Ognisko Pracy Pozaszkolnej

Idź do spisu treści

Menu główne

Taneczna

Sekcje

SEKCJA TAŃCA WSPÓŁCZESNEGO - SWAN DANCE

PROWADZĄCY:
Marta Herbowska.

Kontakt: 883 545 962   marta.herbata@gmail.com
                               

Zajęcia odbywają się w
trzech grupach wiekowych:

Wtorek:
16
.00 - 21.00 SWAN DANCE

Środa:
16
.00 - 18.00 SWAN DANCE

Czwartek:
1
7.00 - 21.00 SWAN DANCE

Wszystkie zajęcia odbywają się w siedzibie OPP ul. Mazowiecka 1 sala I piętro

PIĘCIOLECIE SWAN DANCE OGNISKA PRACY POZASZKOLNEJ


W piątkowe popołudnie, 9 grudnia, w sali widowiskowej Regionalnego Centrum Kultury odbyła się kołobrzeska premiera  „Dziadka do orzechów”. W spektaklu zobaczyliśmy młodych tancerzy z grup Swan Dance ( Ognisko Pracy Pozaszkolnej) i Black Swan ( Klub Garnizonowy) prowadzonych przez instruktorkę Martę Herbowską, która przygotowała również choreografię i wyreżyserowała przedstawienie. Na scenie pojawiło się   pięćdziesięcioro dzieci w wieku od 4 do 17 lat oraz rodzice na czele z odtwórcą roli Księcia - Piotrem Otrębskim i „ Czarodziejem” czyli Dariuszem Cherezińskim.  Gościnnie zagrała również Małgorzata Murek – wychowanka Swan Dance a obecnie uczennica Ogólnokształcącej Szkoły Baletowej w Poznaniu.  Spektakl wystawiony był bowiem   z okazji  pięciolecia zespołu Swan Dance z Ogniska Pracy Pozaszkolnej w Kołobrzegu. Przedstawienie odniosło wielki sukces. Widzowie nagrodzili artystów i ich choreografa owacjami „na stojąco”. Nie obyło się również bez łez wzruszenia. Warto dodać, że dochód z biletów przekazany został dla Zofii Marczyk-Kalskiej podopiecznej fundacji "Serce dla maluszka".  


ZDJECIA WYKONAŁA ELA WASZCZUK
                                             

SWAN DANCE NAJLEPSZE W ELIMINACJACH REJONOWYCH


15.05.2016r. w Koszalinie w Centrum Koltury 105 odbyły się ELIMINACJE REJONOWE WOJEWÓDZKIEGO PRZEGLĄDU TANECZNEGO.
Ognisko Pracy Pozaszkolnej reprezentowała sekcja tańca współczesnego Swan Dance przygotowana przez Martę Herbowską.
Swan Dance zaprezentowało 3 choreografie "Drzewo życia", "Załp mnie jeśli potrafisz" oraz "Neverending" w 2 kategoriach wiekowych 6-10 lat oraz 11-15 lat. Podczas swoich prezentacji Swan Dance zebrało liczne brawa szczególnie najmłodsza grupa Swan Dance mini w przepięknej choreografii "Drzewo życia" oraz najstarsza grupa Swan Dance II w choreografii "Neverending" za wspaniałą technikę tańca.

Jury postanowiło wręczyć:
dyplom uczestnictwa dla Swan Dance I "Złap mnie jeśli potrafisz"
w kat. 6-10 lat


wyróżnienie (które jest równoznaczne z II miejscem) dla Swan Dance mini "Drzewo życia" w kat. 6-10 lat


oraz wręczyć tytuł LAUREATA (I miejsce) dla SWAN DANCE II w składzie" Kinga Rodziewicz, Iga Szukalska, Klaudia Ciesak, Adrianna Gołembiewska, Kinga Lewandowska, Katarzyna Szamotulska w choreografii "Neverending" w kat. -11-15 lat

SWAN DANCE II w choreografii "NEVERENDING" 4 czerwca jako LAUREAT przeglądu rejonowego zmierzy się z innymi zespołami na przeglądzie wojewódzkim w Operze na Zamku w Szczecinie.

Wielkie gratulacje i trzymamy kciuki :)


SWAN DANCE NA OGÓLNOPOLSKIM FESTIWALU
TAŃCA NOWOCZESNEGO ŁEBA 2016


W dniach 16-17.01.2016r. odbyła się X edycja Ogólnopolskiego Festiwalu Tańca Nowoczesnego w Łebie. Ognisko Pracy Pozaszkolnej w Kołobrzegu reprezentowały podopieczne sekcji tańca współczesnego SWAN DANCE przygotowane przez choreografa grupy panią Martę Herbowską. Po pierwszym dniu zmagań konkursowych dziewczęta wzięły udział w warsztatach tanecznych prowadzonych przez pana Sebastiana Białobrzeskiego – technika tańca klasycznego i technika tańca współczesnego.


I miejsce - ROXANA TESTA chor. „Słońce” - kat. taniec współczesny solo do lat 8

IV miejsce – ZAIRA FITAŁ I ROXANA TESTA chor. „Siostry” – kat. taniec współczesny duety do lat 11


IV miejsce – SWAN DANCE II w składzie: Julia Kozakiewicz, Kinga Rodziewicz, Kinga Lewandowska, Iga Szukalska, Katarzyna Szamotulska, Ada Gołembiewska, Klaudia Ciesak - chor. „Zima” – kat. taniec współczesny formacje 12-15 lat

WIELKIE GRATULACJE

SWAN DANCE NA WOŚP 2016


W dniu 10.01.2016 roku w Kołobrzegu zagrała Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Na dziedzińcu ratusza podczas programu artystycznego wystąpiła najstarsza grupa sekcji Tańca Współczesnego Swan Dance w choreografii pani Marty Herbowskiej “Zima” w składzie: Julia Kozakiewicz, Katarzyna Szamotulska, Kinga Rodziewicz, Iga Szukalska, Kinga Lewandowska, Ada Gołembiewska i Klaudia Ciesak.
Pomimo ciężkich warunków pogodowych dziewczęta w pięknym stylu zaprezentowały się dla licznie zgromadzonej publiczności. Na koniec zebrały gromkie brawa.
Serdecznie gratulujemy.


Ogólnopolski Konkurs Sztuki Baletowej w  Elblągu 2015


W dniach 19-20.12.2015 odbył się Ogólnopolski Konkurs Sztuki Baletowej w Elblągu. Ognisko Pracy Pozaszkolnej reprezentowała solistka sekcji tańca współczesnego SWAN DANCE ROXANA TESTA. Roxana w przepięknym stylu zatańczyła dwie choreografie przygotowane przez choreografa sekcji Martę Herbowską „Słońce” oraz „Tylko taniec”. Mimo ogromnej konkurencji Roxanie udało się zaprezentować zdecydowanie lepiej niż w zeszłym roku o czym świadczyły zdobyte przez nią punkty.  Za ciężki trud pracy i za wielkie zaangażowanie serdecznie dziękujemy i życzymy sukcesów.


Już poraz kolejny Ognisko Pracy Pozaszkolnej organizuje JESIENNE WARSZTATY TANECZNE . W tym roku dzieci oraz młodzież będą uczyły się pod okiem pani ANNY BEKER.


Anna Beker - mgr sztuki, choreograf i dyplomowany pedagog tańca, wykładowca tańca klasycznego i jazzowego na kierunku TANIEC w Poznaniu (WSUS), wykładowca Międzynarodowego Kursu na Instruktora Tańca, absolwentka Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie - PEDAGOGIKA BALETOWA, choreograf spektakli teatralnych zespołu Patos Potatos Dance Company oraz Flexi & Fusion Dance Group, pokazów tanecznych oraz programów telewizyjnych (You Can Dance/ Taniec z Gwiazdami), teledysków oraz juror konkursów tanecznych. Założycielka Jazz Dance Studio w Poznaniu oraz organizatorka festiwalu ArtWieczory-Spotkania ze Sztuką Tańca.


Warsztaty trwać będą 2 dni, 28-29.11.2015r. tj. sobota i niedziela.

Zapraszamy dzieci (w wieku od lat 8) i młodzież, która chce doskonalić swój warsztat taneczny albo zwyczajnie chce spróbować swoich sił w tańcu.

Zajęcia prowadzone będą w dwóch grupach początkującej i zaawansowanej.

Serdecznie zapraszamy

II KONKURS SZTUKI BALETOWEJ


Tańca Klasycznego i Tańca Współczesnego Szkół Prywatnych i Ośrodków Kulturalnych


W dniach 20-21 grudnia 2014 odbył się w Elblągu II Konkurs Sztuki Baletowej Szkół Prywatnych i Ośrodków Kulturalnych. Ognisko Pracy Pozaszkolnej reprezentowały Julia Kozakiewicz oraz Roxana Testa z sekcji tańca współczesnego Swan Dance. Konkurs składał się z trzech etapów: lekcji klasycznej, pierwszej prezentacji klasycznej lub neoklasyczne i drugiej. Dziewczynki bardzo dobrze się zaprezentowały, jednak liczba zdobytych punktów nie pozwoliła im na udział w finale. Mimo wszystko dziewczynki wróciły szczęśliwe, pełne nowych doświadczeń oraz z  wielką energią i chęcią tworzenia nowych rzeczy.Dance War 2014

W dniu 29 listopada 2014 roku hala sportowa OPP w Kołobrzegu, przy ulicy Mazowieckiej 1, zmieniła się w pole bitwy tanecznej, na której stoczyły swe taneczne walki dwie drużyny. Jednocześnie nie była to zwykła bitwa tylko bitwa taneczna Dance War 2014 Lyrical Jazz vs Brodway Jazz. Grupę Lyrical Jazz poprowadził do boju pan Jakub Urbański natomiast grupę Brodway Jazz pani Maja Bratus. Konkurs ten został poprzedzony trzydniowymi warsztatami, na których uczestnicy mieli możliwość zdobycia wiedzy i umiejętności w wyżej wymienionych technikach. Głównym celem  warsztatów było wzbogacenie oferty tanecznej i promowanie wśród młodych ludzi różnych styli tańca.Niedziela 30.11.2014 rok był to dzień gali finałowej, którą poprowadzili Aleksandra Kobylińska i Wojciech Czaplewski. Prócz 4 rund prezentacji konkursowych licznie zgromadzona publiczność mogła podziwiać również występy artystyczne zaproszonych gości i byli  to:
-
wokaliści z sekcji wokalnej Ogniska Pracy Pozaszkolnej, której opiekunem jest pani Edyta Tetera
- tancerze z sekcji tańca współczesnego Ogniska Pracy Pozaszkolnej „Swan Dance”, którą prowadzi pani Marta Herbowska

-  Dziecięcy Teatr Tańca „We Dance”, której opiekunem jest pan Kamil Czarnecki.

Cała gala była opleciona znakomitą muzyką, dekoracją oraz tym, że warsztatowicze stoczyli swe bitwy taneczne na specjalnie stworzonym ringu. Wszystkie elementy bardzo ładnie podkreślały charakter całego wydarzenia. Puchar Starosty Kołobrzeskiego otrzymała grupa Broadway Jazz pani Mai Bratus. Na zakończenie odbyło się pasowanie na tancerzy nowych dzieci i młodzieży. Patronat nad całą imprezą objęli: Starostwo Powiatu Kołobrzeskiego, Ognisko Pracy w Kołobrzegu i sekcja tańca współczesnego Swan Dance OPP Kołobrzeg.

Sponsorem nagród była Akademia Pięknych Włosów ul. Dubois 29.

Grupa Lyrical Jazz- Jakub Urbański   
  Grupa Brodway Jazz- Maja Bratus  
1.Bargiel Anna
                                                  1. Testa Roxana
2. Fitał Zaira
                                                     2. Wenta Jaśmina
3. Kopcica Oliwia
                                                3. Cherezińska Kalina
4. Kowal Oliwia
                                                  4. Socha Martyna
5. Pozorska Julia
                                                5. Michalczyk Nikola
6. Jończyk Marcelina
                                          6. Iwonicka Julia
7. Szamotulska Katarzyna
                                   7. Cherazińska Julia
8. Cieślak Anna
                                                 8. Brzozowska Dorota
9. Maciak Aleksandra
                                         9. Parfin Aleksandra
10. Adamiak Zuzanna
                                        10. Pawlica Konstancja
11.Bartczak Alicja
                                             11. Makowska Aleksandra
12.Idzik Katarzyna
                                            12. Kowalska Kamila
13. Kudlińska Martyna
                                       13. Lenio Magdalena
14. Szczepaniak Anna
                                        14. Szukalska Iga
15. Rodziewicz Kinga

Swan Dance na 3 Mikołajkowym Festiwalu Tańca o puchar Burmistrza Białogardu w Białogardzie.

W Dniu 13 grudnia 2014 roku odbył się 3 Mikołajkowy Festiwal Tańca o puchar Burmistrza Białogardu w Białogardzie. Swan Dance OPP Kołobrzeg, którą prowadzi pani Marta Herbowska na konkursie zaprezentowała choreografie: „Kolory”, „Siostry”, Dzień i noc”, „ Say you love me” i „Indianki” zachwycając przy tym jury i zgromadzoną publiczność. Swan Dance wywalczyło sobie złoty medal w kategorii NAJLEPSZA TECHNIKA TANCA.  Były gratulacje i podziękowania za włożony trud pracy. Poniżej przedstawiamy galerię zdjęć i linki do filmików:


https://www.facebook.com/video.php?v=744266932289023&set=o.118608378238914&type=2&theater
https://www.facebook.com/video.php?v=744266932289023&set=o.118608378238914&type=2&theater
https://www.facebook.com/video.php?v=744268798955503&set=o.118608378238914&type=2&theater
https://www.facebook.com/video.php?v=744276802288036&set=o.118608378238914&type=2&theaterSwan Dance zadebiutowały jako cheerleaderki


W sobotnie popołudnie 4.10.2014r. na Hali Millenium  odbył się mecz II ligi siatkówki mężczyzn OPP Powiat Kołobrzeski- Stoczniowiec Gdańsk, na którym sekcja tańca współczesnego Swan Dance w składzie: Jaśmina Wenta, Anna Bargiel, Romana Testa, Zaira Fitał, Kalina Cherezińska, Katarzyna Szamotulska, Martyna Socha, Iga Szukalska, Nikola Michalczyk, Julia Iwonicka, Julia Pozorska miała przyjemność zaprezentować się jako cheerleaderki dzielnie dopingując naszych siatkarzy do gry. W przerwie meczu natomiast Swan Dance zaprezentowało jeden ze swoich układów w chor. Marta Herbowskiej.

ZAPISY 2014/2015

Spotkanie organizacyjne dla NOWYCH dzieci i młodzieży - CZWARTEK 04.09.2014r. godz. 18 sala sportowa (duża na dole) OPP ul. Mazowiecka 1

Spotkanie organizacyjne dla SD I, SD II i SD III - PIĄTEK 05.09.2014r. godz. 18 sala sportowa (duża na dole) OPP ul. Mazowiecka 1

Zajęcia zaczynamy od wtorku 09.09.2014 !!!!!!!!!! Szczegółowy plan podam na spotkaniu

Do zobaczenia :)

Sekcja tańca współczesnego SWAN DANCE


W dniu 28.09,2014r. na obiektach Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji odbył się Piknik Rodzinny pod hasłem "Sport, zdrowie, zabawa", na którym sekcja tańca współczesnego SWAN DANCE miała przyjemność zaprezentować choreografię przygotowaną specjalnie na tę okoliczność jako rozpoczęcie festynu. Choreografię dla zespołu Swan Dance przygotowała Marta Herbowska opiekun grupy. Dziewczęta w pięknym stylu zaprezentowały układ, co słychać było na widowni, która nagrodziła występ Swan Dance gromkimi brawami.

Uczennica Swan Dance w szkole baletowej


31 maja 2014 uczennica sekcji tańca współczesnego SWAN DANCE Małgorzata Murek pomyślnie zdała egzaminy do Ogólnokształcącej Szkoły Baletowej w Poznaniu. Małgosię do egzaminów przygotowała choreograf i opiekun grupy Marta Herbowska. Małgosi życzymy wytrwałości w dążeniu do celu oraz dalszych


SWAN DANCE „W KRAINIE TAŃCA”

ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2013/2014


20.06.2014r. SWAN DANCE ZAPREZENTOWAŁO SWÓJ DOROBEK ARTYSTYCZNY W SPEKTAKLU TANECZNYM „W KRAINIE TAŃCA” ZORGANIZOWANYM Z OKAZJI ZAKOŃCZENIA ROKU SZKOLNEGO 2013/2014. PODCZAS GODZINNEGO SPEKTAKLU SWAN DANCE PREZENTOWAŁO TAKIE CHOREOGRAFIE JAK: WRÓŻKI, LALKA, SIOSTRY, LAS, SEN, PAPIEROWA LALKA, DZIEŃ I NOC, INDIANKI, KOLORY, SNOW ORAZ REPERTUAR KLASYCZNY WARIACJA WRÓŻKI BZU Z BALETU ŚPIĄCA KRÓLEWNA I WARACJA ODYLII Z BALETU JEZIORO ŁABĘDZIE. DODATKOWĄ ATRAKCJĄ BYŁ WYSTĘP WYCHOWANKÓW SWAN DANCE MONIKI OLEKSIAK OBECNIE STUDENTKI CHOREOGRAFII ORAZ KAROLINY KUREK UCZENNICY OGÓLNOKSZTAŁCĄCEJE SZKOŁY BALETOWEJ W POZNANIU.
PO PREZENTACJI WSZYSTKICH UKŁADÓW SWAN DANCE WSPÓLNIE Z ZAPROSZONYMI GOŚĆMI ZATAŃCZYŁO TANIEC FINAŁOWY.  LICZNIE ZGROMADZONA PUBLICZNOŚĆ NAGRODZIŁA MŁODYCH TANCERZY GROMKIMI BRAWAMI.
PO FINALE GŁOS ZABRAŁ PAN MIROSŁAW TESSIKOWSKI GRATULUJĄC MŁODYM TANCERZOM ORAZ ICH OPIEKUNOWI WSPANIAŁEGO WYSTĘPU I ŻYCZĄC UDANYCH WAKACJI.


NA ZAKOŃCZENIE ZOSTAŁY WRĘCZONE DYPLOMY, KWIATY I PODZIĘKOWANIA.

SWAN DANCE NA FESTYNIE RODZINNYM W SP NR 6 W KOŁOBRZEGU


18.05.2014r. w SP nr 6 w Kołobrzegu odbył się festyn rodzinny na którym Jaśmina Wenta z sekcji tańca współczesnego Swan Dance zaprezentowała choreografię Marty Herbowskiej „Lalka”.

Swan Dance w spektaklu tanecznym "W kręgu tańca"


6 kwietnia 2014r. zespół tańca współczesnego SWAN DANCE wspólnie z kołobrzeskimi zespołami tańca zaprezentował swój dorobek artystyczny na scenie Regionalnego Centrum Kultury w Kołobrzegu w spektaklu tanecznym pt. "W kręgu tańca'. Spektakl został zorganizowany z okazji Międzynarodowego Dnia Tańca. Swan Dance zaprezentowało 3 choreografie "Snow" w wykonaniu Roxany Testa, "Papierowa Lalka" prezentowane przez Swan Dance III oraz "Kolory" Swan Dance I. Choreografie dla zespołu Swan Dance przygotowała Marta Herbowska opiekun i choreograf grupy.
Po wykonaniu wszystkich prezentacji zespołów wszyscy uczestnicy w pięknym stylu wykonali wspólnie finałowy taniec, a licznie zgromadzona publiczność nagrodziła wszystkich młodych tancerzy i ich instruktorów gromkimi brawami.WYRÓŻNIENIE DLA SWAN DANCE


W dn. 28.05.2014r. SWAN DANCE I KOLORY oraz SWAN DANCE III PAPIEROWA LALKA zdobyo dwa wyróżnienia na POWIATOWYCH ELIMINACJACH KONFRONTACJI TANECZNYCH W BIAŁOGARDZIE

WIELKIE GRATULACJE :)))

IV WIOSENNE WARSZTATY TANECZNE MODERN 2014

17-18 maja 2014r. w OPP odbyły się IV WIOSENNE WARSZTATY TANECZNE 2014. W tym roku dzieci tańczyły w stylu MODERN. Warsztaty prowadziła pani Paulina Grochowska .
Warsztaty rozłożone były na 2 dni tj. sobota i niedziela, na dwie grupy taneczne (stopień podstawowy i średniozaawansowny).
Po warsztatach dzieci otrzymały dyplomy uczestnictwa oraz piękne kolorowe misie baletnice, za które dziękujemy ALMA hand made.

SWAN DANCE NA FESTYNIE W GIMNAZJUM NR 2

16 maja Swan Dance zaprezentowało swój dorobek artystyczny na Festynie Gimnazjum nr 2 w Kołobrzegu. Swan Dance zatańczyło 4 choreografie Marty Herbowskiej "Wróżki", "Kolory", "Papierowa Lalka" i "Snow". Licznie zgromadzona publiczność nagrodziła występy młodych tancerek wielkimi brawami.


IV WIOSENNE WARSZTATY TANECZNE MODERN 2014


Termin: 17-18 maja 2014


Instruktor: Paulina Grochowska

Informacje i zgłoszenia: Marta Herbowska tel. 883-545-962

SWAN DANCE na festynie w SP nr 3

25 kwietnia 2014r. w SP nr 3 odbył się festyn „Z Trójką w ruchu” na którym to sekcja tańca współczesnego Swan Dance z Ogniska Pracy Pozaszkolnej w Kołobrzegu miała przyjemność zaprezentować kilka układów tanecznych przygotowanych przez choreografa i opiekuna zespołu panią Martę Herbowską. Dodatkowo Swan Dance wspólnie z instruktorem  zachęcało dzieci do tańca prowadząc kącik taneczny. Układ który udało się stworzyć podczas festynu był również prezentowany na scenie wspólnie z panią instruktor. Występy Swan Dance bardzo podobały się zgromadzonej publiczności, która nagrodziła młodych tancerzy gromkimi brawami.
Poniżej zdjęcia z występów oraz link
:

http://sp3kg.pl/?p=10175

SWAN DANCE NA OGÓLNOPOSLKIM KONKURSIE SZTUKI BALETOWEJ W ŁEBIE

12 kwietnia 2014r. w Łebie odbył się Ogólnopolski Konkurs Sztuki Baletowej, na którym to trzy grupy SWAN DANCE z Ogniska Pracy Pozaszkolnej w Kołobrzegu  zaprezentowały 3 choreografie przygotowane przez opiekuna i choreografa grupy panią Martę Herbowską .  Solistka Swan Dance Roxana Testa zaprezentowała chor.  „Snow”. Roxana jako najmłodsza uczestniczka w swojej kategorii wiekowej solo 6-11lat w pięknym stylu wywalczyła II miejsce, podobnie jak Swan Dance I w chor. „Kolory” wywalczyły II miejsce w kat. mini formacje 6-11 lat wywołując gromkie brawa publiczności. Swan Dance II natomiast zaprezentowało chor. „Papierowa Lalka” w kat. formacje open 12-15 lat zajmując również II miejsce, które swoją lekkością i wdziękiem zachwyciły jury i publiczność.

Gratulujemy młodym artystom pięknych prezentacji i życzymy kolejnych sukcesów.


W dniu 13.02.2014 w Sekcji Tańca Współczesnego Swan Dance odbyło się uroczyste PASOWANIE NA TANCERZA.

43 młodych tancerzy uzyskało miano TANCERZA SEKCJI TAŃCA WSPÓŁCZESNEGO SWAN DANCE.
Dzieci na tę okoliczność przygotowały specjalne choreografie oraz lekcję pokazową dla licznie zgromadzonej widowni. Gościnnie wystąpiła również absolwentka Swan Dance studenta choreografii Monika Oleksiak.  Każde dziecko po prezentacji układów zostało oficjalnie pasowane przez instruktora grupy panią Martę Herbowską na TANCERZA. Każde dziecko otrzymało również dyplom pamiątkowy oraz książeczkę z ćwiczeniami baletowymi.
Licznie zgromadzona publiczność nagrodziła podopiecznych SWAN DANCE wielkimi brawami.
Na zakończenie zostało zrobione pamiątkowe zdjęcie, natomiast dzieci wraz z rodzicami udali się na  poczęstunek przygotowany przez rodziców.


W dniu 12.02.2014r. Swan Dance z Ogniska Pracy Pozaszkolnej w Kołobrzegu zaprezentowało 3 choreografie podczas koncertu charytatywnego zorganizowanego dla Filipin w SP w Ustroniu Morskim. Nagrodzone wielkimi brawami SD I „Wróżki” i „Kolory” oraz Swan Dance solo „Las”. Dzieci przygotowane przez instruktora grupy panią Martę Herbowską.

Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego