Archiwum część 2019-2020 - OPP

OPP
Przejdź do treści

Archiwum część 2019-2020

Informacje o nas > Archiwum aktualności
TIRLITONKI GOŚCIEM PANI PREZYDENT MIASTA

      
Dnia 20.11.2019r. w dużej Sali Konferencyjnej Urzędu Prezydent Miasta Kołobrzeg Pani Anna Mieczkowska spotkała się z Zespołem „Tirlitonki”. Zaproszenie Zespołu związane było ze zwycięstwem ”Tirlitonek” i zdobyciem na Międzynarodowym Festiwalu Młodych Talentów w Pradze tytułu Grand Prix w kategorii taniec w choreografii Martyny Małetko we współpracy z choreografem Agatą Chimko oraz II i trzech III miejsc, a także Nagrody Specjalnej w kategorii piosenka pod kierunkiem Marii Dudek-kierownika zespołu. Spotkanie odbyło się w sympatycznej atmosferze. Pani Prezydent obejrzała zdobyte przez zespół trofea- Puchar i dyplomy. Miło było usłyszeć z ust Pani Prezydent słowa uznania dla pracy, osiągnięć i godnego reprezentowania przez Zespół środowiska kołobrzeskiego i naszej ojczyzny-Polski. Pani Prezydent doceniła nie tylko kunszt wykonawczy Zespołu, ale wskazała na wysoką kulturę funkcjonowania Zespołu w każdej sytuacji. Zaskoczeniem dla Pani Prezydent był upominek wręczony Jej przez Zespół, jako podziękowanie za zaproszenie. Upominek bardzo się Pani Prezydent spodobał. Wiele radości Zespołowi sprawił upominek otrzymany od Pani Prezydent.”Tirlitonki „  swoim zwyczajem podziękowały za miłe spotkanie piosenką. Całość miłego spotkania dopełnił słodki poczęstunek.

Notatka: Beata Papis-Ważny                                                   

Juniorzy walczyli w szachach

W dniu 23 listopada 2019r. odbył się Turniej Szachowy Juniorów o Puchar Dyrektora Ogniska Pracy Pozaszkolnej. Turniej zorganizowany przez UKS OPP Powiat Kołobrzeski, sekcję szachową „Neptun” i Ognisko Pracy Pozaszkolnej w Kołobrzegu. W turnieju w którym walczyli Juniorzy z Powiatu Kołobrzeskiego rozegrany był systemem szwajcarskim na dystansie siedmiu rund.
Klasyfikacja końcowa:
I miejsce Hanna Arabas Solny Grzybowo.
II miejsce wywalczył Cirin Wojciech Solny Grzybowo.
III miejsce Byszewska Hanna UKS OPP Neptun Kołobrzeg
IV miejsce Nitkowski Adam UKS OPP Neptun Kołobrzeg
V miejsce Byszewska Julia UKS OPP Neptun Kołobrzeg.

Zwycięzcy otrzymali puchary, a wszyscy uczestnicy otrzymali nagrody rzeczowe. W dniu 7 grudnia /sobota/ o godzinie 10 odbędzie się Mikołajkowy turniej szachowy już dla wszystkich chętnych na który serdecznie zapraszamy.

X Jubileuszowy konkurs piosenki „O bursztynową nutkę” już za nami!

23 listopada w Ognisku Pracy Pozaszkolnej w Kołobrzegu odbyła się X jubileuszowa edycja konkursu piosenki „O bursztynową nutkę”. Konkurs odbył się pod patronatem Starosty Kołobrzeskiego Tomasza Tamborskiego. W konkursie wzięło udział 35 wokalistów i 9 zespołów wokalnych z naszego miasta i powiatu. Jury w składzie - Weronika Grzyb, Magda Szczęsna oraz Joanna Piotrowska po wysłuchaniu wszystkich prezentacji w pięciu kategoriach przyznało tytuły laureata, nagrody specjalne oraz wyróżnienia I i II stopnia następującym wykonawcom:
• w kategorii 7-9 lat:
          - wyróżnienie II stopnia: Michalina Herbowska, Jonatan Pietroń, Alicja Dzik, Zuzanna Przybyszewska
           - wyróżnienie I stopnia: Michalina Olek, Blanka Pozorska, Maja Wieczorek, Kim Florek, Alicja Łobodzińska, Natalia Woźniak, Hanna Mańkowska, Lena Oczniew
          - laureat – Natasza Kozak
          - nagroda specjalna za dojrzałość sceniczną – Zuzanna Wiśniewska
• w kategorii 10-12 lat:
          - wyróżnienie II stopnia: Barbara Majda, Maja Borsuk
          - wyróżnienie I stopnia: Wiktor Dorywalski
          - laureat: Zofia Leśniak, Kasper Franaszek
• w kategorii 13-15 lat:
           - wyróżnienie II stopnia: Dominika Liśkiewicz, Hanna Kaczmarek
           - wyróżnienie I stopnia: Emilia Kozieł, Marcel Górski, Julia Pozorska, Weronika Komers, Karolina Malec, Marcelina Furman, Oliwia Pączek
           - laureat: Weronika Pawlak, Jaśmina Wenta    
• w kategorii 16-18 lat:
         - wyróżnienie I stopnia: Maja Pasternak, Julia Siadkowska, Daria Dąbrowska
         - nagroda specjalna za dojrzałość sceniczną – Kacper Prażmo
• w kategorii zespoły wokalne:
        - wyróżnienie II stopnia – „For fun”, „Disharmonic team”, „Zespół muzyczny SP 8 I”
        - wyróżnienie I stopnia – „Promyczki”, „Chatterboxes”, „Midnight”, „Duet wokalny Julia i Kacper”, „Zespół muzyczny SP 8 II”
        - nagroda specjalna – „Fistaszki”
Grand Prix X konkursu piosenki „O bursztynową nutkę” otrzymała Julia Pawlak.
Nagrody na konkurs zostały ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Kołobrzegu, Urząd  Miasta w Kołobrzegu oraz Radę Rodziców Ogniska Pracy Pozaszkolnej w Kołobrzegu. Wszystkim wykonawcom serdecznie gratulujemy wspaniałych prezentacji wokalnych i zapraszamy za rok do udziału w XI edycji konkursu  piosenki „O bursztynową nutkę”. Do zobaczenia!

MŁODZICY OPP W I LIDZE!

W przyszłą sobotę 23.11.2019 zespół młodzików UKS OPP POWIAT KOŁOBRZESKI pod wodzą Dariusza Cholki oraz Roberta Szpaka rywalizować będzie w pierwszym tegorocznym turnieju w ramach ligi wojewódzkiej. Kołobrzescy siatkarze po zwycięstwie 2:0 w meczu rozstawieniowym z UKS OLIMPIJCZYK DRAWSKO POMORSKIE wywalczyli awans do I ligi i możliwość rywalizacji z czołowymi drużynami z naszego województwa. Dobry początek ligi jest dobrym prognostykiem dla tego zespołu stowrzonego z debiutantów w rozgrywkach Zachodniopomorskiego Związku Piłki Siatkowej. Zdecydowana większość zespołu to również zawodnicy, którzy są pierwszym rocznikiem w kategorii młodzików. Młodzi siatkarze podczas sobotniego turnieju rywalizować będą z zespołami: SMS POLICE, DELFIN DARŁOWO oraz UKS BRONEK II KOSZALIN.

Życzymy powodzenia !


Kołobrzeg 2020
Ognisko Pracy Pozaszkolnej
78-100 Kołobrzeg
ul. Mazowiecka 1
tel: 94 722 05 12
E-mail: opp@kolobrzeg.powiat.pl
Wróć do spisu treści