Ognisko Pracy Pozaszkolnej

Idź do spisu treści

Menu główne

Tirlitonki

Sekcje

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------

SEKCJA TANECZNA zespół "TIRLITONKI"


PROWADZĄCA: Agata Chimko

Kontakt:
tel.: 602-267-113


Zajęcia odbywają się w  piątek od godz. 15:30 - 19:15  Szkoła Podstawowa nr 4WIOSENNE  WARSZTATY  „TIRLITONEK”W dniach 03.03-05.03.2017, w Szkole Podstawowej nr 4 w Kołobrzegu odbyły się warsztaty taneczne, w których uczestniczyły „Tirlitonki”. Już po raz drugi konsultantem zespołu był Mariusz Jasuwienas - reżyser, choreograf, tancerz, instruktor oraz  finalista I edycji programu” You Can Dance”- Po Prostu Tańcz”. Dzieci i młodzież z zespołu poznały nowe techniki taneczne oraz nauczyły się wielu ciekawych kroków. Zajęcia warsztatowe były bardzo intensywne, ale mimo wielkiego wysiłku i zmęczenia tancerze byli szczęśliwi i zadowoleni. Czerpali satysfakcję z dobrze wykonanej pracy. Warsztaty zaowocują nowymi układami, które zespół w przyszłości z pewnością zaprezentuje. Zaś spotkanie z  Panem  Mariuszem na pewno nie było ostatnim, bowiem wyraził on chęć dalszej współpracy z zespołem.

„JUŻ 25 RAZ TIRLITONKI GRAJĄ NA WIELKIEJ ORKIESTRZE ŚWIĄTECZNEJ POMOCY”

15 stycznia 2017 roku odbył się 25 finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W tym roku, także już po raz dwudziesty piąty, Międzyszkolny Zespół Piosenki i Tańca „Tirlitonki” brał udział w kweście na rzecz dzieci i ludzi starszych. Występ „Tirlitonek” był jedną z atrakcji festynu, którego organizatorem był Zespół Szkół nr 2 im. B. Krzywoustego w Kołobrzegu. Podczas 40-stominutowego występu zaprezentowały się wszystkie grupy taneczne wchodzące w skład Zespołu. Piękne, różnorodne układy choreograficzne i  kolorowe stroje zwróciły uwagę wszystkich, którzy licznie zgromadzili się w auli szkoły przy Piastowskiej.  Ponadto Oliwia Tymek i Nikola Małyszewicz miały okazję oczarować publiczność swoimi umiejętnościami wokalnymi w wykonywanych piosenkach. Tegoroczny występ został bardzo ciepło przyjęty przez widzów, a dzieci z Zespołu zapowiedziały, iż będą tańczyć i śpiewać razem z Orkiestrą do końca świata i o jeden dzień dłużej!     

Notatka: A.Krupop                                                                                           

WARSZTATY W RYTMIE „YOU CAN DANCE”


W dniach 18-20.11.2016r w SP4 odbyły się warsztaty taneczne w rytmie „You Can Dance – Po Prostu Tańcz”. Zajęcia prowadził Mariusz Jasuwienas. Reżyser, choreograf, tancerz, finalista I edycji programu ”You Can Dance-Po Prostu Tańcz”. Choreograf wielu musicali m.in. „The Best of Broadway”. Ukończył studium tańca jazzowego pod kierunkiem Piotra Galińskiego. Studiował w Los Angeles, Paryżu i Londynie. Uczestnik wielu programów telewizyjnych m.in. „Ciao Darwin”, Dzień Dobry TVN”, „Studio Złote Tarasy”, „Szymon Majewski Show”. Występował w teledyskach, kabaretach i reklamach telewizyjnych. Mimo intensywnych zajęć dzieci i młodzież były bardzo zadowolone z warsztatów. Owocem spotkania z Panem Mariuszem są nowe układy taneczne, które zobaczymy niebawem. Pan Mariusz złożył autograf w zeszytach tancerzy oraz chętnie pozował do zdjęć w bluzce zespołu, którą dostał w prezencie. Nasze spotkanie z choreografem nie kończy się.  Ponownie będziemy gościć go w marcu. Bardzo cieszymy się na to spotkanie.  


Festyn SP4- „Na żołnierską nutę”- śpiewały i tańczyły „Tirlitonki”


16 .09.2016 r. odbył się w SP 4 festyn szkolny z cyklu "Pożegnanie lata". W tym roku hasłem przewodnim była żołnierska nuta. "Tirlitonki" zaprezentowały dwugodzinny program, podczas którego można było podziwiać ich zdolności taneczne i wokalne. Solistki: B.Aldalati, J.Figa, O.Gaładyk, M.Hryniewicka, W.Koralewska, N.Małyszewicz, D.Tomza, O.Tymek, W.Włodarczyk zaspiewały wiele piosenek o tematyce wojskowej i morskiej, zaś tancerki bawiły publiczność swymi żywiołowymi i ciekawymi tańcami. Serdeczne podziękowania od organizatorów festynu  odebrała p.Maria Dudek za prowadzenie imprezy, zaś p. Agata Chimko za przygotowanie występów zespołu. Do zobaczenia za rok na kolejnym festynie!


Notatka+ foto: E.Tuligłowska –Sak

Piknik sportowy


19 czerwca 2016 r. od godz. 11:00 "Tirlitonki"uczestniczyły w  III Kołobrzeskim Pikniku Sportowym "Bawmy się sportem" pod patronatem Prezydenta Miasta Kołobrzeg.Piknik odbywał się  na Stadionie Miejskim  im. Sebastiana Karpiniuka. "Tirlitonki" brały udział w konkursach, konkurencjach sprawnościowo-sportowych, smakowały pysznych wypieków przygotowanych przez mamy dzieci z różnych klubów sportowych. Wsparły też swoimi datkami zbiórkę pieniędzy na rzecz Specjalnego Ośrodka Szkolno -Wychowawczego "Okruszek".
Notatka: E.Tuligłowska – Sak


Festyn w Przedszkolu nr 8

16.06.2016 r. przy pięknej i słonecznej aurze odbywał się coroczny festyn w Przedszkolu nr 8 na ul. Bocianiej w Kołobrzegu. Jak zawsze gośćmi specjalnymi tej imprezy były "Tirlitonki". Tegoroczny program obejmował wiele nowych popisów, szczególnie występów wokalnych. Wystąpiły: Nikola Małyszewicz i Oliwia Pączek z SP z Ustronia Morskiego a także Barbara Aldalati z Gimnazjum nr1oraz Marianna Mężyńska z SP 4. Po raz pierwszy wystąpiły solistki: Aleksandra Gaładyk ze SP8 i Weronika Gajkowska z SP4.
Najstarsze "Tirlitonki" zaprezentowały  symboliczny i wzruszający  taniec "Bądźmy razem", pełen energii taniec "Volare" oraz  tanie pt."Prząśniczka". Najmłodsze dziewczynki są jak laleczki, więc nie mogło zabraknąć tańca "Laleczki" oraz "Małej Modelki".
Wszystkie punkty programu zostały ciepło przyjęte i głośno oklaskiwane przez publiczność.


Notatka: E.Tuligłowska –Sak +zdjęcia A.Ankiewicz, E. Tuligłowska- Sak

1050 rocznica Chrztu Polski


W dniach 11-13.06.2016 r. odbywały się w Kołobrzegu obchody 1050- lecia Chrztu Polski w Diecezji Koszalińsko-Kołobrzeskiej.
"Tirlitonki" zostały zaproszone do uświetnienia tej wyjątkowej rocznicy.
11 czerwca o godzinie 12.45 na scenie specjalnie ustawionej dla tego wydarzenia  na  Skwerze Pionierów "Tirlitonki" dały pokaz kunsztu i talentu. W godzinnym programie zabrzmiały pieśni religijne. Śpiewały: Barbara Aldalati i Weronika Włodarczyk z Gimnazjum nr1im. Boleslawa Chrobrego, Klaudia Buczniewska- studentka II roku Akademii Muzycznej wydziału aktorsko- musicalowego w Gdańsku, Wiktoria Koralewska i Oliwia Tymek z II Liceum Ogólnokształcącego im. Henryka Sienkiewicza, Nikola Małyszewicz z Zespołu Szkół im. Orła Białego w Ustroniu Morskim oraz Debora Tomza ze Społecznego Gimnazjum im. w Dźwirzynie. Piękny polonez na rozpoczęcie występu , sztandarowy taniec "Prząśniczka", wzruszający taniec z niebieskim kołem" Bądźmy razem" oraz kołysanka "Ave Maria" zachwyciły publiczność. Z dużym zaangażowaniem widowisko jak zwykle prowadziła  p. Wioletta Kowalska z RCK-u. Dziękujemy Jej i Dyrekcji Regionalnego Centrum Kultury za zabezpieczenie  technicznej strony występu. Szkoda, że wysiłek młodych artystów i treści jakie przekazywali w swoim widowisku wokalno-tanecznym nie dotarły do pielgrzymów i gości uczestniczących w obchodach rocznicy 1050-lecia Chrztu Polski. Kto zawinił, że pielgrzymi nie dotarli na Skwer Pionierów? Pytanie stawiamy Organizatorom.


Notatka +foto: E.Tuligłowska -Sak

Koncert dla Mam

24.05.2016 r. w siedzibie Ogniska Pracy Pozaszkolnej odbył się koncert dla mam z okazji ich święta. Przed publicznością prezentowały się wszystkie sekcje OPP. "Tirlitonki "również pokazały się w pięknych tańcach. Wszystkie mamy były wzruszone i dumne ze swoich pociech. Dziękujemy!!!!


Notatka i foto: E.Tuligłowska - Sak

Udział "TIRLITONEK "w obchodach Dni Kołobrzegu 2016

Zespół "Tirlitonki" wziął udział w obchodach DNI KOŁOBRZEGU 2016. 21 maja  o godzinie 12.00 na dziedzińcu ratusza  wysłuchaliśmy  piosenek marynistycznych  w wykonaniu chóru Szkoły Podstawowej nr 3. Od godziny 12.30  maszerowaliśmy spod ratusza do Portu Pasażerskiego ulicami miasta: Armii Krajowej, Dworcową, Zwycięzców, Spacerową, Towarową. Krok marszowy wyznaczała  Orkiestra Reprezentacyjna Ligi Morskiej i Rzecznej z Wyszkowa. O godzinie 13.00 w Porcie Pasażerskim rozpoczęły się prezentacje Kołobrzeskiego  Amatorskiego Ruchu Artystycznego.  Zespół Piosenki i Tańca „Tirlitonki” wystąpił na scenie jako pierwszy prezentując zaledwie trzy punkty ze swojego bogatego programu. Oto zdjęcia z  przemarszu ulicami miasta i występu zespołu:

Notatka i foto E.Tuligłowska-Sak


Uroczystości miejskie  z okazji uchwalenia Konstytucji 3 Maja odbyły się 3.05.2016 r. Uświetniły je "Tirlitonki", które przy akompaniamencie  Orkiestry Zdrojowej prowadziły śpiewanie polskich pieśni patriotycznych. Pięknym narodowym akcentem była też piosenka "Moja Ojczyzna" w wykonaniu Nikoli Małyszewicz. Solistce towarzyszyły tancerki, które w finałowej części utworu utworzyły z materiału  biało- czerwoną flagę.

Występ naszego zespołu poruszył w sercach odbiorców struny dumy narodowej i wspólnej przynależności do Polski. W wielu oczach zakręciły się łzy wzruszenia.
Dziękujemy !


Notatka i foto: E.Tuligłowska - Sak

Występ "Tirlitonek" podczas VI  Międzyszkolnego Konkursu Wiedzy o Morzu


Taniec "Podwodny świat" w wykonaniu najstarszej grupy "Tirlitonek" oraz występ duetu-Karina Kania i Maja Bieńkowska z Ogniska Pracy Pozaszkolnej w Kołobrzegu wprowadził w tematykę konkursu wiedzy o morzu. Konkurs odbył się 19 maja 2016 r. w Szkole Podstawowej nr 4 w Kołobrzegu.
Uczestnicy oraz jury gromkimi brawami nagrodzili występy młodych artystów.


Notatka i foto E.Tuligłowska- Sak

Tirlitonki podczas Kołobrzeskiej Majówki

2 maja 2016r. od godziny 14 można było podziwiać występ zespołu "Tirlitonki" na scenie letniej RCK podczas 'Kołobrzeskiej Majówki".
Godzinny program zespołu był bardzo urozmaicony- taniec przeplatał się ze śpiewem i recytacją, zaś kolorowe stroje zmieniały swe barwy i kroje.
Oto zdjęcia z występu:


notatka i foto E.Tuligłowska- Sak

Taniec "Zorba" w wykonaniu Tirllitonek


Grecki taniec "Zorba " w wykonaniu najstarszej grupy "Tirlitonek" wprowadził uczestników w atmosferę mitologicznego  konkursu zorganizowanego w SP4 w Kołobrzegu. Konkurs odbył się 28.04.2016 r.


notatka+ foto: E.Tuligłowska-Sak

WSPÓŁPRACA „TIRLITONEK” ZE SZKOŁĄ PODSTAWOWĄ NR 3


28.04.2016 r.na Skwerze Pionierów odbył się festyn zorganizowany przez Szkołę Podstawową nr 3 w Kołobrzegu. Na zaproszenie organizatorów, ze swoim  programem wystąpił zespół "Tirlitonki", który zaprezentował nowe układy taneczne między innymi w stylu hip hopu lirycznego. Wiktoria Koralewska zaśpiewała piosenkę pt ”Graj” a swoje pierwsze kroki na scenie w repertuarze wokalnym postawiły: Julia Figa z piosenką ”Wyruszamy w świat” oraz Marianna Mężyńska, która zaśpiewała na ludową nutę -"Zielony mosteczek",
Oto fotorelacja z wstępów:

notatka+ foto:E.Tuligłowska - Sak


Sukces " Tirlitonek " w VII Powiatowym Maratonie Artystycznym OPP

W dniach 11-12.03. 2016 r. odbył się VII Powiatowy Maraton Artystyczny organizowany przez  Ognisko Pracy Pozaszkolnej w Kołobrzegu. W konkursie tańca w kategorii taniec nowoczesny powyżej 13 lat "Tirlitonki I" zajęły I MIEJSCE za taniec "Undecyma" oraz w kategorii tańca nowoczesnego do 12 lat „Tirlitonki II” zajęły II MIESJCE za taniec „Rewersja”. Obie grupy zaprezentowały się w hip hopie lirycznym. Występ „Tirlitonek” został ciepło przyjęty przez publiczność. Gratulujemy sukcesu!!!

Notatka + zdjęcia: E.Tuligłowska-Sak

Występ "Tirlitonek" podczas jubileuszu 55-lecia powstania Ogniska ZNP przy SP4

Występ dzieci i młodzieży z Zespołu Piosenki i Tańca "Tirlitonki" uświetnił uroczyste spotkanie dawnych i obecnych członków  Ogniska Związku Nauczycielstwa Polskiego w SP 4 w Kołobrzegu.
Zgromadzeni goście głośnymi brawami oklaskiwali popisy artystyczne wszystkich grup zespołu.Oto fotorelacja z występu :


Notatka+ foto: E. Tuligłowska- Sak

KONCERT CHARYTATYWNY DLA DOMINIKA


Dnia 16.01.2016r. na karnawałowym balu charytatywnym w restauracji Fregata wystąpił zespół Tirlitonki Ogniska Pracy Pozaszkolnej i  Szkoły Podstawowej nr 4  w Kołobrzegu dedykując swój koncert Dominikowi
- chłopcu potrzebującemu pomocy w leczeniu.                                                                    Publiczność bardzo ciepło przyjęła występ młodych adeptów sztuki. Wyrazem były burzliwe brawa i wspólne śpiewanie piosenek z wykonawcami. Zespół Tirlitonki cieszy się, że brał udział w tak zaszczytnym przedsięwzięciu   i ma nadzieję, że Dominik szybko wróci do zdrowia, czego mu serdecznie życzą Członkowie, ich Rodzice i Kadra Artystyczna  Zespołu.                                                                                                               

"Tirlitonki" na 24 Finale WOŚP

10 stycznia 2016 r. "Tirlitonki "wystąpiły na scenie przed kołobrzeskim Ratuszem w ramach programu artystycznego uświetniającego  24 finał  WOŚP.
Wystąpiły wszystkie grupy wiekowe zespołu . Najmłodsze tancerki zaprezentowały fragment tańca pt. „Mała modelka”. Grupa I i II przedstawiły układy w stylu lyrical hip- hop.   Zaprezentowały się także wokalistki: Debora Tomza, Oliwka Tymek i Weronika Włodarczyk.
Pięknym podsumowaniem 20 minutowego występu  zespołu była patriotyczna piosenka „Moja Ojczyzna” w wykonaniu Nikoli Małyszewicz zainscenizowana przez tancerzy przy pomocy materiałów w barwach narodowych.
Oto fotorelacja z występu "Tirlitonek" :


Notatka+ foto: Edyta Tuligłowska –Sak

Festyn jubileuszowy w  SP 4

18 września 2015 r. w godzinach 15-17 odbył się  festyn szkolny  w ramach obchodów 55- lecia istnienia Szkoły Podstawowej nr 4 w Kołobrzegu. Szkolne boisko zamieniło się w miejsce wiejskiej  biesiady. Część artystyczną wypełnił  występ ludowych zespołów, wśród których prym wiodły oczywiście "Tirlitonki".  Wszystkie grupy wiekowe zaprezentowały się w ludowym repertuarze. Był krakowiak, polonez, kujawiak i trojak. Solistki śpiewały ludowe piosenki, np. "Kukułeczka kuka", „Hej żeglujże żeglarzu”, „Łowiczanka”, „W naszej wiosce”, „Asa tadarasa”, Miała baba koguta”, Przepióreczka” i inne. Festyn zakończył się akcentem patriotycznym. Piosenkę „To nasza Ojczyzna” wzbogaciły kolory narodowe- biel i czerwień.
Publiczność zachwycona była śpiewem i tańcem oraz przepięknymi strojami ludowymi z różnych rejonów Polski
Festyn profesjonalnie prowadziła p. Maria Dudek. Gratulujemy "Tirlitonkom" wspaniałego występu!


Notatka+ foto: E.Tuligłowska-Sak


Festyn w Przedszkolu nr 8.

17 czerwca 2015 r. "Tirlitonki" wystąpiły w zaprzyjaźnionym Przedszkolu nr 8 na corocznym festynie. Oto fotorelacja z występów:

notatka: E.Tuligłowska – Sak                                                                                                                                                 zdjęcia- A. Ankiewicz       

Podsumowanie pracowitego roku szkolnego "Tirlitonek"


Podczas uroczystego spotkania w hotelu "New Skanpol" 29.05.2015 r. "Tirlitonki podsumowały pracowity i pełen sukcesów rok szkolny. Oprócz koncertów Pani Maria Dudek wskazała na dwa wielkie przedsięwzięcia Uczestników, Kadry Artystycznej i Rodziców Zespołu: koncert z okazji Jubileuszu 35-lecia Zespołu (musical „Pomorska szopka”) oraz koncert z okazji Dnia Matki w Bazylice w Kołobrzegu. Przypomniała także laury zdobyte przez zespół, np.: I i II m. w tańcu współczesnym na Międzynarodowym Festiwalu „Złote Talenty w Złotej Pradze” oraz dwa I m. na Maratonie Artystycznym OPP.
Sporo osiągnięć zdobyły solistki: dwa II m. i pięć III m. –w różnych kategoriach wiekowych i wykonawczych również na Międzynarodowym Festiwalu „Złote Talenty w Złotej Pradze”, dwa I m. i jedno II m. oraz Grand Prix ( Klaudia Buczniewska) na Ogólnopolskim Festiwalu „Młoda Piosenka”- Połczyn –Zdrój 2015. Uczestnicy spotkania mieli okazję zapoznać się z dyplomami i akcesoriami, które zespół otrzymał z okazji 35-lecia działalności.  Na spotkanie przybyli także zaproszeni goście- rodzice "Tirlitonek" maturzystek. To właśnie było ostatnie spotkanie z dziewczętami, które w tym roku zdały maturę i od października rozpoczną studia na  wyższych uczelniach poza Kołobrzegiem. Ciocie Maria i Agata dziękowały maturzystkom: Klaudii Szewczyk, Jagodzie Sobotce, Gabrysi Damijan, Natalii Szelinger oraz Klaudii Buczniewskiej za wieloletnią współpracę . Łzy się kręciły w oku, kiedy dziewczęta wspominały swoje pierwsze kroki w zespole i gdy odbierały piękne statuetki oraz pamiątkowe dyplomy. Każda obiecała, że na pewno będą odwiedzały, a gdy będzie okazja, także wystąpią z zespołem. Ciocie Maria i Agata podziękowały dzieciom za prace w roku szkolnym 2014/2015 a rodzicom za miłą współpracę. Uczestnicy spotkania wspólnie podziękowali sobie piosenką.
Na zakończenie czekał wszystkich słodki poczęstunek.


Notatka: E.Tuligłowska –Sak
Foto: E.Tuligłowska –Sak i A.Ankiewicz

Kocham Cię, Mamo!

26 maja 2015 r. o godzinie 20.00 rozpoczął się w kołobrzeskiej katedrze półtoragodzinny koncert  dedykowany wszystkim Mamom z okazji ich święta. Koncert został wyreżyserowany przez panią Marię Dudek, choreografię stworzyła pani Agata Chimko, zaś wykonawcami były solistki i tancerze zespołu "Tirlitonki" . Gościnnie wystąpili:  nauczyciele- Aneta i Bartosz Gajkowscy z miesięczną córeczką Natalią, Katarzyna Paciorkowska oraz Ryszard Czepulonis. Organizatorem Dnia Matki w Katedrze było Stowarzyszenie „Katolicka Inicjatywa Kulturalna”  w Kołobrzegu. Uroczystość zaszczycił swoją obecnością Wiceprezydent Miasta pan Jacek Woźniak z rodziną. Koncert został oparty na tekstach łódzkiej poetki Zofii Kobyłeckiej, zaś oprawiony muzycznie  znanymi utworami polskich wykonawców , np. Anny German, Wioletty Willas, Stana Borysa, Anny Wyszkoni i in. Solistki  słowiczym śpiewem zachwyciły wszystkich. W wielu matczynych oczach pojawiły się łzy wzruszenia, kiedy słuchały pięknych poetyckich strof  wyrażających miłość i podziękowania. Reżyser p. Maria Dudek bardzo szeroko potraktowała temat "Matka". W wybranych tekstach i utworach pojawiła się Maryja -matka  Jezusa, Matka- Ziemia Rodzinna, nasza Ojczyzna Polska, nasza Ziemia Kołobrzeska i Ziemia- Świat.  Wszystko pięknie i płynnie  połączone słowami , które zapadły w serca licznie zgromadzonych widzów.
Dzięki takiemu podejściu do tematu powstało piękne widowisko religijno- patriotyczne, którego zwieńczeniem był taniec –kołysanka dla Matki wszystkich matek-Maryi. Tradycją obchodów Dni Matki w Bazylice jest wspólne śpiewanie pieśni ”Barka”, co i tym razem miało miejsce.
Składamy wielkie gratulacje organizatorom i wykonawcom koncertu !

Notatka+ foto: E.Tuligłowska –Sak26 maja 2015 r. odbył się w Szkole Podstawowej nr 4 Powiatowy Konkurs Wiedzy o Morzu. "Tirlitonki" zaprezentowały tu swój taniec "Podwodny świat".

Notatka: E. Tuligłowska –Sak

Występ „Tirlitonek” na Dni Kołobrzegu 2015.

Podczas tegorocznych Dni Kołobrzegu (22-24.05.2015 r.)  odbyły się prezentacje artystyczne kołobrzeskich zespołów amatorskich. Na letniej scenie RCK  24 maja wystąpiły także "Tirlitonki" prezentując się w tańcu i śpiewie. Oto fotorelacja z tego wydarzenia:

Notatka+ foto: E.Tuligłowska –
Sak

Wiwat 3 Maj !

"Tirlitonki" uczestniczyły w miejskich obchodach Święta Uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Zaprezentowały swe umiejętności taneczne prezentując polski taniec- polonez oraz pokazały umiejętności wokalne -prowadząc wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych.Zebrani na placu przed Ratuszem nagrodzili artystów i ich opiekunów gromkimi brawami.

 
Notatka: E.Tuligłowska-Sak+foto

W rytmie "Zorby"

Podczas XV Rejonowego Konkursu Mitologicznego  "Tirlitonki " zaprezentowały piękny grecki taniec "Zorba". W rytmie "Zorby "uczestnicy odpoczywali przed kolejnym etapem rywalizacji. Konkurs, którego organizatorem była SP 4 w Kołobrzegu ,odbył się 20 .04.2015 r. na sali gimnastycznej tej właśnie placówki.
Oto kilka zdjęć prezentujących taniec najstarszych "Tirlitonek".


Notatka: E.Tuligłowska-Sak+ foto

"Tirlitonki " w 23 finale WOŚP w Kołobrzegu.

11 stycznia 2015 r. odbył się 23 FINAŁ WOŚP. Na scenie przed ratuszem od godziny 18 do 20 występowały kołobrzeskie zespoły. Oczywiście, i w tym roku wśród gwiazd wieczoru znalazły się "Tirlitonki". Jedna z grup zespołu zaprezentowała taniec pt. "Bawimy się cha cha" Widzowie usłyszeli też wiele ciekawych piosenek w wykonaniu solistek zespołu. Śpiewały: Klaudia Buczniewska, Marta Krajewska, Debora Tomza, Oliwia Tymek i Weronika Włodarczyk. Pogoda nie sprzyjała, aby pokazać cały urok kolorowych strojów. Pomimo lodowatego wiatru, w centrum miasta zgromadził się tłum mieszkańców i turystów, który oklaskiwał występy. O godz. 20.10 zobaczyliśmy piękny pokaz sztucznych ogni.


Notatka: E.Tuligłowska-Sak
foto: A.Ankiewicz

35 LAT, 35 LAT....


W sobotę 13 grudnia 2014 r. punktualnie o 15.30 rozpoczęła się uroczystość jubileuszu 35-lecia działalności Międzyszkolnego Zespołu Piosenki i Tańca "TIRLITONKI".
Hol Szkoły Podstawowej nr 4 zamienił się w wielką salę widowiskową- scenę z pięknymi dekoracjami i  dużą widownię.
Zespół został wysoce doceniony i zaszczycony obecnością wielu znamienitych gości, a wśród nich przedstawicieli  władz różnego szczebla -od posła na Sejm RP,  po  władze -Powiatu i Miasta Kołobrzeg, przyjaciół i sympatyków  Zespołu, Rodziców, Dyrektorów i Nauczycieli kołobrzeskich szkół, a nade wszystko wielu byłych członków Zespołu.

Po przedstawieniu w  dużym skrócie historii zespołu i jego sukcesów, nastąpiło uroczyste zapalenie świeczek na urodzinowym torcie oraz liczne i płynące z głębi serca życzenia i gratulacje od władz, rodziców dzieci, koleżanek z grona nauczycieli i wielu pokoleń "Tirlitonek". Panie Maria Dudek i Agata Chimko zostały uhonorowane nagrodami , listami gratulacyjnymi oraz mnóstwem kwiatów.
Kolejnym punktem uroczystego spotkania był występ artystyczny zespołu. Tym razem mogliśmy podziwiać "Pomorską szopkę"  kołobrzeskiej pisarki Elżbiety Niedźwiadek w opracowaniu i reżyserii M. Dudek , zaś choreografii A.Chimko.
Jasełka- z piękną grą aktorską, śpiewem i tańcem - zostały nagrodzone wielkimi brawami zgromadzonych.
Jak przystało na "Tirlitonkowe" spotkanie wigilijne nie mogło zabraknąć wielkiego płonącego serca. To właśnie wokół niego wszyscy - duzi i mali, goście i gospodarze składali sobie świąteczne i noworoczne życzenia.
Potem na wszystkich czekał słodki poczęstunek- tort i ciasta przygotowane przez rodziców dzieci z zespołu. Do dzieci przyszedł Mikołaj z workiem pełnym prezentów.
Spotkanie trwało jeszcze bardzo, bardzo długo. Rozmowom i wspomnieniom nie było końca. Łza się kręciła w oku, gdy można było zobaczyć wpadające sobie w ramiona dawne koleżanki; kiedy słychać było fragmenty rozmów "Ciociu ( do p. A. Chimko), a pamiętasz........;kiedy do pamiątkowej  fotografii stawały poprzednie pokolenia "Tirlitonek".
I ja tam byłam , słuchałam, śpiewałam, wzruszałam się, a co zobaczyłam - zapisałam w kilku zdaniach sprawozdania.


ŻYCZYMY "Tirlitonkom" wielu sukcesów i kolejnych jubileuszy!
W imieniu rodziców dzieci z zespołu - Edyta Tuligłowska- Sak

Notatka: E.Tuligłowska-Sak

 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego