Kadetki - K.Oślislok - OPP

OPP
Przejdź do treści

Kadetki - K.Oślislok

Sekcje > Sportowe > Piłka siatkowa szkoły ponadpodstawoweSekcja piłki siatkowej

Prowadzący: Krzysztof Ośliślok

Zajęcia odbywaja się w poniedziałek od 16.00 do 17.45
                                 śrdoa od 15.30 do 17.00
                                 czwartek od 15.15 do 17.15
CZWARTY MEDAL UKS OPP POWIAT KOŁOBRZESKI I CZWARTY BRĄZOWY „DZIEWCZYNY LUBIA BRĄZ”

Ostatnia sobota lutego okazała się szczęśliwa dla zespołu młodziczek z UKS OPP Powiat Kołobrzeski, które w bardzo dramatycznych okolicznościach po dwóch finałowych turniejach zdobyły brązowy medal w Rozgrywkach Wojewódzkich i uzyskały awans do Ćwierćfinału Mistrzostw Polski. Zawodniczki z Kołobrzegu rywalizowały od września w rozgrywkach ligowych w których brało udział 13 zespołów z Naszego województwa podzielonych na dwie grupy eliminacyjne. Po trudnych czteromiesięcznych ligowych rozgrywkach do dwóch turniejów finałowych awansowały wraz z zespołami ze Szczecina, Polic oraz Wałcza. Turnieje Finałowe odbyły się w Wałczu oraz Szczecinie i po dwóch wyczerpujących weekendach wyłoniły tegoroczne medalistki w kategorii młodziczek w województwie zachodniopomorskim. Ostateczne rozstrzygnięcia zapadły ostatniego dnia drugiego Turnieju Finałowego i Nasz zespół zapewnił sobie brązowe medale po zwycięstwie 2-1, 15-11 w tiebreaku z zespołem PSPS Chemik Police, natomiast mecz pomiędzy gospodyniami drugiego turnieju UKS Pomorzanki Szczecin, a UKS Libero Wałcz 2-0, rozstrzygnął o podziale medali z najcenniejszego kruszcu. Młodziczki UKS OPP Powiat Kołobrzeski będące uczennicami klasy sportowej o profilu piłka siatkowa Gimnazjum nr 1 w Kołobrzegu wystąpiły w następującym składzie:
Katarzyna Kowalczyk
Aleksandra Kielniacz
Zuzanna Zawolska
Dominika Pokorska
Karolina Szczerba
Alicja Wnukowska
Monika Trzcińska
Natalia Rogowska
Paulina Sobieszek
Paulina Ślusarska
Małgorzata Banasiak
Klaudia Molis
Zuzanna Chomicz
Wiktoria Tetera
Julia Skubisz
Julia Wincza – gimnazjum w Ustroniu Morskim
Trenerem zespołu jest Krzysztof Ośliślok.

Sukces młodziczek był czwartym tegorocznym medalem UKS OPP Powiat Kołobrzeski w którym, aż pięć zespołów wystąpiło w Finałach Wojewódzkich. Cztery medale w jednym sezonie to największy sukces klubu w całej jego historii. Klasy sportowe w Szkole Podstawowej nr 6, realizowany Projekt Siatkarskich Ośrodków Szkolnych w Gimnazjum nr 1 oraz końcowa specjalistyczna praca w klasach sportowych w Zespole Szkól nr 1 w Kołobrzegu przynoszą wymierne efekty. Jedyna dyscyplina w Naszym Powiecie, która doczekała się systematycznej pracy na wszystkich szczeblach szkolnej edukacji odnosi sukcesy i pokazuje jak ważna jest współpraca pomiędzy szkołą oraz lokalnym samorządem. Sezon 2014/2015 zdecydowanie należy do „Siatkarzy”.

I miejsce mini siatkówki  dziewcząt  rocznik 2000.

Zawodniczki  UKS OPP Powiat Kołobrzeski wystartowały w międzynarodowym turnieju w Pomiechówku .   W grupie eliminacyjnej  kołobrzeżanki pokonały  : Siódemkę Legionowo 2, Grodno 2 – Białoruś, Esperanto Warszawa, UKS Pomiechówek.  W grupie finałowej zawodniczki UKS OPP Powiat Kołobrzeski również odniosły komplet zwycięstw  pokonując : Siódemkę Legionowo 1, Siódemkę Legionowo 2, Grodno 1 –  Białoruś.
Kołobrzeżanki wystąpiły w składzie : Aleksandra Kielniacz, Katarzyna Kowalczyk, Natalia Rogowska, Alicja Wnukowska, Zuzanna Zawolska. Dziewczęta trenują w grupie trenera Leszka Kowalewskiego  na zawodach były prowadzone przez trenera Krzysztofa Ośliśloka.
Poniżej kilka zdjęć z dzizłalności sekcji siatkowej kadetek prowadzonej przez Krzysztofa Oślisloka.

TRZY TURNIEJE  TRZY ZWYCIĘSTWA - UDANY WEEKEND SIATKARZY UKS OPP

  
W minioną sobotę tj.14.04.2012r siatkarki i siatkarze z UKS OPP Powiat Kołobrzeski odnieśli same sukcesy. Nasze najmłodsze siatkarki w II Eliminacyjnym Turnieju w ramach Mistrzostw Województwa w  MINI  PIŁCE SIATKOWEJ DZIEWCZĄT zajęły dwa pierwsze miejsca w kategorii „trójki”, trzecie miejsce zdobył zespół z Koszalina. W kategorii „dwójki” całe podium zajęły zawodniczki z Koszalina. FINAŁ Turnieju o Mistrzostwo Województwa w MINI PIŁCE SIATKOWEJ DZIEWCZĄT we wszystkich kategoriach odbędzie się dnia 23.04.2012r w Hali Milenium w Kołobrzegu.

W kategorii „młodzicy” nasi chłopcy też nie zawiedli wygrywając Turniej w Darłowie.

W II MEMORIALE SEBASTIANA KARPINIUKA W PIŁCE SIATKOWEJ pierwsze miejsce zdobył UKS OPP Powiat kołobrzeski I  . W turnieju wzięło udział 6 zespołów. SZCZECIN BŁYSKAWICA, STOCZNIA DARŁOWO, BRONEK KOSZALIN, GRYF SZCZECINEK,  UKS OPP POWIAT KOŁOBRZESKI I i II
Swoją obecnością zaszczycili nas: Prezydent Miasta Kołobrzeg Janusz Gromek, Naczelnik Wydziału Edukacji i Sportu Urzędu Miasta Romuald Kociuba, Inspektor Wydziału Edukacji i Kultury Starostwa Powiatowego Aneta Bagińska oraz wielu innych gości.
Wspominano Sebastiana Karpiniuka, jako mocno  zaangażowanego w działalność sportową dla naszego regionu.
Delegacja młodzieży udała się na cmentarz w celu złożenia kwiatów na jego grobie. Turniej przebiegał w bardzo miłej atmosferze.
Kołobrzeg 2023
Ognisko Pracy Pozaszkolnej
78-100 Kołobrzeg
ul. Mazowiecka 1
tel: 94 722 05 12
E-mail: opp@kolobrzeg.powiat.pl
Wróć do spisu treści