Archiwum 2019-2020 - OPP

OPP
Przejdź do treści

Archiwum 2019-2020

Informacje o nas > Archiwum aktualności
Siatkarze UKS OPP Powiat Kołobrzeski Walczą w Półfinałach Mistrzostw Polski
 
 
 
Podczas tegorocznych Mistrzostw Województwa Zachodniopomorskiego w Siatkówce Plażowej, zawodnicy UKS OPP Powiat Kołobrzeski wywalczyli wiele medali. W kategorii kadetów, Mistrzami Województwa zostali Aleksander Czachorowski i Igor Szymkus, którzy na codzień trenują w Szkole Mistrzostwa Sportowego w Spale, a srebrne medale zawisły na szyjach braci Beniamina i Franciszka Dubois - Placak. Następnego dnia rywalizowała starsza kategoria wiekowa - juniorzy. Nasi zawodnicy, mimo, iż byli nawet o trzy lata młodsi od swoich rywali, wywalczyli również dwa medale, jednak tym razem srebrny (bracia Dubois-Placak) i brązowy (Aleksander Czachorowski i Filip Kniat).
 
        Kolejnym przystankiem na plażowej mapie młodych kołobrzeżan był Puchar Bałtyku - turniej, w którym rywalizowały setki młodych zawodników. Największy sukces odniosła para kadrowa Aleksander Czachorowski, Igor Szymkus, zajmując w swojej kategorii wiekowej 5. miejsce, spośród wszystkich startujących 45 par.
 
        Medalowe zdobycze były również przepustką do udziału w Półfinałach Mistrzostw Polski. Odbyły się one już w kategorii juniorów, gdzie młodzi bracia Beniamin i Franciszek Dubois-Placak byli o krok od awansu do turnieju Finałowego Mistrzostw Polski Juniorów. Bezpośredni mecz o awans przegrali 2:1, mając dwie, niestety niewykorzystane, piłki meczowe. Pozostaje mieć nadzieję, że ta bezcenna lekcja zaprocentuje podczas Półfinałów Mistrzostw Polski Kadetów, które 17 lipca rozpoczynają się w Warszawie. Kołobrzeg będą tam reprezentować aż dwie pary: Aleksander Czachorowski, Igor Szymkus i Beniamin oraz Franciszek Dubois-Placak.

 
Trzymamy kciuki !
  
Plany zajęć dla poszczególnych sekcji (dni, godziny) zostaną zamieszczone na naszej stronie internetowej pod koniec sierpnia.
Serdecznie zapraszamy!
W dniu 25.06.2020 na hali sportowej Ogniska Pracy Pozaszkolnej odbył się Finał Wojewódzki Ogólnopolskich Mistrzostw w Mini - siatkówce im. Marka Kisiela o Puchar KINDER JOY OF MOVING w kategorii „CZWÓRKI” chłopców. Starowało 9 zespołów, które zostały zakwalifikowane do udziału w Finałach. Gospodarzy reprezentował zespół UKS OPP POWIAT KOŁOBRZESKI w składzie Oliwier Pawlicki, Filip Mańkowski, Mateusz Romaniuk, Michał Romaniuk i Luis Rojek.
Dużym sukcesem zakończyły się rozgrywane finały, ponieważ zespół UKS OPP POWIAT KOŁOBRZESKI po rozegraniu 5 meczy/eliminacji i finałów/ zajął I m-ce i uzyskał awans na Mistrzostwa Polski, które odbędą się w Zabrzu pod koniec sierpnia. Najlepszym zawodnikiem MWP został zawodnik UKS OPP POWIAT KOŁOBRZESKI - Oliwier Pawlicki, a najlepszym zawodnikiem kołobrzeskim z tego samego klubu - Mateusz Romaniuk. Natomiast w składzie zwycięskiej drużyny grał najmłodszy zawodnik czwartoklasista Michał Romaniuk (dwa lata młodszy) -w zawodach mogli brać udział zawodnicy urodzeni w 2007 roku. Puchary , medale i dyplomy wręczał prezes ZZPS Dariusz Jagiełło. Gratulacje dla drużyny i trenera Dariusza Cholki

Życzymy sukcesów w Mistrzostwach Polski

Ognisko Pracy Pozaszkolnej informuje, że decyzja o przyjęciu dzieci na zajęcia na nowy rok szkolny 2020/21 zostanie zamieszczona w dniu 2 lipca 2020 roku.

„Ogniste Lato” Inauguracja sezonu w Piłce Siatkowej Plażowej

 
W dniu 17 czerwca na plaży „Milenium” przy kołobrzeskim molo, UKS OPP Powiat Kołobrzeski wraz z Ogniskiem Pracy Pozaszkolnej w Kołobrzegu zorganizowali turniej piłki siatkowej plażowej w ramach inauguracji sezonu letniego w tej dyscyplinie sportu. Turniej odbył się pod patronatem Starosty Kołobrzeskiego – Tomasza Tamborskiego. W turnieju wzięło udział 30 drużyn w pięciu kategoriach wiekowych dziewcząt i chłopców i rozegrano łącznie 53 mecze. Dla kołobrzeskich drużyn było to bardzo dobre przetarcie przed Mistrzostwami Województwa Zachodniopomorskiego, które odbędą się w dniach 19 -21 06 na plaży „Milenium” przy kołobrzeskim „Molo”. Mamy nadzieję, że kołobrzeskie drużyny postarają się wywalczyć nie mniej medali niż w ubiegłorocznych mistrzostwach w których zdobyli cztery cenne krążki.
Klasyfikacja końcowa turnieju „Ognisty Kołobrzeg”:
kategoria mini-siatkówka dziewcząt – trener Stefan Rebelski:
I miejsce - Lebiedź Amelia, Ginter Zuzanna
I mijesc - Kosimierska Oliwia, Kubiak Paula, Kamińska Julia
III miejsce - Kamyszek Wiktoria, Dąbrowska Weronika
IV miejsce - Wagner Marianna, Krężołek Wernonika
 
Kategoria młodziczka – trener Piotr Bogdanowicz:                    
I miejsce - Dzwolak Ewa - Ozorowska Alicja           
II miejsce - Sadowska Martyna - Michalak Nikola                        
III miejsce - Bednarkiewicz Marta - Ostrysz Aleksandra                 
IV miejsce - Fijałkowska Martyna - Grefling Amelia              
V miejsce - Banasiak Aleksandra -  Mikołajewska Zuzanna             
VI miejsce - Kowalska Liwia -  Maślanka Dominika
 
Kategoria szkoły ponadpodstawowe dziewcząt – trener Leszek Kowalewski:         
I miejsce - J. Sobczak, M. Mielczarek     
II miejsce - N. Stefaniak – J. Malinowska          
III miejsce - Z. Zawolska – M. Wnukowska           
IV miejsce - O. Michalak – M. Maciąg       
Vmiejsce - N. Gryń – M. Kwiecień
 
kategoria młodzik i młodsi – trenerzy Dariusz Cholka, Robert Szpak:
I m-ce Szymon Kobyliński - Oliwier Pawlicki            
II m-ce Przemysław Adasiak -  Jakub Korczyk            
III m-ce Mateusz Romaniuk -  Szymon Wojtowicz            
IV m-ce Dawid Korczyk -  Tymoteusz Frąckowiak  
V m-ce Kos -  Wożniak
 
kategoria  młodzieżowa   16-22 lata:  
I  - miejsce bracia Franciszek - Benjamin Placak Dubois
II -  miejsce Szymon Markowski - Rafał Seta
III -  miejsce Jakub Trzeciak - Kacper Jakubowski
IV -  miejsce Kamil Świątkowski - Jakub Ponikiewski
Życzymy sukcesów w Mistrzostwach województwa Zachodniopomorskiego.
Czwarte Miejsce i Powołanie na Mistrzostwa Europy
UKS OPP Powiat Kołobrzeski może poszczycić się ogromnym sukcesem w Mistrzostwach Polski Piłki Siatkowej Plażowej Kadetów - Mysłowice 2020 w których para Aleksander Czachorowski/Igor Szymkus zdobyła IV miejsce. Pomimo, że nie udało się zdobyć medalu to doceniony został nasz zawodnik Aleksander Czachorowski, który otrzymał powołanie na Mistrzostwa Europy U-18, które odbędą się w Izmirze -Turcja 16-20.09.2020. Jadąc na Mistrzostwa Polski po naprawdę solidnych przygotowaniach podopieczni Stefana Wyszyńskiego mieli cel wygrać 2 pierwsze mecze w drabince co dawało miejsce w najlepszej 5 turnieju. Udało się to zrealizować po pokonaniu pary z Górnika Radlin 2:0(14,4) oraz Czarnych Polaniec 2:0(17,14)   w następnym meczu, który dawał półfinał MP przegraliśmy z Tomaszowem Mazowieckim 0:2(13,14). Po tym meczu nasi Zawodnicy dostali ostrą reprymendę od trenera co miało Ich zmobilizować do kolejnego podejścia o 4-kę z prawej strony drabinki .
Mecz ten odbył się kolejnego  dnia o 9 rano a przeciwnikiem był SMS Ostróda. Po ciężkim boju skończyło się 2:0(19,19) dla naszego zespołu i półfinał MP stał się faktem. 20 min później rozpoczęliśmy pojedynek o finał z faworytami tego turnieju Taudul/Majecki z Szamontulanina Szamotuły. Warto dodać, że w 1/2 finale MP przegraliśmy z Nimi 0:2(-9,-8), ale tym razem nasi Zawodnicy pokazali prawdziwy charakter i wygrali 1 seta 21:18 co było niespodzianką dla sporej publiczności . Jednak kolejne 2 partie już należały do przeciwników i cały pojedynek zakończył się 1:2(18,-13,-10). Mecz o 3 miejsce zaczęliśmy ponownie 20 min po skończonym półfinale i to był już prawdziwy horror. Pierwszy set dla pary Strzymszok - Fijałek(bratanek słynnego Grzegorza Fijałka) 21:16, ale kolejny dla naszego duetu 21:17 .W tie breaku od początku lepsza była para Beskidu Skoczów, ale w końcowej fazie to Szymkus/Czachorowski prowadzili 14:13 i byli o krok od brązowego medalu. Jednak Fijałek skończył piłkę na 14:14 i zdobył asa po siatce na 15:14 a końcowa wymiana niestety także należała do pary ze Śląska i to Oni mogli podnieść ręce w ramach tryumfu .
Jednak wszyscy byliśmy dumni z występu naszego teamu w Mistrzostwach Polski , który pokazał charakter i walkę do samego końca z naprawdę mocnymi zespołami !!!Najlepsze zespoły Mistrzostw Województwa w Piłce Siatkowej KATEGORIA CZWÓRKI DZIEWCZĄT:
1. UKS BARNIM GOLENIÓW
2. UKS VOLLEY WAŁCZ
3. UKS OPP POWIAT KOLOBRZESKI
4. KPS CZAPLINEK
5. VOLLEY SZCZECIN
6. POMORZANIE POGODNO SZCZECIN
7. PLAS GRYFICE
8. GRYF SZCZECINEK
9. STOCZNIA DARŁOWO
10. AMPS KOŁOBRZEG

Siatkarki OPP lubią brąz!!! 🥉
W dniu dzisiejszym Hala Ogniska Pracy Pozaszkolnej w Kołobrzegu gościła najlepsze zespoły w województwie  kategorii,, czwórek '' dziewcząt.  Było to wielkie wyzwanie sportowe dla zawodniczek, ale też organizacyjne dla gospodarzy, aby sprostać wymogom sanitarnym. Na szczęście bez komplikacji udało się zorganizować finałowy Turniej o Mistrzostwo Województwa w Mini Siatkówce Dziewcząt!!!!  Warto zaznaczyć, że był to pierwszy w Polsce  rozegrany turniej finałowy w obliczu obecnej sytuacji epidemiologicznej ❗ ❗ ❗ Dziewczęta zaprezentowały się znakomicie i wywalczyły brązowe medaleW bezpośrednim spotkaniu o srebrny medal  nieznacznie uległy zespołowi UKS VOLLEY WAŁCZ.
Skład UKS OPP POWIAT KOLOBRZESKI
1. ALEKSANDRA BANASIAK kapitan
2. ZUZANNA MIKOŁAJEWSKA
3. BLANKA MATYJACH
4. KONSTANCJA JURCZYGA
5. ALEKSANDRA KONERT
6. ALEKSANDRA KRĘPLEWSKA
7. KONSTANCJA ZELEWSKA
TRENER: ROBERT SZPAK


U W A G A
 
 
Z przyjemnością informujemy, iż od dnia 08.06.2020 r. otwieramy SIŁOWNIĘ.
 
 
Osoby chętne proszę o kontakt telefoniczny w celu uzgodnienia terminu oraz godzin korzystania z siłowni zgodnie z zachowaniem reżimu sanitarnego.
 
 
Telefon: 94 722 0512 w godzinach: 8.00 do 13.00
 
Wykaz wolnych miejsc w kołach zainteresowań w Ognisku Pracy Pozaszkolnej w Kołobrzegu na rok szkolny 2020/2021
 
Prosimy o składanie wniosków o przyjęcie na zajęcia – druk w zakładce informacje o nas -dokumenty- deklaracja - wniosek
Zajęcia Taneczne
LP
Nazwa koła
Wiek uczestnika
Ilość wolnych miejsc
1
Zespół taneczny - Swan dance – mini
4/5-7/8
0
2
Swan dance – I
Swan Dance – II
Swan Dance – III
9-11/12
  12-19
mieszana
0
 0  
0
3
Zespół taneczny - Tirlitonki I
od 13 lat
5
4
Zespół taneczny Tirlitonki II - Taniec współczesny – inscenizacja taneczna
Od 7-8 lat
6
5
Taneczno – gimnastyczne
nauka i doskonalenie podstawowych elementów akrobatycznych. Łączenie elementów akrobatycznych w tanecznej choreografii - tworzenie układów gimnastyczno-tanecznych
 gr - I
 gr - II
 gr - III5-8
 9-11
 od 12 lat2
2
 2
Zajęcia Plastyczne
1
Techniki plastyczne
od 11 lat
5
2
Malarstwo   i rysunek dziecięcy
od 6 - 10 lat
3
3
Malarstwo i rysunek
od 11 - 18 lat
4
4
Pracownia dekoratorska
od 7 lat
3
5
Odkrywcy sztuki
od 6-10 lat
5
Zajęcia naukowe
1
Astronomiczne
od 14 lat
3
2
RECYTATORSKO FILOZOFICZNE indywidualne konsultacje, zajęcia w grupie, praca z tekstem, ćwiczenia ruchu, gestu, oddychania i artykulacji, przygotowanie do konkursów i innych form indywidualnej oraz grupowej publicznej prezentacji.
Filozofia dla zainteresowanych- ćwiczenia, pogadanki, dyskusje i wykłady z filozofii oraz zagadnień okołofilozoficznych (kultura, nauka, sztuka, cywilizacja); przygotowanie do uczestnictwa w Olimpiadzie Filozoficznej.od 8 lat5
Zajęcia muzyczne

1
Wokalne – zespoły wokalne:Promyczki”, „For fun”, „Midnight”, „Disharmonic team”, „Chatterboxes”, „Fistaszki”
od 7 lat
0

2
Wokalne   – soliści   
Nauka  prawidłowej emisji  głosu, dykcji, intonacji. Interpretacja   piosenki. Udział w konkursach, przeglądach, prezentacje  wokalne    i występy.

od 7 lat

8
3
Muzyczno teatralne – szanty.   Nauka gry na instrumentach, morska przygoda – piosenka szantowa
od 7 lat
5
4
Nauka gry na gitarze   Nauka podstaw gry na gitarze klasycznej
od 7 lat
5
Zajęcia sportowe
1
Pływackie - I    Nauka pływania
od 5-9 lat
2
2
Pływackie  - II   doskonalenie pływania
od 10-13 lat
2
3
Pływackie – III  doskonalenie pływania, przygotowania do zdobywania karty pływackiej, patentu płetwonurka i ratownika wodnego
od 14 lat
2
4
Szachowe   -  nauka gry w szachy, starty w turniejach szachowych
od 9 lat
8
5
Piłka siatkowa dziewcząt    (Nauka i doskonalenie gry w piłke siatkową, starty w zawodach, wyjazdy na obozy sportowe)
 gr – I
  
gr – II
 
gr – III

gr - IV


od 8- 9 lat
 
od 10- 12 lat
 
od 13-14 lat
 
 od 15 lat


10

6

4

2
6
Piłka siatkowa chłopców      (Nauka i doskonalenie gry w piłke siatkową, starty w zawodach, wyjazdy na obozy sportowe)
 gr I
 
gr II
 
 gr III


10- 12 lat
 
13-15 lat
 
od 15


7

6

2
7
Piłka siatkowa plażowa          /Nauka i doskonalenie gry w piłke siatkową, starty w zawodach, wyjazdy na obozy sportowe
od   14 lat
4
8
Zajęcia sportowe ogólnorozwojowe
 Zajęcia sportowe – gry i zabawy ruchowe z elementami piłki siatkowej  Dziewczęta i chłopcy szkoła podstawowa

od 10 lat

10
9
Piłka siatkowa dziewcząt i chłopców w gminach – Siemyśl, Wrzosowo, Gościno
Szkoły
 podstawowe
Telefon do instruktora
  
Ognisko Pracy Pozaszkolnej

Ogłasza nabór dzieci i młodzieży do sekcji artystycznych, naukowych i sportowych działających w Placówce na rok szkolny 2020 - 2021
Harmonogram rekrutacji zamieszczony jest w zakładce – informacje o nas – dokumenty – wniosek o przyjęcie/dla dziecka, które pierwszy raz chce zapisać się do sekcji/   lub deklaracja /dla dziecka, które chce kontynuować zajęcia w sekcji/

Harmonogram rekrutacji
 
Ogniska Pracy Pozaszkolnej w Kołobrzegu
 
na rok 2020/2021
Lp.
Termin
Rodzaj czynności
1
20.04.2020 - 15.05.2020
Rekrutacja dzieci kontynuujących edukację w Ognisku Pracy Pozaszkolnej, rodzice/opiekunowie pobierają ze strony internetowej
 
Deklarację kontynuacji
 
Po wypełnieniu i podpisaniu dostarczają ja do placówki.
 
W obecnej sytuacji dostarczyć deklaracje można na 3 sposoby:
 
- pocztą elektroniczną(bez podpisu-podpis w terminie późniejszym),   opp@kolobrzeg.powiat.pl
 
- pocztą elektroniczną -skan z podpisem rodzica,   opp@kolobrzeg.powiat.pl
 
- dostarczenie do Placówki wypełnionej deklaracji – wrzucenie do skrzynki pocztowej
2
21.05.2020
Wywieszenie listy z informacją o liczbie wolnych miejsc w poszczególnych sekcjach
3
21.05.2020 - 10.06.2020
Składanie przez rodziców/opiekunów prawnych wniosków o przyjęcie po raz pierwszy dziecka do OPP
 
 
Wniosek o przyjęcie do wybranej sekcji
 
W obecnej sytuacji dostarczyć deklaracje można na 3 sposoby:
 
- pocztą elektroniczną(bez podpisu-podpis w terminie późniejszym),   opp@kolobrzeg.powiat.pl
 
- pocztą elektroniczną -skan z podpisem rodzica,   opp@kolobrzeg.powiat.pl
 
- dostarczenie do Placówki wypełnionej deklaracji – wrzucenie do skrzynki pocztowej
4
19.06.2020
Wywieszenie listy kandydatów przyjętych oraz informacja o liczbie wolnych miejsc w poszczególnych sekcjach
5
Od 1.09.2020
Nabór uzupełniający w ciągu całego roku szkolnego- bezpośrednio u prowadzącego instruktora
Wykaz kół zainteresowań w Ognisku Pracy Pozaszkolnej w Kołobrzegu na rok szkolny 2020/2021

* oferta zajęć może ulec zmianie od września lub w trakcie roku szkolnego
Zajęcia Taneczne
Lp.
Nazwa koła
Wiek uczestnika
1
Zespół taneczny - Swan dance – mini
4/5-7/8
2
Swan dance – I
 
Swan Dance – II
 Swan Dance – III
9-11/12
 
12-19
 
mieszana
3
Zespół taneczny - Tirlitonki I
od 13 lat
4
Zespół taneczny Tirlitonki II - Taniec współczesny – inscenizacja taneczna
od 7-8 lat
5
Taneczno – gimnastyczne
 
nauka i doskonalenie podstawowych elementów akrobatycznych. Łączenie elementów akrobatycznych w tanecznej choreografii - tworzenie układów gimnastyczno-tanecznych
 
gr - I
 
gr - II
 
gr - III
5-8
 
9-11
 
od 12 lat
Zajęcia Plastyczne
Lp.
Nazwa koła
Wiek uczestnika
1
Techniki plastyczne
od 11 lat
2
Malarstwo i rysunek dziecięcy
od 6 - 10 lat
3
Malarstwo i rysunek
od 11 - 18 lat
4
Pracownia dekoratorska
od 7 lat
5
Odkrywcy sztuki
od 6-10 lat
Zajęcia naukowe
Lp.
Nazwa koła
Wiek uczestnika
1
Astronomiczne
od 14 lat
2
RECYTATORSKO FILOZOFICZNE indywidualne konsultacje, zajęcia w grupie, praca z tekstem, ćwiczenia ruchu, gestu, oddychania i artykulacji, przygotowanie do konkursów i innych form indywidualnej oraz grupowej publicznej prezentacji.
 Filozofia dla zainteresowanych- ćwiczenia, pogadanki, dyskusje i wykłady z filozofii oraz zagadnień okołofilozoficznych (kultura, nauka, sztuka, cywilizacja); przygotowanie do uczestnictwa w Olimpiadzie Filozoficznej.
od 8 lat
Zajęcia muzyczne
1
Wokalne – zespoły wokalne: „Promyczki”, „For fun”, „Midnight”, „Disharmonic team”, „Chatterboxes”, „Fistaszki”.
od 7 lat
2
Wokalne – soliści   
Nauka  prawidłowej emisji  głosu, dykcji, intonacji. Interpretacja piosenki. Udział w konkursach, przeglądach, prezentacje  wokalne i występy.
od 7 lat
3
Muzyczno teatralne – szanty
Nauka gry na instrumentach, morska przygoda – piosenka szantowa
od 7 lat
4
Nauka gry na gitarze
Nauka podstaw gry na gitarze klasycznej
od 7- 10 lat
Zajęcia sportowe
1
Pływackie - I nauka pływania
od 5-9 lat
2
Pływackie  - II doskonalenie pływania
od  10-13 lat
3
Pływackie – III  doskonalenie pływania, przygotowania do zdobywania karty pływackiej, patentu płetwonurka i ratownika wodnego
od 14 lat
4
Szachowe   nauka gry w szachy, starty w turniejach szachowych
od 9 lat
5
Piłka siatkowa dziewcząt   /Nauka i doskonalenie gry w piłke siatkową, starty w zawodach, wyjazdy na obozy sportowe/
gr - I
gr - II
gr - III
gr - IV
od 8- 9 lat
od 10- 12 lat
od 13-14 lat
od 15 lat
6
Piłka siatkowa chłopców /Nauka i doskonalenie gry w piłke siatkową, starty w zawodach, wyjazdy na obozy sportowe/
gr I
gr II
gr III
10- 12 lat
13-15 lat
od 15
7
Piłka siatkowa plażowa  /Nauka i doskonalenie gry w piłke siatkową, starty w zawodach, wyjazdy na obozy sportowe/
od 14 lat
8
Zajęcia sportowe ogólnorozwojowe  Zajęcia sportowe – gry i zabawy ruchowe z elementami piłki siatkowej  Dziewczęta i chłopcy szkoła podstawowa
od 10 lat
9
Piłka siatkowa dziewcząt i chłopców w gminach – Siemyśl, Wrzosowo, Gościno
Szkoły podstawowe
  
Procedury zapewnienia bezpieczeństwa
w Ognisku Pracy Pozaszkolnej w Kołobrzegu
w związku z wystąpieniem COVID-19

W celu zapewnienia bezpieczeństwa w placówce i ochrony przed rozprzestrzenianiem się COVID-19 obowiązują specjalne Procedury bezpieczeństwa.
§1
Zasady ogólne

 1. W placówce stosuje się wytyczne Ministra właściwego do spraw zdrowia, Głównego Inspektora Sanitarnego oraz Ministra właściwego do spraw oświaty i wychowania udostępnione na stronie Urzędu obsługującego Ministra właściwego do spraw oświaty i wychowania.
 2. Placówka pracuje w godzinach od 7:00 do 22:00.
 3. Do placówki nie będą wpuszczani: dzieci oraz pracownicy z objawami chorobowymi wskazującymi na infekcję. Po wejściu do budynku każdemu pracownikowi oraz dziecku mierzona jest temperatura bezdotykowym termometrem. Pomiaru dokonuje wyznaczony przez dyrektora pracownik.
 4. W placówce dzieci nie muszą zakrywać ust i nosa (nie chodzą w maseczkach), jeżeli nie jest tak wskazane w przepisach prawa lub wytycznych ministra właściwego do spraw zdrowia bądź Głównego Inspektora Sanitarnego a także w niniejszych Procedurach.
 5. Na czas pracy jednostki, drzwi wejściowe do budynku są zamykane.
Dyrektor placówki zapewnia:
 1. Sprzęt, środki czystości i do dezynfekcji, które zapewnią bezpieczne korzystanie
z pomieszczeń oraz sprzętów znajdujących się w placówce.
 1. Płyn do dezynfekcji rąk – na korytarzu w wyznaczonych miejscach a także środki ochrony osobistej, w tym rękawiczki, maseczki ochronne i przyłbice dla pracowników i personelu pomocniczego.
 2. Plakaty z zasadami prawidłowego mycia rąk w pomieszczeniach sanitarno-higienicznych oraz instrukcje dotyczące prawidłowego mycia rąk przy dozownikach z płynem.
 3. Pomieszczenie do izolacji osoby, u której stwierdzono objawy chorobowe, zaopatrzone w maseczki, rękawiczki, termometr bezdotykowy i oraz płyn do dezynfekcji rąk.
 4. Pełną informację dotyczącą stosowanych metod zapewniania bezpieczeństwa i procedur postępowania na wypadek podejrzenia zakażenia wszystkim pracownikom jak i rodzicom.
 5. Nadzoruje prace porządkowe wykonywane przez pracowników jednostki zgodnie z powierzonymi im obowiązkami.

7. Dba o to by w salach, w których spędzają czas dzieci nie było przedmiotów, których nie da się skutecznie zdezynfekować.
8. Kontaktuje się z rodzicem/rodzicami/opiekunem prawnym/opiekunami prawnymi – telefonicznie, w przypadku stwierdzenia podejrzenia choroby u ich dziecka.
9. Informuje organ prowadzący o zaistnieniu podejrzenia choroby u dziecka, pracownika.
10. Współpracuje ze służbami sanitarnymi.
11. Instruuje pracowników o sposobie stosowania procedury postępowania na wypadek podejrzenia zakażenia.
12. Zapewnia taką organizację, która uniemożliwi stykania się ze sobą poszczególnych grup dzieci, a dana grupa będzie przebywać w wyznaczonej, stałej sali, zaś grupą będą się opiekowali w miarę możliwości Ci sami opiekunowie.
13. Informuje rodziców o obowiązujących w jednostce procedurach postępowania na wypadek podejrzenia zakażenia za pomocą strony internetowej.
Każdy pracownik placówki zobowiązany jest:
1. Stosować zasady profilaktyki zdrowotnej:
  a) regularnego mycia rąk przez min. 30 sekund mydłem i wodą lub środkiem dezynfekującym zgodnie z instrukcją zamieszczoną w pomieszczeniach sanitarnohigienicznych,
  b) kasłania, kichania w jednorazową chusteczkę lub wewnętrzną stronę łokcia,
  c) unikania kontaktu z osobami, które źle się czują,
  d) dezynfekować ręce niezwłocznie po wejściu do budynku placówki,
  e) informować dyrektora lub osobę go zastępującą o wszelkich objawach chorobowych dzieci, postępować zgodnie z zapisami wprowadzonymi Procedurami bezpieczeństwa,
  f) zachowywać dystans między sobą – minimum 1,5 m.  
Nauczyciele
 1. Sprawdzają warunki do prowadzenia zajęć – liczba dzieci zgodnie z ustaleniami, objawy chorobowe u dzieci, dostępność środków czystości i inne, zgodnie z przepisami dot. bhp.
 2. Dbają o to by dzieci regularnie myły ręce.
 3. Wietrzą salę, w której odbywają się zajęcia – przynajmniej raz na godzinę, jeśli jest to konieczne także w czasie zajęć.
 4. Wyjaśniają i ustawicznie przypominają zasady zachowania się podczas kasłania, kichania, ziewania, wydmuchiwania nosa
 5. Ustawicznie przypominają zasady unikania dotykania ust, nosa, oczu.
 6. Dbają o to, by dzieci z jednej grupy nie przebywały w bliskiej odległości z dziećmi
  z drugiej grupy.
 7. Dbają o to, by dzieci w ramach grupy unikały ścisku, bliskich kontaktów.  
  Pracownicy obsługi:
 1. Dezynfekują każdorazowo wykorzystywane przez dzieci sprzęt sportowy.
 2. Dezynfekują kilka razy dziennie blaty stolików, krzesełka, powierzchnie dotykowe (poręcze, klamki, włączniki), ciągi komunikacyjne.
 3. Dezynfekują sanitariaty po każdorazowym korzystaniu z nich przez dzieci.
 4. Przeprowadzają gruntowną dezynfekcję sal po opuszczeniu placówki przez dzieci
 5. Przeprowadzają dezynfekcję ściśle przestrzegając zaleceń producenta znajdujących się na opakowaniu środka do dezynfekcji; ważne jest ścisłe przestrzeganie czasu niezbędnego do wywietrzenia dezynfekowanych pomieszczeń, przedmiotów, tak aby dzieci nie były narażone na wdychanie oparów środków służących do dezynfekcji.
 6. Wszystkie powierzchnie płaskie, poręcze, klamki, wyłączniki itp. dezynfekują po skończonych zajęciach.
 7. Dezynfekują łazienki w całości dwa raz dziennie: rano przed przyjściem dzieci i po opuszczeniu przez dzieci placówki tj.: podłogi, ściany, zlewy, krany, klamki, muszle klozetowe, kontakty.
  
§2
Przyprowadzanie i odbiór dzieci
 1. Każdy rodzic/opiekun prawny dziecka jest zobowiązany do podpisania jednorazowo OŚWIADCZENIA, które stanowi załącznik nr 1.
 2. Rodzic/opiekun prawny przyprowadza dziecko na 15 minut przed zajęciami i czeka zachowując bezpieczną odległość od pozostałych rodziców przed wejściem do budynku.
 3. Osoba wyznaczona przez Dyrektora wpuszcza dzieci pojedynczo a po zmierzeniu temperatury oraz dezynfekcji rąk kieruje dziecko na zajęcia.
 4. W przypadku stwierdzenia objawów chorobowych u dziecka, pracownik informuję dyrektora lub osobę prowadzącą zajęcia o zaistniałej sytuacji i czeka na dalsze instrukcje postępowania.

  
§3
Procedura postępowania na wypadek podejrzenia zakażenia COVID-19
 1. W jednostce wyznaczone zostało pomieszczenie do izolacji osoby, u której stwierdzono objawy chorobowe.
 2. Pomieszczenie to zostało zaopatrzone w maseczki, rękawiczki oraz płyn do dezynfekcji rąk.
 3. W przypadku stwierdzenia objawów chorobowych u dziecka (takich jak kaszel, gorączka, duszności), dziecko jest niezwłocznie izolowane od grupy – służy do tego specjalnie przygotowane pomieszczenie.
 4. Pracownik, który zauważył objawy chorobowe, informuje o tym dyrektora lub osobę go zastępującą.
 5. Dyrektor lub nauczyciel kontaktuje się niezwłocznie – telefonicznie
  z rodzicami/opiekunami dziecka i wzywa do niezwłocznego odbioru dziecka z placówki informując o powodach.
 6. W przypadku ignorowania prośby o odbiór dziecka podejrzanego o zarażenie, Dyrektor powiadamia Powiatową Stację Sanitarno-Epidemiologiczną, Pogotowie Ratunkowe
  i stosuje się do ich zaleceń.
 7. Wskazany przez dyrektora pracownik kontaktuje się telefonicznie z rodzicami pozostałych dzieci z grupy i informuje o zaistniałej sytuacji.
 8. Opiekun grupy, jeśli to możliwe, przeprowadza dzieci do innej, pustej sali, a sala, w której przebywało dziecko z objawami chorobowymi jest myta i dezynfekowana (mycie podłogi, mycie i dezynfekcja – stolików, krzeseł, sprzętów).
 9. Dziecko w izolacji przebywa pod opieką pracownika jednostki, który zachowuje wszelkie środki bezpieczeństwa – przed wejściem i po wyjściu z pomieszczenia dezynfekuje ręce, przed wejściem do pomieszczenia zakłada maseczkę ochronną lub przyłbice i rękawiczki.
10. Do pracy mogą się zgłosić tylko zdrowe osoby (w razie podejrzenia o jakąkolwiek infekcję pracownik powinien telefonicznie powiadomić przełożonego o nieobecności – pracownik pod żadnym pozorem nie może pojawić się w pracy)
11. W przypadku wystąpienia u pracownika placówki będącego na stanowisku niepokojących objawów sugerujących zakażenie COVID-19, pracownik niezwłocznie przerywa swoją pracę i informuje dyrektora lub osobę wyznaczoną o podejrzeniu – zachowując stosowny dystans i środki ostrożności, aby nie dochodziło do przenoszenia zakażenia.
12. Dyrektor lub osoba wyznaczona wstrzymuje przyjmowanie do placówki kolejnych dzieci.
13. Dyrektor lub osoba wyznaczona zawiadamia powiatową stację sanitarno-epidemiologiczną
14. Obszar, w którym przebywał i poruszał się pracownik z podejrzeniem zakażenia COVID-19 jest niezwłocznie skrupulatnie myty, a powierzchnie dotykowe, takie jak klamki, włączniki światła, poręcze, są dezynfekowane przez osobę do tego wyznaczoną.
15. Pomieszczenie, które przeznaczone było do izolacji osoby z objawami chorobowymi po opuszczeniu go przez osobę z objawami, jest myte i dezynfekowane są powierzchnie dotykowe.
16. Dyrektor lub osoba przez niego wyznaczona sporządza listę osób, z którymi osoba podejrzana o zakażenie miała kontakt, aby w razie potrzeby przekazać ją powiatowej stacji sanitarno-epidemiologicznej.
17. Dyrektor informuje organ prowadzący o wszelkich stwierdzonych objawach chorobowych dzieci czy pracowników wskazujących na możliwość zakażenia COVID-19.
18. Dyrektor wraz z organem prowadzącym na podstawie wytycznych, instrukcji powiatowej stacji sanitarno-epidemiologicznej podejmują decyzję odnośnie dalszych działań w przypadku stwierdzenia na terenie placówki zakażenia.
19. W przypadku uzyskania informacji od rodziców lub pracowników o potwierdzonym zarażeniu wirusem COVID-19 u osoby, która przebywała w ostatnim tygodniu w placówce, Dyrektor niezwłocznie informuje organ prowadzący i kontaktuje się z powiatową stacją sanitarno-epidemiologiczną celem uzyskania wskazówek, instrukcji do dalszego postępowania.

§4
Ważne telefony
 1. Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna pn.-pt. 7.25 -15.00 tel. 94 352 35 54 Całodobowo (awaryjny, tylko w nagłych wypadkach) tel. 694 493 755 lub 692 416 706
 2. Wojewódzki Szpital Specjalistyczny ul. Arkońska, Szczecin - tel. (centrala) 91 811 39 000
 3. Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna numer alarmowy w godzinach od 6.00 do 22.00 tel. 91 434 04 37, informacja całodobowa dotycząca koronawirusa
  w godzinach 7.25 -20.00 tel. 608 229 942, 608 229 963
 4. Całodobowa infolinia NFZ tel. 800 190 590
 5. Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego w Szczecinie tel. 91 430 33 42


§5
Przepisy końcowe
 1. Procedury bezpieczeństwa obowiązują w placówce od dnia 18 maja 2020 r. do czasu ich odwołania.
 2. Wszyscy pracownicy placówki zobowiązani się do ich stosowania i przestrzegania.

Link do pobrania OŚWIADCZENIA
  
Nasza Laureatka

Pewnego dnia, rano szłam do szkoły i na swojej drodze spotkałam jeża. Leżał na chodniku, oblany jakąś mazią, a na igłach miał wbity worek foliowy. Był mały i trząsł się z zimna. Zrobiło mi się go żal. Rozejrzałam się wkoło, szukając w pobliżu jego rodziny – bez rezultatu. Nigdy nie dotykam dzikich zwierząt, ale tutaj stało się inaczej, wzbudził we mnie takie zaufanie, że spróbowałam mu pomóc. Jeżyk piszczał tak smutno, że nie myśląc o konsekwencjach zabrałam go ze sobą.
Gdy przyszłam do klasy, lekcja z naszą wychowawczynią już trwała. Nauczycielka, pani Anna od przyrody, zapytała:
– Gabrielo, dlaczego się spóźniłaś? Przecież jest już dwadzieścia minut po dzwonku!
– Proszę pani, bo…
– Siadaj dziecko do ławki i wyciągnij zeszyty– powiedziała surowo wychowawczyni.
– Ale ja nie jestem sama – odezwałam się cicho...

tak zaczyna się opowiadanie, które otrzymało wyróżnienie specjalne w ogólnopolskim konkursie literackim, którego organizatorem była Fundacja ABCXXI – Cała Polska czyta dzieciom. W ten sposób – wśród niemal dwustu nadesłanych na konkurs tekstów – doceniona została praca naszej wychowanki z sekcji recytatorsko-filozoficznej Gabrieli Wesołek, uczennicy Szkoły Podstawowej nr 6. Jeśli ktoś pragnie zapoznać się z recenzją tej i innych nagrodzonych prac, znajdzie ją tu: https://youtu.be/E9EpPSZ9o8s . A Gabrysi serdecznie gratulujemy!
  
TIRLITONKI TAŃCZĄ

Czasy mamy ciężkie, ale nie odpuszczamy. Tęsknimy za sobą, za normalną pracą. Żeby jednak nie wyjść z wprawy i mieć kondycję, świadomie podchodzimy do tego, co kochamy. Tańczymy w domu w swoich pokojach oraz na wolnym powietrzu. Cieszymy się z każdego, dobrze wykonanego zadania tanecznego, ale też dzielimy się problemami z naszymi instruktorami. Powtarzamy znany nam repertuar i ćwiczymy nowe figury, z których będziemy układać tańce. I choć to nie sala gimnastyczna wyciskamy siódme poty ! :))  
Pozdrawiamy wszystkich serdecznie. Trzymajcie się. Do zobaczenia!  
Z okazji Międzynarodowego Dnia Tańca Swan Dance życzy Wszystkiego Tanecznego
"Sekcja gimnastyczno-taneczna OPP pod patronatem Dyrektora OPP, ogłosiła i przeprowadziła konkurs na najciekawszą fotografię pozy gimnastycznej. Wszystkie nadesłane zdjęcia były fantastyczne i wybór najlepszego był bardzo trudny!
Jednym punktem wygrało zdjęcie- Maja Pawlak w lince!!!"

Solistka SWAN DANCE walczy w Ogólnopolskim Konkursie

Solistka Swan Dance Marysia Murek walczy w konkursie organizowanym przez Kielecki Teatr Tańca. Ślijcie serduszka dla Marysi na facebooku, link poniżej : https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=2981511838561520&id=175851955794203

Dziękujemy za wsparcie :) :) :)

Swan Dance ogłasza KONKURS

Wygraj E-solo !!!!

Jury:
Marta Herbowska,
Małgorzata Murek,
Adam Herbowski

30.04.2020 r.

Swan Dance Corona Dance Jazz Dance
ROZSTRZYGNIĘCIE KONKURSU
,, IMPROWIZUJ Z SWAN DANCE”
III MIEJSCE – JULIA KULBICKA I RÓŻA ŁYSKO
II MIEJSCE – MAJA MAJCHER
I MIEJSCE – HANNA OTRĘBSKA
poniżej przedstawiamy zwycięską improwizację
DZIĘKUJEMY ZA LICZNE ZGŁOSZENIA ORAZ GRATULUJEMY ZWYCIĘZCOM.
  
PŁATNOŚCI

Drodzy Rodzice, na czas zawieszenia zajęć w OPP (pandemia covid-19) opłata na Radę Rodziców nie jest wymagana. Brak wpłaty za ten okres nie wiąże się z wykreśleniem dziecka z listy uczniów.
WITAJCIE!

 
Mimo ciężkiej sytuacji w kraju i zdalnej pracy Tirlitonki starają się być cały czas w formie. Rozciągają się i ćwiczą swój repertuar, żeby móc po powrocie do pracy kontynuować i dalej rozwijać swoje zainteresowania. Zachęcamy do aktywnego spędzenia czasu wolnego nie tylko nasze rodziny, ale wszystkich, którym zależy na dobrej kondycji i dobrym zdrowiu.
 
Życzymy wszystkim dobrego samopoczucia i mówimy do szybkiego zobaczenia!!!:))  
 
 
                                                                                            Tirlitonki!

Witam

Kolejny dzień treningowy

Na początek filmik z finału Mistrzostw Europy Kobiet z 2003 roku :-) Polska została wtedy Mistrzem Europy


I trening na nogi . 10 minut pracy i do pomocy potrzebne stabilne krzesło

Propozycja 3 zadań do realizacji :

 1. 16 ĆWICZEŃ SIATKARSKICH:https://m.youtube.com/watch?v=E_L0JcYJE2g&feature=youtu.be
 2. SPORTOWA GRA PLANSZOWA
  Opis:
  WYKONUJ ĆWICZENIA ABY DOTRZEĆ DO METY.
  ZAGRAJ W GRĘ Z RODZINĄ. POTRZEBUJESZ JEDNĄ KOSTKĘ A DLA KAŻDEGO GRACZA PIONEK. Zasady ustal przed grą samemu lub skorzystaj z mojej propozycji: 1. Rzuć kostką, przesuń pionek o ilość oczek jaką pokazała kostka. 2.Wykonaj zadanie (za rezygnacje z zadania cofasz się o 5 pól za próbę wykonania ale nie dokończenie ćwiczenia cofasz się o 3 pola) 3.Ruch ma kolejna osoba. 4.Gra kończy się gdy pierwsza osoba dotrze do mety. Ta osoba jest zwycięzcą, pozostali (przegrani) wykonują dodatkowe zadanie (możecie ustalić przed grą co to będzie) np. robią obiad, idą po zakupy, sprzątają dom itp.
 1. przedstawiamy Wam SPORTOWY ALFABET
Są to ćwiczenia, które są przyporządkowane każdej literce z alfabetu. W linkach jest prezentacja ćwiczenia i proponujemy w pierwszej kolejności przyjrzeć się technice wykonywania ćwiczenia, a następnie je wykonywać. Najlepiej w trakcie gry mieć włączony telefon, tablet czy komputer i korzystać na bieżąco z linków.
Z tą grą można bawić się na różne sposoby:
- zrealizować ćwiczenia ze swojego imienia i nazwiska
- zrealizować ćwiczenia z imion swojej rodzinki
- zabawić się z rodzicem / rodzeństwem na zasadzie podobnej jak wybieranie literek do gry ,,Państwa, Miasta.." czyli jedna osoba zaczyna mówić ,,XYZ A ….. ", a druga po chwili c ,,STOP" i wtedy robione jest ćwiczenie z literki, która wyszła. :D
ALFABET ĆWICZEŃ
A. Burpees x15 (padnij – powstań) https://youtu.be/l7iLbTwkmiU
B. Butterfly sit-ups x30 (brzuszki) https://youtu.be/1B5Da5cuJug
C. Jump squats x20 (przysiady z wyskokiem) https://youtu.be/94xUN5XeysY
D. Bridge hold x60s (mostek biodrami) https://youtu.be/nQZObNrt7-A
E. Air squats x20 (przysiady) https://youtu.be/lrjKywadVac
F. Plank x 30s (deska) https://youtu.be/_24BbAEJHw4
G. Lunges x30 (wykroki) https://youtu.be/Pw-dtOtoSGM
H. Glute bridge x30 (wznosy bioder) https://youtu.be/qjE5GpJ_spk
I. Bicycles x50 (rowerek) https://youtu.be/FvF9FObwiKQ
J. Jump lunges x20 (wykroki z przeskokiem) https://youtu.be/cROk8j2mokw
K. Toe Touch Situps x20 (dotknięcie stóp z leżenia tyłem) https://youtu.be/qbyf5CtA3BU
L. Bent Leg Jack Knife x20 (scyzoryki ze zgiętymi nogami) https://youtu.be/2VLFimMc9I0
M. Jumpig Jacks x50 (pajacyki) https://youtu.be/QYl0v7K9Ejo
N. Straight Leg Jack Knifes x20 (scyzoryki) https://youtu.be/taiOQoJ9WrA
O. Scissor Kicks x20 (nożyce pionowe) https://youtu.be/XjShzuRCTkk
P. High Knees x50 (marsz z wys. unoszeniem kolan) https://youtu.be/TUv8jWwZq_w
R. Side plank 2x30s (deska bokiem) https://youtu.be/koa7ytfA0KM
S. Mountain Climbers x50 (bieg w podporze przodem) https://youtu.be/l2wWh89Psy0
T. Front Support to Plank x20 (podpór przodem do deski) https://youtu.be/F-GZK-zmWI8
U. Push-ups x20 (pompki) https://youtu.be/nv9GKvZBEVQ
W. Bulgarian split squat 2x15 (przysiady bułgarskie) https://youtu.be/o0qzYG3dg_o
X,Y,Z. Supererman x20 (wznosy tułowia w leż. przodem) https://youtu.be/2yiH_7T8mlU
Miłej zabawy !
Jak wiadomo, początkiem filozofii jest leniuchowanie.
 
Myśl, wolna od bieżących zadań, buja sobie w nieznanych rejonach, napotykając dziwne pytania.
 
 
Dlaczego jest raczej coś niż nic?
 
Jak wygląda kot, gdy nikt go nie widzi?
 
Skąd wiem to, co wiem?
 
Po co się żyje i po co umiera?
 
 
Sekcja filozoficzna rzuca wyzwanie:
 
poleniuchujmy!
 
 
A ponieważ leniuchowanie jest początkiem filozofii:
 
pofilozofujmy!
 
 
Zapraszamy wszystkich leniów, by podzielili się swoimi zdziwieniami i swoimi pytaniami. Pod pocztowym adresem czaplewski@op.pl czekamy na krótkie (no mogą być i długie...) zdania i pytania, ubrane w słowo zdziwienia i wzruszenia ramion. Dla najdziwniejszych, najcelniejszych, najważniejszych, najprostszych (itd., itp. – kategorii może być bez liku) – będą nagrody. Ponadto plan jest taki, żeby dla plonu tego wyzwania znaleźć miejsce w planowanej publikacji tekstów wytworzonych przez wychowanków, o czym szerzej powiadomię, gdy przyjdzie na to czas.
 
 
Udział w zabawie może wziąć każdy chętny –
 
choć najbardziej liczę na Was – wychowankowie OPP.

KONKURS NA OPRACOWANIE PROJEKTU GRAFICZNEGO LOGO SERII KOMPUTERÓW GAMINGOWYCH

Praca wykonana zdalnie - Trening w domu

W ramach dzisiejszego treningu siatkarzy i siatkarek w domu:-)
Na początek coś dla rozruszania szarych komórek, krótki quiz o siatkówce:


a teraz dla ciała :


powtarzamy 3 razy.

SWAN DANCE AKTYWNIE

Przed nami trudny czas...
Sytuacja w jakiej znaleźliśmy się wszyscy jest sytuacją dla nas nową i dla wielu bardzo trudną, jednak Swan Dance się nie poddaje!!! Walczymy każdego dnia !!!
Zachęcamy ZOSTAŃ W DOMU i wykorzystaj ten czas AKTYWNIE !!!
Wykorzystujemy do tego oczywiście internet, który w tych trudnych czasach jest jak się okazuje jest niezastąpiony.
Poniżej przedstawiamy Swan Dance aktywnie.
Improwizuj z Swan Dance :)

Swan Dance ogłasza konkurs na Najciekawszą Improwizację Taneczną.

Miejsce: dom, mieszkanie, salon, pokój, kuchnia totalna dowolność :)

Termin: 3.04.2020r.

Technika: dowolna

Strój: dowolny

Tańczysz, nie tańczysz, śpiewasz, recytujesz, grasz w piłkę... może chciałbyś się do nas przyłączyć :) wyślij nam filmik max. minuta na maila.
Konkurs otwarty jest dla WSZYSTKICH tych tańczących i nie tańczących.

Nagrody: I, II i III MIEJSCE zostaną nagrodzone DYPLOMAMI i nie tylko. Po powrocie do normalności LEKCJA z instruktorem Swan Dance Martą Herbowską w uzgodnionym wcześniej terminie :)

Mail: marta.herbata@gmail.com
Sekcja recytatorsko-filozoficzna wraz z Erato – Muzą Poezji (na obrazku), ogłasza konkurs z okazji
 
Światowego Dnia Poezji,
 
który przypada dziś, 21 marca.
 
        Jest to konkurs na interpretację wiersza. Może owa interpretacja przybrać formę tekstu pisanego, filmu z nagraną recytacją, teledysku, obrazka... inwencję pozostawiam Uczestnikom (jedyne ograniczenie: musi mieć postać pliku, który da się przesłać przez internet i otworzyć na moim komputerze). Konkurs ma charakter otwarty, tzn. może w nim wziąć udział każda chętna osoba. Interpretacje wysyłamy na adres: czaplewski@op.pl, w terminie do 10 kwietnia, godz. 24:00. BĘDĄ NAGRODY RZECZOWE. Czas oraz forma ogłoszenia wyników... – chodzi mi pewien pomysł po głowie, ale nie uprzedzajmy wypadków...
 
        A oto wiersz do interpretacji:
 
Tadeusz Różycki
***
 
zmierzch. światło ześlizguje się po powierzchniach kropel
już nie wnika w głąb. wszystkie drzewa w tym lesie ociekają
ciemną żywicą, kiedyś będzie tu kopalnia bursztynu w kolorze
dojrzałej wiśni, górotwórcze skurcze wypchną ziemię,
ludzie nazwą ją Płaskowyżem Opłakiwania.

ale na razie nikt o tym nie wie. jeszcze nie słychać
gaworzenia niemowląt, nie czuć zapachu rdzy. owad testuje
połyskliwą gładź, czają się drapieżne lodowce, czas otacza, otula,
kąpie we krwi, gromadzi nieme inkluzje. złoża, pokłady, kamienne
fałdy. ślad po gwoździu. okruchy. okruchy.

 
K O N K U R S


Sekcja muzyczna Ogniska Pracy Pozaszkolnej w Kołobrzegu ogłasza konkurs na piosenkę przez Was skomponowaną. Tematyka i stylistyka dowolna, może być tylko zwrotka i refren, acappella lub z podkładem albo  z instrumentem. Nagranie może być z telefonu, przesłane na pocztę naszej placówki - opp.kolobrzeg@interia.pl. Już za sam udział w konkursie przewidziane są nagrody, a za najciekawszą lub najbardziej zabawną kompozycję zostaną przyznane nagrody specjalne.

   
Czekamy na Wasze propozycje!
DO RECYTATORÓW Z SEKCJI RECYTATORSKIEJ
– WAŻNE INFORMACJE
  
1.      Informacja dla przygotowujących się do konkursów:
       * 65 Ogólnopolski Konkurs Recytatorski – organizator (Towarzystwo Kultury Teatralnej w   Warszawie) ma nadzieję, że odbędzie się jeszcze tej wiosny (ogłoszenie
          na stronie Organizatora: http://www.tkt.art.pl/images/Aktualnosci/Komunikat6.pdf ), termin eliminacji rejonowych ogłosi RCK, karty zgłoszeń grzecznie czekają;
      * Ptaki, Ptaszki i Ptaszęta Polne – organizator (Biblioteka Wojewódzka w Koszalinie) nie ogłosił żadnych zmian (regulamin z terminami:
         https://www.biblioteka.koszalin.pl/oferta/konkursy/regulamin-52-regionalnego-turnieju-recytatorskiego-ptaki-ptaszki-i-ptaszeta-polne-2020);
      * powiatowy konkurs recytatorski Mała Herbertiada miał się powiększyć do rozmiaru wojewódzkiego, na razie jednak został zawieszony, z niewielką nadzieją na
         zmieszczenie się przed wakacjami i opcją przeniesienia na jesień, podobnie jak Maraton Artystyczny OPP;
      * XVI Spotkania ze Sztuką Słowa "Wiara-Nadzieja-Miłość" w Szczecinie – organizatorzy internetowo nieuchwytni.

Wniosek z tego jest taki, że pilnie pracujemy nad konkursowym repertuarem. Jak tylko zakończy się kwarantanna, pomyślimy nad I Wewnątrzsekcyjnym Galaktycznym Turniejem Recytatorskim – z pięknymi nagrodami...
 
2.     Proszę śledzić komunikaty na stronie OPP. W razie pytań lub ochoty do zwierzeń – można się zwrócić na mejlowy adres: czaplewski@op.pl , numer telefonu podany
       na stronie OPP, łatwo mnie także znaleźć na Facebooku i Messengerze (jako polonista powinienem powiedzieć: w Gęboksiążce i Wieściowcu...).
3.     Życzę wszystkim recytatorom i recytatorkom, filozofkom i filozofom, aby obecny dziwny czas był czasem fizycznego zdrowia i duchowego wzrostu.

Wojciech Czaplewski

Sekcja sportowa z elementami mini-piłki siatkowej nie próżnuje,  w wolnej chwili bawimy się kręcąc sportową ruletką i wykonujemy ćwiczenia rozciągające jakie nam wskaże, dbamy aby nasze ciało było sprawne.

Ćwiczenia wykonujemy przy otwartym oknie lub w dobrze przewietrzonym pomieszczeniu

Link do ruletki
 REGULAMIN KONKURSU

               Maraton Artystyczny jest wszechstronnym konkursem artystycznym, adresowanym do dzieci i młodzieży – kształcących się w szkołach podstawowych i średnich oraz korzystających z oferty placówek edukacyjno-kulturalnych Pomorza Zachodniego. Konkurs ma charakter otwarty: organizatorzy akceptują także zgłoszenia z innych regionów i województw.
 
               Organizatorzy XI Maratonu Artystycznego: Starostwo Powiatowe w Kołobrzegu i Ognisko Pracy Pozaszkolnej w Kołobrzegu.
 
               Celem konkursu jest popularyzacja wszelkich form sztuki wśród dzieci i mło-dzieży, umożliwienie publicznej prezentacji artystycznych umiejętności, kształcenie kreatywności, twórcza konfrontacja dzieci i młodzieży, posiadających uzdolnienia artystyczne, a także kształtowanie przywiązania do "małej Ojczyzny", tradycji morskich oraz rybackich.
 
Termin  Maratonu: 20-21.03.2020
 
Miejsce:  Ognisko Pracy Pozaszkolnej w Kołobrzegu, ul. Mazowiecka 1
 
Prezentacje konkursowe oceniać będzie Jury wyłonione przez organizatorów. Zwycięzcy otrzymają nagrody rzeczowe.
 
             XI  Maraton Artystyczny OPP składał się będzie z czterech konkursów:
 
·         konkursu plastycznego
 
·         konkursu recytatorskiego i małych form teatralnych
 
·         konkursu piosenki
 
·         konkursu tanecznego.
 
Uczestnicy Maratonu będą podzieleni na  kategorie wiekowe.            
Warunkiem uczestnictwa w Maratonie będzie dostarczenie zgłoszenia do co najmniej jednego konkursu do siedziby Ogniska Pracy Pozaszkolnej w Kołobrzegu (ul. Mazowiecka 1); lub e-mail: opp.kolobrzeg@interia.pl, na karcie zgłoszenia zamieszczonej w niniejszym regulaminie, do dnia 10 marca.
 
               Zgłoszenia – maksimum 2 osoby lub 2 zespoły do jednego konkursu w każdej kategorii wiekowej – powinny być dokonane przez szkołę lub placówkę kultury bądź instytucję opiekuńczo-wychowawczą; organizatorzy zachęcają do przeprowadzania eliminacji szkolnych.
 
Szczegóły regulaminowe w poszczególnych konkursach:

 • konkurs plastyczny:

- temat prac konkursowych: martwa natura w rysunku studyjnym (dzieci starsze),
 praca dowolna „z wyobraźni” (dzieci młodsze)
- technika wykonania: rysunek ołówkiem, kredką, węglem
- format pracy: A2, A3; B1; B2
- czas konkursu: 20 marca, godz. 16.00 – 19.00
- wystawa pokonkursowa: 21 marca
 

 • konkurs recytatorski i małych form teatralnych:
 
- każdy recytator zaprezentuje jeden utwór; dopuszczalna jest także prezentacja fragmentów utworów lub kolaży tekstów
- maksymalny czas recytacji: 4 minuty
- oceniając recytację Jury weźmie pod uwagę trafność doboru tekstów, kulturę słowa oraz ogólny wyraz artystyczny
- każdy wykonawca małej formy teatralnej (indywidualny lub grupowy) zaprezentuje     
  etiudę, trwającą nie dłużej niż 10 minut
- dopuszczalne są dowolne formy teatralne: kabaret, pantomima, monodram, teatr żywego słowa, lalkowy, dramatyczny, poetycki i inne
- oceniając etiudę teatralną, Jury weźmie pod uwagę opracowanie sceniczne, reżyserię, wartość literacką scenariusza, umiejętności warsztatowe, grę aktorską, scenografię,       kostiumy, ogólny wyraz artystyczny
- organizatorzy przewidują nagrodę specjalną za najlepszą prezentację o tematyce morskiej lub rybackiej
- czas konkursu: 20 marca od godz. 16.00
 
 • konkurs piosenki:
 
- uczestnikami konkursu mogą być soliści – wokaliści, zespoły wokalne, zespoły wokalno-instrumentalne
- w przesłuchaniach konkursowych wykonawcy śpiewają jedną piosenkę do podkładu na płycie CD w formacie AUDIO CD lub do akompaniamentu na własnym instrumencie
- oceniając wykonawców, Jury uwzględni dobór repertuaru, warunki głosowe, dykcję, muzykalność, interpretację i ogólny wyraz artystyczny
- organizatorzy przewidują nagrodę specjalną za najlepszą prezentację o tematyce morskiej lub rybackiej
- termin konkursu: 21  marca od godz. 14.00
  
 • konkurs taneczny:
 - uczestnikami mogą być soliści lub małe grupy taneczne
 - oceniane będą tańce w kategoriach: taniec współczesny, nowoczesny,     
   towarzyski, ludowy;  w grupach wiekowych do 8 lat, 9-12, powyżej 12 lat
 - maksymalny czas prezentacji: 3,5 min.
- Jury weźmie pod uwagę dobór repertuaru, opracowanie choreograficzne, technikę
    wykonania, ogólne wrażenie artystyczne oraz dobór i estetykę kostiumów i rekwizytów
- organizatorzy przewidują nagrodę specjalną za najlepszy taniec nawiązujący do tematyki morskiej lub rybackiej
 - termin konkursu: 21 marca od godz. 9.00.
  
     Rozstrzygnięcie oraz prezentacja laureatów konkursów nastąpi podczas uroczystego podsumowania XI Maratonu Artystycznego OPP, 21 marca 2019 r. ok. godz. 17.00. Organizatorzy zastrzegają sobie prawo ostatecznej interpretacji i – w razie konieczności – zmian w regulaminie (np. dzielenia lub łączenia kategorii wiekowych bądź wykonawczych).
 
Dla grup przyjeżdżających możliwość noclegu – ceny do uzgodnienia.
ZAPRASZAMY SERDECZNIE !!!
FINAŁ SZKOLNYCH MISTRZOSTW W MINI SIATKÓWCE

W dniach 27-29.02.2020 na Hali Ogniska Pracy Pozaszkolnej w Kołobrzegu odbywały się kolejno trzy imprezy siatkarskie: Finał Szkolnych Mistrzostw Powiatu w Mini Siatkówce Dziewcząt i Chłopców, Miejski Turniej Singli Siatkarskich ,, Zagraj z Nami, a nie z nałogami” oraz akcja Europejskiej Federacji Siatkówki #1daymore4volleyball ( jeden dzień więcej dla siatkówki ). Te trzy dni to przede wszystkim wspaniałe widowiska sportowe, piękne sportowe emocje i przede wszystkim wspaniała zabawa z siatkówką!! W czwartek do rywalizacji o mistrzostwo powiatu w mini siatkówce stanęły reprezentacje szkolne wyłonione z rozgrywek gminnych. Ostatecznie podwójne zwycięstwo zapewniły sobie reprezentacje dziewcząt i chłopców Szkoły Podstawowej nr 6 w Kołobrzegu, którzy tym samym wywalczyli awans do rozgrywek regionalnych. Kolejny dzień to impreza zorganizowana w ramach Miejskiego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Zwalczania Narkomanii -  MIEJSKI TURNIEJ SINGLI SIATKARSKICH. Prawie 80 dzieci kołobrzeskich szkół podstawowych stanęło do rywalizacji w pierwszym z trzech turniejów zaplanowanych w ramach projektu ,,Zagraj z nami, a nie z nałogami”. Organizator czyli Szkoła Podstawowa nr 6 w Kołobrzegu przy współpracy z UKS OPP POWIAT KOŁOBRZESKI oraz Kołobrzeskim Szkolnym Związkiem Sportowym w ramach turniejów prowadzi klasyfikację indywidualną i szkolną.
Pewnego rodzaju podsumowaniem trzydniowej rywalizacji był turniej piłki siatkowej zorganizowany w ramach akcji Europejskiej Federacji Piłki Siatkowej #1daymore4volleyball. ,,Jeden dzień więcej dla siatkówki” to projekt mający na celu promocję siatkówki i zintegrowania środowiska siatkarskiego na całym świecie. Akcja odbywa się co cztery lata w dniu 29 lutego ( rok przestępny ) i polega na zorganizowaniu turniejów siatkarskich w tym samym czasie na całym świecie. Na oficjalnej stronie akcji zamieszcza się podsumowanie turnieju i fotorelację z wydarzenia. Na hali OPP w sobotę 29 lutego rywalizowało ponad 70 zawodników i zawodniczek, którzy rozegrali dokładnie 122 spotkania !!! Wśród nich byli także przepełnieni pozytywną energią rodzice podopiecznych UKS OPP POWIAT KOŁOBRZESKI. Zacięte mecze siatkarskie poprzedzone były muzyczno-taneczną rozgrzewką pod okiem profesjonalnej instruktorki ZUMBY.

Medal i Szóste miejsce

Juniorki UKS OPP Powiat Kołobrzeski po zakończonych rozgrywkach w swojej lidze gdzie zajęły piąte miejsce od stycznia przystąpiły do rywalizacji w III Lidze Seniorek. Był to pierwszy kontakt zawodniczek z dorosła siatkówką kobiecą i od razu zakończony medalem. Młode zawodniczki uczestniczyły w Turnieju Finałowym który odbył się w Koszalinie gdzie spotkały się najlepsze zespoły Naszego województwa. Pierwszy pojedynek rozegrały z gospodyniami MKS Koszalin faworytkami całego turnieju i po emocjonującej grze uległy 3-0 nawiązując w każdym secie wyrównana walkę. Drugi mecz jak się później okazało decydował o wicemistrzostwie województwa. Był to najbardziej zacięty pojedynek turnieju finałowego w którym po pięciosetowym horrorze starszy i bardziej doświadczony zespół ze Szczecina w samej końcówce tiebreaka rozstrzygnął na swoją korzyść wygrywając 3-2 w setach i do 12 w tiebreaku. W ten sposób najmłodszy zespół III ligowej rywalizacji zdobył trzecie miejsce i brązowe medale w województwie.
Po zakończonych rozgrywkach podopieczne Krzysztofa Osliślok uczestniczyły również w Międzynarodowym Turnieju Piłki siatkowej w Łebie, gdzie po trzydniowej rywalizacji zajęły szóste miejsce. W ciągu trzech dni rozegrały osiem spotkań w bardzo silnie obsadzonym turnieju w którym udział wzięło 14 zespołów. Dziewczęta rywalizowały z zespołami z Gdańska, Słupska, Olsztyna,Chwaszczyna, Elbląga, Ełku oraz z Kaliningradu. Najlepszą zawodniczką z Kołobrzegu została Natalia Gryń.

Życzymy dalszych sukcesów i oczekujemy na sezon plażówkowy.

 
STYPENDIUM PREZYDENTA DLA TANCERKI SWAN DANCE

 
Maria Murek tancerka z Ogniska Pracy Pozaszkolnej w Kołobrzegu znalazła się w elitarnym gronie młodych kołobrzeskich artystów nagrodzonych za sukcesy w roku 2019. Niespełna 11 letnia Marysia, na co dzień trenuje pod okiem Marty Herbowskiej w zespole Swan Dance. W zeszłym roku została medalistką wielu ogólnopolskich konkursów tanecznych za co otrzymała roczne stypendium artystyczne Pani Prezydent.

Wielkie gratulacje dla Marii.

OSIĄGNIĘCIA WYCHOWANKÓW OGNISKA PRACY POZASZKOLNEJ W ROKU 2019
Juniorzy tym razem bez medalu

Czwarta lokata UKS OPP Powiat Kołobrzeski w finałowym turnieju Mistrzostw Województwa Zachodniopomorskiego w Piłce Siatkowej Juniorów.
W pierwszym spotkaniu kołobrzeżanie ulegli SMS Police  3:0 (25:12,25:8,25:18). Jedynie w trzecim secie podjęli walkę i prowadzili nawet 15:12 potem gospodarze przejęli inicjatywę i wygrali do 18. UKS OPP Powiat Kołobrzeski – Stocznia M&W Darłowo  2:3 (25:19,25:14,19:25,14:25,8:15).
Drugi mecz to znakomity początek dobra gra blokiem i skuteczne kontry. Po dwóch zdecydowanie wygranych setach, łatwym prowadzeniu w secie trzecim 8:4 nastąpiła blokada zespołu i odbudowanie się przeciwnika. Po raz kolejny sprawdziło się powiedzenie kto nie wygrywa 3:0 przegrywa 2:3. Żak Pyrzyce – UKS OPP Powiat Kołobrzeski  3:0  (25:20,25:14,25:17). Zdruzgotani porażką w 2 meczu młodzi zawodnicy nie podnieśli się i tylko w pierwszym secie „powalczyli „ z zespołem z Pyrzyc. Nie pomogły czasy oraz zmiany. Najlepszym zawodnikiem zespołu został wybrany libero Kamil Skrzypczyk na wyróżnienie zasłużył również  Marcel Kuczera.
Skład UKS OPP Powiat Kołobrzeski : Błażej Szewczyk(kapitan) Jakub Zagata, Norbert Przystałowski, Dominik Wijas, Miłosz Milczarczyk, Norbert Ziembicki,  Adam Karbarczyk, Jakub Wójcik, Jakub Wierzbick , Marcel Kuczera  trener Leszek Kowalewski
SWAN DANCE Z MEDALAMI

W dniach 30.01.-2.02.2020r. w Łebie odbył się Ogólnopolski Festiwal Tańca Nowoczesnego.  Ognisko Pracy Pozaszkolnej w Kołobrzegu reprezentował zespół SWAN DANCE, którego choreografem jest Marta Herbowska. Pierwszy dzień festiwalu to warsztaty, na których młodzi tancerze mogli szlifować swój warsztat taneczny w takich technikach, jak: modern i jazz. Prowadzącymi warsztaty byli dwaj niezwykle doświadczeni tancerze Roko Łuczak oraz Przemysław Gizak. Kolejne dni festiwalu to zmagania konkursowe. Swan Dance przygotowało prezentacje w kategorii solistów oraz duetów. Solistki prezentowały swoje umiejętności w kategorii taniec współczesny oraz jazz dance, natomiast duety w kategorii taniec współczesny. Oryginalna muzyka, barwne stroje i świetna technika sprawiły, że dziewczęta z Swan Dance zajęły bardzo wysokie pozycje.
Taniec współczesny solo 10 -11 lat
I miejsce - Weronika Lesiak
IV miejsce – Maja Machut
IV miejsce – Natasza Kozak
VII – miejsce Amelia Skubisz
VIII miejsce – Paulina Wojarska
X miejsce – Lena Dubińska
Jazz dance solo 10-11 lat
IV miejsce -Weronika Lesiak
½ finału - Maja Machut
Taniec współczesny duety 10-11 lat
II miejsce-  Maja Machut, Weronika Lesiak
Taniec współczesny solo 12-13 lat
VIII miejsce – Oliwia Łącka
X miejsce Zofia Nikel
XI miejsce Zuzanna Stąpor
XI miejsce Izabela Załoga
Taniec współczesny solo 14-15 lat
VIII miejsce Kalina Cherezińska
Jazz dance solo 14-15 lat
½ finału – Kalina Cherezińska
Taniec współczesny duety 14-15 lat
III miejsce Maria i Małgorzata Murek
Wielkie gratulacje!
Kołobrzeskie Siatkarki Walczyły w Finale Wojewódzkim

W dniu  31.01.2020 siatkarki UKS OPP Powiat Kołobrzeski walczyły w Policach w gronie sześciu  najlepszych drużyn w ramach finału Mistrzostw Województwa Zachodniopomorskiego Piłki Siatkowej Młodziczek. Pierwszy mecz rozegrały z drużyną GLINKA ACADEMY VOLLEY Wałcz – mimo zaciętej walki do ostatnich piłek uległy w setach 0:2. Kolejny mecz decydujący o wejście do fazy medalowej rozegrały z UKS ORLIKI SP 74 Szczecin. Graliśmy skutecznie prowadząc na początku spotkań w każdym secie, niemniej jednak lepsze okazały się szczecinianki. Po zaciętym meczu przegraliśmy 0:2. Tym samym rozstaliśmy się z fazą medalową i zakończyliśmy sezon młodziczki i tak na bardzo dobrym 5 miejscu wraz z zespołem UKS BARNIM Goleniów. Cieszy fakt, że kołobrzeżanki zagrały w finale, okazały się waleczne i pokazały, że w Kołobrzegu gra się w siatkówkę na dobrym poziomie.

Gratulujemy walecznej postawy, determinacji i walki o każdą piłkę.
Nadmienić także trzeba że w zwycięskiej drużynie grały nasze byłe zawodniczki/ Zuzanna Kazaryn oraz Zug Emilia /, które dalszą karierę kontynuują właśnie w Szkole Mistrzostwa Sportowego w Policach.
Ostateczna klasyfikacja:
1. UKS SMS Police                                                                                                                     
2. GLINKA ACADEMY VOLLEY Wałcz
3. MKS Koszalin
4. UKS ORLIKI PRZY SP 74 Szczecin
5. UKS OPP Powiat Kołobrzeski
6. UKS BARNIM Goleniów
Skład UKS OPP Powiat Kołobrzeski:
Fijałkowska Martyna , Grefling Amelia, Indycka Magdalena, Łupkowska Oliwia, Bednarkiewicz Marta, Hermanowicz Kinga, Ukraińska Justyna, Sroka Anna, Ostrysz Aleksadra, Aleksandra Banasiak, Mikołajewska Zuzia, Zelewska Konstancja, Ozorowska Alicja, Dzwolak Ewa, Marczak Amelia, Sadowska Martyna, Michalak Nikola (kapitan), Kowalska Liwia, Wacko Gabriela, Maślanka Dominika
Trener: Piotr Bogdanowicz
TIRLITONKI NA WIELKIEJ ORKIESTRZE ŚWIĄTECZNEJ POMOCY W KOŁOBRZEGU

Dnia 12.01.2020r. odbyła się 29-ta edycja Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W Kołobrzegu w hali „Milenium” o godz. 16.00 Tirlitonki dostąpiły zaszczytu otwarcia tej pięknej Charytatywnej Ogólnopolskiej Imprezy. Przy tej okazji warto wspomnieć, że Zespół brał udział we wszystkich edycjach Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, a więc towarzyszył Imprezie prze 29 lat. Występ na Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy zainaugurował też Obchody Jubileuszu 40-lecia działalności Zespołu „Tirlitonki”. Zespół przedstawił 5 tańców, w tym taniec „Nasza epoka” prezentowany na Międzynarodowym Festiwalu „Młodych Talentów”- Praga 2019, za który otrzymał Grand Prix. Występ został przyjęty przez widownię z wielkim aplauzem i zaowocował nowymi zapisami dzieci do Zespołu z czego bardzo się cieszymy. Choreograf zespołu Agata Chimko i Martyna Małetko zebrały wiele gratulacji od ludzi uczestniczących w koncercie. Gościnnie w koncercie „Tirlitonek” wystąpił zespół „Synergia” z tańcem „W rytmie mamby” w choreografii Martyny Małetko. „Synergia” ciepło została przyjęta przez publiczność WOŚP. W składzie „Synergii” tańczą osoby dorosłe, w tym również rodzice dzieci z zespołu „Tirlitonki”.
Jedna z 5 laureatek na Międzynarodowym Festiwalu Młodych Talentów w Pradze Oliwia Szulerecka – solistka zespołu „Tirlitonki” prowadzona wokalnie przez Panią Marię Dudek na scenie WOŚP-u hali Milenium zebrała zasłużone brawa po wykonaniu swojej piosenki pt. „Na raz na dwa”.
Gratulujemy wykonawcom i instruktorom tak wspaniałego występu i życzymy dalszych sukcesów.

notatka+ zdjęcia: Beata Papis-Ważny
Turniej siatkarek

W dniu 11 stycznia drużyna siatkarek podopieczne Trenera Piotra Bogdanowicza rozegrały w Czaplinku kolejny turniej w ramach Ligi Wojewódzkiej Piłki Siatkowej Młodziczek. W pierwszym meczu pokonały gospodarzy 2-0 (25:15 ; 25:9). Drugi mecz okazał się trudniejszy i po zaciętej i wyrównanej walce uległy w tie-breaku 1-2 (25:27 ; 25:18 ; 8:15) SMS SP3 PLAS Gryfice. Dziewczęta czekają jeszcze dwa wyjazdowe turnieje w Wałczu i Darłowie, które zadecydują o awansie do turnieju finałowego,
Dziewczętom serdecznie gratulujemy i trzymamy kciuki.
Podwójny Sukces Wokalistki Ogniska Pracy Pozaszkolnej

Miło nam poinformować, że Jaśmina Wenta podopieczna Edyty Tetery z sekcji wokalnej Ogniska Pracy Pozaszkolnej w Kołobrzegu zdobyła dwie główne nagrody na Międzynarodowym Festiwalu „Art Panorama” - I miejsce w kategorii 12-16 lat, oraz Nagrodę Specjalną.  Festiwal odbył się w dniach 20-22 grudnia w Centrum Kongresowym w Lublinie. Jaśmina urzekła jurorów przepięknym wykonaniem dwóch piosenek, jednej w języku polskim „Biały śnieg i Ty” i drugiej w języku rosyjskim „Patałok ljedjanoj” („Lodowy sufit”). Nasza wokalistka jako jedyna reprezentowała Polskę i miasto Kołobrzeg.

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!
Pierwszy Pokoleniowy Turniej Siatkarsko Siłowy

W sobotę 21 grudnia w hali sportowej OPP w świątecznej atmosferze odbył się turniej piłki siatkowej w którym wzięli udział sympatycy tej dyscypliny sportu. Zawody po patronatem Starosty Kołobrzeskiego Tomasza Tamborskiego zorganizował UKS OPP Powiat Kołobrzeski i Ognisko Pracy Pozaszkolnej w Kołobrzegu.   W turnieju wzięło udział sześć drużyn w skład których wchodzili rodzice, dziadkowie, dzieci i sympatycy siatkówki. Rozegrano w sumie dziewięć dwusetowych spotkań a zamiast trzeciego seta wprowadzono konkurencję  przeciągania liny, nadzorowaną przez Mariusza Wolańskiego – Prezesa Kołobrzeskiego Klubu przeciągania liny „Nord Taurus”. Mnóstwo pozytywnych emocji dostarczyły zacięte - stojące na wysokim poziomie mecze i siłowa rywalizacja w przeciąganiu liny. Zwycięzcą turnieju została drużyna z Siemyśla pod nazwą „Gwiazdeczki”.  Podczas uroczystego poczęstunku w asyście Świętego Mikołaja wręczono puchary zwycięskim drużynom i upominki wszystkim uczestnikom turnieju. Spotkanie zaszczycił swoją obecnością także Proboszcz ks. Janusz Rajkowski, który po wspólnej modlitwie złożył życzenia wszystkim uczestnikom.

Świątecznie w  Ognisku

W sobotę 14 grudnia hala Ogniska Pracy Pozaszkolnej zmieniła się w Baśniową Krainę Sztuki. Wychowankowie sekcji tanecznych, wokaliści i recytatorzy zaprosili mieszkańców Kołobrzegu na pełen radości program świąteczny. Zaprezentowały się połączone siły zespołu tanecznego Swan Dance (z wstrząsająco dynamicznym tanecznym udziałem jedenastu mamuś i jednego tatusia). Świąteczne piosenki zaśpiewały zespoły sekcji wokalnej i szantowej, poetyckie słowo wypowiedziały najmłodsze wychowanki sekcji recytatorskiej. Na scenie pojawili się także instruktorzy, a cały ponadgodzinny koncert pięknie domknęła grupa taneczna Tirlitonki. Licznie zgromadzona publiczność posłuchała świątecznych życzeń – między innymi od dyrektora OPP Mieczysława Szpaka oraz od obecnego na wydarzeniu wicestarosty Jacka Kusia. A po koncercie sekcja plastyczna zaprosiła wychowanków Ogniska wraz z rodzicami do działań artystycznych. Mamusie i tatusiowie, babcie i dziadkowie - zasiedli wraz z dziećmi do stołów, aby przy dźwiękach kolęd i świątecznych piosenek oddać się radosnej twórczości tworzenia świątecznych stroików. Warsztaty cieszyły się dużym zainteresowaniem.

Dziękujemy wszystkim za efektywnie i mile spędzony czas i wszystkim życzymy spokojnych i Wesołych Świąt.

"Wesoła siatkówka" Mikołajkowy turniej rekreacyjny

W piątek 6 grudnia 2019 r. o godz. 9.00 w hali Szkoły Podstawowej w Gościnie odbył się rekreacyjny turniej dla uczniów klas czwartych. Zabawowa formuła rywalizacji zgromadziła cztery reprezentacje ze Szkoły Podstawowej w Czerninie, Szkoły Podstawowej w Robuniu, Szkoły Podstawowej we Wrzosowie oraz gospodarzy Szkoły Podstawowej w Gościnie. Patronat nad turniejem objął Starosta Kołobrzeski. Po otwarciu turnieju dzieci przystąpiły do rywalizacji w wielu konkurencjach, wśród których znalazły się elementy nauki gry w piłkę siatkową. Wszystkie zadania, z którymi musieli zmierzyć się uczestnicy, były dobrane tak, aby wzbudzić u zawodników poczucie własnej wartości, poczucie odpowiedzialności za wynik drużyny we współzawodnictwie oraz, co najważniejsze, wywołać uśmiech na twarzy dzieci. Po intensywnym wysiłku w pierwszej części turnieju, dzieci mogły się posilić słodkimi i smacznymi pączkami. Zregenerowani przystąpili do dalszej rywalizacji w bardzo widowiskowych i wzbudzających wiele entuzjazmu zabawach i konkurencjach. Z wielkim zadowoleniem dzieci rywalizowały w przeciąganiu liny angażując w tę konkurencję wszystkie zasoby sił. Na zakończenie rozgrywek uczestnicy turnieju dostali paczki od św. Mikołaja oraz zostali nagrodzeni medalami i pucharami. Wszystkie szkoły zostały obdarowane piłkami do gry w siatkówkę. Dzieci bez zagrożeń i w poczuciu pełnej świadomości o bezpieczeństwie swoim i innych spędzili obfitujący w bogaty program rywalizacji tak ważny dla nich dzień mikołajkowy. Uczniowie żegnali się z uśmiechem, pełni zadowolenia ze sportowej formy spędzenia tego dnia. Organizatorami turnieju byli UKS OPP Powiat Kołobrzeski, Ognisko Pracy Pozaszkolnej w Kołobrzegu oraz Szkoła Podstawowa w Gościnie.


Mikołajkowy Turniej Szachowy o Puchar Starosty Kołobrzeskiego.

W dniu 7 grudnia odbył się coroczny Turniej Mikołajkowy o Puchar Starosty Kołobrzeskiego. W turnieju uczestniczyło 28 zawodników. W kategorii open zwycięzcą  został Zbigniew Żołądkowski, drugie miejsce zajął Jan Ciesielski, zaś trzecie Sylwester Kupiak. Wszyscy zawodnicy reprezentowali klub Huzaria Biesiekierz.
Pierwsze miejsce w kategorii do lat 12 wywalczyła Julia Byszewska UKS OPP Neptun Kołobrzeg. Jako ciekawostkę warto podać, iż najstarszy uczestnik turnieju miał 83 lata, zaś najmłodszy 7.
Jak to w zwyczaju tego turnieju bywa puchary, nagrody rzeczowe i słodycze dla wszystkich uczestników osobiście wręczał św. Mikołaj.

Zdrowych, spokojnych, rodzinnych Świąt Bożego Narodzenia życzą pracownicy i podopieczni Ogniska.


Szanty na Wesoło

Zakonczyły się wrsztaty szantowe organizowane przez Ognisko Pracy Pozaszkolnej w ramach realizacji Miejskiego Programu profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Kołobrzegu pod hasłem „Piosenka rozwesela a alkohol poniewiera” Cztery prawie dwugodzinne spotkania odbywały się pod okiem nauczyciela sekcji szantowej OPP - Pana Bolka Służewskiego. W warsztatach udział wzięła młodzież w przedziale od 7miu do 17tu lat. Najmłodsze  dzieci uczestniczyły w warsztatach pod okiem rodziców, którzy z własnej inicjatywy  aktywnie włączyli się w organizację techniczną wielu konkurencji.W trakcie warsztatów przeprowadzono wiele zabaw i konkursów sprawnościowych takich jak wybijanie żeglarskich szklanek na dzwonie okrętowym, wiązanie marynarskich węzłów, klarowanie i chodzenie po linie, wyścigi morskich żółwi, walka na kule armatnie, zabawa w gorące statki, a także rzuty kulą armatnią do skrzyni pirackiej - i wiele innych. Konkursy te prowadzone były tak, aby wszyscy mogli zostać nagrodzeni.  Na koncercie finałowym zrezygnowano z podkładów mp3 i akompaniament do śpiewanych przez dzieci szant  przygotowany został „na żywo”  w oparciu o banjo, gitarę, elektroakustyczne ukulele oraz  harmonijkę ustną. Młodzież korzystać mogła też bez ograniczeń z 10ciu małych gitarek ukulele, z zestawu kongi, bongosów, tamburynów oraz wielu innych   marynarskich instrumentów perkusyjnych. W sobotę 7 grudnia odbyło się uroczyste podsumowanie warsztatów podczas którego dzieci i młodzież mogła zaprezentować nabyte umiejętności przed licznie zebranymi rodzicami. Wręczono narody i dyplomy,  a także odbył się  koncert szantowy. Uczestnicy warsztatów wykonali,  omówione szczegółowo i wykorzystywane na warsztatach szanty, takie jak  John Kanaka, Pożegnanie Liverpoolu, Morskie Opowieści  i inne. Utwory te wykonywane zostały przez dzieci i młodzież w oryginalnej wersji angielskiej a także w ich polskim tłumaczeniuUczestnicy warsztatów otrzymali drobne nagrody -maskotki, płyty CD z muzyką żeglarską i szantami, wycinanki i malowanki dla dzieci, a także książki dla dorosłych  o tematyce marynistycznej (Robinson Cruzoe). Nagrody  ufundowała  kołobrzeska Firma Handlowo Usługowa - Alina Talkowaska.
W ramach realizacji Miejskiego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Kołobrzegu zakupiono na potrzeby warsztatów kolumnę Ibiza wraz z  promocyjnym oprzyrządowaniem, która będzie uatrakcyjniać cyklicznie prowadzone otwarte zajęcia szantowe w Ognisku Pracy Pozaszkolnej na które wszystkich serdecznie zapraszmy.

KOŁOBRZESKI FESTIWAL MINI SIATKÓWKI

W miniony weekend na hali sportowej Szkoły Podstawowej nr 6 w Kołobrzegu zainaugurowany został I KOŁOBRZESKI FESTIWAL MINI SIATKÓWKI. Jest to połączenie dwóch turniejów w kategorii czwórek chłopców i dziewcząt, które rozgrywane są dwa weekendy z rzędu. Jako pierwsi do rywalizacji stanęli chłopcy. W turnieju wzięło udział 21 zespołów z całej Polski. W trzydniowej rywalizacji rozegranych zostało łącznie ok. 80 spotkań, a więc była to spora dawka sportowa dla wszystkich uczestników. Oprócz rywalizacji sportowej organizatorzy zapewnili również wiele innych form rozrywki takich jak zumba, przeciąganie liny z klubem Nord Taurus Kołobrzeg oraz darmowy basen dla wszystkich siatkarzy. W sobotę wieczorem został rozegrany również Mecz Wschodzących Gwiazd – z każdego zespołu trenerzy wyznaczyli najlepszych zawodników, których podzielono na dwa zespoły sześcioosobowe: KADRA ZACHODNIOPOMORSKIEGO oraz KADRA ,,RESZTY ŚWIATA”. Spotkanie było bardzo emocjonujące i przeprowadzone z pełnym ceremoniałem i komentarzem w stylu meczów ekstraklasy siatkarskiej. Kołobrzeski Festiwal Mini Siatkówki rozgrywany jest pod patronatami: Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego p. Olgierda Geblewicza, Członka Zarządu Województwa Zachodniopomorskiego Pani Anny Bańkowskiej, Starosty Powiatu Kołobrzeskiego Pana Tomasza Tamborskiego oraz Prezydenta Miasta Kołobrzeg Pani Anny Mieczkowskiej. Organizatorami festiwalu są: UKS OPP POWIAT KOŁOBREZSKI, SZKOŁA PODSTAWOWA NR 6 W KOŁOBRZEGU przy wsparciu Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Kołobrzegu oraz Stowarzyszenia Przyjaciele Ogniska Pracy Pozaszkolnej. Zapraszamy na drugą część rywalizacji od piątku 6 grudnia do niedzieli 8 grudnia – tym razem zaprezentują się dziewczęta.

Ostateczna klasyfikacja na zdjęciu.

ZAPRASZAMY NA MECZ!

UKS OPP Powiat Kołobrzeski zaprasza na  mecz w ramach Ligi Wojewódzkiej Juniorek, który odbędzie się w dniu 11.12.2019r ( środa ) : pomiędzy: UKS OPP Powiat Kołobrzeski – MKS Koszalin. Mecz odbędzie się o godzinie 17.30 w Hali Sportowej Ogniska Pracy Pozaszkolnej przy ulicy Mazowieckiej 1 w Kołobrzegu.

Wszystkich kibiców serdecznie zapraszamy !

TIRLITONKI GOŚCIEM PANI PREZYDENT MIASTA

      
Dnia 20.11.2019r. w dużej Sali Konferencyjnej Urzędu Prezydent Miasta Kołobrzeg Pani Anna Mieczkowska spotkała się z Zespołem „Tirlitonki”. Zaproszenie Zespołu związane było ze zwycięstwem ”Tirlitonek” i zdobyciem na Międzynarodowym Festiwalu Młodych Talentów w Pradze tytułu Grand Prix w kategorii taniec w choreografii Martyny Małetko we współpracy z choreografem Agatą Chimko oraz II i trzech III miejsc, a także Nagrody Specjalnej w kategorii piosenka pod kierunkiem Marii Dudek-kierownika zespołu. Spotkanie odbyło się w sympatycznej atmosferze. Pani Prezydent obejrzała zdobyte przez zespół trofea- Puchar i dyplomy. Miło było usłyszeć z ust Pani Prezydent słowa uznania dla pracy, osiągnięć i godnego reprezentowania przez Zespół środowiska kołobrzeskiego i naszej ojczyzny-Polski. Pani Prezydent doceniła nie tylko kunszt wykonawczy Zespołu, ale wskazała na wysoką kulturę funkcjonowania Zespołu w każdej sytuacji. Zaskoczeniem dla Pani Prezydent był upominek wręczony Jej przez Zespół, jako podziękowanie za zaproszenie. Upominek bardzo się Pani Prezydent spodobał. Wiele radości Zespołowi sprawił upominek otrzymany od Pani Prezydent.”Tirlitonki „  swoim zwyczajem podziękowały za miłe spotkanie piosenką. Całość miłego spotkania dopełnił słodki poczęstunek.

Notatka: Beata Papis-Ważny                                                   

Juniorzy walczyli w szachach

W dniu 23 listopada 2019r. odbył się Turniej Szachowy Juniorów o Puchar Dyrektora Ogniska Pracy Pozaszkolnej. Turniej zorganizowany przez UKS OPP Powiat Kołobrzeski, sekcję szachową „Neptun” i Ognisko Pracy Pozaszkolnej w Kołobrzegu. W turnieju w którym walczyli Juniorzy z Powiatu Kołobrzeskiego rozegrany był systemem szwajcarskim na dystansie siedmiu rund.
Klasyfikacja końcowa:
I miejsce Hanna Arabas Solny Grzybowo.
II miejsce wywalczył Cirin Wojciech Solny Grzybowo.
III miejsce Byszewska Hanna UKS OPP Neptun Kołobrzeg
IV miejsce Nitkowski Adam UKS OPP Neptun Kołobrzeg
V miejsce Byszewska Julia UKS OPP Neptun Kołobrzeg.

Zwycięzcy otrzymali puchary, a wszyscy uczestnicy otrzymali nagrody rzeczowe. W dniu 7 grudnia /sobota/ o godzinie 10 odbędzie się Mikołajkowy turniej szachowy już dla wszystkich chętnych na który serdecznie zapraszamy.

X Jubileuszowy konkurs piosenki „O bursztynową nutkę” już za nami!

23 listopada w Ognisku Pracy Pozaszkolnej w Kołobrzegu odbyła się X jubileuszowa edycja konkursu piosenki „O bursztynową nutkę”. Konkurs odbył się pod patronatem Starosty Kołobrzeskiego Tomasza Tamborskiego. W konkursie wzięło udział 35 wokalistów i 9 zespołów wokalnych z naszego miasta i powiatu. Jury w składzie - Weronika Grzyb, Magda Szczęsna oraz Joanna Piotrowska po wysłuchaniu wszystkich prezentacji w pięciu kategoriach przyznało tytuły laureata, nagrody specjalne oraz wyróżnienia I i II stopnia następującym wykonawcom:
• w kategorii 7-9 lat:
          - wyróżnienie II stopnia: Michalina Herbowska, Jonatan Pietroń, Alicja Dzik, Zuzanna Przybyszewska
           - wyróżnienie I stopnia: Michalina Olek, Blanka Pozorska, Maja Wieczorek, Kim Florek, Alicja Łobodzińska, Natalia Woźniak, Hanna Mańkowska, Lena Oczniew
          - laureat – Natasza Kozak
          - nagroda specjalna za dojrzałość sceniczną – Zuzanna Wiśniewska
• w kategorii 10-12 lat:
          - wyróżnienie II stopnia: Barbara Majda, Maja Borsuk
          - wyróżnienie I stopnia: Wiktor Dorywalski
          - laureat: Zofia Leśniak, Kasper Franaszek
• w kategorii 13-15 lat:
           - wyróżnienie II stopnia: Dominika Liśkiewicz, Hanna Kaczmarek
           - wyróżnienie I stopnia: Emilia Kozieł, Marcel Górski, Julia Pozorska, Weronika Komers, Karolina Malec, Marcelina Furman, Oliwia Pączek
           - laureat: Weronika Pawlak, Jaśmina Wenta    
• w kategorii 16-18 lat:
         - wyróżnienie I stopnia: Maja Pasternak, Julia Siadkowska, Daria Dąbrowska
         - nagroda specjalna za dojrzałość sceniczną – Kacper Prażmo
• w kategorii zespoły wokalne:
        - wyróżnienie II stopnia – „For fun”, „Disharmonic team”, „Zespół muzyczny SP 8 I”
        - wyróżnienie I stopnia – „Promyczki”, „Chatterboxes”, „Midnight”, „Duet wokalny Julia i Kacper”, „Zespół muzyczny SP 8 II”
        - nagroda specjalna – „Fistaszki”
Grand Prix X konkursu piosenki „O bursztynową nutkę” otrzymała Julia Pawlak.
Nagrody na konkurs zostały ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Kołobrzegu, Urząd  Miasta w Kołobrzegu oraz Radę Rodziców Ogniska Pracy Pozaszkolnej w Kołobrzegu. Wszystkim wykonawcom serdecznie gratulujemy wspaniałych prezentacji wokalnych i zapraszamy za rok do udziału w XI edycji konkursu  piosenki „O bursztynową nutkę”. Do zobaczenia!

MŁODZICY OPP W I LIDZE!

W przyszłą sobotę 23.11.2019 zespół młodzików UKS OPP POWIAT KOŁOBRZESKI pod wodzą Dariusza Cholki oraz Roberta Szpaka rywalizować będzie w pierwszym tegorocznym turnieju w ramach ligi wojewódzkiej. Kołobrzescy siatkarze po zwycięstwie 2:0 w meczu rozstawieniowym z UKS OLIMPIJCZYK DRAWSKO POMORSKIE wywalczyli awans do I ligi i możliwość rywalizacji z czołowymi drużynami z naszego województwa. Dobry początek ligi jest dobrym prognostykiem dla tego zespołu stowrzonego z debiutantów w rozgrywkach Zachodniopomorskiego Związku Piłki Siatkowej. Zdecydowana większość zespołu to również zawodnicy, którzy są pierwszym rocznikiem w kategorii młodzików. Młodzi siatkarze podczas sobotniego turnieju rywalizować będą z zespołami: SMS POLICE, DELFIN DARŁOWO oraz UKS BRONEK II KOSZALIN.

Życzymy powodzenia !


Kołobrzeg 2023
Ognisko Pracy Pozaszkolnej
78-100 Kołobrzeg
ul. Mazowiecka 1
tel: 94 722 05 12
E-mail: opp@kolobrzeg.powiat.pl
Wróć do spisu treści