Muzyczna - OPP

OPP
Przejdź do treści

Muzyczna

Sekcje
Zajęcia te adresowane są do dzieci i młodzieży w wieku szkolnym i gimnazjalnym.
Na zajęciach wokalnych, uczestnicy poznają podstawy prawidłowej emisji głosu i dykcji, uczą się piosenek dostosowanych do ich wieku i warunków wokalnych. Mają też możliwość korzystania z profesjonalnego sprzętu nagłośnieniowego.
W ramach działalności naszej sekcji odbywają się również zajęcia gry na keyboardzie. Zajęcia te stwarzają  naszym podopiecznym możliwość pogłębienia wiedzy muzycznej. Zapoznają się oni z notacją muzyczną, wybranymi utworami, które potrafią samodzielnie odczytać i wykonać.

Prowadzący: mgr Edyta Tetera

Kontakt: tel.: 502 635 790
Plan zajęć :
                   wtorek -  15. 30 – 18.30,
                    środa – 15. 00 – 18.45,
                    czwartek – 16.00 – 19. 00,
                    piątek – 15.00 – 18. 45.

Wszystkie zajęcia odbywają się w siedzibie OPP ul. Mazowiecka 1.
„Dozwolone do lat 19”
25 maja odbył się XXII Ogólnopolski Festiwal Piosenki „Dozwolone do lat 19” w Stargardzie.
W finale tego konkursu w kategorii wiekowej 16-19 lat wzięły udział aż cztery nasze podopieczne: Jaśmina Wenta, Marcelina Furman, Zosia Leśniak i Weronika Pawlak. Miło nam poinformować, że Jury pod przewodnictwem Agnieszki Hekiert przyznało II miejsce Weronice Pawlak i wyróżnienie Zosi Leśniak. Serdecznie gratulujemy!
Brawo dla Jaśminy!
25 października odbył się finał XIX Wojewódzkiego przeglądu piosenki polskiej „Skolwińskie przeboje” w Szczecinie pod honorowym patronatem Marszałka województwa zachodniopomorskiego. Miło nam poinformować, że na tym konkursie, nasza podopieczna Jaśmina Wenta zdobyła I miejsce. Serdecznie gratulujemy!
30 maja podopieczne sekcji wokalnej wzięły udział w koszalińskim festiwalu „Lips 2023 Language in poetry and songs”. Miło nam poinformować, że w tym konkursie Marcelina Furman zdobyła I miejsce, Jaśmina Wenta II miejsce a wyróżnienia otrzymały Nicola Furman i Julia Kwiatkowska.

Gratulujemy!
„I can sing”

9 maja odbył się IX Powiatowy konkurs piosenki angielskiej „I can sing” w Kołobrzegu. Miło nam poinformować, że w kategorii szkół ponadpodstawowych I miejsce zdobył Kasper Franaszek i III miejsce otrzymała Jaśmina Wenta. Serdecznie gratulujemy!
XI Konkurs piosenki „O bursztynową nutkę Starosty Kołobrzeskiego” już za nami!

14 maja w naszej placówce odbyła się XI edycja konkursu piosenki „O bursztynową nutkę Starosty Kołobrzeskiego”. W konkursie wzięło udział 28 wokalistów i 8 zespołów wokalnych z miasta i powiatu kołobrzeskiego. Jury w składzie - Magda Szczęsna, Ewa Balza-Plucińska oraz Łukasz Nowakowski po wysłuchaniu wszystkich prezentacji w pięciu kategoriach przyznało tytuły laureata a także wyróżnienia I i II stopnia następującym wykonawcom:
·       w kategorii 7-9 lat:
          - wyróżnienie II stopnia: Maciej Kuśmierkowski                                              
           - wyróżnienie I stopnia: Nadia Machowska, Nadia Gargaś, Aleksandra Martyniuk, Matylda Wachowska
          - laureat: Alicja Łobodzińska
·       w kategorii 10-12 lat:
          - wyróżnienie II stopnia: Blanka Pozorska, Lena Ostrowska, Lena Kruk
          - wyróżnienie I stopnia: Zuzanna Wiśniewska, Maja Wieczorek
          - laureat: Michalina Olek, Kuba Abramowicz
·       w kategorii 13-15 lat:
           - wyróżnienie II stopnia: Anastazja Skorochodowa, Barbara Majda
           - wyróżnienie I stopnia: Marcelina Furman  
           - laureat: Zofia Leśniak, Kasper Franaszek, Jaśmina Wenta   
·       w kategorii 16-18 lat:
           - wyróżnienie II stopnia: Maja Skubisz, Beata Orlińska
           - wyróżnienie I stopnia: Daria Dąbrowska, Julia Pozorska, Emilia Kozieł
           - laureat: Weronika Komers, Marcel Górski, Weronika Pawlak
·       w kategorii zespoły wokalne:
        - wyróżnienie II stopnia – „Promyczki”, „For fun”, „Maringo”
        - wyróżnienie I stopnia – „Iskierki”, „Midnight”, „Harmonic team”, „The chatterboxes”
        - laureat – „Diverse”
  
Nagrody na konkurs zostały ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Kołobrzegu oraz Stowarzyszenie Przyjaciół Ogniska Pracy Pozaszkolnej.Wszystkim wykonawcom serdecznie gratulujemy wspaniałych prezentacji wokalnych, życzymy wielu sukcesów i zapraszamy za rok do udziału w XII edycji naszego konkursu  piosenki.
 
Do zobaczenia!

 
K O N K U R S


Sekcja muzyczna Ogniska Pracy Pozaszkolnej w Kołobrzegu ogłasza konkurs na piosenkę przez Was skomponowaną. Tematyka i stylistyka dowolna, może być tylko zwrotka i refren, acappella lub z podkładem albo  z instrumentem. Nagranie może być z telefonu, przesłane na pocztę naszej placówki - opp.kolobrzeg@interia.pl. Już za sam udział w konkursie przewidziane są nagrody, a za najciekawszą lub najbardziej zabawną kompozycję zostaną przyznane nagrody specjalne.

   
Czekamy na Wasze propozycje!
I can sing”

27 kwietnia odbył się VIII Konkurs Piosenki Angielskiej „I can sing” organizowany przez Szkołę Podstawową nr 3 w Kołobrzegu. W konkursie wzięli udział podopieczni naszej sekcji wokalnej. W kategorii szkół podstawowych (klasy IV-VIII)  III miejsce zdobył Kasper Franaszek. W kategorii szkół ponadpodstawowych II miejsce otrzymała Jaśmina Wenta, III miejsce Marcel Górski i wyróżnienie Daria Dąbrowska.

Gratulujemy!
Podwójny Sukces Wokalistki Ogniska Pracy Pozaszkolnej

Miło nam poinformować, że Jaśmina Wenta podopieczna Edyty Tetery z sekcji wokalnej Ogniska Pracy Pozaszkolnej w Kołobrzegu zdobyła dwie główne nagrody na Międzynarodowym Festiwalu „Art Panorama” - I miejsce w kategorii 12-16 lat, oraz Nagrodę Specjalną.  Festiwal odbył się w dniach 20-22 grudnia w Centrum Kongresowym w Lublinie. Jaśmina urzekła jurorów przepięknym wykonaniem dwóch piosenek, jednej w języku polskim „Biały śnieg i Ty” i drugiej w języku rosyjskim „Patałok ljedjanoj” („Lodowy sufit”). Nasza wokalistka jako jedyna reprezentowała Polskę i miasto Kołobrzeg.

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Piknik ekologiczny w Ząbrowie

Jak co roku Sekcja muzyczna OPP wzięła udział w kolejnej już XIV edycji „Wielkiego sprzątania brzegów Parsęty” organizowanego przez firmę „Troton” w Ząbrowie. Zmienna aura nie przeszkodziła w akcji sprzątania lasu i okolic rzeki. A potem był czas na zabawę i wiele atrakcji dla dzieci i dorosłych. Były stoiska z kolorowymi makijażami i tatuażami, bańki mydlane, pieczone kiełbaski, wojskowa grochówka i pyszne słodkości. W części artystycznej wystąpiły: Jaśmina Wenta, Michalina Olek, Maja Pasternak, Iga Spychalska, Marcel Górski, Maja Mackojć, Julia Pawlak oraz zespoły wokalne: „Promyczki”, „The chatterboxes”, „Midnight” i „Fistaszki”. Prezentacje naszych podopiecznych zostały przyjęte z dużym uznaniem i były nagrodzone zasłużonymi brawami. Organizatorom dziękujemy za zaproszenie i mamy nadzieję, że spotkamy się za rok.
Festiwal w Gościnie

1 czerwca odbył się VII Festiwal Piosenki Żołnierskiej w Gościnie pod patronatem Burmistrza miasta Gościna. W konkursie wzięło udział prawie 30 wokalistów, bez podziału na kategorie. Miło nam poinformować, że dziewczęta z naszej sekcji wokalnej odniosły duży sukces na tym konkursie. Julia Pawlak zdobyła II miejsce, Weronika Pawlak III miejsce a Jaśmina Wenta wyróżnienie. Wszystkie wokalistki otrzymały dyplomy, przepiękne statuetki - festiwalowe Maki oraz nagrody finansowe.

Serdecznie gratulujemy!
Sukces Jaśminy w Chojnie

9 marca odbył się Ogólnopolski Festiwal Piosenki Gwiazd Polskiej Estrady w Chojnie. Miło nam poinformować, że w tym konkursie nasza podopieczna Jaśmina Wenta za wykonanie piosenki pt. „Kto może mi to dać” z repertuaru Kasi Kowalskiej  otrzymała wyróżnienie i spośród 20 uczestników w swojej kategorii  została zaproszona do występu w koncercie finałowym.

Serdecznie gratulujemy!

Jaśmina w Warszawie

3 listopada w sali koncertowej Zamku Królewskiego odbył się koncert pieśni patriotycznej w którym wzięła udział nasza wychowanka Jaśmina Wenta. Było to bardzo wzruszające wydarzenie, ponieważ dotyczyło 100 Rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości. Koncert odbył się pod patronatem prezydenta Andrzeja Dudy. Jaśmina jako jedyna reprezentowała Kołobrzeg oraz Diecezję Koszalińsko-Kołobrzeską. Za przepiękne wykonanie dwóch patriotycznych pieśni: „W listopadzie” i „Moje miejsce na ziemi” została nagrodzona ogromnymi brawami, gratulacjami, dyplomem i piękną statuetką.

Wyniki konkursu piosenki „O Bursztynową Nutkę Starosty Kołobrzeskiego”

27 października w Ognisku Pracy Pozaszkolnej w Kołobrzegu odbyła się IX edycja konkursu piosenki „O Bursztynową Nutkę Starosty Kołobrzeskiego”. W konkursie wzięło udział 28 wokalistów i 7 zespołów wokalnych. Jury w składzie: Ewa Balza-Plucińska, Weronika Grzyb oraz Joanna Piotrowska po wysłuchaniu wszystkich prezentacji w pięciu kategoriach przyznało tytuły laureata, nagrody specjalne oraz wyróżnienia I i II stopnia następującym wykonawcom:
w kategorii 7- 9 lat:
           - wyróżnienie I stopnia – Michalina Olek, Blanka Pozorska, Maja Wieczorek,
              Kim Florek, Zuzanna Wiśniewska - laureat – Hanna Mańkowska
w kategorii 10 – 12 lat:
          - wyróżnienie II stopnia – Iga Spychalska, Natalia Motyczyńska, Paulina Wojarska
          - wyróżnienie I stopnia – Lena Sikora, Aleksy Kaźmierczak - Łęcki - laureat – Jaśmina Wenta
w kategorii – 13- 15 lat:
          -  wyróżnienie I stopnia – Emilia Kozieł, Marta Świątkowska, Marcel Górski, Daria Dąbrowska,  Weronika Komers, Karolina Malec
          - laureat –  Weronika Pawlak   
w kategorii – 16- 18 lat:
        - wyróżnienie II stopnia – Kacper Prażmo, Julia Truszkowska
        - wyróżnienie I stopnia – Maja Pasternak, Julia Siadkowska, Adam Sieruga - laureat – Maja Mackojć
        - nagroda specjalna za dojrzałość sceniczną – Julia Pawlak
w kategorii – zespoły wokalne:
        - wyróżnienie II stopnia – „For fun”, „Midnight” , Duet Julia i Adam
        - wyróżnienie I stopnia – „Promyczki”, „Chatterboxes”
        - laureat – „Fistaszki”
        - nagroda specjalna – Duet Jaśmina i Marcel

Wszystkim wykonawcom serdecznie gratulujemy wspaniałych prezentacji wokalnych i zapraszamy za rok do udziału w jubileuszowej X edycji Konkursu  piosenki „O Bursztynową Nutkę Starosty Kołobrzeskiego”. Do zobaczenia!
Sukcesy Jaśminy w Chojnie

25 maja odbył się Ogólnopolski Festiwal Piosenki Gwiazd Polskiej Estrady w Chojnie. Miło nam poinformować, że w tym konkursie nasza podopieczna Jaśmina Wenta zakwalifikowała się do finałowej siódemki (spośród 25 uczestników w swojej kategorii) oraz otrzymała nagrodę specjalną dla wykonawców piosenek Alicji Majewskiej w postaci płyty  z autografem. Jaśmina została również zaproszona do występu w koncercie finałowym.

Serdecznie gratulujemy!
„Dozwolone do lat 19” w Stargardzie

10 marca odbył się XVII Ogólnopolski festiwal piosenki „Dozwolone do lat 19” w Stargardzie. W konkursie wzięli udział wokaliści, duety i zespoły wokalne ze: Szczecina,Stargardu, Koszalina,Gdyni, Zielonej Góry, Piły, Poznania, Słubic, Słupska, Polic, Goleniowa.  Na scenie  wystąpiło ponad 70 wykonawców w 6 kategoriach, którzy zostali zakwalifikowani do finału tego konkursu we wcześniejszych eliminacjach. Miło nam poinformować, że w kategorii zespołów wokalnych nasze podopieczne – zespół „Fistaszki” w składzie: Maja Mackojć, Weronika Grzyb, Julia Pawlak zdobyły III miejsce.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Wakacyjne wokalne wojaże Jaśminy

Podczas tegorocznych wakacji nasz podopieczna Jaśmina Wenta została zaproszona do udziału w sześciu koncertach w ramach VI Festiwalu Kultury Białoruskiej, które odbyły się na naszym Pomorzu oraz na Kameraliach Zamkowych w Malborku. Organizatorem tego wydarzenia był kompozytor i muzyk Igor Jankowski. Jaśmina wystąpiła ze znanymi śpiewakami takimi jak Daryja Hmelnitskaya i Pasha Kozioch z którymi zaśpiewała m.in. „Remedium” i „Katiuszę” w językach rosyjskim i białoruskim. Podczas koncertów wielokrotnie zwracano uwagę na niezwykłą muzykalność, wrażliwość, swobodę sceniczną Jaśminy, nagradzając jej występy uznaniem i wielkimi brawami. Koncerty można zobaczyć pod następującym linkiem:  https://www.youtube.com/watch?v=QBWQzsfDauY

Piknik ekologiczny w Ząbrowie

Jak co roku Sekcja muzyczna OPP wzięła udział w kolejnej już XIII edycji „Wielkiego sprzątania brzegów Parsęty” organizowanego przez firmę „Troton” w Ząbrowie. Wspaniała pogoda sprzyjała akcji sprzątania lasu i okolic rzeki. Jak zawsze organizatorzy zadbali również o wiele atrakcji dla dzieci i dorosłych. Były konkursy na wykonanie maskotki ze skrawków materiału, malowanie twarzy, bańki mydlane, pieczone kiełbaski, wojskowa grochówka i pyszne słodkości. W części artystycznej wystąpiły: Jaśmina Wenta, Michalina Olek, Iga Spychalska, Weronika Grzyb, Maja Mackojć, Julia Pawlak, zespół wokalny „The chatterboxes” oraz zespół wokalny „Fistaszki”. Prezentacje naszych podopiecznych zostały przyjęte przez publiczność z dużym uznaniem i entuzjazmem. Organizatorom dziękujemy za zaproszenie i mamy nadzieję, że spotkamy się za rok.


Międzynarodowy Koncert Bożonarodzeniowy

26 grudnia w przepięknej świątecznej scenerii  Sanktuarium św. Jakuba Apostoła w Lęborku odbył się Międzynarodowy Koncert Bożonarodzeniowy. W koncercie tym wzięła udział nasza wychowanka Jaśmina Wenta, która do akompaniamentu fortepianowego w wykonaniu Igora Jankowskiego zaśpiewała cztery kolędy: „ Wśród nocnej ciszy”, „Dzisiaj w Betlejem”, „Mizerna cicha”, „Skrzypi wóz”, a na zakończenie wykonała improwizację do utworu „ Mario, czy już wiesz”.   Oto podziękowania, które Jaśmina otrzymała od organizatora tej wspaniałej uroczystości:  „Serdecznie dziękuję wszystkim 32 artystom z Polski i z zagranicy za żmudne przygotowania i udział we wczorajszym koncercie, a zwłaszcza Jaśminie Wencie, która został gwiazdą tego koncertu! Jestem z Was dumny! Zarówno amatorzy jak i profesjonaliści na jednej scenie wspólnie chwaliliśmy nowonarodzoną Dziecinę! To było piękne!”

Zaśpiewać ojczyźnie

21 października odbył się I Diecezjalny przegląd pieśni patriotycznej „Pieśń dla mojej ojczyzny” w Białogardzie. W konkursie wzięło udział około stu wykonawców: solo, w duetach i zespołach. Serca jurorów podbiła nasz podopieczna Jaśmina Wenta, która piosenką „W listopadzie” wyśpiewała główną nagrodę i jako jedyna będzie reprezentowała Diecezję Koszalińsko-Kołobrzeską na Zamku Królewskim w Warszawie. Koncert będzie transmitowany przez TVP.

Serdecznie gratulujemy!
„V Dzień Dziecka z pieśnią i piosenką żołnierską”

W sobotę 3 czerwca po raz piąty na scenie plenerowej RCK odbył się „Dzień Dziecka z pieśnią i piosenką żołnierską”.  Podczas finału konkursu zaprezentowało się 30 wykonawców wśród których znalazła się podopieczna naszej sekcji wokalnej Jaśmina Wenta. Jaśmina otrzymała „Nagrodę specjalną” za wykonanie piosenki pt. „Wojna złodziejka” z repertuaru Anny German.

Serdecznie gratulujemy!
Piknik ekologiczny w Ząbrowie

W sobotę 13 maja odbyła się  kolejna XII edycja „Wielkiego sprzątania brzegów Parsęty”  w Ząbrowie. Na zaproszenie organizatora, firmy „Troton”,  nasza Sekcja muzyczna jak co roku wzięła udział w tej imprezie. Wspaniała pogoda sprzyjała akcji sprzątania lasu i okolic rzeki, oraz wielu atrakcjom zorganizowanych dla uczestników tego wydarzenia. Były konkursy na wykonanie maskotki ze skrawków materiału, malowanie twarzy, bańki mydlane, pieczone kiełbaski, wojskowa grochówka i pyszne słodkości.
W części artystycznej wystąpiły: Jaśmina Wenta, Lena Oczniew, Michalina Olek,  Maja Pasternak, Karolina Malec, Maja Mackojć, Julia Pawlak, zespół wokalny „Fistaszki”. Prezentacje naszych podopiecznych zostały przyjęte przez publiczność z dużym uznaniem i entuzjazmem. Organizatorom dziękujemy za zaproszenie i mamy nadzieję, że spotkamy się za rok.
Festyn w Szkole Podstawowej nr 6

W piątek, 2 czerwca odbył się „Rodzinny Festyn u Korczaka” na którym wystąpiła Jaśmina Wenta. Nasza podopieczna zaśpiewała dwie piosenki: „Chcę do Bodzia” i „Małą pocieszankę”. Występ Jaśminki został nagrodzony dużymi brawami.

Warsztaty wokalne w pracowni muzycznej OPP

28 i 29 grudnia w pracowni muzycznej OPP odbyły się warsztatowe spotkania z aktorką i wokalistką, członkinią Międzynarodowego Stowarzyszenia Natural Voice Perfection, uczestniczką programów telewizyjnych takich jak Bitwa na Głosy i The Voice of Poland -Panią Karoliną Żuk. Podczas zajęć mogliśmy przypomnieć sobie i utrwalić zasady prawidłowej techniki wokalnej najpierw w formie przygotowanego przez Panią Karolinę wykładu, a potem w przeprowadzonych ćwiczeniach praktycznych. Bardzo dziękujemy Pani Karolinie za wszystkie uwagi, wskazówki, profesjonalizm, cierpliwość i wspólne spędzony czas.
VI Franciszkański Festyn Rodzinny

W minioną niedzielę 11 września sekcja wokalna Ogniska Pracy Pozaszkolnej wzięła udział we Franciszkańskim Festynie Rodzinnym. Ta wspaniała impreza jak co roku zgromadziła dziesiątki, jeżeli nie setki mieszkańców z Kołobrzegu i okolic. W przemiłej atmosferze przed licznie zgromadzoną publicznością zaśpiewali: Jaśmina Wenta, Karolina Malec, Marcel Górski, Maja Mackojć, Julia Pawlak i Magda Szczęsna z akompaniamentem Sebastiana Szymańskiego. Występy naszych podopiecznych zostały nagrodzone uznaniem, brawami i pochwałami oraz sympatycznymi upominkami.


Konkurs muzyczny „Muzykorama” w Koszalinie

14 maja w słoneczne popołudnie odbył się Konkurs muzyczny „Muzykorama” w Koszalinie. W konkursie wzięły udział podopieczne naszej sekcji wokalnej, które pięknie zaprezentowały swoje umiejętności i odniosły duży sukces. Jaśmina Wenta i Magda Szczęsna zdobyły tytuł laureata, a Emilka Kozieł otrzymała wyróżnienie. Nasze Laureatki wezmą udział w koncercie galowym, który odbędzie 8 czerwca się w Teatrze Variete Muza w Koszalinie.


Koncert z okazji Dnia Matki

"A ja wolę moją mamę" - tytuł znanego przeboju Majki Jeżowskiej mógłby być mottem koncertu, jaki odbył się w sali OPP w czwartek 28 maja. Dwa dni po Ich święcie wychowankowie postanowili zaprosić swoje Mamy na spotkanie z piosenką, tańcem i poezją. Półtoragodzinny koncert wypełniły zespoły taneczne: Swan Dance, Tirlitonki (do nich należy zaliczyć także gościa specjalnego - tirlitonkową absolwentkę Martynę Małetko, która zatańczyła w OPP po występach w Teatrze Muzycznym Capitol i warsztatach w Barcelonie) oraz tancerki Sekcji Taneczno-Akrobatycznej; soliści i zespoły wokalne: wychowankowie Sekcji Wokalnej OPP, a także mistrzynie sztuki słowa z Sekcji Recytatorskiej. Pojawiła się jeszcze instrumentalistka, wychowanka Sekcji Gitarowej. Licznie zgromadzone mamy (a także babcie, tatusiowie, krewni i znajomi) gorącymi oklaskami przyjmowały popisy młodych artystów. Konferansjer, prócz prezentacji wychowanków i życzeń składanych gościom, złożył także podziękowania firmie "Echo", jak zwykle bezbłędnie nagłaśniającej koncert.

Noc z Kulturą

W piątkowy wieczór 15 maja w kołobrzeskim Ratuszu odbyła się Kołobrzeska Noc z Kulturą - przedsięwzięcie zorganizowane przez Stowarzyszenie Artystów Grupa Kołobrzeg. Impreza rozpoczęła się w Galerii Sztuki Współczesnej o godz. 18:00 prezentacją wystawy prac Franciszka Starowiejskiego, zatytułowanej "Przyjaźnie paryskie". A o 20:00 uczestnicy spotkania przenieśli się do Sali Koncertowej Ratusza, gdzie najpierw zaprezentowano owoce warsztatów plastycznych "Strefa aktywności". Jako pierwsi popisali się swymi umiejętnościami uczniowie Szkoły Muzycznej I Stopnia. Po nich wystąpili wychowankowie OPP, prezentujący piosenki (soliści: Jaśmina Wenta, Karolina Malec, Julia Pawlak, Weronika Grzyb, Magda Szczęsna, Ewelin Piznal;  zespoły: „Fistaszki”, „Sezamki”) oraz recytacje (Lawinia Zawartowska, Iga Szukalska, Dominika Plata i Dominika Kłos). Program OPP złożył się w liryczną, nastrojową całość, bardzo ciepło przyjętą przez zgromadzoną w sali koncertowej publiczność. Koncert zakończył się sporo po godzinie 22:00, a jego pomysłodawczyni, konferansjerka i organizatorka Grażyna Chrzanowska wyraziła nadzieję na częstsze tego rodzaju spotkania.

Piknik ekologiczny w Ząbrowie

W dniu 16 maja odbyła się jubileuszowa X edycja ekologicznej akcji „Wielkie Sprzątanie Brzegów Parsęty” w Ząbrowie pod patronatem firmy „Troton” oraz Stowarzyszenia Ekologicznego „Klub Gaja”. Jak co roku uczestniczyła w niej sekcja wokalna naszego Ogniska. Przed licznie zgromadzoną publicznością znakomicie zaprezentowali się nasi podopieczni: Jaśmina Wenta, Karolina Malec, Julia Pawlak, Paweł Grabowski, Magda Szczęsna oraz zespół „Sezamki”. Warto również podkreślić, że Ognisko Pracy Pozaszkolnej zostało docenione za wieloletnią współpracę przez organizatorów tego szczytnego wydarzenia i otrzymało pamiątkową statuetkę „Przyjaciela Parsęty”.


Piknik w Szkole Podstawowej nr 3

24 kwietnia w słoneczne, wiosenne popołudnie odbył się piknik w Szkole Podstawowej nr 3 pod hasłem „Baw się z Trójką”. Jak co roku Ognisko Pracy Pozaszkolnej chętnie włączyło się do udziału w tej imprezie. Tym razem sekcja taneczna „Swan dance” i „Studio Piosenki” połączyło swoje siły we wspólnym koncertowym programie, przeplatając prezentacje taneczne ze śpiewem.
W wykonaniu podopiecznych p. Marty Herbowskiej mogliśmy zobaczyć taneczne występy: Jaśminy Wenty, Duetu - Zaira i Roxana, SD II, Julii Kozakiewicz, SDIII, SD I, Karoliny Cherezińskiej i Roksany Testy. „Studio Piosenki OPP”, podopieczne p. Edyty Tetery, reprezentowały: Jaśmina Wenta, Karolina Malec, Weronika Grzyb, Emilia Kozieł, Julia Pawlak, Weronika Korczewska i Ewelin Piznal. Dziękujemy Szkole Podstawowej nr 3 za zaproszenie na piknik, wykonawcom za wspaniałe prezentacje oraz rodzicom za pomoc w przygotowaniu naszego występu.
Kołobrzeg 2023
Ognisko Pracy Pozaszkolnej
78-100 Kołobrzeg
ul. Mazowiecka 1
tel: 94 722 05 12
E-mail: opp@kolobrzeg.powiat.pl
Wróć do spisu treści