Archiwum 2021-2022 - OPP

OPP
Przejdź do treści

Archiwum 2021-2022

Informacje o nas > Archiwum aktualności
Debiut najmłodszych  adeptów siatkówki UKS OPP Powiat Kołobrzeski.

Dwójka mini siatkówki Kajetan  Kobyliński  (Kajtek) i Jakub Szałkowski (Szałek) zadebiutowali w lidze wojewódzkiej mini siatkówki . Pierwsze wygrane i pierwsze porażki za nimi na turnieju rozstawieniowym  w Policach 11.12.2021
Wyniki z siatkarskich parkietów z ostatniego tygodnia 06.12 - 12.12.2021

Liga kadetek:
UKS OPP Powiat Kołobrzeski - UKS Osiemnastka Szczecin 3-1 ( 12, 22, -19, 15 )
Liga kadetów:
UKS OPP Powiat Kołobrzeski - SGS Goleniów 3-1 ( -25, 20, 11, 22 )
Liga Juniorów:
UKS OPP Powiat Kołobrzeski - SGS Goleniów 3-0 ( 21, 19, 18 )
III Liga Seniorek:
UKS OPP Powiat Kołobrzeski - KS Spójnia Stargard 3-0 ( 9, 12, 10 )

Serdecznie Gratulujemy !!!

LEKCJA WF-u z MISTRZEM !

W dniu 13.12.2021 r przy współpracy Ogniska Pracy Pozaszkolnej, UKS OPP Powiat Kołobrzeski, Kołobrzeskiego Szkolnego Związku Sportowego oraz Mosir Kołobrzeg w Szkole Podstawowej nr 6 oraz Szkole Podstawowej nr 7 w Kołobrzegu odbyła się „Lekcja WF-u z Mistrzem”. W lekcjach organizowanych przez Polski Związek Piłki Siatkowej oraz PKN Orlen w Kołobrzegu uczestniczyło około 150 dzieci. Zajęcia prowadzone były przez Pana Marcina Strządałę, a prawdziwą „Mistrzynią” była Pani Monika Brzostek – siatkarka plażowa, siedmiokrotna Mistrzyni Polski, medalistka Mistrzostw Świata juniorów, Mistrzostw Europy do lat 23, oraz Mistrzostw Europy w Klagenfurcie w 2015. MVP Orlen Finału Mistrzostw Polski 2015 i 2016 oraz uczestniczka letnich Igrzysk Olimpijskich w Rio de Janeiro 2016. W marcu 2018 roku zdobyła złoty medal pierwszych w historii oficjalnych Mistrzostwach Polski w siatkówce na śniegu rozgrywanych w Białce Tatrzańskiej.
Uczestniczącym szkołom zostały wręczone piłki do siatkówki oraz profesjonalna siatka, a sprzęt osobiście odebrała Pani Dyrektor Małgorzata Kałużna oraz Pan Dyrektor Andrzej Haraj. Każde dziecko otrzymało pamiątkową koszulkę oraz dyplom z podpisem Naszej Mistrzyni. Zajęcia cieszyły się dużym zainteresowaniem młodzieży oraz wspomagających ich nauczycieli wychowania fizycznego i trenerów UKS OPP Powiat Kołobrzeski. Bardzo dziękujemy organizatorom za profesjonalne przeprowadzenie lekcji, dyrektorom za umożliwienie organizacji zajęć, nauczycielom i trenerom za pomoc. Serdecznie zapraszamy na zajęcia piłki siatkowej i rozpoczęcia wspaniałej przygody z siatkówką do klubu UKS OPP Powiat Kołobrzeski.
Pozdrawiam!
III Liga Kobiet w Piłce Siatkowej

