPP Powiat Kołobrzeski

W miniony weekend 05.12.2020  odbyło się kolejne spotkanie III ligi męskiej UKS OPP Powiat Kołobrzeski w którym kołobrzeżanie podejmowali zespół UKS Żak Krzeszyce , po niezwykle emocjonującym,  zaciętym i stojącym na wysokim poziomie spotkaniu zwycięstwo odnieśli  gospodarze 3:2 (16:25, 25:15, 23:25, 25:14, 15:13). Decydującym elementem gry była zagrywka, sety w których nie zawodził ten element  zawodnicy z Kołobrzegu pewnie wygrywali. W najbardziej zaciętym secie piątym   przy wyniku  13:12  asa serwisowego posłał Marcin Subel .
MVP meczu wybrany został Mariusz Kowalik . Skład UKS OPP powiat Kołobrzeski: Mariusz Kowalik (kapitan), Oskar Pintera, Jarosław Pankiewicz, Marcin Subel,  Kamil Benedyktowicz, Konrad Masztalerz, Sławomir Pyta, Adrian Bartnik, Bartosz Smyczek, Aleksander Wszelaki, Mateusz Andrzejewski, Kacper Jakubowski (libero), Kamil Świątkowski(libero),
trenerzy: Leszek Kowalewski, Waldemar Pankiewicz, Dariusz Świątkowski.
Kolejny mecze trzecioligowców już 19 grudnia na wyjeździe z Drawskiem i 20 z Gubiunem.
Drodzy uczestnicy, dziękuję, że miałam możliwość oceniać prace utalentowanych podopiecznych. Jestem dumna, że świat tańca w tak trudnych chwila jest wstanie połączyć siły i zjednoczyć się wykorzystując do tego dostępne środki.
Z przyjemnością oglądałam prezentację podziwiając zaangażowanie państwa wychowanków.
Jako zrzeszona sędzina World Artistic Dance Federation po każdych zawodach staram się rozmawiać z trenerami, dzielić się swoimi przemyśleniami oraz uwagami, które mogą pomóc w jak najlepszym rozwoju młodych tancerzy. Niestety nie możemy porozmawiać na żywo, więc zdecydowałam się zostawić swoje uwagi w formie elektronicznej.
Pierwsza rzecz, która niesie ogromne przemyślenia jest brak stosowania się do narzuconego przez organizatorów regulaminu. W interesie trenera powinno być dokładne zapoznanie się z zasadami konkursu, my, sędziowie nie lubi dyskwalifikować formacji, zawodników, nie chcemy aby przez brak uwagi opiekuna, cierpiały dzieci, które jak widać miały mnóstwo radości z możliwości udziału w konkursie online.
Druga rzecz, niekorzystnie jest umieszczać w choreografii, kombinacji z techniki tańca, które nie są wytrenowane. Każdy zawodnik jest inny, niektóre dzieci progresują szybciej, inne wolniej, starajmy się dostosowywać kompozycję choreograficzną pod umiejętności tancerzy, by ich zaprezentować z jak najlepszej strony.  
Jeżeli decydujemy się na prezentowanie danej formy choreograficznej, bądźmy konsekwentni i zadbajmy o dokładne wyczyszczenie poszczególnych sekwencji. Niejednokrotnie przekonałam się o tym, że prosta a dokładna kombinacja jest lepsza niż skomplikowane sekwencję, których tancerz po prostu jeszcze nie wytrenował.   
Rozwój trenera=rozwój dzieci. W życiu choreografa, tancerza, pedagoga tańca nie ma miejsca na stagnacje. Branża rozwija się w bardzo szybkim tempie, naszym obowiązkiem jest szkolić się, uczyć od lepszych .  Poziom tancerzy , choreografów w Polsce mały krokami zbliża się do tego co możemy podziwiać zza granicą Polski, w sezonie artystycznym 2018/2019 Mistrzostwo Świata Jazz Dance  IDO – International Dance Organization zdobyła Polka, Natalia Gap, było to dla nas ogromne wyróżnienie i prestiż na skalę światową. Naszym celem powinno być dobro naszych podopiecznych, bądźmy pokorni w swoim zawodzie i głodni wiedzy by móc dumnie i z klasą prezentować swoje choreografie.
Motyw choreograficzny, taniec zaczyna się w głowie, to czym będziemy karmić swoich zawodników wpłynie na ich rozwój psychofizyczny. Niektóre prezentacje zachwycały formą, motywem, treścią przekazywanych emocji. Uświadamiajmy, rozmawiajmy, jako trenerzy jesteśmy dla podopiecznych wzorem, skoro nam zaufali, bądźmy najlepszą wersją pedagoga jaką możemy być.
                                                                                                 Z wyrazami szacunku, Bratus Maja
             
Kategoria SOLO TANIEC WSPÓŁCZESNY 12-15 lat i pow. 16
 Zofia Ślakowska – I miejsce – 63pkt.
 Weronika Gierulska – II miejsce – 57 pkt.
 Oliwia Łącka – III miejsce – 54pkt.
 Antonina Kasprzak – 49pkt.
 Julia Hołup – 49pkt.
 Zofia Nikel – 52pkt.
 Zuzanna Stąpor – 47 pkt.
 Kategoria SOLO TANIEC NOWOCZESNY do 8 lat i 9-11 lat
 Małgorzata Chorostin – I miejsce – 66pkt.
 Maria Murek – II miejsce – 63pkt.
 Kaja Owczarek – III miejsce – 62pkt.
 Tatiana Morari – III miejsce – 62pkt.
 Layla Harris – 52pkt.
 Laila Darabasz – 44pkt.
 Carla Hrycyk – 57pkt.
 Ewa Raczyńska – 53pkt.
 Julia Kowalczyk – 54pkt.
 Maja Majcher – 55pkt.
 Messina Lena Wroniak – 58pkt.
 Natasza Kozak – 47pkt.
 Otylia Szyszko – 46pkt.
 Tatiana Gutowska- 50 pkt.
 Zuzanna Politowska – 37pkt.
 Zuzanna Tęsny – 53pkt.
 Kategoria SOLO TANIEC NOWOCZESNY 12-15 lat i pow. 16
 Dominik Lepa – I miejsce – 63pkt.
 Alicja Czugała – II miejsce – 58pkt.
 Milena Frej – III miejsce 56pkt.
 Constance Gebauer – 47pkt.
 Kategoria DUETY TANIEC WSPÓŁCZESNY do 8 lat i 9-11
 Weronika Lesiak i Maja Machut – I miejsce – 58pkt.
 Carla Hrycyk i Tatiana Morari – II miejsce – 57pkt.
 Lena Jania i Julia Kulbicka – III miejsce – 51pkt.
 Natasza Wozniak i Blanka Troszczynska – 48pkt.
 Zuzanna Politowska i Natalia Kanas – 37pkt.
 Kategoria DUETY TANIEC NOWOCZESNY 9-11
 Kaja Owczarek i Nikola Michnowicz – I miejsce – 60pkt.
 Carla Hrycyk i Tatiana Morari – II miejsce – 58pkt.
 Kategoria DUETY TANIEC NOWOCZESNY pow. 16lat
 Julia Mazur i Wiktoria Lipińska – I miejsce 67pkt.
 Karolina Grzybek i Marta Nowok – II miejsce 64pkt.
 Constance Gebauer i Oskar Dziuba – III miejsce 44pkt.
 Kategoria FORMACJE TANIEC WSPÓŁCZESNY do 8lat
 Zaja – Przyjazń – I miejsce 56pkt.
 Swan Dance II – Diamonds – II miejsce 46 pkt.
 Kategoria FORMACJE TANIEC WSPÓŁCZESNY 9-11 lat
 Swan Dance IV – I miejsce – 61pkt.
 TESS – II miejsce – 56pkt.
 Zaja – Do Światła – III miejsce – 32pkt.
Kategoria FORMACJE TANIEC NOWOCZESNY 12-15 lat i pow. 16
  Feeling Junior – I miejsce 70pkt.
  Connection Crew – II miejsce 67pkt.
Kategoria FORMACJE TANIEC TOWARZYSKI I LUDOWY 12-15lat i pow. 16
  TROJAK ZPiT MDK1 – I miejsce 54pkt.
  MDK1 ZŁOTA PARA – KRAINA CZARÓW – II miejsce 51pkt.
Kategoria FORMACJE TANIEC NOWOCZESNY do 8lat
VSDS CUKSIKI – I miejsce – 61pkt.
VSDS 78-100 – II miejsce – 52pkt.
FEELING MINI – III miejsce – 50pkt.


--------------------------------------------------------------------------------------------------
MARATON ARTYSTYCZNY 2020
 WYNIKI KONKURSU TANECZNEGO
 Konkurs taneczny oceniało JURY w składzie: Bartosz Bojańczyk, Adrian Radwański i Maja Bratus.
 
Kategoria ARTYSTYCZNA IMPROWIZACJA do 8 lat:
 Hanna Otrębska – I miejsce – 67pkt.
 Ola Banaszkiewicz – II miejsce – 58 pkt.
 Róża Łysko – III miejsce – 56 pkt.
 Julia Kulbicka - 52pkt.
 Lena Jania – 54pkt.
 Natalia Bargiel – 43pkt.
 Zuzanna Niewiarowska – 55pkt.
 Kategoria ARTYSTYCZNA IMPROWIZACJA 9-11 lat:
 Maria Murek – I miejsce – 70pkt.
 Weronika Lesiak – II miejsce – 68 pkt.
 Maja Machut – III miejsce – 67pkt.
 Amelia Skubisz – 53pkt.
 Carla Hrycyk – 48pkt.
 Ewa Raczyńska – 45pkt.
 Hanna Jagniewska – 54 pkt.
 Maja Majcher – 56pkt.
 Paulina Wojarska – 45pkt.
 Tatiana Morari – 59pkt.
 Zofia Pryć- 44pkt.
 Zuzanna Tęsny – 55 pkt.
 Kategoria ARTYSTYCZNA IMPROWIZACJA 12-15 lat
 Zofia Nikel – I miejsce 69pkt.
 Ola Borodziuk – II miejsce – 68pkt.
 Oliwia Łącka – III miejsce – 56 pkt.
 Kuba Siutkowski – 48pkt.
 Zuzanna Stąpor – 50pkt.
 Julia Laskowska – 49pkt.
 Kategoria SOLO TANIEC WSPÓŁCZESNY do lat 8
 Hanna Otrębska – I miejsce – 66pkt.
 Róża Łysko – II miejsce – 55pkt.
 Julia Kulbicka – III miejsce – 52pkt.
 Lena Jania – 46pkt.
 Kategoria SOLO TANIEC WSPÓŁCZESNY 9-11 lat
 Weronika Lesiak – I miejsce –63pkt.
 Maja Machut – I miejsce – 63pkt.
 Tatiana Morari – II miejsce 59pkt.
 Zuzanna Tęsny – III miejsce – 53pkt.
 Amelia Skubisz – 52pkt.
 Natasza Wozniak – 51pkt.
 Paulina Wojarska – 45 pkt.
 Weronika Ziąbek – 41pkt.
 Zofia Pryć – 47pkt.
 Zofia Wichłacz – 49pkt.
 Natasza Kozak – 48pkt.
Kategoria FORMACJE TANIEC WSPÓŁCZESNY 12-15 i pow. 16
  Pracownia Tańca Współczesnego Grupa Projektowa – I miejsce – 66pkt.
  Swan Dance V – II miejsce – 56pkt.
  Tirlitonki – III miejsce – 41pkt.
 
 Kategoria FORMACJE TANIEC NOWOCZESNY 9-11lat
  Tess – I miejsce – 63pkt.
  Feeling WOW – II miejsce – 59pkt.
  VSDS CUKSY mini formacja – II miejsce – 59pkt.
  VSDS CUKSY – III miejsce – 54pkt.
  Crazy Kids – 52pkt.
  Zaja Taniec Szczęścia – 42pkt.
---------------------------------------------------------------------------------------------------

 WERDYKT KONKURSU PIOSENKI MARATONU ARTYSTYCZNEGO2020

Jury w składzie: Weronika Grzyb, Magda Szczęsna, Paweł Dyyak po przesłuchaniu nadesłanych na konkurs nagrań – 49 solistów oraz 7 zespołów - przyznało tytuły laureata oraz wyróżnienia  następującym wykonawcom:
KATEGORIA 7-9 LAT
Wyróżnienia:
- Michalina Olek - „Po raz pierwszy"
- Blanka Pozorska - „Moja klasa III a"
- Julia Uśpińska - „Papuga z dziobem na kłódkę"
Laureaci: nie przyznano
KATEGORIA 10-12 LAT
Wyróżnienia:
- Martyna Oskroba - „Czy nastanie znów świt?"
- Hanna Mańkowska - „Dyrygent"
- Aleksandra Juchniewicz - „W cieniu twoich rąk"
Laureaci:
- Julia Rosiak - „O mnie się nie martw"
KATEGORIA 13-15 LAT
Wyróżnienia:
- Jaśmina Wenta - „Sztuczny świat"
- Marcelina Furman - „Małgorzata bez mistrza"
- Maksymilian Synak - „Prosta piosenka"
Laureaci:
- Weronika Pawlak - „Writing's on the wall"
- Julia Rączka - „Co się śni niewidomym"
- Lena Sikora - „Spacer w deszczu"
KATEGORIA 16-18 LAT
Wyróżnienia:
- Maja Pasternak - „Writing's on the wall"
- Marcel Górski - „Jak długo jeszcze"
- Weronika Komers - „Świat się pomylił”
- Julia Siadkowska – „Ostatni"
Laureaci:
- Julia Pawlak - „Czarne perfumy"
- Alicja Małyjurek - „Mruczy winyl"
- Anastazja Błaszczok - „Song trzymających ściany"
ZESPOŁY
Wyróżnienia:
- Chatterboxes - „Angel”
- ZPiT Tychy - „Szara piechota"
Laureaci:
- Diverse - „Spragniona”
- Midnight - „Say something”
- Promyczki - „Mama mówiła”
----------------------------------------------------------------------------------------
MARATON ARTYSTCNY OPP - KONKURS PLASTYCZNY - wyniki

Na konkurs nadesłano 152 prace z Jeleniej Góry, Płocka i Kołobrzegu. Jury w składzie Rafał Kowalkowski, Dariusz Jakubowski.
 „KOLOROWY ŚWIAT PODWODNY”
 
Wyróżnienia;
 - Ula Ferenc
 - Maja Ładomirska
 - Michalina Olek
- Tosia Kochanowska
 - Maryla Czerniak
 - Hanna Głogulska
 Laureaci;
 - Iwo Wądołowski
 - Amelia Kowalska
 - Klara Gamowska
 
MARTWA NATURA
Wyróżnienia;
 Kat. kl.III- IV
 - Wiktor Masajada  lat7
 - Łucja Garilcka lat 7
 - Weronika Ziąbka
 - Aleksandra Mackojć
 Laureaci;
 - Lilianna Grabowska
 - Igor Romanowski
 - Nikola Janiak
 Kat. Kl. VI
 Wyróżnienia;    - Tosia Kasprzak
 Laureaci
 - Agata Cięszczyk
 - Antonina Pasikowska
 - Eliza Harabin
 Kat. kl. VII
 Wyróżnienia;
 - Marta Gołcfit
 - Wiktoria Chmiel
 - Mia Niedzielska
 Laureaci;
 - Lena Puc
 - Oliwia Jama
 - Oliwia Andruchów
     
 GRATULUJEMY!!!
----------------------------------------------------------------------------------------------
Jako jury konkursu piosenki, chcielibyśmy bardzo serdecznie podziękować wszystkim uczestnikom za zaprezentowanie swoich umiejętności. Mieliśmy przyjemność zobaczyć 56 nagrań, gdzie każde z nich było niepowtarzalne i sprawiało, że podjęcie decyzji o przyznaniu nagród było niesłychanie trudne. Chcielibyśmy również pogratulować wszystkim uczestnikom ich prezentacji, które niejednokrotnie wywoływały w nas emocje takie jak: wzruszenie, zachwyt czy zauroczenie. Słuchanie waszych wykonań i interpretacji wybranych przez was utworów, było dla nas wspaniałym doświadczeniem dzięki któremu mieliśmy okazję zobaczyć jak bardzo młodzi ludzie są wrażliwi na muzykę i jak potrafią oddawać to co w danym momencie przeżywają podczas prezentacji. Również olbrzymie podziękowania z naszej strony kierujemy w stronę pedagogów oraz rodziców uczestników, którzy poświęcili ogrom czasu na przygotowanie wykonawców oraz pomogli im od strony technicznej w realizacji nagrań. Dziękujemy organizatorom, że mogliśmy być częścią tego przedsięwzięcia i jeszcze raz serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
  
Na konkurs nadesłano 11 prac, przeważającym gatunkiem wybranym przez młodych artystów była poezja, tuż za nią proza i jedna forma nietypowa, niedająca się jednoznacznie sklasyfikować. Każdy z uczestników proponował inny temat w swojej pracy, starając się przy tym, by zachowana została odpowiednia stylistyczna forma i literackość dzieła. Prace, zwłaszcza starszych autorów, być może z uwagi na obecną sytuację odizolowania, były przesiąknięte nostalgią, żalem, a nawet gniewem. Ale z każdego tekstu dało się wyczytać maleńkie światełko nadziei. Prace najmłodszych zachwyciły swoim urokiem i bezpretensjonalnością.
Wybór jednego, najlepszego zestawu nie należał do najłatwiejszych, dlatego Jury, po uważnym zapoznaniu się z nadesłanymi pracami, postanowiło wprowadzić podział gatunkowy przy przyznaniu nagród, rezygnując jednocześnie z podziału na kategorie wiekowe. Przyznano również nagrodę specjalną za tekst związany z obecną pandemią.
Wszystkim uczestniczkom i uczestnikom serdecznie gratulujemy i dziękujemy za udział w konkursie. W odróżnieniu od pozostałych konkursów tegorocznego, „pandemicznego|” Maratonu Artystycznego OPP, konkurs literacki odbył się po raz pierwszy. Mamy nadzieję, że będziecie kontynuować dotychczasową twórczość i po raz kolejny zachwycicie innych swoimi pracami, tak jak zachwyciliście nas; jesteśmy też przekonani, że organizatorzy na stałe włączą konkurs literacki do programu Maratonu Artystycznego OPP.  
WYNIK KONKURSU LITERACKIEGO MARATONU ARTYSTYCZNEGO 2020
Jury w składzie: Emanuela Czeladka i Michał Filipowski (autorzy książek poetyckich i tekstów krytycznoliterackich, związani m. in. ze Stowarzyszeniem Kołobrzeskich Poetów)postanowiło nagrodzić następujące prace w poszczególnych kategoriach oraz zdecydowało o przyznaniu
Nagrody Głównej – Grand-Prix dla:
EWY BANASZAK (SP w Mrzeżynie; wychowanka OPP) – zestaw wierszy
Za wprowadzenie nas w intymny świat przeżyć, poczucia straty i nie dającej się ukoić tęsknoty z niesamowitym wyczuciem, liryzmem i niesztampowością. Za poetycką wrażliwość wychodzącą ponad przeciętność i wiek piszącego.
Nagrodzeni w kategorii Proza:
Miejsce 1:
DOMINIKA JARZYŃSKA (ZSE-H w Kołobrzegu; wychowanka OPP) – „ Początek historii”
Za zabranie nas tym opowiadaniem w podróż do niezwykłej krainy Niespełnionych Ambicji, wciągającą, pełną malarskich i poetyckich opisów. Autorka bardzo sprawnie tworzy bohaterów, a samo zakończenie jest na tyle intrygujące, że czytelnik z pewnością domagać się będzie kolejnej części tej baśniowej historii.
Miejsce 2:
JULIA POZORSKA (SLO w Kołobrzegu) „Jedyna szansa”
Za podjęcie wyzwania opisania jednego z najtragiczniejszych wyborów, z jakim mógłby zmierzyć się człowiek, oraz próbę podejścia tym opowiadaniem do większej formy tekstu. Bardzo dobrze uchwycona psychologia postaci.
Miejsce 3:
GABRIELA WESOŁEK (SP 6 w Kołobrzegu; wychowanka OPP) „ Jeżyk na drodze”
Za podjęcie tematu ekologii, ochrony zwierząt, pokazujące nam jak możemy sami się zaangażować w pomoc i podjąć własną inicjatywę. Jest to bardzo dobrze napisane opowiadanie.
Wyróżnienie specjalne:
GRUPA TEATRALNA „W świecie masek” (PMDK w Miastku)
Za nietypową formę literacką, z pogranicza pieśni, wezwania, modlitwy o ocalenie, zwieńczoną cytatem z Tadeusza Różewicza oraz pozostawiającą nas z pytaniem.
Nagrodzeni w kategorii Poezja
Miejsce 1:
MICHAŁ TARACH (I LO w Kołobrzegu) – zestaw wierszy
Michał w swoich utworach zadziwił nas ich tematyką, sprawnością i lekkością pisania oraz melodyjnością frazy.
Miejsce 2:
SANDRA BAUMGART (PMDK w Miastku) – zestaw wierszy
Za wiersze, które są bardzo dobrym początkiem przygody z poezją, autorka bez obaw porusza się w tekście, który dzięki zastosowanym środkom stylistycznym wywołuje silne emocje.
Miejsce 3:
MARTA WACKO (SP 7 w Kołobrzegu) – zestaw wierszy
Mimo młodego wieku autorka sprawnie posługuje się słowem, bawi się nim a jednocześnie porusza w tekście bardzo poważne tematy.  
Wyróżnienia:
PATRYCJA POROŻYŃSKA (PMDK w Miastku) – zestaw wierszy
Za próbę opisania pandemii w odwołaniu do mitologii i wrażliwość artystyczną.
GABRIELA WOŹNIAK (SP 7 w Kołobrzegu) – wiersz
Gabrysia w swoim utworze kreśli nam uroczy obrazek otaczających ją zwierzaków i jak o nie dba na co dzień.
MILAN MAZIARZ (SP 7 w Kołobrzegu) – zestaw wierszy
Autor to mistrz łamańców językowych, bawi się słowem z niebywałą lekkością i przy okazji edukuje
Przyznano również nagrodę specjalną za tekst związany z pandemią. Zdobywa ją:
MARTA WACKO – za wiersz bez tytułu : „…nawet poezję tworzę komputerowo”
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

            Zaśpiewajmy kolędy, pastorałki i piosenki świąteczne!

Zbliżają się niezwykłe Święta Bożego Narodzenia - czas magii, refleksji i wielu wzruszeń. Święta te wiążą się z wieloma tradycjami, a jedną z nich jest śpiewanie kolęd. Aby zachęcić do podtrzymywania tej pięknej tradycji zapraszamy dzieci i młodzież do udziału w naszym konkursie, który odbędzie się pod patronatem Starosty Kołobrzeskiego Tomasza Tamborskiego. Konkurs będzie miał swobodną formułę – możecie sami lub w zespole albo z rodzicami, babcią, dziadkiem, zaśpiewać wybraną kolędę, pastorałkę czy też piosenkę świąteczną. W naszym konkursie nie ma podziału na kategorie wiekowe i nie obowiązują sztywne zasady. Możecie zaśpiewać z podkładem lub bez (a cappella), albo z własnym akompaniamentem. Najważniejsze jest to, żebyście znaleźli czas na coś, co sprawi Wam przyjemność i wprowadzi w świąteczny nastrój! Nagrania, które mogą być zrobione telefonem oraz kartę zgłoszenia (Link do karty zgłoszeniowej) przesyłajcie do dnia 16 grudnia,  najlepiej za pomocą platformy „wetransfer.com” na adres: konkurskoled@opp.kolobrzeg.pl
Dla najlepszych wykonawców przewidziane są atrakcyjne nagrody!
MAMY LIDERA!
 
W miniony weekend siatkarska młodzież rozgrywała kolejne mecze w ramach ligi wojewódzkiej. Jak się okazało zawodnicy i zawodniczki UKS OPP POWIAT KOŁOBRZESKI w swoich starciach nie stracili ani jednego seta! Młodzicy, którzy rywalizowali w turnieju I ligi wojewódzkiej zwyciężyli w obydwu spotkaniach i prowadzą w tabeli ligowej. W pierwszym meczu podopieczni Dariusza Cholki i Roberta Szpaka rywalizowali z zeszłorocznym ćwierćfinalistą  Mistrzostw Polski – zespołem UKS BRONEK KOSZALIN. Po zaciętym spotkaniu kołobrzeżanie zwyciężyli 2:0 wykazując się bardzo dobrą grą w szczególności w końcówkach obydwu partii. Drugi mecz okazał się  być możliwością do rotacji w zespole i zakończył się bardzo pewnym zwycięstwem z UKS VOLLEY WAŁCZ (2:0). Następne ligowe zmagania w weekend mikołajkowy 5-6 grudnia.
 
Na Hali Ogniska Pracy Pozaszkolnej swój mecz w ramach ligi juniorek rozgrywały podopieczne Krzysztofa Ośliśloka i Marii Wnukowskiej. Siatkarki bardzo dobrze rozpoczęły spotkanie z KPS Czaplinek od wysokiego zwycięstwa w pierwszej partii. Drugi set rozpoczął się dosyć nerwowo, lecz po zaciętej rywalizacji w końcówce również okazał się być zwycięski dla OPP. Ostatnia partia to znów bardzo dobra gra gospodyń i ostatecznie zwycięstwo w całym spotkaniu bez starty seta!
 I LIGA WOJEWÓDZKA MŁODZIKÓW KOSZALIN:
 UKS BRONEK KOSZALIN – UKS OPP POWIAT KOŁOBRZESKI 0:2
 UKS OPP POWIAT KOŁOBRZESKI – UKS VOLLEY WAŁCZ 2:0
 LIGA WOJEWÓDZKA JUNIOREK
 UKS OPP POWIAT KOŁOBRZESKI – KPS CZAPLINEK 3:0
OPP NA ZWYCIĘSKIEJ FALI!

 
W miniony weekend siatkarze I siatkarki UKS OPP POWIAT KOŁOBRZESKI z powodzeniem rywalizowali w różnych kategoriach wiekowych rozgrywek o mistrzostwo województwa zachodniopomorskiego w piłce siatkowej. Pomimo obecnej sytuacji epidemiologicznej wszystkie rozgrywki są kontynuowane w zgodzie z wytycznymi sanitarnymi. Na sali sportowej Szkoły Podstawowej nr 6 w Kołobrzegu przez dwa dni rozgrywane były turnieje w ramach ligi wojewódzkiej młodziczek I młodzików. W sobotę podpieczne Piotra Bogdanowicza rywalizowały w turnieju rozstawieniowym z zespołami STOCZNI DARŁOWO oraz SP3 GTS PLAS GRYFICE. Kołobrzeżanki pewnie zwyciężyły w starciu z siatkarkami z Darłowa przy pełnej kontroli przebegu spotkania. Drugi mecz, który był przepustką do pierwszej ligi wojewódzkiej. Siatkarki OPP po bardzo zaciętej walce uległy przeciwniczkom z Gryfic ( 1:2 ) ostatecznie meldując się w drugiej lidze.
 
W niedzielę z kolei swoje rozgrywki zaingurowali młodzicy UKS OPP. W turnieju brały udział 4 zespoły: Stocznia Darłowo I, Stocznia Darłowo II, Błyskawica Stapro Szczecin oraz gospodarze. Podopieczni Dariusza Cholki I Roberta Szpaka udanie rozpoczęli sezon od pewnych trzech zwycięstw i zameldowali się w pierwszej lidze wojewódzkiej. Warto zaznaczyć, że kołobrzeżanie nie stracili żadnego seta w tej rywalizacji.
 
Kolejny mecz w rozgrywkach ligi wojewódzkiej juniorów rozegrali podopieczni Leszka Kowalewskiego. Na hali Ogniska Pracy Poaszkolnej kołobrzeski zespół podejmował UKS BRONEK KOSZALIN. Siatkarze OPP po wielu błedach własnych w pierwszych dwóch setach musieli uznać wyższość przeciwnika. Ostatecznie od trzeciego seta złapali swój rytm gry i wygrali całe spotkanie ( 3:2 ).
 
Seniorzy UKS OPP POWIAT KOŁOBRZESKI udanie zaingurowali rozgrywki trzecioligowe. Kołobrzeżanie pokonali w wyjazdowym spotkaniu  UKS LO VII Trzynastka Zielona Góra ( 3:0 ). Pierwsze spotkanie w nowym sezonie przyniosło wiele emocji  oraz zaciętych wymian. W decydujących  momentach zaowocowało  doświadczenie Kołobrzeżan zdobyte w poprzednich  sezonach gry w II lidze. MVP spotkania został wybrany Oskar Pintera.
 

 
                                                            

                                                 


WYNIKI:


MŁODZICZKI
UKS OPP POWIAT KOŁOBRZESKI – STOCZNIA M&W DARŁOWO 2:0
UKS OPP POWIAT KOŁOBRZESKI – GRA PLAS GRYFICE 1:2
MŁODZICY
UKS OPP POWIAT KOŁOBRZESKI – STOCZNIA M&W DARŁOWO II 2:0 ( 25:8, 25:6 )
UKS OPP POWIAT KOŁOBRZESKI – UKS BŁYSKAWICA STALPRO SZCZECIN 2:0 ( 25:12, 25:12 )
UKS OPP POWIAT KOŁOBRZESKI - STOCZNIA M&W DARŁOWO I 2:0 ( 25:19, 25:19 )
JUNIORZY
UKS OPP POWIAT KOŁOBRZESKI – UKS BRONEK KOSZALIN 3:2 ( 18:25,19:25,25:23,25:17, 15:10 ).
III LIGA
UKS OPP POWIAT KOŁOBRZESKI  - UKS LO VII Trzynastka Zielona Góra 3:0 (25:20,25:23,25:23)
Skolwińskie przeboje”

14 listopada ogłoszono wyniki XVI Wojewódzkiego konkursu piosenki „Skolwińskie przeboje”, który przeprowadzony był w formie zdalnej.  Na tegoroczny konkurs wpłynęła rekordowa ilość nagrań dvd - ponad 90. Miło nam przekazać wiadomość, że podopieczne naszej placówki zdobyły następujące nagrody: III miejsce w kategorii wiekowej 13-15 lat  zajęła Weronika Pawlak, wyróżnienie w tej samej kategorii otrzymała Jaśmina Wenta, w starszej kategorii 16-18 lat Julia Pawlak zdobyła III miejsce. Ponadto Jaśmina Wenta oraz Marcel Górski otrzymali zaproszenie na warsztaty wokalne, które poprowadzi Katarzyna Groniec.

Bardzo cieszymy się z osiągnięć naszych wokalistów i życzymy dalszych sukcesów!
  
REGULAMIN MARATONU ARTYSTYCZNEGO OPP on-line -2020

 1. Każdy uczestnik zobowiązany jest do zapoznania się z regulaminem konkursu.
 2. Przesłanie zgłoszenia do dnia 27.11.2020r wraz z linkiem do pobrania prezentacji.
 3. Organizator przyznaje laureatom następujące nagrody:
    - dyplomy dla wszystkich finalistów
    - medale dla solistów, duetów za miejsca 1-3
    - puchary dla zespołów za miejsca 1-3
 1. Organizator zapewnia komisję sędziowską.
 2. Organizator zastrzega sobie prawo- łączenia kategorii wiekowych i tanecznych.
 3. Organizator zastrzega sobie prawo do zmian w regulaminie.
 4. Postanowienia końcowe:
    - uczestnicy wyrażają zgodę na publikację swojego wizerunku oraz rejestrację foto, video w celach promocyjnych imprezy, a także wykorzystanie danych osobowych w materiałach dotyczących maratonu artystycznego zgodnie z art.6 ust.1 lit. a rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) RODO
-  Administratorem danych osobowych zbieranych w kartach zgłoszeń (uczestników i jego rodzica lub opiekuna prawnego) jest Ognisko Pracy Pozaszkolnej w Kołobrzegu, ul. Mazowiecka 1, 78-100 Kołobrzeg;
-  W sprawach dotyczących przetwarzania danych osobowych można się z skontaktować poprzez e-mail: opp.kolobrzeg@powiat.pl
-  Pani/pana dane osobowe przetwarzane będą dla celu organizacji i przeprowadzenia Maratonu Artystycznego oraz w celach promocyjnych, także po zakończeniu konkursu.
-  Podstawą do przetwarzania danych osobowych jest zgoda na przetwarzanie danych osobowych.
-  Pani/Pana dane osobowe nie będą udostępniane innym odbiorcom, z wyjątkiem przypadków przewidzianych prawem.
Dane osobowe w postaci imienia i nazwiska laureatów mogą zostać upublicznione w związku z ogłoszeniem wyników.
-  Pani/Pana dane osobowe będą przetwarzane przez okres niezbędny do realizacji wyżej określonych celów lub do momentu wycofania zgody.
-  Pani/Pan ma prawo dostępu do treści swoich danych, oraz z zastrzeżeniem przepisów prawa: prawo do ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych, prawo do sprzeciwu, prawo do cofnięcia zgody w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania.
-  Pani/Pan posiada prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych.
-  Podanie przez Panią /Pana danych osobowych jest dobrowolne, jednakże niezbędne do udziału w konkursie.
-  Pani /Pana dane osobowe nie będą przetwarzane w sposób zautomatyzowany i nie będą poddawane profilowaniu.
-  organizatorzy nie wysyłają potwierdzeń zgłoszeń
- wszelkie kwestie nie ujęte w regulaminie rozstrzygają organizatorzy wraz z przewodniczącym jury
- przesłanie karty zgłoszenia i udział w festiwalu jest jednoznaczny z akceptacją regulaminu

8. Zasady rozgrywania turnieju:
- przesłanie filmu z dowolnego miejsca prezentacji układu
 nagranie musi być wykonane z jednego miejsca bez przemieszczania się
- filmy przesyłamy pocztą elektroniczną za pomocą „wetransfer” na podane maile:

Konkurs piosenki: maratonpiosenka@opp.kolobrzeg.pl
Konkurs literacki : maratonliteracki@opp.kolobrzeg.pl
Konkurs taneczny: maratontaniec@opp.kolobrzeg.pl

Konkurs plastyczny: OSOBIŚCIE lub tradycyjną pocztą Ognisko Pracy Pozaszkolnej w Kołobrzegu, ul. Mazowiecka 1, 78-100 Kołobrzeg z dopiskiem MARATON ARTYSTYCZNY
  
TERMIN NADSYŁANIA FILMÓW ORAZ PRAC KONKURSOWYCH DO 27.11.2020

- jury w czasie nierzeczywistym będzie oglądać i oceniać konkurs
- po zakończeniu turnieju organizator prześle drogą pocztową
 medale, puchary i dyplomy
- więcej informacji oraz wyniki dostępne na www.opp.kolobrzeg.pl oraz w wydarzeniu na facebooku maraton artystyczny 2020 link:
https://www.facebook.com/events/912897169118523acontext=%7B%22event_action_history
%22%3A[%7B%22mechanism%22%3A%22search_results%22%2C%22surface%22%3A
%22search%22%7D]%7D
Konkurs taneczny:
Kategorie :
do lat 8
9-11 lat
12-15 lat
16 powyżej
Kat. taneczne:
- artystyczna improwizacja muz. organizatora 1 min (dostępna na www.opp.kolobrzeg.pl oraz w wydarzeniu na facebooku)
- taniec współczesny solo muzyka własna 1:45
- taniec nowoczesny solo muzyka własna 1:45
- taniec towarzyski solo muzyka własna 1:45
- taniec współczesny duety muzyka własna 1:45
- taniec nowoczesny duety muzyka własna 1:45
- taniec towarzyski duety muzyka własna 1:45
- taniec ludowy duety muzyka własna 1:45
- taniec współczesny formacje ( od 3 os.) max 4:30
- taniec nowoczesny formacje (od  3os. ) max 4:30
- taniec towarzyski formacje (od 3os. ) max 4:30
- taniec ludowy formacje (od 3 os. ) max 4:30
Do każdego dostarczonego zestawu należy dołączyć wypełnioną Kartę Zgłoszenia. Link do karty
Konkurs literacki:
- w konkursie oceniane będą prace literackie o dowolnej formie (wiersz, proza, tekst dramatyczny, esej, reportaż, felieton...)
- maksymalna wielkość nadesłanych zestawów: 5 wierszy lub 3 strony znormalizowanego maszynopisu (5400 znaków, w tym spacje i znaki interpunkcyjne)
- tematyka nadesłanych utworów: dowolna
- zestawy konkursowe należy dostarczyć w trzech egzemplarzach do siedziby OPP, ul. Mazowiecka 1, 78-100 Kołobrzeg, w terminie do 28 listopada lub przesłać pocztą elektroniczną na adres maratonliteracki@opp.kolobrzeg.pl
Do każdego dostarczonego zestawu należy dołączyć wypełnioną Kartę Zgłoszenia. Link do karty.
- oceniając nadesłane utwory literackie, Jury weźmie pod uwagę wrażenie artystyczne, warsztat literacki, poprawność i piękno języka, pomysłowość i kreatywność
- nagrody przyznane zostaną w kategoriach wiekowych i gatunkowych, szczegółowy podział na kategorie Jury ustali w trakcie oceny nadesłanych zestawów
- organizatorzy przewidują nagrodę specjalną za tekst związany z obecną pandemią
Konkurs piosenki
- uczestnikami konkursu mogą być soliści, wokaliści, zespoły wokalne, zespoły wokalno-instrumentalne
- w przesłuchaniach konkursowych wykonawcy śpiewają jedną piosenkę do podkładu lub do akompaniamentu na własnym instrumencie do 4 min
- oceniając wykonawców, Jury uwzględni dobór repertuaru, warunki głosowe, dykcję, muzykalność, interpretację i ogólny wyraz artystyczny
Zasady rozgrywania konkursu:
- przesłanie filmu z nagraną piosenką pocztą elektroniczną za pomocą „wetransfer” na podanego maila: maratonpiosenka@opp.kolobrzeg.pl
Do każdego dostarczonego zestawu należy dołączyć wypełnioną Kartę Zgłoszenia. Link do karty.
Konkurs plastyczny:
- temat prac konkursowych: MARTWA NATURA -  studium, rysunek, malarstwo
- format pracy: A3
  praca dowolna „z wyobraźni” (dzieci młodsze kl. I-III)
-  temat „ Kolorowy świat podwodny”
Format prac A3 lub A4 opisane na odwrocie; imię, nazwisko, klasa, szkoła.
Dostarczenie prac
Osobiście lub tradycyjną pocztą Ognisko Pracy Pozaszkolnej w Kołobrzegu, ul. Mazowiecka 1, 78-100 Kołobrzeg z dopiskiem MARATON ARTYSTYCZNY do 27 listopada (piątek)
Do każdej dostarczonej pracy należy dołączyć wypełnioną Kartę Zgłoszenia. Link do karty.
Informujemy, że zajęcia w naszej Placówce w dalszym ciągu odbywają się w trybie stacjonarnym.

