Ognisko Pracy Pozaszkolnej

Idź do spisu treści

Menu główne

Archiwum aktualności 2017-2018

Informacje o nas > Archiwum aktualności

Rok szkolny 2017-2018

 

Awans Młodziczek


W minioną sobotę w hali Ogniska Pracy Pozaszkolnej odbył się pierwszy turniej w ramach wojewódzkiej ligi młodziczek. Do ligi zgłosiło się 15 zespołów i po rozegraniu turniejów eliminacyjnych zostały przydzielone do pięciu grup ligowych. Nasze dziewczęta zajmując drugie miejsce w turnieju eliminacyjnym w Szczecinie zainaugurowały rozgrywki w drugiej lidze będąc gospodyniami turnieju. Inauguracja przed własną publicznością okazała się bardzo udana, zawodniczki UKS OPP Powiat Kołobrzeski rozegrały dwa mecze i oba zakończyły na swoją korzyść. Pierwszy mecz zakończył się wygraną 2-0 z zespołem z Koszalina, natomiast drugi 2-1 z zespołem z Wałcza. Tym samym podopieczne Krzysztofa Ośliślok oraz Piotra Bogdanowicza wygrały cały turniej i awansowały do 1 ligi, gdzie za dwa tygodnie zagrają w Goleniowie z gospodyniami i zawodniczkami z Pomorzanek Szczecin. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów naszym młodziczkom.

Najmłodsze Siatkarki Walczyły w Wałczu


W dniach 10-12 listopada 2017r. najmłodsze siatkarki UKS OPP Powiat Kołobrzeski - podopieczne trenera Piotra Bogdanowicza, wzięły udział w VII Ogólnopolskim Turnieju Mini Piłki Siatkowej Dziewcząt i Chłopców w kategorii „trójek" w Wałczu. W turnieju wystartowały łącznie 54 zespoły (30 w kat dziewcząt i 24 w kat. chłopców).  Nasze dwie drużyny dziewcząt biorące udział w zawodach  rozegrały łącznie 37 spotkań (19. w gr eliminacyjnej i 18. w gr finałowej). Pierwszy nasz zespół w składzie Andrysiak Kornelia, Wiktoria Greczyńska i Ewa Dzwolak na 15 rozegranych meczy wygrały 11spotkań. Były to bardzo wyrównane mecze i warto zaznaczyć, że kołobrzeżanki starły się dwukrotnie z zespołem UKS Victoria Lubowidz [5 miejsce na Misztrzostwach Polski Kinder+ Sport], przegrywając pierwsze spotkanie na przewagi 15-17, a w drugim meczu już lepsze okazały się dziewczęta z Lubowidz. Również dwukrotnie rozegrały mecze z SP 18 Koszalin, gdzie w rundzie eliminacyjnej przegrały na przewagi, a w rundzie finałowej już wyraźnie pokonały swoje rywalki. Ponadto zacięty pojedynek w rudnie finałowej nawiązały z zespołem UKS Jasieniak Gdańsk [brązowy medalista MP Kinder+ Sport],  któremu ostatecznie uległy niewielką różnicą punktów. Drugi zespół w składzie: Indycka Magdalena, Aleksandra Strojna, Furman Marcelina i Ada Kowaluk nie wypadły już tak dobrze jednak zawody były dla nich dobrym elementem szkoleniowym i dla większości dziewcząt pierwszym sprawdzianem ich umiejętności podczas zawodów. Niewątpliwym wydarzeniem podnoszącym rangę wydarzenia był udział Pani Małgorzaty Glinki, która dopingowała uczestników turnieju, jak też wręczała nagrody, medale, dyplomy i puchary.


Ostateczna klasyfikacja - grupa finałowa w kat. dziewcząt:

1. UKS Jasieniak Gdańsk
2. UKS VICTORIA LUBOWIDZ
3. UKS OPP Kołobrzeg
4. SP 18 Koszalin
5 ABL Piła
6. UKS Libero Banie
7. UKS „Dwójka” Milicz
8. UKS Kasztanek Szczecin
9. UKS „Dwójka” Milicz II zespół
10. UKS Volley Wałcz


Gratulujemy !

Wychowankowie Sekcji filozoficzno-recytatorskiej wzięli udział w prestiżowym ogólnopolskim Jesiennym Turnieju Recytatorskim "Romantycznie" w Szczecinie. Czterodniowe (9 - 12 listopada) spotkanie najlepszych recytatorów z całej Polski obfitowało w wydarzenia - prócz zmagań turniejowych odbyły się spektakle, koncerty, warsztaty i konsultacje indywidualne ze świetnymi aktorami (m.in. Wiesławem Komasą, Dorotą Landowską i Ziutą Zającówną). Instruktor sekcji wraz z trojgiem wychowanków wrócili do Kołobrzegu bogatsi w doświadczenia, umiejętności - i przyjaźnie z pasjonatami sztuki słowa. (Zdjęcia: Klub Delta, Miejski Ośrodek Kultury Szczeci)

Zwycięstwo po ciężkiej przeprawie !


Drugoligowcy UKS OPP Powiat Kołobrzeski w miniony weekend pokonali na własnym parkiecie czwartą drużynę tabeli rozgrywek II ligi - SMS Police w stosunku 3:2. Pierwszy set to mało błędów własnych, pewna zagrywka i pewna wygrana. Drugi set przebiegał w pierwszej fazie podobnie do pierwszego jednak w miarę trwania pojawiły się błędy szczególnie w polu zagrywki, 8 błędów w tym elemencie pozwoliło gościom zdobyć 23 punkty. Trzeci set do dalsze rozprężenie i dużo błędów własnych. Początek 4 seta to bardzo dobra gra gości  , w połowie seta gospodarze zerwali się do odrabiania strat i doprowadzili do wyniku po 24, jednak w końcówce szczęście uśmiechnęło się do gości i to oni doprowadzili do wyrównania w setach 2:2. Piąty set to nerwowa gra i przewaga gości decydujące okazały się zmiany dokonane prze trenerów UKS OPP Powiat Kołobrzeski . Pierwsza to przy wyniku 6:10 wejście w pole zagrywki Sławomira Pyty który znakomitą serią serwisów doprowadziła do prowadzenia 11:10 ,kolejna podwójna zmiana i wejście na pozycję rozgrywającego Adama Oleszuka i atakującego Konrada Paśnika przyniosła 3 punktową zdobycz i kołobrzeżanie mogli się cieszyć zwycięstwem 3:2 (25:19,25:23,19:25,25:27,15:12)
Skład UKS OPP Powiat Kołobrzeski kapitan Jędrzej Śląski, Jarosław Pankiewicz, Łukasz Grot , Damian Markiewicz, Sławomir Pyta, Adrian Bartnik, Krzysztof Zapaśnik, Adam Oleszuk, Konrad Paśnik , Tomasz Kwaśniewski, Mateusz Kopczyński oraz na pozycji libero Jakub Gałka i Szymon Markowski , trenerzy Waldemar Pankiewicz i Leszek Kowalewski
Najbliższy mecz wyjazdowy do Nakła 18 listopada.


 
 

„Skolwińskie przeboje” w Szczecinie


W sobotę 4 listopada odbył się finał XIII Wojewódzkiego konkursu piosenki polskiej „Skolwińskie przeboje” w Szczecinie. W kategorii wiekowej 16-18 lat I miejsce zdobyła nasza podopieczna Weronika Grzyb.


Serdecznie gratulujemy!


Wychowankowie OPP wzięli udział w 12 edycji Patriotycznego Konkursu Recytatorskiego i Piosenki Patriotycznej "Odcienie Ojczyzny 2017". Miło nam powiadomić , że Lawinia Zawartowska zdobyła tytuł laureatki w kategorii klas IV - VI, laureatami w kategorii gimnazjalnej zostali Iga Szukalska i Kacper Pierzak, a Ada Grabowska została wyróżniona w kategorii licealnej.


Gratulujemy!

Zaśpiewać ojczyźnie


21 października odbył się I Diecezjalny przegląd pieśni patriotycznej „Pieśń dla mojej ojczyzny” w Białogardzie. W konkursie wzięło udział około stu wykonawców: solo, w duetach i zespołach. Serca jurorów podbiła nasz podopieczna Jaśmina Wenta, która piosenką „W listopadzie” wyśpiewała główną nagrodę i jako jedyna będzie reprezentowała Diecezję Koszalińsko-Kołobrzeską na
Zamku Królewskim w Warszawie. Koncert będzie transmitowany przez TVP.

Serdecznie gratulujemy!

Nie pij - ćwicz! Na swoje siły licz!

            
W dniu 26.10.2017 w Hali Ogniska Pracy Pozaszkolnej w Kołobrzegu odbyły się zawody podsumowujące cykl zajęć realizowanych w ramach Miejskiego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych ,,Pić albo być - wypoczywam, uczę się, tworzę". Grupa chłopców kołobrzeskich szkół gimnazjalnych i licealnych dwukrotnie uczestniczyła w zajęciach mających na celu przybliżenie techniki podstawowych ćwiczeń siłowych przy użyciu odważników kettlebells. Podczas trzeciego terminu instruktorzy - Robert Szpak i Stefan Rebelski przygotowali kilka ćwiczeń indywidualnych do wykonania przez uczniów na czas, sprawdzających ich możliwości siłowe i wydolnościowe. Wiele znanych ćwiczeń wykonywanych na czas, takich jak: „spacer farmera”, przeciąganie wózka z ciężarami, podciąganie na drążku, wyciskanie sztangi leżąc, wypychanie piłki lekarskiej - pozwoliły wyłonić najbardziej wszechstronnie wysportowanego ucznia. Najlepszym uczestnikiem projektu okazał się zostać Jakub Jasiński - uczeń Gimnazjum nr 1 w Kołobrzegu. Tuż za nim plasował się Adrian Wiśniewski ( Gimnazjum nr 3 ) oraz Malkolm Pletty ( również Gimnazjum nr 1 ). Najlepszych trzech uczestników otrzymało pamiątkowe statuetki i dyplomy, oraz dodatkowo ze środków w ramach realizacji projektu zakupiono sprzęt do siłowni.
Możliwość aktywnego spędzania czasu wolnego, zainteresowanie młodych ludzi uprawianiem sportu jest alternatywą na nudę, czyhające zagrożenia i pokusy współczesnego świata.
Ognisko Pracy Pozaszkolnej zaprasza dzieci i młodzież na zajęcia do Placówki.


Maraton Najmłodszych Siatkarek


W dniach 27 – 29.10.2017 w Szkole Podstawowej Nr 6 w Kołobrzegu odbył się XII OGÓLNOPOLSKI TURNIEJ MINI PIŁKI SIATKOWEJ DZIEWCZĄT w kat. CZWÓRKI. W turnieju udział wzięły udział 24 drużyny z całej Polski - m.in. BRĄZOWY MEDALISTA Z MISTRZOSTW POLSKI – MKS Dwójka Zawiercie, MUKS Pasek Będzin [8 m-ce]. Ponadto, swoją obecnością zaszczyciły takie kluby jak: MKS Nowy Dwór Mazowiecki, UKS „TRÓJKA” Sulechów, ENERGA Gedania Gdańsk, KS BAS Białystok, LKS Wrzos Międzyborów, MUKS 13 Radom, SP 53 Poznań, SP 18 Koszalin, UKS Esperanto Warszawa, UKS „Zatoka 95” Puck, UKS „Dwójka” Milicz, UKS Wilki Chwaszczyno, UKS Barnim Goleniów. Do Kołobrzegu zjechało łącznie 150 osób, tj. 125 zawodniczek, 30 trenerów, opiekunów z kierowcami.W sobotę po zakończonej rundzie eliminacyjnej, uczestnicy turnieju mogli zregenerować organizm korzystając nieodpłatnie z Aquaparku Milenium – MOSiR Kołobrzeg. Tego dnia również został przygotowany mini konkurs  „Jantar Champion – Zagrywka Mistrza”. Udział wzięły 24 zawodniczki [po jednej z zespołu]. Zadanie polegało na celnym wykonaniu zagrywki, tj. trafieniu piłką w rozstawione na drugiej stronie boiska butelki wody mineralnej „Jantar”. Dawkę emocji podwyższała nagroda ufundowana przez Wody Mineralne Jantar, którą wywalczyły 3 najlepsze zawodniczki - zostały obdarowane torbami sportowymi JANTAR CHAMPION wypełnionymi  po brzegi butelkami wody mineralnej. Koniec sobotniego wieczoru uświetniła wspólna zabawa taneczna przy muzyce prowadzonej przez instruktora tańca „ ZUMBA”   Karinę Dmyterko.

ORGANIZATORZY TURNIEJU:
Piotr Bogdanowicz /koordynator turnieju/
Robert Szpak
Beata Dąbrowska,
Dariusz Cholka,
Joanna Skicińska,
Barbara Rosińska,
Magdalena Jarnicka.

Dziękujemy za zaangażowanie i pomoc dyrektorów - Andrzeja Haraja oraz Mieczysława Szpaka, bez których ten turniej by nie zaistniał w takiej formie i oprawie.Słowa podziękowania należą się władzom wojewódzkim i samorządowym: Pani Annie Mieczkowskiej – Członka Zarządu Urzędu Marszałkowskiego, Tomasz Tamborski – Starosty Kołobrzeskiego, Janusz Gromek – Prezydent Kołobrzegu, , Dyr. Andrzej Haraj i Dyr. Mieczysław Szpak. Na uroczystym zakończeniu dyplomy i  nagrody rzeczowe wręczał Tomasz Tamborski - Starosta Kołobrzeski wraz z Mieczysławem Szpakiem.

KLASYFIKACJA KOŃCOWA
1 MKS „DWÓJKA” ZAWIERCIE I
2 MUKS PASEK BĘDZIN I
3 MKS NOWY DWÓR MAZOWIECKI
4 UKS „TRÓJKA” Sulechów II
5 ENERGA GEDANIA GDAŃSK
6 UKS OPP POWIAT KOŁOBRZESKI I
7 KS BAS BIAŁYSTOK I
8 MUKS PASEK BEDZIN II
9 LKS WRZOS MIĘDZYBORÓW
10 UKS "TRÓJKA" SULECHÓW I
11 MUKS 13 RADOM
12 KS BAS BIAŁYSTOK II
13 SP 53 POZNAŃ I
14 SP 18 KOSZALIN
15 MKS "DWÓJKA" ZAWIERCIE II
16 SP 53 POZNAŃ II
17 UKS OPP POWIAT KOŁOBRZESKI II
18 UKS ESPERANTO WARSZAWA
19 UKS "Zatoka 95" PUCK I
20 UKS "DWÓJKA" MILICZ

21 UKS WILKI CHWASZCZYNO II
22 UKS BARNIM GOLENIÓW
23 UKS WILKI CHWASZCZYNO I
24 UKS ,,Zatoka 95" PUCK

Turniej nie mógłby się odbyć bez wsparcia sponsorów, a także bez pomocy ze strony rodziców zawodniczek, którym to bardzo dziękuję. Wielkie podziękowania dla sponsorów głównych: Organizacji Producentów Ryb BAŁTYK – Marcin Mojsiewicz, POLO Market. Wielkie podziękowania za wsparcie turnieju dla: Urzędu Marszałkowskiego – Anna Mieczkowska, Starostwa Powiatowego – Tomasz Tamborski, Fundacji Polskiej Siatkówki – Agnieszka Cyran, MOSiR Kołobrzeg – Milenium, JANTAR  Wody Mineralne. PEK – Stacja Paliw & Motel, BARKAS Maxymilian Hotel, Restauracja Barka, Sklep Sportowy Jerzy Pletty, Diva Hotel, Aquarius Hotel, Grill House Wichłacz, AZ Grawer, Patron medialny: Gazeta KołobrzeskaZapraszamy serdecznie wszystkich kibiców na mecz drugiej ligi piłki siatkowej mężczyzn pomiędzy UKS OPP Powiat Kołobrzeski - KS Stal Grudziądz, który odbędzie się 04.11.2017 o godzinie 16:00 w hali sportowej SP nr 6   ul Poznańska 9 w Kołobrzegu.

SUKCESY SWAN DANCE NA V OGÓLNOPOLSKIM TURNIEJU „MISTRZ TAŃCA” 2017 W ŁEBIE


W dniu 21.10.2017r. odbył się V Ogólnopolski Turniej  „MISTRZ TAŃCA” 2017 w Łebie. Naszą placówkę rezpezentowała SEKCJA
TAŃCA WSPÓŁCZESNEGO „SWAN DANCE”. Dziewczęta startowały w kilku kategoriach wiekowych oraz tanecznych zdobywając bardzo wysokie pozycje.

Jazz dance solo do lat 8:

Marysia Murek I miejsce
Natasza Kozak II miejsce
Weronika Lesiak III miejsce
Weronika Wajda IV miejsce


Taniec współczesny solo do lat 8:

Natasza Kozak II miejsce
Marysia Murek III miejsce
Weronika Lesiak IV miejsce


Taniec współczesny 9-11 lat

Kalina Cherezińska V miejsce
Roxana Testa VIII miejsce

Mini formacja taniec współczesny  12-15 lat – SWAN DANCE II -  III miejsce


Taniec współczesny solo 12-15 lat :

Julia Kozakiewicz VII miejsce
Klaudia Ciesak VII miejsce
Taniec współczesny powyżej 15 lat
Aleksandra Maciek IV miejsce


Jazz dance powyżej 15 lat
Aleksandra Maciak V miejsce
W I E  L K I E   G R A T U L A C J E !!!


Młodzicy Walczyli w Jastarni


    W dniach 29.09 - 01.10. 2017 r. zawodnicy klubu UKS OPP Powiat Kołobrzeski wzięli udział w XI Memoriale Szymka - turnieju piłki siatkowej rozgrywanym w Jastarni. W turnieju uczestniczyło 5 drużyn: UKS Błyskawica Szczecin, UKS Dwójka Milicz,  UKS OPP Powiat Kołobrzeski, UKS w Jastarni oraz „Drużyna Szymka”. Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe złote medale, ponieważ grali, by uczcić pamięć Szymka. Kołobrzeska drużyna Młodzików rozegrała 23 sety, które stanowiły kolejny krok w przygotowaniach do nadchodzącego sezonu ligowego.

Konkurs Piosenki o Bursztynową Nutkę Starosty Kołobrzeskiego Rozstrzygnięty


W minioną sobotę 21 października w Ognisku Pracy Pozaszkolnej w Kołobrzegu odbyła się ósma edycja konkursu piosenki „O Bursztynową Nutkę Starosty Kołobrzeskiego”. W konkursie wzięło udział 38 wokalistów i 8 zespołów wokalnych. Jury w składzie: Dariusz Dąbrowski (przewodniczący), Joanna Piotrowska, Magdalena Kondraciuk po wysłuchaniu wszystkich prezentacji w pięciu kategoriach przyznało Grand Prix, tytuły laureata, nagrody specjalne oraz wyróżnienia I i II stopnia następującym wykonawcom:
• w kategorii 7- 9 lat:
 wyróżnienie II stopnia –  Agata Wiórkiewicz, Julia Sternik
 wyróżnienie I stopnia – Maja Jedziniak, Zofia Pryć, Iga Spychalska, Hanna Mańkowska
 Laureat – Michalina Olek
• w kategorii 10 – 12 lat:

 wyróżnienie II stopnia – Emilia Kozieł, Marta Świątkowska, Agata Szuster
 wyróżnienie I stopnia -  Emma Piedplat-Wąsowicz, Weronika Pawlak, Anna Bogacz, Karolina Malec, Maja Kondzioła, Wiktoria Krzesińska, Martyna Frączak, Maria Swiątkowska, Julia Deczyńska, Nikola Duńczak
 laureat – Jaśmina Wenta
• w kategorii – 13- 15 lat:
     - wyróżnienie II stopnia – Weronika Komers, Marta Wróbel
     - wyróżnienie I stopnia –  Maja Pasternak, Adam Sieruga, Julia Truszkowska, Daria Dąbrowska,
        Marcel Górski, Maja Mackojć, Oliwia Świtlicka, Julia Siadkowska
     - laureat –  Julia Pawlak
    - Nagroda specjalna  za liryczne wykonanie piosenki – Julian Targosz
• w kategorii – 16- 18 lat:
    - wyróżnienie II stopnia – Oliwia Kądziołka
    - laureat – Weronika Grzyb
    - Nagroda specjalna za dojrzałość sceniczną – Maria Kaczyńska
• w kategorii – zespoły wokalne:
     - wyróżnienie II stopnia – „For fun”, Duet Oliwia Kądziołka i Jakub Strzelczyk
     - wyróżnienie I stopnia – „Promyczki”, „Chatterboxes”, „Motylki”, „Golden star”
     - laureat – „Midnight”

Grand Prix VIII Konkursu piosenki o „Bursztynową Nutkę Starosty Kołobrzeskiego otrzymał zespół wokalny „Fistaszki”

Nagrody, upominki oraz dyplomy pamiątkowe dla wszystkich uczestników konkursu zakupione ze środków w ramach promocji Powiatu Kołobrzeskiego wręczyła Pani Helena Rudzis-Gruchała - Wicestarosta Kołobrzeski. Dodatkowe nagrody ufundowała także Rada Rodziców Ogniska Pracy Pozaszkolnej.
Składamy serdeczne podziękowania dla Cukierni „Jagoda” Państwa Gumowskich i Piekarni Państwa Wierzbowskich za przekazanie słodkich wypieków dla uczestników konkursu, które w trakcie wyczerpującego konkursu sprawiły ogromną radość.

Miło nam zawiadomić, że wychowanek sekcji recytatorskiej OPP Kacper Pierzak został laureatem XII wojewódzkiego Turnieju Recytatorskiego Twórczości Religijnej, organizowanego 21 października br. w Centrum Kultury 105 w Koszalinie.

Aktywny Miesiąc Siatkarek z Kołobrzegu


W ostatnich trzech tygodniach zawodniczki UKS OPP Powiat Kołobrzeski w ramach przygotowań do zbliżającego się sezonu ligowego wzięły udział w dwóch Turniejach Ogólnopolskich. Pierwszy z nich odbył się w Miastku, natomiast drugi w Szczecinie. W każdym z Turniejów nasz klub reprezentowany był przez dwa zespoły, jeden w kategorii młodziczek, drugi w kategorii kadetek. Nasze dziewczęta miały okazję zmierzyć się z rówieśniczkami z całej Polski i trzeba zaznaczyć, że spisały się bardzo dobrze. Na Turnieju w Miastku rywalizowały miedzy innymi z drużynami z Gdańska, Słupska, Stężycy, Redy oraz Człuchowa , natomiast w Szczecinie z Opola, Warszawy, Kostrzynia, Zbąszynka i Gubina. W każdym z turniejów dziewczęta w ciągu trzech dni rozegrały minimum 7 spotkań, wyciągając wnioski po każdym z nich i prezentując coraz wyższy poziom sportowy. Zawody w Miastku zakończyliśmy zdobyciem drugiego miejsca w kategorii kadetek, natomiast w kategorii młodziczek dziewczęta zajęły czwarte miejsce. Indywidualne wyróżnienia otrzymały Karolina Radomska oraz Marcelina Dobrowolska, a Nikola Stachniak została najlepszą atakującą turnieju. Turniej w Szczecinie to 5 miejsce młodziczek oraz ósme kadetek i bardzo dobra postawa Nikoli Stefaniak oraz Julii Chorchos. Podopieczne Krzysztofa Ośliślok oraz Piotra Bogdanowicza w ten sposób zakończyły okres przygotowawczy do sezonu i z niecierpliwością oczekują inauguracji ligowych rozgrywek.


Kolejny sukces Jaśminy


W dniach 14-15 października odbył się Ogólnopolski festiwal piosenki dziecięcej i młodzieżowej „Piosenka na dobre i na złe” w Szczecinie. Miło nam poinformować, że podopieczna naszej sekcji muzycznej Jaśmina Wenta weszła do ścisłego grona finalistów i otrzymała wyróżnienie.
Warto również wspomnieć, że jest to kolejne docenienie talentu i umiejętności wokalnych naszej wychowanki w konkursach ogólnopolskich i wojewódzkich.
Serdecznie gratulujemy!

 
 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego