Dziewczęta T.Rutkowska - OPP

OPP
Przejdź do treści

Dziewczęta T.Rutkowska

Sekcje > Sportowe > Sportowo rekreacyjna
Sekcja sportowa z elementami piłki siatkowej

Chcesz atrakcyjnie i ciekawie spędzić wolny czas, zadbać o kondycję i sprawność fizyczną, doskonalić elementy techniczno - taktyczne gry w piłkę siatkową przyjdź do nas.
Prowadzący - Teresa Rutkowska

Kontakt: tel.: 505-173-612

Zapraszamy dziewczęta i chłopcy z gimnazjum:

          Poniedziałek 17.00 - 18.30
          Wtorek: 17.30 - 19.00
          Środa: 16.00 - 17.30


Mistrzostwa Województwa w Minisiatkówce Kinder Joy Of Moving

Najmłodsze siatkarki: Roksana Godlewska, Basia Iwanicka, Nina Stodoła i Marysia Bochniak, uczennice Szkoły Podstawowej nr 7, trenujące w Ognisku Pracy Pozaszkolnej, w sobotę 11 maja rozegrały w Mielnie swój pierwszy turniej -"Mistrzostwa Województwa w Minisiatkówce Kinder Joy Of Moving w kategorii single dziewcząt". Każda zawodniczka rozegrała 7 meczy. Pierwsze zwycięstwa, pierwsze porażki, łzy szczęścia i smutku to emocje, które towarzyszyły dziewczętom, ale tego też trzeba się nauczyć. Turniej przebiegał w miłej sportowej atmosferze, wszyscy dobrze się bawili, a zawodniczkom życzymy wiele sportowych sukcesów i udanych wakacji. Trener zespołu Teresa Rutkowska
Rodzinne spotkanie z siatkówką!!!!                      

Najmłodsze siatkarki i siatkarze zaprosili rodziców na wspólny trening. Rozgrzewka, ćwiczenia rozciągające i ćwiczenia z piłkami prowadzone przez dzieci poprzedzały część główną, czyli grę. Zabawa była przednia, emocje wielkie, efekt końcowy wspaniały. Dzieci miały okazję zaprezentować rodzicom swoje umiejętności, które zdobyły podczas zajęć, a rodzice -  aktywnie spędzić czas ze swoimi pociechami. Każdy uczestnik sportowej zabawy otrzymał medal, a dorośli zostali zaproszeni do "rodziny OPP". Podsumowaniem wspaniałej imprezy było spotkanie w rodzinnym siatkarskim gronie przy suto zastawionym stole. Wszyscy doskonale się bawili i z utęsknieniem czekamy na następne spotkanie.
Dziękujemy!!!

Państwo Iwona i Tomasz Pilarczykowie są naszymi darczyńcami. Te piękne torby to prezent od naszych sponsorów. W jednakowych strojach i ze wspaniałym darem prezentujemy się świetnie. Pozostaje nam tylko skupić się na treningach i wygrywać wszystkie mecze!!! Wdzięczne siatkarki z trenerką.
Minisiatkówka

Najmłodsze siatkarki Ogniska Pracy Pozaszkolnej zakończyły swoją sportową rywalizację w Ogólnopolskich Mistrzostwach w Minisiatkówce o Puchar Kinder Joy Of Moving w kategorii "trójki" i "czwórki".Podczas czterech wyjazdów dziewczęta rozegrały dużą ilość meczy. Bywało różnie. Emocje, które towarzyszyły młodym zawodniczkom to radość z sukcesu lub smutek z porażki, ale tego też trzeba się nauczyć. Umiejętność współpracy w zespole, coraz lepsza gra, nowe doświadczenia, których nabyły dziewczęta w trakcie turnieju z pewnością przyczynią się do przyszłych sukcesów.

Gratulacje dla zawodniczek!!!
Weekend z minisiatkówką

     W sobotę 21 stycznia w Wałczu odbył się kolejny etap wojewódzki Kinder+SPORT w kategorii 3-ek dziewcząt. Do zaciętej walki stanęły trzy nasze zespoły, które rozegrały po 6 spotkań .Zespół nr.1 w składzie; Molenda Zofia, Jacuńska Wiktoria, Bogdanowicz Nadia, Błażejak Dominika wygrały 3 mecze. Mocna zagrywka Wiktorii sprawiła ogromne trudności naszym rywalkom. Zespół nr.2 w składzie; Kulczyńska Marika, Erbacher Anna, Sowińska Nel, Świderek Zuzanna pokonał 1 drużynę. W tym dniu piłka nie chciała współpracować z naszymi zawodniczkami ale żeby wygrywać trzeba nauczyć się przegrywać i wyciągać wnioski. Każde nowe doświadczenie małymi kroczkami zbliża nas do upragnionego celu? Zdecydowanie to był dzień zespołu nr.3 w składzie; Ławniczak Zuzanna, Kmieć Hanna, Kaźmierska Weronika, Aściukiewicz Natasza, Nowy Zuzanna. Dziewczęta zwyciężyły w trzech spotkaniach ale w każdym pokazały charakter i wolę walki, a spotkanie z drużyną Gryfic zostało uznane za najlepsze w naszej lidze?
W niedzielę 22 stycznia w Policach o awans lub utrzymanie w lidze walczyły dziewczęta w kategorii czwórki. Trzy kołobrzeskie zespoły rozegrały po pięć meczy. To nie był dobry dzień dla naszych siatkarek – Kołobrzeg – 1 wygrał 1 mecz; Kołobrzeg – 2 wygrał 1 mecz; Kołobrzeg – 3 wygrał 2 mecze. Żaden zespół nie osiągnął zamierzonego celu, wręcz przeciwnie – spadek do ligi niższej – tak też się zdarza!!!!!
Mikołajkowy Turniej Mini Piłki Siatkowejw kategorii
„dwójek” dziewcząt rocznik 2011 i mł.

Dziewczęta z Ogniska Pracy Pozaszkolnej zostały zaproszone na turniej mini piłki siatkowej do Ustronia Morskiego. Miła atmosfera, wspaniała zabawa, dreszczyk rywalizacji, a co najważniejsze, doskonalenie umiejętności gry w piłkę siatkową zapewnił młodym zawodniczkom organizator wraz z Mikołajem. Dziewczęta z siódemki i szóstki trenujące w OPP oraz z Ustronia Morskiego walczyły o medale i słodkie prezenty. Zuzia Wiśniewska i Weronika Kaźmierska zdobyły brązowy medal. Mikołaj spisał się doskonale, każda zawodniczka otrzymała prezent. Gratulujemy udanej rywalizacji i dobrej zabawy.
" Sport to zdrowie.....    "  pod takim sloganem Ognisko Pracy Pozaszkolnej wraz ze Szkołą Podstawową nr 7 w Kołobrzegu zorganizowało Turniej Minisiatkówki w kategorii "trójki" dziewcząt o Puchar Dyrektora Szkoły Podstawowej nr 7. Turniej zorganizowany na hali sportowej SP nr 7 był jedną ze sportowych atrakcji festynu szkolnego promującego szkołę oraz zdrowy styl życia. O nagrodę główną walczyły zespoły ze Szkoły Podstawowej w Gościnie, Ustronia Morskiego, Szkoły Podstawowej nr 6 z Kołobrzegu oraz gospodarz Szkoła Podstawowa nr 7. Turniej odbył się w miłej sportowej atmosferze zgodnie z zasadami fair-play. Każda zawodniczka otrzymała medal, drobny upominek oraz słodki poczęstunek, a najlepsze Szkoły Puchary ufundowane przez Ognisko Pracy Pozaszkolnej, Szkołę Podstawową nr 7, wspaniałych Rodziców naszych zawodniczek oraz Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Kołobrzegu.
Klasyfikacja końcowa:
I zdobyła - SP-6,
II SP -7,
III -SP - Gościno,  
IV SP  -Ustronie Morskie.

Gratulujemy wszystkim zawodniczkom I życzymy dalszych sportowych sukcesów.
Uroczystości miejskie

W sobotę sekcja Mini Piłki Siatkowej i taneczna Swan Dance reprezentowały naszą placówkę w uroczystości rozpoczynającej obchody 767 rocznicy nadania praw miejskich naszemu miastu. Barwny korowód przeszedł ulicami miasta od kołobrzeskiego ratusza do portu pasażerskiego. Wspólne świętowanie dało nam wiele radości i pozostanie w pamięci.
Turniej Kinder Joy of Moving

Dziewczęta z sekcji Mini Siatkówki OPP w składzie: Zuzia Wiśniewska, Maja Majcher, Wiktoria Mróz, Marysia Mielnikiewicz i Ania Szurgot wzięły udział w Lidze Wojewódzkiej Mini siatkówki Kinder Joy of moving. Pierwszy  turniej, pierwsze spotkanie z rywalem umożliwiło dziewczętom zdobycie nowych siatkarskich doświadczeń. Sportową rywalizację rozpoczęłyście, więc życzę Wam sukcesów  w kolejnych turniejach.

T. Rutkowska
Wiosenny Turniej Mini Piłki Siatkowej.

Osiemnaścioro młodych siatkarek i siatkarzy naszej szkoły wzięło udział w turnieju Mini Piłki Siatkowej w grze "jedynkami". Do sportowej rywalizacji zaprosili nas siatkarze że Szkoły Podstawowej w Ustroniu Morskim. Przez ponad 5 godzin dzieci rywalizowali w trzech etapach rozgrywek. Każdy uczestnik otrzymał medal i świąteczny upominek.
Wszyscy byli zmęczeni ale bardzo zadowoleni.
Tłusty czwartek.

Kiedy zjeść pączka? Oczywiście w tłusty czwartek przed treningiem. Dostarczyliśmy organizmowi trochę słodkich kalorii a teraz do roboty. Sekcja mini piłki siatkowej wraz z trenerką.
Rodzinne spotkania z siatkówką

Rodzinna atmosfera, duch rywalizacji i wspaniała zabawa!!! Wszystkie te emocje towarzyszyły nam podczas „Rodzinnego spotkania z siatkówką”. Intensywna rozgrzewka prowadzona przez Borysa przygotowała wszystkich do gry. Zabawa była przednia. Z przyjemnością wspominać będziemy również spotkanie w rodzinnym siatkarskim gronie przy suto zastawionym stole.
Wakacje start!!!

Sekcja sportowa z elementami mini-piłki siatkowej życzy wszystkim słonecznych, radosnych, długich a przede wszystkim bezpiecznych wakacji.
Poćwiczmy z Natalią!!!

Zmieniamy pokój w salę gimnastyczną, otwieramy okno wietrzymy i przygotowujemy się do zajęć. Dzisiaj Natalia chciałaby zaprezentować swój trening – temat zajęć to doskonalenie odbić sposobem górnym. Rozpoczynamy od krótkiej rozgrzewki, następnie doskonalimy odbicia. Poćwiczcie z Natalią i wysyłajcie swoje propozycje.
Sto punktów na 100 – lecie odzyskania niepodległości.

Sekcja sportowa piłki siatkowej Ogniska Pracy Pozaszkolnej w rocznicę 100- lecia odzyskania niepodległości przez Polskę zorganizowała  mecz. Wychowankowie rywalizowali z zespołem rodziców i nauczycieli. Nagrodą był pyszny biało-czerwony tort. Zespół, który zdobył setny punkt, stał się właścicielem przysmaku. Po pięknej sportowej rywalizacji zwycięzcami zostali uczniowie. Wszyscy doskonale się bawili, miła sportowa atmosfera towarzyszyła zawodnikom zarówno na meczu jak i podczas konsumpcji tortu.


Wiosenne rodzinne spotkanie z siatkówką  

23 kwietnia 2015 roku odbyło się „wiosenne rodzinne spotkanie z siatkówką” zorganizowane przez siatkarki z Ogniska Pracy Pozaszkolnej. Dziewczęta zaprezentowały rodzicom swoje umiejętności zdobyte podczas treningów siatkarskich i  przeprowadziły wspólną rozgrzewkę. Podsumowaniem sportowej zabawy był mecz rodzice kontra dzieci. Wszyscy doskonale się bawili, a sportowej rywalizacji towarzyszyła miła atmosfera. Słodki poczęstunek przygotowany przez siatkarki i ich rodziców był miłym zakończeniem sportowych zmagań. Gośćmi naszego spotkania byli Dyrektor Gimnazjum nr 3 Pani Ewa Paśka –Koschel i  Dyrektor OPP Pan Mieczysław Szpak.

Rodzinne spotkanie z siatkówką.

Siatkarki z Gimnazjum nr 3, trenujące w Ognisku Pracy Pozaszkolnej postanowiły sprawdzić swoje umiejętności i zaprosiły do gry Rodziców. Wspólna rozgrzewka była początkiem sportowych wzmagań. Siatkarska rywalizacja przebiegała w miłej rodzinnej atmosferze, a podsumowanie gry odbyło się przy słodkim poczęstunku.

Międzypowiatowa Liga Piłki Siatkowej Dziewcząt

Uczestniczki naszej sekcji zgłosiły kolejny raz swój udział w Międzypowiatowtowej Lidze Piłki Siatkowej Dziewcząt. W tej edycji rozegramy mecze z pięcioma zespołami: OPP Kołobrzeg, Gimnazjum  Karlino, Gimnazjum Gościno, Gimnazjum Rymań, Gimnazjum nr1 Kołobrzeg, Gimnazjum Tychowo. Wszystkim uczestnikom życzymy zwycięstwa.
Nasz zespół ma już pierwszy mecz za sobą –wygrany!!!

22listopada 2015 roku dziewczęta z sekcji piłki siatkowej OPP w ramach współpracy ośrodkiem wypoczynkowym Verano pomagały w organizacji Międzynarodowego Turnieju Barbórkowego w Piłce Siatkowej o Puchar Prezesa Centrum Zdrowia i Relaksu Verano. Dziewczęta sędziowały mecze, zdobywały nowe doświadczenia,a w wolnych chwilach doskonaliły umiejętności gry w piłkę siatkową.


Zachodniopomorski Festiwal Siatkówki o puchar Marszałka Olgierda Geblewicza.

23 października 2014r. w Kołobrzegu odbył się turniej eliminacyjny Zachodniopomorskiego Festiwalu Siatkówki o puchar Marszałka Olgierda Geblewicza.
Na hali Milenium rywalizowało się 6 zespołów – OPP KOŁOBRZEG, UKS OPP POWIAT KOŁOBRZESKI, UKS LIBERO WAŁCZ, GIMNAZJUM TRZEBIATÓW, GIMNAZJUM GOŚCINO, GIMNAZJUM DRAWSKO POMORSKIE. Siatkarki zostały podzielone na dwie grupy w których rywalizowały systemem ,,każdy z każdym” do dwóch wygranych setów, a następnie rozegrane zostały mecze o końcowe miejsca w całym turnieju. Nasz zespół uplasował się na zaszczytnym V miejscu.
Seweryn Szewczyk dwukrotnym Mistrzem Województwa Zachodniopomorskiego.

4 czerwca 2014r. na stadionie OSiR w Białogardzie odbył się Finał Wojewódzkiej Gimnazjady w Indywidualnych Zawodach w Lekkiej Atletyce. Seweryn brał udział w dwóch konkurencjach: pchnięciu kulą z wynikiem – 13,57  i rzucie dyskiem – 41,56 w obu tych konkurencjach pokonał swoich rywali zdobywając dwa złote medale. Gratulujemy Sewerynowi i życzymy dalszych sukcesów sportowych.

Mikołajkowo – świąteczne spotkanie z rodzicami.

10 grudnia 2013 roku siatkarki z Ogniska Pracy Pozaszkolnej zorganizowały mikołajkowo – świąteczne spotkanie z rodzicami. Główną atrakcją imprezy był mecz w piłkę siatkową. Wszyscy doskonale się bawili, a sportowej rywalizacji towarzyszyła miła atmosfera. Słodki poczęstunek przygotowany przez siatkarki i ich rodziców był miłym zakończeniem meczu. Wielką niespodzianką i prezentem od rodziców był wspaniały tort, oczywiście    w kształcie boiska i piłki. Gośćmi naszego spotkania byli Dyrektor Gimnazjum    nr 3 Pani Ewa Paśka –Koschel i  Dyrektor OPP Pan Mieczysław Szpak. Warto by w przyszłości powtórzyć takie spotkanie.  Siatkarki z Ogniska Pracy Pozaszkolnej wraz z trenerką Teresą Rutkowską życzą wszystkim pięknych Świąt Bożego Narodzenia.
11 czerwca 2013 roku odbyło się uroczyste podsumowanie sportowej rywalizacji w ramach VIII edycji Międzypowiatowej Ligi w Piłkę Siatkową Dziewcząt. Dziewczęta z UKS OPP zdobyły zaszczytne  I miejsce. Najskuteczniejszą zawodniczką naszego zespołu została Sylwia Andrzejewska. Rozgrywki odbywały się wg kolejek ustalonego terminarza na salach gier poszczególnych zespołów. W ramach ligi dziewczęta rozegrały 10 meczy (9 zwycięstw, 1 porażka). Gratulujemy złotym medalistkom i życzymy miłych wakacji.

Skład zespołu:
1. Andrzejewska Sylwia – kapitan
2. Urbańska Ewa
3. Jamrożek Ewelina
4. Ugodzińska Magda
5. Polikowska Wiktoria
6. Rewers Dominika
7. Wiśniewska Ola
8. Tkacz Monika
9. Miśkiewicz Karolina
10. Mazińska Wiktoria
11. Adamowska Agnieszka
Trener zespołu: Teresa Rutkowska

Mikołajkowy turniej w piłkę siatkową dziewcząt.

Ognisko Pracy Pozaszkolnej zaprosiło dziewczęta szkół gimnazjalnych powiatu kołobrzeskiego  na Mikołajkowy Turniej w Piłkę Siatkową Dziewcząt  o Puchar Prezydenta Miasta Kołobrzeg. Turniej odbył się 7 grudnia 2012r. w hali OPP i  wzięło w nim udział 6 zespołów: Gimnazjum nr 1, Gimnazjum Drzonowo, Gimnazjum Karlino, Gimnazjum Rymań, Gimnazjum Podczele i dziewczęta z Gimnazjum nr 3 trenujące w OPP. Celem turnieju było aktywne spędzenie czasu wolnego, jak również popularyzacja piłki siatkowej wśród dzieci i młodzieży. Puchar Prezydenta Miasta wywalczyły siatkarki z Gimnazjum nr 1, II miejsce zajęły uczennice z  Gimnazjum Karlino, a III siatkarki z OPP Kołobrzeg. Najlepszą zawodniczką turnieju została Patrycja Krysa z Gimnazjum nr1.  
Każdy uczestnik turnieju otrzymał mikołajkowy prezent, o który zadbali sponsorzy: Pan Tomasz Kuchna Dyrektor Placówki Bankowej CREDIT AGRICOLE, Pan Ryszard Woźniak Prezes Centrum Zdrowia i Relaksu Verano, Pani Marta Ostapiec Dyrektor Centrum Promocji i Informacji Turystycznej, Pani Wacława Bojanowska Firma Handlowo – Usługowa „MAĆKO-BIS”, Pan Jacek Łowkiewicz Sklep Owocowo- Warzywny, w imieniu uczestników turnieju serdecznie dziękujemy.

Międzypowiatowa  Liga Piłki Siatkowej Dziewcząt

Uczestniczki naszej sekcji zgłosiły swój udział w Międzypowiatowtowej  Lidze Piłki Siatkowej Dziewcząt. W tej edycji rozegramy mecze z siedmioma zespołami: OPP I, Karlino, Gościno, Rymań, Drzonowo, Ustronie Morskie i Niechorze.
Ferie  - 2012

W czasie ferii zimowych w Ognisku Pracy Pozaszkolnej mogliśmy atrakcyjnie i ciekawie spędzić wolny czas. Doskonaliliśmy  technikę gry w siatkówkę, pod fachowym okiem instruktora poznawaliśmy tajniki treningu siłowego, dowiedzieliśmy się na jakie grupy mięśniowe działają ćwiczenia wykonywane na odpowiednich stanowiskach. Kilka dziewcząt wzięło udział w zawodach w  wyciskaniu ciężarka jednorącz.


Kołobrzeg 2023
Ognisko Pracy Pozaszkolnej
78-100 Kołobrzeg
ul. Mazowiecka 1
tel: 94 722 05 12
E-mail: opp@kolobrzeg.powiat.pl
Wróć do spisu treści