UKS OPP Kołobrzeg- KS Spójnia Stargard 3:0 (25:9,25:12,25:10)
W sobotę 11.12.2021 r seniorki UKS OPP Powiat Kołobrzeski podjęły we własnej hali zespół ze Stargardu. Zgodnie z oczekiwaniami od początku spotkania dominowały kołobrzeżanki, które w tym dniu były bardzo dobrze dysponowane w każdym elemencie siatkarskiego rzemiosła i odniosły przekonywujące zwycięstwo pozwalając przyjezdnym zdobyćj edynie 31 pkt w trzech setach.Na boisku można było zobaczyć wszystkie zawodniczki trenera Krzysztofa Ośliśloka, które kolejno dokładały swoje cegiełki do zwycięstwa w tym meczu.
Było to ostatnie spotkanie rozegrane w tym roku i pierwsza wygrana naszego zespołu we własnej hali. Dziękujemy za doping i wsparcie! Widzimy się w Nowym Roku z nową mocą i energią. Życzymy wszystkim Szczęśliwych i Zdrowych Świąt Bożego Narodzenia oraz Szczęśliwego Nowego Roku.

Dziękujemy za wsparcie.
  
MARATON NOCNY TIRLITONEK

Dnia 3.12.2021r. Rada Rodziców oraz Kadra Artystyczna zorganizowała członkom Zespołu spotkanie z Mikołajem. Były życzenia i prezenty (ozdoby świąteczne) oraz popisy wokalne i taneczne członków zespołu dla św. Mikołaja. Spotkanie swoją obecnością zaszczyciły również absolwentki Zespołu obecne studentki Akademii Sztuki w Szczecinie. Uraczyły wszystkich obecnych swoim pięknym śpiewem, a Rada Rodziców zaprosiła wszystkich na słodki poczęstunek. Uwieńczeniem spotkania z Mikołajem była wspólna pamiątkowa fotografia.
Z inicjatywy Rady Rodziców został zorganizowany Nocny Maraton w Ognisku Pracy Pozaszkolnej.Tancerze i wokaliści brali udział w konkursach, zawodach, zabawach i tańcach przy muzyce. Rywalizacja między grupami i wzajemny doping odbywały się na zasadzie dobrze pojętego współzawodnictwa i sprawiały uczestnikom bardzo wiele radości. Był również czas na odpoczynek i spożycie pizzy oraz sałatek na kolację. Przez cały wieczór dzieci mogły częstować się wspaniałymi wypiekami przygotowanymi przez Rodziców. Wielką niespodziankę sprawił zespołowi pan Michał Aleksiuk (tato Majeczki- tancerki z najmłodszej grupy), który sprezentował Zespołowi drążek gimnastyczny wykonany własnoręcznie.
W podziękowaniu członkowie zespołu i Kadra Artystyczna zaśpiewali p. Michałowi piosenkę pt”Dziękujemy całym sercem”.

 
10 - lecie zaspołu SWAN DANCE w OPP
Swan Dance od początku swojego istnienia pracuje przy Ognisku Pracy Pozaszkolnej w Kołobrzegu, pod kierownictwem Pani Marty Herbowskiej, która jest autorem wszystkich choreografii, prezentowanych przez zespół na scenach w całej Polsce i w Europie.
Nasi tancerze odnoszą liczne sukcesy w konkursach ogólnopolskich i międzynarodowych. Zespół tańczy w różnych stylach- taniec współczesny, jazz, taniec klasyczny, peforming art improvisation, oraz show dance. Tylko w tym, 2021 roku, Swan Dance przygotował około 60 choreografii. W tym układy grupowe, mini formacje, duety i solówki, z którymi wystąpił w 12 konkursach ogólnopolskich i międzynarodowych, przywożąc z nich 56 złotych medali, 48 srebrnych i 34 brązowe, liczne wyróżnienia , nagrody specjalne i Grand Prix. Nasz zespól organizuje również liczne warsztaty taneczne. W ciągu 10 lat działalności nasi tancerze mogli doszkalać swoje umiejętności pod kierunkiem takich sław świata tanecznego jak Beker, Białobrzeski, Bratus, Oleksiak, Szczygielski, Urbański, Turska, Jakubowska, Grochowska czy Sokołowska Grochowska czy Sokołowska , ćwicząc jazz, modern jazz, brodway, modern, lyrical, klasykę, afro, akrobatykę czy nawet hip-hop.
    Działalność zespołu to również udział w licznych wydarzeniach kulturalnych na arenie miejskiej i ogólnopolskiej. Nasze tancerki i tancerze w tym roku wzięli udział w Festiwalu Tańca „Pienińskie lato” podbijając sceny górskich miejscowości. 2021 rok to także udział
naszych tancerek w castingach do programu You Can Dance – Nowa generacja. Zeszły rok zaś, zakończyliśmy nagrywając piękny świąteczny teledysk, który zyskał uznanie w całej Polsce.
Swan Dance ma również na swoim koncie wielkie produkcje – wspaniałe przedstawienie „Dziadek do orzechów” w całości przygotowane (choreografia, scenografia, kostiumy, reżyseria, charakteryzacja, aranżacja muzyki) i zagrane przez artystów naszego zespołu i ich rodziców, oczywiście pod kierunkiem Pani Marty Herbowskiej, wystawiane było na scenie Regionalnego Centrum Kultury, aż przez dwa sezony. Nasze tancerki zostały także zaproszone do udziału w przedstawieniu „Wesele- poprawiny” gdzie miały okazję zaprezentować się na scenie z artystami Polskiego Teatru Tańca. Reprezentowaliśmy również Polskę (wygrywając wcześniej ogólnopolską rywalizację ) W The International Festival for Children and Teenager „Le Strade della musica” w 2018 w Rzymie, przywożąc z niego także kilka medali, w tym również złote.

