Archiwum 2023-2024 - OPP

OPP
Przejdź do treści

Archiwum 2023-2024

Informacje o nas > Archiwum aktualności
Turniej Szachowy z Okazji 35-lecia Ogniska Pracy Pozaszkolnej w Kołobrzeg

W minioną niedzielę na Hali Ogniska Pracy Pozaszkolnej odbył się Coroczny Świąteczny Turniej Szachowy mający w tym roku dodatkową oprawę z okazji 35 lecia Placówki OPP w Kołobrzegu. Z tej okazji zawodnicy rywalizowali w trzech kategoriach wiekowych - open, do  lat 14 oraz do lat 12. W całym Turnieju organizowanym przez UKS OPP Powiat Kołobrzeski Sekcja szachowa oraz Ognisko Pracy Pozaszkolnej wystąpiło 30 zawodników z całej Polski, a rywalizacja trwała ponad 5 godzin. Najlepsi zawodnicy w każdej kategorii otrzymali bony podarunkowe, medale oraz Statuetki, a wszyscy uczestnicy pamiątkowe medale oraz drobny czekoladowy upominek. Nagrody zostały ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Kołobrzegu oraz Miasto Gmina Kołobrzeg.
Serdeczne podziękowania dla Pana Leona Bręgoszewskiego za profesjonalne przeprowadzenie zawodów i świetne przygotowanie swoich zawodników do rywalizacji sportowej. Za rok widzimy się ponownie.

Radość świętowania

 Mikołajkowo-świąteczny piknik w Ognisku Pracy Pozaszkolnej, który z hukiem i przytupem odbył się w sobotnie popołudnie 16 grudnia, miał szczególny charakter, gdyż połączony był z świętowaniem 35 rocznicy działalności placówki, która z roku na rok coraz wyraźniej wpisuje się w edukacyjny, sportowy i kulturalny obraz miasta i powiatu.
Siedziba OPP wypełniła się gwarnym tłumem wychowanków, instruktorów, rodziców i gości. Wśród świątecznych dekoracji (największe wrażenie zrobił wielki Księżyc, który nie wiadomo jakim sposobem znalazł się pod dachem hali sportowej...) rozbrzmiał śpiew kolęd i świątecznych piosenek, prezentowanych przez zespoły i solistów z sekcji wokalnej, a nasze tańczące dzieciaki z zespołów MaFaMa i Swan Dance pokazały, co potrafią, przy głośnym aplauzie widzów. Dobrym słowem podzielili się radna Rady Powiatu Marta Skubisz, starosta Jacek Kuś i dyrektor OPP Mieczysław Szpak. Konferansjer – jak przystało na instruktora sekcji recytatorskiej – okrasił wieczór bożonarodzeniową poezją. Wśród wielobarwnych świateł migotały iskierki (sztucznego) śniegu, tymczasem z jednej strony sali można było pozjeżdżać z imponującego dmuchańca, napić się pysznej kawy i podegustować przyrządzone przez rodziców smakołyki, podczas gdy na drugim jej końcu trwała szlachetna rywalizacja między konstruktorami świątecznych stroików (łącznie powstało ich ponad 80, a każdy z nich – jak zgodnie orzekli jurorzy – piękniejszy od innych). OPP – jak zwykle – eksplodowało twórczą energią, tym razem dając też miejsce chwilom świątecznej zadumy.

Wesołych Świąt!
Jesienne nowości sekcji recytatorów

Ostatni czas dla wychowanków sekcji recytatorsko-filozoficznej był czasem twórczej aktywności. Już miesiąc mija, odkąd nasi recytatorzy – przygotowując się do świętowania Dnia Niepodległości – wzięli udział w XII Patriotycznym Konkursie Recytatorskim i Piosenki Patriotycznej „Odcienie Ojczyzny”, organizowanym przez Klub Wojskowy 8 BREM w Kołobrzegu. Wśród nagrodzonych w Konkursie znalazły się nasze wychowanki: Zofia Pryć (tytuł Laureatki) i Malwina Chudzik (wyróżnienie).
          Natomiast w dniach 1 – 2 grudnia w Szczecinie odbyła się 18 edycja Spotkań ze Sztuką Słowa – konkurs połączony z warsztatami scenicznymi poprowadzonymi przez instruktorów Studia Teatr w Szczecinie (głównych organizatorów Spotkań). I tu także odnotować należy sukces Zosi Pryć, która zdobyła wyróżnienie w tym prestiżowym konkursie. Dodajmy, że nasz instruktor Wojciech Czaplewski został zaproszony do występu w kategorii „rekinów” konkursu (czegoś w rodzaju recytatorskiej „ligi mistrzów”).
          Ponadto sekcja recytatorska została zaproszona przez Stowarzyszenie Przywracania Pamięci „Kołobrzeg '80” do współpracy przy miejskich obchodach rocznicy wprowadzenia stanu wojennego, które rozpoczęły się 9 grudnia – tego dnia m.in. rozstrzygnięty został konkurs literacki „Stan wojenny we wspomnieniach moich bliskich” (przypominamy, że jednym z rodzajów działalności sekcji recytatorskiej są warsztaty literackie przeznaczone dla początkujących autorów).
          A 10 grudnia odbył się doroczny turniej szachowy o Puchar Pana Cogito, organizowany przez Klub Szachowy Solny Zieleniewo – nasza sekcja jak zwykle zadbała o artystyczną oprawę – krótką prezentację poezji patrona turnieju, Zbigniewa Herberta.
HARMONOGRAM KONKURSU FAIRY TALE 10.12.2023r.
14:00 Rozpoczęcie konkursu
16:05 Inne formy tanca 8-9
14:10 Taniec współczesny 8-9
16:10 Inne formy tanca 10-12
14:20 Taniec współczesny 10-12
16:15 Inne formy tańca 13-14
14:40 Taniec współczesny do 7
16:25 Inne formy tanca pow. 15
14:45 Taniec współczesny 13-14
16:30 Bajkowe Show do 7
14:55 Taniec współczesny pow. 15
16:40 Bajkowe Show 8-9
14:55 Hip-Hop do 7
16:45 Bajkowe Show 10-12
15:00 Hip-hop solo 8-9
16:55 Bajkowe Show 13-14
15:05 Hip-hop solo 10-12
17:00 ART. DANCE IMPRO 8-9  ½ FINAŁU
15:10 Hip-hop solo 13-14
17:10 ART. DANCE IMPRO do 7 FINAŁ
15:20 Jazz do 7
17:20 ART. DANCE IMPRO 10-12 ½ FINAŁU
15:25 Jazz 8-9
17:30 ART. DANCE IMPRO  8-9 FINAŁ
15:30 Jazz 10-12
17:40 ART. DANCE IMPRO 13-14 FINAŁ
15:40 Jazz 13-14
17:50 ART. DANCE IMPRO pow.15 FINAŁ
15:50 -16 Przerwa
18:00 ART. DANCE IMPRO 10-12 FINAŁ
16:00 Inne formy tanca do 7
18:40 ODCZYTANIE WYNIKÓW
Pani Wanda Kowalczyk jest pielęgniarką pracującą w kołobrzeskich szkołach. Od wielu lat wspiera działalność klubu UKS OPP POWIAT KOŁOBRZESKI poprzez zabezpieczanie medyczne meczów siatkarskich. Jest również wiernym kibicem naszych zespołów i zawsze służy pomocą.
Pani Wandzia ma teraz do rozegrania swój jakże ważny mecz - o zdrowie..
Jej przeciwnik to nowotwór złośliwy tkanek miękkich - mięsak usadowiony na udzie prawej nogi. W chwili obecnej nie można go operować bo to zbyt duże zagrożenie. Obecnie jest zastosowana chemioterapia do 30 grudnia. Następnie zaplanowany jest miesiąc radioterapii, a później zapadnie decyzja czy można już operować.
Środowisko siatkarskie chce wesprzeć Panią Wandzię w jej walce o zdrowie. Koszty związane z leczeniem są wysokie, a pani Wandzia nie jest w stanie ich samodzielnie pokryć.
Prosimy o wsparcie! Liczy się każda złotówka.   Przybywajcie na Mazowiecką !!!!

Mecz odbędzie się o godzinie 16.00 w sobotę 09.12.2023 r na Hali Ogniska Pracy Pozaszkolnej - Mazowiecka 1.
WSKonsorcjum UKS OPP Powiat Kołobrzeski - Libero VIP Biesiadowo Aleksandrów Łódzki

Podczas spotkania odbędzie się Aukcja Charytatywna różnych gadżetów, pamiątek sportowych oraz voucherów o różnorodnym przeznaczeniu. Wszystkie zebrane pieniądze zostaną przekazane na leczenie Pani Wandy Kowalczyk.

Pozdrawiam
Ośliślok Krzysztof
UKS OPP Powiat Kołobrzeski
W obecnym sezonie Nasi najstarsi zawodnicy bardzo dobrze radzą sobie w rozgrywkach juniorskich. Podopieczni trenera Łukasza Szulca na półmetku zmagań zajmują 4 miejsce które zapewnia awans do Finału Wojewódzkiego. Obserwując jak szybko i owocnie rozwija się współpraca trenera i zespołu, co przekłada się na coraz lepszą dyspozycję na boisku możemy z olbrzymią nadzieją spoglądać na rundę rewanżową. Trzymamy kciuki i liczymy na dalsze zwycięstwa zespołu.
A najbliższe spotkanie już w sobotę o godzinie 11.00  z zespołem SMS Police.
SERDECZNIE ZAPRASZAMY !!!

Podsumowanie I rundy :
UKS OPP Powiat Kołobrzeski - MKS Gryf Szczecinek 3-0 / 3-0
STS Kospel/As 13 Koszalin - UKS OPP Powiat Kołobrzeski 2-3 / 0-3
UKS OPP Powiat Kołobrzeski - UKS błyskawica Szczecin 0-3 / 0-3
UKS SMS Police - UKS OPP Powiat Kołobrzeski 3-0
UKS Bronek Koszalin - UKS OPP Powiat Kołobrzeski 3-0
UKS OPP Powiat Kołobrzeski - UKS Olimpijczyk 3-2

WYNIKI SPOTKAŃ I RUNDY II LIGI KOBIET
WSKonsorjcum UKS OPP Powiat Kołobrzeski

W minioną sobotę po ponad trzech miesiącach zmagań zakończyła się I Runda rozgrywek II Ligi Kobiet w Piłce Siatkowej.  Nasz zespół jako beniaminek w swoim debiucie na tym szczeblu rozgrywek zanotował 3 zwycięstwa i 6 porażek. Po ostatnim zwycięstwie i bardzo dobrej grze kołobrzeski zespół liczy na udaną rundę rewanżową i awans w ligowej tabeli.
Serdecznie zapraszamy na kolejne spotkania na Naszej hali. Liczymy na tak liczną obecność kibiców jak w I rundzie i dziękujemy za wsparcie którym Nas obdarzacie. DRUŻYNA-RODZINA !!!!

ZWYCIĘSTWO NA ZAKOŃCZENIE I RUNDY

WSKonsorcjum UKS OPP Powiat Kołobrzeski zakończył zwycięstwem I rundę zmagań na II-ligowych parkietach. W ostatnią sobotę przy pełnych trybunach podopieczne Krzysztofa Ośliślok pokonały w stosunku 3-2 zespół ENEA Energetyk Poznań II. Tym samym zespół przerwał passę kilku przegranych spotkań i po bardzo dobrej grze i zwycięstwie będzie mógł spokojnie przygotowywać się do spotkania z liderem - Libero VIP Biesiadowo Aleksandrów Łódzki. Kolejne spotkanie już w najbliższą sobotę o godzinie 16.00.

Zapraszamy na Mazowiecką !!!!
Brawo dla Jaśminy!
25 października odbył się finał XIX Wojewódzkiego przeglądu piosenki polskiej „Skolwińskie przeboje” w Szczecinie pod honorowym patronatem Marszałka województwa zachodniopomorskiego. Miło nam poinformować, że na tym konkursie, nasza podopieczna Jaśmina Wenta zdobyła I miejsce. Serdecznie gratulujemy!
Powiatowy Konkurs Plastyczny „Bajkowy Świat”
w ramach obchodów 35 -lecia Ogniska Pracy Pozaszkolnej rozstrzygnięty.

Na konkurs wpłynęło 78 prac. Dziękujemy. Jury po obejrzeniu wszystkich prac przyznało tytuły laureata oraz wyróżnienia.

LAUREACI;
Blanka Sobota
Maja Zięba
Emilka Hałata
Nina Sawicka
Helena Pieczynko
Zuzanna Cieśliczka
Nikodem Winiarski
Igor Romanowski

WYRÓŻNIENI;
Matylda Wachowska
Zosia Jakimiec
Zosia Serement
Marysia Pasikowska
Olga Brzozowicz
Gabrysia Książek
Lilianna Szymańska
Hania Bogacz
Julia Janoś
Tymofii Kudliuk
Dasha D

Serdecznie Gratulujemy wszystkim nagrodzonym. Wszystkie nagrody ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Kołobrzegu oraz Stowarzyszenie Przyjaciół Ogniska Pracy Pozaszkolnej
REGULAMIN
POWIATOWY KONKURS TANECZNY FAIRY TALE 10.12.2023r.
 
Powiatowy Konkurs Tańca „Fairy Tale” jest konkursem popularyzującym wszelkie techniki tańca wśród dzieci i młodzieży. Udział w nim daje uczestnikom możliwość zaprezentowania się w wybranej przez siebie technice tańca do muzyki organizatora bądź muzyki własnej warunkiem koniecznym jaki należy spełnić jest muzyka bajkowa lub filmowa.
 
I. ORGANIZATOR:
Ognisko Pracy Pozaszkolnej
Starostwo Powiatowe w Kołobrzegu
 
II. CELE KONKURSU
· prezentacja umiejętności
· wykazanie się pomysłami twórczymi,
· wymiana doświadczeń i pomysłów  pomiędzy placówkami
· pobudzanie wrażliwości i aktywności twórczej.
 
III. MIEJSCE I TERMIN
Hala Sportowa Ogniska Pracy Pozaszkolnej w Kołobrzegu ul. Mazowiecka 1
10 grudzień 2023 r.
 
IV. ZASADY UCZESTNICTWA
Warunkiem uczestnictwa w Konkursie Tańca „Fairy Tale” jest wysłanie zgłoszenia na mail marta.herbata@gmail.com
Nr konta: 08 1600 1462 1734 1931 3000 0001  
tytułem ……Konkurs Tańca Fair Zosia Kowalska solo art
Zgłoszenia i wlskapłaty należy dokonać do dnia 27.11.2023 r.
oraz uiszczenia opłaty wpisowej w kwocie 30 zł – 1 kategoria, 20zł każda następna Opłatę na poczet akredytacji należy wpłacać na konto
 · Przesłanie karty zgłoszenia wraz z potwierdzeniem dokonania opłaty jest równoznaczne z akceptacją treści niniejszego regulaminu i uczestnictwa w konkursie.

W przypadku rezygnacji z udziału w konkursie opłata wpisowa nie podlega zwrotowi.
SOLO (muzyka własna)
 
KATEGORIA :
 
-taniec współczesny czas prezentacji do 1:30. Do lat 7,  8-9,  10-11,  13-14, 15 powyżej
- jazz czas prezentacji do1:30. Do lat 7,  8-9,  10-11,  13-14, 15 powyżej
- taniec nowoczesny (hip-hop) czas prezentacji do 1:30. Do lat 7,  8-9,  10-11,  13-14, 15 powyżej
-inne formy tańca czas prezentacji do 1:30 Do lat 7,  8-9,  10-11,  13-14, 15 powyżej
-bajkowe show czas prezentacji do 1:30 Do lat 7,  8-9,  10-11,  13-14, 15 powyżej (MUZYKA BAJKOWA BĄDŹ FILOMOWA)
ART DANCE – improwizacja solo (muzyka organizatora)
CZARNY KOSTIUM (Bez frędzli, ozdób, cekinów, kamieni )
Do lat 7,  8-9,  10-11,  13-14, 15 powyżej czas prezentacji 1 minuta
 
