Ognisko Pracy Pozaszkolnej

Idź do spisu treści

Menu główne

Aktualności

Sekcje > Szachowa

Sekcja szachowa OPP UKS Neptun Kołobrzeg

Nauczyciel sekcji:
inż. Leon Bręgoszewski
- sędzia klasy I państwowej
- kat. I


Kontakt:
tel.: 603-389-070

Zajęcia odbywają się w siedzibie OPP Kołobrzeg ul. Mazowiecka 1

od wtorku do czwartku: 16.00 – 18.15

Najlepsi w województwie.


W dniu 07.12.2018 odbyły się Mistrzostwa Szkół Podstawowych  województwa zachodniopomorskiego
. Wychowankowie UKS OPP "Neptun" Kołobrzeg reprezentujący szkołę nr 8 wywalczyli I miejsce. Na poszczególnych szachownicach spotkania rozegrali;

I szachownica: Szymon Lampa,
II szachownica Julia Byszewska,
III szachownica Mikołaj Szydłowski,
IV szachownica Hanna Byszewska.


Gratulujemy Drużynie.

Mikołajkowy Turniej Szachowy


W dniu 08.12.2018 w Ognisku Pracy Pozaszkolnej odbył się jak co roku Mikołajkowy Turniej Szachowy.
Turniej rozegrano systemem szwajcarskim na dystansie 9 rund, tempo 15 min. na zawodnika. W świątecznej atmosferze młodzi zawodnicy mogli skonfrontować swoje umiejętności. W poszczególnych kategoriach zwyciężyli:


Kategoria do lat14
Kossowski Paweł "Gryf" Szczecin
Kuczyński Michał "Solny" Grzybowo
Lampa Szymon UKS OPP "Neptun" Kołobrzeg

Kategoria do lat 10
Bochniak Franciszek "Hetman" Koszalin
Hanna Byszewska UKS OPP "Neptun" Kołobrzeg
Julia Byszewska  UKS OPP "Neptun" Kołobrzeg

kategoria OPEN

Leon Bręgoszewski
8 pkt. UKS OPP "Neptun" Kołobrzeg
Bochniak Franciszek 8
pkt. "Hetman" Koszalin
Kossowski Paweł 7 pkt. "Gryf" Szczecin


Wszyscy uczestnicy turnieju z rąk Mikołaja otrzymali nagrody i upominki a zwycięscy w poszczególnych kategoriach dodatkowo puchary i dyplomy. Nagrody zakupiono ze środków w ramach dotacji Gminy Miasto Kołobrzeg.

Turniej szachowy "Myśl trzeźwo"


W dniu 30.09.2018 w Ognisku Pracy Pozaszkolnej odbył się  Turniej szachowy w szachach szybkich pod nazwą "MYŚL TRZEŹWO".
Turniej Finansowany był ze środków pozyskanych z budżetu miasta Kołobrzeg w ramach Miejskiego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych. Wystartowało 29 zawodników, podzielonych na 3 kategorie wiekowe.
W kategorii do lat 10-ciu zwyciężył Śliz Karol  KSz HETMAN Koszalin, drugie miejsce zajęła Julia Byszewska UKS OPP Kołobrzeg, trzecie miejsce Hanna Byszewska.
W kategorii do lat 14-tu zwyciężył Drzewiecki Miłosz. W kategorii open zwyciężył Piotr Styliński 9 pkt  drugie miejsce Kupiak Sylwester 7 pkt , trzecie miejsce Ciesielski Jan 6,5 pkt.BLIŹNIACZKI Z JEDNYM MEDALEM


Miło nam poinformować, że Byszewska Julia podopieczna Leona Bręgoszewskiego - wychowanka sekcji szachowej „Neptun” Ogniska Pracy Pozaszkolnej w Kołobrzegu zdobyła srebrny medal w Wojewódzkiej Olimpiadzie Młodzieży w kategorii dziewcząt do lat 10. Natomiast Hanna bliźniacza siostra Julii w tych samych mistrzostwach zajęła V miejsce. Mistrzostwa odbyły się w dniu 23 czerwca w Łazach. Siostry już od czterech lat pod okiem instruktora Leona Bręgoszewskiego uczestniczą w zajęciach szachowych Ogniska Pracy Pozaszkolnej.


MIKOŁAJKOWY SZACH I MAT


W dniu 10 grudnia sekcja szachowa „NEPTUN” UKS OPP POWIAT KOŁOBRZESKI zorganizowała Turniej Mikołajkowy w szachach aktywnych. W turnieju wystartowało 29 zawodników z Kołobrzegu i Powiatu Kołobrzeskiego,  a także ze Szczecina, Koszalina, Prudnika, Karlina i Trzebiatowa. W kategorii open zwyciężyła Aleksandra Trembowiecka – Wysota z Koszalina, przed Robertem Ziębą reprezentantem Prudnika i Janem Ciesielskim z UKS OPP Kołobrzeg. W kategorii do lat 10 zwyciężyła Hanna Byszewska UKS OPP Kołobrzeg. Natomiast w kategorii do lat 14 zwyciężczynią okazała się Jagoda Bieńko reprezentantka AKSz HETMAN – Politechnika Koszalińska. Najstarszym zawodnikiem turnieju był pan Helmut Borkowski – 74 lata zaś najmłodszym uczestnikiem sześciu letni Oliwier Zieliński z UKS OPP. Zgodnie z turniejową tradycją nagrody rzeczowe oraz słodycze wręczał w asyście Śnieżynek turniejowy Mikołaj. Dobry duchem turnieju był niestrudzony propagator szachów w naszym regionie instruktor UKS OPP pan Leon Bręgoszewski.


Turniej Szachowy o Puchar Starosty Kołobrzeskiego


W niedzielę 26.11.2017r. odbył się cyklicznie organizowany przez Ognisko Pracy Pozaszkolnej, oraz UKS OPP Powiat Kołobrzeski sekcję szachową „Neptun” - Turniej Szachowy o Puchar Starosty Kołobrzeskiego. Turniej w którym walczyło 31 zawodników, rozegrany został systemem szwajcarskim 9 rund po 13’ + 3” minuty na zawodnika. Wszyscy uczestnicy otrzymali nagrody ufundowane ze środków w ramach promocji Powiatu Kołobrzeskiego, które wręczał osobiście Starosta Kołobrzeski - Pan Tomasz Tamborski.
Klasyfikacja końcowa:
W Kategorii open zwyciężył Grzesik Gracjan - 12 letni zawodnik z klubu AKSz Hetman-Politechnika Koszalińska Koszalin – 8.5 pkt.
- II miejsce zajął Styliński Piotr   UKS OPP Powiat Kołobrzeski  
     „Neptun” Kołobrzeg – 7 pkt.
- III Ciesielski Jan UKS OPP Powiat Kołobrzeski „Neptun” Kołobrzeg
     – 6.5 pkt.
- IV miejsce Kupiak Sylwester z Kołobrzegu – 6 pkt.
- V miejsce Kosowski Paweł KSz „Gryf Szczecin”
- VI miejsce Majewski Krzysztof AKSz Hetman Politechnika
   Koszalińska – 5.5 pkt.
W kategorii do lat 14 zwyciężył Majewski Krzysztof AKSz Hetman
    Politechnika Koszalińska – 5.5 pkt.
W kategorii do lat 10 zwyciężyła Grzesik Nikola z AKSz Hetman
    Politechnika Koszalińska – 5.5 pkt.

II miejsce Byszewska Hanna UKS OPP Powiat Kołobrzeski „Neptun”
     Kołobrzeg 4.5 pkt
W kategorii do lat 8 zwyciężył Kaczkowski Wojciech UKS OPP Powiat  
    Kołobrzeski „Neptun” Kołobrzeg – 4 pkt.
Wyróżnienie otrzymał także najmłodszy 6 letni zawodnik UKS OPP Powiat Kołobrzeski „Neptun” Kołobrzeg - Zieliński Oliwier.

Gratulujemy !

Mikołajkowy Turniej Szachowy o Puchar Starosty Kołobrzeskiego


W niedzielę 04.12.2016r. odbył się cyklicznie organizowany przez Ognisko Pracy Pozaszkolnej, oraz UKS OPP Powiat Kołobrzeski sekcję szachową „Neptun” - Mikołajkowy Turniej Szachowy o Puchar Starosty Kołobrzeskiego. W turnieju w którym walczyło 24 zawodników, rozegrany został systemem szwajcarskim 9 rund po 15 minut na zawodnika.
klasyfikacja końcowa:
Kategorię open zdominowali zawodnicy klubu AKSz Hetman-Politechnika Koszalińska Koszalin, którzy zajęli 4 pierwsze miejsca.
Zwyciężył Wojciech Januszkiewicz  - 9pkt,
- II miejsce zajęła Aleksandra Trembowiecka – Wysota - 6,5pkt
- III Marek Kwiatkowski – 6pkt.
W kategorii juniorów do lat 14 –
- I miejsce Paweł Kossowski KSz Gryf Szczecin
- II  drugie miejsce zajęła Jagoda Bieńko AKSz Hetman-Politechnika Koszalińska Koszalin
- III miejsce Alan Kulczyński z Kołobrzegu.

Wśród najmłodszych uczestników wygrał Miłosz Drzewiecki reprezentant UKS Refleks Gościno przed Aleksandrą Załóg AKSz Hetman-Politechnika Koszalińska, natomiast Szymon Lampa z UKS OPP „Hetman”  Kołobrzeg zajął trzecie miejsce. Wszyscy uczestnicy otrzymali nagrody ufundowane ze środków w ramach promocji Powiatu Kołobrzeskiego, które wręczał osobiście w asyście Mikołaja  Starosta Kołobrzeski - Pan Tomasz Tamborski.
Turniej Szachowy w Gościnie


W dniu 28 listopada w Gimnazjum w Gościnie odbył się turniej szachowy o randze Mistrzostw Szkoły organizowany w ramach promocji tej dyscypliny sportu w powiecie kołobrzeskim - przez Ognisko Pracy Pozaszkolnej oraz UKS OPP Powiat Kołobrzeski sekcję szachową „Neptun”.
Turniej rozgrany został systemem szwajcarskim na dystansie pięciu rund.
Zwyciężyła Weronika Filipczak z dorobkiem 4 punktów, drugie miejsce zajął Mateusz Adamczak także cztery punkty a trzeci był Filip Nowak 3 punkty.
Sędzią głównym turnieju był instruktor sekcjii szachowej „ Neptun” Ogniska Pracy Pozaszkolnej w Kołobrzegu - Pan Leon Bręgoszewski.
Zwycięzcy otrzymali medale, oraz nagrody i dodatkowo każdy uczestnik pamiątkowe dyplomy ufundowane przez Dyrektora Gimnazjum mgr Dariusza Bajko.

Gratulujemy zwycięzcom.  

Drużynowy Sukces Szachistów UKS  OPP Powiat Kołobrzeski

Podczas odbywających się w dniach 28-30 października Mistrzostwach Polski Domów Kultury w Bydgoszczy, nasza drużyna UKS OPP Powiat Kołobrzeski zdobyła srebrny medal w kategorii open.
Drużyna składała się z dwóch zawodników i trenera.
Nasz klub reprezentowali – Leon Brągoszewski – trener
                                             Ciesielski Jan – junior do lat 16
                                             Styliński Piotr – junior do lat 18
W mistrzostwach, które rozgrywane były systemem szwajcarskim wzięło udział 16 drużyn z całej Polski. Każdy zawodnik rozegrał 5 spotkań.
Klasyfikacja końcowa:
1 miejsce MUKS MDK Śródmieście Wrocław
2 miejsce UKS OPP Powiat Kołobrzeski
3 miejsce UKS MDK Gdynia
4 miejsce ŻTMS Baszta Żnin
5 miejsce MOK Chrobry Gniezno
6 miejsce UKSZ Skoczek Choszczno
Dodatkowo nasi zawodnicy indywidualnie uplasowali się na czele turnieju -  Ciesielski Jan zajął pierwsze miejsce wśród juniorów do lat 16
Styliński Piotr zajął drugie miejsce wśród juniorów do lat 18
W najbliższym czasie Ciesielski Jan wyjeżdża do Szczyrku na półfinał Mistrzostw Polski Juniorów do lat 16 – życzymy sukcesów
.

Sukcesy kołobrzeskich szachistów.


