Ognisko Pracy Pozaszkolnej

Idź do spisu treści

Menu główne

Plastyczna

Sekcje

Sekcja PLASTYCZNA

Prowadząca:  KONDRACIUK MAGDALENA   
Kontakt: tel.: 604-591-561                                               
Wszystkie zajęcia odbywają się w siedzibie OPP ul. Mazowiecka 1.
                               
   Wtorek od 15.00 do 19.00                                                 
   Środa od
14:45 - 18:00     
   Czwartek
od 14:45 - 18:00  
  Piątek od 15.00 do 18.00       

Prowadząca:
Beata Dąbrowska
Poniedziałek: 15.00 -18.00
Kontak: tel.: 503-330-208


Powiatowy Konkurs Plastyczny " O CZYM SZUMI MORZE…”


W dniu 18.06.2013 r. w hali sportowej Ogniska  Pracy  Pozaszkolnej  przy ul. Mazowieckiej 1 w Kołobrzegu odbyło się uroczyste zakończenie Powiatowego Konkursu Plastycznego „O czym szumi morze” organizowanego przez Ognisko Pracy Pozaszkolnej pod patronatem Starosty Kołobrzeskiego. Wysoki poziom nadesłanych prac przez uczestników i duże zainteresowanie, mile zaskoczył organizatorów. Po obejrzeniu 118 prac komisja w składzie:
Magdalena Kondraciuk - przewodnicząca, Beata  Dąbrowska, Jacek Szczęsny  wyłoniła laureatów:


W kategorii do lat 6 :
Laureaci:
- Kinga Szczepaniak
- Ania  Bargiel OPP
- Martyna  Wójcik OPP


W kategorii 7-11lat:
Laureaci:
- Aleksandra Kubiak  SP4
- Jagoda Zarska ZS Wrzosowo
- Filip Balla SP6
- Nikola Bryks


Wyróżnienia:
- Weronika Pracuk SP6
- Filip Szczuryk  SP4
- Nikodem Szwedo SP6
- Julia Weiler OPP
- Ala Daum SP6
- Grzegorz Lewandowski SP4
- Iga Zatylna SP6
- Martyna Białecka ZS Wrzosowo


W kategorii 15 -18 lat:
Laureaci:
- Dominika Uznańska Gim 4 Podczele
- Kornelia Maik Gim 1
- Michaela  Warzecka Gim 3
- Magda Szczęsna Gim 2
- Oliwia Śliwiana ZSEH
- Marta Woszczyńska ZS Wrzosowo


Laureaci i wyróżnieni otrzymali nagrody rzeczowe, ufundowane w ramach promocji Powiatu Kołobrzeskiego.

Ogromnym zainteresowaniem dzieci i młodzieży w czasie feri zimowych cieszyły się nasze sekcje. Podzieleni na grupy wiekowe młodzi artyści tworzyli własne wizje artystyczne. Oto galeria fotograficzna z sekcji plastycznej:

Zdjęcia z organizacji Dnia Matki:

Powiatowy Konkurs Plastyczny "Jestem artystą"

W piątek 20.05.2011 roku w hali sportowej Ogniska Pracy Pozaszkolnej przy ul. Mazowieckiej 1 w Kołobrzegu odbył się Powiatowy Konkurs Plastyczny  "JESTEM ARTYSTĄ", organizowany przez OPP pod patronatem Starosty kołobrzeskiego.Tematem prac konkursowych była warsztatowa realizacja prac w studyjnym rysunku martwej natury. Technika wykonania prac: rysunek ołówkiem, kredką , węglem. Wysoki poziom uczestników konkursu i duża frekwencja, mile zaskoczyła organizatorów.
Po obejrzeniu trzydziestu prac komisja w składzie:

- Janina Sienkiewicz - przewodnicząca
- Magdalena Kondraciuk
- Beata Dąbrowska
- Iwona Pelar-Dąbrowska
- Jacek Szczęsny
Wyłoniła laureatów, przyznała wyróżnienia i nagrodziła wszystkich uczestników dyplomem pamiątkowym oraz upominkiem.

W kategorii  SZKOŁA PODSTAWOWA

LAUREACI
                    - Agnieszka Adamowska SP 3
                    - Magdalena Perlińska  SP 3
                    - Jula Nowicka  SP 4
                    - Lena Szczepaniak  SP 4
                    - Natalia Brelik  SP 4
                    - Agnieszka Hrycyk  SP 3

WYRÓŻNIENIA
                    - Jaś Kłos (lat 6) OPP
                    - Karolina Modrzejewska SP 3
                    - Gaja Sobocińska  SP 4
                    - Anna Hrycyk  SP 3
                    - Joanna Orzeł  SP Dygowo
                    - Nikola Stefaniak  SP 4
                    - Bartosz Palczak  SP 4
                    - Maja Swirok  SP 4
                    - Zuzanna  Kosecka  SP 4

         
Kategoria GIMNAZJUM

LAUREACI
                   - Martyna Pestka  Gim. 3
                   - Justyna Piąsta  Gim 1
                   - Ina Kisiel  Gim 3
                   - Justyna Hrycyk  Gim 1

WYRÓŻNIENIA
                   - Joanna Kołtos Gim 1
             


"Moneta inna niż wszystkie"
Finał Powiatowego Konkursu Rzeźbiarskiego

Główny sponsor nagród:
" LUKAS BANK

Cele konkursu:
" Rozwijanie wrażliwości plastycznej , inspirowanej  sztuką medalierstwa,
" Poszerzanie wiedzy z zakresu historii sztuki,
" Promowanie talentu dzieci i młodzieży oraz prezentacja  możliwości twórczych,
" Wymiana doświadczeń z zakresu technik rzeźbiarskich,

Nagrody otrzymali:
" Ewelina Maryszczak  lat 9- Szkoła Podstawowa w Siemyślu,
" Maciek Nowaczyk lat 9 - Szkoła Podstawowa w Siemyślu,
" Klara Woszczak lat 10 - Szkoła Podstawowa w Siemyślu,
" Klaudia Bekalarek lat 10 - Szkoła Podstawowa w Siemyślu,
" Kinga Jankowska lat 9- Ognisko Pracy Pozaszkolnej w Kołobrzegu,
" Magdalena Gabary lat 11 - Ognisko Pracy Pozaszkolnej w Kołobrzegu,
" Alicja Bałabuch lat 11 - Ognisko Pracy Pozaszkolnej w Kołobrzegu,
" Andrzej Surduk lat 15 - Zespół Szkół we Wrzosowie,

Oto kilka zdjęć z zajęćpo prawej stronie - ceramika


Finał Ogólnopolskiego Konkursu Rzeźbiarskiego
„Mój totem, mój znak”


Organizatorzy konkursu:
Starostwo Powiatowe w Kołobrzegu,
Ognisko Pracy Pozaszkolnej w Kołobrzegu

Główny sponsor nagród:
Pełnomocnik do Spraw Rozwiązywania Problemów Alkoholowych
przy Urzędzie Miasta Kołobrzeg

Spośród 21 nadesłanych prac komisja konkursowa wyłoniła laureatów konkursu:

W kategorii wiekowej od 7 do 9 lat

Nagroda dla :
Karoliny Chowaniec - Młodzieżowy Dom Kultury , Nowy Targ
Weroniki Przystał – Ognisko Pracy Pozaszkolnej, Bielsko Biała

W kategorii wiekowej od 10 do 13 lat

Nagroda dla:
Julii Kabacińskiej – Młodzieżowy Dom Kultury , Nowy Targ
Moniki Wydro - Młodzieżowy Dom Kultury , Nowy Targ

W kategorii wiekowej od 14 do 18 lat

Nagroda dla:
Natalii Karczewskiej – Zespół Szkół, Siemyśl

Komisja konkursowa wyróżniła:

W kategorii wiekowej od 7 do 9 lat:

Alexa Dubiel - Ognisko Pracy Pozaszkolnej, Bielsko Biała
Julię Jurgielewicz – Przedszkole Publiczne, Ustronie Morskie
Adriannę Gajewicz – Ognisko Pracy Pozaszkolnej, Kołobrzeg

W kategorii wiekowej od 10 do 13 lat:

Julię Jagiełowicz - Młodzieżowy Dom Kultury , Nowy Targ

Wystawa prac konkursowych i wręczenie nagród odbędzie się w dniu 17.06.2008r o godz. 18.00 w auli Liceum Ogólnokształcącego im. Mikołaja Kopernika w Kołobrzegu.
Laureaci nieobecni na wystawie otrzymają nagrody przekazem pocztowym.

Niektóre nagrodzone prace przedstawiamy poniżej:


 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego