Archiwum 2021-2022 - OPP

OPP
Przejdź do treści

Archiwum 2021-2022

Informacje o nas > Archiwum aktualności
W dniach 15-16.10. w Warszawie odbyły się Mistrzostwa Warsaw Dance Champs. Swan Dance reprezentowała Weronika Lesiak, które w kategorii solo Jazz Dance Solo Junior wywalczyła 1 miejsce oraz w kategorii Modern Dance Solo Junior również wywalczyła 1 miejsce

Choreografia Karolina Lenarcik. Trener Marta Herbowska
W czwartkowy wieczór 6 października w podziemiach Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Galla Anonima w Kołobrzegu odbyło się spotkanie autorskie kołobrzeskiego poety Wojciecha Czaplewskigo (który jest także opiekunem sekcji recytatorsko-filozoficznej OPP), promujące jego najnowszy tom pt. „Książeczka wyjścia”. Celem spotkania było także uczczenie obchodzonego aktualnie Roku Romantyzmu (z okazji 200-lecia publikacji „Ballad i romansów” Adama Mickiewicza).
 
Spotkanie uświetniła wychowanka OPP Zofia Pryć, która zaprezentowała biegłość w grze na flecie oraz wyrecytowała utwory Zbigniewa Herberta i Tadeusza Gajcego.
„Herbertiada” w OPP
Po raz kolejny Ognisko Pracy Pozaszkolnej włączyło się w organizację jednego z najważniejszych wydarzeń artystycznych w Kołobrzegu – Ogólnopolskiego Przeglądu Twórczości Zbigniewa Herberta „Herbertiada”. W czwartek 15 września w sali tanecznej OPP o godz. 11:00 rozpoczęły się kilkugodzinne warsztaty dla recytatorów – uczestników konkursu recytacji poezji Herberta, który odbył się następnego dnia w Regionalnym Centrum Kultury. Warsztaty poprowadziła dr Agata Piotrowska-Mastalerz (aktorka, pedagog Akademii Teatralnej w Warszawie).
W piątek od rana rozpoczęły się zmagania konkursowe. Wśród recytatorów reprezentujących szkoły i ośrodki kultury Pomorza Zachodniego znalazło się ośmioro wychowanków sekcji recytatorskiej OPP. Wyróżnienie w konkursie zdobyła Dominika Jarzyńska – gratulujemy!
Laureacji konkursu wzięli udział w popołudniowym spektaklu – gali Herbertiady. Prócz Dominiki do udziału w tym artystycznym przedsięwzięciu organizatorzy zaprosili jeszcze jedną naszą wychowankę – Zofię Pryć – zwyciężczynię wiosennej Małej Herbertiady (konkursu dla uczniów szkół podstawowych).
Regulamin XII Konkursu piosenki
 
  O Bursztynową Nutkę Starosty Kołobrzeskiego”
 
 
Organizator :
Ognisko Pracy Pozaszkolnej w Kołobrzegu.
 
Termin i miejsce:
Konkurs odbędzie się 26 listopada 2022 r. (sobota) o godz. 11.00 w hali sportowej przy ul. Mazowieckiej 1 w Kołobrzegu.
 
Uczestnicy:
W konkursie mogą wziąć udział wokaliści w następujących kategoriach :                     
·       soliści, klasy I - IV
·       soliści, klasy V -VIII
·       soliści, szkoły ponadpodstawowe
·       zespoły wokalne
 
Zasady uczestnictwa :
1.    Warunkiem udziału w konkursie jest wypełnienie karty zgłoszenia dostępnej na naszej stronie internetowej i przesłanie jej do
      dnia 10 listopada 2022 r na adres  mailowy: edytatetera@wp.pl z dopiskiem „Zgłoszenie – Konkurs piosenki”.
2.    W przesłuchaniach konkursowych wykonawcy śpiewają jedną, dowolną piosenkę do podkładu na pendrivie lub do
      akompaniamentu na instrumencie.
3.    Osoby powyżej 19 lat (w tym opiekunowie i instruktorzy) nie mogą brać udziału w konkursie. Dopuszczalny jest
      wyłącznie ewentualny akompaniament w ich wykonaniu.
4.   Jedną placówkę (szkoła, ośrodek kultury) może reprezentować maksymalnie 2 wykonawców  lub 2 zespoły.
5.   Prosimy o zgłoszenie obecności i dostarczenie podkładów muzycznych najpóźniej  30 minut przed rozpoczęciem konkursu.
6.   Uczestnicy konkursu (pełnoletni oraz prawni opiekunowie dzieci niepełnoletnich) wyrażają zgodę na umieszczanie zdjęć
    i materiałów filmowych zawierających ich wizerunek (zarejestrowanych podczas konkursu) na stronie internetowej OPP oraz
    w mediach w celu informacji i promocji naszej placówki oraz na na przetwarzanie danych osobowych (imię, nazwisko,
     adres, e-mail, telefon) przez organizatorów konkursu wyłącznie dla potrzeb niezbędnych do realizacji konkursu.

Ocena i nagrody :
Jury powołane przez organizatorów dokona oceny występów konkursowych uwzględniając: dobór repertuaru, warunki głosowe, dykcję, muzykalność, interpretację i ogólny wyraz artystyczny. W każdej kategorii najlepszym wykonawcom zostaną przyznane tytuły laureatów, wyróżnienia I i II stopnia oraz nagrody rzeczowe.
Zwycięstwo w Grand Prix PSPS Chemik Police

W kolejnym Turnieju Towarzyskim przed rozpoczęciem sezonu w III Lidze Kobiet Nasz zespół odniósł zwycięstwo. W Turnieju zorganizowanym przez PSPS Chemik Police podopieczne Krzysztofa Ośliślok odniosły komplet zwycięstw i zajęły I miejsce w Grand Prix PSPS Chemik Police. Zespół z Kołobrzegu zwyciężył z gospodyniami Turnieju oraz z zespołem ze KS Spójnia Stargard.
MVP całych zawodów została zawodniczka UKS OPP Powiat Kołobrzeski - Wiktoria Piotrowska.


Gratulujemy i czekamy na inaugurację sezonu.
Inauguracja Sezonu

08.10.2022 r w sezonie 2022/2023 swoje rozgrywki zainaugurowały juniorki oraz juniorzy. Dobry start zanotowały dziewczęta które pokonały zespół z Gryfic GTS PLAS Gryfice w stosunku 3:0 (25-15, 25-19, 25-20). Podopieczne Piotra Bogdanowicza oraz Krzysztofa Oslislok przez całe spotkanie kontrolowały wynik i w dobrym stylu odniosły zwycięstwo w pierwszym spotkaniu tego sezonu. Z optymizmem możemy spoglądać na kolejne spotkanie które rozegramy w przyszłym tygodniu w kategorii kadetka.
Pierwszy mecz Juniora niestety przegrywamy po niesamowitej walce z Gryf Szczecinek 3:2
Pierwszy set po kilku błędach własnych oddajemy 23 do 25, w drugim po zaciętej walce wygrywamy 25 do 18. W trzecim secie mimo przewagi przeciwnika 15 do 23 doprowadzamy do gry na przewagi, niestety ulegamy 26 do 28. Czwarty set daje nam wygraną 25:22 natomiast w tie breku przegrywamy 12:15.
Był to zacięty mecz pełen zawirowań, wzlotów, upadków i żółtych kartek Brawa za walkę dla zawodników i kibiców za wsparcie . Podopieczni Dariusza Cholki i Krzysztofa Ośliślok kolejne spotkania rozegrają już za dwa tygodnie w kategorii junior oraz kadet.
" Sport to zdrowie.....    "  pod takim sloganem Ognisko Pracy Pozaszkolnej wraz ze Szkołą Podstawową nr 7 w Kołobrzegu zorganizowało Turniej Minisiatkówki w kategorii "trójki" dziewcząt o Puchar Dyrektora Szkoły Podstawowej nr 7. Turniej zorganizowany na hali sportowej SP nr 7 był jedną ze sportowych atrakcji festynu szkolnego promującego szkołę oraz zdrowy styl życia. O nagrodę główną walczyły zespoły ze Szkoły Podstawowej w Gościnie, Ustronia Morskiego, Szkoły Podstawowej nr 6 z Kołobrzegu oraz gospodarz Szkoła Podstawowa nr 7. Turniej odbył się w miłej sportowej atmosferze zgodnie z zasadami fair-play. Każda zawodniczka otrzymała medal, drobny upominek oraz słodki poczęstunek, a najlepsze Szkoły Puchary ufundowane przez Ognisko Pracy Pozaszkolnej, Szkołę Podstawową nr 7, wspaniałych Rodziców naszych zawodniczek oraz Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Kołobrzegu.
Klasyfikacja końcowa:
I zdobyła - SP-6,
II SP -7,
III -SP - Gościno,  
IV SP  -Ustronie Morskie.

Gratulujemy wszystkim zawodniczkom I życzymy dalszych sportowych sukcesów.
V Miejsce Kadetów OPP

W dniach 16-18 września zawodnicy UKS OPP Powiat Kołobrzeski uczestniczyli w 26  Międzynarodowym Turnieju Piłki Siatkowej Korab CUP 2022 w Pucku.
  • Pierwszy dzień rozgrywek nie był dla naszych zawodników łaskawy. Ze względu na późniejsze dotarcie na turniej oddali walkowerem mecz z UKS Budowlanka Toruń przegrywając 2:0. W następnym meczu ulegli zespołowi Trefl Gdańsk Młodzież.
    Sobotnie spotkania rozpoczęli wygraną 2:0 z drużyną z Litwy oraz wygraną 2:0 z SPS Lębork. Po zaciętej walce przegrali 2:0 z Gks            Stoczniowiec Siatkówka Młodzieżowa
  • Wygrana 2:0 z KATS Alpat Gdynia umożliwiła niedzielne zmierzenie się z UKS Budowlanka Toruń, która to w piątek walkowerem wygrała z UKS OPP Powiat Kołobrzeski. Spotkanie to odbyło się na pełnym skupieniu i pod całkowitą kontrolą naszych zawodników i zakończyło się wygraną 2:0 dla Uks Opp Powiat Kołobrzeski dając naszemu zespołowi 5 miejsce na 12 w całym turnieju
    Świetna postawa kołobrzeskich zawodników w ostatnim Turnieju przed rozpoczęciem sezonu daje duże nadzieje na sukces. W miesiącu      październiku zapraszamy na Halę OPP na pierwsze spotkania i zachęcamy do wsparcia zespołu.
Świętowanie Wicemistrzostwa Świata w Katowickim Spodku

W miniony weekend podopieczni UKS OPP Powiat Kołobrzeski, MKS Piast Szczecin oraz SGS Goleniów wraz z rodzicami mieli okazję uczestniczyć w Finałach Mistrzostw Świata w Piłce Siatkowej Mężczyzn odbywających się w Katowickim Spodku. Wspólny wyjazd zorganizowany przez Ognisko Pracy Pozaszkolnej w Kołobrzegu z zaprzyjaźnionymi klubami ze Szczecina i Goleniowa był niesamowitym przeżyciem dla wszystkich uczestników. Możliwość uczestniczenia na żywo w spotkaniach Reprezentacji Polski w meczu półfinałowym i finałowym to niezapomniane emocje i moc pozytywnej energii na nadchodzący sezon ligowy. Przez trzy dni wszyscy uczestnicy wycieczki zobaczyli cztery najważniejsze spotkania na żywo w Katowickim Spodku i uczestniczyli w przepięknej ceremonii zakończenia Mistrzostw podczas której udekorowano trzy najlepsze zespoły i najlepszych zawodników Mistrzostw Świata wśród których znalazła się Reprezentacja Polski i jej kluczowi zawodnicy. Oprócz sportowych emocji był również czas na zwiedzanie Katowic oraz Muzeum Śląskiego.
Dziękujemy za fantastyczny wyjazd i już nie możemy doczekać się kolejnego. Teraz pozostaje nam szlifowanie formy do nadchodzącego sezonu.

OGŁOSZENIE

SERDECZNIE ZAPRASZAMY NA ZAJĘCIA Z PIŁKI SIATKOWEJ DO NOWO UTWORZONEJ GRUPY DLA CHŁOPCÓW Z ROCZNIKA 2010-2013

ZAJĘCIA BĘDĄ ODBYWAĆ SIĘ W ŚRODY 16.30 - 18.00 ORAZ PIĄTKI 17.30 - 19.00

TRENER DARIUSZ BAJKO - NR TEL. 691 362 621


OGNISKO PRACY POZASZKOLNEJ W KOŁOBRZEGU ZAPRASZA
NA ZAJĘCIA Z PIŁKI SIATKOWEJ

KONTAKT DO TRENERÓW ODPOWIEDZIALNYCH ZA POSZCZEGÓLNE GRUPY NA PONIŻSZYM PLAKACIE

ROZPOCZNIJ FANTASTYCZNĄ PRZYGODĘ Z SIATKÓWKĄ
Zwycięstwo III ligowych Seniorek

Udanie rozpoczęły przygotowania do sezonu Seniorki UKS OPP Powiat Kołobrzeski zwyciężając w przedsezonowym Turnieju w Szczecinie. W dniu 10.09.2022 r podopieczne Krzysztofa Ośliślok rozpoczęły przygotowania do sezonu w mocno obsadzonym Turnieju w Szczecinie organizowanym przez zeszłoroczne Mistrzynie Województwa UKS Pomorzanie - Pogodno Szczecin. Kołobrzeżanki odniosły trzy zwycięstwa w IX Ogólnopolskim Turnieju Gryf Cup Szczecin 2022 pokonując zespoły ze Szczecina i Stargardu. MVP całego turnieju została zawodniczka z Kołobrzegu Klaudia Tatol.

Zespół wystąpił w składzie: Wiktoria Piotrowska, Alicja Stodolnik, Klaudia Tatol, Karolina Szczerba, Klaudia Telus, Klaudia Kudłaczewska, Maria Wnukowska, Nikola Sandrzyk

Gratulujemy i życzymy udanego sezonu 2022/2023.
Drugie Miejsce na Turnieju w Darłowie

Przygotowania do sezonu ligowego 2022/2023 ruszyły pełną parą. Pierwszym zespołem który uczestniczył w Turnieju przygotowawczym do sezonu został zespół kadetów który w dniach 3-4 września szlifował swoją formę w Darłowie na X Turnieju o Puchar Prezesa KS Stocznia M&W Darłowo. Zespół podopiecznych Dariusza Cholki i Krzysztofa Ośliślok spisał się fantastycznie odnosząc trzy zwycięstwa i zajmując pierwsze miejsce w Turnieju.

Wyniki zespołu:
UKS Opp POWIAT KOŁOBRZESKI - MKS Gryf Szczecinek 3:0
UKS OPP POWIAT KOŁOBRZESKI - Klub Sportowy Stocznia Darłowo 3:1
UKS OPP POWIAT KOŁOBRZESKI-Siatkarskie Towarzystwo Sportowe Kospel Sp 18 Koszalin. 3:1
Drużyna zagrała w składzie:
Przemek Adasiak  
Szymon Wojtowicz
Kuba Gryń
Dawid Korczyk
Aleksander Błaszczyk
Mateusz Romaniuk
Marcel Kuczera
Kamil Chmielewski
Trener: Dariusz Cholka, Krzysztof Ośliślok
Najlepszym zawodnikiem drużyny został Dawid Korczyk
Jest to dobry prognostyk przed nadchodzącym sezonem. Gratulujemy i życzymy udanego sezonu.
Zajęcia sekcji pływackiej odbywają się na basenie hotelu Seaside we wtorki i czwartki dla grupy młodszej o godzinie 17.00 a starszych uczestników zajęć zapraszam na godzinę 18.00.

Są jeszcze wolne miejsca w grupie młodszej.

Kontakt telefoniczny :Michał Mieczkowski tel.605441959

Serdecznie zapraszam.
Informacja dotycząca zajęć w nowym roku szkolnym 2022/23

- w dniu dzisiejszym /31 sierpnia/ o godz 18 00 odbędzie się nabór uzupełniający do sekcji tanecznej Swan Dance dla dzieci 12 +
- w dniu 2 września o godz 16 00 w pracowni muzycznej odbędzie się dodatkowe przesłuchanie dla dzieci, które złożyły wnioski o
  przyjęcie do sekcji wokalnej a nie były na wcześniejszym przesłuchaniu. Dzieci proszone są o przygotowanie jednej piosenki w języku
  polskim.
- w dniu 7 września (środa) o godzinie 16:00 odbędzie się spotkanie organizacyjne dla dzieci klas II – IV o godz 16 00 i 17:15 klasy
 V-VI, Które chcą rozpocząć swoją przygodę ze sportem w sekcji ogólnorozwojowej z elementami  piłki siatkowej – zapraszamy.
- w sekcji plastycznej – prowadzący Magdalena Kondraciuk – brak wolnych miejsc
- w sekcji plastycznej – prowadzący Beata Dąbrowska/pojedyncze wolne miejsca/ – prosimy o kontakt telefoniczny – 503330208
- są jeszcze pojedyncze wolne miejsca w sekcjach:
nauka gry na keyboardzie- prowadzący Łukasz Nowakowski/kontakt telefoniczny 795147349/
nauka gry na akordeonie - prowadzący Łukasz Nowakowski/kontakt telefoniczny 795147349/
nauka gry na gitarze dla początkujących – prowadzący Joanna Piotrowska /spotkanie w poniedziałek godz 16 00 - pracownia muzyczna/
- sekcja muzyczna /piosenka szantowa, gra na ukulele/prowadzący Bolko Służewski /tel 601348420/
- sekcja taneczna „Tirlitonki” możliwość przyjęcia – informacja tel po 9 września – tel Matrtyna Małetko 502048765
- brak miejsc w sekcji taneczno - gimnastycznej /P. Ewa Balza/
- brak miejsc w sekcji astronomicznej
W sprawie dni i godzin zajęć prosimy o kontakt tel/w formie sms/ z nauczycielami prowadzącym poszczególnych sekcji –
nr telefonów w zakładkach sekcji.

Decyzją Rady Rodziców w roku szkolnym 2022/23 składki wynoszą:
- dla sekcji plastycznej przy uczestnictwie dwa razy w tygodniu 100 zł miesięcznie/raz w tygodniu 60 zł/
- pozostałe sekcje 80 zł miesięcznie/przy uczestnictwie minimum 2 razy w tygodniu/raz w tygodniu /50 zł miesięcznie
Wpłaty dokonujemy przez 10 miesięcy /od września do czerwca/. Przy jednorazowej wpłacie zniżka pomniejszona o jeden miesiąc
Wpłaty dokonujemy do 10 dnia miesiąca.

Wpłaty dokonujemy na konto: Stowarzyszenia Przyjaciele Ogniska Pracy Pozaszkolnej
Nr konta: 67 1600 1462 1874 3475 5000 0001

                  Tekst wpłaty:
wpłata na działalność statutową  Nazwa sekcji…………, imię i nazwisko dziecka……………., za miesiąc………

Informacja dotycząca zajęć wokalnych
 
 
Dzieci, które złożyły wnioski o przyjęcie do sekcji a nie były na przesłuchaniu proszone są o przygotowanie jednej piosenki w języku polskim i zgłoszenie się do pracowni muzycznej 2 września o godz 16 00.

 
Zapraszamy.
SUKCESY NASZYCH SZACHISTÓW


W ostatnim miesiącu podopieczni Leona Bręgoszewskiego odniesli kilka spektakularnych wyników.
Pierwszy z nich miał miejsce 30.04.2022 r. w dniu w którym odbywały się Mistrzostwa Województwa Młodzików i Juniorów Młodszych. W barwach UKS OPP Powiat Kołobrzeski startował Konrad Płomiński, który w swojej grupie wiekowej zajął IV miejsce i jednocześnie wykonał normę na III kategorię wiekową.

Kolejny dobre wyniki Nasi podopieczni zdobyli w Otwartych Mistrzostwach Województwa Zachodniopomorskiego w Szachach Klasycznych - Grupa Open. Zawodnicy i zawodniczki Naszego klubu UKS OPP Powiat Kołobrzeski Sekcja Szachowa Neptun zajęli następujące miejsca:
- Makhynia Kostiantyn VI miejsce
- Wojnicz Bartosz wykonał normę na III kategorię szachową i uzyskał normę na III -  kategorię szachową
- Byszewska Hanna wykonała normę na II kategorię szachową oraz w kwalifikacji do lat 14 dziewcząt zajęła I miejsce
- Julia Byszewska w kwalifikacji do lat 14 dziewcząt zajęła II miejsce
Aż 4 z Naszych reprezentantów uzyskało normę na wyższą kategorię szachową.
Ostatnim akcentem w miesiącu maju były Mistrzostwa Powiatu Świdwińskiego o Puchar Burmistrza Miasta Świdwina które odbyły się 14.05.2022 r. Zawodnicy UKS OPP Powiat Kołobrzeski Sekcja Szachowa Neptun zajęli następujące miejsca:
- Kostiantyn Makhynia II Miejsce w kategorii Open z wynikiem 7 pkt.
- Julia Byszewska II miejsce w kategorii do lat 14 z wynikiem 5,5 pkt
- Bartosz Wojnicz III miejsce w kategorii do lat 14 z wynikiem 5 pkt.

Informujemy również, iż Hanna Byszewska została nagrodzona Pucharem za tytuł Miss Elegancji.
Udział w turniejach szachowych dofinansowany ze środków w ramach dotacji Gminy Miasto Kołobrzeg.

