Archiwum część 2019-2020 - OPP

OPP
Przejdź do treści

Archiwum część 2019-2020

Informacje o nas > Archiwum aktualności
Pierwszy Pokoleniowy Turniej Siatkarsko Siłowy

W sobotę 21 grudnia w hali sportowej OPP w świątecznej atmosferze odbył się turniej piłki siatkowej w którym wzięli udział sympatycy tej dyscypliny sportu. Zawody po patronatem Starosty Kołobrzeskiego Tomasza Tamborskiego zorganizował UKS OPP Powiat Kołobrzeski i Ognisko Pracy Pozaszkolnej w Kołobrzegu.   W turnieju wzięło udział sześć drużyn w skład których wchodzili rodzice, dziadkowie, dzieci i sympatycy siatkówki. Rozegrano w sumie dziewięć dwusetowych spotkań a zamiast trzeciego seta wprowadzono konkurencję  przeciągania liny, nadzorowaną przez Mariusza Wolańskiego – Prezesa Kołobrzeskiego Klubu przeciągania liny „Nord Taurus”. Mnóstwo pozytywnych emocji dostarczyły zacięte - stojące na wysokim poziomie mecze i siłowa rywalizacja w przeciąganiu liny. Zwycięzcą turnieju została drużyna z Siemyśla pod nazwą „Gwiazdeczki”.  Podczas uroczystego poczęstunku w asyście Świętego Mikołaja wręczono puchary zwycięskim drużynom i upominki wszystkim uczestnikom turnieju. Spotkanie zaszczycił swoją obecnością także Proboszcz ks. Janusz Rajkowski, który po wspólnej modlitwie złożył życzenia wszystkim uczestnikom.

Świątecznie w  Ognisku

W sobotę 14 grudnia hala Ogniska Pracy Pozaszkolnej zmieniła się w Baśniową Krainę Sztuki. Wychowankowie sekcji tanecznych, wokaliści i recytatorzy zaprosili mieszkańców Kołobrzegu na pełen radości program świąteczny. Zaprezentowały się połączone siły zespołu tanecznego Swan Dance (z wstrząsająco dynamicznym tanecznym udziałem jedenastu mamuś i jednego tatusia). Świąteczne piosenki zaśpiewały zespoły sekcji wokalnej i szantowej, poetyckie słowo wypowiedziały najmłodsze wychowanki sekcji recytatorskiej. Na scenie pojawili się także instruktorzy, a cały ponadgodzinny koncert pięknie domknęła grupa taneczna Tirlitonki. Licznie zgromadzona publiczność posłuchała świątecznych życzeń – między innymi od dyrektora OPP Mieczysława Szpaka oraz od obecnego na wydarzeniu wicestarosty Jacka Kusia. A po koncercie sekcja plastyczna zaprosiła wychowanków Ogniska wraz z rodzicami do działań artystycznych. Mamusie i tatusiowie, babcie i dziadkowie - zasiedli wraz z dziećmi do stołów, aby przy dźwiękach kolęd i świątecznych piosenek oddać się radosnej twórczości tworzenia świątecznych stroików. Warsztaty cieszyły się dużym zainteresowaniem.

Dziękujemy wszystkim za efektywnie i mile spędzony czas i wszystkim życzymy spokojnych i Wesołych Świąt.

"Wesoła siatkówka" Mikołajkowy turniej rekreacyjny

W piątek 6 grudnia 2019 r. o godz. 9.00 w hali Szkoły Podstawowej w Gościnie odbył się rekreacyjny turniej dla uczniów klas czwartych. Zabawowa formuła rywalizacji zgromadziła cztery reprezentacje ze Szkoły Podstawowej w Czerninie, Szkoły Podstawowej w Robuniu, Szkoły Podstawowej we Wrzosowie oraz gospodarzy Szkoły Podstawowej w Gościnie. Patronat nad turniejem objął Starosta Kołobrzeski. Po otwarciu turnieju dzieci przystąpiły do rywalizacji w wielu konkurencjach, wśród których znalazły się elementy nauki gry w piłkę siatkową. Wszystkie zadania, z którymi musieli zmierzyć się uczestnicy, były dobrane tak, aby wzbudzić u zawodników poczucie własnej wartości, poczucie odpowiedzialności za wynik drużyny we współzawodnictwie oraz, co najważniejsze, wywołać uśmiech na twarzy dzieci. Po intensywnym wysiłku w pierwszej części turnieju, dzieci mogły się posilić słodkimi i smacznymi pączkami. Zregenerowani przystąpili do dalszej rywalizacji w bardzo widowiskowych i wzbudzających wiele entuzjazmu zabawach i konkurencjach. Z wielkim zadowoleniem dzieci rywalizowały w przeciąganiu liny angażując w tę konkurencję wszystkie zasoby sił. Na zakończenie rozgrywek uczestnicy turnieju dostali paczki od św. Mikołaja oraz zostali nagrodzeni medalami i pucharami. Wszystkie szkoły zostały obdarowane piłkami do gry w siatkówkę. Dzieci bez zagrożeń i w poczuciu pełnej świadomości o bezpieczeństwie swoim i innych spędzili obfitujący w bogaty program rywalizacji tak ważny dla nich dzień mikołajkowy. Uczniowie żegnali się z uśmiechem, pełni zadowolenia ze sportowej formy spędzenia tego dnia. Organizatorami turnieju byli UKS OPP Powiat Kołobrzeski, Ognisko Pracy Pozaszkolnej w Kołobrzegu oraz Szkoła Podstawowa w Gościnie.


Mikołajkowy Turniej Szachowy o Puchar Starosty Kołobrzeskiego.

W dniu 7 grudnia odbył się coroczny Turniej Mikołajkowy o Puchar Starosty Kołobrzeskiego. W turnieju uczestniczyło 28 zawodników. W kategorii open zwycięzcą  został Zbigniew Żołądkowski, drugie miejsce zajął Jan Ciesielski, zaś trzecie Sylwester Kupiak. Wszyscy zawodnicy reprezentowali klub Huzaria Biesiekierz.
Pierwsze miejsce w kategorii do lat 12 wywalczyła Julia Byszewska UKS OPP Neptun Kołobrzeg. Jako ciekawostkę warto podać, iż najstarszy uczestnik turnieju miał 83 lata, zaś najmłodszy 7.
Jak to w zwyczaju tego turnieju bywa puchary, nagrody rzeczowe i słodycze dla wszystkich uczestników osobiście wręczał św. Mikołaj.

Zdrowych, spokojnych, rodzinnych Świąt Bożego Narodzenia życzą pracownicy i podopieczni Ogniska.


Szanty na Wesoło

Zakonczyły się wrsztaty szantowe organizowane przez Ognisko Pracy Pozaszkolnej w ramach realizacji Miejskiego Programu profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Kołobrzegu pod hasłem „Piosenka rozwesela a alkohol poniewiera” Cztery prawie dwugodzinne spotkania odbywały się pod okiem nauczyciela sekcji szantowej OPP - Pana Bolka Służewskiego. W warsztatach udział wzięła młodzież w przedziale od 7miu do 17tu lat. Najmłodsze  dzieci uczestniczyły w warsztatach pod okiem rodziców, którzy z własnej inicjatywy  aktywnie włączyli się w organizację techniczną wielu konkurencji.W trakcie warsztatów przeprowadzono wiele zabaw i konkursów sprawnościowych takich jak wybijanie żeglarskich szklanek na dzwonie okrętowym, wiązanie marynarskich węzłów, klarowanie i chodzenie po linie, wyścigi morskich żółwi, walka na kule armatnie, zabawa w gorące statki, a także rzuty kulą armatnią do skrzyni pirackiej - i wiele innych. Konkursy te prowadzone były tak, aby wszyscy mogli zostać nagrodzeni.  Na koncercie finałowym zrezygnowano z podkładów mp3 i akompaniament do śpiewanych przez dzieci szant  przygotowany został „na żywo”  w oparciu o banjo, gitarę, elektroakustyczne ukulele oraz  harmonijkę ustną. Młodzież korzystać mogła też bez ograniczeń z 10ciu małych gitarek ukulele, z zestawu kongi, bongosów, tamburynów oraz wielu innych   marynarskich instrumentów perkusyjnych. W sobotę 7 grudnia odbyło się uroczyste podsumowanie warsztatów podczas którego dzieci i młodzież mogła zaprezentować nabyte umiejętności przed licznie zebranymi rodzicami. Wręczono narody i dyplomy,  a także odbył się  koncert szantowy. Uczestnicy warsztatów wykonali,  omówione szczegółowo i wykorzystywane na warsztatach szanty, takie jak  John Kanaka, Pożegnanie Liverpoolu, Morskie Opowieści  i inne. Utwory te wykonywane zostały przez dzieci i młodzież w oryginalnej wersji angielskiej a także w ich polskim tłumaczeniuUczestnicy warsztatów otrzymali drobne nagrody -maskotki, płyty CD z muzyką żeglarską i szantami, wycinanki i malowanki dla dzieci, a także książki dla dorosłych  o tematyce marynistycznej (Robinson Cruzoe). Nagrody  ufundowała  kołobrzeska Firma Handlowo Usługowa - Alina Talkowaska.
W ramach realizacji Miejskiego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Kołobrzegu zakupiono na potrzeby warsztatów kolumnę Ibiza wraz z  promocyjnym oprzyrządowaniem, która będzie uatrakcyjniać cyklicznie prowadzone otwarte zajęcia szantowe w Ognisku Pracy Pozaszkolnej na które wszystkich serdecznie zapraszmy.

KOŁOBRZESKI FESTIWAL MINI SIATKÓWKI

W miniony weekend na hali sportowej Szkoły Podstawowej nr 6 w Kołobrzegu zainaugurowany został I KOŁOBRZESKI FESTIWAL MINI SIATKÓWKI. Jest to połączenie dwóch turniejów w kategorii czwórek chłopców i dziewcząt, które rozgrywane są dwa weekendy z rzędu. Jako pierwsi do rywalizacji stanęli chłopcy. W turnieju wzięło udział 21 zespołów z całej Polski. W trzydniowej rywalizacji rozegranych zostało łącznie ok. 80 spotkań, a więc była to spora dawka sportowa dla wszystkich uczestników. Oprócz rywalizacji sportowej organizatorzy zapewnili również wiele innych form rozrywki takich jak zumba, przeciąganie liny z klubem Nord Taurus Kołobrzeg oraz darmowy basen dla wszystkich siatkarzy. W sobotę wieczorem został rozegrany również Mecz Wschodzących Gwiazd – z każdego zespołu trenerzy wyznaczyli najlepszych zawodników, których podzielono na dwa zespoły sześcioosobowe: KADRA ZACHODNIOPOMORSKIEGO oraz KADRA ,,RESZTY ŚWIATA”. Spotkanie było bardzo emocjonujące i przeprowadzone z pełnym ceremoniałem i komentarzem w stylu meczów ekstraklasy siatkarskiej. Kołobrzeski Festiwal Mini Siatkówki rozgrywany jest pod patronatami: Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego p. Olgierda Geblewicza, Członka Zarządu Województwa Zachodniopomorskiego Pani Anny Bańkowskiej, Starosty Powiatu Kołobrzeskiego Pana Tomasza Tamborskiego oraz Prezydenta Miasta Kołobrzeg Pani Anny Mieczkowskiej. Organizatorami festiwalu są: UKS OPP POWIAT KOŁOBREZSKI, SZKOŁA PODSTAWOWA NR 6 W KOŁOBRZEGU przy wsparciu Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Kołobrzegu oraz Stowarzyszenia Przyjaciele Ogniska Pracy Pozaszkolnej. Zapraszamy na drugą część rywalizacji od piątku 6 grudnia do niedzieli 8 grudnia – tym razem zaprezentują się dziewczęta.

Ostateczna klasyfikacja na zdjęciu.

ZAPRASZAMY NA MECZ!

UKS OPP Powiat Kołobrzeski zaprasza na  mecz w ramach Ligi Wojewódzkiej Juniorek, który odbędzie się w dniu 11.12.2019r ( środa ) : pomiędzy: UKS OPP Powiat Kołobrzeski – MKS Koszalin. Mecz odbędzie się o godzinie 17.30 w Hali Sportowej Ogniska Pracy Pozaszkolnej przy ulicy Mazowieckiej 1 w Kołobrzegu.

Wszystkich kibiców serdecznie zapraszamy !

TIRLITONKI GOŚCIEM PANI PREZYDENT MIASTA

      
Dnia 20.11.2019r. w dużej Sali Konferencyjnej Urzędu Prezydent Miasta Kołobrzeg Pani Anna Mieczkowska spotkała się z Zespołem „Tirlitonki”. Zaproszenie Zespołu związane było ze zwycięstwem ”Tirlitonek” i zdobyciem na Międzynarodowym Festiwalu Młodych Talentów w Pradze tytułu Grand Prix w kategorii taniec w choreografii Martyny Małetko we współpracy z choreografem Agatą Chimko oraz II i trzech III miejsc, a także Nagrody Specjalnej w kategorii piosenka pod kierunkiem Marii Dudek-kierownika zespołu. Spotkanie odbyło się w sympatycznej atmosferze. Pani Prezydent obejrzała zdobyte przez zespół trofea- Puchar i dyplomy. Miło było usłyszeć z ust Pani Prezydent słowa uznania dla pracy, osiągnięć i godnego reprezentowania przez Zespół środowiska kołobrzeskiego i naszej ojczyzny-Polski. Pani Prezydent doceniła nie tylko kunszt wykonawczy Zespołu, ale wskazała na wysoką kulturę funkcjonowania Zespołu w każdej sytuacji. Zaskoczeniem dla Pani Prezydent był upominek wręczony Jej przez Zespół, jako podziękowanie za zaproszenie. Upominek bardzo się Pani Prezydent spodobał. Wiele radości Zespołowi sprawił upominek otrzymany od Pani Prezydent.”Tirlitonki „  swoim zwyczajem podziękowały za miłe spotkanie piosenką. Całość miłego spotkania dopełnił słodki poczęstunek.

Notatka: Beata Papis-Ważny                                                   

Juniorzy walczyli w szachach

W dniu 23 listopada 2019r. odbył się Turniej Szachowy Juniorów o Puchar Dyrektora Ogniska Pracy Pozaszkolnej. Turniej zorganizowany przez UKS OPP Powiat Kołobrzeski, sekcję szachową „Neptun” i Ognisko Pracy Pozaszkolnej w Kołobrzegu. W turnieju w którym walczyli Juniorzy z Powiatu Kołobrzeskiego rozegrany był systemem szwajcarskim na dystansie siedmiu rund.
Klasyfikacja końcowa:
I miejsce Hanna Arabas Solny Grzybowo.
II miejsce wywalczył Cirin Wojciech Solny Grzybowo.
III miejsce Byszewska Hanna UKS OPP Neptun Kołobrzeg
IV miejsce Nitkowski Adam UKS OPP Neptun Kołobrzeg
V miejsce Byszewska Julia UKS OPP Neptun Kołobrzeg.

Zwycięzcy otrzymali puchary, a wszyscy uczestnicy otrzymali nagrody rzeczowe. W dniu 7 grudnia /sobota/ o godzinie 10 odbędzie się Mikołajkowy turniej szachowy już dla wszystkich chętnych na który serdecznie zapraszamy.

X Jubileuszowy konkurs piosenki „O bursztynową nutkę” już za nami!

23 listopada w Ognisku Pracy Pozaszkolnej w Kołobrzegu odbyła się X jubileuszowa edycja konkursu piosenki „O bursztynową nutkę”. Konkurs odbył się pod patronatem Starosty Kołobrzeskiego Tomasza Tamborskiego. W konkursie wzięło udział 35 wokalistów i 9 zespołów wokalnych z naszego miasta i powiatu. Jury w składzie - Weronika Grzyb, Magda Szczęsna oraz Joanna Piotrowska po wysłuchaniu wszystkich prezentacji w pięciu kategoriach przyznało tytuły laureata, nagrody specjalne oraz wyróżnienia I i II stopnia następującym wykonawcom:
• w kategorii 7-9 lat:
          - wyróżnienie II stopnia: Michalina Herbowska, Jonatan Pietroń, Alicja Dzik, Zuzanna Przybyszewska
           - wyróżnienie I stopnia: Michalina Olek, Blanka Pozorska, Maja Wieczorek, Kim Florek, Alicja Łobodzińska, Natalia Woźniak, Hanna Mańkowska, Lena Oczniew
          - laureat – Natasza Kozak
          - nagroda specjalna za dojrzałość sceniczną – Zuzanna Wiśniewska
• w kategorii 10-12 lat:
          - wyróżnienie II stopnia: Barbara Majda, Maja Borsuk
          - wyróżnienie I stopnia: Wiktor Dorywalski
          - laureat: Zofia Leśniak, Kasper Franaszek
• w kategorii 13-15 lat:
           - wyróżnienie II stopnia: Dominika Liśkiewicz, Hanna Kaczmarek
           - wyróżnienie I stopnia: Emilia Kozieł, Marcel Górski, Julia Pozorska, Weronika Komers, Karolina Malec, Marcelina Furman, Oliwia Pączek
           - laureat: Weronika Pawlak, Jaśmina Wenta    
• w kategorii 16-18 lat:
         - wyróżnienie I stopnia: Maja Pasternak, Julia Siadkowska, Daria Dąbrowska
         - nagroda specjalna za dojrzałość sceniczną – Kacper Prażmo
• w kategorii zespoły wokalne:
        - wyróżnienie II stopnia – „For fun”, „Disharmonic team”, „Zespół muzyczny SP 8 I”
        - wyróżnienie I stopnia – „Promyczki”, „Chatterboxes”, „Midnight”, „Duet wokalny Julia i Kacper”, „Zespół muzyczny SP 8 II”
        - nagroda specjalna – „Fistaszki”
Grand Prix X konkursu piosenki „O bursztynową nutkę” otrzymała Julia Pawlak.
Nagrody na konkurs zostały ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Kołobrzegu, Urząd  Miasta w Kołobrzegu oraz Radę Rodziców Ogniska Pracy Pozaszkolnej w Kołobrzegu. Wszystkim wykonawcom serdecznie gratulujemy wspaniałych prezentacji wokalnych i zapraszamy za rok do udziału w XI edycji konkursu  piosenki „O bursztynową nutkę”. Do zobaczenia!

MŁODZICY OPP W I LIDZE!

W przyszłą sobotę 23.11.2019 zespół młodzików UKS OPP POWIAT KOŁOBRZESKI pod wodzą Dariusza Cholki oraz Roberta Szpaka rywalizować będzie w pierwszym tegorocznym turnieju w ramach ligi wojewódzkiej. Kołobrzescy siatkarze po zwycięstwie 2:0 w meczu rozstawieniowym z UKS OLIMPIJCZYK DRAWSKO POMORSKIE wywalczyli awans do I ligi i możliwość rywalizacji z czołowymi drużynami z naszego województwa. Dobry początek ligi jest dobrym prognostykiem dla tego zespołu stowrzonego z debiutantów w rozgrywkach Zachodniopomorskiego Związku Piłki Siatkowej. Zdecydowana większość zespołu to również zawodnicy, którzy są pierwszym rocznikiem w kategorii młodzików. Młodzi siatkarze podczas sobotniego turnieju rywalizować będą z zespołami: SMS POLICE, DELFIN DARŁOWO oraz UKS BRONEK II KOSZALIN.

Życzymy powodzenia !


Kołobrzeg 2020
Ognisko Pracy Pozaszkolnej
78-100 Kołobrzeg
ul. Mazowiecka 1
tel: 94 722 05 12
E-mail: opp@kolobrzeg.powiat.pl
Wróć do spisu treści