Aktualności - OPP

OPP
Przejdź do treści

Aktualności

Sekcje > Szachy


Sekcja szachowa OPP UKS Neptun KołobrzegNauczyciel sekcji: inż. Leon Bręgoszewski
- sędzia klasy I państwowej
- kat. I

Kontakt: tel.: 603-389-070

Zajęcia odbywają się w siedzibie OPP Kołobrzeg ul. Mazowiecka 1

od wtorku do czwartku: 16.00 – 18.15

Juniorzy walczyli w szachach

W dniu 23 listopada 2019r. odbył się Turniej Szachowy Juniorów o Puchar Dyrektora Ogniska Pracy Pozaszkolnej. Turniej zorganizowany przez UKS OPP Powiat Kołobrzeski, sekcję szachową „Neptun” i Ognisko Pracy Pozaszkolnej w Kołobrzegu. W turnieju w którym walczyli Juniorzy z Powiatu Kołobrzeskiego rozegrany był systemem szwajcarskim na dystansie siedmiu rund.
Klasyfikacja końcowa:
I miejsce Hanna Arabas Solny Grzybowo.
II miejsce wywalczył Cirin Wojciech Solny Grzybowo.
III miejsce Byszewska Hanna UKS OPP Neptun Kołobrzeg
IV miejsce Nitkowski Adam UKS OPP Neptun Kołobrzeg
V miejsce Byszewska Julia UKS OPP Neptun Kołobrzeg.

Zwycięzcy otrzymali puchary, a wszyscy uczestnicy otrzymali nagrody rzeczowe.
W dniu 7 grudnia /sobota/ o godzinie 10 odbędzie się Mikołajkowy turniej szachowy już dla wszystkich chętnych na który serdecznie zapraszamy.


Najlepsi w województwie.

W dniu 07.12.2018 odbyły się Mistrzostwa Szkół Podstawowych  województwa zachodniopomorskiego. Wychowankowie UKS OPP "Neptun" Kołobrzeg reprezentujący szkołę nr 8 wywalczyli I miejsce. Na poszczególnych szachownicach spotkania rozegrali;
I szachownica: Szymon Lampa,
II szachownica Julia Byszewska,
III szachownica Mikołaj Szydłowski,
IV szachownica Hanna Byszewska.

Gratulujemy Drużynie.


Mikołajkowy Turniej Szachowy

W dniu 08.12.2018 w Ognisku Pracy Pozaszkolnej odbył się jak co roku Mikołajkowy Turniej Szachowy. Turniej rozegrano systemem szwajcarskim na dystansie 9 rund, tempo 15 min. na zawodnika. W świątecznej atmosferze młodzi zawodnicy mogli skonfrontować swoje umiejętności. W poszczególnych kategoriach zwyciężyli:

Kategoria do lat14
Kossowski Paweł "Gryf" Szczecin
Kuczyński Michał "Solny" Grzybowo
Lampa Szymon UKS OPP "Neptun" Kołobrzeg

Kategoria do lat 10
Bochniak Franciszek "Hetman" Koszalin
Hanna Byszewska UKS OPP "Neptun" Kołobrzeg
Julia Byszewska  UKS OPP "Neptun" Kołobrzeg

kategoria OPEN
Leon Bręgoszewski 8 pkt. UKS OPP "Neptun" Kołobrzeg
Bochniak Franciszek 8 pkt. "Hetman" Koszalin
Kossowski Paweł 7 pkt. "Gryf" Szczecin

Wszyscy uczestnicy turnieju z rąk Mikołaja otrzymali nagrody i upominki a zwycięscy w poszczególnych kategoriach dodatkowo puchary i dyplomy. Nagrody zakupiono ze środków w ramach dotacji Gminy Miasto Kołobrzeg.

Turniej szachowy "Myśl trzeźwo"

W dniu 30.09.2018 w Ognisku Pracy Pozaszkolnej odbył się  Turniej szachowy w szachach szybkich pod nazwą "MYŚL TRZEŹWO". Turniej Finansowany był ze środków pozyskanych z budżetu miasta Kołobrzeg w ramach Miejskiego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych. Wystartowało 29 zawodników, podzielonych na 3 kategorie wiekowe.
W kategorii do lat 10-ciu zwyciężył Śliz Karol  KSz HETMAN Koszalin, drugie miejsce zajęła Julia Byszewska UKS OPP Kołobrzeg, trzecie miejsce Hanna Byszewska. W kategorii do lat 14-tu zwyciężył Drzewiecki Miłosz. W kategorii open zwyciężył Piotr Styliński 9 pkt  drugie miejsce Kupiak Sylwester 7 pkt , trzecie miejsce Ciesielski Jan 6,5 pkt.


BLIŹNIACZKI Z JEDNYM MEDALEM

Miło nam poinformować, że Byszewska Julia podopieczna Leona Bręgoszewskiego - wychowanka sekcji szachowej „Neptun” Ogniska Pracy Pozaszkolnej w Kołobrzegu zdobyła srebrny medal w Wojewódzkiej Olimpiadzie Młodzieży w kategorii dziewcząt do lat 10. Natomiast Hanna bliźniacza siostra Julii w tych samych mistrzostwach zajęła V miejsce. Mistrzostwa odbyły się w dniu 23 czerwca w Łazach. Siostry już od czterech lat pod okiem instruktora Leona Bręgoszewskiego uczestniczą w zajęciach szachowych Ogniska Pracy Pozaszkolnej.


MIKOŁAJKOWY SZACH I MAT

W dniu 10 grudnia sekcja szachowa „NEPTUN” UKS OPP POWIAT KOŁOBRZESKI zorganizowała Turniej Mikołajkowy w szachach aktywnych. W turnieju wystartowało 29 zawodników z Kołobrzegu i Powiatu Kołobrzeskiego,  a także ze Szczecina, Koszalina, Prudnika, Karlina i Trzebiatowa. W kategorii open zwyciężyła Aleksandra Trembowiecka – Wysota z Koszalina, przed Robertem Ziębą reprezentantem Prudnika i Janem Ciesielskim z UKS OPP Kołobrzeg. W kategorii do lat 10 zwyciężyła Hanna Byszewska UKS OPP Kołobrzeg. Natomiast w kategorii do lat 14 zwyciężczynią okazała się Jagoda Bieńko reprezentantka AKSz HETMAN – Politechnika Koszalińska. Najstarszym zawodnikiem turnieju był pan Helmut Borkowski – 74 lata zaś najmłodszym uczestnikiem sześciu letni Oliwier Zieliński z UKS OPP. Zgodnie z turniejową tradycją nagrody rzeczowe oraz słodycze wręczał w asyście Śnieżynek turniejowy Mikołaj. Dobry duchem turnieju był niestrudzony propagator szachów w naszym regionie instruktor UKS OPP pan Leon Bręgoszewski.


Turniej Szachowy o Puchar Starosty Kołobrzeskiego

W niedzielę 26.11.2017r. odbył się cyklicznie organizowany przez Ognisko Pracy Pozaszkolnej, oraz UKS OPP Powiat Kołobrzeski sekcję szachową „Neptun” - Turniej Szachowy o Puchar Starosty Kołobrzeskiego. Turniej w którym walczyło 31 zawodników, rozegrany został systemem szwajcarskim 9 rund po 13’ + 3” minuty na zawodnika. Wszyscy uczestnicy otrzymali nagrody ufundowane ze środków w ramach promocji Powiatu Kołobrzeskiego, które wręczał osobiście Starosta Kołobrzeski - Pan Tomasz Tamborski.
Klasyfikacja końcowa:
W Kategorii open zwyciężył Grzesik Gracjan - 12 letni zawodnik z klubu AKSz Hetman-Politechnika Koszalińska Koszalin – 8.5 pkt.
  • - II miejsce zajął Styliński Piotr   UKS OPP Powiat Kołobrzeski „Neptun” Kołobrzeg – 7 pkt.
  • - III Ciesielski Jan UKS OPP Powiat Kołobrzeski „Neptun” Kołobrzeg– 6.5 pkt.
  • - IV miejsce Kupiak Sylwester z Kołobrzegu – 6 pkt.
  • - V miejsce Kosowski Paweł KSz „Gryf Szczecin”
  • - VI miejsce Majewski Krzysztof AKSz Hetman PolitechnikaKoszalińska – 5.5 pkt.
W kategorii do lat 14 zwyciężył Majewski Krzysztof AKSz Hetman
    Politechnika Koszalińska – 5.5 pkt.
W kategorii do lat 10 zwyciężyła Grzesik Nikola z AKSz Hetman
    Politechnika Koszalińska – 5.5 pkt.
II miejsce Byszewska Hanna UKS OPP Powiat Kołobrzeski „Neptun”
     Kołobrzeg 4.5 pkt
W kategorii do lat 8 zwyciężył Kaczkowski Wojciech UKS OPP Powiat  
    Kołobrzeski „Neptun” Kołobrzeg – 4 pkt.
Wyróżnienie otrzymał także najmłodszy 6 letni zawodnik UKS OPP Powiat Kołobrzeski „Neptun” Kołobrzeg - Zieliński Oliwier.

Gratulujemy !

Mikołajkowy Turniej Szachowy o Puchar Starosty Kołobrzeskiego

W niedzielę 04.12.2016r. odbył się cyklicznie organizowany przez Ognisko Pracy Pozaszkolnej, oraz UKS OPP Powiat Kołobrzeski sekcję szachową „Neptun” - Mikołajkowy Turniej Szachowy o Puchar Starosty Kołobrzeskiego. W turnieju w którym walczyło 24 zawodników, rozegrany został systemem szwajcarskim 9 rund po 15 minut na zawodnika. Kategorię open zdominowali zawodnicy klubu AKSz Hetman-Politechnika Koszalińska Koszalin, którzy zajęli 4 pierwsze miejsca.
Zwyciężył Wojciech Januszkiewicz - 9pkt,
- II miejsce zajęła Aleksandra Trembowiecka – Wysota - 6,5pkt
- III Marek Kwiatkowski – 6pkt.
W kategorii juniorów do lat 14 –
- I miejsce Paweł Kossowski KSz Gryf Szczecin
- II  drugie miejsce zajęła Jagoda Bieńko AKSz Hetman-Politechnika Koszalińska Koszalin
- III miejsce Alan Kulczyński z Kołobrzegu.
Wśród najmłodszych uczestników wygrał Miłosz Drzewiecki reprezentant UKS Refleks Gościno przed Aleksandrą Załóg AKSz Hetman-Politechnika Koszalińska, natomiast Szymon Lampa z UKS OPP „Hetman”  Kołobrzeg zajął trzecie miejsce. Wszyscy uczestnicy otrzymali nagrody ufundowane ze środków w ramach promocji Powiatu Kołobrzeskiego, które wręczał osobiście w asyście Mikołaja  Starosta Kołobrzeski - Pan Tomasz Tamborski.


Turniej Szachowy w Gościnie

W dniu 28 listopada w Gimnazjum w Gościnie odbył się turniej szachowy o randze Mistrzostw Szkoły organizowany w ramach promocji tej dyscypliny sportu w powiecie kołobrzeskim - przez Ognisko Pracy Pozaszkolnej oraz UKS OPP Powiat Kołobrzeski sekcję szachową „Neptun”. Turniej rozgrany został systemem szwajcarskim na dystansie pięciu rund.
Zwyciężyła Weronika Filipczak z dorobkiem 4 punktów, drugie miejsce zajął Mateusz Adamczak także cztery punkty a trzeci był Filip Nowak 3 punkty.
Sędzią głównym turnieju był instruktor sekcjii szachowej „ Neptun” Ogniska Pracy Pozaszkolnej w Kołobrzegu - Pan Leon Bręgoszewski.
Zwycięzcy otrzymali medale, oraz nagrody i dodatkowo każdy uczestnik pamiątkowe dyplomy ufundowane przez Dyrektora Gimnazjum mgr Dariusza Bajko.

Gratulujemy zwycięzcom.  
Drużynowy Sukces Szachistów UKS  OPP Powiat Kołobrzeski

Podczas odbywających się w dniach 28-30 października Mistrzostwach Polski Domów Kultury w Bydgoszczy, nasza drużyna UKS OPP Powiat Kołobrzeski zdobyła srebrny medal w kategorii open.
Drużyna składała się z dwóch zawodników i trenera.
Nasz klub reprezentowali – Leon Brągoszewski – trener
                                             Ciesielski Jan – junior do lat 16
                                             Styliński Piotr – junior do lat 18
W mistrzostwach, które rozgrywane były systemem szwajcarskim wzięło udział 16 drużyn z całej Polski. Każdy zawodnik rozegrał 5 spotkań. Klasyfikacja końcowa:
1 miejsce MUKS MDK Śródmieście Wrocław
2 miejsce UKS OPP Powiat Kołobrzeski
3 miejsce UKS MDK Gdynia
4 miejsce ŻTMS Baszta Żnin
5 miejsce MOK Chrobry Gniezno
6 miejsce UKSZ Skoczek Choszczno
Dodatkowo nasi zawodnicy indywidualnie uplasowali się na czele turnieju -  Ciesielski Jan zajął pierwsze miejsce wśród juniorów do lat 16 Styliński Piotr zajął drugie miejsce wśród juniorów do lat 18
W najbliższym czasie Ciesielski Jan wyjeżdża do Szczyrku na półfinał Mistrzostw Polski Juniorów do lat 16 – życzymy sukcesów.


Sukcesy kołobrzeskich szachistów.

25 czerwca w Łazach koło Koszalina odbyła się Wojewódzka Olimpiada Młodzieży w szachach. UKS OPP Powiat Kołobrzeski reprezentowały dwie zawodniczki, siostry Julia i Hanna Byszewskie. W klasyfikacji juniorek do lat 8  Hanna Byszewska zajęła  I miejsce a Julia  II miejsce. Na III miejscu uplasowała się Arabas Hanna reprezentantka GKS Solny Grzybowo. W dniach 26.06 – 05.07.  w Łazach odbył się XII Międzynarodowy Festiwal Szachowy „Perła Bałtyku”. Startowało w nim 372 zawodników reprezentujących 10 państw. Wśród których, byli między innymi przedstawiciele Meksyku i Mongolii. Zawodnicy byli podzieleni na cztery grupy turniejowe. Reprezentanci UKS OPP „Neptun” startowali w trzech grupach. W grupie I , w której grali arcymistrzowie zwyciężył GM Stupak Kirill z Białorusi – 7,5 pkt., II miejsce zajął reprezentant KSz Hetman Katowice IM Jarmuła Łukasz -7 pkt. III miejsce zajął GM Shishkin Vadim z Ukrainy 6,5 pkt. W grupie B startował Styliński Piotr reprezentant UKS OPP „Neptun”, który z wynikiem 5,5 pkt. zajął 23 miejsce. W tej grupie zwyciężył Bartoszewicz Marcin z Augustowa 7,5 punkta , II miejsce Januszkiewicz Wojciech AKSz Hetman-Politechnika Koszalińska 7,5 pkt. III miejsce Klara Czapiewska AKSz Hetman-Politechnika Koszalińska 7 pkt. W grupie C zwyciężył Kozłowski Andrzej z Białegostoku 8 pkt , II miejsce Tylenda Krzysztof  KSz Juvenia Hańcza Suwałki 7,5pkt a III miejsce zajęła Trembowiecka-Wysota Aleksandra  AKSz Hetman-Politechnika Koszalińska 7pkt. Reprezentanci UKS OPP „Neptun” Ciesielski Jan zajął V miejsce 6,5 pkt. a VIII Brągoszewski Leon z tym samym wynikiem. Startujące w grupie D do lat 10  siostry Byszewskie – Julia i Hanna zajęły 41 i 42 miejsce, jednocześnie obie uzyskały III kategorie szachowe.

Życzymy powodzenia i dalszych sukcesów w Mistrzostwach Polski.


Popularyzujemy szachy w Powiecie Kołobrzeskim”

W ramach cyklu „ Popularyzujemy szachy w Powiecie Kołobrzeskim”  Ognisko Pracy Pozaszkolnej, oraz UKS OPP Powiat Kołobrzeski sekcja szachowa „Neptun” w dniu 14 listopada zorganizowało w Zespole Szkół we Wrzosowie turniej szachowy. Przed rozpoczęciem turnieju, Leon Brągoszewski -  instruktor sekcji szachowy  przeprowadził małe szkolenie odkrywające tylko małą cząstkę tajników gry w szachy, oraz zachęcał do uprawiania tej dyscypliny sportu. Liczne grono uczestników świadczy o rosnącym zainteresowaniu tą, przecież nie najłatwiejszą z gier.
W kategorii uczniów gimnazjum zwyciężył Hubert Humienniak, drugie miejsce zajął Dawid Purzyna a trzecie Maciej Stępień.
W kategorii uczniów szkoły podstawowej pierwsze miejsce zajął Maciej Korbowiak, drugie miejsce zajęła Zuzanna Dopart, a trzecie Nikola Olejniczak.
Mamy nadzieję, że uczestnicy turnieju będą chcieli rozwijać swoje umiejętności szachowe w sekcji szachowej „Neptun”  Ogniska Pracy Pozaszkolnej Powiat Kołobrzeski, gdyż właśnie nasz klub jest najbardziej aktywny w popularyzowaniu szachów w powiecie kołobrzeskim.
Podziękowania dla Dyrektora Szkoły – Waldemara Pankiewicza za pomoc w organizacji i ufundowanie nagród w zawodach. Kolejny turniej odbędzie się w zespole szkół w Gościnie.
Kołobrzeg 2021
Ognisko Pracy Pozaszkolnej
78-100 Kołobrzeg
ul. Mazowiecka 1
tel: 94 722 05 12
E-mail: opp@kolobrzeg.powiat.pl
Wróć do spisu treści