V. UCZESTNICY
· z całej Polski,
· dzieci i młodzież z przedszkoli, szkół, świetlic, klubów, placówek kultury, placówek wychowawczych i innych, oraz zgłoszenia indywidualne,
· kategorie wiekowe (o kategorii wiekowej decyduje rok urodzenia uczestnika): do lat 7,  8-9,  10-11, 12-14, 15 powyżej
Organizator zastrzega sobie prawo do bezpłatnej prezentacji, reprodukcji prac w środkach masowego przekazu oraz publikacji imion, nazwisk i informacji o uczestnikach i laureatach konkursu, również na stronie internetowej, Facebooku  placówki.
· Sprawy nieujęte w regulaminie rozstrzyga Organizator w porozumieniu z członkami Jury.
· Dane dotyczące ochrony danych osobowych zawiera Klauzula Informacyjna dołączona do regulaminu.
· Warunkiem udziału w konkursie jest wyrażenie zgód dotyczących ochrony danych osobowych zawartych w karcie zgłoszenia.
· Organizator zastrzega sobie prawo do zmiany planu konkursu oraz regulaminu, a także zmiany zasad prowadzenia bez podawania przyczyn.
· Ostateczna interpretacja niniejszego regulaminu należy do Organizatora.
- uczestnicy wyrażają zgodę na publikację swojego wizerunku oraz rejestrację foto, video w celach promocyjnych imprezy, a także wykorzystanie danych osobowych w materiałach dotyczących maratonu artystycznego zgodnie z art.6 ust.1 lit. a rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) RODO
-  Administratorem danych osobowych zbieranych w kartach zgłoszeń (uczestników i jego rodzica lub opiekuna prawnego) jest Ognisko Pracy Pozaszkolnej w Kołobrzegu, ul. Mazowiecka 1, 78-100 Kołobrzeg;
-  W sprawach dotyczących przetwarzania danych osobowych można się z skontaktować poprzez e-mail: opp.kolobrzeg@powiat.pl
-  Pani/pana dane osobowe przetwarzane będą dla celu organizacji i przeprowadzenia Maratonu Artystycznego oraz w celach promocyjnych, także po zakończeniu konkursu.
-  Podstawą do przetwarzania danych osobowych jest zgoda na przetwarzanie danych osobowych.
-  Pani/Pana dane osobowe nie będą udostępniane innym odbiorcom, z wyjątkiem przypadków przewidzianych prawem.
Dane osobowe w postaci imienia i nazwiska laureatów mogą zostać upublicznione w związku z ogłoszeniem wyników.
-  Pani/Pana dane osobowe będą przetwarzane przez okres niezbędny do realizacji wyżej określonych celów lub do momentu wycofania zgody.
-  Pani/Pan ma prawo dostępu do treści swoich danych, oraz z zastrzeżeniem przepisów prawa: prawo do ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych, prawo do sprzeciwu, prawo do cofnięcia zgody w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania.
-  Pani/Pan posiada prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych.
-  Podanie przez Panią /Pana danych osobowych jest dobrowolne, jednakże niezbędne do udziału w konkursie.
-  Pani /Pana dane osobowe nie będą przetwarzane w sposób zautomatyzowany i nie będą poddawane profilowaniu.
-  organizatorzy nie wysyłają potwierdzeń zgłoszeń
- wszelkie kwestie nie ujęte w regulaminie rozstrzygają organizatorzy wraz z przewodniczącym jury
- przesłanie karty zgłoszenia i udział w konkursie jest jednoznaczny z akceptacją regulaminu
Konkurs „Świat bajek w piosence”
 
           28 października hala sportowa Ogniska Pracy Pozaszkolnej w Kołobrzegu, jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki, zamieniła się w prawdziwą krainę baśni. Byliśmy świadkami niezwykłego konkursu „Świat bajek w piosence”. W magicznej scenerii wykonawcy przenieśli nas w świat dziecięcych marzeń, wzruszeń i wspomnień.
 
Na scenie pojawiły się postacie z takich bajek jak: „Mój brat niedźwiedź”, „Mulan”, „Barbie”, „Nasze magiczne Encanto”, „Vaiana: Skarb oceanu”, „Księżniczka i żaba”, „Herkules”, „Król lew”, „Kraina lodu”, „Merida waleczna”, „Aladyn”, „Dzwoneczek”, „Pocahontas”, „Piękna i bestia”, ”Mała syrenka”, „Anastazja”, „Dzwonnik z Notre Dame”. Uczestnicy konkursu zadbali nie tylko o przygotowanie pięknych wokalnych opowieści, ale również o wspaniałe kostiumy i rekwizyty. Było naprawdę kolorowo i bajecznie!
 
Scenografia była dziełem Pani Beaty Dąbrowskiej z sekcji plastycznej Ogniska Pracy Pozaszkolnej. Na wszystkich zrobiła ogromne wrażenie! Autorkami pomysłu na konkurs były podopieczne Pani Edyty Tetery z sekcji wokalnej, a konkurs poprowadził niezastąpiony Wojciech Czaplewski. Nagłośnienie zapewnił zaprzyjaźniony z OPP, jak zwykle niezawodny Dariusz Szmidt i jego firma „Echo”.
 
W konkursie wzięło udział 27 wokalistek i wokalistów oraz 9 zespołów wokalnych - w czterech kategoriach. Jury w składzie: Magda Szczęsna, Ewa Balza-Plucińska i Łukasz Nowakowski, po wysłuchaniu wszystkich prezentacji, przyznało tytuły laureata, nagrodę specjalną, a także wyróżnienia I oraz II stopnia następującym wykonawcom:
 
·       w kategorii - szkoły podstawowe, klasy I-IV :   
           - wyróżnienie II stopnia: Zuzanna Malanowska, Olga Winiecka                                
           - wyróżnienie I stopnia: Maja Górska, Nadia Machowska, Matylda Wachowska                                   
           - laureat: Nadia Gargaś           
·       w kategorii - szkoły podstawowe, klasy V-VIII:
          - wyróżnienie II stopnia: Blanka Pozorska
          - wyróżnienie I stopnia: Zuzanna Pilarczyk, Maja Wieczorek, Alicja Łobodzińska,
             Michalina Olek
          - laureat: Oliwia Derewońko
          - nagroda specjalna: Maja Tomasikiewicz (za niezwykły wyraz artystyczny oraz
             dojrzałość sceniczną)
·       w kategorii - szkoły ponadpodstawowe:
           - wyróżnienie II stopnia: Julia Figa, Julia Kwiatkowska, Zuzanna Czubaty, Beata Orlińska
           - wyróżnienie I stopnia: Nicola Furman, Ewelina Czajka, Anastazja Skorokhodova, Julia  
             Pozorska, Weronika Pawlak, Marcel Górski, Wiktoria Krzesińska
           - laureat: Marcelina Furman, Jaśmina Wenta, Zofia Leśniak
·       w kategorii zespoły wokalne:
          - wyróżnienie II stopnia: „Duet Amelia i Marcelina”
          - wyróżnienie I stopnia: „Iskierki”, „Promyczki”, „For fun”, „Duet Marcelina i Julia”, „High
             five”, „Euforia”
          - laureat: „Diverse”, „The chatterboxes”
 
           Wszystkie nagrody, statuetki oraz pamiątkowe medale zostały ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Kołobrzegu oraz Stowarzyszenie Przyjaciół Ogniska Pracy Pozaszkolnej.
Wykonawcom serdecznie gratulujemy wspaniałych prezentacji wokalnych i życzymy jeszcze wielu sukcesów w przyszłości!
MECZ II LIGI KOBIET W Piłce Siatkowej
Godzina 17.00 / 28.10.2023 r ( sobota ), Mazowiecka 1

WSKonsorcjum UKS OPP Powiat Kołobrzeski - UKS ZSMS Poznań
"Trzeci mecz i drugie zwycięstwo na II-ligowych parkietach"

Po ubiegłotygodniowym zwycięstwie we własnej hali kołobrzeżanki udały się w daleką podróż na mecz do rezerw ekstraklasowego zespołu ENERGA MKS II Kalisz. Podopieczne Krzysztofa Osliśloka nie były faworytem tego spotkania ale po bardzo dobrej grze pokonały zespół z Kalisza w stosunku 3-1. Bardzo istotny okazał się pierwszy set w którym gospodynie prowadziły od początku do końca i mając trzy piłki setowe nie zdołały zakończyć tej partii na swoją korzyść ulegając w Nim 25-27 Naszemu zespołowi. Drugi set to dobra gra kaliszanek i ich zwycięstwo, natomiast trzeci i czwarty set to wyrównana walka do pewnego momentu, a następnie przejęcie kontroli przez zespół z Kołobrzegu i zwycięstwo w dwóch ostatnich setach do 20 i 21 punktów. Tak więc Nasz kołobrzeski beniaminek po trzech kolejkach zajmuje czwarte miejsce w ligowej tabeli i planuje sprawić jeszcze niejedną niespodziankę.
Serdecznie zapraszamy na kolejne spotkanie już w najbliższą sobotę na godzinę 17.00 z UKS ZSMS Poznań. Prosimy o wsparcie.

ENERGA MKS II Kalisz - WSKonsorcjum UKS OPP Powiat Kołobrzeski 1-3 ( 25-27, 25-19, 20-25, 21-25 )
Norwidowskie laury

Z satysfakcją informujemy, że trzy recytatorki z OPP wzięły udział w 34 edycji Konkursu Recytatorskiego im. Cypriana Kamila Norwida, zorganizowanego w sobotę 21 października przez Teatr Propozycji „Dialog” w Koszalinie (mieszczący się w malowniczym zabytkowym Domku Kata). Na początek uczestnicy i organizatorzy udali się pod pobliski pomnik Norwida – zaszczyt położenia wieńca pod pomnikiem spotkał nasze wychowanki Zofię Pryć i Lenę Pawłowską. Nastepnie odbyły się przesłuchania konkursowe, a potem – gdy Jury udało się na naradę – z krótkim recitalem wystąpiła dobrze nam znana kołobrzeżanka Jaśmina Wenta (która zresztą kilkakrotnie była laureatką poprzednich edycji tego konkursu). A potem Jury ogłosiło werdykt, zgodnie z nim laureatkami zostały dwie nasze recytatorki: Zofia Pryć zdobyła I nagrodę za recytację wiersza Norwida „Moja piosnka I”, a Malwina Chudzik – nagrodę III za „Domysły na temat Barabasza” Zbigniewa Herberta.

Gratulacje!
Zwycięstwo WSKonsorcjum UKS OPP Powiat Kołobrzeski

To była fantastyczny sobotni wieczór na Hali Ogniska Pracy Pozaszkolnej w Kołobrzegu. Po brzegi wypełnionej hali Nasz zespół odniósł pierwsze historyczne zwycięstwo na szczeblu II ligowym. Pojedynek z zespołem z Łodzi trwał ponad dwie godziny i zakończył się zwycięstwem kołobrzeżanek 3-2. Pierwszy i trzeci set to dominacja przyjezdnych z ŁKS UMED AZS Łódź natomiast drugi i w szczególności czwarty set  to koncertowa gra WSKonsorcjum UKS OPP Powiat Kołobrzeski. W tie breaku osiągnięta przewaga na początku seta utrzymała się do końca i zespół kołobrzeski zwyciężył w Nim 15-10. Podczas spotkania była okazja podziękować wszystkim sponsorom którzy wspierają Nas w tym roku, a Nasza młodzież zaprezentowała się w nowych koszulkach treningowych. Teraz wyjazd do Kalisza, a za dwa tygodnie pojedynek w Kołobrzegu z zespołem z Poznania.

Serdecznie Zapraszamy
Wczoraj zainaugurowaliśmy debiutancki Sezon w II Lidze Kobiet, a dzisiaj prezentujemy SPONSORA TYTULARNEGO którym jest WSKonsorcjum.
Kołobrzeg 2023
Ognisko Pracy Pozaszkolnej
78-100 Kołobrzeg
ul. Mazowiecka 1
tel: 94 722 05 12
E-mail: opp@kolobrzeg.powiat.pl
Wróć do spisu treści