Tirlitonki - OPP

OPP
Przejdź do treści

Tirlitonki

Sekcje

SEKCJA TANECZNA zespół "TIRLITONKI"

PROWADZĄCA: Agata Chimko

Kontakt: tel.: 602-267-113

Zajęcia odbywają się w  piątek od godz. 15:30 - 19:15  Szkoła Podstawowa nr 4„PRO MARI NOSTRO”  DLA TIRLITONEK"

W dniu 18.02.2022 r. w Regionalnym Centrum Kultury im. Z. Herberta w Kołobrzegu odbyła się XIII Gala “Kołobrzeskiej Róży Wiatrów” im. Antoniego Szarmacha, na której to gali Zespół “Tirlitonki” otrzymał jedno z dwóch najważniejszych Odznaczeń Honorowych Zarządu Głównego Ligi Morskiej i Rzecznej, a jest nim po Pierścieniu Hallera, Krzyż Pro Marii Nostro (Dla Naszego Morza) - "Za długoletnie propagowanie w swojej działalności artystycznej patriotycznych ideałów wizji miłości do Polskiego Morza". Gratuluję i dziękuję wszystkim pokoleniom członków zespołu, ich rodzicom i Kadrze Artystycznej, którzy na przestrzeni lat pracowali na tę nagrodę. Wzruszające momenty i piękne chwile na długo pozostaną w naszej pamięci. Zespół za 42 lata działalności i współpracy z Ligą Morską i Rzeczną zasłużył sobie na tak wysokie wyróżnienie, a ranga odznaczenia sprawiła, że "Tirlitonki" stały się gwiazdą uroczystości. Gratuluję również wszystkim nominowanym do "Kołobrzeskiej Róży Wiatrów" i zdobywcy statuetki - Bractwu Kurkowemu. Z przyjemnością dodam, że całą oprawę artystyczną zapewnił na Gali zespół "Tirlitonki" (jak w każdej ważnej imprezie, nie tylko dla miasta) racząc publiczność pięknymi piosenkami i tańcami o tematyce morskiej. Śpiewały, tańczyły i prowadziły koncert: Aldalati Fatima, Borucka Vanessa, Gaładyk Aleksandra, Ważny Patrycja, Ziąbka Weronika. Dziękuję Rodzicom za zaangażowanie i pomoc w realizacji programu w nader trudnym okresie ferii zimowych, a artystkom, że stanęły na wysokości zadania i dostarczyły wielu wzruszeń. Po odebraniu nagrody członkowie Zespołu i Kadra Artystyczna  podziękowali serdecznie  Zarządowi Oddziału Ligi Morskiej i Rzecznej w Kołobrzegu za rekomendacje pracy Zespołu Kapitule Ogólnopolskiej Ligi Morskiej i Rzecznej w Gdańsku, czego owocem jest przyznany Zespołowi Krzyż "Pro Mari Nostro".
 
Jako rodzice jesteśmy mega dumni z naszych dzieci i ich mentorek.
Dziękujemy za już i prosimy o więcej!
 
Przewodnicząca RRZ “Tirlitonki”
Beata Papis-Ważny
Fot. K. Ratajczyk i rodzice Zespołu
30 LAT TIRLITONEK Z WIELKĄ ORKIESTRĄ ŚWIĄTECZNEJ POMOCY

30.01.2022r. odbyła się Jubileuszowa 30 edycja WOŚP. Tirlitonki jako jedyny kołobrzeski Zespół artystyczny wziął udział już po raz 30 wspomagając swoim występem i kwestowaniem wspaniałą inicjatywę Jurka Owsiaka na szczytne cele dla dobra wszystkich Polaków. W programie zaprezentowanym na dziedzińcu Ratusza  wystąpiły wszystkie grupy z ciekawymi tańcami. Wystąpiła też wokalistka Patrycja Ważny z utworem pt. „Nie bój się chcieć”. Publiczność ciepło przyjęła występ Zespołu nagradzając artystów brawami. Członkowie zespołu cieszą się, że przez 30 lat mogli dołożyć swoją małą cegiełkę do niewątpliwie najbardziej unikalnego, charytatywnego przedsięwzięcia na całym świecie.
  
KOLĘDOWANIE TIRLITONEK DLA MALEŃKIEJ MIŁOŚCI

W niedzielę, 23 stycznia 2022 r., w kościele pw. Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny w Kołobrzegu odbył się koncert pt. "Maleńka Miłość" w wykonaniu wokalistek Zespołu Piosenki i Tańca "Tirlitonki" : Fatimy Aldalati, Vanessy Boruckiej, Marceliny Matysiak, Aleksandry Gaładyk, Marianny Mężyńskiej i Marty Krupop.
Dziewczęta przygotowane przez Panią Marię Dudek, zaprezentowały się w repertuarze złożonym z polskich kolęd, pastorałek i piosenek świątecznych związanych z Bożym Narodzeniem. Wykonane utwory pięknie zabrzmiały w kościółku nad rzeką, a zgromadzona publiczność miała okazję przyłączyć się do wspólnego śpiewania znanych kolęd i pieśni. Dziewczętom gratulujemy udanego występu na chwałę Bożą, a Księdzu Marcinowi Lipnickiemu - Dyrektorowi Domu Księży Emerytów
serdecznie dziękujemy za przychylność i pomoc w realizacji koncertu. (fot. i not. - Aleksandra Krupop)
  
TIRLITONKI NA JARMARKU BOŻONARODZENIOWYM

Dnia 6.12.2021 r. na Skwerze Pionierów odbył się Jarmark Bożonarodzeniowy zorganizowany przez Gminę Miasto Kołobrzeg. Jarmark zgromadził sporą publiczność przed sceną. Otwarcia dokonała Pani Anna Mieczkowska - Prezydent Miasta Kołobrzeg. Na scenie pojawił się też Mikołaj, który zachęcał dzieci i rodziców do pamiątkowych z nim zdjęć.Tirlitonki wystąpiły z 20 minutowym programem, w którym wzięły udział wszystkie grupy. W programie znalazły się piosenki i tańce. Młodzi artyści byli obdarzani przez publiczność gromkimi brawami. Mimo niesprzyjającej aury Tirlitonki stanęły na wysokości zadania i świetnie zaprezentowały się w swoim programie. Oto fotorelacja z tego wydarzenia.
  
MARATON NOCNY TIRLITONEK

Dnia 3.12.2021r. Rada Rodziców oraz Kadra Artystyczna zorganizowała członkom Zespołu spotkanie z Mikołajem. Były życzenia i prezenty (ozdoby świąteczne) oraz popisy wokalne i taneczne członków zespołu dla św. Mikołaja. Spotkanie swoją obecnością zaszczyciły również absolwentki Zespołu obecne studentki Akademii Sztuki w Szczecinie. Uraczyły wszystkich obecnych swoim pięknym śpiewem, a Rada Rodziców zaprosiła wszystkich na słodki poczęstunek. Uwieńczeniem spotkania z Mikołajem była wspólna pamiątkowa fotografia.
Z inicjatywy Rady Rodziców został zorganizowany Nocny Maraton w Ognisku Pracy Pozaszkolnej.Tancerze i wokaliści brali udział w konkursach, zawodach, zabawach i tańcach przy muzyce. Rywalizacja między grupami i wzajemny doping odbywały się na zasadzie dobrze pojętego współzawodnictwa i sprawiały uczestnikom bardzo wiele radości. Był również czas na odpoczynek i spożycie pizzy oraz sałatek na kolację. Przez cały wieczór dzieci mogły częstować się wspaniałymi wypiekami przygotowanymi przez Rodziców. Wielką niespodziankę sprawił zespołowi pan Michał Aleksiuk (tato Majeczki- tancerki z najmłodszej grupy), który sprezentował Zespołowi drążek gimnastyczny wykonany własnoręcznie.
W podziękowaniu członkowie zespołu i Kadra Artystyczna zaśpiewali p. Michałowi piosenkę pt”Dziękujemy całym sercem”.

ROCZNICA WYZWOLENIA KOŁOBRZEGU Z UDZIAŁEM TIRLITONEK

Miejskie obchody 76 rocznicy Wyzwolenia Kołobrzegu odbyły się 18.03.2021 w Regionalnym Centrum Kultury. Tirlitonki zostały zaproszone do udziału w koncercie pt „Kołobrzeg na falach historii”. Uroczystość uświetnił taniec  pt”Wiosna” w wykonaniu absolwentki Zespołu Martyny Małetko - młodej choreografki współpracującej z  zespołem. Publiczność nagrodziła brawami wykonawczynię i  choreografa układu - Agatę Chimko. Jesteśmy dumni, że mogliśmy wziąć udział w tak ważnym dla naszego miasta wydarzeniu.
TIRLITONKI NA WIELKIEJ ORKIESTRZE ŚWIĄTECZNEJ POMOCY W KOŁOBRZEGU

Dnia 12.01.2020r. odbyła się 29-ta edycja Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W Kołobrzegu w hali „Milenium” o godz. 16.00 Tirlitonki dostąpiły zaszczytu otwarcia tej pięknej Charytatywnej Ogólnopolskiej Imprezy. Przy tej okazji warto wspomnieć, że Zespół brał udział we wszystkich edycjach Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, a więc towarzyszył Imprezie prze 29 lat. Występ na Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy zainaugurował też Obchody Jubileuszu 40-lecia działalności Zespołu „Tirlitonki”. Zespół przedstawił 5 tańców, w tym taniec „Nasza epoka” prezentowany na Międzynarodowym Festiwalu „Młodych Talentów”- Praga 2019, za który otrzymał Grand Prix. Występ został przyjęty przez widownię z wielkim aplauzem i zaowocował nowymi zapisami dzieci do Zespołu z czego bardzo się cieszymy. Choreograf zespołu Agata Chimko i Martyna Małetko zebrały wiele gratulacji od ludzi uczestniczących w koncercie. Gościnnie w koncercie „Tirlitonek” wystąpił zespół „Synergia” z tańcem „W rytmie mamby” w choreografii Martyny Małetko. „Synergia” ciepło została przyjęta przez publiczność WOŚP. W składzie „Synergii” tańczą osoby dorosłe, w tym również rodzice dzieci z zespołu „Tirlitonki”.
Jedna z 5 laureatek na Międzynarodowym Festiwalu Młodych Talentów w Pradze Oliwia Szulerecka – solistka zespołu „Tirlitonki” prowadzona wokalnie przez Panią Marię Dudek na scenie WOŚP-u hali Milenium zebrała zasłużone brawa po wykonaniu swojej piosenki pt. „Na raz na dwa”.
Gratulujemy wykonawcom i instruktorom tak wspaniałego występu i życzymy dalszych sukcesów.

notatka+ zdjęcia: Beata Papis-Ważny


  
TIRLITONKI I „RÓŻA WIATRÓW” 2021r.

27.03.2021r w Regionalnym Centrum Kultury odbyła się uroczystość wręczenia nagrody „Kołobrzeska Róża Wiatrów” ustanowiona została celem uhonorowania osób działających na rzecz społeczności lokalnych Kołobrzegu mających w tej działalności szczególne osiągnięcia. Tirlitonki w towarzystwie innych trzech podmiotów dostąpiły zaszczytu nominacji do nagrody. Na zaproszenie organizatora Zespół przedstawił na scenie RCK krótki koncert, w którym udział wzięły również absolwentki zespołu  Fatima Aldalati i Oliwia Tymek-studentki wokalistyki Akademii Sztuki w Szczecinie. Zespół zatańczył dwa układy: sztandarowy taniec „Bądźmy razem” w choreografii Agaty Chimko oraz taniec „Awoo” w choreografii absolwentki zespołu- Martyny Małetko. Koncert został bardzo ciepło przyjęty przez publiczność. Oto kilka zdjęć z uroczystości:
TIRLITONKI GOŚCIEM PANI PREZYDENT MIASTA

      
Dnia 20.11.2019r. w dużej Sali Konferencyjnej Urzędu Prezydent Miasta Kołobrzeg Pani Anna Mieczkowska spotkała się z Zespołem „Tirlitonki”. Zaproszenie Zespołu związane było ze zwycięstwem ”Tirlitonek” i zdobyciem na Międzynarodowym Festiwalu Młodych Talentów w Pradze tytułu Grand Prix w kategorii taniec w choreografii Martyny Małetko we współpracy z choreografem Agatą Chimko oraz II i trzech III miejsc, a także Nagrody Specjalnej w kategorii piosenka pod kierunkiem Marii Dudek-kierownika zespołu. Spotkanie odbyło się w sympatycznej atmosferze. Pani Prezydent obejrzała zdobyte przez zespół trofea- Puchar i dyplomy. Miło było usłyszeć z ust Pani Prezydent słowa uznania dla pracy, osiągnięć i godnego reprezentowania przez Zespół środowiska kołobrzeskiego i naszej ojczyzny-Polski. Pani Prezydent doceniła nie tylko kunszt wykonawczy Zespołu, ale wskazała na wysoką kulturę funkcjonowania Zespołu w każdej sytuacji. Zaskoczeniem dla Pani Prezydent był upominek wręczony Jej przez Zespół, jako podziękowanie za zaproszenie. Upominek bardzo się Pani Prezydent spodobał. Wiele radości Zespołowi sprawił upominek otrzymany od Pani Prezydent.”Tirlitonki „  swoim zwyczajem podziękowały za miłe spotkanie piosenką. Całość miłego spotkania dopełnił słodki poczęstunek.

Notatka: Beata Papis-Ważny                                                   

Grand Prix dla Tirlitonek i czołowe nagrody dla wokalistek
na XI Międzynarodowym Festiwalu Młodych Talentów  " Złote Talenty w Złotej Pradze"

Wróciliśmy z Pragi z nagrodami.  Konkurencja była silna, ale daliśmy radę. W bloku wystąpiło 20 zespołów z 9 państw, ale to Tirlitonki zdobyły Grand Prix Festiwalu! Natomiast nasze wokalistki konkurowały z 71 uczestnikami i wywalczyły również wysokie lokaty każda w swojej kategorii:
Weronika Włodarczyk- III miejsc
Barbara Aldalati - III miejsce
Patrycja Ważny-Nagroda Specjalna jury
Nikola Małyszewicz- II miejsce
Oliwia Szulerecka – III miejsce- to był debiut 8-letniej Oliwki na Międzynarodowym Festiwalu! Gratulacje!!                                         
Zespół został nagrodzony również zaproszeniem na Międzynarodowy Festiwal Tańca i Piosenki do Transylwanii w Rumunii. Gratulacje!!                                                                                                                          
Nie byłoby tego sukcesu, gdyby nie masze "ciocie": Maria Dudek- kierownik, vokalista i założycielka zespołu, Agata Chimko i Martyna Małetko- choreografki zespołu. Wielkie podziękowania należą się Rodzicom, a w szczególności Aleksandrze Krupop za pomoc w przygotowaniu kostiumów. Jako rodzice jesteśmy mega dumni ze swoich dzieci. Jako przedstawiciel Rady Rodziców serdecznie gratuluję Kadrze Artystycznej oraz Tirlitonkom a także instytucjom, które patronują zespołowi-Ognisku Pracy Pozaszkolnej i Szkole Podstawowej nr4 w Kołobrzegu oraz Urzędowi Miasta w Kołobrzegu. Było pięknie i wzruszająco! Dziękujemy za emocje i prosimy o więcej.

Notatka+ zdjęcia: Beata Ważny
27 LAT TIRLITONEK Z WIELKĄ ORKIESTRĄ ŚWIĄTECZNEJ POMOCY

Dnia 13.01.2019 roku na dziedzińcu Ratusza po raz 27 grał z Jurkiem Owsiakiem Międzyszkolny Zespół Piosenki i Tańca „Tirlitonki” Ogniska Pracy Pozaszkolnej i Szkoły Podstawowej nr4 w Kołobrzegu. Zespołowi nie przeszkodziła deszczowa pogoda. Publiczność dopisała i nagrodziła zespół gromkimi brawami. Repertuar taneczny Tirlitonek i sekcji gimnastyczno-tanecznej OPP przygotowała  choreograf  Martyna Małetko. Oto kilka fotografii z występu.  


KONCERT TIRLITONEK DLA DUŃCZYKÓW

W hotelu „New Skanpol” dn.10.06.2017r. Tirlitonki zaprezentowały się przed Duńczykami. W repertuarze znalazły się tańce ludowe, współczesne i nowoczesne oraz żywe piosenki wykonane przez solistki zespołu. Wszechstronny i różnorodny repertuar był bardzo ciepło przyjęty przez gości hotelowych. Furorę zrobiła ”Prząśniczka” –sztandarowy taniec zespołu wykonany cały czas na brawach i w blasku fleszy.
TIRLITONKI NA FESTYNIE PRZEDSZKOLA NR 8

Dnia 9.06.2017r.  zespół Tirlitonki wystąpił w godzinnym bloku artystycznym na festynie Przedszkola nr 8 w Kołobrzegu. Przedstawił między innymi nowy repertuar taneczny. Kunszt wokalny miały okazję zaprezentować wokalistki zespołu. Uczestnicy festynu bawili się w rytm muzyki nagradzając wykonawców gorącymi brawami. Tirlitonki i ich instruktorzy cieszą się i dziękują za coroczne zaproszenie na festyn.  


18-TE URODZINY WIKTORII- TIRLITONKI

Tirlitonki nie tylko razem tańczą, śpiewają ale również świętują ważne wydarzenia z życia ich członków.  Po raz pierwszy w historii zespołu rodzice Wiktorii Koralewskiej-Przewodniczącej Rady Dziecięcej Zespołu -zorganizowali jej 18-te urodziny. Uroczystość odbyła się dn.19.05.2017r. w szkolnej stołówce Szkoły Podstawowej nr 4. Na honorowym miejscu znajdował się piękny dwupoziomowy tort z podobizną Wiktorii, klawiaturą, pięciolinią i nutkami, bo Wiktoria poza tym, że tańczy to również śpiewa.  Zaskoczenie dla Solenizantki było ogromne kiedy pojawiła się na uroczystości. Łezka zakręciła jej się w oku. Zespół odśpiewał  „Sto lat” i życzeniom nie było końca. Potem wszyscy zostali poczęstowani bardzo pysznym tortem i sokami. Gratulujemy oryginalnego pomysłu Rodzicom Wiktorii!! Jeszcze raz Solenizantce życzymy nieustającego zdrowia i spełnienia wszystkich najskrytszych marzeń. Wiktorio wszystkiego dobrego.

TIRLITONKI W SZCZECINIE NA SPEKTAKLU PT.”DZIADEK DO ORZECHÓW”.

Z okazji Dnia Dziecka ”Tirlitonki” wyjechały na wycieczkę do Szczecina dn. 27.05.2017r. Oprócz udziału w spektaklu „Dziadek do orzechów”, który dzieciom i młodzieży bardzo się podobał ,miały okazję zwiedzić centrum Szczecina. Pani przewodnik bardzo ciekawie opowiadała o zabytkach i historii miasta. Członkowie zespołu zwiedzili między innymi: Wały Chrobrego: 3 budynki, widok na wyspę Łasztownię; Pl. Solidarności i okolica: Kościół pw. św. Piotra i Pawła, Filharmonia i Centrum Dialogu „Przełomy”, Brama Królewska ; Zamek Książąt Pomorskich / z zewnątrz, dziedzińce ; Baszta Panieńska;  Kamienica Loitzów ; Ratusz Staromiejski ; Podzamcze – rekonstrukcja kamienic; Ogród Różany. Z okien autokaru podziwiali: Aleja Papieża Jana Pawła II; Urząd Miasta ;Jasne Błonia iPomnik Czynu Polaków.
Poza zwiedzaniem Szczecina i udziałem w spektaklu był też czas na wspólny obiad i zakupy w Kaskadzie. Wyjazd do Szczecina dla Tirlitonek należy zaliczyć do udanych.


TIRLITONKI NA DNIU MATKI W OPP

Jak co roku od wielu już lat w Ognisku Pracy Pozaszkolnej odbyła się uroczystość z okazji Dnia Matki. Zebranym matkom organizatorzy złożyli serdeczne życzenia z okazji Ich święta. W koncercie Tirlitonki zaprezentowały dwa układy: hip-hop lyrical oraz taniec współczesny pt. „Powrót króla”. Gromkie brawa publiczności świadczyły, że wszystkie występujące grupy Tirlitonek zostały ciepło przyjęte i wzbudziły wiele wzruszeń i emocji. Wszyscy wykonawcy koncertu na koniec uroczystości wręczyli swoim mamom kwiatki i składali gorące życzenia. Było bardzo miło i rodzinnie.


WYSTĘP TIRLITONEK NA MIĘDZYSZKOLNYM KONKURSIE WIEDZY O MORZU „MORZE, NASZE MORZE”

Na Międzyszkolnym Konkursie Wiedzy o Morzu ”Morze nasze morze” , który odbył się dnia 24.05.2017 r. w SP nr4 Tirlitonki miały przyjemność zaprezentować się w repertuarze marynistycznym.  Zatańczyły taniec „Podwodny świat” a solistka zespołu Barbara Aldalati zaśpiewała piosenkę pt. „Morze, nasze morze”. Krótki występ zespołu został ciepło przyjęty przez zgromadzoną publiczność. Tirlitonki dziękują organizatorom za zaproszenie.


TIRLITONKI W ROCZNICĘ KONSTYTUCJI 3 V 1791

Uroczystość 226 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 V 1791r. obchodzona w Kołobrzegu rozpoczęła się mszą świętą w Bazylice. Główne uroczystości odbyły się przy pomniku Marszałka J. Piłsudskiego. Mieszkańcy Kołobrzegu, turyści i kuracjusze oraz goście zagraniczni  uczestniczący w obchodach z pewnością doznali wielu wzruszeń: hymn państwowy, wciągnięcie flagi na maszt, poczty sztandarowe, wystrzały armatnie, polski taniec narodowy- polonez i wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych. Cieszymy się, że Międzyszkolny Zespół Piosenki i Tańca „Tirlitonki” Szkoły Podstawowej nr 4 i Ogniska Pracy Pozaszkolnej w Kołobrzegu miał swój wkład w ubogacenie uroczystych obchodów. Polonez w wykonaniu zespołu został bardzo ciepło przyjęty przez zebraną na uroczystości publiczność.


TIRLITONKI „Z  TRÓJKĄ  W ŚWIAT „

„Z trójką w świat” pod takim hasłem w tym roku Szkoła Podstawowa nr 3 zorganizowała festyn. Jak co roku nasz zespól był gościem i w pół godzinnym koncercie zaprezentował na deskach sceny różnorodny repertuar  taneczny i wokalny. Solistka zespołu Weronika Gajkowska zaśpiewała piosenkę  ludową pt. „Miała baba koguta”. Był to debiut młodej wokalistki przed tak dużą publicznością, która ciepło nagrodziła ją oklaskami.  Podobnie ciepło była przyjęta piosenka pt. „A kiedy tak pada” w wykonaniu Patrycji Ważny.  W dynamicznym repertuarze i ciekawych kostiumach podobali  się widowni również tancerze. Miło było usłyszeć  opinię od publiczności, że „Tirlitonki to zespół z klasą”. Dziękujemy za tak miłe słowa.  

WYSTĘP  „TIRLITONEK” NA POWIATOWYM KONKURSIE MATEMATYCZNYM W SP 4

Dnia 27.04. 2017 w Szkole Podstawowej nr 4 odbył się Powiatowy Konkurs Matematyczny „ Z logiką za pan brat”. Zespół Piosenki i Tańca „Tirlitonki” miał zaszczyt rozpocząć konkurs krótkim występem. Najmłodsza grupa Tirlitonek zatańczyła dwa tańce: „Laleczki” i „Małe modelki” . Piosenkę pt. ”A kiedy tak pada’ wykonała Patrycja Ważny-solistka zespołu. Występ wszystkim uczestnikom konkursu oraz ich opiekunom i gościom bardzo się podobał.

NOCNY MARATON TLIRLITONEK

W piątek 7.04.2017 r. w naszej szkole odbył się Nocny Maraton Filmowy. Już po raz kolejny Międzyszkolny Zespół Piosenki i Tańca „Tirlitonki” mógł w Szkole Podstawowej nr 4 zorganizować  wspólną zabawę. Spotkanie rozpoczęło się pożegnaniem maturzystek kończących prace w zespole. Było bardzo uroczyście. Kadra Artystyczna Zespołu dziękowała dziewczętom i ich rodzicom za ponad 10 lat pobytu w zespole. Wspomniała o wielu ciepłych, pięknych i wzruszających  wspólnie spędzonych chwilach. Dziewczętom zostały wręczone upominki-statuetki tancerek, słoniki na szczęście, kubki z nadrukiem nazwy zespołu  i dyplomy dla nich oraz ich rodziców. Odchodzące Tirlitonki wraz ze swoimi rodzicami dziękowali Kadrze za edukację i szkołę życia. Spotkaniu towarzyszyły łzy wzruszenia i świadomość, że pewien etap w życiu każdego z nas się kończy. Następną część spotkania wypełniły zabawy i konkursy, które trwały do późnych godzin nocnych.  Jak przypadło za zespół taneczny zabawę rozpoczęła nauka tańca pt.”Belgijka”, która wszystkim się podobała.  Nie zabrakło również upominków dla członków zespołu oraz nagród w postaci słodyczy i balonów za konkurencje w zabawach.  Na kolację wszystkim smakowała pizza i ciasta przygotowane przez rodziców . Zabawa była udana czego wymownym symptomem były propozycje członków zespołu na zorganizowanie następnych spotkań. Kadra Artystyczna oraz dzieci i młodzież bardzo dziękują wszystkim Rodzicom za smaczne wypieki i pomoc w organizacji imprezy.  Słowa uznania należą się grupie średniej Tirlitonek, która z własnej inicjatywy opracowała program i zrealizowała spotkanie wspólnie z Radą Rodziców i Kadrą Artystyczną .Największe podziękowania w imieniu Kadry Artystycznej , Rodziców oraz dzieci i młodzieży składamy Pani Dyrektor Szkoły Jolancie Wasili za wyrażenie zgody na ponowne zorganizowanie spotkania.

SUKCES „TIRLITONEK” NA VIII MARATONIE ARTYSTYCZNYM

Dnia 25.03 2017 w Ognisku Pracy Pozaszkolnej odbył  się VIII Maraton Artystyczny w Kołobrzegu. Wzięły w nim udział trzy grupy zespołu ”Tirlitonki”. Zaprezentowały się w kategoriach tańca współczesnego i nowoczesnego.
I m. –Tirlitonki I (gr. najstarsza) kategoria powyżej 12 lat-taniec nowoczesny (lyrical hip hop)
I m. – Tirlitonki I i II (gr. najstarsza i średnia) kategoria powyżej 12 lat –taniec współczesny („Powrót króla”)
II m. –Tirlitonki III (gr. najmłodsza) kategoria do 12 lat- taniec nowoczesny („Mała modelka”)
Wielkie uznanie należy się grupie najmłodszej, która startowała po raz pierwszy i udało się już jej znaleźć w gronie laureatów. Wszystkie tańce „Tirlitonek” były bardzo ciepło przyjęte przez widownię i nagrodzone wielkimi brawami.


ZORBA NA KONKURSIE MITOLOGICZNYM W SP4

3.04.2017r. w Szkole Podstawowej nr 4 odbył się Powiatowy Konkurs Mitologiczny pt. „W świecie starożytnych Greków i Rzymian”. Zespól TIRLITONKI rozpoczął konkurs tańcem pt. „Zorba” i  został ciepło przyjęty. Dziękujemy za zaproszenie i cieszymy się , że mogliśmy wystąpić.


TIRLITONKI NA ŚWIATOWYM DNIU ŚWIADOMOŚCI AUTYZMU

W minioną niedzielę 2.04.2017r. w Hali „Łuczniczka” Międzyszkolny Zespołu Piosenki i Tańca „Tirlitonki” wziął udział w „Kołobrzeskim  Dniu Niebieskim” z okazji Światowego Dnia Świadomości Autyzmu. W koncercie zespół wystąpił z tańcami i piosenkami, w których nie zabrakło koloru niebieskiego-symbolu Dnia Autyzmu. Koncert był bardzo ciepło przyjęty przez publiczność . Różnorodny repertuar i kolorowe stroje zrobiły duże wrażenie na widzach, czego dowodem były ogromne brawa. Zespół bardzo cieszył się, że mógł brać udział w tak szczytnym celu.  Zespół podziękował  Pani Prezes Fundacji „Zwyczajnie Żyć” Żanecie Czerwińskiej za zaproszenie do współpracy w tak ważnym dniu dla wielu  dzieci i ich rodzin.


WIOSENNE  WARSZTATY  „TIRLITONEK”

W dniach 03.03-05.03.2017, w Szkole Podstawowej nr 4 w Kołobrzegu odbyły się warsztaty taneczne, w których uczestniczyły „Tirlitonki”. Już po raz drugi konsultantem zespołu był Mariusz Jasuwienas - reżyser, choreograf, tancerz, instruktor oraz  finalista I edycji programu” You Can Dance”- Po Prostu Tańcz”. Dzieci i młodzież z zespołu poznały nowe techniki taneczne oraz nauczyły się wielu ciekawych kroków. Zajęcia warsztatowe były bardzo intensywne, ale mimo wielkiego wysiłku i zmęczenia tancerze byli szczęśliwi i zadowoleni. Czerpali satysfakcję z dobrze wykonanej pracy. Warsztaty zaowocują nowymi układami, które zespół w przyszłości z pewnością zaprezentuje. Zaś spotkanie z  Panem  Mariuszem na pewno nie było ostatnim, bowiem wyraził on chęć dalszej współpracy z zespołem.


„JUŻ 25 RAZ TIRLITONKI GRAJĄ NA WIELKIEJ ORKIESTRZE ŚWIĄTECZNEJ POMOCY”

15 stycznia 2017 roku odbył się 25 finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W tym roku, także już po raz dwudziesty piąty, Międzyszkolny Zespół Piosenki i Tańca „Tirlitonki” brał udział w kweście na rzecz dzieci i ludzi starszych. Występ „Tirlitonek” był jedną z atrakcji festynu, którego organizatorem był Zespół Szkół nr 2 im. B. Krzywoustego w Kołobrzegu. Podczas 40-stominutowego występu zaprezentowały się wszystkie grupy taneczne wchodzące w skład Zespołu. Piękne, różnorodne układy choreograficzne i  kolorowe stroje zwróciły uwagę wszystkich, którzy licznie zgromadzili się w auli szkoły przy Piastowskiej.  Ponadto Oliwia Tymek i Nikola Małyszewicz miały okazję oczarować publiczność swoimi umiejętnościami wokalnymi w wykonywanych piosenkach. Tegoroczny występ został bardzo ciepło przyjęty przez widzów, a dzieci z Zespołu zapowiedziały, iż będą tańczyć i śpiewać razem z Orkiestrą do końca świata i o jeden dzień dłużej!     

Notatka: A.Krupop                                                                                           


Kołobrzeg 2022
Ognisko Pracy Pozaszkolnej
78-100 Kołobrzeg
ul. Mazowiecka 1
tel: 94 722 05 12
E-mail: opp@kolobrzeg.powiat.pl
Wróć do spisu treści