Archiwum część II 2019-2020 - OPP

OPP
Przejdź do treści

Archiwum część II 2019-2020

Informacje o nas > Archiwum aktualności
  4. Podkłady muzyczne prosimy dostarczać w następujących formatach: CD-Audio,  wav oraz mp3. W innych formatach podkłady nie będą odtwarzane.

5. Prosimy o zgłoszenie obecności i dostarczenie podkładów muzycznych najpóźniej  30 minut przed rozpoczęciem konkursu.

6. Jedną placówkę (szkoła, ośrodek kultury) może reprezentować maksymalnie 2 wykonawców w każdej kategorii wiekowej lub 2 zespoły.

7. Uczestnicy konkursu (pełnoletni oraz prawni opiekunowie dzieci niepełnoletnich) wyrażają zgodę na umieszczanie zdjęć i materiałów filmowych zawierających ich wizerunek (zarejestrowanych podczas konkursu) na stronie internetowej OPP oraz w mediach w celu informacji i promocji naszej placówki oraz na na przetwarzanie danych osobowych (imię, nazwisko, adres, e-mail, telefon) przez organizatorów konkursu wyłącznie dla potrzeb niezbędnych do realizacji konkursu.

Ocena i nagrody :  
Jury powołane przez organizatorów dokona oceny występów konkursowych uwzględniając: dobór repertuaru, warunki głosowe, dykcję, muzykalność, interpretację i ogólny wyraz artystyczny. W każdej kategorii wiekowej najlepszym wykonawcom zostaną przyznane tytuły laureatów, wyróżnienia I i II stopnia oraz nagrody rzeczowe.

Informujemy, że w związku z epidemią COVID-19 wszystkich uczestników konkursu oraz zaproszonych gości będą obowiązywały  procedury zapewnienia bezpieczeństwa zgodne z wytycznymi Głównego Inspektora Sanitarnego.
  
Regulamin XI Konkursu piosenki
  O Bursztynową Nutkę”

Organizator :
Ognisko Pracy Pozaszkolnej w Kołobrzegu.

Termin i miejsce:  
Konkurs odbędzie się 24 października 2020 r. (sobota) o godz. 11.00 w hali sportowej przy ul. Mazowieckiej 1 w Kołobrzegu.

Uczestnicy:
W konkursie mogą wziąć udział wokaliści w następujących kategoriach wiekowych:                      
 • 7-9 lat (rocznikowo),
 • 10-12 lat (rocznikowo),
 • 13-15 lat (rocznikowo),
 • 16-18 lat (rocznikowo),
oraz zespoły wokalne i zespoły wokalno-instrumentalne (jedna kategoria)

Zasady uczestnictwa :  
1. Warunkiem udziału w konkursie jest wypełnienie karty zgłoszenia dostępnej na naszej stronie internetowej i przesłanie jej do dnia 10 października 2020 r. na adres mailowy: edytatetera@wp.pl z dopiskiem „Zgłoszenie - Konkurs piosenki”. Link do karty zgłoszeniowej.

2. W przesłuchaniach konkursowych wykonawcy śpiewają jedną, dowolną piosenkę do podkładu na płycie CD, pendrivie lub do akompaniamentu na instrumencie. Podkłady na innych nośnikach nie będą odtwarzane.

3. Osoby powyżej 18 lat (w tym opiekunowie i instruktorzy) nie mogą brać udziału w konkursie. Dopuszczalny jest wyłącznie ewentualny akompaniament w ich wykonaniu.

Z przykrością informujemy, że zajęcia sekcji pływackiej w roku szkolnym 2020/21 zostają odwołane.

Zapraszamy do uczestnictwa w innych zajęciach.
BEZPIECZNY POWRÓT DO OPP
 
 
Na terenie placówki w częściach wspólnych obowiązuje zakrywanie ust i nosa natomiast w pomieszczeniach dydaktycznych przebywamy bez maseczek.
 
 
PAMIĘTAJ, ŻE PRZED PRZYJŚCIEM NA 1 ZAJĘCIA:
 
1.     Trzeba przynieść wypełnioną zgodą (tu link do zgody/oświadczenia)
2.     Skontaktuj się z nauczycielem ( nr telefonu w palnie zajęć poniżej) prowadzącym zajęcia, on poinformuje:
- czy dziecko zostało przyjęte
- do której grupy oraz dni i godziny zajęć
 
Proszę o zapoznanie się i przestrzeganie z niżej zamieszczonymi dokumentami i wytycznymi MEN, MZ i GIS:
 
1.      Procedury zapewnienia bezpieczeństwa w Ognisku Pracy Pozaszkolnej w Kołobrzegu w związku z wystąpieniem COVID-19 (tu link do tych procedur)
   
W dniu 3.09.2020r. odbyła się sesja zdjęciowa zespołu Swan Dance. Efekty pracy oraz prezentacja grup III, IV i V można podziwiać obok:
W dniu 15.08.2020r. zespół Swan Dance udał się na przedstawienie do cyrku, a to wszystko za sprawą pierwszej uczennicy Swan Dance Moniki Oleksiak -  Lusesita Farell, która obecnie pracuje w Cyrku Korona prezentując podniebne akrobacje. Dziewczęta mogły podziwiać przepiękne widowisko ,,Bajkowe Fantazje", dziękujemy Monice za zaproszenie.
W dniu 22.08.2020r. odbyło się uroczyste pożegnanie uczennicy Swan Dance Kaliny Cherezińskiej, która będzie kontynuowała swoją przygodę z tańcem w szkole o profilu aktorskim w Gdańsku. Kalina tańczyła w zespole Swan Dance od 6 r.ż. Zawsze bardzo zaangażowana w życie zespołu. Odnosiła bardzo duże sukcesy nie tylko zespołowo, ale również jako solistka Swan Dance zajmując najwyższe miejsca na podium.  
Będziemy bardzo tęsknic za Kaliną, jednocześnie trzymamy kciuki za jej kolejne sukcesy o których pewnie jeszcze nie raz usłyszymy.

Po uroczystym pożegnaniu Swan Dance zatańczyło wspólny taniec, który miał charakter integracyjny - projekt Jerusalema Dance Challenge, który jest projektem międzyanarodowym, tańczony na całym świecie przez zwykłych ludzi, formacje taneczne, mini formacje, rodziny, szkoły itd. Nie obyło się bez gromkich braw otrzymanych przez turystów, którzy chętnie dołączali do wspólnego tańca.
Oto link z tańce na youtube: https://youtu.be/6UkRClSQgfA
Informacja dla wyjeżdżających na obóz do Karpacza

- Proszę o wydrukowanie i podpisanie oświadczenia i ankiety SARS-CoV-2 - dostarczyć w dniu wyjazdu lub wcześniej do OPP
- Kto jeszcze nie oddał to proszę o dostarczanie kart obozowych
- Proszę o dokonanie ostatecznych wpłat na obóz by w dniu 14 08 /piątek / były już na koncie
- Klub nie realizuje bonu wypoczynkowego
- proszę o zabranie dowodów osobistych dzieci i legitymacji szkolonych
- Wyjazd 18 (wtorek) godz 7:00 (zbiórka godz 6:30) parking OPP Mazowiecka 1
- Proszę by w dniu wyjazdu na zbiórce był rodzic z dzieckiem bo będą jeszcze inne dokumenty do podpisania
- Proszę o punktualne przybycie na zbiórkę

Czwarte Miejsce i Powołanie na Mistrzostwa Europy
UKS OPP Powiat Kołobrzeski może poszczycić się ogromnym sukcesem w Mistrzostwach Polski Piłki Siatkowej Plażowej Kadetów - Mysłowice 2020 w których para Aleksander Czachorowski/Igor Szymkus zdobyła IV miejsce. Pomimo, że nie udało się zdobyć medalu to doceniony został nasz zawodnik Aleksander Czachorowski, który otrzymał powołanie na Mistrzostwa Europy U-18, które odbędą się w Izmirze -Turcja 16-20.09.2020. Jadąc na Mistrzostwa Polski po naprawdę solidnych przygotowaniach podopieczni Stefana Wyszyńskiego mieli cel wygrać 2 pierwsze mecze w drabince co dawało miejsce w najlepszej 5 turnieju. Udało się to zrealizować po pokonaniu pary z Górnika Radlin 2:0(14,4) oraz Czarnych Polaniec 2:0(17,14)   w następnym meczu, który dawał półfinał MP przegraliśmy z Tomaszowem Mazowieckim 0:2(13,14). Po tym meczu nasi Zawodnicy dostali ostrą reprymendę od trenera co miało Ich zmobilizować do kolejnego podejścia o 4-kę z prawej strony drabinki .
Mecz ten odbył się kolejnego  dnia o 9 rano a przeciwnikiem był SMS Ostróda. Po ciężkim boju skończyło się 2:0(19,19) dla naszego zespołu i półfinał MP stał się faktem. 20 min później rozpoczęliśmy pojedynek o finał z faworytami tego turnieju Taudul/Majecki z Szamontulanina Szamotuły. Warto dodać, że w 1/2 finale MP przegraliśmy z Nimi 0:2(-9,-8), ale tym razem nasi Zawodnicy pokazali prawdziwy charakter i wygrali 1 seta 21:18 co było niespodzianką dla sporej publiczności . Jednak kolejne 2 partie już należały do przeciwników i cały pojedynek zakończył się 1:2(18,-13,-10). Mecz o 3 miejsce zaczęliśmy ponownie 20 min po skończonym półfinale i to był już prawdziwy horror. Pierwszy set dla pary Strzymszok - Fijałek(bratanek słynnego Grzegorza Fijałka) 21:16, ale kolejny dla naszego duetu 21:17 .W tie breaku od początku lepsza była para Beskidu Skoczów, ale w końcowej fazie to Szymkus/Czachorowski prowadzili 14:13 i byli o krok od brązowego medalu. Jednak Fijałek skończył piłkę na 14:14 i zdobył asa po siatce na 15:14 a końcowa wymiana niestety także należała do pary ze Śląska i to Oni mogli podnieść ręce w ramach tryumfu .
Jednak wszyscy byliśmy dumni z występu naszego teamu w Mistrzostwach Polski , który pokazał charakter i walkę do samego końca z naprawdę mocnymi zespołami !!!
BRACIA DUBOIS-PLACAK ZNOWU TRIUMFUJĄ!
 
 
W piątek 31.07.2020 na Plaży Milenium Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Kołobrzegu rozegrane zostały Otwarte Mistrzostwa Kołobrzegu w Siatkówce Plażowej. Była to impreza odbywająca się równocześnie z Turniejem Eliminacyjnym Grand Prix Mistrzostw Polski PLAŻA OPEN Kołobrzeg 2020. Ostatecznie siatkarze i siatkarki rywalizowali w dwóch kategoriach: Mężczyźni OPEN oraz Młodzieżowej ( 2004 i młodsi ). Pomimo ciężkich warunków atmosferycznych byliśmy świadkami wspaniałej sportowej rywalizacji i dużej dawki pozytywnej energii towarzyszącej spotkaniom w ramach Otwartych Mistrzostw Kołobrzegu w Siatkówce Plażowej. Ostatecznie w kategorii mężczyźni open zwyciężyli wychowankowie UKS OPP POWIAT KOŁOBRZESKI Beniamin Dubois-Placak i Franciszek Dubois-Placak. W meczu finałowym podejmowali parę Damian Gęga i Mateusz Dudziak gdzie po zaciętej rywalizacji zwyciężyli zapewniając sobie pierwsze miejsce w turnieju. Spotkanie o trzecie miejsce to pojedynek braci rywalizujących w dwóch innych parach: Artur Kowalik /Mateusz Hadała oraz Mariusz Kowalik/ Waldemar Węgierski. Ostatecznie zwyciężyła para reprezentująca Koszalin, a więc Mariusz Kowalik i Waldemar Węgierski. W rywalizacji młodzieżowej brało udział osiem zespołów, które od wczesnych godzin porannych wspomagali organizację Plaży Open Kołobrzeg 2020, a następnie od godziny 16:00 rywalizowali w otwartych Mistrzostwach Kołobrzegu. Ostatecznie zwycięzcami zostali Kamil Świątkowski i Kamil Radecki wygrywając finałowe spotkanie z Adrianem Ciechanowiczem i Tymonem Frąckowiakiem. Mecz o trzecie miejsce okazał się być rewanżem z fazy grupowej z którego zwycięsko wyszła ostatecznie para Marcel Kuczera i Jakub Korczyk wygrywając z Zuzanną Węgierską i  Weroniką Tałaj. Patronat nad imprezą objęła Pani Prezydent Miasta Kołobrzeg Anna Mieczkowska. Otwarte Mistrzostwa Kołobrzegu w Siatkówce Plażowej zorganizowane zostały w ramach zadania ,, Wspieranie i upowszechnianie kultury fizycznej” Urzędu Miasta Kołobrzeg realizowanego przez UKS OPP POWIAT KOŁOBRZESKI.
Siatkarska Uczta na Plaży w Kołobrzegu
Plaża Milenium Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji kolejny rok z rzędu gościła najlepszych specjalistów od siatkówki plażowej w Polsce.  Było to wielkie wyzwanie, aby w tym trudnym dla wszystkich czasie zorganizować wydarzenie sportowe o takim wymiarze zgodnie z reżimem sanitarnym. W tym roku do rywalizacji dołączyły także siatkarki. Połączenie sił Plaży Milenium i Plaży Open okazało się strzałem w dziesiątkę, a piękna pogoda była godnym uzupełnieniem zmagań najlepszych zawodniczek i zawodników plażowej odmiany siatkówki w Polsce. Honorowy patronat nad tym wydarzeniem sportowym objęła Pani Prezydent Miasta Kołobrzeg Anna Mieczkowska oraz Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego. Organizatorem turnieju była firma BDB EVENT we współpracy z Miejskim Ośrodkiem Sportu i Rekreacji oraz UKS OPP POWIAT KOŁOBRZESKI.
Już od piątkowych eliminacji zaciekawieni kibice obserwowali rywalizację zarówno ze słynnego kołobrzeskiego molo, jak i specjalnie rozstawionych na potrzeby turnieju trybun. Liczne konkursy zorganizowane przez organizatorów urozmaicały kibicom obserwowanie zmagań najlepszych zawodniczek i zawodników na żywo. W Kołobrzegu zaprezentowali się młodzieżowi mistrzowie świata i Europy, uczestnicy Igrzysk Olimpijskich, medaliści mistrzostw starego kontynentu, czy zwycięzcy turniejów cyklu World Tour. Z całą pewnością obsada turnieju Plaża Open w Kołobrzegu, należała do najsilniejszej w historii. Nigdy wcześniej, jednocześnie na boiskach Plaży Open nie pojawiły się obok siebie takie nazwiska, jak Brzostek, Bryl, Łosiak, Kantor, Rudol, Gruszczyńska, Strąg, Brożyniak, Janiak czy Prudel!
Na szczególną uwagę z pewnością zasłużył pierwszy w historii "Siatkatlon", podczas którego śmiałkowie mierzyli się ze sobą w czterech konkurencjach. Na piasku rywalizowano w siatkonogę, badminton, a nawet w tenisa stołowego! Po raz pierwszy w historii kibice mogli być świadkiem tego wyjątkowego wydarzenia! Nie zabrakło równiez akcji charytatywnej, podczas której zbierano środki konieczne na leczenie małego Kajtusia zmagającego się z SMA 1, czyli rdzeniowy zanik mięśni typu 1. Najlepszym obecnie sposobem walki z tą chorobą jest terapia genowa, polegająca na jednorazowym podaniu leku, o którym mówi się, że jest najdroższym lekiem świata. Kosztuje bowiem ponad 9 milionów złotych... Więcej informacji, na temat pomocy Kajtusiowi, można znaleźć pod tym linkiem: https://www.siepomaga.pl/dzielny-kajtus
Słoneczna sobota pozwoliła poznać najlepsze szóstki w obu kategoriach. Do niedzielnych finałowych spotkań awansowali m.in. uczestnicy Mistrzostw Świata i Igrzysk Olimpijskich, więc fani z zaciekawieniem zacierali ręce czekając na ostateczny rezultat. Finałowy dzień, oprócz fantastycznych emocji na boisku, stał pod znakiem zmiennej pogody. Lekki deszcz nie przeszkodził kibicom w oglądaniu triumfu Jagody Gruszczyńskiej/Doroty Strąg, które poradziły sobie z Aleksandrą Zdon/Pauliną Biranowską oraz Piotra Kantora/Bartosza Łosiaka, którzy pokonali, nie schodzących z podium turniejów eliminacyjnych Mistrzostw Polski – Jędrzeja Brożyniaka/Piotra Janiaka.
Warto zaznaczyć, że wolontariuszami podczas trzydniowej rywalizacji na Plaży Milenium byli młodzi siatkarze i siatkarki UKS OPP POWIAT KOŁOBRZESKI. Ich ciężka praca przyczyniła się do sukcesu organizacyjnego turnieju.
Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji oraz UKS OPP POWIAT KOŁOBRZESKI pragną serdecznie podziękować partnerom turnieju:
-       POLFERRIES
-       STALPRO SZCZECIN
-       FANZA
-       HOTEL MAGNOLIA SPA
-       BALTICBUS
-       COLBERG
-       MASARNIA BURGERBAR
-       HOTEL LAMBERT MEDICAL SPA
-       ALPLAST
-       OVB UBEZPIECZENIA KAJA KARCZEWSKA
-       AGENCJA REKLAMOWA WEBNEXT
-       PIEKARNIA-CUKIERNIA NIZIOŁ
-       RESTAURACJA FANABERIA
-       SHUUM BOUTIQUE WELLNESS HOTEL
-       GREEN MOUNTAIN HOTEK
-       SEASIDE PARK HOTEK
-       ORW MAX
-       IMPERIALL RESORT & MEDISPA
OTWARTE MISTRZOSTWA KOŁOBRZEGU W SIATKÓWCE PLAŻOWEJ


1. Organizator: UKS OPP POWIAT KOŁOBRZESKI,
2. Współorganizator: Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Kołobrzegu BDB EVENT
3. Cel: promowanie aktywności ruchowej wśród młodzieży i dorosłych, popularyzacja siatkówki plażowej,
4. Miejsce: Plaża Milenium – przy kołobrzeskim molo
5. Uczestnicy: Mężczyźni OPEN * osoby nieletnie biorą udział za zgodą rodzica
    CHŁOPCY rocznik 2004 i młodsi * osoby nieletnie biorą udział za zgodą rodzica
     OPEN CZWÓRKI – zespoły 4 osobowe * osoby nieletnie biorą udział za zgodą rodzica
6. Termin: 31.07.2020
7. Opis: UKS OPP POWIAT KOŁOBRZESKI wraz z BDB EVENT oraz Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Kołobrzegu zapraszają na Otwarte Mistrzostwa Kołobrzegu     w Siatkówce Plażowej. Jest to otwarty turniej mający na celu promowanie siatkówki plażowej i zachęcanie do aktywności ruchowej w trakcie okresu wakacyjnego.
8. Zgłoszenia:
Mailowo na rszpak89@gmail.com w kategoriach:
·         Mężczyźni OPEN * osoby nieletnie biorą udział za zgodą rodzica
** LIMIT 8 par Zgłoszenia na rszpak89@gmail.com do 28.07.2020

·         CHŁOPCY rocznik 2004 i młodsi * osoby nieletnie biorą udział za zgodą rodzica **LIMIT 6 par Zgłoszenia na rszpak89@gmail.com do 28.07.2020

·         OPEN CZWÓRKI mieszane składy ( przynajmniej jedna kobieta w zespole )
LIMIT 6 ZESPOŁÓW ZGŁOSZENIA W DNIU TURNIEJU DO GODZINY 16:30
ZGŁOSZENIE EMAIL :  MISTRZOSTWA KOŁOBRZEGU W SIATKÓWCE PLAŻOWEJ TREŚĆ: ✓ KATEGORIA: OPEN MĘŻCZYŹNI / CHŁOPCY 2004 I MŁODSI ✓ ZAWODNIK NR 1: ………………….. ( IMIĘ I NAZWISKO ) ZAWODNIK NR 2:…………………………. ( IMIĘ I NAZWISKO ) ✓ TELEFON KONTAKTOWY: ………………………………….
POTWIERDZENIEM UDZIAŁU W TURNIEJU ( Mężczyźni OPEN/ Chłopcy 2004 i młodsi ) JEST STAWIENIE SIĘ W DNIU TURNIEJU W BIURZE ZAWODÓW O WYZNACZONEJ GODZINIE:
 • MĘŻCZYŹNI     OPEN DO 9:30
 • CHŁOPCY     2004 I MŁODSI DO 15:00
HARMONOGRAM GIER:
 • OPEN     MĘŻCZYŹNI 9:30 ODPRAWA 10:00 ROZPOCZĘCIE GIER
 • CHŁOPCY     2004 I MŁODSI 15:00 ODPRAWA
  OK. 15:30/16:00 ROZPOCZĘCIE GIER
 • OPEN     CZWÓRKI 16:30 ODPRAWA 17:00 ROZPOCZĘCIE GIER
✓ w przypadku mniejszej ilości par niż maksymalna organizator może uwzględnić zgłoszenia po wyznaczonym terminie ✓ w przypadku gdy zgłoszone pary nie stawią się na turnieju istnieje możliwość uczestnictwa pary, która zgłosi się na miejscu rozgrywania turnieju najpóźniej 1h przed rozpoczęciem
9. Nagrody: PUCHARY I MEDALE ZA MIEJCA 1-3, DROBNE NAGRODY RZECZOWE, KOSZULKI PAMIĄTKOWE DLA WSZYSTKICH UCZESTNIKÓW,
10: SYSTEM: • System rozgrywania turnieju organizator ustali po weryfikacji zgłoszeń
11. POSTANOWIENIA KOŃCOWE:
• zawodnicy biorą udział w zawodach na własną odpowiedzialność,
• WARUNKIEM UCZESTNICTWA W TURNIEJU BĘDZIE POSIADANIE PODPISANEGO OŚWIADCZENIA oraz niniejszego regulaminu
• uczestnicy ubezpieczają się we własnym zakresie,
• organizator zapewnia piłki tylko do rozgrywania meczów,
• organizator nie ponosi odpowiedzialności za ewentualne przykre zdarzenia losowe, powstałe w drodze na zawody, na zawodach i w trakcie powrotu z zawodów, • organizator nie odpowiada za rzeczy pozostawione bez opieki,
• organizator zastrzega sobie prawo do interpretacji niniejszego regulaminu,
• w sprawach nie ujętych w niniejszym regulaminie decyduje regulamin PZPS Oświadczam, iż nie mam żadnych przeciwwskazań zdrowotnych do wzięcia udziału w turnieju
Siatkarski gwiazdozbiór na Plaży w Kołobrzegu!

 
Po raz pierwszy w historii organizatorzy Plaży Millenium w Kołobrzegu, oraz Plaży Open łączą siły, by w trudnym dla wszystkich czasie przeprowadzić kolejny niezapomniany turniej nad polskim Bałtykiem. Turnieje nadmorskie mają swój jedyny, niepowtarzalny klimat. Każdy kto, choć raz zagrał w siatkówkę plażową nad morzem potwierdzi, że to przeżycie jedyne w swoim rodzaju. Osoby interesujące się beach volleyem, pamiętają jak kilkanaście lat temu nad Bałtykiem właśnie, rozgrywano jeden z najbardziej rozpoznawalnych tourów. Od kilku lat w Kołobrzegu swoje możliwości mieli okazję zaprezentować kibicom najlepsi siatkarze plażowi w kraju. Tym razem dzięki wspólnym wysiłkom organizatorów  - Roberta Szapaka, Marcina Strządała oraz ich ekip udało się do gry zaprosić także kobiety. Już teraz swój udział wśród Pań zapowiedziały między innymi Paulina Biranowska/Aleksandra Zdon czy Magdalena Szczytowicz/Michalina Tokarska. Paulina Biranowska znana jest nie tylko z występów na piaszczystych boiskach. Ma za sobą grę między innymi w Polsce w zespole z Muszyny, z którym zdobyła SuperPuchar Polski w 2011 roku, oraz srebrny medal mistrzostw Polski w 2012 roku. Ponadto Biranowska występowała w Azerbejdżanie – VK Baku, oraz niemieckiej Alemanni Aachen. Kolejnymi zawodniczkami, na które warto zwrócić uwagę to para Szczytowicz/Tokarska. Magdalena Szczytowicz, znana niektórym kibicom pod panieńskim nazwiskiem Michoń jest dwukrotną mistrzynią Polski w siatkówce plażowej, na swoim koncie ma także kilka medali srebrnych oraz brązowych. Z kolei wśród Panów kibice będą mogli podziwiać między innymi uczestników Igrzysk Olimpijskich w Londynie oraz Rio de Janeiro! Progi kołobrzeskiej Plaży Millenium przekroczą w 2020 roku Piotr Kantor z Bartoszem Łosiakiem. Kantor/Łosiak mają na swoim koncie dwa zwycięstwa w turniejach cyklu World Tour – w Warszawie oraz Rio de Janeiro. Oprócz dwóch zwycięstw mają na koncie kilkanaście medali wspomnianego międzynarodowego touru, między innymi w Gstaad, Rio de Janeiro, Moskwie, Stavanger czy Hadze. W 2018 roku Kantor/Łosiak zajęli trzecie miejsce, w kończącym rok finałowym turnieju serii World Tour w Hamburgu. Obok nich w Kołobrzegu zagra także Mariusz Prudel, który od kilku lat wciela się w rolę mentora/nauczyciela młodych adeptów siatkówki plażowej. Tym razem partnerem popularnego „Prudiego” będzie Mateusz Lesiecki. Prudel to jedna z legend nie tylko polskiej, ale i światowej siatkówki plażowej. Razem z Grzegorzem Fijałkiem zagrał na Igrzyskach Olimpijskich w 2012 roku w Londynie, oraz w 2016 roku w Rio de Janeiro. W angielskiej stolicy Fijałek/Prudel otarli się o strefę medalową, przegrywając ćwierćfinałowe starcie, zajęli ostatecznie piąte miejsce w najważniejszym na świecie turnieju. Kołobrzeska plaża będzie miała także wydźwięk międzynarodowy. W szranki z polskimi duetami staną siatkarze z Włoch! Swój udział potwierdzili Manuel Alfieri/Mauro Sacripanti reprezentujący „4 Vele Beach Volley Academy”. Wartym podkreślenia jest fakt, iż sponsorem strategicznym Plaży Open 2020 jest firma PKN ORLEN, dzięki której tegoroczny cykl odbędzie się w czterech miastach. Ósmy rok z rzędu transmisję na żywo z decydujących meczów przeprowadzi TVP Sport. W Kołobrzegu będzie to mecz o trzecie miejsce kobiet, a także mecze finałowe kobiet i mężczyzn. Organizatorem turnieju jest Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Kołobrzegu oraz UKS OPP Powiat Kołobrzeski, a także BDB Event. Patronat nad imprezą objęła Prezydent Miasta Kołobrzeg, Pani Anna Mieczkowska oraz Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego. Cykl Plaży Open patronatem honorowym objęło także Ministerstwo Sportu. Partnerem Głównym Plaży Open został Martes Sport, partnerem – Wawel. Oficjalną wodą turnieju jest Jurajska – oficjalna woda Polskiej Siatkówki.
PLAŻA OPEN 2020 – KOŁOBRZEG

Data: 31 lipca - 2 sierpnia 2020 r. (piątek-niedziela)
Miejsce: Kołobrzeg, Plaża Milenium (obok Molo)
Ranga: Grand Prix Mistrzostw Polski - turniej kobiet 1*, turniej mężczyzn 2*
Pula nagród: 4 000 zł (kobiety), 10 000 zł (mężczyźni)
Transmisja: TVP Sport - 2 sierpnia 2020:
godz. 13:00 - mecz o 3 miejsce kobiet
godz. 14:00 - finał kobiet
godz. 15:00 - finał mężczyzn
Informacja dla wyjeżdżających na obóz sportowo- rekreacyjny do Karpacza 18 - 28 08 2020 r.

- wyjazd na obóz jest oczywiście aktualny - w dniu 18.08 godz 7:00 (zbiórka parking OPP godz 6:30)
- proszę o dostarczenie kart obozowych do biura OPP Mazowiecka 1 (w godz 8:30 - 12:30) do dnia 31.08.2020
- proszę o dokonanie kolejnej wpłaty na obóz zgodnie z zapisem w karcie obozowej
- w razie pytań proszę dzwonić  - Mieczysław Szpak 608 075 951
Historyczny sukces zawodników UKS OPP Powiat Kołobrzeski.
W dniach 16-19.07.2020 r. na boiskach jednego z najlepszych ośrodków do uprawiania siatkówki plażowej w Polsce - warszawskiej „Moncie”, rozgrywany był Turniej Półfinałowy Mistrzostw Polski w Siatkówce Plażowej Kadetów. Kołobrzeski klub reprezentowały dwie pary: Aleksander Czachorowski / Igor Szymkus, a także bracia Beniamin i Franciszek Dubois - Placak. Obydwie pary pewnie wygrały wszystkie swoje mecze podczas pierwszego dnia rozgrywek, by w sobotni poranek trafić na siebie podczas meczu, którego zwycięzca zapewniał sobie awansu do Turnieju Finałowego Mistrzostw Polski. W tym kołobrzeskim starciu lepsi okazali się Olek z Igorem i to oni zapewnili sobie pierwszy w historii klubu awans do grona najlepszych 16 par tej kategorii wiekowej w Polsce. Beniamin i Franciszek Dubois - Placak rozegrali jeszcze jeden mecz o awans do tego turnieju, ale niestety ulegli 2:1 parze reprezentującej klub „Szamotulanin” Szamotuły. Nasza kadrowa para Czachorowski / Szymkus nie poprzestała jednak na wywalczeniu awansu i wygrywając kolejne spotkania, chłopcy zameldowali się w finale turnieju rozgrywanego w Warszawie. Należy nadmienić, że udział w tym turnieju brały najlepsze pary z północnej połowy Polski, wyłonione podczas Mistrzostw poszczególnych województw. Olek i Igor przegrali w całym turnieju jedynie jeden mecz - właśnie finałowy, ulegając tylko ubiegłorocznym Mistrzom Polski.
Kolejny przystanek na trasie uczniów Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Spale reprezentujących klub UKS OPP Powiat Kołobrzeski stanowi turniej finałowy rozgrywany w dniach 7-9-08.2020 w Mysłowicach.

Trzymajmy kciuki za udaną walkę o medale Mistrzostw Polski.
W dniach 10-12 lipca 2020 roku w Regionalnym Centrum Kultury w Kołobrzegu odbyła się II edycja Ogólnopolskiego Przeglądu Twórczości Przemysława Gintrowskiego „Pamiątki”. Najważniejszą częścią Przeglądu był konkurs na interpretację piosenek tego znanego pieśniarza i kompozytora muzyki filmowej. Do turniejowych zmagań spośród licznych zgłoszeń zostało zakwalifikowanych 20 wykonawców z całego kraju, z Krakowa, Lublina, Warszawy, Gdańska, Łodzi, Hajnówki, Darłowa.
Niezwykle miło nam poinformować, że jedyną reprezentantką Kołobrzegu była nasza podopieczna Jaśmina Wenta. Za niezwykle dojrzałe i emocjonalne wykonanie piosenek pt. „Śmiech” i „Tylko kołysanka” otrzymała aż trzy nagrody: Wyróżnienie od Jury, Nagrodę Publiczności i Nagrodę Specjalną od Grupy Audytorium 17 zrzeszającą Regionalne Rozgłośnie Polskiego Radia w postaci zaproszenia do studia nagrań i promocji wyróżnionych piosenek. Jaśmina zebrała również wspaniałe opinie i ciepłe recenzje. Anna Popek, która prowadziła część konkursową, na swoim facebooku napisała: „Jaśmina Wenta rozbiła bank na tegorocznym Festiwalu. Ma 13 lat i śpiewa trudną poezję z wyczuciem i zaangażowaniem. Brawo!”, a dziennikarka kołobrzeskich mediów Małgorzata Maj wypowiedziała się w ten sposób: „Przemiła, mądra, skromna, niezmanierowana, zdolna, sympatyczna i prawdziwa! Jaśmina”.

Serdecznie gratulujemy!
Kołobrzeg 2020
Ognisko Pracy Pozaszkolnej
78-100 Kołobrzeg
ul. Mazowiecka 1
tel: 94 722 05 12
E-mail: opp@kolobrzeg.powiat.pl
Wróć do spisu treści