Ognisko Pracy Pozaszkolnej

Idź do spisu treści

Menu główne

Taneczno gimnastyczna

SekcjeSekcja gimnastyczno - taneczna


Prowadząca: Ewa Balza-PlucińskaZajęcia gimnastyczno-taneczne:poniedziałek: 15:30 -16:15 grupa maluchy(6-8 lat)
                   
 16:15-17:45 grupa młodsza (szkoła podstawowa)
Wtorek:         15.30- 17:00 grupa starsza (gimnazjum, szkoła ponadgimnazjalna)
                     17:00 -17:45 zajęcia indywidualne.W ramach sekcji prowadzone są zajęcia ogólno taneczne z elementami akrobatycznymi. Na zajęciach dużą uwagę poświęcamy na kształtowanie umiejętności gimnastycznych, uczymy podstawowych elementów akrobatycznych oraz tworzone są układy taneczno-gimnastyczne indywidualne i zespołowe. Układy te prezentowane są na licznych pokazach, konkursach czy festiwalach. Zajęcia odbywają się na sali „lustrzanej” w Gimnazjum nr 3, w środę grupa starsza, we wtorek młodsza -wszystkich chętnych zapraszamy.
 


Dnia 2.06.2017 r. przedstawicielka sekcji gimnastyczno-tanecznej prezentowała swój układ taneczny na festynach szkolnych. Amelia Hull tańczyła w Szkole Podstawowej nr 6 oraz w Szkole Podstawowej nr 8. Pięknie zatańczony układ "Małej Syrenki" przyjęty został ciepło i nagrodzony gromkimi brawami.

Zakończenie ferii  OPP w Parku Trampolin.


W okresie ferii zimowych zajęcia sekcji gimnastyczno-tanecznej odbywały się częściowo na hali OPP w Kołobrzegu, a część zajęć przeprowadzono w parku trampolin „FlyPark” w Koszalinie.  W hali trampolin uczestniczki zajęć doskonaliły elementy akrobatyczne, uczyły się nowych,  jak również szalały na terenie obiektu, korzystając ze wszystkich atrakcji FlyPark.

25 Finał WOŚP


Dnia 15.01.2017r. na scenie w Zespole Szkół nr 2 w ramach 25 finału WOŚP wystąpiły reprezentantki sekcji gimnastyczno-tanecznej OPP. Dziewczeta zaprezentowały efektowny układ z szarfami oraz w układzie indywidualnym wystąpiła Amelia Hull. Publiczność dopisała i oklaskami nagrodziła występujące tancerki."

Dnia 14.10.2016 r. w Szkole Podstawowej nr 6 odbył się Festyn Rodzinny z okazji 70-lecia szkoły. Uczestniczki sekcji gimnastyczno –tanecznej uatrakcyjniły uroczystości pokazami tanecznymi.  Jako pierwsza swój indywidualny układ zaprezentowała Amelia Hull, następnie wystąpiła Jagoda Elson,  kolejny punkt programu to efektowny układ ze wstążkami, a na zakończenie układ  gimnastyczny przedstawiła Karina Kania. Dziewczęta mimo trudnych warunków  pięknie zatańczyły,  zostały bardzo ciepło przyjęte i głośno oklaskiwane przez publiczność.

Sekcja gimnastyczno- taneczna na występach i pokazach w Kołobrzegu.

DNIA 28.04.2016r. występy na Festynie familijnym Szkoły Podstawowej nr 3. Sekcję gimnastyczno – taneczną reprezentowały Karina Kania i Maja Bieńkowska w układzie „Piraci”, Barbara Aldalati w układzie z szarfą i Amelia Hull w układzie solowym.

Dnia 02.05.2016r.  na scenie RCK podczas Kołobrzeskiej „Majówki” wystąpiła w układzie solowym Amelia Hull.

W Szkole Podstawowej nr 4 w dniu 19.05.2016r. wystąpiły w układzie „Piraci” Karina Kania i Maja Bieńkowska na Międzyszkolnym konkursie wiedzy o morzu „Morze, nasze morze”.

Dnia 21.05.2016r.  Amelia Hull wystąpiła na scenie RCK z okazji Dni Kołobrzegu.

VII POWIATOWY MARATON ARTYSTYCZNY 2016
Wyniki sekcji gimnastyczno tanecznej


KATEGORIA TANECZNA-taniec współczesny


Karina Kania i Maja Bieńkowska  „Taniec piratów”-
Laureat w kategorii wiekowej 10-13 lat solo- duety   

Jagoda Elson, Fatima Adadahi, Daria Kacprzak „ Wśród morskich fal”
Laureat w kategorii wiekowej powyżej 13 lat

NAGRODA SPECJALNA - Karina Kania i Maja Bieńkowska „Taniec piratów”


Wystepy sekcji gimnastyczno-tanecznej na uroczystości Inauguracji "Dni Olimpijczyka" 26.04.2014r.

Karina Kania, Weronika Komers, Ada Gajewicz, Jagoda Sobotka, Julia Kaźmierska, Nikola Klechowicz, Weronika Gamońska wystąpiły w układzie gimnastycznym z szarfami.

W drugim tygodniu ferii na hali OPP odbywały się zajęcia gimnastyczne. Szpagaty, mostki, gwiazdy i przejścia to niektóre z elemrntów opanowanych przez uczestników zajęć.

Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego