Wydarzenia siatkarskie 2019 - OPP

OPP
Przejdź do treści

Wydarzenia siatkarskie 2019

UKS
KOŁOBRZESKI FESTIWAL MINI SIATKÓWKI

W miniony weekend na hali sportowej Szkoły Podstawowej nr 6 w Kołobrzegu zainaugurowany został I KOŁOBRZESKI FESTIWAL MINI SIATKÓWKI. Jest to połączenie dwóch turniejów w kategorii czwórek chłopców i dziewcząt, które rozgrywane są dwa weekendy z rzędu. Jako pierwsi do rywalizacji stanęli chłopcy. W turnieju wzięło udział 21 zespołów z całej Polski. W trzydniowej rywalizacji rozegranych zostało łącznie ok. 80 spotkań, a więc była to spora dawka sportowa dla wszystkich uczestników. Oprócz rywalizacji sportowej organizatorzy zapewnili również wiele innych form rozrywki takich jak zumba, przeciąganie liny z klubem Nord Taurus Kołobrzeg oraz darmowy basen dla wszystkich siatkarzy. W sobotę wieczorem został rozegrany również Mecz Wschodzących Gwiazd – z każdego zespołu trenerzy wyznaczyli najlepszych zawodników, których podzielono na dwa zespoły sześcioosobowe: KADRA ZACHODNIOPOMORSKIEGO oraz KADRA ,,RESZTY ŚWIATA”. Spotkanie było bardzo emocjonujące i przeprowadzone z pełnym ceremoniałem i komentarzem w stylu meczów ekstraklasy siatkarskiej. Kołobrzeski Festiwal Mini Siatkówki rozgrywany jest pod patronatami: Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego p. Olgierda Geblewicza, Członka Zarządu Województwa Zachodniopomorskiego Pani Anny Bańkowskiej, Starosty Powiatu Kołobrzeskiego Pana Tomasza Tamborskiego oraz Prezydenta Miasta Kołobrzeg Pani Anny Mieczkowskiej. Organizatorami festiwalu są: UKS OPP POWIAT KOŁOBREZSKI, SZKOŁA PODSTAWOWA NR 6 W KOŁOBRZEGU przy wsparciu Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Kołobrzegu oraz Stowarzyszenia Przyjaciele Ogniska Pracy Pozaszkolnej. Zapraszamy na drugą część rywalizacji od piątku 6 grudnia do niedzieli 8 grudnia – tym razem zaprezentują się dziewczęta.

Ostateczna klasyfikacja na zdjęciu.

ZAPRASZAMY NA MECZ!

UKS OPP Powiat Kołobrzeski zaprasza na  mecz w ramach Ligi Wojewódzkiej Juniorek, który odbędzie się w dniu 11.12.2019r ( środa ) : pomiędzy: UKS OPP Powiat Kołobrzeski – MKS Koszalin
Mecz odbędzie się o godzinie 17.30 w Hali Sportowej Ogniska Pracy Pozaszkolnej przy ulicy Mazowieckiej 1 w Kołobrzegu.

Wszystkich kibiców serdecznie zapraszamy !

MŁODZICY OPP W I LIDZE!

W przyszłą sobotę 23.11.2019 zespół młodzików UKS OPP POWIAT KOŁOBRZESKI pod wodzą Dariusza Cholki oraz Roberta Szpaka rywalizować będzie w pierwszym tegorocznym turnieju w ramach ligi wojewódzkiej. Kołobrzescy siatkarze po zwycięstwie 2:0 w meczu rozstawieniowym z UKS OLIMPIJCZYK DRAWSKO POMORSKIE wywalczyli awans do I ligi i możliwość rywalizacji z czołowymi drużynami z naszego województwa. Dobry początek ligi jest dobrym prognostykiem dla tego zespołu stowrzonego z debiutantów w rozgrywkach Zachodniopomorskiego Związku Piłki Siatkowej. Zdecydowana większość zespołu to również zawodnicy, którzy są pierwszym rocznikiem w kategorii młodzików. Młodzi siatkarze podczas sobotniego turnieju rywalizować będą z zespołami: SMS POLICE, DELFIN DARŁOWO oraz UKS BRONEK II KOSZALIN.

Życzymy powodzenia !


Udany początek sezonu MŁODZICZEK

Dnia 9.11.2019 rozegraliśmy pierwsze mecze w Wojewódzkiej Lidze MŁODZICZEK ZZPS, które odbyły się w hali sportowej Szkoły Podstawowej nr 6 w Kołobrzegu. Po zaciętym i wyrównanym meczu z MKS KOSZALIN wygrywamy całe spotkanie 2 : 1 (19-25 ; 26-24 ; 18-16).
Kolejny mecz zagraliśmy z SMS SP3 Plas Gryfice, w którym kołobrzeżanki od początku decydowały o wyniku spotkania, wygrywając 2 : 0 (25-17 ; 25-20).

Brawo dziewczyny!!!

Inauguracja Sezonu Siatkarskiego

W minioną niedzielę najstarsze zawodniczki UKS OPP Powiat Kołobrzeski rozpoczęły sezon w kategorii juniorek. Swój pierwszy mecz rozegrały we własnej hali z zespołem z Czaplinka. Niestety po trwającym ponad dwie godziny spotkaniu uległy 2-3. Mecz stał na wysokim poziomie, a kibice którzy licznie zapełnili halę przy ulicy Mazowieckiej mieli okazję oklaskiwać wiele znakomitych akcji. W tym roku kołobrzeżanki celują w awans do finału wojewódzkiego i w kolejnym meczu w Koszalinie będą chciały zdobyć już komplet punktów. Oprócz występów w lidze juniorek podopieczne Krzysztofa Ośliślok w tym sezonie wystąpią również w rozgrywkach III ligowych. Będzie to ich pierwsza styczność z dorosłą siatkówką i mamy nadzieję, że nie ostatnia. Dziewczyny w niedzielnym spotkaniu wystąpiły w następującym składzie:
Oliwia Michalak – kapitan, Maja Mielczarek, Julia Chorchos, Magdalena Kwiecień, Julia Sobczak, Zuzanna Sobolewska, Julia Malinowska, Natalia Gryń, Katarzyna Dębska, Weronika Zemanek, Anna Gutkowska, Karolina Radomska, Marcelina Dobrowolska, Marika Maciąg.


W dniach 19-20.10.2019 na sali gimnastycznej SP nr 6 w Kołobrzegu rozegrany został Ogólnopolski Turniej Piłki Siatkowej Młodzików. Głównymi organizatorami turnieju byli UKS OPP Powiat Kolobrzeski oraz Szkoła Podstawowa nr 6 im. Janusza Korczaka w Kołobrzegu. W turnieju brało udział 7 zespołów pośród których znajdowały się zespoły z naszego regionu, a także z województwa Pomorskiego oraz Wielkopolskiego. Turniej był sporą dawką emocjonujących spotkań i kolejnym etapem przygotowań zespołu młodzików UKS OPP do sezonu ligowego. Przez dwa dni odbyło się 30 spotkań, a każdy zespół rozegrał conajmniej 18, a niektórzy nawet 21 setów siatkarskich. Ostatecznie zespół gospodarzy w większości złożony z zawodników młodszego rocznika zajął 4 miejsce w turnieju. Warto zaznaczyć, że rywalizacja była bardzo wyrównana, gdyż większość setów kończyła się na przewagi i walka o zwycięstwo trwała do ostatniej piłki. Rozgrywki sportowe urozmaicone były konkursami dla zawodników oraz spotkaniami z gośćmi specjalnymi : Marcinem Nowakiem wielokrotnym reprezentantem Polski w Piłce Siatkowej i uczestnikiem Igrzysk Olimpijskich w Atlancie oraz Jarosławem Piotrowskim wielokrotnym medalista Mistrzostw Polski w Siatkówce Plażowej. Turniej odbył się dzięki wsparciu wielu firm i osób, a w szczególności: firmie STALPRO SZCZECIN.

Klasyfikacja końcowa :
1. MKS MALTA POZNAŃ
2. UKS BRONEK KOSZALIN
3. UKS OLIMPIJCZYK DRAWSKO POMORSKIE
4. UKS OPP POWIAT KOLOBRZESKI
5. UKS SUCHA NIK GDAŃSK
6. LMKS ŻAK PYRZYCE
7. SGS GOLENIÓW

ROBERT SZPAK DARIUSZ CHOLKA PIOTR BOGDANOWICZ
WOJEWÓDZKI TURNIEJ PIŁKI SIATKOWEJ MŁODZIKÓW KOŁOBRZEG 14.09.2019

W dniu 14.10.2019 na Sali Gimnastycznej Szkoły Podstawowej nr 6 w Kołobrzegu rozegrany został turniej kontrolny dla zespołów uczestniczących w wojewódzkiej lidze mlodzików. Gospodarz UKS OPP POWIAT KOŁOBRZESKI gościł dwa zespoły: UKS BRONEK KOSZALIN oraz KS STOCZNIA M&W DARŁOWO. Zespoły graly systemem ,,każdy z każdym” mecz i rewanż dwa sety bez względu na wynik. Turniej miał na celu możliwość obserwacji zawodników w perspektywie zbliżających się rozgrywek ligi wojewódzkiej młodzików. Turniej był bardzo wyrównany o czym świadczyć może, że pomimo rozgerania 12 setów zespoły z drugiego miejsca zdobyły taką samą ilość setów.

OSTATECZNA KLASYFIKACJA:
1. UKS BRONEK KOSZALIN
2. UKS OPP POWIAT KOŁOBRZESKI / KS STOCZNIA M&W DARŁOWO


Trenerzy kołobrzeskiej drużyny: Robert Szpak, Dariusz Cholka
Pierwsze przetarcia siatkarek przed sezonem rozgrywek ligowych

W dniach 21/22 września zespół młodziczki i kadetki UKS OPP Powiat Kołobrzeski wzięły udział w turnieju Gryf Cup 2019 w Szczecinie.
W turnieju młodziczek wystartowało 16 drużyn z całej Polski. W sobotę rozpoczęliśmy ciężką batalią w grupie, w której trafiliśmy na zespoły z Gdańska, Szamotuł i Kostrzyna. Po zaciętej walce przegraliśmy wszystkie spotkania 0-2. W dalszej części dnia trafiając do grupy o miejsca 9-16 rozegraliśmy jeszcze dwa spotkania z zespołami SMS PS3 GTS Plas Gryfice oraz MUKS Volley Głogów, w których od samego początku kołobrzeżanki decydowały o wyniku. Bardzo dobra gra naszego zespołu pozwoliła na zdecydowane zwycięstwa 2-0 w obu spotkaniach, i tym samym przejście do grupy walczącej o miejsca 9-12. W niedzielę dalsza passa nam sprzyjała i dziewczęta okazały się lepsze od zespołów UKS Wilki Chwaszczyno (2:0), po raz drugi MUKS Volley Głogów (2:0) oraz UKS Pomorzanie –Pogodno Szczecin (2:0). Osiągając 9 miejsce oraz summarum wygrywając 5 z 8 spotkań wyjeżdżamy pełni optymizmu na ten sezon.
Kadetki natomiast zajęły 4 miejsce w dwudniowej rywalizacji. Stoczyły zacięte pojedynki między innymi z zespołami z Szamotuł, Gdańska oraz Szczecina któremu uległy po zaciętym meczu o medal brązowy. Turniej stał na wysokim poziomie sportowym i okazał się świetnym sprawdzianem przed nadchodzącym sezonem ligowym. Dziewczyny wyjeżdżały zadowolone ze Szczecina i pełne optymizmu przed kolejnymi spotkaniami.


MIĘDZYNARODOWA PLAŻA MILENIUM 2019

W miniony weekend na obiekcie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji  w Kołobrzegu rozegrane zostało Międzynarodowe Grand Prix Kołobrzegu w Siatkówce Plażowej Mężczyzn PLAŻA MILENIUM 2019. Po zeszłorocznym sukcesie potwierdzonym pozytywną opinią Polskiego Związku Piłki Siatkowej oraz samych uczestników Miejski Ośrodek  Sportu i Rekreacji podjął się wyzwania zrealizowania turnieju o najwyższym poziomie sportowym i organizacyjnym w Polsce. Ta sztuka kolejny raz się udała, czego potwierdzeniem jest najwyższa możliwa ocena wystawiona przez komisarza Polskiego Związku Piłki Siatkowej – p. Sebastiana Michalaka. Poziom organizacyjny tego turnieju przedstawił jako wzór dla pozostałych zawodów tego typu w Polsce. Sami zawodnicy czuli się niezwykle dowartościowani przez organizatorów poprzez liczne udogodnienia zagwarantowane przez komitet organizacyjny. Jeszcze bardziej cieszy fakt, iż w drugim roku organizacji rozgrywek na poziomie Mistrzostw Polski udało się zaprosić pary zagraniczne – Serbów, Austriaków i Holendrów. Pary zagraniczne miały specjalnie przydzielonego opiekuna anglojęzycznego, który pomógł im sprawnie przebrnąć przez turniej. Pracownicy obsługi turnieju oraz wolontariusze czyli zawodnicy UKS OPP POWIAT KOŁOBRZESKI zadbali o to, iż każdy szczegół i bardzo sprawne przeprowadzenie tak prestiżowego turnieju.
Zawody rozpoczęły się w piątek w których do walki o 8 miejsc w turnieju głównym stanęło 16 par.  Organizatorzy skorzystali z prawa do przyznania tak zwanej ,,dzikiej karty”, która przypadła zwycięzcom ubiegłorocznej PLAŻY MILENIUM 2018 – parze braci Krzysztof Baran i Patryk Baran. Pozostałych siedem miejsc w turnieju głównym przypadło zawodnikom rozstawionym z punktacji Polskiego Związku Piłki Siatkowej. Poziom sportowy całego turnieju był na bardzo wysokim poziomie o czym świadczyć może fakt, iż z trzech par zagranicznych zgłoszonych w eliminacjach do turnieju głównego udało się awansować tylko utytułowanym Serbom. Turniej główny rozgrywany był w od soboty do niedzieli i wyłonił do ostatecznej rywalizacji najlepsze cztery pary. Spotkania półfinałowe były niezwykle zacięte, a w jednym z nich do wyłonienia finalisty niezbędny okazał się być tiebreak. Ostatecznie w meczu o 3 miejsce rywalizowały pary: Maciej Kałuża/ Paweł Lewandowski oraz Adrian Białecki / Jakub Zdybek. Brązowi medaliści ostatecznie zwyciężyli po ciężkim boju w kolejnym turniejowym tiebreaku, a była to para Adrian Białecki oraz Jakub Zdybek. Tak zwany ,,mały finał” rozgrzał licznie zgromadzoną publiczność na tyle, iż z niecierpliwością oczekiwaliśmy meczu zespołów rywalizujących o zwycięstwo w turnieju. Starcie finałowe było spotkaniem międzynarodowym w którym para serbska Milos Milic / Djordje Klasnic podejmowała polskich reprezentantów parę braci Andrys/Andrys (Roman i Adam). Pierwszy set był pokazem mocy zagranicznych gości i po bardzo dobrej grze to właśnie oni zwyciężyli tę partię. Drugi set to z kolei zdecydowana odpowiedź Andrys Team i doprowadzenie do kolejnego turniejowego tiebreaku. Niestety podczas końcowej akcji seta drugiego Milos Milic doznał kontuzji i nie wiadomo było czy będzie w stanie podjąć się dalszej rywalizacji. Ostatecznie zawodnik z grymasem na twarzy wznowił grę, za co został nagrodzony gromkimi brawami od publiczności. Trzeci set to jednak konsekwentna gra doświadczonej polskiej pary i w końcowym rozrachunku zwycięstwo na PLAŻY MILENIUM 2019. Najlepsze cztery pary turnieju nagradzane były przez: Jacka Banasiaka ( Dyrektor MOSiR ), Romualda Kociubę ( Naczelnik Wydziału Edukacji, Sportu i Kultury ), Kamil Barwinek ( Przewodniczący Komisji Sportu Radnych Rady Miasta Kołobrzeg ), Mieczysław Szpak ( Dyrektor Ogniska Pracy Pozaszkolnej w Kołobrzegu ) oraz Kamila Puzio ( współwłaściciel firmy BALTIC BUS ).

Miejski Ośrodek Sportu  i Rekreacji w Kołobrzegu pragnie serdecznie podziękować :
partnerom turnieju:
Polski Związek Piłki Siatkowej, Urząd Miasta Kołobrzeg, Starostwo Powiatowe, Urząd Marszałkowski w Szczecinie oraz UKS OPP POWIAT KOŁOBRZESKI
Sponsorom: BALTIC BUS, FANZA CETRUM WENTYLACYJNE, MASARNIA BURGERBAR KOŁOBRZEG, POMERANIA FUNPARK DYGOWO, HOTEL LAMBERT MEDICAL SPA, COLBERG, TERMEX MRÓWKA KOŁOBRZEG, JANTAR WODY MINERALNE, LOCAL LIFE, WEBNEXT AGENCJA REKLAMOWA, DOZ  - DBAM O ZDROWIE, BARKAS, OSHEE, p. BARTŁOMIEJ GOŚCNIAK, KOLASTYNA, STR8,
Oraz Pracownikom MOSiR, pracownikom obsługi turnieju, fizjoterapeutom, wolontariuszom, sędziom oraz licznie zgromadzonym na trybunach kibicom.

Ostateczna klasyfikacja turnieju:
1. Roman Andrys / Adam Andrys
2. Djordje Klasnic / Milos Milic ( SERBIA )
3. Adrian Białecki / Jakub Zdybek
4. Maciej Kałuża / Paweł Lewandowski
5-6 Filip Brandt / Janusz Prus
5-6 Bartosz Lewicki / Tomasz Maziarek
7-8 Krasiński Jan / Radzikowski Kamil
7-8 Kamil Warzocha / Michał Witkoś
9-12 Jarosław Lech / Bartłomiej Dzikowicz
9-12 Adrian Paszkowski / Robert Kozłowski
9-12 Krzysztof Baran/ Patryk Baran
9-12 Kuba Czubiński / Marcin Kapuśniak
13-16 Piotr Ilewicz / Jan Król
13-16 Tomasz Kotecki / Tomasz Jaroszczak
13-16 Mateusz Zarankiewicz / Dariusz Tkaczuk
13-16 Bartłomiej Kiernoż / Konrad Felisiak

W eliminacjach udział wzięli:
Nijeboer Thijs / Van Steenis Tom – HOLANDIA
Pascariuc Paul / Kopschar Arwin – Austria
Dawid Proskurnicki / Łukasz Szulc
Piotr Groszek / Karol Szczepanik
Paweł Kaczorowski / Błażej Szubstarski
Bartosz Kopytnik / Patryk Smyrski
Piotr Pieniążek / Hubert Stręk
Michał Szabłowicz / Bartłomiej Krzyżanowski
Wychowanek UKS OPP Powiat Kołobrzeski uczniem Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Spale

Aleksander Czachorowski jest tegorocznym absolwentem Szkoły Podstawowej nr 1 w Kołobrzegu. Wraz ze swoimi kolegami z klubu zdobył w ubiegłym sezonie aż cztery tytuły Mistrza Województwa (jeden halowy i trzy plażowe). Jednak, pomimo trwających wakacji, największy sukces nadszedł w ubiegłym tygodniu. Okazało się, że po kolejnym zgrupowaniu rekrutacyjnym, podopieczny Mariusza Rzeszotka, od września będzie kontynuował naukę w Liceum Ogólnokształcącym w SMS Spała. Jako jeden z pięciu siatkarzy plażowych w całej Polsce może poszczycić się powołaniem do tej prestiżowej, kształcącej przyszłych mistrzów i reprezentantów Polski szkoły. Jest również pierwszym kołobrzeżaninem, który tam się znalazł. Większe od tego sukcesu będą jedynie wyzwania, które staną przed wciąż czternastoletnim Olkiem. Dwa treningi dziennie na hali z całorocznymi boiskami co siatkówki plażowej i ponad 500 kilometrów dzielących go od rodzinnego domu. Jednak w zamian otrzyma możliwość trenowania pod okiem Trenerów Reprezentacji Polski, jedzenia posiłków z największymi gwiazdami polskiego sportu i marzenia o medalach na największych imprezach sportowych świata.
Warto wspomnieć, że może się okazać, że dołączy do niego również Beniamin Dubois-Placak, który również dotarł do ostatniego etapu rekrutacji do SMS Spała i czeka jeszcze na ostateczne wyniki postępowania.

Trzymamy kciuki, życzymy sukcesów i ogromnej wytrwałości.

FOT. Aleksander Czachorowski i Mariusz Rzeszotek, grający w dwóch przeciwnych drużynach, podczas zawodów siatkówki plażowej Grand Prix Kołobrzegu 2019

„ Lepszy Set niż Seta” Propozycja na wakacje !

Ognisko Pracy Pozaszkolnej wraz z  UKS OPP Powiat Kołobrzeski i pomocy MOSIR w Kołobrzegu kolejny raz zorganizowało imprezę promującą aktywny wypoczynek podczas wakacji bez alkoholu i używek. Turniej piłki siatkowej plażowej pod hasłem "Lepszy Set niż Seta" zorganizowany został w ramach realizacji Miejskiego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Kołobrzegu.
W zawodach wzięły udział pary dziewcząt , chłopców  w kategoriach wiekowych 1999-2002 , 2003 i młodsze/młodsi). Zawody odbyły się  18.06.2019  roku  , rozpoczęcie  o godzinie 11:00. Wystartowało  18 par w 4 kategoriach w których rozegrano łącznie 24 pełne mecze (do dwóch wygranych setów) - Przepisy Polskiego Związku Piłki Siatkowej Plażowej. Wszyscy uczestnicy otrzymali nagrody i upominki ufundowane ze środków w ramach realizacji projektu.
Klasyfikacja Końcowa turnieju:  
Dziewczęta  młodsze :
I  miejsce Nikola Michalak Martyna Sadowska
II miejsce  Alicja Ozorowska  Ewa Dzwolak
III  miejsce Zuzanna Mikołajewska Konstancja Zelewska
Dziewczęta starsze :
I miejsce  Julia Malinowska Nikola Stefaniak
II miejsce  Dominika Pokorska , Zuzanna Zawolska Zuzanna Pasińska
III miejsce Magdalena Kwiecień Katarzyna Dębska
Chłopcy młodsi
I  miejsce  Aleksander Czachorowski  Kamil Świątkowski
II miejsce  Jakub Ponikiewski  Beniamin Dubois Placak
III miejsce  Kacper Szmagliński Bruce Wajda
Chłopcy starsi
I miejsce  Szymon Markowski Norbert Ziębicki
II miejsce Dominik Wijas  Piotr Raszewski
III miejsce Jakub Wójcik Kacper Jakubowski
Prowadzący zawody: nauczyciel Ogniska Pracy Pozaszkolnych - Leszek Kowalewski

Złote Medale Plażowe z Jedynki

W ostatni czwartek 06.06.2019r Kołobrzeg był gospodarzem Finałów Wojewódzkich w Siatkówce Plażowej w ramach rozgrywek Igrzysk Młodzieży Szkolnej. Głównymi organizatorami był Kołobrzeski Szkolny Związek Sportowy oraz MOSiR Kołobrzeg. W głównych rolach wystąpili uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 w Kołobrzegu. Podopieczni Mariusza Rzeszotka i Krzysztofa Ośliślok zdobyli trzy medale w tym dwa z najcenniejszego kruszcu. W kategorii chłopców startowało 12 najlepszych zespołów z województwa i dwa pierwsze miejsca należały do kołobrzeżan. Złote medale zdobyli – Aleksander Czachorowski, Franciszek Dubois–Placak oraz Marcel Kuczera, natomiast srebrne – Benjamin Dubois-Placak, Jakub Ponikiewski oraz Kacper Szmagliński. W kategorii dziewcząt również wystąpiło 12 par i najlepsze były uczennice z kołobrzeskiej „Jedynki” w składzie – Nikola Stachniak, Maja Mielczarek oraz Julia Sobczak. Całe zawody zostały przeprowadzone bez najmniejszych problemów  przy wspaniałej słonecznej pogodzie, a głównym sędzią zawodów był Pan Robert Szpak.

Z poważaniem Krzysztof Ośliślok Robert Szpak

Mistrzostwa Województwa w siatkówce plażowej.

W dniach 31.05-2.06 w Kołobrzegu rozegrano Mistrzostwa Województwa w siatkówce plażowej. Siatkarze UKS OPP Powiat Kołobrzeski zaprezentowali się doskonale, zdobywając dwa tytuły Mistrzów Województwa i wiele medali. Najbardziej cieszy, że chłopcy wywalczyli aż 6 awansów do Półfinałów Mistrzostw Polski, gdzie będą reprezentować nasze miasto na arenie ogólnopolskiej.
Osiągnięcia wśród dziewcząt i chłopców:
1. Kategoria Młodzików:
   - złoty medal: Aleksander Czachorowski i Kamil Świątkowski
   - srebrny medal: Franciszek Dubois-Placak i Marcel Kuczera
2. Kategoria Kadetów:
   - złoty medal: Aleksander Czachorowski i Franciszek Dubois-Placak
   - czwarte miejsce: Beniamin Dubois-Placak i Jakub Ponikiewski
3.  Kategoria kadetka:
   - brązowy medal: Stachniak Nikola - Anna Gutkowska
4. Kategoria Juniorów:
   - brązowy medal: Szymon Markowski i Tomasz Kwaśniak  
  - czwarte miejsce: Beniamin Dubois-Placak i Jakub Ponikiewski
5.  Kategoria Młodziczka:
  - czwarte miejsce: Sadowska Martyna i Nikola michalak

Trenerzy: Leszek Kowalewski, Mariusz Rzeszotek i Krzysztof Ośliślok
Ogromny Sukces Kołobrzeskich Siatkarek

W dniu 07.05.2019r w Szczecinie uczennice Szkoły Podstawowej nr 1 w Kołobrzegu uczestniczyły w Finale Wojewódzkim Igrzysk Młodzieży Szkolnej. Po wieloetapowym systemie eliminacyjnym w którym uczestniczyło ponad 200 szkół z Naszego województwa w Szczecinie spotkały się 4 najlepsze zespoły. W ścisłym finale znalazły się szkoły z Koszalina, Polic, Kołobrzegu i Szczecina. Nasze uczennice i zarazem zawodniczki klubu UKS OPP Powiat Kołobrzeski spisały się znakomicie i po dwóch zwycięstwach z zespołami z Koszalina ( 2-1 ) i Szczecina ( 2-0 ) zmierzyły się w meczu o złoty medal z zespołem Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Policach. Podopieczne Krzysztofa Ośliślok po emocjonującym meczu uległy zespołowi z Polic ( 0-2 ) i zdobyły Srebrne Medale Igrzysk Młodzieży Szkolnej. Uczennice Szkoły Podstawowej nr 1 w Kołobrzegu wystąpiły w składzie: Nikola Stachniak      ( kapitan ), Nikola Stefaniak, Magdalena Kwiecień, Maja Mielczarek, Karolina Radomska, Julia Malinowska, Natalia Gryń, Katarzyna Dębska, Dominika Puzio, Wiktoria Ziegler, Julia Sobczak.

Gratulujemy Naszym Sreberkom!!!!

PODSUMOWANIE VII MIĘDZYNARODOWEGO TURNIEJU MINI SIATKÓWKI DZIEWCZĄT O PUCHAR MAŁGORZATY GLINKI – SZCZECIN 2019

W siódmej edycji Międzynarodowego Turnieju Mini Siatkówki Dziewcząt wzięło udział 36 zespołów w kategorii trójek i 7 w kategorii czwórek, z 6 województw oraz zaprzyjaźniony klub z Niemiec. Razem 220 zawodniczek, 30 trenerów i 30 wolontariuszy – łącznie 280 osób!!! Wnioskodawcą zadania była Fundacja Małgorzaty Glinki wraz z Partnerami : Urzędem Miasta Szczecin i UKS Pogodno SP 48 Szczecin. Organizatorami turnieju był UKS Pogodno i UKS Pomorzanie Szczecin oraz Szkoła Podstawowa nr 48 w Szczecinie. Na 2-dniowym turnieju rozegrano 309 meczy na dwóch halach: w Zespole Szkół Salezjańskich i Liceum nr XVI w Szczecinie. Turniej nie odbył by się bez hojnych sponsorów. To dzięki ich wsparciu i życzliwości zawody zorganizowano na najwyższym poziomie. A byli to: Fundacja Małgorzaty Glinki, Urząd Miasta Szczecin, Ministerstwo Sportu i Turystyki, , Fundacja Polska Siatkówka, Sklep Sportowy Aut, Dom Lekarski Centrum Medyczne, Firma Dennert, Firma Coca cola, , Rada Rodziców SP 48, Agatka Prywatka, Zespół Szkół Salezjańskich, Zachodniopomorski Związek Piłki Siatkowej, UKS Pomorzanie, UKS Pogodno, rodzice UKS Pogodno. W organizacji turnieju pomagali nam sędziowie ZZPS, zawodniczki UKS Pomorzanie Szczecin, siatkarki UKS Pogodno SP 48 Szczecin oraz niezawodni, wspaniali Rodzice z SP 48 i UKS Pogodno.
Udany udział kołobrzeskich siatkarek w VII Międzynarodowym Turnieju Mini Siatkówki Dziewcząt o Puchar Małgorzaty Glinki. Zespół UKS OPP POWIAT KOŁOBRZESKI w składzie: Aleksandra Banasiak, Konstancja Zelewska, Zuzanna Mikołajewska oraz Konstancja Jurczyga zajął XIV miejsce ulegając przeciwnikom jedynie w 5 z 16 rozegranych spotkań. Podopieczne Roberta Szpaka trafiły do silnej grupy w której zmierzyły się m.in. z ubiegłorocznymi brązowymi medalistkami Mistrzostw Polski w swoje kategorii wiekowej. Postawa dziewcząt to dobry prognostyk na zbliżający się finałowy turniej o Mistrzostwo Województwa Zachodniopomorskiego Kinder+ Sport.

KLASYFIKACJA KOŃCOWA:
Kategoria „trójki”
1. MKS DWÓJKA ZAWIERCIE
2. GLKS NADARZYN
3. SZKOŁA PODSTAWOWA W PĘPOWIE
4. UKS BARNIM GOLENIÓW I
5. UKS WILKI CHWASZCZYNO
6. TKS SIATKARZ JAROCIN
7. MKS ZORZA WODZISŁAW ŚLĄSKI 1
8. UKS POGODNO POMORZANIE SP 48 SZCZECIN
9. UMKS MOS WOLA WARSZAWA 2
10. UKS VOLLEY SP 71 SZCZECIN 1
11. UMKS MOS WOLA WARSZAWA 1
12. TSV BLAU-WEISS SCHWEDT
13. SPS LĘBORK 1
14. UKS OPP POWIAT KOŁOBRZESKI 1
15. UKS VOLLEY WAŁCZ 1
16. UKS ARES NOWA SÓL 1
17. UKS POGODNO POMORZANIE SP 48 SZCZECIN 2

18. SP 18 KOSZALIN 1
19. SPS LĘBORK 2
20. SMS SP 3 PLAS GRYFICE 1
21. KPS CZAPLINEK
22. SP 18 KOSZALIN 1
23. SPS ZBĄSZYNEK 1
24. UKS OPP POWIAT KOŁOBRZESKI 2
25. UKS VOLLEY WAŁCZ 2
26. UKS VOLLEY SP 71 SZCZECIN 2
27. UKS ORLIKI SP 74 SZCZECIN 1
28. UKS BARNIM GOLENIÓW 2
29. MKS GRYF SZCZECINEK 1
30. UKS POGODNO POMORZANIE SP 48 SZCZECIN 3
31. MKS ZORZA WODZISŁAW ŚLĄSKI 2
32. SMS SP 3 PLAS GRYFICE 2
33. UKS POGODNO POMORZANIE SP 48 SZCZECIN 3
34. SPS ZBĄSZYNEK 2
35. SMS SP 3 PLAS GRYFICE 3
36. UKS ORLIKI SP 74 SZCZECIN 2
Grudziądz Pokonany V miejsce w lidze

Kołobrzeżanie na własnym parkiecie pokonali KS Stal Grudziądz  3:1 (31:29,25:23,15:25,26:24) w trzecim spotkaniu w ramach fazy play off II ligi piłki siatkowej mężczyzn. Najlepszy i najbardziej zacięty mecz w sezonie UKS OPP Powiat Kołobrzeski zakończony po blisko 2 godzinnej batalii zwycięstwem  i wygraną w rywalizacji 3:0. Tym samym kołobrzeżanie zakończyli sezon rozgrywek ligowych na 5 miejscu. Zespół z Grudziądza rzucił się do walki od pierwszej piłki i nie odpuszczał do ostatniego gwizdka sędziego. Po przegranej KS Stal Grudziądz zmierzy się z NTS Trójką Nakło  o utrzymanie w gronie II ligowców. Kołobrzeżanie mimo zakończenia rozgrywek snują plany i myślą już o rozpoczęciu przygotowania do szóstego sezonu  w rozgrywkach II ligi PZPS  2019/2020.
UKS OPP Powiat Kołobrzeski wystąpił w składzie: Krzysztof Zapaśnik(kapitan) Konrad Paśnik, Jędrzej Śląski, Jakub Kopiński, Adam Tołoczko, Damian Markiewicz, Łukasz Grot(Libero) Szymon Markowski((Libero) Jarosław Pankiewicz, Jakub Wójcik, Adrian Bartnik, Bartłomiej Sikorski, trenerzy Waldemar Pankiewicz, Leszek Kowalewski.
III Liga z Brązowym Medalem

W miniony weekend zakończyli rywalizację  siatkarze III ligi mężczyzn UKS OPP Fanza Powiat Kołobrzeski. Przed ostatnim meczem u siebie zajmowali drugie miejsce mając tyle samo punktów co rywal z Połczyna. W hali przy ulicy Mazowieckiej odbył się więc pojedynek Kołobrzegu z Połczynem  bezpośrednio decydujący o podziale medali. Nasi siatkarze przystępowali do meczu z dużymi nadziejami, gdyż jako jedyni na własnym parkiecie pokonali drużynę z Drawska Pomorskiego, który wygrał całe rozgrywki. Niestety po zaciętym pojedynku i roztrwonieniu dużej przewagi punktowej w pierwszym secie zespół z Kołobrzegu zakończył mecz porażką w stosunku 3-1. Należy nadmienić, że wszystkie sety kończyły się na przewagi i naprawdę zabrakło kilku dobrych akcji i szczęścia do odniesienia sukcesu. Tym samym zespół UKS OPP Fanza Kołobrzeg zajął trzecie miejsce w rozgrywkach. Duże słowa uznania i podziękowania dla sponsora zespołu Pana Jarka Żmudy i jego firmy Fanza. W miniony weekend także kadetki UKS OPP Powiat Kołobrzeski uczestniczyły w Finale Wojewódzkim, który odbywał się w Gryficach. Oprócz zespołu z Kołobrzegu w Finale znalazły się również zespoły ze Szczecina, Goleniowa, Koszalina oraz zespół gospodarzy z Gryfic. Po bardzo zaciętych pojedynkach podopieczne Krzysztofa Ośliślok zajęły V miejsce, a zwycięzcą całych zmagań został zespół z Goleniowa. Najlepszą zawodniczką Naszego  zespołu została Nikola Stachniak. W całych zmaganiach ligowych uczestniczyło 12 zespołów i zajęcie V miejsca przez zespół z Kołobrzegu należy uznać jako duży sukces, mając nadzieję, że w przyszłym roku zakończymy rozgrywki na podium.
Dwa Zwycięstwa Siatkarzy w Grudziądzu !

Siatkarze UKS OPP Powiat Kołobrzeski  pokonali  siatkarzy KS Stal Grudziądz 3:0 i 3:1 w meczach play off II ligi grupy pierwszej. Sobota 09.03.2019   to pierwsze zwycięstwo w pojedynkach z KS Stal Grudziądz. Kołobrzeżanie już w pierwszym secie pokazali że są dobrze dysponowani i gotowi na zwycięstwo . . Pewna zagrywka i skuteczna gra blokiem okazały się kluczem do zwycięstwa .Konsekwentna kontynuacja w drugiej partii i drugi set wygrany . W trzecim secie gospodarze poderwali się do walki i uzyskali prowadzenie 24:21 , zawodnicy UKS OPP Powiat Kołobrzeski udowodnili że potrafią walczyć i pewnie zagrywając oraz skutecznie blokując wygrali również tego seta 26:24 i cały mecz 3:0 (25:22,25:20,26:24). W niedzielę 10.03.2019  walka była jeszcze bardziej zacięta pierwszy set to niesamowita mobilizacja i piorunująca zagrywka gospodarzy (4 asy serwisowe) i wygrana 25:20 , w drugim secie Kołobrzeżanie uspokoili grę w przyjęciu i sami wzmocnili zagrywkę co przyniosło efekt  w postaci wygranej 19:25. , set 3 i 4 to konsekwentna zagrywka i gra blokiem niesamowite obrony w polu i wygrane  20:25,21:25 i cały mecz 1:3
Skład UKS OPP Powiat Kołobrzeski  Krzysztof Zapaśnik , Konrad Paśnik , Adam Tołoczko, Damian Markiewicz, Jędrzej Śląski, Jakub Kopiński, Jarosław Pankiewicz, Adrian Bartnik , Bartosz Sikorski, Łukasz Grot(libero) Szymon Markowski(libero) trenerzy Waldemar Pankiewicz Leszek Kowalewski
Historyczne Mistrzostwo Województwa Młodzików dla UKS OPP Powiat Kołobrzeski

W miniony weekend, w dniach 2 - 3 marca, w Drawsku Pomorskim rozegrano turniej finałowy o Mistrzostwo Wojewódzkiej Ligi Młodzików. Wzięło w nim udział 6 najlepszych w rozgrywkach ligowych drużyn z województwa zachodniopomorskiego. Zawodnicy rywalizowali przez dwa dni. W sobotę wyłoniono najlepsze 4 z 6 zespołów. W niedzielę zaczęła się ostateczna walka o medale. Młodzi siatkarze z Kołobrzegu okazali się być w tym roku bezkonkurencyjni. Podczas sobotnich zmagań wygrali dwa mecze bez straty choćby jednego seta. Pokonali kolejno zespół z Drawska Pomorskiego i Koszalina. Zapewnili sobie tym samym pierwsze miejsce w grupie eliminacyjnej - przepustkę do niedzielnej walki o wojewódzkie medale. Pierwszym przeciwnikiem okazał się być zespół UKS „Błyskawica” Szczecin. Rywal już znany, ale bardzo dobrze przygotowany do turnieju. W tym meczu było najwięcej emocji. Obydwie drużyny miały świadomość, że to między nimi rozstrzygnie się walka o najwyższy stopień podium. Zwycięsko z tego starcia wyszli Kołobrzeżanie. Wytrzymali dużą presję i po fantastycznym meczu wygrali 2:0. „Właśnie wtedy dotarło do nas, że faktycznie możemy być Mistrzami Województwa” - powiedział po meczu kapitan UKS OPP Powiat Kołobrzeski - Franciszek Dubois-Placak. Na drodze do tego sukcesu stał ostatni przeciwnik - MKS „Gryf” Szczecinek.  Drużyna, która zabrała kołobrzeskim siatkarzom jedynego seta na tym turnieju. Spotkanie było bardzo trudne, ponieważ zostało rozegrane przy olbrzymim zmęczeniu, w dodatku ze zdeterminowanym przeciwnikiem, dla którego był to mecz o medal. Mimo wszystkich trudności, ostatecznie to właśnie Kołobrzeżanie cieszyli się ze zwycięstwa 2:1 i historycznego złotego medalu. Historycznego, ponieważ pierwszy raz od założenia klubu UKS OPP Powiat Kołobrzeski mamy Mistrzów Województwa w tej konkretnej kategorii - Młodzików. Medal cieszy tym bardziej, że złoto powróciło do Kołobrzegu po 10 latach przerwy. Ostatnio ta sztuka udała się kołobrzeskim Juniorom w latach 2008 i 2009, w którym to zespole grał jako zawodnik obecny trener „Złotej Drużyny” - Mariusz Rzeszotek. Oprócz tytułu Mistrzów Województwa, zawodnicy UKS OPP Powiat Kołobrzeski zdobyli dwie nagrody indywidualne. Najlepszym zawodnikiem drużyny w całym sezonie 2018/2019 został rozgrywający i kapitan - Franciszek Dubois Placak. Najbardziej wartościowym i wszechstronnym zawodnikiem całego Turnieju Finałowego (MVP) został jednogłośnie wybrany reprezentujący nasze barwy przyjmujący - Kamil Świątkowski. Należy również podkreślić, że siatkarze mimo, iż rywalizowali w obcym mieście, mogli czuć się jak we własnej hali. Nie zawiodły rodziny i przyjaciele, którzy w bardzo licznym gronie zasiedli na trybunach. Kołobrzeskie bębny i trąbki królowały w Drawsku Pomorskim. Tegoroczny zwycięzca ma również przywilej organizowania Turnieju Ćwierćfinałowego o Mistrzostwo Polski Młodzików. Impreza ta zostanie rozegrana w dniach 22-24.03.2019 r, na hali OPP przy ulicy Mazowieckiej 1. Serdecznie zapraszamy wszystkich sympatyków siatkówki. Kibicujmy młodym, zdolnym Kołobrzeżanom. Skład zespołu: Franciszek Dubois-Placak (kapitan), Adam Karbarczyk, Kamil Świątkowski (MVP), Aleksander Czachorowski. Marcel Kuczera (libero), Jakub Sempruch, Bartosz Wysocki, Michał Melak, Maciej Flens, Jakub Marchlewski, Mariusz Rzeszotek (trener).

Młodzicy UKS OPP POWIAT KOŁOBRZESKI powalczą o medal Mistrzostw Województwa

W najbliższy weekend (2-3 marca) w Drawsku Pomorskim zostanie rozegrany dwudniowy turniej finałowy, podczas którego wyłoniony zostanie Mistrz Wojewódzkiej Ligi Młodzików w Siatkówce. Po pewnym awansie z fazy grupowej, młodzi Kołobrzeżanie jadą z ambicją walki o najwyższy stopień podium i złote medale. Nie będzie to jednak łatwe zadanie, ponieważ wymaga wygrania 4 spotkań. Dwa z nich, z drużynami z Koszalina oraz Drawska Pomorskiego, zostaną rozegrane w sobotę. Walka w strefie medalowej rozpocznie się od niedzielnego poranka. Prosimy o trzymanie kciuków za najmłodszych siatkarzy, z których aż 4 powołano do Kadry naszego województwa.
Skład drużyny: Franciszek Dubois-Placak (kapitan), Kamil Świątkowski, Aleksander Czachorowski, Adam Karbarczyk, Marcel Kuczera (libero), Jakub Sempruch, Bartosz Wysocki, Michał Melak, Maciej Flens, Paweł Herc.
Trener: Mariusz Rzeszotek
1:1 z Gdańskiem i co dalej ?

W miniony weekend drugoligowi siatkarze UKS OPP Powiat Kołobrzeski rozegrali pierwsze mecze fazy play-off   z zespołem GKS Stocznia Gdańsk.  Niezwykle dużo emocji przyniosło pierwsze spotkanie - to 2 godziny i 15 minut walki o każdy punkt a o wyniku spotkania zadecydował 5 set. GKS Stocznia Gdańsk -UKS OPP Powiat Kołobrzeski  2:3 (25:23,25:25,25:18,25:27,11:15). Niedziela drugie spotkanie i kolejna zacięta walka o każdy punkt . Tym razem mecz trwał 100 minut a lepsi okazali się gospodarze - decydujący dla losów meczu okazał się 2 set zakończony walką na przewagi. GKS Stoczniowiec Gdańsk – UKS OPP Powiat Kołobrzeski   3:1 ( 25:22, 26:24,19:25,25:22). Kołobrzeżanie wystąpili w składzie : Krzysztof Zapaśnik (kapitan) Jędrzej Śląski, Jakub Kopiński, Damian Markiewicz , Adam Tołoczko, Konrad Paśnik , Jarosław Pankiewicz , Adrian Bartnik, Bartosz Sikorski, Jakub Wójcik, Łukasz Grot(Libero) Szymon Markowski(Libero) trenerzy  Leszek Kowalewski , Waldemar Pankiewicz. Kolejne dwa mecze z rozgrywanych do trzech wygranych odbędą się w Kołobrzegu w dniach 02-03 marca w hali SP 6 w Kołobrzegu już dziś zapraszamy kibiców –emocje zapewnione. Kadeci UKS OPP Powiat Kołobrzeski walczyli o Mistrzostwo Województwa Zachodniopomorskiego. Po niesamowicie zaciętych  spotkaniach rozgrywanych w piątek 15 lutego młodzi adepci siatkówki awansowali do półfinałów . Pokonali  Stocznię Darłowo  3:2(ostatecznie v-ce mistrza) i ulegli  Bronkowi Koszalin 3:2.   W meczu półfinałowym  ulegli  SMS Police 3:0 (Mistrz Województwa)  . W meczu o III miejsce bardzo zmęczeni (większość zawodników rok młodsza od swoich przeciwników)  zawodnicy UKS OPP Powiat Kołobrzeski ulegli zespołowi  Żaka Espadon Pyrzyce  3:0 i ostatecznie zajęli  IV miejsce . Kołobrzeżanie wystąpili w składzie : JakubWierzbowski(kapitan) Wojciech Sabała , Beniamin Placak Dubois , Franciszek Plack Dubois , Sebastian Wąsowski, Dorian Paluszkiewicz, Jakub Ponikiewiski, Kacper Szmagliński, Kamil Świątkowski, Filip Kawiński, Marek Tomaszewicz , trenerzy Waldemar Pankiewicz Leszek Kowalewski
Klasyfikacja Końcowa :
1.        SMS Police
2.       Stocznia Darłowo
3.       Żak Espadon Pyrzyce
4.       UKS OPP Powiat Kołobrzeski
5.       Delfin Darłowo
5      UKS Bronek Koszalin
Juniorzy  UKS OPP Powiat Kołobrzeski Wicemistrzami Województwa

Podczas Finału Wojewódzkiego Juniorów w piłce siatkowej rozgrywanego w dniach 09-10.02.2019 w Policach  zespół UKS OPP Powiat Kołobrzeski wywalczył tytuł v-ce Mistrzów Województwa Zachodniopomorskiego. Kołobrzeżanie pokonali  Żak Espadon Pyrzyce oraz UKS Bronek Koszalin ulegli jednak SMS Police.  Zajmując II miejsce zapewnili sobie awans do ¼ Mistrzostw Polski  trafiając do 2 koszyka skąd zostali wylosowani do grupy grającej w Nysie.
Zespół w dniach 21-24.02.2019  będzie rywalizował z juniorami  AZS PWSZ Nysa, UKS Sparta Volley Kraków, AKS V LO Rzeszów, BKS Chemik  Bydgoszcz , UKS Volley MOSiR Sieradz.
Skład : Szymon Markowski(kapitan) Tomasz Kwaśniewski , Maciej Pilewski , Jakub Wójcik, Błażej Szewczyk , Norbert Przystałowski, Norbert Ziembicki, Dominik Wijas ,Bartłomiej Baszyński,  Wojciech Sabała, Jakub Wierzbowski, Jakub Zagata, Piotr Oleszuk (Libero) Kamil Skrzypczak(Libero)  trenerzy Leszek Kowalewski , Waldemar  Pankiewicz.

Siatkarze II Ligi Walczą Korzystne miejsce przed Fazą „Play OFF”


Ważne zwycięstwo zaliczyli drugoligowi kołobrzescy siatkarze pokonując w sobotę  26.01.2019  na własnej hali  drużynę „Trefl” Lębork. Pierwsze  dwa sety to dominacja zespołu z Kołobrzegu , pewna zagrywka szczelny blok i skuteczność w kontrataku . W  trzeciej partii role się odmieniły to goście skutecznie zagrywali  i wyprowadzali kontrataki zakończone zdobyciem punktu.  W czwartym secie po pierwszych piłkach goście prowadzili  4:1 , zawodnicy UKS OPP Powiat Kołobrzeski otrząsnęli się i powoli lecz konsekwentnie odrabiali straty . Doprowadzili do remisu 10:10 i od tego momentu rozpoczęli grę która sprawdziła się w dwóch pierwszych setach dobra zagrywka i blok oraz duża skuteczność w kontrataku.  Małe potknięcie nastąpiło przy wyniku 24:22 i goście doprowadzili do remisu 24:24 ale to  wszystko na co stać było gości w tym dniu. To zwycięstwo otwiera drogę do dobrej pozycji w tabeli przed fazą „play off”. Zwycięstwo lub przynajmniej zdobyty punkt w następnym meczu ze KS Stalą Grudziądz, może dać dobrą pozycję wyjściową o którą walczą aż trzy drużyny z ta samą liczbą punktów. UKS OPP Powiat Kołobrzeski – Trefl Lębork    3:1 ( 25:20,25:19,17:25,26:24)
Kołobrzeżanie wystąpili w składzie: Jędrzej  Śląski, Jakub Kopiński, Adam Tołoczko, Bartłomiej Sikorski, Konrad Paśnik , Krzysztof Zapaśnik, Łukasz Grot (Libero) Szymon Markowski(Libero) Jarosław Pankiewicz, Damian Markiewicz, Adrian Bartnik  , trenerzy:  Waldemar Pankiewicz , Leszek Kowalewski

Porażka na koniec rundy zasadniczej.

Nie udało się Kołobrzeżanom pokonać na wyjeździe KS Stal Grudziądz 3:1 (25:20,23:25,25:22,25:14)

Trzy pierwsze sety to zacięta i wyrównana walka w której decydująca okazała się dyspozycja w polu zagrywki . Niestety w tym dniu nie była to mocna strona zawodników UKS OPP Powiat Kołobrzeski , którzy popełnili łącznie 24 błędy. Set czwarty tylko na początku był wyrównany do wyniku 8:8 potem grał już tylko zespół z Grudziądza .
Kołobrzeżanie  wystąpili w składzie: Krzysztof Zapaśnik (kapitan)  Adam Tołoczko, Bartłomiej Sikorski, Jędrzej Śląski, Adrian Bartnik, Konrad Paśnik, Łukasz Grot(Libero) Szymon Markowski(Libero) Jarosław Pankiewicz, Damian Markiewicz, Jakub Kopiński. Trenerzy Waldemar Pankiewicz, Leszek Kowalewski
Kołobrzeżanie przygotowują się do waliki w fazie play-off z zespołem GKS Stoczniowiec Gdańsk. Pierwsze 2 mecze w rywalizacji do 3 wygranych odbędą się 16 i 17 lutego w Gdańsku.
Juniorzy UKS OPP Powiat Kołobrzeski  w dniach 9-10 luty będą walczyć o medale w finale Województwa Zachodniopomorskiego w Piłce Siatkowej Juniorów . Finał odbędzie się w Policach gospodarzem zawodów  będzie SMS –Maraton Police . Wystartują zespoły  SMS Maraton Police , Żak Espadon Pyrzyce, UKS Bronek Koszalin , UKS OPP Powiat Kołobrzeski


II Siatkarskie Igrzyska Sportowe

W dniu 17.01.2019 r. na hali Ogniska Pracy Pozaszkolnej odbyły się drugie Siatkarskie Igrzyska Sportowe zorganizowane przez nauczycieli wychowania fizycznego ze Szkoły Podstawowej nr 1 przy współpracy z Ogniskiem Pracy Pozaszkolnej i UKS OPP Powiat Kołobrzeski. W igrzyskach uczestniczyli uczniowie szkół podstawowych z Kołobrzegu rywalizując podczas gier i zabaw, rzucanki siatkarskiej oraz singli siatkarskich. Zawody zostały podzielone na dwie części i cieszyły się dużym zainteresowaniem. Od wczesnych godzin porannych w grach i zabawach udział brali uczniowie klas trzecich wraz ze swoimi wychowawczyniami ze Szkół Podstawowych nr 5, 6, 8 oraz Morskiej Krainy. Eksplozja niekończących się uśmiechów i okrzyków radości związanej ze sportową rywalizacją trwała przez prawie dwie godziny! Rozgrzewkę dla maluchów których liczba oscylowała wokół 100 osób przeprowadzili zawodnicy oraz zawodniczki UKS OPP Powiat Kołobrzeski i uczniowie klas siatkarskich Szkoły Podstawowej nr 1 w Kołobrzegu. Następnie dzieci brały udział w wyścigach rzędów z najróżniejszymi zadaniami siatkarskimi przy użyciu piłek oraz specjalistycznego sprzętu siatkarskiego pozyskanemu z programu Siatkarskich Ośrodków Szkolnych. Na co dzień sprzęt ten jest wykorzystywany w treningach wszystkich grup wiekowych uczęszczających na zajęcia UKS OPP Powiat Kołobrzeski oraz przez uczniów klas siatkarskich. Każdy uczestnik otrzymał upominek, a wychowawczynie przy ogromnym aplauzie swoich podopiecznych otrzymały drobne upominki ufundowane przez Dyrekcję Szkoły Podstawowej nr 1.
Druga odsłona siatkarskich zmagań sportowych skierowana była do uczniów klas IV, V i VI szkół podstawowych. W rywalizacji uczestniczyły Szkoły Podstawowe nr 5, 6, 8 oraz Morska Kraina. Niemal 80 uczniów walczyło w  sześciu kategoriach siatkarskich „singli” o jak najlepsze miejsca. Dla niektórych była to pierwsza styczność z emocjami towarzyszącymi sportowej rywalizacji, dla innych, trenujących w klubie UKS OPP Powiat Kołobrzeski, jedynie kolejny etap przygotowań do startów w rozgrywkach mini siatkówki. Rywalizacja na parkiecie trwała trzy godziny, a rozgrywkom towarzyszyły niesamowite emocje. Każdy z uczestników wykazywał ogromne zaangażowanie przy ogromnym wsparciu swoich trenerów. „Najlepsi z najlepszych” otrzymali pamiątkowe koszulki oraz dyplomy, a trenerzy drobne upominki. Oprócz rywalizacji indywidualnej wyniki poszczególnych uczestników brane były pod uwagę w klasyfikacji drużynowej. Po zliczeniu wszystkich punktów pierwsze miejsce zajęła Szkoła Podstawowa nr 6, drugie miejsce Szkoła Podstawowa nr 8, trzecie Szkoła podstawowa nr 5, a czwarte Morska Kraina. Każda szkoła otrzymała dyplom oraz meczową piłkę do siatkówki ufundowaną przez organizatorów.      
Tu należy nadmienić, że wszyscy zostali zwycięzcami! Duch uczciwej, sportowej rywalizacji, pozytywne emocje, miliony uśmiechów i cała hala wypełniona entuzjastycznymi okrzykami dzieci - to według Szkoły Podstawowej nr 1 w Kołobrzegu i klubu UKS OPP Powiat Kołobrzeski idealny przepis na spędzenie wolnego czasu z ukochaną siatkówka.

Ogromne podziękowania dla nauczycieli którzy zorganizowali miłą zabawę: Mariusz Rzeszotek, Edyta Haponiuk, Renata Litwinowicz, Krzysztof Ośliślok
Z wyrazami szacunku Krzysztof Ośliślok

Zmienne Szczęście Młodziczek

W sobotę 12 stycznia zespół Młodziczek UKS OPP Powiat Kołobrzeski udał się na kolejne spotkania w ramach rozgrywek  Ligi Wojewódzkiej. Dziewczęta w tym dniu rozegrały dwa spotkania. Pierwszy mecz rozegrały z MKS Koszalin - był to bardzo ważny mecz, gdyż wygrana dawała szansę awansu do Finału Wojewódzkiego. Niestety kołobrzeżanki uległy  0:2, tym samym awans został praktycznie przekreślony. W drugim meczu z GTS Plas Gryfice, zawodniczki UKS OPP Powiat Kołobrzeski rozegrały bardzo dobre spotkanie i pokonały rywalki 2:0. Warto w tym miejscu dodać, że większość zawodniczek jest „młodą” młodziczką (pierwszy rok młodziczki stworzony z klas VII).
Skład: Michalina Leszkiewicz (kapitan), Zug Emilia, Dzwolak Ewa, Nikola Michalak, Ozorowska Alicja, Wacko Gabrysia, Marczak Amelia, Sadowska Martyna, Puzio Dominika, Skicińska Lukrecja, Polak Natalia. Trenerzy Piotr Bogdanowicz, Krzysztof Ośliślok


MIEJSCE: HALA OGNISKA PRACY POZASZKOLNEJ W KOŁOBRZEGU UL: MAZOWIECKA 1
TERMIN : 17 styczeń 2019 r ( czwartek )
ROZGRYWKI:
10:00 - 11:30 KLASY 3 - GRY I ZABAWY RUCHOWE
12:00 – 14:00 KLASY 4,5,6 – SINGLE SIATKARSKIE DZIEWCZĄT I CHŁOPCÓW
UCZNIOWIE I UCZENNICE :
KLASY TRZECIE SZKOŁY PODSTAWOWEJ - 20 OSOBOWA REPREZENTACJA SZKOŁY LUB JEDEN ODDZIAŁ
KLASY CZWARTE, PIĄTE, SZÓSTE – MAKSYMALNIE 18 OSÓB
( MAKSYMALNIE 3 OSOBY W JEDNEJ KATEGORII )
NAGRODY: UPOMINKI DLA UCZESTNIKÓW,
KLASYFIKACJA SZKOLNA - PUCHARY,
UPOMINEK DLA WYCHOWAWCÓW, TRENERÓW
ZGŁOSZENIA DO 14.01.2019 r.
m.rzeszotek@g1kg.pl tel.503 607 657

• IGRZYSKA KLAS TRZECICH ( DZIEWCZĘTA I CHŁOPCY )
MAILOWO POTWIERDZENIE UDZIAŁU I EWENTUALNIE ILOŚĆ UCZESTNIKÓW W PRZYPADKU BARDZIEJ LICZNEGO ODDZIAŁU
OPIEKUN: ...................................
KONTAKT: ....................................

• SINGLE SIATKARSKIE ( DZIEWCZĘTA )
ZGŁOSZENIE ILOŚCIOWE UDZIAŁU
W POSZCZEGÓLNYCH KATEGORIACH WIEKOWYCH
Chłopcy:
KLASY 4: ............ KLASY 5:............... KLASY 6: ..................
Dziewczęta:
KLASY 4: ............ KLASY 5: ............... KLASY 6: ..................
OPIEKUN: .........................................
KONTAKT TELEFONICZNY: .................................
Kolejne Zwycięstwo Kadetek

W minioną niedzielę Kadetki UKS OPP Powiat Kołobrzeski podtrzymały passę zwycięstw na swojej hali i odniosły kolejne zwycięstwo w ramach wojewódzkiej ligi kadetek. Tym razem do Kołobrzegu zawitał niepokonany w tym sezonie zespół z Gryfic który był zdecydowanym faworytem spotkania. Gospodynie jednak zagrały jeden z najlepszych meczów w tym sezonie i po bardzo dobrym spotkaniu i przy wsparciu wspaniałych kibiców którzy zapełnili halę przy ulicy Mazowieckiej zwyciężyły 3-2. Ta wygrana znacznie przybliżyła dziewczęta do awansu do Finału Wojewódzkiego który odbędzie się w połowie lutego. Podopiecznym Krzysztofa Ośliślok pozostał jeszcze do rozegrania jeden mecz w rundzie zasadniczej w Czaplinku i jeżeli odniosą kolejne zwycięstwo awansują do upragnionego Finału.  


Komplet Punktów Drugoligowych Siatkarzy na Rozpoczęcie Roku

UKS OPP Powiat Kołobrzeski w pierwszym wyjazdowym meczu 5.01.2019  pokonali wicelidera MKS Noteć Czarnków  3:1 ( 25:14,25:22,19:25,26:24)
Pierwszy set to całkowita dominacja Kołobrzeżan na siatce , szczelny blok i wysoka skuteczność w kontrataku dały wysoką wygraną . Drugi set to zacięta walka punkt za punkt  do ostatniej piłki tym razem decydująca okazała się skuteczna obrona pola w szczególności Jarosława Pankiewicza wspieranego przez Łukasza Grota. Trzeci odsłona to niewielka zadyszka i zacięcie gry przy wyniku 11:11 i seryjna strata 6 pkt. Po dokonaniu przez trenerów  3 zmian  wróciła jakość gry i nie wiele zabrakło do wyrównania i walki w końcówce , jednak gospodarze niesieni dopingiem licznych kibiców u dużym szczęściem w polu zagrywki wygrali tą partię . Czwarty set to znów  dobra  gra zawodników UKS OPP Powiat Kołobrzeski . mała dekoncentracja w końcówce podniosła emocje w końcówce i z wyniku 23:20 zrobiło się  23:24 . Wzięty przez  trenerów  czas  ustawienie akcji i pełen suce za 3 pkt. Skład UKS OPP Powiat Kołobrzeski Jędrzej Śląski (kapitan) Adrian  Bartnik , Jakub Kopiński , Jarosław Pankiewicz , Damian Markiewicz, Adam Tołoczko , Bartłomiej Sikorski, Krzysztof Zapaśnik, Konrad Paśnik , Łukasz Grot(Libero) Szymon Markowski(Libero)  trenerzy Waldemar Pankiewicz , Leszek Kowalewski

06.01.2019 /niedziela/ to rozgrywki młodzieżowe  pomiędzy UKS OPP Powiat Kołobrzeski a UKS Bronek Koszalin.
Jako pierwsi walczyli kadeci  UKS OPP Powiat Kołobrzeski – UKS Bronek Koszalin 1:3(22:25,31:33,25:23,13:25)     bardzo zacięte spotkanie   tylko dyspozycja dnia i większe szczęście pozwoliły gościom wywieźć zwycięstwo w tym dniu.  Kołobrzeżanom  zabrakło trochę doświadczenia boiskowego którego jeszcze nie zdążyli zdobyć będąc młodszym rocznikiem (pierwszy rok w rozgrywkach na poziomie kadeta). Drugie spotkanie juniorów  przebiegało pod dyktando  UKS OPP Powiat Kołobrzeski . Wynik 3:0  (25:19,25:15,25:23) był w pełni zasłużony  . Tylko chwila dekoncentracji w trzecim secie przy wyniku 23:21 dała nadzieję gościom na wygranie seta . Goście zdobyli 2 pkt i doprowadzili do remisu 23:23 , czas, reprymenda trenerów i dwie kolejne akcje pewnie wygrane przez gospodarzy.


Zwycięstwo pod choinkę  22.12.2018

UKS OPP Powiat Kołobrzeski – SMS Police  3:1 ( 25:22,13:25,25:19,25:15). Kołobrzeżanie  wygrali ostatni mecz  2018 roku w II lidze męskiej , poza 2  „ prezentowym „ setem pewnie wygrali mecz  i awansowali na 4 miejsce w tabeli . W meczu zadebiutował  nowy zawodnik Adam Tołoczko mający I ligową przeszłość . Bardzo dobrze wkomponował się w zespół  i znacząco podniósł  jakość przyjęcia.  Zespół UKS OPP Powiat Kołobrzeski wystąpił w składzie : Jędrzej Śląski , Adrian Bartnik , Jarosław Pankiewicz , Damian Markiewicz, Bartłomiej Sikorski , Adam Tołoczko, Jakub Kopiński, Adam Oleszuk, Konrad Paśnik, Łukasz Grot (Libero)  Szymon Markowski(Libero) trenerzy  Waldemar Pankiewicz , Leszek Kowalewski.
Kolejne spotkanie kołobrzeżanie rozegrają na wyjeździe w Czarnkowie 05.01.2019 o godzinie 18:00
Zapraszamy na mecze w nowym roku !
06.01.2019 w hali sportowej  SP6 ulica Poznańska 9 o godzinie 10:00 pierwszy  mecz w nowym roku zagrają kadeci UKS OPP Powiat Kołobrzeski , po nich na parkiet wejdą juniorzy - oba zespoły zmierzą się z zespołami Bronka Koszalin.
Kołobrzeg 2023
Ognisko Pracy Pozaszkolnej
78-100 Kołobrzeg
ul. Mazowiecka 1
tel: 94 722 05 12
E-mail: opp@kolobrzeg.powiat.pl
Wróć do spisu treści