Linki do artykułów:

W dniu 06.12.2021r. zespół Swan Dance uświetnił I Kołobrzeską Galę Wolontariatu prezentując zarówno choreografie zespołowe jak również mniejsze formy trio i solo podbijając serca widzów. Wszystkie prezentacje nagrodzone były gromkimi brawami.

Wyniki spotkań drużyn UKS OPP Powiat Kołobrzeski
ostatniego weekendu:

Liga Młodziczek:
UKS OPP Powiat Kołobrzeski - PSPS Chemik Police 0-2 ( -21, -19 )
UKS OPP Powiat Kołobrzeski - GTS Plas Gryfice 2-0 ( 18, 14 )

Liga Młodzików:
UKS OPP Powiat Kołobrzeski - KS Stocznia M&W Darłowo 2-1 ( -13, 16, 7 )

Liga Kadetek:
UKS OPP Powiat Kołobrzeski - MKS Gryf Szczecinek 1-3 ( -20, 22, -21, -22 )
UKS OPP Powiat Kołobrzeski - UKS SMS Police I 0-3 ( -11, -8, -11 )

Liga Kadetów:
UKS OPP Powiat Kołobrzeski - MKS Gryf Szczecinek 3-2 ( -23, 22, -24, 14, 5 )

Liga Juniorów:
UKS OPP Powiat Kołobrzeski - UKS Olimpijczyk IMSO Drawsko Pomorskie 3-1 ( -23, 19, 19, 22 )

SERDECZNIE ZAPRASZAMY NA KOLEJNE SPOTKANIA

UKS OPP Powiat Kołobrzeski - Sekcja Piłki Siatkowej

Sezon w piłce siatkowej trwa w najlepsze. W minionym tygodniu Nasze zespoły rozegrały kolejne spotkania w ramach rozgrywek ligowych pod patronatem Polskiego Związku Piłki Siatkowej. Odbyły się spotkania w kategorii młodziczek, kadeta oraz III Ligi seniorek. Oto wyniki spotkań:

Liga Młodziczek ( II Liga ) :
UKS OPP Powiat Kołobrzeski - AMPS Kołobrzeg 0-2 ( -13, -9 )
UKS OPP Powiat Kołobrzeski - KS Stocznia Darłowo 0-2 ( -22, -22 )

Liga Kadetów :
UKS OPP Powiat Kołobrzeski - UKS Błyskawica Szczecin 2-3 ( 25, -17, 18, -18, 15 )

III Liga Seniorek :
UKS OPP Powiat Kołobrzeski - UKS Pomorzanie-Pogodno Szczecin II 1-3 ( 22, -22, 14, 24 )

SERDECZNIE ZAPRASZAMY NA KOLEJNE SPOTKANIA
PROGRAM KLUB 2021

Dobiegł końca Program Klub realizowany w 2021 roku przez UKS OPP Powiat Kołobrzeski. Zadanie zostało powierzone przez Ministerstwo Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu. Dzięki programowi młodzież Naszego klubu mogła uczestniczyć w zajęciach prowadzonych w sekcjach piłki siatkowej oraz szachowej. Zajęcia były prowadzone przez wykwalifikowaną kadrę trenerską i cieszyły się dużym zainteresowanie przez cały okres trwania programu. Oprócz zajęć młodzież skorzystała również z zakupionego sprzętu i uczestniczyła w turniejach.
Dziękujemy za nieocenione wsparcie Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu.
MARATON ARTYSTYCZNY OPP 2021
 
 
O nietypowej jesiennej porze odbył się XIII Maraton Artystyczny Ogniska Pracy Pozaszkolnej. Po kowidowym zastoju znana kołobrzeska placówka edukacyjna postanowiła nadrobić zaległości. Niestety także w tej edycji Maratonu pandemia zaznaczyła swoją obecność – konkursy miały regulaminowo ograniczoną liczbę uczestników i publiczności, a konkurs taneczny (zwykle szczelnie wypełniający największą salę OPP) pozostał przy formie zdalnej. Nie było też finałowej gali, tak zawsze tłumnej. Najważniejsze, że impreza odbyła się wbrew pandemicznym okolicznościom, że zgromadziła wielu  uczestników (320 osób)– młodzież szkolną z Kołobrzegu i kołobrzeskiego powiatu, ale i z dalszych okolic i województw. Pozostała imponująca pokonkursowa galeria pięknych prac plastycznych, pokaźne archiwum nagrań, wspomnienia świetnych występów wokalnych i recytatorskich. Dzięki wsparciu Patronów i Sponsorów ( Starostwo Powiatowe, Urząd Miasta Stowarzyszenie Kołobrzeskich Poetów, kołobrzeskich cukierników) każdy „podmiot wykonawczy” otrzymał pamiątkę uczestnictwa, a laureaci i wyróżnieni – stosowne nagrody. Szczegółowe informacje o poszczególnych konkursach, protokoły Jury, listy nagrodzonych – znaleźć można na stronie internetowej www.opp.kolobrzeg.pl . Tymczasem – czekamy na wiosnę i kolejną edycję Maratonu, oby bez współudziału wirusów i antywirusowych obostrzeń.
Miło nam poinformować o wynikach 4 konkursów

- plastycznym,
-  piosenki
- recytatorskim
- tanecznym

w ramach MARATONU ARTYSTYCZNEGO OPP, Nagrody do odebrania w placówce w godz.15-18 u poszczególnych instruktorów. Nagrody dla uczestników spoza Kołobrzegu prześlemy pocztą.

Gratulujemy wszystkim nagrodzonym.
XIII MARATON ARTYSTYCZNY OPP 2021
KONKURS PLASTYCZNY – protokół Jury

Wyróżnienie:
Ola Kowalska
Julia Kuśmierczyk
Marysia Naborowska
Dorota Ostrowska
Katarzyna Tamulewicz

MARTWA NATURA

GRND PRIX -  JULIA HOŁUP
Laureat;
Mila Gleczman
Dominika Błażejak
Igor Romanowski
Damian Tamulewicz
Blanka Diurić
Antonina Pasikowska

Wyróżnienia:
Amia Mentel
Kacper Guzewicz
Weronika Ziąbka
Hanna Siewiera
Wiktoria Pyza
Martyna Jedlak
Malwina Jezierska
RYSUNE Z WYBRAŹNI  „ODLOTOWE ZOO”
 
Kategoria wiekowa 5 lat  
Laureat:
Aleksandra Paradowska
Iga Lerbicka
Barbara Szpak
Zofia Jakimiec
Matylda Wachowska
 
Kategoria 7 lat
Laureat:  
Armine Karapetyan
Aleksander Podstawski
 
Kategoria  8 lat
Laureat:
Blanka Kaczmarek
Amelia Salawa
Anna Lewandowska
Zofia Patawczyk
Wyróżnienia:
Franek Maleta
Marysia Pasikowsika
Klara Gramowska

Kategoria  9-12 lat
Laureat:
Ada Herman
Oliwia Cynowska
XIII MARATON ARTYSTYCZNY OPP 2021
KONKURS PIOSENKI – protokół Jury

Jury w składzie: Weronika Grzyb, Magda Szczęsna, Łukasz Nowakowski po przesłuchaniu 43 solistów i 9 zespołów przyznało wyróżnienia, tytuły laureata, oraz nagrodę specjalną Starosty kołobrzeskiego następującym wykonawcom:
KATEGORIA 7-9 LAT
Wyróżnienia:
- Matylda Wachowska
- Nadia Gargaś
Laureaci:
- Oliwia Derewońko
- Ada Herman

KATEGORIA 10-12 LAT
Wyróżnienia:
- Zofia Hok
- Kuba Abramowicz
- Maja Wieczorek
Laureaci:
- Kornelia Sadowska
- Miłosz Krysiak

KATEGORIA 13-15 LAT
Wyróżnienia:
- Jaśmina Wenta
- Julia Zajler
- Kasper Franaszek
Laureaci:
- Zofia Leśniak
- Marcelina Furman
KATEGORIA 16-19 LAT
Wyróżnienia:
- Weronika Komers
- Julia Deczyńska
- Julia Siadkowska
- Marcel Górski
Laureaci:
- Weronika Pawlak
- Oliwia Świtlicka

ZESPOŁY
Wyróżnienia:
- Duet Marcelina i Sophie
- „Want wake up”
- Disharmonic team”

Laureaci:
- „The chatterboxes”
- „Diverse”
Nagrodę specjalną Starosty kołobrzeskiego otrzymuje Natasza Kozak.

Jury pragnie podkreślić bardzo wysoki poziom uczestników oraz podziękować Organizatorom za sprawne i profesjonalne przeprowadzenie konkursu w tych niełatwych czasach, które wiążą się z wieloma ograniczeniami.
Dziękujemy również publiczności za przestrzeganie pandemicznych wymagań.
Liczymy na to, że za rok znowu się spotkamy. Do zobaczenia!

XIII MARATON ARTYSTYCZNY OPP 2021
 KONKURS RECYTATORSKI – protokół Jury
 
Po wysłuchaniu prezentacji konkursowych Jury w składzie:
-     Edyta Tetera (instruktorka OPP),
-     Gabriela Anna Wojtczak (poetka),
-     Maciej Wódz (poeta, muzyk, prezenter radiowy),
stwierdza co następuje:
 
1.   wszyscy uczestnicy Konkursu prezentowali wyrównany, wysoki poziom (adekwatnie do wieku i scenicznego obycia),
2.   warta docenienia była rozmaitość repertuaru, wielość poetyckich konwencji, tematów i nastrojów,
3.   Jury wyraża szcunek i podziw recytatorom, którzy podjęli trud pracy nad pieknym i mądrym Słowem, i zachęca do jego kontynuowania.
Jury postanawia przyznać nastepujace nagrody i wyróżnienia:
 
Nagroda Główna: Jaśmina Wenta;
 
Tytuł Laureata Konkursu: Anna Woźniak, Miłosz Krysiak, Malwina Chudzik, Mateusz Gawryszczak;
 
Wyróżnienia: Laura Sobczyk, Aleksander Łupina, Zuzanna Stąpor, Martyna Musiolik.
 
Jury dziękuje Organizatorowi – Ognisku Pracy Pozaszkolnej, oraz fundatorom nagród – Urzędowi Miasta Kołobrzeg, Starostwu Powiatowemu Kołobrzeg oraz Stowarzyszeniu Kołobrzeskich Poetów.
Kołobrzeg 2022
Ognisko Pracy Pozaszkolnej
78-100 Kołobrzeg
ul. Mazowiecka 1
tel: 94 722 05 12
E-mail: opp@kolobrzeg.powiat.pl
Wróć do spisu treści