GRATULUJEMY I ŻYCZYMY DALSZYCH SUKCESÓW   -  LEON BRĘGOSZEWSKI
Nabór uzupełniający do Swan Dance 12+

31.08.2022r. Godz. 18
OPP ul. Mazowiecka 1/sala taneczna

Złóż wniosek o przyjęcie http://www.opp.kolobrzeg.pl/nabor.html

wyślij na maila: marta.herbowska@gmail.com

Przyjdz na lekcję 31.08.2022 ;)
Informacja dla wyjeżdżających na obóz sportowy do Krościenka n/Dunajcem 16 - 26 08 2022 r.

- wypoczynek jest zgłoszony i zatwierdzony w Kuratorium Oświaty - nr zgłoszenia 31620/ZAC/L-2022
- przypominamy, że w dniu 9 sierpnia wtorek o godz 16 w siedzibie  OPP przyjmował będzie lekarz sportowy - wszyscy którzy nie mają
 aktualnych badań zapraszamy z badaniem EKG i wynikiem morfologii krwi na wizytę u lekarza sportowego
- w związku ze wzrostem cen/w stosunku do lutego jak było zamieszczone ogłoszenie/ za transport i pobyt w Ośrodku prosimy
 o dokonanie dodatkowej wpłaty na konto w wysokości 100 zł / nie chcemy pozbawić dzieci wycieczki - spływ Dunajcem, zjazdy
 wyciągiem w Szczawnicy i Jaworki-Homole /
- wyjazd na obóz autokarem w dniu 15 sierpnia - zbiórka na parkingu OPP ul. Mazowiecka 1 o godzinie 23 30 -  wyjazd 24 00
  prosimy o punktualne przybycie
- dzieci mają wyżywienie od obiadu 16 sierpnia i kończymy śniadaniem w dniu 26 sierpnia /prowiant na wyjazd w dniu 26 08 dzieci
 otrzymają/
- z telefonów dzieci będą mogły korzystać tylko 1 godzinę dziennie - telefony będą przechowywane u trenerów - w razie potrzeby będzie
  się można kontaktować z trenerami lub kierownikiem - tel będą podane w późniejszym terminie
- na obozie będzie zakaz kupowania i picia coli i innych napoi gazowanych słodkich oraz chipsów
- proszę o wydrukowanie i podpisanie regulaminu i dodatkowego oświadczenia dotyczącego wyjazdu, które znajdują się  w zakładkach
- być może będą jeszcze dodatkowe oświadczenia covidowe - poinformujemy
- przypominam, że wpłata ostatniej raty za obóz jest do 10 sierpnia - prosimy o pilnowanie terminu lub w razie problemów informowanie
 kierownika /608075951/
- możemy wystawić fakturę za udział w obozie dziecka - jednak najlepiej po obozie bo jeżeli przed wyjazdem to później trzeba wystawić
 zaświadczenie, że dziecko uczestniczyło w tym obozie
- proszę pisemnie informować trenerów lub kierownika obozu o problemach zdrowotnych /brane leki, alergie, uczulenia i inne/
 w razie pytań - M. Szpak 608075951
 Poniżej link do regulaminu i informacji dodatkowych o obozie:
 Regulamin          Dodatkowe warunki         Informacje
Dziękujemy za wsparcie Finansowe

W zakończonym siatkarskim sezonie ligowym 2021/2022 zarówno w hali jak i na piasku odnieśliśmy wiele sukcesów na arenie województwa oraz ogólnopolskiej. Naszymi największymi sukcesami były medale w Mistrzostwach Województwa w kategoriach młodzieżowych na hali i piasku co zaowocowało występami w Ćwierćfinałach Mistrzostw Polski w kategorii kadet i junior na hali oraz występ w Finałach Mistrzostw Polski na plaży. Ogromnym sukcesem był również srebrny medal w III Lidze Kobiet oraz udział w barażach o awans do II Ligi. Nie byłoby to możliwe gdyby nie wsparcie finansowe z budżetu Gminy Miasto Kołobrzeg oraz Starostwa Kołobrzeskiego.
Dziękujemy Miastu Kołobrzeg oraz Starostwu Kołobrzeskiemu za wspieranie działań klubu, a My obiecujemy w dalszym ciągu się rozwijać i przynosić splendor Naszemu Powiatu i Miastu.

Zarząd UKS OPP Powiat Kołobrzeski

                                                                            

SUKCESY SWAN DANCE W OGÓLNOPOLSKIEJ KLASYFIKACJI

Lipiec przyniósł dobre informacje dla tancerek i tancerzy z grupy Swan Dance, działającej w Ognisku Pracy Pozaszkolnej pod okiem trenerki Marty Herbowskiej. Niezależna Liga Taneczna „On The Top” podsumowała sezon taneczny 2021/2022 i podliczyła wyniki w ogólnopolskich turniejach zaliczanych do ogólnej klasyfikacji. Najlepsi otrzymali wyróżnienia i puchary, a wśród nich nie zabrakło utalentowanych zawodników z Kołobrzegu, którym serdecznie gratulujemy.
Mistrzostwo Ligi – Matylda Wachowska - jazz dance impro solo do 7 lat (na 24 startujących)
Mistrzostwo Ligi – Matylda Wachowska - taniec współczesny impro solo do 7 lat (na 29 startujących)
Mistrzostwo Ligi – Matylda Wachowska - taniec współczesny solo do 7 lat (na 10 startujących)
Mistrzostwo Ligi – Oliwia Maciejewska - taniec współczesny impro solo 14-15 lat (42 startujących)
Mistrzostwo Ligi – Zuzanna Stąpor i Oliwia Łącka - taniec współczesny duety 14-15 lat (11 startujących)
Mistrzostwo Ligi – Baby Swan – jazz dance mini formacje do 8 lat (5 startujących)
Mistrzostwo Ligi – Barbie Swan – jazz dance mini formacje 9-12 lat (8 startujących)
Mistrzostwo Ligi – Emerald Swan – jazz dance mini formacje 13-16 lat (13 startujących)
Mistrzostwo Ligi – Saphire Swan – taniec współczesny mini formacje 13-16 lat (17 startujących)
Mistrzostwo Ligi – Swan Dance IV – taniec współczesny formacje 13-16 lat (18 startujących)
Wicemistrzostwo Ligi – Natalia Bargiel - taniec współczesny impro solo do 7 lat (na 29 startujących)
Wicemistrzostwo Ligi - Natalia Bargiel - jazz dance impro solo do 7 lat (24 startujących)
Wicemistrzostwo Ligi – Hanna Otrębska – taniec współczesny solo 10-11 lat (54 startujących)
Wicemistrzostwo Ligi – Oliwia Łącka - taniec współczesny solo 14-15 lat (71 startujących)
Wicemistrzostwo Ligi – Oliwia Maciejewska - jazz dance solo 14-15 lat (na 44 startujących)
Wicemistrzostwo Ligi – Maria Murek i Maja Machut - taniec współczesny duety 12-13 lat (14 startujących)
3 miejsce w Lidze – Milena Gleczman - jazz dance impro solo do 7 lat (na 24 startujących)
3 miejsce w Lidze – Róża Łysko - jazz dance impro solo 8-9 lat (na 36 startujących)
3 miejsce w Lidze – Izabela Załoga - jazz dance solo do 14-15 lat (na 44 startujących)
3 miejsce w Lidze – Gabriela Wojarska - taniec współczesny impro solo do 7 lat (na 29 startujących)
3 miejsce w Lidze – Izabela Załoga - taniec współczesny impro solo 14-15 lat (42 startujących)
3 miejsce w Lidze – Zuzanna Stąpor - taniec współczesny solo 14-15 lat (71 startujących)
3 miejsce w Lidze – Swan Dance V - taniec współczesny formacje 13-16 lat (18 startujących)
4 miejsce w Lidze – Hanna Otrębska - jazz dance impro solo 10-11 lat (na 33 startujących)
4 miejsce w Lidze – Milena Gleczman - - taniec współczesny impro solo do 7 lat (na 29 startujących)
4 miejsce w Lidze – Hanna Otrębska – taniec współczesny impro solo 10-11 lat (44 startujących)
4 miejsce w Lidze – Maria Murek – taniec współczesny impro solo 12-13 lat (49 startujących)
4 miejsce w Lidze – Maksymilian Gleczman - taniec współczesny solo 14-15 lat (71 startujących)
4 miejsce w Lidze – Natalia Kanas i Klara Szubryt - taniec współczesny duety 12-13 lat (14 startujących)
5 miejsce w Lidze – Klara Szubryt – jazz dance solo 10-11 lat (56 startujących)
5 miejsce w Lidze – Emma Niewiadomska - taniec współczesny impro solo 10-11 lat (44 startujących)
5 miejsce w Lidze – Klara Szubryt - taniec współczesny solo 10-11 lat (54 startujących)
6 miejsce w Lidze – Kalina Kużownik - taniec współczesny solo 10-11 lat (54 startujących)
7 miejsce w Lidze – Maria Murek – jazz dance impro solo 12-13 lat (47 startujących)
9 miejsce w Lidze – Maria Murek – taniec współczesny solo 12-13 lat (104 startujących).
Słoneczne finały ORLEN Beach Volley Tour za nami!

Niedziela na plaży Milenium w Kołobrzegu obfitowała nie tylko w przepiękną, słoneczną, pogodę ale również w eksplozję sportowych emocji, na najwyższym poziomie. Pełne trybuny i doskonała atmosfera sprawiły, że zawodnicy od pierwszych piłek rozegranych o 9 rano, dawali z siebie absolutne maksimum. Wszystko zaczęło się od półfinałowych pojedynków kategorii kobiet. Pierwszym, był mecz pomiędzy Kariną Jakub i Agnieszką Makaruk, a reprezentantkami Orlen Team, Katarzyną Kociołek i Martą Łodej. W mecz, znacznie lepiej weszły Kociołek i Łodej, które od samego początku kontrolowały spotkanie, zwyciężając kolejno 21:13 i 21:8 zapewniając sobie tym samym udział w finale Orlen Beach Volley w Kołobrzegu.
Drugi półfinał kobiet, to spotkanie pary reprezentującej ADAL BV Team Justyny Tylutkim i Martyny Kłody, które zmierzyły się z wyżej rozstawionymi w turnieju reprezentantkami Tatarek Team’u, Jagodą Gruszczyńską i Aleksandrą Wachowicz. Chociaż wynik meczu wydaje się być jednostronny, to spotkanie dostarczyło kibicom masę świetnych siatkarskich zagrań. Finalnie lepsze okazały się Gruszczyńska z Wachowicz- wygrywają poszczególne sety 21:12 i 21:16.
Punktualnie o godzinie 11 na boisku pojawili się pierwsze półfinaliści męskiej części turnieju w Kołobrzegu. Zarówno pierwszy jak i drugi męski półfinał był dzisiaj meczem międzynarodowym, w pierwszym Włoska para Manuel Alfieri i Mauro Sacripanti stanęła na przeciw zawodnikom Orlen Team, Mikołajowi Miszczukowi i Miłoszowi Krukowi. Polacy doskonale weszli w mecz i szybko objęli kilkupunktowe prowadzenie. Nie trwało to jednak długo, włosi zwarli szyki i w połowie seta doprowadzili do wyrównania, i finalnie wygrali pierwszego seta 21:19. Druga partia to po raz kolejny równe, naładowanie emocjami granie na najwyższym poziomie. Szala zwycięstwa przechylała się raz na jedną raz na druga stronę, niestety dla Polskich zawodników skuteczniejsi okazali się Alfieri i Sacripanti, którzy sięgnęli po zwycięstwo wygrywają drugiego seta 21:18
Kolejny półfinał to po raz drugi spotkanie nie tylko międzynarodowe, co międzykontynentalne. Polska para Marcin Ociepski i Michał Kądzioła reprezentujący Kaman Beach Volley Team, stanęli na przeciw Australijskiej pary - Zachary Schubert i Thomas Hodges. Gorąca atmosfera i doping na trybunach miały nieść polaków do zwycięstwa, niestety to zawodnicy z antypodów, regularnością i bardzo dobrym atakiem zdominowali pierwszą partię spotkania wygrywając 21:13. Ociepski i Kądzioła weszli na drugiego seta naładowani pozytywną energią i mocno postawili się swoim Australijskim przeciwnikom. Przez większość seta gra była bardzo wyrównana, a kibice szaleli na trybunach. Niestety nie wystarczyło to aby zamknąć drugą partię i musieli uznać wyższość pary Schubert/Hodges.
Mecz o miejsce trzecie, w kategorii kobiet był prawdopodobnie najpogodniejszym spotkaniem na tym turnieju. Dopisywała nam nie tylko słoneczna pogoda ale również uśmiech nie znikający z twarzy zawodniczek, które stanęły na przeciw siebie w przedostatnim meczu turnieju kobiet. W finalnym rozrachunku Martyna Kłoda i Justyna Tylutki okazały się lepsze od Kariny Jakub i Agnieszki Makaruk wygrywając to spotkanie 21:12 i 21:18, wywożąc tym samym brązowy medal z Kołobrzegu.
Spotkanie o trzecie miejsce w drabince panów można określić mianem siatkarskich szachów pomiędzy parą Marcin Ociepa i Michał Kądzioła oraz Mikołaj Miszczuk i Miłosz Kruk. Pierwszy set to zwycięstwo 21:18 na korzyść Ociepy i Kądzioły. Podrażnieni przegraną w pierwszym secie przeciwnicy nie poddali się jednak i wyrwali drugiego seta na swoją korzyść wynikiem 24:22. Kibice oglądali końcówkę tego seta stojąc na trybunach. O wszystkim musiał zadecydować tie break chociaż w przypadku tego meczu trzecie miejsce powinno zostać podzielone po równo pomiędzy tymi parami. Siatkówka nie przewiduje jednak remisów i finalnie spotkanie wygrała para, która przegrywała ten mecz 0:1. Mikołaj Miszczuk i Miłosz Kruk sięgnęli tym samym po najniższy stopień na podium.
Zgodnie z dzisiejszym harmonogramem nadszedł czas na mecze finałowe. Jako pierwsze na boisko weszły kobiety. Katarzyna Kociołek i Marta Łodej zagrały w meczu finałowym z parą Jagoda Gruszczyńska i Aleksandra Wachowicz. Wynik tego spotkania powinien jednoznacznie wskazywać na zwyciężczynie, przebieg gry był jednak bardzo wyrównany, a sama gra cieszyła oko wszystkich kibiców zgromadzonych na trybunach w Kołobrzegu. Tytuł podczas turnieju w Kołobrzegu wywalczyły Kociołek i Łodej, wygrywając w dwóch setach 21:15 i 21:16.
Finałowy mecz dzisiejszego dnia to oczywiście pojedynek par męskich, ale nie byle jakich par. W szranki stanęły duety z dwóch kontynentów, Europa, za sprawą włoskiej pary Manuel Alfieri i Mauro Sacripanti oraz Australia reprezentowana przez Zacharyego Schuberta i Thomasa Hodgesa. Pierwszy set tego spotkania to siatkarską przepychanka, w której nikt nie był w stanie uzyskać bezpiecznej przewagi i do samego końca wynik tej partii pozostawał otwarty. Rzutem na taśmę, w doskonałym stylu pierwszego seta domknęła para z antypodów. Poziom prezentowany przez obydwa zespoły był momentami kosmiczny, wymiany w których liczba odbić przekraczała dziesięć były w zasadzie chlebem powszednim.
Drugi set zaczął się podobnie do pierwszego i żadna z par nie uzyskała wyraźnego prowadzenia. Poziom sportowy tego meczu został w drugim secie wywindowany na poziom do tej pory nie oglądany na Kołobrzeskiej plaży. Tak jak wspominaliśmy wcześniej, w siatkówce nie ma remisów i tak jak w meczu o miejsce trzecie tak i w finale ktoś musiał zejść z kortu jako zwycięzca. Tym razem tytuł trafił do pary Australijskiej i to oni zostali pierwszą zagraniczną parą która wygrała turniej cyklu, kończąc mecz z wynikiem 21:18 i 21:19.
Dziękujemy za weekend sportowych wrażeń i już teraz zapraszamy na finał Mistrzostw Polski w Siatkówce Plażowej, który odbędzie się we Wrześni w ostatni weekend Sierpnia.

Finał Mistrzostw Świata w Piłce Siatkowej Mężczyzn Spodek 2022

Szanowni Państwo.
Klub Sportowy UKS OPP Powiat Kołobrzeski oraz Ognisko Pracy Pozaszkolnej w Kołobrzegu wraz z MKS Piast Szczecin zaprasza uczniów, nauczycieli oraz rodziców na zorganizowaną wycieczkę do Katowickiego Spodka na Finałowy Weekend Mistrzostw Świata w Piłce Siatkowej Mężczyzn. Przy okazji udziału w wycieczce, dzięki naszym partnerom, będzie możliwość skorzystania z bonu turystycznego 500 +, który zmniejszy koszt wyjazdu. Całkowity koszt wyjazdu wynosi 990 zł i obejmuje:
- zakwaterowanie,
- wyżywienie,
- transport,
- opiekę pedagogiczną i pielęgniarską
- 4 bilety - 2 Mecze Półfinałowe, Mecz o 3 miejsce oraz Wielki Finał w Katowickim Spodku
- ubezpieczenie.
Termin wycieczki 09.09 - 12.09.2022 r
Wyjazd w piątek około godziny 15.00, powrót w poniedziałek nad ranem.
Szczegółowe informacje - Ośliślok Krzysztof 692-326-416

Zapraszamy wszystkich zainteresowanych do współpracy i udziału w wycieczce.
Plażowe sukcesy OPP

Siatkarze UKS OPP POWIAT KOŁOBRZESKI, którzy specjalizują się w siatkówce plażowej mają bardzo pracowite wakacje. Przygotowując się do rozgrywek centralnych o Mistrzostwo Polski wzięli udział w Międzynarodowym Pucharze Bałtyku im. Wojciecha Klęsk 28.06-3.07. Było to bardzo dobre przetarcie przed Półfinałem Mistrzostw Polski Młodzików do którego awans wywalczyły 3 pary reprezentujące UKS OPP POWIAT KOŁOBRZESKI - Mateusz Romaniuk / Szymon Bałdowski, Dorian Ulewicz / Franciszek Biegasiewicz oraz Oliwier Pawlicki / Łukasz Safaryn. W półfinale wzięły udział 24 pary z 8 województw! Awans do Finału Mistrzostw Polski uzyskiwały najlepsze 4 pary. Po dwóch dniach rywalizacji awans do najlepszej czwórki bez porażki wywalczyła para Safaryn/ Pawlicki. Podopieczni trenera Roberta Szpaka wygrali również zacięty mecz półfinałowy i mieli szansę na 1 zwycięstwo. W finale spotkali się z parą z Opola z którą wcześniej wygrali w ćwierćfinale. Tym razem w finale nie udało się powtórzyć wyniku z wcześniej fazy turnieju i kolobrzezanie ostatecznie awansowali z wysokiej drugiej pozycji do Finału Mistrzostw Polski Młodzików, który zostanie rozegrany pod koniec lipca w Sulejowie.

W ten weekend ( 16-17 lipca ) Oliwier Pawlicki powalczy również o medale w starszej kategorii wiekowej w finale Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w siatkówce plażowej w Myślenicach. Tym razem w parze zagra z Szymonem Kobylińskim z którym wygrali rozgrywki wojewódzkie uzyskując bezpośredni awans do Finału Mistrzostw Polski.

Mistrzowska trasa „Szyjemy sport na miarę z Eneą” już od lipca nad polskim morzem!

Mistrzowski kwartet w składzie: Iwona Niedźwiedź, Cezary Trybański, Marcin Lijewski i Krzysztof Ignaczak już nie może się doczekać tegorocznej edycji tego wyjątkowego sportowego tournée. Wakacyjna trasa “Szyjemy sport na miarę z Eneą” rozpocznie się w środę 13 lipca w Świnoujściu i po drodze przez Międzyzdroje, Rewal i Kołobrzeg zamelduje się na zakończenie pierwszego etapu w Mielnie!
Projekt “Szyjemy sport na miarę z Eneą” to unikatowe campy sportowe promujące trzy najpopularniejsze dyscypliny halowe na świecie i zapewniające wiele sportowych niespodzianek. W tym roku najmłodsi adepci oprócz pakietów startowych i niezbędnych wskazówek technicznych, otrzymają również bezcenną dawkę doświadczenia oraz lekcję mistrzowskiej postawy, która cechuje największych sportowców. To wszystko w rytm tanecznej muzyki i doskonałej zabawy, którą zapewnia niezawodny Kacper “Kacpa” Lachowicz. Wspólny trening z ekipą “Szyjemy sport na miarę z Eneą” jest doskonałym sposobem na aktywne zainaugurowanie wakacji. Liczba miejsc jest ograniczona! Decyduje kolejność zgłoszeń.
Bezpłatna rejestracja: www.szyjemysportnamiare.pl/#zapisy
ZAWODNICZKI WŚRÓD MISTRZYŃ OLIMPIJSKICH

W dniu 14 czerwca Nasze zawodniczki oraz podopieczne miały przyjemność uczestniczyć wraz z Otylią Jędrzejczak, Małgorzatą Hołub-Kowalik, Igą Baumgart-Witan i Natalią Czerwonką – czterema medalistkami olimpijskimi w akcji „Mistrzynie w Szkołach”, która odbyła się w Kołobrzegu. Aktywne spotkanie z młodzieżą w kompleksie Milenium zorganizowała Fundacja Otylii Jędrzejczak, a zawodniczki UKS OPP Powiat Kołobrzeski oraz podopieczne Ogniska Pracy Pozaszkolnej miały przyjemność w nim uczestniczyć. Zajęcia w hali sportowej MOSiR Milenium w Kołobrzegu były podzielone na dwie części – najpierw 45 minut ćwiczeń razem z mistrzyniami pod okiem wykwalifikowanej trenerki personalnej, a później długa rozmowa ze znanymi sportsmenkami. To już druga tegoroczna odsłona akcji „Mistrzynie w Szkołach”, bo w kwietniu mistrzynie sportu ćwiczyły z blisko pięciuset uczennicami szkół ze Świecia i okolic. Projekt współfinansowany jest przez Ministerstwo Sportu i Turystyki, a jego druga odsłona w 2022 roku także przez Miasto Kołobrzeg i MOSiR Kołobrzeg. Sponsorem głównym Fundacji Otylii Jędrzejczak, wspierającym program „Mistrzynie w szkołach”, jest firma Bella, wiodący na rynku producent artykułów higienicznych dla kobiet. Uczestniczki akcji otrzymały bogate pakiety startowe, ufundowane m.in. przez partnerów fundacji Bellę, HMS i CityMotors Gdańsk. Zajęcia skierowane były do dziewcząt szkół podstawowych i średnich, a Ognisko Pracy Pozaszkolnej oraz UKS Opp Powiat Kołobrzeski reprezentowało około 80 osób. Była to fantastyczna przygoda.
INFORMACJA DOTYCZĄCA NABORU DZIECI I MŁODZIEŻY NA WOLNE MIEJSCA W SEKCJACH ARTYSTYCZNYCH I SPORTOWYCH OGNISKA PRACY POZASZKOLNEJ
 
NA ROK SZKOLNY 2022/23
 
Sekcje sportowe:
Szachowa - wszystkie dzieci które, złożyły wnioski o przyjęcie na zajęcia zostały przyjęte
Pływacka – osoby które złożyły wniosek o przyjęcie na zajęcia proszone są o kontakt z nauczycielem – 605441959
sportowa – ogólnorozwojowa - piłki siatkowej - dzieci które złożyły wnioski zostały przyjęte – Zapraszamy wszystkie dzieci, które złożyły wnioski o przyjęcie a także wszystkie chętne do udziału w zajęciach sportowych z elementami minisiatkówki na spotkanie organizacyjne 7 września /środa/ o godzinie 16:00 klasy II – IV i 17:15 klasy V-VI/pytania tel 608075951/

Sekcje taneczne:
„Swan Dance” P. Marta Herbowskawyniki rekrutacji - 22.06.2022r odbyła się rekrutacja do zespołu Swan Dance w której wzięło udział 40 dzieci w wieku od lat 4 do 14. Do zespołu zostało przyjętych 20 dzieci - o wynikach rekrutacji można dowiedzieć się wysyłając SMS na nr telefonu 883 545 962 o treści „ imię i nazwisko dziecka – nabór Swan Dance” Zapraszamy do naboru uzupełniającego – do grupy IV dzieci w wieku 12 +. Już teraz można wysłać wniosek o przyjęcie na adres mailowy marta.herbata@gmail.com. Nabór odbędzie się pod koniec sierpnia – o terminie poinformujemy.

Sekcja - taneczno-gimnastyczna P. Ewa Balza Plucińska/ 606713369/- wszystkie dzieci, które złożyły wnioski zostały przyjęte – także te które nie dostały się do innej sekcji tanecznej z pierwszego wyboru a wskazały w/w sekcję jako drugi wybór.

Sekcja - taneczna „Tirlitonki” – P. Agata Cimko i Martyna Małetko - informujemy, że do sekcji tanecznej Tirlitonki, zostały przyjęte dzieci z rocznika 2011. Prosimy o kontakt w sprawie zajęć na początku września pod numerem 502.048-765. Z przykrością informujemy, iż na chwilę obecną, w związku z brakiem miejsc, dzieci z roczników 2017 - 2018 nie zostały przyjęte do sekcji.  Prosimy o kontakt pod w/w numerem na początku września, po weryfikacji ilości członków grupy.

Sekcje artystyczne:  
sekcja wokalna –dzieci, które złożyły wnioski o przyjęcie do sekcji a nie były na przesłuchaniu proszone są o zgłoszenie się do pracowni muzycznej 2 września o godz 16 00.
 
nauka gry na gitarze – wszystkie dzieci które, złożyły wnioski o przyjęcie na zajęcia zostały przyjęte/jeszcze są wolne miejsca/
 
wokalno-instrumentalnej/szanty/- wszystkie dzieci które, złożyły wnioski o przyjęcie na zajęcia zostały przyjęte /jeszcze są wolne miejsca/
 
nauki gry na akordeonie/dr Łukasz Nowakowski/ - dzieci, które złożyły wnioski o przyjęcie zostały przyjęte – dodatkowo są jeszcze wolne miejsca i zapraszamy wszystkie dzieci, które lubią muzykę, chcą poznać ją z profesjonalnego punktu widzenia i nauczyć się grać na instrumencie utwory/piosenki jakie chcą/ to zapraszamy do nauki:
* gry na keyboardzie lub akordeonie
*nauki pisania i czytania nut
*lekcje indywidualne a z czasem również zespołowe

Sekcje plastyczne - wszystkie dzieci które, złożyły wnioski o przyjęcie na zajęcia zostały przyjęte

sekcje naukowo -dydaktyczne – astronomiczna – młodzież która złożyła wnioski o przyjęcie na zajęcia proszona jest o kontakt telefonicznyM. Muciek  691988253

recytatorsko -folozoficzna – dzieci które złożyły wnioski zostały przyjęte – dodatkowo zapraszamy od września  wszystkich chętnych na zajęcia w formie warsztatów literackich dla młodych adeptów sztuki pisania – poetów i prozaików pragnących doskonalić swój warsztat; wsparcie przygotowań do konkursów literackich i publikacji. Wnioski o przyjęcie można składać w biurze Ogniska Pracy Pozaszkolnej.
 
Zapraszamy dzieci na nabór uzupełniający do sekcji w których są jeszcze wolne miejsca.
Życzymy wesołych wakacji i wszystkie przyjęte dzieci zapraszamy na zajęcia w nowym roku szkolnym.

Poniżeej film z naboru uzupełniającego do sekcji Swan Dance.
W Ognisku Pracy Pozaszkolnej odbyło się zakończenie sezonu tanecznego w zespole Swan Dance, były smakowite niespodzianki, tańce, grill i dobry nastrój.
Kołobrzeski Konkret Taneczny 18.06.2022r.
TANIEC WSPÓŁCZESNY SOLO DO LAT 7
I miejsce Matylda Wachowska
II miejsce Gabrysia Wojarska

TANIEC WSPÓŁCZESNY 8-10 LAT
II miejsce Hanna Otrębska
IV miejsce Nina Goleniowska
IV miejsce Kalina Kużownik
V miejsce Milena Gleczman
VI miejsce Julia Kulbicka

TANIEC WSPÓŁCZESNY 11-13 lat
I miejsce Maja Majcher
II miejsce Weronika Lesiak
III miesjec Natalia Kanas
VII miejsce Hanna Jagniewska
VIII miejsce Amelia Skubisz
IX miejsce Weronika Wajda

TANIEC WSPÓŁCZESNY solo 14 +
I miejsce Oliwia Łącka
III Maksymilian Gleczman

TANIEC WSPÓŁCZESNY duety 8-10 lat
II miejsce Julia Kulbicka i Lena Jania

TANIEC WSPÓŁCZESNY DUETY 11-13 lat
I miejsce Weronika Lesiak i Maja Machut
II miejsce Klara Szubryt i Natalia Kanas
III miejsce Zosia Pryć i Paulina Wojarska

TANIEC WSPÓŁCZESNY DUETY 14 +
I miejsce Oliwia Łącka i Zuzanna Stapor

TANIEC WSPÓŁCZESNY MNI FORMACJE 8-10 lat
I miejsce BARBI SWAN (Michalina Herbowska, Hanna Otrębska, Róża Łysko, Emma Niewiadomska, Lena Kuryś, Gabrysia Wojarska)


TANIEC WSPÓŁCZESNY MINI FORMACJE 11-13 lat
I miejsce EMERALD SWAN (Zuzanna Stapor, Zosia Pryć, Weronika Wajda, Amelia Skubisz)

TANIEC WSPÓŁCZESNY MINI FORMACJE 14+
I miejsce SAPHIRE SWAN (Hanna Jagniewska, Oliwia Maciejewska, Oliwia Łącka, Izabela Załoga)

TANIEC WSPÓŁCZESNY FORMACJE do 7lat
I miejsce SWAN DANCE I (Natalia Bargiel, Maja Kijuć, Jagna Niewiadomska, Laura Kłos, Pola Chabera, Liliana Domańska, Zuzanna Kubies, Alicja Iwanowska, Kaja Iwanowska, Zosia Tokarska)

TANIEC WSPÓŁCZESNY FORMACJE 8-10 lat
I miejsce SWAN DANCE III ( Emma Niewiadomska, Lena Kury ś, Michalina Herbowska, Klara Szubryt, Lena Rodak, Kalina Kużownik, Róża Łysko, Lena Jania, Gabrysia Wojarska, Kulbicka Juli
II miejsce SWAN DANCE II ( NIkoletta Leksińska, Milena Gleczman, Matylda Wachowska, Malwina Odyniec, Nadia Chrzanowska, Nadia Machowska, Maja Tomasikiewicz, Nina Goleniowska, Nadia Gargaś)

TANIEC WSPÓŁCZESNY FORMACJE 11-13 lat
I miejsce SWAN DANCE IV (Maja Majcher, Marysia Murek, Weronika Lesiak, Maja Machut, Zosia Pryć, Hania Otrębska, Paulina Wojarska, Natalia Kanas, Amelia Skubisz, Jakub Siutkowski, Maksymilian Gleczman)

TANIEC WSPÓŁCZESNY FORMACJE 14+
I miejsce SWAN DANCE V (Iza Załoga, Zuzia Stąpor, Oliwia Łącka, Julia Hołup, Oliwia Maciejewska, Weronika Wajda, Hania Jagniewska, Marta Szarewicz)


Turniej Siatkówki Plażowej " Lepszy set, niż seta"

W dniu 21.06.2022 r na kołobrzeskiej plaży na przygotowanych przez MOSiR Kołobrzeg boiskach do siatkówki plażowej odbył się coroczny Turniej Siatkówki Plażowej " Lepszy set, niż seta". Organizatorem Turnieju było Ognisko Pracy Pozaszkolnej oraz UKS OPP Powiat Kołobrzeski. Turniej odbywał się jednocześnie na sześciu boiskach w czterech kategoriach wiekowych. W turnieju wzięło udział około 30 par plażowych z Kołobrzegu i nie tylko, a dla wszystkich przygotowany był drobny poczęstunek oraz nagrody rzeczowe dla każdej uczestniczącej pary. Turniej odbył się w ramach propozycji aktywnego spędzania czasu wolnego w okresie wakacji bez używek i alkoholu. Wszystkim uczestnikom dziękujemy za fantastyczną zabawę, trenerom UKS za przygotowanie imprezy i do zobaczenia za rok.
Wyniki:
Kategoria "dziewczęta starsze"
1. Tatol/Stodolnik
2. Ozorowska/Mikołajewska
3. Pasińska/Piotrowska

Kategoria "dziewczęta młodsze"
1. Kwiatkowska/Frączczak
2. Dąbrowska/Siwek
3. Kempa/Kowalska


Kategoria "chłopcy starsi"
1. Korczyk/Ciechanowicz
2. Błaszczyk/Ulewicz


Kategoria "chłopcy młodsi"
1. Aleksandrowicz/Malanowski
2. Budzich/Ochociński
3. Wojtowicz/Kamiński
Kolejny Rok z Sukcesami Plażowiczów

W miniony weekend na Plaży Milenium Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Kołobrzegu rozegrane zostały Mistrzostwa Województwa Zachodniopomorskiego w Siatkówce Plażowej ZZPS. Jak co roku UKS OPP POWIAT KOŁOBRZESKI wystawił liczną reprezentację, która ostatecznie zdobyła 4 medale i 6 awansów do rozgrywek centralnych o Mistrzostwo Polski. W sobotę na bosikach rywalizowali kadeci oraz juniorki i młodziczki. W kategorii kadetów wystawionych było 7 kołobrzeskich par z których dwie awansowały do najlepszej czwórki. Złoty medal i bezpośredni awans do Finału Mistrzostw Polski, który odbędzie się w połowie lipca w Myślenicach uzyskała para Szymon Kobyliński/ Oliwier Pawlicki. Druga para ostatecznie po zaciętym meczu o 3 miejsce ulegli parze ze Szczecina i zajęli 4 miejsce z awansem do Półfinału Mistrzostw Polski - para Filip Łuczak/ Jakub Korczyk. W drugim dniu rozgrywek rywalizowały pary w kategoriach młodzik, junior i kadetka. UKS OPP POWIAT KOŁOBRZESKI drugi rok z rzędu nie był gościnny zdobywając wszystkie medale - złoty ( Oliwier Pawlicki / Łukasz Safaryn), srebro ( Franciszek Biegasiewicz/ Dorian Ulewicz) oraz brąz ( Szymon Bałdowski/ Mateusz Romaniuk). Wszystkie trzy pary rywalizować będą w Półfinale Mistrzostw Polski, który rozegrany zostanie w dniach 4-6 lipca w Kołobrzegu. W kategorii juniorów IV miejsce premiowane awansem do Półfinału Mistrzostw Polski wywalczyła para Szymon Kobyliński/ Olaf Łukasik. Trenerami zawodników są Robert Szpak i Dariusz Cholka. W rozgrywkach dziewcząt brały również podopieczne Piotra Bogdanowicza, którym nie udało się włączyć do walki o medale.
Debiut Swan Dance w 42 Dziecięcym Międzynarodowym Festiwalu Piosenki i Tańca w Koninie.

W dniach 01-05.06.2022 silna reprezentacja zespołu Swan Dance miała zaszczyt zaprezentować się na 42. Dziecięcym Międzynarodowym Festiwalu Piosenki i Tańca w Koninie. Trzy formacje po przejściu eliminacji zakwalifikowały do występów na konińskiej scenie: grupa SD III zatanczyla choreografię "Kopciuszek" w kategorii Inscenizacja taneczna do 12 lat, a w kategorii Etiuda taneczna do 16 lat wystąpiły SDIV z choreografia "Legenda" oraz SDV z układem "Brightness". Wszystkie choreografię zostały przygotowane przez trenera zespołu Panią Martę Herbowską.
Festiwal w Koninie to prawdziwe święto tańczących i śpiewających dzieci, w którym uczestniczylo prawie 3000 młodych artystów.( w samej części tanecznej moglismy obejrzeć 120 prezentacji grupowych). Tradycyjnie cała imprezę zakończył przemarsz uczestników przez miasto na miejsce koncertu galowego na koninkskim rynku. Mamy nadzieję, że w przyszłym roku też uda się nam zatańczyć w Koninie.
Pierwsze Sukcesy Naszych Plażowiczów

W dniu 08.06.2022 r mieliśmy przyjemność uczestniczyć w Młodzieżowym Grand Prix Szczecina w Siatkówce Plażowej. Zawody odbyły się na miejskim Kąpielisku Arkonka, a głównym organizatorem była Akademia Siatkówki MKS Piast Szczecin. W zawodach wystąpiły pary plażowe z Kołobrzegu:
Oliwier Pawlicki - Szymon Kobyliński
Oliwier Pawlicki - Łukasz Safaryn
Dorian Ulewicz - Franciszek Biegasiewicz
Jakub Korczyk - Filip Łuczak
Mateusz Romaniuk - Szymon Bałdowski
Alicja Ozorowska - Aleksandra Banasiak
Aleksandra Kręplewska - Maja Drążek
Aleksandra Ostrysz - Marta Bednarkiewicz
Po całodniowej rywalizacji z innymi parami z Naszego województwa zdobyliśmy dwa najcenniejsze medale wśród chłopców oraz wicemistrzostwo wśród dziewcząt. Złotymi medalistami zostali Szymon Kobyliński oraz Oliwier Pawlicki, a drugie miejsce zajęła para Łukasz Safaryn, Oliwier Pawlicki. Należy nadmienić, że Nasz zawodnik Oliwier Pawlicki występował z dwoma innymi partnerami zdobywając dwa medale. Para żeńska Alicja Ozorowska, Aleksandra Banasiak zdobyły srebrne medale po zaciętym finałowym pojedynku z zawodniczkami z SMS Police. Pozostałe pary UKS OPP Powiat Kołobrzeski zakończyły rywalizację na pojedynkach ćwierćfinałowych. Gratulujemy Trenerom i życzymy sukcesów na zbliżających się Mistrzostwach Województwa które odbędą się na Kołobrzeskiej plaży w najbliższy weekend. Ognisko Pracy Pozaszkolnej oraz UKS OPP Powiat Kołobrzeski będą współorganizatorem tej najważniejszej imprezy plażowej w województwie.
TURNIEJ SIATKÓWKI PLAŻOWEJ DLA ZAWODNICZEK I ZAWODNIKÓW
UKS OPP POWIAT KOŁOBRZESKI

Serdecznie zapraszamy do udziału w corocznym Turnieju Piłki Siatkowej Plażowej dla podopiecznych Naszego klubu o nazwie " Lepszy set, niż seta. " organizowanym przez Ognisko Pracy Pozaszkolnej. Turniej odbędzie się 21.06.2022 r o godzinie 15.00 na boiskach przy " Kamiennym Szańcu ". Turniej ma charakter zamknięty i mogą w nim brać udział zawodniczki i zawodnicy klubu UKS OPP Powiat Kołobrzeski. Zapisy będą miały miejsce w dniu zawodów od godziny 14.30 i po nich nastąpi podział na kategorie wiekowe. Dla najlepszych zawodników przewidziane są nagrody rzeczowe.
Szczegółowych informacji udzielają Trenerzy.

Serdecznie Zapraszamy.
SWAN DANCE prowadzi nabór w roku szkolnym 2022/2023

Przyjmujemy dzieci do wszystkich grup
SD I 5-6 lat
SDII 7-9 lat
SD III 10-11lat
SD IV 12-13 lat
SD V powyżej 14

Wnioski przyjmujemy do 20.06. natomiast pierwsza lekcja odbędzie się 22.06. O godzinie 18:30  w OPP/sala taneczna

Wnioski można złożyć osobości podczas zajęć wtorki i czwartki 16 -21 bądź w sekretariacie z dopiskiem sekcja SWAN DANCE instruktor Marta Herbowska

Nr tel. 883-545-962  mailowo: marta.herbata@gmail.com
OGROMNY SUKCES NASZEJ CZWÓRKI

Po kilkumiesięcznej rywalizacji podopieczne Piotra Bogdanowicza zostały 8 zespołem w Województwie w kategorii czwórek. Zajęte miejsce to efekt awansu do ścisłego finału który odbył się 29 maja w Goleniowie i był częścią ogólnopolskiej rywalizacji pod tytułem Kinder +Sport Joy of moving. Zespół w składzie: Nadia Boguszewicz, Wiktoria Kamyszek, Julia Kiełbasińska, Klaudia Sadecka, Maria Bartnik, Natalia Nowicka oraz Lilianna Michalak walczyły w każdym meczu do końca zostawiając kawał serca na boisku. Sam awans do Finału był już ogromnym sukcesem Naszych podopieczmnych w ich początkach kariery siatkarskiej, a ogrom doświadczenia zdobytego w tym sezonie napewno zaprocentuje w przyszłości. Jeszcze nie teraz, ale przyjdzie i pora na Wasze zwycięstwa.

Gratulacje za walkę, determinację i za Wasze codzienne zaangazowanie na treningach. Wielkie brawa dla Trenera.
3 miejsce Julia Kulbicka taniec współczesny solo do 10 lat
3 miejsce Matylda Wachowska taniec współczesny solo do 10 lat
3 miejsce Gabrysia Wojarska taniec współczesny solo 10 lat
3 miejsce Michalina Herbowska inne formy do 10 lat
3 miejsce grupa Emerald Swan taniec współczesny mini formacje 11-13 lat
3 miejsce grupa Swan Dance V taniec współczesny formacje 14 plus

4 miejsce Julia Kulbicka inne formy solo do 10 lat
4 miejsce Maria Murek inne formy 11-13
4 miejsce Maja Machut solo taniec współczesny 11-13 lat
4 miejsce duet Julia Kulbicka i Lena Jania duety inne formy do 10 lat
4 miejsce duet Klara Szubryt i Natalia Kanas duety 11-13 lat

5 miejsce Milena Gleczman inne formy solo do 10 lat
5 miejsce Hanna Jagniewska taniec współczesny solo 11-13
5 miejsce Maja Majcher inne formy 11-13
5 miejsce Julia Hołup taniec współczesny solo 14 plus
5 miejsce Oliwia Maciejewska inne formy 14 plus
5 miejsce Oliwia Łącka taniec współczesny 14 plus
5 miejsce duet Zofia Pryć i Paulina Wojarska taniec współczesny duety 11-13
5 miejsce duet Iza Załoga i Hanna Jagniewska inne formy duety 14 plus

finały TOP 8: Iza Załoga, Weronika Wajda, Natalia Kanas, duet Zuzanna Stąpor i Oliwia Łącka, Maja Majcher, Maksymilian Gleczman, Klara Szubryt, Amelia Skubisz oraz Julia Hołup. Dodatkowo osobowością taneczną w kategorii taniec współczesny solo 11-13 lat została kołobrzeżanka Weronika Lesiak.
W piątek 29 kwietnia obchodzony był Międzynarodowy Dzień Tańca. Z tej właśnie okazji w Lęborku odbył się XI Ogólnopolski Festiwal Tańca, na którym nie mogło zabraknąć naszej utalentowanej młodzieży z Ogniska Pracy Pozaszkolnej. I tym razem kołobrzeska grupa Swan Dance, trenowana na co dzień przez Martę Herbowską, może pochwalić się sporymi osiągnięciami.

1 miejsce Hanna Otrębska taniec współczesny solo do 10 lat
1 miejsce Hanna Otrębska inne formy tańca solo do 10 lat
1 miejsce Weronika Lesiak taniec współczesny solo 11-13 lat
1 miejsce Weronika Lesiak inne formy solo 11-13 lat
1 miejsce grupa Baby Swan freestyle
1 miejsce grupa Barbi Swan inne formy mini formacje do 10 lat
1 miejsce grupa Diamonds Swan inne formy mini formacje 11-13 lat

2 miejsce Kalina Kuzownik taniec współczesny solo do 10 lat
2 miejsce Lena Jania inne formy solo do 10 lat
2 miejsce Maja Machut inne formy 11-13 lat
2 miejsce Maria Murek taniec współczesny solo 11-13 lat
2 miejsce duet Maria Murek i Maja Machut duety 11-13 lat taniec współczesny
2 miejsce grupa Swan Dance III inscenizacja taneczna formacje do 10 lat
2 miejsce grupa Emerald Swan inne formy mini formacje 11-13
2 miejsce grupa Swan Dance IV taniec współczesny formacje 11-13 lat
2 miejsce grupa Saphire Swan II taniec współczesny mini formacje 14 plus

I Dźwirzyńska Ogólnopolska Bitwa Taneczna
 
 
Sukcesy TANCERZY SWAN DANCE :
Show Dance solo 10-11 lat:
II miejsce Michalina Herbowska
Show Dance formacje 9-12 lat
III miejsce SWAN DANCE III (Emma Niewiadomska, Lena Kuryś, Michalina Herbowska, Klara Szubryt, Lena Rodak, Kalina Kużownik, Róża Łysko, Lena Jania, Gabrysia Wojarska, Julia Kulbicka)
Taniec współczesny impro solo 12-13 lat:
II miejsce Weronika Lesiak
IV miejsce Maria Murek
Taniec współczesny solo 12-13 lat:
II miejsce Weronika Lesiak
V miejsce Maria Murek
VII miejsce Natalia Kanas
Taniec współczesny solo 14-15 lat:
IV miejsce Oliwia Łącka
VII miejsce Maksymilina Gleczman
VII miejsce Zuzanna Stąpor
Taniec współczesny duety 12-15 lat:
I miejsce Maria Murek i Maja Machut
II miejsce Natalia Kanas i Klara Szubryt
III miejsce Zuzanna Stąpor i Oliwia Łącka
Taniec współczesny trio 13-16 lat:
I miejsce EMERALD SWAN (Zosia Pryć, Zuzanna Stąpor i Weronika Wajda)
Taniec współczesny mini formacje 13-16 lat:
I miejsce SAPHIRE SWAN (Hanna Jagniewska, Oliwia Maciejewska, Izabela Załoga, Oliwia Łącka)
 
Taniec współczesny formacje 13-16 lat:
II miejsce SWAN DANCE IV (Maja Majcher, Maria Murek, Weronika Lesiak, Maja Machut, Zosia Pryć, Hanna Otrębska, Paulina Wojarska, Natalia Kanas, Amelia Skubisz, Jakub Siutkowski, Maksymilian Gleczman)
III miejsce SWAN DANCE V (Izabela Załoga, Zuzanna Stą;por, Oliwia Łącka, Julia Hołup, Oliwia Maciejewska, Weronika Wajda, Hanna Jagniewska, Marta Szarewicz)
Jazz dance impro solo 12-13 lat:
III miejsce Weronika Lesiak
VI miejsce Maria Murek
Jazz dance impro solo 13-15 lat:
I mejsce Oliwia Maciejewska
V miejsce Izabela Załoga
Jazz dance solo 12-13 lat:
III miejsce Weronika Lesiak
VI miejsce Maria Murek
VIII miejsce Hanna Jagniewska
Jazz dance solo 14-15 lat:
II miejsce Oliwia Maciejewska
IV miejsce Izabela Załoga
Jazz dance trio 13-16 lat :
I miejsce DIAMONDS SWAN (Weronika Lesiak, Maja Machut, Maria Murek)
Jazz dance mini formacje i formacje 13-16 lat :
II miejsce EMERALD SWAN (Paulina Wojarska, Zuzanna Stąpor, Weronika Wajda, Zosia Pryć)
Inne formy tańca solo 12-13 lat
III miejsce Weronika Wajda
Inne  formy tańca duety 14-15 lat:
I miejsce Zuzanna Stąpor i Weronika Wajda
Taniec współczesny impro solo 8-9 lat:
IV miejsce Róża Łysko
Taniec współczesny impro solo 10-11 lat:
I miejsce Hanna Otrębska
VIII miejsce Emma Niewiadomska
Taniec współczesny impro solo do 7 lat:
II miejsce Gabrysia Wojarska
III miejsce Matylda Wachowska
IV miejsce Natalia Bargiel
IV miejsce Liliana Domańska
V miejsce Milena Gleczman
VI miejsce Jagna Niewiadomska
VI miejsce Alicja Iwanowska
VII miejsce Pola Chabera
VIII miejsce Kaja Iwanowska
Taniec współczesny solo do 7 lat:
II miejsce Gabrysia Wojarska
IV miejsce Matylda Wachowska
Taniec współczesny solo 8-9 lat:
X miejsce Julia Kulbicka
Taniec współczesny solo 10-11 lat:
II miejsce Hanna Otrębska
VII miejsce Klara Szubryt
IX miejsce Kalina Kużownik
 
Taniec współczesny formacje do 8 lat:
I miejsce SWAN DANCE I (Natalia Bargiel, Maja Kijuć, Jagna Niewiadomska, Laura Kłos, Pola Chabera, Liliana Domańska, Zuzanna Kubies, Alicja Iwanowska, Kaja Iwanowska, Zosia Tokarska)
Jazz dance impro solo 8-9 lat:
VII miejsce Róża Łysko
Jazz dance impro solo 10-11 lat:
I miejsce Hanna Otrębska
Jazz dance impro solo do 7 lat:
II miejsce Natalia Bargiel
III miejsce Matylda Wachowska
IV miejsce Milena Gleczman
V miejsce Liliana Domańśka
VI miejsce Pola Chabera
VII miejsce Alicja Iwanowska
VIII miejsce Kaja Iwanowska
Jazz dance solo do 7 lat :
II miejsce Milena Gleczman
Jazz dance solo 8-9 lat:
III miejsce Lena Jania
VI miejsce Julia Kulbicka
Jazz dance solo 10-11 lat:
II miejsce Hanna Otrębska
V miejsce Klara Szubryt
Jazz dance duety 8-9 lat:
I miejsce Lena Jania i Julia Kulbicka
Jazz dance mini formacje do 8 lat:
I miejsce BABY SWAN (Natalia Bargiel, Matylda Wachowska, Milena Gleczman, Julia Kulbicka, Kalina Kużownik)
Jazz dance mini formacje 9-12 lat:
II miejsce BARBI SWAN (Michalina Herbowska, Hanna Otrębska, Gabrysia Wojarska, Emma Niewiadomska, Lena Kuryś, Róża Łysko)
DEBIUT SWAN DANCE w POLSKIEJ FEDERACJI TAŃCA

Sukcesy Swan Dance w Szczecinie 15.06 reprezentantki Swan Dance- Maria Murek i Maja Machut, miały okazję zatańczyć w konkursie Baltic Dance Cup rozegranym w ramach rozgrywek Polskiej Federacji Tańca. Tancerki startowały w nowych dla siebie kategoriach w zupełnie innych niz dotychczas grupach wiekowych. I tak w kategorii Performing Art Dance 13-16 lat zajęły wysokie 9 (Marysia) i 12 miejsce( (Maja), dodac tu należy, że w tej kategorii dziewczyny rywalizowały w grupie ponad 40 tancerzy. Natomiast w kategoria Performing Art Improvisation w grupie wiekowej 12-13 lat Marysia Murek okazała się być niepokonana zajmujac 1 miejsce, a Maja Machut zajęła również wysokie 5 miejsce pokonując wiele bardziej doświadczonych koleżanek i kolegów. Starty w Szczecinie rozpoczęły przygodę Swan Dance w Polskiej Federacji Tańca.
Uroczystości miejskie

W sobotę sekcja Mini Piłki Siatkowej i taneczna Swan Dance reprezentowały naszą placówkę w uroczystości rozpoczynającej obchody 767 rocznicy nadania praw miejskich naszemu miastu. Barwny korowód przeszedł ulicami miasta od kołobrzeskiego ratusza do portu pasażerskiego. Wspólne świętowanie dało nam wiele radości i pozostanie w pamięci.
Turniej Kinder Joy of Moving

Dziewczęta z sekcji Mini Siatkówki OPP w składzie: Zuzia Wiśniewska, Maja Majcher, Wiktoria Mróz, Marysia Mielnikiewicz i Ania Szurgot wzięły udział w Lidze Wojewódzkiej Mini siatkówki Kinder Joy of moving. Pierwszy  turniej, pierwsze spotkanie z rywalem umożliwiło dziewczętom zdobycie nowych siatkarskich doświadczeń. Sportową rywalizację rozpoczęłyście, więc życzę Wam sukcesów  w kolejnych turniejach.

T. Rutkowska
SUKCESY NASZYCH SZACHISTÓW

W ostatnim miesiącu podopieczni Leona Bręgoszewskiego odniesli kilka spektakularnych wyników.
Pierwszy z nich miał miejsce 30.04.2022 r. w dniu w którym odbywały się Mistrzostwa Województwa Młodzików i Juniorów Młodszych. W barwach UKS OPP Powiat Kołobrzeski startował Konrad Płomiński, który w swojej grupie wiekowej zajął IV miejsce i jednocześnie wykonał normę na III kategorię wiekową.

Kolejny dobre wyniki Nasi podopieczni zdobyli w Otwartych Mistrzostwach Województwa Zachodniopomorskiego w Szachach Klasycznych - Grupa Open. Zawodnicy i zawodniczki Naszego klubu UKS OPP Powiat Kołobrzeski Sekcja Szachowa Neptun zajęli następujące miejsca:
- Makhynia Kostiantyn VI miejsce
- Wojnicz Bartosz wykonał normę na III kategorię szachową i uzyskał normę na III -  kategorię szachową
- Byszewska Hanna wykonała normę na II kategorię szachową oraz w kwalifikacji do lat 14 dziewcząt zajęła I miejsce
- Julia Byszewska w kwalifikacji do lat 14 dziewcząt zajęła II miejsce
Aż 4 z Naszych reprezentantów uzyskało normę na wyższą kategorię szachową.

Ostatnim akcentem w miesiącu maju były Mistrzostwa Powiatu Świdwińskiego o Puchar Burmistrza Miasta Świdwina które odbyły się 14.05.2022 r. Zawodnicy UKS OPP Powiat Kołobrzeski Sekcja Szachowa Neptun zajęli następujące miejsca:

- Kostiantyn Makhynia II Miejsce w kategorii Open z wynikiem 7 pkt.
- Julia Byszewska II miejsce w kategorii do lat 14 z wynikiem 5,5 pkt
- Bartosz Wojnicz III miejsce w kategorii do lat 14 z wynikiem 5 pkt.

Informujemy również, iż Hanna Byszewska została nagrodzona Pucharem za tytuł Miss Elegancji.

GRATULUJEMY I ŻYCZYMY DALSZYCH SUKCESÓW   -  LEON BRĘGOSZEWSKI
REKRUTACJA DO SWAN DANCE

Lubisz tańczyć???

Zapraszamy

Właśnie rozpoczęła się rekrutacja
Rekrutacja 3 kroki:

1) złóż wniosek o przyjęcie do 20.06. (sekretariat OPP bądz wtorki i czwartki od 16 do 18 sala taneczna)

2) przyjdź na lekcję 22.06. godz. 18:30 w OPP ul. Mazowiecka 1 (warunkiem wejścia na lekcję jest złożenie wniosku do 20.06)

3) zabierz z sobą UŚMIECH

XI Konkurs piosenki „O bursztynową nutkę Starosty Kołobrzeskiego” już za nami!

14 maja w naszej placówce odbyła się XI edycja konkursu piosenki „O bursztynową nutkę Starosty Kołobrzeskiego”. W konkursie wzięło udział 28 wokalistów i 8 zespołów wokalnych z miasta i powiatu kołobrzeskiego. Jury w składzie - Magda Szczęsna, Ewa Balza-Plucińska oraz Łukasz Nowakowski po wysłuchaniu wszystkich prezentacji w pięciu kategoriach przyznało tytuły laureata a także wyróżnienia I i II stopnia następującym wykonawcom:
·       w kategorii 7-9 lat:
          - wyróżnienie II stopnia: Maciej Kuśmierkowski                                              
           - wyróżnienie I stopnia: Nadia Machowska, Nadia Gargaś, Aleksandra Martyniuk, Matylda Wachowska
          - laureat: Alicja Łobodzińska
·       w kategorii 10-12 lat:
          - wyróżnienie II stopnia: Blanka Pozorska, Lena Ostrowska, Lena Kruk
          - wyróżnienie I stopnia: Zuzanna Wiśniewska, Maja Wieczorek
          - laureat: Michalina Olek, Kuba Abramowicz
·       w kategorii 13-15 lat:
           - wyróżnienie II stopnia: Anastazja Skorochodowa, Barbara Majda
           - wyróżnienie I stopnia: Marcelina Furman  
           - laureat: Zofia Leśniak, Kasper Franaszek, Jaśmina Wenta   
·       w kategorii 16-18 lat:
           - wyróżnienie II stopnia: Maja Skubisz, Beata Orlińska
           - wyróżnienie I stopnia: Daria Dąbrowska, Julia Pozorska, Emilia Kozieł
           - laureat: Weronika Komers, Marcel Górski, Weronika Pawlak
·       w kategorii zespoły wokalne:
        - wyróżnienie II stopnia – „Promyczki”, „For fun”, „Maringo”
        - wyróżnienie I stopnia – „Iskierki”, „Midnight”, „Harmonic team”, „The chatterboxes”
        - laureat – „Diverse”
  
Nagrody na konkurs zostały ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Kołobrzegu oraz Stowarzyszenie Przyjaciół Ogniska Pracy Pozaszkolnej.Wszystkim wykonawcom serdecznie gratulujemy wspaniałych prezentacji wokalnych, życzymy wielu sukcesów i zapraszamy za rok do udziału w XII edycji naszego konkursu  piosenki.
 
Do zobaczenia!
KOLEJNY SUKCES KOŁOBRZESKICH SIATKARZY

W Turnieju o Puchar Prezesa Zachodniopomorskiego Związku Piłki Siatkowej w kategorii kadet Nasi zawodnicy zajęli drugie miejsce. Turniej odbył się na hali sportowej Szkoły Podstawowej nr 6 w Kołobrzegu i cieszył się dużym zainteresowaniem kibiców. Zwycięzcą Turnieju został zespół ze Szczecina, a na najniższym stopniu podium znalazł się zespół z Goleniowa. Był to kolejny Turniej zorganizowany przez UKS OPP Powiat Kołobrzeski i kolejny już medal w tym sezonie podopiecznych Dariusza Cholki i Krzysztofa Ośliślok. W przyszłym tygodniu kadeci udadzą się jeszcze na Turniej do Darłowa i tym samym zakończą sezon halowy 2021/2022. Najlepszym zawodnikiem Turnieju w Naszym zespole został Aleksander Błaszczyk.

GRATULUJEMY!!!
POETYCKIE DEBIUTY

„Oficyna Kołobrzeskich Poetów i Malarzy”, wydawana przez Stowarzyszenie Kołobrzeskich Poetów, ukazuje się już od kilkunastu lat. W „Słowie wstępnym” najnowszego numeru (który wydany został z pieciomiesięcznym pandemicznym poślizgiem) czytamy: „Nowością, na jaką się zdecydowaliśmy w tym (szczęśliwym) trzynastym numerze «Oficyny...», jest udostępnienie jej łamów zdolnej kołobrzeskiej młodzieży”. Nowy dział wydawnictwa nosi nazwę „Oficyny Młodych”, a swoje wiersze opublikowali w nim między innymi wychowankowie OPP – sekcji recytatorsko-filozoficznej: Michał Tarach, Ewa Banaszak i Natalia Cholka. Gratulujemy debiutu i życzymy poetyckich laurów.
WIOSENNE RECYTACJE

Po pandemicznych zawirowaniach do kalendarium wydarzeń artystycznych powracają konkursy recytatorskie. Miło nam poinformować, że wychowanki sekcji recytatorskiej OPP odniosły duży sukces w XII Powiatowym Konkursie Recytatorskim MAŁA HERBERTIADA. Grand Prix konkursu zdobyła Zofia Pryć (tym większe to osiągnięcie, ze startowała w młodszej grupie wiekowej), częścią nagrody jest zaproszenie na dorosłą scenę gali "dużej" HERBERTIADY we wrześniu. Ponadto I nagrodę w starszej kategorii zdobyła Malwina Chudzik, II nagrodę - Zuzanna Stąpor, a wyróżnienie - Bianka Bednarska.  Informujemy także, że Malwina - pomyślnie przebywszy eliminacje szkolne, miejskie i powiatowe - została finalistką wojewódzkiego turnieju "Ptaki, Ptaszki i Ptaszęta Polne". Finał za miesiąc w Koszalinie, trzymajmy kciuki.

Gratulujemy!
Mistrzostwo Województwa Szkół Ponadgimnazjalnych dla Naszych obecnych i byłych zawodników UKS OPP Powiat Kołobrzeski w barwach Zespołu Szkół Ekonomiczno-Hotelarskich w Kołobrzegu

Nasi obecni oraz byli podopieczni wraz z trenerem Leszkiem Kowalewskim w barwach ZSE-H Kołobrzeg awansowali do Finału Mistrzostw Polski Szkół Ponadgimnazjalnych w piłce siatkowej chłopców w którym wystąpi 16 najlepszych drużyn z całej Polski. Zawody odbyły się w Kołobrzegu i zakończyły ogromnym sukcesem. Pierwsze spotkanie z zespołem  ZS nr 1 Stargard "Ekonom" wygrał  2:0 (25:13,25:16),  w drugim spotkaniu ZS Morskich z Darłowa pokonał ZS nr 2 Stargard - CKU Pyrzyce 2:0 ( 25:15,25:18). W meczu o III miejsce ZS nr 1 Stargard pokonał ZS nr 2 CKU Pyrzyce 2:0 (25:13,25:15), a w  Finałowym meczu po zaciętej  walce zespół ZSE-H im Emilii Gierczak pokonał zespół ZS Morskich Darłowo 2:0 (26:24,25:18) i wywalczył 1 miejsce.
Klasyfikacja końcowa :
1 ZSE-H Kołobrzeg im E. Gierczak
2. ZS Morskich Darłowo
3. ZS nr 1 Stargard
4. ZS nr 2 - CKU Pyrzyce
Skład zwycięskiej drużyny: Marcel Kuczera, Jakub Kruk, Piotr Cichorek, Przemysław Adasiak, Dawid Korczyk, Jakub Gryń, Szymon Wojtowicz, Oliwier Krut, Patryk Kos (libero) Jakub Piekarski, Paweł Woźniak,  
trener: Leszek Kowalewski.

WIELKIE BRAWA DLA DRUŻYNY ORAZ TRENERÓW
Srebrny Medal Podopiecznych Trenera Piotra Bogdanowicza

Drugie miejsce dla Kadetek w Turnieju o Puchar Prezesa Zachodniopomorskiego Związku Piłki Siatkowej. W ostatnią niedzielę 8 maja byliśmy organizatorem Turnieju O Puchar Prezesa ZZPS w którym brały udział następujące zespoły:
UKS SMS POLICE
AMPS KOŁOBRZEG
STS KOSPEL/SP18 KOSZALIN i
oraz Gospodarz UKS OPP POWIAT KOŁOBRZESKI
Turniej rozgrywany był systemem każdy z każdym, a podopieczne trenera Piotra Bogdanowicza wygrały 3 z 4 spotkań ulegając po zaciętej walce tylko zespołowi z Polic. Tym samym kadetki UKS OPP Powiat Kołobrzeski zajęły II miejsce. Najlepszą zawodniczką Naszego zespołu została Martyna Fijałkowska.

Wielkie brawa dla Zespołu oraz Trenera !!!!!
Kolejny Medal Kołobrzeskich Siatkarzy

W ubiegłym tygodniu zawodnicy UKS OPP Powiat Kołobrzeski rozegrali w Koszalinie Turniej o Puchar Prezesa Zachodniopomorskiego Związku Piłki siatkowej w kategorii Junior. W Turnieju brały udział zespoły z Naszego województwa:
UKS Bronek Koszalin - gospodarz.
UKS Błyskawica Stapro Szczecin
UKS Olimpijczyk Drawsko Pomorskie
UKS OPP Powiat Kołobrzeski
Po całodniowej rywalizacji i rozegraniu przez każdy zespół trzech spotkań zwycięzcą Turnieju został zespół ze Szczecina, drugie miejsce zajął zespół gospodarzy, a trzecie podopieczni trenerów Dariusza Cholki i Krzysztofa Ośliśloka UKS OPP Powiat Kołobrzeski. wszystkie spotkania stały na bardzo wysokim poziomie, a sety w większości były rozgrywane na przewagi. Dziękujemy gospodarzom za świetną organizację i zapraszamy do Kołobrzegu 15 maja na halę sportową SP nr 6 przy ulicy Poznańskiej 9 na ostatni halowy akcent tego sezonu - Turniej o Puchar Prezesa ZZPS w kategorii kadet.

Gratulujemy i Zapraszamy w Niedzielę !!!
Kołobrzeg 2023
Ognisko Pracy Pozaszkolnej
78-100 Kołobrzeg
ul. Mazowiecka 1
tel: 94 722 05 12
E-mail: opp@kolobrzeg.powiat.pl
Wróć do spisu treści