W trosce o zdrowie wszystkich dzieci i nauczycieli prosimy rodziców o szczególną obserwację by dzieci przychodzące na zajęcia były zdrowe bez żadnych oznak chorobowych. Prosimy także o informację do nauczyciela prowadzącego w razie zaistniałych sytuacji zdrowotnych - zgodnie ze składanym oświadczeniem covid.
Dzieci do Placówki wchodzą same bez rodziców.
UWAGA
 
 
Z przykrością informujemy, iż
 
XI KONKURS PIOSENKI
 
O BURSZTYNOWĄ NUTKĘ
 
STAROSTY KOŁOBRZESKIEGO
 
z dnia 24.10.2020 r. jest
 
ODWOŁANY
UWAGA
od 19.10.2020 r.
 
siłownia zamknięta
 
do odwołania
MŁODZICY OPP W REPREZENTACJI WOJEWÓDZTWA

 
 
W dniach 15-18.10.2020 w Białej Podlaskiej rozegrana zostanie XXVI Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w sportach halowych LUBELSKIE 2020. Do dwunastoosobowej reprezentacji województwa zachodniopomorskiego zakwalifikowało się 5 zawodników UKS OPP POWIAT KOŁOBRZESKI: Przemysław Adasiak, Szymon Kobyliński, Szymon Wojtowicz, Dawid Korczyk oraz Oliwier Pawlicki. Trenerem kadry województwa jest olimpijczyk z Atlanty Marcin Nowak. Kołobrzescy siatkarze są podpiecznymi trenerów Roberta Szpaka i Dariusza Cholki. Trzymamy kciuki za kadrę i naszych wychowanków!!
Siatkarze OPP wygrywają z kadrami województwa!
        W miniony weekend rozegrany został Maraton Piłki Siatkowej w Łebie w kategorii młodzików. Jest to od wielu lat największy młodzieżowy turniej w Polsce. Tegoroczna edycja zaplanowana w terminie marcowym musiała zostać przeniesiona na październik z racji sytuacji epidemiologicznej w kraju. Podopieczni Roberta Szpaka i Dariusza Cholki mieli przed sobą trudne zadanie – zmierzyć się na etapie grupowym z zespołami kadrowymi z różnych województw. Kołobrzescy siatkarze zaprezentowali się znakomicie wygrywając na etapie grupowym z kadrami województwa podlaskiego i lubelskiego, a zremisowali z kadrą opolskiego. Ulegli tylko późniejszym finalistom turnieju – Kadrze Pomorskiego oraz zespołowi UKS OLIMPIJCZYK PRUSZCZ GDAŃSKI ( mających zawodników starszych rocznikowo ). Ostatecznie zajęliśmy 3 miejsce w grupie walcząc o miejsca 5-8 w turnieju. W walce o miejsca kołobrzeżanie zdecydowanie zwyciężyli z GKS STOCZNIOWIEC GDAŃSK, a następnie w ostatnim meczu turnieju po wyrównanej walce ulegliśmy w spotkaniu rewanżowym z Kadrą Lubelskiego. Warto zaznaczyć, że kołobrzeski zespół występował w tym turnieju jako kadra zachodniopomorskiego. Najlepszym zawodnikiem zespołu został Oliwier Pawlicki.
Młodzik - klasyfikacja końcowa
1. Kadra Województwa Pomorskiego
2. Olimpijczyk Jurand Pruszcz Gdański
3. UKS GAS Gdynia
4. SPS Lębork
5. Kadra Województwa Lubelskiego
6. UKS OPP Powiat Kołobrzeski/Kadra Województwa Zachodniopomorskiego
7. KaEmKa Star-Wik Starogard Gdański
8. GKS Stoczniowiec Gdańsk
9. Kadra Województwa Opolskiego
10. Kadra Województwa Podlaskiego
11. MKS Korab Puck
Siatkówka na wesoło w OPP.

Już po raz XXVI na terenie naszego kraju rozgrywany jest Sportowy Turniej Miast i Gmin. Jest on częścią Europejskiego Tygodnia Sportu dla Wszystkich. W tym roku Ognisko Pracy Pozaszkolnej postanowiło aktywnie włączyć się w działania organizacyjne współzawodnictwa,  przeprowadzając na terenie naszej placówki mini turniej siatkówki . W zawodach pod nazwą „Siatkówka na wesoło” przez trzy dni( 01.10., 03.10., 05.10) rywalizowało 23 najmłodszych sportowców. Turniej był rozgrywany w formule singli, więc każdy z uczestników rozegrał po kilkanaście meczów. Mimo ogromnego zmęczenia ( łącznie rozegrano ponad 120 spotkań)rywalizacja dostarczyła uczestnikom wielu pozytywnych wrażeń, a dzięki słodkiemu poczęstunkowi udało się uzupełnić niewątpliwy spory wydatek energetyczny. Zwycięzcą turnieju został Dominik Hubert, drugie miejsce zajęła Natalia Kwiecień a trzecie Luiza Widomska.

Zwycięzcom serdecznie gratulujemy i zapraszamy na następne nasze turnieje. Teresa Rutkowska, Maria Wnukows, Stefan Rebelski
W dniach 19-20.09.2020r. drużyna Młodziczek UKS OPP Powiat Kołobrzeski brała udział w kolejnej - VII edycji Ogólnopolskiego Turnieju Piłki Siatkowej Dziewcząt GRYF CUP SZCZECIN 2020. Podczas dwóch dni zmagań podopieczne Piotra Bogdanowicza rozegrały łącznie 8 spotkań, z czego 4 zwyciężyły. Jest to pierwszy turniej towarzyski w tym sezonie, tym bardziej cieszy fakt dobrego początku. W ostatecznej klasyfikacji zajęliśmy 4 miejsce, ale w kategorii Młodziczka 3 m-ce (w turnieju wzięły udział dwa zespoły kadetek). Po turnieju wróciliśmy z bagażem doświadczeń i wnioskami do dalszej pracy na treningach, by jak najlepiej przygotować się do nadchodzących rozgrywek ligowych. Nagrodzono również najlepsze zawodniczki w danych zespołach, i tak w naszym zespole statuetkę odebrała Alicja Ozorowska. Mimo wszystko brawa należą się dla wszystkich zawodniczek !!!
Klasyfikacja zespołowa:
1. UKS GLINKA ACADEMY ŚMIGIEL II
2. KLUB PRZYJACIÓŁ SIATKÓWKI GORCE Nowy Targ
3. UKS GLINKA ACADEMY ŚMIGIEL I (kadetki)
4. UKS OPP Powiat Kołobrzeski
5. UKS Pomorzanie Pogodno Szczecin I
6. UKS Pomorzanie Pogodno Orliki Szczecin  III (kadetki)
7. UKS Lider Rokietnica
8. UKS Pomorzanie Pogodno Szczecin II
W sobotę 3 pazdziernika sekcja Swan Dance szlifowała tajniki akrobatyki w szkole gimnastyki artystycznej My Gymnastics w Koszalinie. Dziewczęta z grupy III, IV i V spędziły niesamowicie radosny czas na sali, ale również bardzo owocny. Doszlifowane zostały umiejętności wcześniej nabyte oraz te zupełnie nowe, które już niebawem zagoszczą w naszych grupowych choreografiach.
Jak co roku, w Kołobrzegu odbył się Ogólnopolski Przegląd Twórczości Zbigniewa Herberta HERBERTIADA, którego oficjalnym partnerem po raz pierwszy została nasza placówka. Organizatorem części „młodzieżowej” festiwalu (a dokładnie: warsztatów scenicznych, konkursu recytatorskiego i popisu laureatów w ramach koncertu galowego) był nasz instruktor Wojciech Czaplewski, warsztaty dla recytatorów poprowadzone przez rzeszowskiego aktora Przemysława Tejkowskiego odbyły się w naszej sali tanecznej, a na małej scenie teatralnej Regionalnego Centrum Kultury wystąpiło kilkoro naszych wychowanków. Z przyjemnością informujemy, że laureatami konkursowych wyróżnień zostali nasi wychowankowie Maciej Piątek oraz Kacper Pierzak, a prawdziwą ozdobą przegladu stała się występująca poza konkursem (przeznaczonym dla starszej młodzieży) Zosia Pryć. Wszystkim uczestnikom i laureatom gratulujemy! Więcej informacji – na stronie www.herbertiada.pl (stamtąd też pochodzą poniższe zdjęcia).
  4. Podkłady muzyczne prosimy dostarczać w następujących formatach: CD-Audio,  wav oraz mp3. W innych formatach podkłady nie będą odtwarzane.

5. Prosimy o zgłoszenie obecności i dostarczenie podkładów muzycznych najpóźniej  30 minut przed rozpoczęciem konkursu.

6. Jedną placówkę (szkoła, ośrodek kultury) może reprezentować maksymalnie 2 wykonawców w każdej kategorii wiekowej lub 2 zespoły.

7. Uczestnicy konkursu (pełnoletni oraz prawni opiekunowie dzieci niepełnoletnich) wyrażają zgodę na umieszczanie zdjęć i materiałów filmowych zawierających ich wizerunek (zarejestrowanych podczas konkursu) na stronie internetowej OPP oraz w mediach w celu informacji i promocji naszej placówki oraz na na przetwarzanie danych osobowych (imię, nazwisko, adres, e-mail, telefon) przez organizatorów konkursu wyłącznie dla potrzeb niezbędnych do realizacji konkursu.

Ocena i nagrody :  
Jury powołane przez organizatorów dokona oceny występów konkursowych uwzględniając: dobór repertuaru, warunki głosowe, dykcję, muzykalność, interpretację i ogólny wyraz artystyczny. W każdej kategorii wiekowej najlepszym wykonawcom zostaną przyznane tytuły laureatów, wyróżnienia I i II stopnia oraz nagrody rzeczowe.

Informujemy, że w związku z epidemią COVID-19 wszystkich uczestników konkursu oraz zaproszonych gości będą obowiązywały  procedury zapewnienia bezpieczeństwa zgodne z wytycznymi Głównego Inspektora Sanitarnego.
  
Regulamin XI Konkursu piosenki
  O Bursztynową Nutkę”

Organizator :
Ognisko Pracy Pozaszkolnej w Kołobrzegu.

Termin i miejsce:  
Konkurs odbędzie się 24 października 2020 r. (sobota) o godz. 11.00 w hali sportowej przy ul. Mazowieckiej 1 w Kołobrzegu.

Uczestnicy:
W konkursie mogą wziąć udział wokaliści w następujących kategoriach wiekowych:                      
 • 7-9 lat (rocznikowo),
 • 10-12 lat (rocznikowo),
 • 13-15 lat (rocznikowo),
 • 16-18 lat (rocznikowo),
oraz zespoły wokalne i zespoły wokalno-instrumentalne (jedna kategoria)

Zasady uczestnictwa :  
1. Warunkiem udziału w konkursie jest wypełnienie karty zgłoszenia dostępnej na naszej stronie internetowej i przesłanie jej do dnia 10 października 2020 r. na adres mailowy: edytatetera@wp.pl z dopiskiem „Zgłoszenie - Konkurs piosenki”. Link do karty zgłoszeniowej.

2. W przesłuchaniach konkursowych wykonawcy śpiewają jedną, dowolną piosenkę do podkładu na płycie CD, pendrivie lub do akompaniamentu na instrumencie. Podkłady na innych nośnikach nie będą odtwarzane.

3. Osoby powyżej 18 lat (w tym opiekunowie i instruktorzy) nie mogą brać udziału w konkursie. Dopuszczalny jest wyłącznie ewentualny akompaniament w ich wykonaniu.

Z przykrością informujemy, że zajęcia sekcji pływackiej w roku szkolnym 2020/21 zostają odwołane.

Zapraszamy do uczestnictwa w innych zajęciach.
BEZPIECZNY POWRÓT DO OPP
 
 
Na terenie placówki w częściach wspólnych obowiązuje zakrywanie ust i nosa natomiast w pomieszczeniach dydaktycznych przebywamy bez maseczek.
 
 
PAMIĘTAJ, ŻE PRZED PRZYJŚCIEM NA 1 ZAJĘCIA:
 
1.     Trzeba przynieść wypełnioną zgodą (tu link do zgody/oświadczenia)
2.     Skontaktuj się z nauczycielem ( nr telefonu w palnie zajęć poniżej) prowadzącym zajęcia, on poinformuje:
- czy dziecko zostało przyjęte
- do której grupy oraz dni i godziny zajęć
 
Proszę o zapoznanie się i przestrzeganie z niżej zamieszczonymi dokumentami i wytycznymi MEN, MZ i GIS:
 
1.      Procedury zapewnienia bezpieczeństwa w Ognisku Pracy Pozaszkolnej w Kołobrzegu w związku z wystąpieniem COVID-19 (tu link do tych procedur)
   
W dniu 3.09.2020r. odbyła się sesja zdjęciowa zespołu Swan Dance. Efekty pracy oraz prezentacja grup III, IV i V można podziwiać obok:
W dniu 15.08.2020r. zespół Swan Dance udał się na przedstawienie do cyrku, a to wszystko za sprawą pierwszej uczennicy Swan Dance Moniki Oleksiak -  Lusesita Farell, która obecnie pracuje w Cyrku Korona prezentując podniebne akrobacje. Dziewczęta mogły podziwiać przepiękne widowisko ,,Bajkowe Fantazje", dziękujemy Monice za zaproszenie.
W dniu 22.08.2020r. odbyło się uroczyste pożegnanie uczennicy Swan Dance Kaliny Cherezińskiej, która będzie kontynuowała swoją przygodę z tańcem w szkole o profilu aktorskim w Gdańsku. Kalina tańczyła w zespole Swan Dance od 6 r.ż. Zawsze bardzo zaangażowana w życie zespołu. Odnosiła bardzo duże sukcesy nie tylko zespołowo, ale również jako solistka Swan Dance zajmując najwyższe miejsca na podium.  
Będziemy bardzo tęsknic za Kaliną, jednocześnie trzymamy kciuki za jej kolejne sukcesy o których pewnie jeszcze nie raz usłyszymy.

Po uroczystym pożegnaniu Swan Dance zatańczyło wspólny taniec, który miał charakter integracyjny - projekt Jerusalema Dance Challenge, który jest projektem międzyanarodowym, tańczony na całym świecie przez zwykłych ludzi, formacje taneczne, mini formacje, rodziny, szkoły itd. Nie obyło się bez gromkich braw otrzymanych przez turystów, którzy chętnie dołączali do wspólnego tańca.
Oto link z tańce na youtube: https://youtu.be/6UkRClSQgfA
Informacja dla wyjeżdżających na obóz do Karpacza

- Proszę o wydrukowanie i podpisanie oświadczenia i ankiety SARS-CoV-2 - dostarczyć w dniu wyjazdu lub wcześniej do OPP
- Kto jeszcze nie oddał to proszę o dostarczanie kart obozowych
- Proszę o dokonanie ostatecznych wpłat na obóz by w dniu 14 08 /piątek / były już na koncie
- Klub nie realizuje bonu wypoczynkowego
- proszę o zabranie dowodów osobistych dzieci i legitymacji szkolonych
- Wyjazd 18 (wtorek) godz 7:00 (zbiórka godz 6:30) parking OPP Mazowiecka 1
- Proszę by w dniu wyjazdu na zbiórce był rodzic z dzieckiem bo będą jeszcze inne dokumenty do podpisania
- Proszę o punktualne przybycie na zbiórkę

Czwarte Miejsce i Powołanie na Mistrzostwa Europy
UKS OPP Powiat Kołobrzeski może poszczycić się ogromnym sukcesem w Mistrzostwach Polski Piłki Siatkowej Plażowej Kadetów - Mysłowice 2020 w których para Aleksander Czachorowski/Igor Szymkus zdobyła IV miejsce. Pomimo, że nie udało się zdobyć medalu to doceniony został nasz zawodnik Aleksander Czachorowski, który otrzymał powołanie na Mistrzostwa Europy U-18, które odbędą się w Izmirze -Turcja 16-20.09.2020. Jadąc na Mistrzostwa Polski po naprawdę solidnych przygotowaniach podopieczni Stefana Wyszyńskiego mieli cel wygrać 2 pierwsze mecze w drabince co dawało miejsce w najlepszej 5 turnieju. Udało się to zrealizować po pokonaniu pary z Górnika Radlin 2:0(14,4) oraz Czarnych Polaniec 2:0(17,14)   w następnym meczu, który dawał półfinał MP przegraliśmy z Tomaszowem Mazowieckim 0:2(13,14). Po tym meczu nasi Zawodnicy dostali ostrą reprymendę od trenera co miało Ich zmobilizować do kolejnego podejścia o 4-kę z prawej strony drabinki .
Mecz ten odbył się kolejnego  dnia o 9 rano a przeciwnikiem był SMS Ostróda. Po ciężkim boju skończyło się 2:0(19,19) dla naszego zespołu i półfinał MP stał się faktem. 20 min później rozpoczęliśmy pojedynek o finał z faworytami tego turnieju Taudul/Majecki z Szamontulanina Szamotuły. Warto dodać, że w 1/2 finale MP przegraliśmy z Nimi 0:2(-9,-8), ale tym razem nasi Zawodnicy pokazali prawdziwy charakter i wygrali 1 seta 21:18 co było niespodzianką dla sporej publiczności . Jednak kolejne 2 partie już należały do przeciwników i cały pojedynek zakończył się 1:2(18,-13,-10). Mecz o 3 miejsce zaczęliśmy ponownie 20 min po skończonym półfinale i to był już prawdziwy horror. Pierwszy set dla pary Strzymszok - Fijałek(bratanek słynnego Grzegorza Fijałka) 21:16, ale kolejny dla naszego duetu 21:17 .W tie breaku od początku lepsza była para Beskidu Skoczów, ale w końcowej fazie to Szymkus/Czachorowski prowadzili 14:13 i byli o krok od brązowego medalu. Jednak Fijałek skończył piłkę na 14:14 i zdobył asa po siatce na 15:14 a końcowa wymiana niestety także należała do pary ze Śląska i to Oni mogli podnieść ręce w ramach tryumfu .
Jednak wszyscy byliśmy dumni z występu naszego teamu w Mistrzostwach Polski , który pokazał charakter i walkę do samego końca z naprawdę mocnymi zespołami !!!
BRACIA DUBOIS-PLACAK ZNOWU TRIUMFUJĄ!
 
 
W piątek 31.07.2020 na Plaży Milenium Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Kołobrzegu rozegrane zostały Otwarte Mistrzostwa Kołobrzegu w Siatkówce Plażowej. Była to impreza odbywająca się równocześnie z Turniejem Eliminacyjnym Grand Prix Mistrzostw Polski PLAŻA OPEN Kołobrzeg 2020. Ostatecznie siatkarze i siatkarki rywalizowali w dwóch kategoriach: Mężczyźni OPEN oraz Młodzieżowej ( 2004 i młodsi ). Pomimo ciężkich warunków atmosferycznych byliśmy świadkami wspaniałej sportowej rywalizacji i dużej dawki pozytywnej energii towarzyszącej spotkaniom w ramach Otwartych Mistrzostw Kołobrzegu w Siatkówce Plażowej. Ostatecznie w kategorii mężczyźni open zwyciężyli wychowankowie UKS OPP POWIAT KOŁOBRZESKI Beniamin Dubois-Placak i Franciszek Dubois-Placak. W meczu finałowym podejmowali parę Damian Gęga i Mateusz Dudziak gdzie po zaciętej rywalizacji zwyciężyli zapewniając sobie pierwsze miejsce w turnieju. Spotkanie o trzecie miejsce to pojedynek braci rywalizujących w dwóch innych parach: Artur Kowalik /Mateusz Hadała oraz Mariusz Kowalik/ Waldemar Węgierski. Ostatecznie zwyciężyła para reprezentująca Koszalin, a więc Mariusz Kowalik i Waldemar Węgierski. W rywalizacji młodzieżowej brało udział osiem zespołów, które od wczesnych godzin porannych wspomagali organizację Plaży Open Kołobrzeg 2020, a następnie od godziny 16:00 rywalizowali w otwartych Mistrzostwach Kołobrzegu. Ostatecznie zwycięzcami zostali Kamil Świątkowski i Kamil Radecki wygrywając finałowe spotkanie z Adrianem Ciechanowiczem i Tymonem Frąckowiakiem. Mecz o trzecie miejsce okazał się być rewanżem z fazy grupowej z którego zwycięsko wyszła ostatecznie para Marcel Kuczera i Jakub Korczyk wygrywając z Zuzanną Węgierską i  Weroniką Tałaj. Patronat nad imprezą objęła Pani Prezydent Miasta Kołobrzeg Anna Mieczkowska. Otwarte Mistrzostwa Kołobrzegu w Siatkówce Plażowej zorganizowane zostały w ramach zadania ,, Wspieranie i upowszechnianie kultury fizycznej” Urzędu Miasta Kołobrzeg realizowanego przez UKS OPP POWIAT KOŁOBRZESKI.
Siatkarska Uczta na Plaży w Kołobrzegu
Plaża Milenium Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji kolejny rok z rzędu gościła najlepszych specjalistów od siatkówki plażowej w Polsce.  Było to wielkie wyzwanie, aby w tym trudnym dla wszystkich czasie zorganizować wydarzenie sportowe o takim wymiarze zgodnie z reżimem sanitarnym. W tym roku do rywalizacji dołączyły także siatkarki. Połączenie sił Plaży Milenium i Plaży Open okazało się strzałem w dziesiątkę, a piękna pogoda była godnym uzupełnieniem zmagań najlepszych zawodniczek i zawodników plażowej odmiany siatkówki w Polsce. Honorowy patronat nad tym wydarzeniem sportowym objęła Pani Prezydent Miasta Kołobrzeg Anna Mieczkowska oraz Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego. Organizatorem turnieju była firma BDB EVENT we współpracy z Miejskim Ośrodkiem Sportu i Rekreacji oraz UKS OPP POWIAT KOŁOBRZESKI.
Już od piątkowych eliminacji zaciekawieni kibice obserwowali rywalizację zarówno ze słynnego kołobrzeskiego molo, jak i specjalnie rozstawionych na potrzeby turnieju trybun. Liczne konkursy zorganizowane przez organizatorów urozmaicały kibicom obserwowanie zmagań najlepszych zawodniczek i zawodników na żywo. W Kołobrzegu zaprezentowali się młodzieżowi mistrzowie świata i Europy, uczestnicy Igrzysk Olimpijskich, medaliści mistrzostw starego kontynentu, czy zwycięzcy turniejów cyklu World Tour. Z całą pewnością obsada turnieju Plaża Open w Kołobrzegu, należała do najsilniejszej w historii. Nigdy wcześniej, jednocześnie na boiskach Plaży Open nie pojawiły się obok siebie takie nazwiska, jak Brzostek, Bryl, Łosiak, Kantor, Rudol, Gruszczyńska, Strąg, Brożyniak, Janiak czy Prudel!
Na szczególną uwagę z pewnością zasłużył pierwszy w historii "Siatkatlon", podczas którego śmiałkowie mierzyli się ze sobą w czterech konkurencjach. Na piasku rywalizowano w siatkonogę, badminton, a nawet w tenisa stołowego! Po raz pierwszy w historii kibice mogli być świadkiem tego wyjątkowego wydarzenia! Nie zabrakło równiez akcji charytatywnej, podczas której zbierano środki konieczne na leczenie małego Kajtusia zmagającego się z SMA 1, czyli rdzeniowy zanik mięśni typu 1. Najlepszym obecnie sposobem walki z tą chorobą jest terapia genowa, polegająca na jednorazowym podaniu leku, o którym mówi się, że jest najdroższym lekiem świata. Kosztuje bowiem ponad 9 milionów złotych... Więcej informacji, na temat pomocy Kajtusiowi, można znaleźć pod tym linkiem: https://www.siepomaga.pl/dzielny-kajtus
Słoneczna sobota pozwoliła poznać najlepsze szóstki w obu kategoriach. Do niedzielnych finałowych spotkań awansowali m.in. uczestnicy Mistrzostw Świata i Igrzysk Olimpijskich, więc fani z zaciekawieniem zacierali ręce czekając na ostateczny rezultat. Finałowy dzień, oprócz fantastycznych emocji na boisku, stał pod znakiem zmiennej pogody. Lekki deszcz nie przeszkodził kibicom w oglądaniu triumfu Jagody Gruszczyńskiej/Doroty Strąg, które poradziły sobie z Aleksandrą Zdon/Pauliną Biranowską oraz Piotra Kantora/Bartosza Łosiaka, którzy pokonali, nie schodzących z podium turniejów eliminacyjnych Mistrzostw Polski – Jędrzeja Brożyniaka/Piotra Janiaka.
Warto zaznaczyć, że wolontariuszami podczas trzydniowej rywalizacji na Plaży Milenium byli młodzi siatkarze i siatkarki UKS OPP POWIAT KOŁOBRZESKI. Ich ciężka praca przyczyniła się do sukcesu organizacyjnego turnieju.
Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji oraz UKS OPP POWIAT KOŁOBRZESKI pragną serdecznie podziękować partnerom turnieju:
-       POLFERRIES
-       STALPRO SZCZECIN
-       FANZA
-       HOTEL MAGNOLIA SPA
-       BALTICBUS
-       COLBERG
-       MASARNIA BURGERBAR
-       HOTEL LAMBERT MEDICAL SPA
-       ALPLAST
-       OVB UBEZPIECZENIA KAJA KARCZEWSKA
-       AGENCJA REKLAMOWA WEBNEXT
-       PIEKARNIA-CUKIERNIA NIZIOŁ
-       RESTAURACJA FANABERIA
-       SHUUM BOUTIQUE WELLNESS HOTEL
-       GREEN MOUNTAIN HOTEK
-       SEASIDE PARK HOTEK
-       ORW MAX
-       IMPERIALL RESORT & MEDISPA
OTWARTE MISTRZOSTWA KOŁOBRZEGU W SIATKÓWCE PLAŻOWEJ


1. Organizator: UKS OPP POWIAT KOŁOBRZESKI,
2. Współorganizator: Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Kołobrzegu BDB EVENT
3. Cel: promowanie aktywności ruchowej wśród młodzieży i dorosłych, popularyzacja siatkówki plażowej,
4. Miejsce: Plaża Milenium – przy kołobrzeskim molo
5. Uczestnicy: Mężczyźni OPEN * osoby nieletnie biorą udział za zgodą rodzica
    CHŁOPCY rocznik 2004 i młodsi * osoby nieletnie biorą udział za zgodą rodzica
     OPEN CZWÓRKI – zespoły 4 osobowe * osoby nieletnie biorą udział za zgodą rodzica
6. Termin: 31.07.2020
7. Opis: UKS OPP POWIAT KOŁOBRZESKI wraz z BDB EVENT oraz Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Kołobrzegu zapraszają na Otwarte Mistrzostwa Kołobrzegu     w Siatkówce Plażowej. Jest to otwarty turniej mający na celu promowanie siatkówki plażowej i zachęcanie do aktywności ruchowej w trakcie okresu wakacyjnego.
8. Zgłoszenia:
Mailowo na rszpak89@gmail.com w kategoriach:
·         Mężczyźni OPEN * osoby nieletnie biorą udział za zgodą rodzica
** LIMIT 8 par Zgłoszenia na rszpak89@gmail.com do 28.07.2020

·         CHŁOPCY rocznik 2004 i młodsi * osoby nieletnie biorą udział za zgodą rodzica **LIMIT 6 par Zgłoszenia na rszpak89@gmail.com do 28.07.2020

·         OPEN CZWÓRKI mieszane składy ( przynajmniej jedna kobieta w zespole )
LIMIT 6 ZESPOŁÓW ZGŁOSZENIA W DNIU TURNIEJU DO GODZINY 16:30
ZGŁOSZENIE EMAIL :  MISTRZOSTWA KOŁOBRZEGU W SIATKÓWCE PLAŻOWEJ TREŚĆ: ✓ KATEGORIA: OPEN MĘŻCZYŹNI / CHŁOPCY 2004 I MŁODSI ✓ ZAWODNIK NR 1: ………………….. ( IMIĘ I NAZWISKO ) ZAWODNIK NR 2:…………………………. ( IMIĘ I NAZWISKO ) ✓ TELEFON KONTAKTOWY: ………………………………….
POTWIERDZENIEM UDZIAŁU W TURNIEJU ( Mężczyźni OPEN/ Chłopcy 2004 i młodsi ) JEST STAWIENIE SIĘ W DNIU TURNIEJU W BIURZE ZAWODÓW O WYZNACZONEJ GODZINIE:
 • MĘŻCZYŹNI     OPEN DO 9:30
 • CHŁOPCY     2004 I MŁODSI DO 15:00
HARMONOGRAM GIER:
 • OPEN     MĘŻCZYŹNI 9:30 ODPRAWA 10:00 ROZPOCZĘCIE GIER
 • CHŁOPCY     2004 I MŁODSI 15:00 ODPRAWA
  OK. 15:30/16:00 ROZPOCZĘCIE GIER
 • OPEN     CZWÓRKI 16:30 ODPRAWA 17:00 ROZPOCZĘCIE GIER
✓ w przypadku mniejszej ilości par niż maksymalna organizator może uwzględnić zgłoszenia po wyznaczonym terminie ✓ w przypadku gdy zgłoszone pary nie stawią się na turnieju istnieje możliwość uczestnictwa pary, która zgłosi się na miejscu rozgrywania turnieju najpóźniej 1h przed rozpoczęciem
9. Nagrody: PUCHARY I MEDALE ZA MIEJCA 1-3, DROBNE NAGRODY RZECZOWE, KOSZULKI PAMIĄTKOWE DLA WSZYSTKICH UCZESTNIKÓW,
10: SYSTEM: • System rozgrywania turnieju organizator ustali po weryfikacji zgłoszeń
11. POSTANOWIENIA KOŃCOWE:
• zawodnicy biorą udział w zawodach na własną odpowiedzialność,
• WARUNKIEM UCZESTNICTWA W TURNIEJU BĘDZIE POSIADANIE PODPISANEGO OŚWIADCZENIA oraz niniejszego regulaminu
• uczestnicy ubezpieczają się we własnym zakresie,
• organizator zapewnia piłki tylko do rozgrywania meczów,
• organizator nie ponosi odpowiedzialności za ewentualne przykre zdarzenia losowe, powstałe w drodze na zawody, na zawodach i w trakcie powrotu z zawodów, • organizator nie odpowiada za rzeczy pozostawione bez opieki,
• organizator zastrzega sobie prawo do interpretacji niniejszego regulaminu,
• w sprawach nie ujętych w niniejszym regulaminie decyduje regulamin PZPS Oświadczam, iż nie mam żadnych przeciwwskazań zdrowotnych do wzięcia udziału w turnieju
Siatkarski gwiazdozbiór na Plaży w Kołobrzegu!

 
Po raz pierwszy w historii organizatorzy Plaży Millenium w Kołobrzegu, oraz Plaży Open łączą siły, by w trudnym dla wszystkich czasie przeprowadzić kolejny niezapomniany turniej nad polskim Bałtykiem. Turnieje nadmorskie mają swój jedyny, niepowtarzalny klimat. Każdy kto, choć raz zagrał w siatkówkę plażową nad morzem potwierdzi, że to przeżycie jedyne w swoim rodzaju. Osoby interesujące się beach volleyem, pamiętają jak kilkanaście lat temu nad Bałtykiem właśnie, rozgrywano jeden z najbardziej rozpoznawalnych tourów. Od kilku lat w Kołobrzegu swoje możliwości mieli okazję zaprezentować kibicom najlepsi siatkarze plażowi w kraju. Tym razem dzięki wspólnym wysiłkom organizatorów  - Roberta Szapaka, Marcina Strządała oraz ich ekip udało się do gry zaprosić także kobiety. Już teraz swój udział wśród Pań zapowiedziały między innymi Paulina Biranowska/Aleksandra Zdon czy Magdalena Szczytowicz/Michalina Tokarska. Paulina Biranowska znana jest nie tylko z występów na piaszczystych boiskach. Ma za sobą grę między innymi w Polsce w zespole z Muszyny, z którym zdobyła SuperPuchar Polski w 2011 roku, oraz srebrny medal mistrzostw Polski w 2012 roku. Ponadto Biranowska występowała w Azerbejdżanie – VK Baku, oraz niemieckiej Alemanni Aachen. Kolejnymi zawodniczkami, na które warto zwrócić uwagę to para Szczytowicz/Tokarska. Magdalena Szczytowicz, znana niektórym kibicom pod panieńskim nazwiskiem Michoń jest dwukrotną mistrzynią Polski w siatkówce plażowej, na swoim koncie ma także kilka medali srebrnych oraz brązowych. Z kolei wśród Panów kibice będą mogli podziwiać między innymi uczestników Igrzysk Olimpijskich w Londynie oraz Rio de Janeiro! Progi kołobrzeskiej Plaży Millenium przekroczą w 2020 roku Piotr Kantor z Bartoszem Łosiakiem. Kantor/Łosiak mają na swoim koncie dwa zwycięstwa w turniejach cyklu World Tour – w Warszawie oraz Rio de Janeiro. Oprócz dwóch zwycięstw mają na koncie kilkanaście medali wspomnianego międzynarodowego touru, między innymi w Gstaad, Rio de Janeiro, Moskwie, Stavanger czy Hadze. W 2018 roku Kantor/Łosiak zajęli trzecie miejsce, w kończącym rok finałowym turnieju serii World Tour w Hamburgu. Obok nich w Kołobrzegu zagra także Mariusz Prudel, który od kilku lat wciela się w rolę mentora/nauczyciela młodych adeptów siatkówki plażowej. Tym razem partnerem popularnego „Prudiego” będzie Mateusz Lesiecki. Prudel to jedna z legend nie tylko polskiej, ale i światowej siatkówki plażowej. Razem z Grzegorzem Fijałkiem zagrał na Igrzyskach Olimpijskich w 2012 roku w Londynie, oraz w 2016 roku w Rio de Janeiro. W angielskiej stolicy Fijałek/Prudel otarli się o strefę medalową, przegrywając ćwierćfinałowe starcie, zajęli ostatecznie piąte miejsce w najważniejszym na świecie turnieju. Kołobrzeska plaża będzie miała także wydźwięk międzynarodowy. W szranki z polskimi duetami staną siatkarze z Włoch! Swój udział potwierdzili Manuel Alfieri/Mauro Sacripanti reprezentujący „4 Vele Beach Volley Academy”. Wartym podkreślenia jest fakt, iż sponsorem strategicznym Plaży Open 2020 jest firma PKN ORLEN, dzięki której tegoroczny cykl odbędzie się w czterech miastach. Ósmy rok z rzędu transmisję na żywo z decydujących meczów przeprowadzi TVP Sport. W Kołobrzegu będzie to mecz o trzecie miejsce kobiet, a także mecze finałowe kobiet i mężczyzn. Organizatorem turnieju jest Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Kołobrzegu oraz UKS OPP Powiat Kołobrzeski, a także BDB Event. Patronat nad imprezą objęła Prezydent Miasta Kołobrzeg, Pani Anna Mieczkowska oraz Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego. Cykl Plaży Open patronatem honorowym objęło także Ministerstwo Sportu. Partnerem Głównym Plaży Open został Martes Sport, partnerem – Wawel. Oficjalną wodą turnieju jest Jurajska – oficjalna woda Polskiej Siatkówki.
PLAŻA OPEN 2020 – KOŁOBRZEG

Data: 31 lipca - 2 sierpnia 2020 r. (piątek-niedziela)
Miejsce: Kołobrzeg, Plaża Milenium (obok Molo)
Ranga: Grand Prix Mistrzostw Polski - turniej kobiet 1*, turniej mężczyzn 2*
Pula nagród: 4 000 zł (kobiety), 10 000 zł (mężczyźni)
Transmisja: TVP Sport - 2 sierpnia 2020:
godz. 13:00 - mecz o 3 miejsce kobiet
godz. 14:00 - finał kobiet
godz. 15:00 - finał mężczyzn
Informacja dla wyjeżdżających na obóz sportowo- rekreacyjny do Karpacza 18 - 28 08 2020 r.

- wyjazd na obóz jest oczywiście aktualny - w dniu 18.08 godz 7:00 (zbiórka parking OPP godz 6:30)
- proszę o dostarczenie kart obozowych do biura OPP Mazowiecka 1 (w godz 8:30 - 12:30) do dnia 31.08.2020
- proszę o dokonanie kolejnej wpłaty na obóz zgodnie z zapisem w karcie obozowej
- w razie pytań proszę dzwonić  - Mieczysław Szpak 608 075 951
Historyczny sukces zawodników UKS OPP Powiat Kołobrzeski.
W dniach 16-19.07.2020 r. na boiskach jednego z najlepszych ośrodków do uprawiania siatkówki plażowej w Polsce - warszawskiej „Moncie”, rozgrywany był Turniej Półfinałowy Mistrzostw Polski w Siatkówce Plażowej Kadetów. Kołobrzeski klub reprezentowały dwie pary: Aleksander Czachorowski / Igor Szymkus, a także bracia Beniamin i Franciszek Dubois - Placak. Obydwie pary pewnie wygrały wszystkie swoje mecze podczas pierwszego dnia rozgrywek, by w sobotni poranek trafić na siebie podczas meczu, którego zwycięzca zapewniał sobie awansu do Turnieju Finałowego Mistrzostw Polski. W tym kołobrzeskim starciu lepsi okazali się Olek z Igorem i to oni zapewnili sobie pierwszy w historii klubu awans do grona najlepszych 16 par tej kategorii wiekowej w Polsce. Beniamin i Franciszek Dubois - Placak rozegrali jeszcze jeden mecz o awans do tego turnieju, ale niestety ulegli 2:1 parze reprezentującej klub „Szamotulanin” Szamotuły. Nasza kadrowa para Czachorowski / Szymkus nie poprzestała jednak na wywalczeniu awansu i wygrywając kolejne spotkania, chłopcy zameldowali się w finale turnieju rozgrywanego w Warszawie. Należy nadmienić, że udział w tym turnieju brały najlepsze pary z północnej połowy Polski, wyłonione podczas Mistrzostw poszczególnych województw. Olek i Igor przegrali w całym turnieju jedynie jeden mecz - właśnie finałowy, ulegając tylko ubiegłorocznym Mistrzom Polski.
Kolejny przystanek na trasie uczniów Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Spale reprezentujących klub UKS OPP Powiat Kołobrzeski stanowi turniej finałowy rozgrywany w dniach 7-9-08.2020 w Mysłowicach.

Trzymajmy kciuki za udaną walkę o medale Mistrzostw Polski.
W dniach 10-12 lipca 2020 roku w Regionalnym Centrum Kultury w Kołobrzegu odbyła się II edycja Ogólnopolskiego Przeglądu Twórczości Przemysława Gintrowskiego „Pamiątki”. Najważniejszą częścią Przeglądu był konkurs na interpretację piosenek tego znanego pieśniarza i kompozytora muzyki filmowej. Do turniejowych zmagań spośród licznych zgłoszeń zostało zakwalifikowanych 20 wykonawców z całego kraju, z Krakowa, Lublina, Warszawy, Gdańska, Łodzi, Hajnówki, Darłowa.
Niezwykle miło nam poinformować, że jedyną reprezentantką Kołobrzegu była nasza podopieczna Jaśmina Wenta. Za niezwykle dojrzałe i emocjonalne wykonanie piosenek pt. „Śmiech” i „Tylko kołysanka” otrzymała aż trzy nagrody: Wyróżnienie od Jury, Nagrodę Publiczności i Nagrodę Specjalną od Grupy Audytorium 17 zrzeszającą Regionalne Rozgłośnie Polskiego Radia w postaci zaproszenia do studia nagrań i promocji wyróżnionych piosenek. Jaśmina zebrała również wspaniałe opinie i ciepłe recenzje. Anna Popek, która prowadziła część konkursową, na swoim facebooku napisała: „Jaśmina Wenta rozbiła bank na tegorocznym Festiwalu. Ma 13 lat i śpiewa trudną poezję z wyczuciem i zaangażowaniem. Brawo!”, a dziennikarka kołobrzeskich mediów Małgorzata Maj wypowiedziała się w ten sposób: „Przemiła, mądra, skromna, niezmanierowana, zdolna, sympatyczna i prawdziwa! Jaśmina”.

Serdecznie gratulujemy!
Kołobrzeg 2023
Ognisko Pracy Pozaszkolnej
78-100 Kołobrzeg
ul. Mazowiecka 1
tel: 94 722 05 12
E-mail: opp@kolobrzeg.powiat.pl
Wróć do spisu treści