25 czerwca w Łazach koło Koszalina odbyła się Wojewódzka Olimpiada Młodzieży w szachach. UKS OPP Powiat Kołobrzeski reprezentowały dwie zawodniczki, siostry Julia i Hanna Byszewskie. W klasyfikacji juniorek do lat 8  Hanna Byszewska zajęła  I miejsce a Julia  II miejsce. Na III miejscu uplasowała się Arabas Hanna reprezentantka GKS Solny Grzybowo. W dniach 26.06 – 05.07.  w Łazach odbył się XII Międzynarodowy Festiwal Szachowy „Perła Bałtyku”. Startowało w nim 372 zawodników reprezentujących 10 państw. Wśród których, byli między innymi przedstawiciele Meksyku i Mongolii. Zawodnicy byli podzieleni na cztery grupy turniejowe. Reprezentanci UKS OPP „Neptun” startowali w trzech grupach.
W grupie I , w której grali arcymistrzowie zwyciężył GM Stupak Kirill z Białorusi – 7,5 pkt., II miejsce zajął reprezentant KSz Hetman Katowice IM Jarmuła Łukasz -7 pkt. III miejsce zajął GM Shishkin Vadim z Ukrainy 6,5 pkt. W grupie B startował Styliński Piotr reprezentant UKS OPP „Neptun”, który z wynikiem 5,5 pkt. zajął 23 miejsce. W tej grupie zwyciężył Bartoszewicz Marcin z Augustowa 7,5 punkta , II miejsce Januszkiewicz Wojciech AKSz Hetman-Politechnika Koszalińska 7,5 pkt. III miejsce Klara Czapiewska AKSz Hetman-Politechnika Koszalińska 7 pkt. W grupie C zwyciężył Kozłowski Andrzej z Białegostoku 8 pkt , II miejsce Tylenda Krzysztof  KSz Juvenia Hańcza Suwałki 7,5pkt a III miejsce zajęła Trembowiecka-Wysota Aleksandra  AKSz Hetman-Politechnika Koszalińska 7pkt. Reprezentanci UKS OPP „Neptun” Ciesielski Jan zajął V miejsce 6,5 pkt. a VIII Brągoszewski Leon z tym samym wynikiem. Startujące w grupie D do lat 10  siostry Byszewskie – Julia i Hanna zajęły 41 i 42 miejsce, jednocześnie obie uzyskały III kategorie szachowe.

Życzymy powodzenia i dalszych sukcesów w Mistrzostwach Polski.

Popularyzujemy szachy w Powiecie Kołobrzeskim”


W ramach cyklu „ Popularyzujemy szachy w Powiecie Kołobrzeskim”  Ognisko Pracy Pozaszkolnej, oraz UKS OPP Powiat Kołobrzeski sekcja szachowa „Neptun” w dniu 14 listopada zorganizowało w Zespole Szkół we Wrzosowie turniej szachowy. Przed rozpoczęciem turnieju, Leon Brągoszewski -  instruktor sekcji szachowy  przeprowadził małe szkolenie odkrywające tylko małą cząstkę tajników gry w szachy, oraz zachęcał do uprawiania tej dyscypliny sportu. Liczne grono uczestników świadczy o rosnącym zainteresowaniu tą, przecież nie najłatwiejszą z gier.
W kategorii uczniów gimnazjum zwyciężył Hubert Humienniak, drugie miejsce zajął Dawid Purzyna a trzecie Maciej Stępień.
W kategorii uczniów szkoły podstawowej pierwsze miejsce zajął Maciej Korbowiak, drugie miejsce zajęła Zuzanna Dopart, a trzecie Nikola Olejniczak.
Mamy nadzieję, że uczestnicy turnieju będą chcieli rozwijać swoje umiejętności szachowe w sekcji szachowej „Neptun”  Ogniska Pracy Pozaszkolnej Powiat Kołobrzeski, gdyż właśnie nasz klub jest najbardziej aktywny w popularyzowaniu szachów w powiecie kołobrzeskim.
Podziękowania dla Dyrektora Szkoły – Waldemara Pankiewicza za pomoc w organizacji i ufundowanie nagród w zawodach.
Kolejny turniej odbędzie się w zespole szkół w Gościnie.Dnia 21.05.2016r. w Koszalinie odbył się IX Memoriał Szachowy im. Andrzeja Guzińskiego
dla dzieci o rankingu 1400.


W klasyfikacji ogólnej zwyciężył Dominik Piłat z AKSz „ Hetman” Politechnika Koszalińska
z dorobkiem 7 punktów. Miejsce II  zajął Cerowski Piotr  reprezentant Słupska – 6 punktów, miejsce III Radosław Majewski AKSz „ Hetman” Politechnika Koszalińska - 6 punktów. Wśród dziewcząt I miejsce zajęła zawodniczka UKS OPP „Neptun” Kołobrzeg Julia Byszewska 5 punktów, II miejsce Julia Wittych AKSz „ Hetman” Politechnika Koszalińska  - 5 punktów a III miejsce Kuroczyska Blanka Pałac Młodzieży Koszalin 4 punkty. Miejsce V przypadło Hannie Byszewskiej UKS OPP „Neptun” Kołobrzeg 4 punkty.

Serdecznie gratulujemy!


TURNIEJ SZACHOWY


W dniu 15.11.2015r. w sali konferencyjnej OPP, odbył się Otwarty Turniej Szachowy w Szachach Szybkich pod hasłem „ Myśl Trzeźwo”. Turniej Finansowany był ze środków pozyskanych z budżetu miasta Kołobrzeg w ramach Miejskiego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych. Wystartowało 27 zawodników, podzielonych na 4 kategorie wiekowe.
W kategorii do 10 lat dziewcząt zwyciężyła Aleksandra Załóg z klubu AKSz Hetman - Politechnika Koszalińska, II miejsce zajęła Nikola Grzesik również z koszalińskiego klubu a III miejsce zdobyła reprezentantka naszego klubu UKS OPP Neptun.
W kategorii do 10 lat chłopców dwa pierwsze miejsca zajęli reprezentanci AKSz Hetman Filip Łuczak i Gracjan Grzesik. III miejsce zajął Miłosz Drzewiecki z UKS Refleks Gościno.
Wśród juniorów do lat 14  zwyciężył Jan Ciesielski z UKS OPP Kołobrzeg , który wyprzedził Agnieszkę Polakowską z AKSz Hetman i Piotra Kossowskiego z KSz Gryf Szczecin.
W kategorii OPEN zwyciężył Kamil Plichta z OKSiR Wisznia Mała, II miejsce Mariusz Luty UKS Refleks Gościno, III miejsce zajął nasz zawodnik Piotr Styliński.

 

DOBRA PASSA SZACHISTÓW UKS OPP NEPTUN KOŁOBRZEG


W dniu 8.11.2015 r. w Nowogardzie odbył się VIII Memoriał im. Janusza Kaweckiego w szachach szybkich. W Memoriale uczestniczyło 39 zawodników wśród  których zawodnik UKS OPP Neptun Kołobrzeg Jan Ciesielski w klasyfikacji juniorów zajął II miejsce.

W dniu 11.11.2015 r. w Szczecinku odbył się Turniej szachowy w szachach szybkich
z Okazji Święta Narodowego 11 listopada.  W turnieju uczestniczyło 38 zawodników wśród których znaleźli się Mistrz Międzynarodowy Jan Kierdowicz oraz Mistrz FIDE Kamil Plichta.
W turnieju tym bardzo dobrze wypadli zawodnicy IKS OPP NEPTUN Kołobrzeg. Szkoleniowiec Leon Brągoszewski, który zajął III miejsce oraz Jan Ciesielski, który zajął I miejsce wśród gimnazjalistów.


Serdecznie gratulujemy dobrych wyników.


 

MISTRZOSTWA POLSKI W SZACHACH  AKTYWNYCH  W  TRZCIANCE.19.04.2015 odbyły się V Międzynarodowy Turniej Szachowy im .Ferdynanda Dziedzica w Trzciance, który był jednocześnie  Międzynarodowymi Mistrzostwami Polski w grze aktywnej. Bardzo dobrze zaprezentował się szkoleniowiec UKS OPP NEPTUN Kołobrzeg  Leon Bręgoszewski, który w stawce 310 zawodników wywalczył I MIEJSCE w rankingu Elo do 1700. W turnieju zawodnik z NEPTUNA z pierwszej setki turniejowej pokonał dwóch zawodników a z jednym zremisował i po wyrównanej walce uległ arcymistrzowi Aleksandrowi Miszcie.Drużynowe Mistrzostwa Województwa Zachodniopomorskiego w szachach aktywnych 15.03.2015


W Choszcznie odbyły się I Drużynowe Mistrzostwa Województwa Zachodniopomorskiego w szachach aktywnych. Pod nieobecność Hetmana Koszalin bardzo dobrze spisała się drużyna UKS OPP Neptun Kołobrzeg, która w klasyfikacji zespołowej zajęła II miejsce.
Po zaciętej walce zwyciężył KSz Pod Wieżą Szczecin, III miejsce zdobył LKS Mechanik Stargard Szczeciński, IV miejsce KSz Gryf Szczecin, V gospodarze UKSz Skoczek Choszczno. W rywalizacji brało udział 14 zespołów z całego województwa. Kapitanem naszej drużyny był Leon Bręgoszewski, który w trzeciej rundzie pokonał FM Kulę Roberta zajmując V miejsce na I szachownicy. Na poszczególnych szachownicach nasi zawodnicy zajęli poszczególne miejsca; II szachownica Lebiedowicz Borys - II miejsce, III szachownica Styliński Piotr – II miejsce, IV szachownica Ciesielski Jan – III miejsce.
Drużyna Neptuna nie przegrała żadnego meczu. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów

X GRAND PRIX POWIATU KOŁOBRZESKIEGOW dniu 03.11.2013 roku w Hali Sportowej  przy ul. Mazowieckiej 1 odbył się X TURNIEJ  GRAND PRIX POWIATU KOŁOBRZESKIEGO W SZACHACH. Zorganizowany przez sekcję szachową „NEPTUN” Ogniska Pracy Pozaszkolnej w Kołobrzegu. W Turnieju brało udział 38 zawodników w trzech kategoriach wiekowych. Zwycięstwo w kategorii OPEN zdobył Smal Tobiasz – UKS „ SZACH” Gryfice, drugi był Wącior Maciej GKSz „SOLNY” Grzybowo, a trzecie miejsce przypadło Julii Antoniak z GKSz „SOLNY” Grzybowo.
W kategorii do lat 14-tu I miejsce zdobyła Aleksandra Trębowiedzka-Wysota – HETMAN Politechnika Koszalińska, II miejsce Piotr Kossowski – HETMAN Politechnika Koszalińska,
III miejsce Wojciech Wązio GKSz „SOLNY” Grzybowo.
W kategorii do lat 10-ciu I miejsce Paweł Kossowski – OPP „NEPTUN” Kołobrzeg, II miejsce zajęła Agata Mycio OPP „NEPTUN” Kołobrzeg, III miejsce Patryk Wolaniecki - AZS HETMAN Koszalin.
Wszyscy zawodnicy otrzymali nagrody ufundowane ze środków promocji powiatu, a zwycięzcy w poszczególnych kategoriach statuetki Starosty Kołobrzeskiego.


TURNIEJ DRUŻYNOWY W SZCHACH SZYBKICH O MISTRZOSTWO GMIN WOJEWÓDZTWA ZACHODNIOPOMORSKIEGODnia 28.02.2015 w Charzynie odbył się Turniej Drużynowy w Szachach Szybkich o Mistrzostwo woj. Zachodniopomorskiego. Pierwsze miejsce zajęła drużyna gospodarzy uzyskując 16 punktów, drugie miejsce zajęła drużyna UKS OPP Powiat Kołobrzeski, reprezentująca Gminę Kołobrzeg uzyskując 16 punktów a o kolejności miejsc na podium zdecydowało 0,5 punktu punktacji indywidualnej. W drużynie UKS OPP wystąpił najstarszy czynny zawodnik województwa zachodniopomorskiego Mikołaj Jaroszewicz 85 lat. Turniej sędziował  sędzia klasy państwowej Tomasz Kamieniecki. Trzecie miejsce zajęła Gmina Świnoujście 12 punktów.

Na poszczególnych szachownicach zwyciężyli;
I szachownica seniora pow. 65 lat Hryb Michał – Charzyno 7 pkt
II szachownica  Bręgoszewski Leon – Kołobrzeg 7,5 pkt
III szachownica Styliński Piotr – Kołobrzeg 8,5 pkt
IV szachownica Kwiatkowski Jan – Świnoujście 8,5 pkt

Wszystkim zwycięzcom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów

IV TURNIEJ SZACHOWY „ZŁOTY GONIEC Z GOŚCINA” B


W dniu 1.06.2013 r. w Gościnie nasi zawodnicy z sekcji szachowej Ogniska Pracy Pozaszkolnej na turnieju zdobyli wysokie lokaty. W kategorii do lat 7, II miejsce zajął SZYMON LAMPA. W kategorii do lat 8, II miejsce PAWEŁ KOSSOWSKI. W kategorii do lat 10 II miejsce Piotr Kossowski, IV miejsce Kamil Uglis, XII miejsce Tomasz Foryś. W kategorii seniorzy III miejsce zajął Witold Kossowski.


        
                                                                                                                             Wszystkim serdecznie gratulujemy.

Krzysztof Kabaciński  z OPP „Neptun” Kołobrzeg Brązowym Medalistą  Indywidualnego Pucharu Polski Młodzików DO LAT 8 W  SZACHACH

W Szczyrku  w dniach 29. 04-03.05.2012 odbył się  Puchar Polski Młodzików do lat 8 w  szachach. Dwóch młodych szachistów z Ogniska Pracy Pozaszkolnej w Kołobrzegu – Krzysztof Kabaciński i Kossowski Paweł w ciągu czterech dni systemem szwajcarskim na dystansie 9 rund po 60 minut na zawodnika na rozegranie partii, walczyło w gronie 94      przedszkolaków z całej Polski o medale.
Ostatecznie zwyciężył Suder Jakub z Myślenic, drugi był Baum Jonasz z Warszawy i trzeci nasz Krzysztof  Kabaciński. Paweł Kossowski zajął 26 lokatę.
Jest to niewątpliwie ogromny sukces – gratulacje dla rodziców i trenera Leona Brągoszewskiego.


"Myśl Trzeźwo'' Turniej Szachowy

Wsobotę 29 października 2011r. w Siedzibie Ogniska Pracy Pozaszkolnej przy ul. Mazowieckiej 1 w Kołobrzegu odbył się rozgrywany cyklicznie  turniej szachowy pod hasłem: ''Myśl Trzeźwo''.
Turniej zorganizowało Ognisko Pracy Pozaszkolnej w ramach realizacji  Miejskiego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Kołobrzegu.  W Turnieju udział wzięło 38 zawodników. Partie rozgrywane były na dystansie 9 rund - kojarzenie systemem szwajcarskim po 15  minut na zawodnika.

Najlepsi w klasyfikacji ''Open'':
1) Duszkiewicz Marek GKS Solny Grzybowo
2) Luty Mariusz UKS Refleks Gościno
3) Kupiak Sylwester Gens Kołobrzeg

Najlepsi w klasyfikacji do lat 14:
1) Kowalski Maciej GKS Solny Grzybowo
2) Wącior Maciej GKS Solny Grzybowo
3) Antolak Julia GKS Solny Grzybowo

Najlepsi w klasyfikacji do lat 10:
1) Kubiak Jakub UKS Szach Gryfice
2) Makszewski Maciej GKS Solny Grzybowo
3) Rogala Miłosz GKS Solny Grzybowo

Oprócz statuetek i dyplomów dla zwycięzców wszyscy uczestnicy turnieju otrzymali nagrody rzeczowe ufundowane ze środków w ramach realizacji  Miejskiego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Kołobrzegu.VIII GRAND PRIX  POWIATU KOŁOBRZESKIEGO W SZACHACH

W sobotę 3.12.2011r   Ognisko Pracy Pozaszkolnej w  Kołobrzegu zorganizowało VIII GRAND PRIX POWIATU KOŁOBRZESKIEGO W SZACHACH pod patronatem Starosty Kołobrzeskiego. W imprezie brało udział 28 zawodników. Partie rozgrywane były na dystansie dziewięciu rund, kojarzenie systemem szwajcarskim, po 15 minut na zawodnika.
W kategorii do lat 14-tu  I miejsce zdobył Smal Tobiasz,
                   II miejsce - Lebiedowicz Borys
                   III miejsce - Kowalski Maciej
W kategorii do lat 10-ciu   I miejsce Tarkowski Kacper
                                          II miejsce Kubiak Jakub
                                          III miejsce Rogala Miłosz
Najstarszym zawodnikiem GRAND PRIX był pan Borkowski Helmut, a najmłodszym Kossowski Paweł.
Wszyscy uczestnicy GRAND PRIX otrzymali nagrody rzeczowe,  ufundowane w ramach promocji Powiatu Kołobrzeskiego, które wręczał pan Vice-starosta Mirosław Tessikowski.
W trakcie zawodów odwiedziła nas telewizja kablowa  i nakręciła krótki reportaż.

„Bić albo Być. Wypoczywam, uczę się tworzę”.

Pod tym hasłem w niedzielę 2 grudnia 2007r. w Zespole Szkół w Siemyślu odbył się
VI Turniej Szachowy z cyklu Grand Prix Powiatu Kołobrzeskiego.
W zawodach startowało ponad 30 zawodników z Powiatu Kołobrzeskiego w tym
z Gminy Siemyśl. Grano na dystansie 9 rund po 15 minut na zawodnika.
Dzieci i młodzież mogła sprawdzić swoje umiejętności w rywalizacji na arenie
powiatowej a jednocześnie aktywnie i miło spędzić  wolny czas.

Klasyfikacja końcowa:
Kategoria junior- I miejsce  Tofil Borys
                              II miejsce Gabryjałowicz Jakub
                              III miejsce Antolak Julia
                              IV miejsce Kreft Kamil
                              V miejsce Urban Krzysztof
                              VI miejsce Włodarczyk Dawid
Kategoria open – I miejsce  Tofil Borys
                             II miejsce Bręgoszewski Leon
                             III miejsce Gabryjałowicz Jakub
Impreza dofinansowana została w ramach realizacji  rządowego programu,
edukacyjno – profilaktyczno – wychowawczego„ Zero tolerancji dla przemocy w Szkole”

Dodatkowo nagrody ufundowali:
Wójt Gminy Siemyśl
Ognisko Pracy Pozaszkolnej


ARCYMISTRZ W KOŁOBRZEGU


W dniu 20.10.2012 r. w ośrodku „Verano” , na zaproszenie UKS OPP sekcji Szachowej „Neptun” Powiat Kołobrzeski, odwiedził nasze miasto najwybitniejszy Polski arcymistrz szachowy Włodzimierz Schmidt, który posiada tytuł trenera międzynarodowego. Włodzimierz Schmidt spotkał się z wychowankami  sekcji szachowej OPP Powiat Kołobrzeski, opowiadał o swojej dotychczasowej karierze szachowej i trenerskiej, pogratulował osiągnięć wychowankom, przeprowadził szkolenie, wskazał kierunki dalszej pracy oraz rozegrał symultanę szachową.


TURNIEJ SZACHOWY „MYŚL TRZEŹWO”


W sobotę 03 listopada 2012 r. w Siedzibie Ogniska Pracy Pozaszkolnej
przy ul. Mazowieckiej 1 w Kołobrzegu rozegrano Turniej szachowy pod hasłem: ''Myśl Trzeźwo''. Organizowany w ramach Miejskiego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych. W Turnieju udział wzięło 48 zawodników. Partie rozgrywane były na dystansie 9 rund , kojarzenie systemem szwajcarskim po 15  minut na zawodnika.

Najlepsi w klasyfikacji ''Open'':
1) Wącior  Maciej GKSz Solny Grzybowo
2) Kowalski Maciej GKSz Solny Grzybowo
3) Kozak Michał Kołobrzeg


Najlepsi w klasyfikacji do lat 14:
1) Wącior  Maciej GKSz Solny Grzybowo
2) Styliński Piotr GKSz Solny Grzybowo
3) Antolak Julia GKSz Solny Grzybowo


Najlepsi w klasyfikacji do lat 10:
1) Hołowczyc Daniel UKS Refleks Gościno
2) Łuczak Filip Pałac Młodzieży Koszalin
3) Ciesielska Małgorzata GKSz Solny Grzybowo


Wszyscy uczestnicy turnieju otrzymali nagrody rzeczowe.


Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego