Ognisko Pracy Pozaszkolnej

Idź do spisu treści

Menu główne

Archiwum aktualności 2016-2017

Informacje o nas > Archiwum aktualności

Rok szkolny 2016-2017

Rozstrzygnięcie konkursu Plastycznego „O czym szumi morze - Morskie opowieści"


W dniu 12.06.2017r. w Ognisku Pracy Pozaszkolnej w Kołobrzegu, Jury dokonało oceny 250 nadesłanych prac na konkurs plastyczny „O czym szumi morze - Morskie opowieści", który zorganizowany został pod patronatem Starosty Kołobrzeskiego. Prace oceniane były w czterech kategoriach wiekowych: szkoła podstawowa (od 6 do 8 lat oraz od 9 do 12 lat), gimnazjum i szkoła ponadgimnazjalna. Udział w konkursie wzięły: Szkoła Podstawowa nr 3 w Kołobrzegu, Szkoła Podstawowa nr 4 w Kołobrzegu, Szkoła Podstawowa nr 8 w Kołobrzegu, Zespół Szkół Publicznych- Szkoła Podstawowa w Rymaniu, Zespół Szkół we Wrzosowie, Przedszkole Prywatne "Morska Kraina" w Kołobrzegu, Ognisko Pracy Pozaszkolnej w Kołobrzegu, Zespół Szkół przy Szpitalu Uzdrowiskowym "Słoneczko w Kołobrzegu, Młodzieżowy Dom Kultury w Lęborku. Uroczyste wręczenie nagród ufundowanych ze środków w ramach promocji powiatu kołobrzeskiego, odbędzie się 22 czerwca 2017r. o godz. 17 00 podczas pikniku z okazji zakończenia roku szkolnego Ogniska Pracy Pozaszkolnej.
Laureaci 6- 8 lat:                 Laureaci 9- 12 lat:                Laureaci - Gimnazjum:

Lena Nyc                                Wiktoria Pietrusewicz            Amanda Ulikowska      
Blanka Pozorska                    Natasza Urlich
Wiktoria Ptaszek                   Jakub Burawski
Michelle Łuc                           Maja Pęcak
Zuzanna Jankowska              Dominika Puzio

Pola Malepszak                      Oliwia Szumska
                                                Julia Weiler
                                               
Oliwia Nagalska

Wyróżnieni 6-8 lat:

Dominika Błażejak, Maja Marcinkowska, Maria Walkusz, Maria Zajączkowska, Zofia Wojewódka, Zofia Gołąbek, Gabriela Barczuk, Magdalena Pażucha, Filip Bednarski, Anna Szczepaniak, Michał Mikołajczak, Szymon Kępka, Tomasz Kalata

Wyróżnieni 9- 12 lat:

Nadia Szczerek, Hanna Gliszczyńska, Aleksandra Wendzik, Melania Bulczak, Kinga Nieznańska, Klaudia Nieznańska, Kinga Florkowska, Bianka Bednarska, Zuzanna Naszydłowska, Emilia Myszyńska, Natalia Klimek

Wszystkim laureatom i wyróżnionym gratulujemy i zapraszamy na uroczyste wręczenie nagród podczas pikniku.

WIOSENNE SUKCESY SWAN DANCE


Po zimowo- wiosennych sukcesach „Dziadka do orzechów” ( przedstawienie było wystawiane sześciokrotnie z kompletem publiczności na widowni i tyleż razy nagradzane było owacjami na stojąco) przyszedł czas na konkursy i występy z innym repertuarem grup Swan Dance.

25 marca zespoły SD I i SD II oraz solistki wzięły udział w Powiatowym Maratonie Artystycznym. I tak w kategorii taniec współczesny do 12 lat bezsprzecznie triumfował Swan Dance zajmując I i II miejsce układami Śnieżynki i  Taniec małych owieczek. W kategorii solistów całe podium zajęły również tancerki Swan Dance :  Julia Kozakiewicz, Zaira Fitał i Roksana Testa.                                                             Wśród tancerzy powyżej 12 lat - Aleksandra Maciak zajęła I miejsce, a Kornelia Downarowicz II. W konkurencji zespołowej II miejsce również przypadło reprezentantkom naszego zespołu z układem Lejdisss.

1 kwietnia zespół Swan Dance wziął udział w Ogólnopolskim Festiwalu  Sztuki  Baletowej w Łebie. Tancerze zaprezentowali się w układach solowych  Roxana Testa - wyróżnienie, Zaira Fitał, , Julia Kozakiewicz, Aleksandra Maciak – IV miejsce, Kornelia Downarowicz i grupowych  Śnieżynki – III miejsce , Lejdis – V miejsce

„Królowie plaży”


W piątek 2.06.2017 r. w Kołobrzegu odbyły się Mistrzostwa Województwa w Siatkówce Plażowej Młodzików. W turnieju uczestniczyły 24 pary zawodników, reprezentujące niemal wszystkie zachodniopomorskie kluby siatkarskie. Sportowa rywalizacja trwała 11 godzin, a po rozegraniu aż 8 spotkań, na najwyższym stopniu podium ze złotymi medalami na piersiach stanęli podopieczni trenera Mariusza Rzeszotka: Beniamin Dubois - Placak i Franciszek Dubois - Placak. Tytuł Mistrzów Województwa jest tym cenniejszy, że kołobrzeżanie rywalizowali w kategorii wiekowej do 15 lat. Beniamin jest uczniem pierwszej klasy Gimnazjum nr 1 w Kołobrzegu, a Franciszek uczęszcza jeszcze do szóstej klasy w SP6. Oznacza to, że musieli mierzyć się z kolegami starszymi nawet o dwa lata. Młodzi Kołobrzeżanie byli objawieniem turnieju i wzbudzili powszechną sympatię, co nieustannie podkreślał komentator zawodów. Zawodnicy klubu UKS OPP Powiat Kołobrzeski jako jedyni byli w stanie prowadzić zwycięską walkę z zawodnikami Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Policach, którzy zdominowali pozostałe pary, zajmując miejsca od drugiego do czwartego. Przed chłopcami przygotowania do Półfinału Mistrzostw Polski w Siatkówce Plażowej, który odbędzie się na początku wakacji.Dnia 2.06.2017 r. przedstawicielka sekcji gimnastyczno-tanecznej prezentowała swój układ taneczny na festynach szkolnych. Amelia Hull tańczyła w Szkole Podstawowej nr 6 oraz w Szkole Podstawowej nr 8. Pięknie zatańczony układ "Małej Syrenki" przyjęty został ciepło i nagrodzony gromkimi brawami.

ŚWIĘTO WSZYSTKICH MAM


Z okazji Dnia Matki Ognisko Pracy Pozaszkolnej zorganizowało w dniu 25.05.2017r. uroczysty koncert, w którym dla ukochanych mam wystąpili podopieczni naszego Ogniska.  Podczas ponad godzinnego przedstawienia  licznie zgromadzone audytorium oklaskiwało  wokalistów, recytatorów, tancerzy i instrumentalistów. W trakcie finału koncertu wszystkie obecne mamy zostały obdarowane fantazyjnymi kwiatami wykonanymi przez opiekunów i członków sekcji plastycznej OPP.
Kochane MAMY! Wszystkiego najlepszego życzą pracownicy i podopieczni Ogniska.


WYSTĘP TIRLITONEK NA MIĘDZYSZKOLNYM KONKURSIE WIEDZY O MORZU „MORZE, NASZE MORZE”


Na Międzyszkolnym Konkursie Wiedzy o Morzu ”Morze nasze morze” , który odbył się dnia 24.05.2017 r. w SP nr4 Tirlitonki miały przyjemność zaprezentować się w repertuarze marynistycznym.  Zatańczyły taniec „Podwodny świat” a solistka zespołu Barbara Aldalati zaśpiewała piosenkę pt. „Morze, nasze morze”. Krótki występ zespołu został ciepło przyjęty przez zgromadzoną publiczność. Tirlitonki dziękują organizatorom za zaproszenie.


UKS OPP Powiat Kołobrzeski Mistrzem Województwa Zachodniopomorskiego Kinder + Sport w kat. "Dwójki" Dziewcząt.

W minioną sobotę - 20 maja w Policach odbył się Finał Wojewódzki Enea Mini Volley Cup 2017 w ramach ogólnopolskiego projektu Kinder+ Sport. Podopieczne trenera Piotra Bogdanowicza w składzie Greczyńska Wiktoria, Andrysiak Kornelia i Dzwolak Ewa zdobył złoty medal tym samym zawodniczki awansowały do Finału Centralnego o Puchar Kinder+ Sport 2017, który odbędzie się w Zabrzu 26-29 czerwca. Dziewczęta w tym dniu rozegrały łącznie 8 meczy, wszystkie wygrywając. W rundzie eliminacyjnej /5 meczy/pokonały zawodniczki z Goleniowa - Barnim Goleniów I oraz II, ze Szczecina - UKS Kasztanek II oraz Czaplinka - Iras Agrofreeze Czaplinek I. W rundzie finałowej dziewczęta z dużym skupieniem i spokojem podeszły do rywalek i w każdym z trzech rozegranych meczy dominowały od początku do końca nad zespołami SP 18 MKS Koszalin, Plas Gryfice i Libero Banie.  Nasze "dwójeczki" wygrywając trzy mecze nie dały żadnych złudzeń, że są najlepsze w Województwie !!!
Nagrodę dla najbardziej wartościowej zawodniczki, czyli MVP otrzymała Wiktoria Greczyńska.

W tym samym dniu, rozegrany także został Finał Wojewódzki Enea Mini Cup 2017 w kat. "Trójki" dziewcząt. Nasz zespół w tej kategorii  w składzie Zuzia Kazaryn, Gabrysia Wacko, Emilia Zug, Nikola Michalak i Amelia Marczak zdobył V miejsce w Województwie. Początek zapowiadał się obiecująco. Po dwóch wygranych z rzędu z zespołami Plas Gryfice II, Pogodno Szczecin I, dziewczęta w kolejnej rundzie zagrały z jednym z faworytów - z zespołem połączonych klubów - Barnim Goleniów/Rega Trzebiatów. Po zaciętej grze punkt za punkt nasze "trójeczki" WYGRAŁY. Zmęczenia odbiło się jednak w Kolejnych dwóch spotkaniach, gdyż przegraliśmy ze słabszymi /teoretycznie/ od siebie rywalkami - Libero Banie i UKS Volley Wałcz 2. Mimo tych porażek udało awansować się do grupy finałowej. I tak z naszej gr A, każdy zespół wszedł z jedną porażką, więc walka o czołówkę była jeszcze otwarta. Niestety nie udało się, przegraliśmy kolejne 3 spotkania z UKS Volley Wałcz 1, UKS Orliki 1 i UKS Kasztanek 1.


Gratulujemy i "dwójeczkom" życzymy sukcesów podczas Mistrzostw Polski w Zabrzu.

TIRLITONKI W ROCZNICĘ KONSTYTUCJI 3 V 1791

Uroczystość 226 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 V 1791r. obchodzona w Kołobrzegu rozpoczęła się mszą świętą w Bazylice. Główne uroczystości odbyły się przy pomniku Marszałka J. Piłsudskiego. Mieszkańcy Kołobrzegu, turyści i kuracjusze oraz goście zagraniczni  uczestniczący w obchodach z pewnością doznali wielu wzruszeń: hymn państwowy, wciągnięcie flagi na maszt, poczty sztandarowe, wystrzały armatnie, polski taniec narodowy- polonez i wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych. Cieszymy się, że Międzyszkolny Zespół Piosenki i Tańca „Tirlitonki” Szkoły Podstawowej nr 4 i Ogniska Pracy Pozaszkolnej w Kołobrzegu miał swój wkład w ubogacenie uroczystych obchodów. Polonez w wykonaniu zespołu został bardzo ciepło przyjęty przez zebraną na uroczystości publiczność.


Kolejny Medal Siatkarek w Rozgrywkach Szkolnych
BRĄZ DLA JEDYNKI


W miniony czwartek 27 kwietnia w Koszalinie odbył się Finał Wojewódzki Rozgrywek Gimnazjalnych w Piłce Siatkowej Dziewcząt. Po trwających od października eliminacjach w których uczestniczyło ponad 200 szkół z województwa zachodniopomorskiego wystąpiły 4 najlepsze szkoły: Gimnazjum nr 1 z Wałcza, Gimnazjum nr 9 z Koszalina, Gimnazjum nr 1 ze Szczecina oraz Gimnazjum nr 1 z Kołobrzegu. Nasze dziewczęta uczennice klas sportowych Siatkarskiego Ośrodka Szkolnego odniosły duży sukces zajmując 3 miejsce i zdobywając brązowe medale w tych prestiżowych rozgrywkach. Podopieczne Krzysztofa Ośliśloka wygrały 2-0 z zespołem z Koszalina, natomiast przegrały 2-0 z zespołem z Wałcza oraz po fantastycznym meczu uległy po tiebreaku późniejszym triumfatorką ze Szczecina. Najlepszą zawodniczką zespołu z Gimnazjum nr 1 została Maja Mielczarek.
Na duże słowa uznania zasługują również podopieczni Roberta Szpaka oraz Mariusza Rzeszotka którzy dzień wcześniej uczestniczyli w Finale Wojewódzkim w Policach, niestety zajmując czwarte miejsce. Kolejny rok i kolejne sukcesy siatkarskiej młodzieży z Kołobrzegu pokazują jak dobrze wygląda współpraca pomiędzy klubem sportowym UKS OPP Powiat Kołobrzeski i klasami sportowymi Gimnazjum nr 1. Gratulujemy sukcesów młodzieży oraz trenerom i wszystkich chętnych zapraszamy do rozpoczęcia przygody z siatkówką.


WYSTĘP  „TIRLITONEK” NA POWIATOWYM KONKURSIE MATEMATYCZNYM W SP 4

Dnia 27.04. 2017 w Szkole Podstawowej nr 4 odbył się Powiatowy Konkurs Matematyczny „ Z logiką za pan brat”. Zespół Piosenki i Tańca „Tirlitonki” miał zaszczyt rozpocząć konkurs krótkim występem. Najmłodsza grupa Tirlitonek zatańczyła dwa tańce: „Laleczki” i „Małe modelki” . Piosenkę pt. ”A kiedy tak pada’ wykonała Patrycja Ważny-solistka zespołu. Występ wszystkim uczestnikom konkursu oraz ich opiekunom i gościom bardzo się podobał.


Srebro dla Sienkiewicza


W poniedziałek 24.04.2017r Zespół Szkół nr 1 w Kołobrzegu wraz ze Szkolnym Związkiem Sportowym był organizatorem Finału Wojewódzkich Rozgrywek Szkolnych Szkół Ponadgimnazjalnych w Piłce Siatkowej Dziewcząt. Poprzez wcześniejsze eliminacje zostały wyłonione najlepsze cztery szkoły z Naszego województwa spośród 130 rywalizujących. W Turnieju Finałowym który odbył się w Hali Milenium rywalizowały zespoły z Polic, Szczecina, Szczecinka oraz gospodynie. Podopieczne Krzysztofa Ośliśloka, uczennice klas sportowych w ZS nr1, będące zawodniczkami UKS OPP Powiat Kołobrzeski  spisały się znakomicie i zajęły drugie miejsce pokonując w meczu półfinałowym zespół ze Szczecina w stosunku 2-0 oraz ulegając jedynie w meczu finałowym wyżej notowanym zawodniczkom ze Szkoły Mistrzostwa Sportowego z Polic. Medale wręczali Starosta Kołobrzeski Pan Tomasz Tamborski, Dyrektor ZS nr 1 Pani Katarzyna Karaźniewicz-Deczyńska oraz Prezes Kołobrzeskiego Szkolnego Związku Sportowego Pan Bartosz Bieńkowski. „Sreberka” wystąpiły w następującym składzie:  U. Bogacz, M. Dworkiewicz, K. Furmańska, E. Jamrożek, P. Lalewicz, W. Mazińska, K. Mieńczuk, O. Obuchowska, N. Olchowik, M. Słoboda, J. Stasińska, I. Toczek.

V Kołobrzeska Noc Poetów


W piątek 21 kwietnia w Bibliotece Miejskiej w Kołobrzegu odbyła się V Kołobrzeska Noc Poetów - impreza corocznie organizowana przez Stowarzyszenie Autorów Polskich. Z tej okazji przyjeżdżają do naszego miasta poeci z całej Polski. Po raz kolejny do udziału w spotkaniu zostali zaproszeni wychowankowie OPP, którzy wraz z opiekunem Wojciechem Czaplewskim zaprezentowali 20-minutowy program recytatorski. Na portalu YouTube można znaleźć relację z imprezy: https://www.youtube.com/results?search_query=V+noc+poet%C3%B3w.

NOCNY MARATON TLIRLITONEK

W piątek 7.04.2017 r. w naszej szkole odbył się Nocny Maraton Filmowy. Już po raz kolejny Międzyszkolny Zespół Piosenki i Tańca „Tirlitonki” mógł w Szkole Podstawowej nr 4 zorganizować  wspólną zabawę. Spotkanie rozpoczęło się pożegnaniem maturzystek kończących prace w zespole. Było bardzo uroczyście. Kadra Artystyczna Zespołu dziękowała dziewczętom i ich rodzicom za ponad 10 lat pobytu w zespole. Wspomniała o wielu ciepłych, pięknych i wzruszających  wspólnie spędzonych chwilach. Dziewczętom zostały wręczone upominki-statuetki tancerek, słoniki na szczęście, kubki z nadrukiem nazwy zespołu  i dyplomy dla nich oraz ich rodziców. Odchodzące Tirlitonki wraz ze swoimi rodzicami dziękowali Kadrze za edukację i szkołę życia. Spotkaniu towarzyszyły łzy wzruszenia i świadomość, że pewien etap w życiu każdego z nas się kończy. Następną część spotkania wypełniły zabawy i konkursy, które trwały do późnych godzin nocnych.  Jak przypadło za zespół taneczny zabawę rozpoczęła nauka tańca pt.”Belgijka”, która wszystkim się podobała.  Nie zabrakło również upominków dla członków zespołu oraz nagród w postaci słodyczy i balonów za konkurencje w zabawach.  Na kolację wszystkim smakowała pizza i ciasta przygotowane przez rodziców . Zabawa była udana czego wymownym symptomem były propozycje członków zespołu na zorganizowanie następnych spotkań. Kadra Artystyczna oraz dzieci i młodzież bardzo dziękują wszystkim Rodzicom za smaczne wypieki i pomoc w organizacji imprezy.  Słowa uznania należą się grupie średniej Tirlitonek, która z własnej inicjatywy opracowała program i zrealizowała spotkanie wspólnie z Radą Rodziców i Kadrą Artystyczną .Największe podziękowania w imieniu Kadry Artystycznej , Rodziców oraz dzieci i młodzieży składamy Pani Dyrektor Szkoły Jolancie Wasili za wyrażenie zgody na ponowne zorganizowanie spotkania.


Memoriał im. Sebastiana Karpiniuka w Piłce Siatkowej


11 kwietnia rozegrany został Turniej Piłki Siatowej Szkół Gimnazjalnych ku czci pamięci Sebastiana Karpiniuka. Zawody te były jednocześnie finałowymi zmaganiami w ramach Międzypowiatowej Ligi Piłki Siatkowej Szkół Gimnazjalnych chłopców i dziewcząt, której głównym organizatorem jest Ognisko Pracy Pozaszkolnej w Kołobrzegu. Do rywalizacji przystąpiło 11 zespołów z naszego regionu. Jeżeli chodzi o turniej chłopców to finałowy turniej był jednocześnie decydującymi zmaganiami w ramach rozgrywek ligowych. Zespoły od grudnia rywalizowały poprzez 3 turnieje, które zostały rozegrane w Mścicach, Tychowie oraz Kołobrzegu. Na każdym turnieju 5 zespołów grało systemem ,,każdy z każdym". Każde spotkanie  liczyło się do rywalizacji ligowej. Ten etap decydował o rozstawieniu w turnieju finałowym. Automatyczny awans do najlepszej trójki uzyskało Gimnazjum Tychowo, a pozostałe zespoły rywalizowały w tak zwanych meczach półfinałowych. Ostatecznie do najlepszej trójki awansowały zespoły S.O.S. Gimnazjum nr 1 w Kołobrzegu oraz Gimnazjum Biesiekierz. Mecze finałowej trójki rozgrywane były również systemem ,,każdy z każdym". Faworytami do zwycięstwa był zespół Gimnazjum Tychowo oraz gospodarzy z ,,jedynki". W rywalizacji ligowej dwukrotnie zwycięsko wychodzili kołobrzeżanie przy jednej porażce. Obydwa zespoły dosyć pewnie zwyciężyły w meczach z zespołem z Biesiekierza. Ostatni mecz turnieju okazał się być ścisłym finałem całej ligi. Po bardzo zaciętym spotkaniu to Gimnazjum z Tychowa wygrało tegoroczną edycję młodzieżowej MLPS i  jednocześnie zwyciężyli w Memoriale im. Sebastiana Karpiniuka. Kołobrzeżanie mogli w drugim secie doprowadzić do tiebreak'a lecz pomimo prowadzenia 23:19 nie zdołali postawić przysłowiowej ,,kropki nad i". Organizacją rozgrywek męskich zajmowali się trenerzy S.O.S. z kołobrzeskiej ,,jedynki" - Mariusz Rzeszotek, Krzysztof Ośliślok i Robert Szpak. Rywalizacja dziewcząt w Memoriale im. Sebastiana Karpiniuka nie decydowała już o ostatecznej klasyfikacji ligowej. Międzypowiatowa Liga Piłki Siatkowej Dziewcząt cieszy się już od wielu lat dużą popularnością. W tym roku do rywalizacji przystąpiło sześć zespołów. Kobieca ,,międzypowiatówka" rozgrywana była w dwóch rundach  systemem ligowym każdy z każdym. Zwycięzcą ligi okazały się być bezkonkurencyjne w tych rozgrywkach uczennice Gimnazjum nr 1 im. Bolesława Chrobrego w Kołobrzegu. Swoją dominację dziewczęta potwierdziły w turnieju nie tracąc ani jednego seta.  Drugie miejsce zajął zespół PLAS Gryfice. Jak zwykle zacięta rywalizacja była o miejsce 3 pomiędzy szkołami gimnazjalnymi z Gościna i Biesiekierza. Ostatecznie podobnie jak w lidze górą okazał się być zespół z Gościna prowadzony przez koordynatora rozgrywek żeńskich pana Dariusza Bajko. Wszystkie zespoły uczestniczące w Memoriale otrzymały pamiątkowe puchary i dyplomy. najlepsze trzy zespoły uhonorowane zostały medalami. Nagrody w postaci okolicznościowych koszulek zostały przyznane wyróżniającym się zawodnikom ze wszystkich zespołów. Trenerzy oraz sędziowie przyznali również nagrody MVP - najbardziej wartościowej zawodniczce i zawodnikowi całej ligi. Wśród chłopców nagrodę otrzymał Patryk Pawelski, a u dziewcząt kołobrzeżanka Oliwia Michalak ( Gimnazjum nr 1 ). Młodych adeptów siatkówki wspierali i nagradzali pan Starosta Powiatu Kołobrzeskiego p. Tomasz Tamborski oraz prezydent Miasta Kołobrzeg p. Janusz Gromek, którzy objęli imprezę swoim honorowym patronatem. Zawodnicy jak co roku po turnieju udali sie na cmentarz i złożyli wiązankę kwiatów na gobie Sebastiana Karpiniuka.

Ostateczna klasyfikacja:

Dziewczęta
• Gimnazjum nr 1 im. Bolesława Chrobrego w Kołobrzegu
• PLAS Gryfice
• Gimnazjum Gościno
• Gimnazjum Biesiekierz
• Gimnazjum Rymań
• Gimnazjum nr 3 Kołobrzeg
Chłopcy
• Gimnazjum Tychowo
• S.O.S. Gimnazjum nr 1 im. Bolesława Chrobrego w Kołobrzegu
• Gimnazjum Biesiekierz
• Gimnazjum Mścice
• UKS OPP POWIAT KOŁOBRZESKI ( 1 klasa gimnazjum )


Zaczął się wiosenny sezon recytatorskich konkursów - i wychowankowie OPP odnoszą w nich znaczące sukcesy. Po szczecińskich laurach w konkursie "O Złotą Lirę Kornela Ujejskiego" nasi recytatorzy błysnęli w IX Powiatowym Konkursie Recytatorskim "Mała Herbertiada": Lawinia Zawartowska zajęła 2. miejsce w kategorii szkół podstawowych, natomiast w kategorii gimnazjalnej Dominika Plata zajęła pierwsze, a Iga Szukalska drugie miejsce, wyróżnienie zdobyli Ada Grabowska i Kacper Pierzak, a Grand Prix całego konkursu - Martyna Kudlińska. Dodać należy, że Martyna i Dominika zostały przez Jury konkursowe rekomendowane do występu na gali XVIII Ogólnopolskiego Przeglądu Twórczości Zbigniewa Herberta "Herbertiada".
A dzień po "Małej Herbertiadzie" w Regionalnym Centrum Kultury odbyły się eliminacje miejskie 49. Wojewódzkiego Konkursu Recytatorskiego "Ptaki, Ptaszki i Ptaszęta Polne". W kategorii wiekowej "Ptaków" (czyli gimnazjalnej) wychowankowie OPP okazali się "dominatorami", zdobywając WSZYSTKIE nagrody: Dominika Plata zajęła pierwsze, Ada Grabowska drugie, Iga Szukalska trzecie miejsce (wszystkie trzy awansowały do następnego etapu konkursu); ponadto jedyne wyróżnienie otrzymał Kacper Pierzak.


GRATULUJEMY!

PAWLAKI MISTRZEM MLPS!


W ubiegły weekend na Hali Ogniska Pracy Pozaszkolnej w Kołobrzegu rozgrywany był finałowy turniej Międzypowiatowej Ligi Piłki Siatkowej Mężczyzn. Od tego roku głównym organizatorem rozgrywek jest UKS OPP POWIAT KOŁOBRZESKI w osobie p. Roberta Szpaka. Współorganizatorem ligi jest Zespół Szkół nr 1 im. Henryka Sienkiewicza w Kołobrzegu.  Honorowy patronat nad całym cyklem objął starosta powiatu kołobrzeskiego p. Tomasz Tamborski. W tegorocznej rywalizacji wzięło udział 6 zespołów – Nowa Rega Trzebiatów, Grot Dygowo, Orzeł Gryfice, Fanza Kołobrzeg oraz Pawlaki Gościno. Rozgrywki podzielone były na dwa etapy – ligowy i turniejowy. Po dwóch rundach ligowym systemem każdy z każdym automatyczny awans do turnieju finałowego uzyskał zespół ,który uzyskał największą ilość punktów – Pawlaki Gościno. Ostatnie miejsce w tym etapie zajął Grot Dygowo, któremu pozostała według systemu jedynie walka o 5 miejsce w całym cyklu MLPS. Pozostałe cztery zespoły walczyły w turnieju półfinałowym w Trzebiatowie o trzy miejsca w finale. Ostatecznie w walce o zwycięstwo w MLPS pozostały zespoły Fanzy Kołobrzeg, ZS SIENKIEWICZ OPP KOŁOBRZEG oraz Pawlaków Gościno, którzy po etapie ligowym zapewnili sobie automatyczny awans do finałowej czwórki.  Zespołowi Orła Gryfice, który zajął ostatnie miejsce w turnieju półfinałowym została walka o 5 miejsce z Grotem Dygowo. Niestety z powodu licznych kontuzji i problemów kadrowych mecz o piąte miejsce pomiędzy tymi zespołami nie odbył się podczas turnieju finałowego i uznana została klasyfikacja z etapu ligowego. Na finał nie byli w stanie zebrać się również zawodnicy Nowej Regi Trzebiatów, którzy pomimo wywalczenia w miejsca w najlepszej czwórce trapieni są przez kontuzje związane z wyczerpującym sezonem 3 ligi seniorów. Ostatecznie o zwycięstwo walczyły 3 najlepsze zespoły z etapu ligowego – Pawlaki, Fanza i ZS SIENKIEWICZ OPP KOŁOBRZEG. Turniej finałowy w związku z nieobecnością Regi został rozegrany systemem ,,każdy z każdym” do 3 wygranych setów do 20 punktów ( ew. tiebreak do 11 pkt. ). Pierwszy mecz okazał się być praktycznie meczem finałowym. Zespół gospodarzy ZS SIENKIEWICZ podejmował Pawlaków Gościno. Dwa spotkania z etapu ligowego pomiędzy tymi zespołami zakończyły się tibreak’ami na korzyść Pawlaków. Również w finale mecz został rozstrzygnięty po 5 setach. ZS SIENKIEWICZ OPP KOŁOBRZEG prowadził już 2:1 w meczu i był bardzo bliski zwycięstwa. Pawlaki jednak nie poddali się i dobrą grą w czwartym secie doprowadzili do tiebreak’a. Piąty set to już wiele nerwów, emocji i sportowej walki. Kołobrzeżanie mieli piłkę meczową w górze jednak nie wykorzystali sytuacji i bardziej doświadczony zespół Pawlaków zwyciężył w tym spotkaniu 3:2. Kwestia walki o złoto stała się dużo cięższa gdyż młodzi siatkarze ZS SIENKIEWICZ OPP musieli wygrać z Fanzą i liczyć na ich zwycięstwo w starciu z Pawlakami. Zespół Fanzy stracił rozgrywającego na dzień przed turniejem finałowym przez co zostali bardzo osłabieni. Młodzi siatkarze pewnie zwyciężyli z Fanzą oddając jednego seta. Pawlaki również pewnie zwyciężyli z osłabionym zespołem Fanzy i zapewnili sobie tytuł Mistrza MLPS. Najlepsze zespoły dekorowali zaproszeni goście - wicestarosta powiatu kołobrzeskiego pani  Helena Rudzis-Gruchała oraz Prezydent Miasta Kołobrzeg p. Janusz Gromek.


ZORBA NA KONKURSIE MITOLOGICZNYM W SP4

3.04.2017r. w Szkole Podstawowej nr 4 odbył się Powiatowy Konkurs Mitologiczny pt. „W świecie starożytnych Greków i Rzymian”. Zespól TIRLITONKI rozpoczął konkurs tańcem pt. „Zorba” i  został ciepło przyjęty. Dziękujemy za zaproszenie i cieszymy się , że mogliśmy wystąpić.

Rodzinne spotkanie z siatkówką.

Siatkarki z Gimnazjum nr 3, trenujące w Ognisku Pracy Pozaszkolnej postanowiły sprawdzić swoje umiejętności i zaprosiły do gry Rodziców. Wspólna rozgrzewka była początkiem sportowych wzmagań. Siatkarska rywalizacja przebiegała w miłej rodzinnej atmosferze, a podsumowanie gry odbyło się przy słodkim poczęstunku.

TIRLITONKI NA ŚWIATOWYM DNIU ŚWIADOMOŚCI AUTYZMU


W minioną niedzielę 2.04.2017r. w Hali „Łuczniczka” Międzyszkolny Zespołu Piosenki i Tańca „Tirlitonki” wziął udział w „Kołobrzeskim  Dniu Niebieskim” z okazji Światowego Dnia Świadomości Autyzmu. W koncercie zespół wystąpił z tańcami i piosenkami, w których nie zabrakło koloru niebieskiego-symbolu Dnia Autyzmu. Koncert był bardzo ciepło przyjęty przez publiczność . Różnorodny repertuar i kolorowe stroje zrobiły duże wrażenie na widzach, czego dowodem były ogromne brawa. Zespół bardzo cieszył się, że mógł brać udział w tak szczytnym celu.  Zespół podziękował  Pani Prezes Fundacji „Zwyczajnie Żyć” Żanecie Czerwińskiej za zaproszenie do współpracy w tak ważnym dniu dla wielu  dzieci i ich rodzin.


VIII POWIATOWY MARATON ARTYSTYCZNY

W dniach od 24 do 25.03.2017 już po raz ósmy Ognisko Pracy Pozaszkolnej gościło młodych artystów w ramach Powiatowego Maratonu Artystycznego organizowanego pod patronatem Starosty Kołobrzeskiego Pana Tomasza Tamborskiego. Dwudniowa impreza zgromadziła ponad dwustu uczestników rywalizujących w czterech kategoriach sztuki takich jak: taniec, sztuki plastyczne, śpiew i recytacja poezji. Jurorzy oraz licznie zgromadzona publiczność podkreślała wysoki i wyrównany poziom prezentowany przez uczestników. O wzrastającej randze maratonu niech świadczy fakt, iż wystartowali w nim artyści z poza powiatu kołobrzeskiego między innymi z Koszalina i Darłowa.
Wyniki poszczególnych konkursów:


Konkurs recytatorski:
Grand Prix - nagroda główna konkursu: Julia Pawlak
Tytuł laureata i dużą statuetkę Maratonu Artystycznego OPP otrzymali:
* w kategorii ponadgimnazjalnej: nagrody nie przyznano
* w kategorii gimnazjum: Kacper Pierzak
* w kategorii szkół podstawowych: Lawinia Zawartowska, Kacper Ryplewski
* w kategorii "mała forma teatralna": nagrody nie przyznano
Tytuł laureata i małą statuetkę Maratonu Artystycznego OPP otrzymali:
* w kategorii ponadgimnazjalnej: Bartosz Dankowski, Patrycja Mosek
* w kategorii gimnazjum: Iga Szukalska
* w kategorii szkół podstawowych: Zaira Fitał, Hanna Lebioda
* w kategorii "mała forma teatralna": Zespół Teatralny "24 twarze klasy teatralnej"
Nagrodę Specjalną za prezentację o tematyce morskiej otrzymał: Szczepan Czaplewski
Ponadto przyznano wyróżnienia:
* w kategorii ponadgimnazjalnej: Mariola Gwizd
* w kategorii gimnazjum: Agnieszka Dusza, Maya Niżnik
* w kategorii szkół podstawowych: Anna Bargiel, Amelia Marczak, Dominika Puzio, Zofia Ruszczak

Konkurs plastyczny:
MARTWA NATURA
LAUREACI  „Martwa natura”
Kategoria Gimnazjum i Liceum
Luiza Plak,  Aleksandra Bobrowicz , Julia Florkowska
Wyróżnienia
Paula Łozicka, Amanda Ulikowska ,Julia Boruszczak ,Julia Nowicka
Kategoria wiekowa 10-12 lat
LAUREAT
Blanka Matyjach
Wyróżnienia
Julia Weiler, Nina Kucharczyk
Nagroda Specjalna  za najlepszą prezentację o tematyce morskiej lub rybackiej jury przyznało  Zuzannie Koseckiej.

ZWIERZAKI CUDAKI
Wyróżnienia
Hanna Hester,Michalina Olek, Dominika Błażeja, Ula Ferenc,
Ines Marcinkowska,Zosia Iwanowska,Ignaś Grzegorczyk,Laura Czarnota,
Barbara Majda, Martyna Koremba, Michał Czarnota , Mateusz Kabałek,
Zuzia Kozubowska, Hania Grzegorczyk,Nicola Czarnota, Ania Bergiel.


Konkurs piosenki:
W kategorii – soliści, szkoła podstawowa, klasy I - III
Wyróżnienie I stopnia:
Michalina Olek, Maja Jedziniak, Lena  Oczniew, Zofia Pryć, Natasza Kozak, Paulina Wojarska, Amelia Dławichowska, Karolina Książek
Laureat: Emma Piedplat – Wąsowicz
Nagroda specjalna za wykonanie piosenki o tematyce morskiej: Hanna Mańkowska
W kategorii – soliści, szkoła podstawowa, klasy IV - VI
Wyróżnienie II stopnia: Anna Bogacz, Emilia Kozieł
Wyróżnienie I stopnia: Marcel Górski, Marta Świątkowska, Weronika Komers, Karolina Malec
Laureat: Jaśmina Wenta
W kategorii Zespoły wokalne:
Wyróżnienie II stopnia: Duet Karolina i Emma, Zespół „Midnight”
Wyróżnienie I stopnia: „Promyczki”, „The chatterboxes”, Duet Karolina i Emilka
Laureat: „Fistaszki”
W kategorii – gimnazjum, szkoły ponadgimnazjalne
Wyróżnienie II stopnia: Oliwia Kądziołka
Wyróżnienie I stopnia: Maja Pasternak, Julia Truszkowska, Adam Sieruga, Julia Pawlak, Maja Mackojć
Laureat: Szczepan Czaplewski, Weronika Grzyb

Konkurs tańca:
W kategorii taniec współczesny do 12 lat
I miejsce Swan Dance w układzie „ Śnieżynki”,
II miejsce Swan Dance „Owieczki”,
III miejsce „Kukułka”.
Soliści: I miejsce Julia Kozakiewicz „Love”,
II miejsce Zaira Fitał „Syrena”,
III miejsce Roksana Testa „Lalala”
W kategorii powyżej 12 lat :
I miejsce Tirlitonki „Król lew”
II miejsce Swan Dance „Lejdiss”
III miejsce Revoltade Darłowo „Sen”.
Soliści: : I miejsce Aleksandra Maciak „Dzika”
II miejsce Kornelia Downarowicz „Mroźny ocean”
W kategorii taniec ludowy do 12 lat:
I miejsce Algi „Krakowiak”,
powyżej 12 lat
I miejsce Algi „Taniec cygański”
W kategorii taniec towarzyski do 12 lat: I miejsce Algi „W rytmie Jazzu”
II miejsce Revoltade Darłowo „Walc angielski”.
Powyzej 12 lat I miejsce Algi „Fantazja”.
W kategorii taniec nowoczesny do 12 lat:
I miejsce Cheerleaders Pasja Team Koszalin,
II miejsce  Tirlitonki „Mała Modelka”,
III miejsce Revoltade Darłowo „Jeden rytm”.
Soliści: I miejsce Lena Puc „Ptakiem być”,
II miejsce Amelia Hull „ Tańcząca Syrenka”.
Powyżej 12 lat jury przyznało trzy równorzędne
I miejsce: Escape Crew Koszalin, Tirlitonki, Three Team Gim nr3,
II miejsce Algi „Wolność”,
III miejsce Darłowo „Żywioły”.
Soliści i duety:
I miejsce Balbina Szczepanek „Tęsknota”,
II miejsce Balbina Szczepanek, Klaudia Wachowiak „ Nieporozumienie”
Wszystkim nagrodzonym serdecznie gratulujemy!
Oprawę plastyczną maratonu przygotowały Beata Dąbrowska oraz Magdalena Kondraciuk.Całość poprowadził niezastąpiony Wojciech Czaplewski.
Laureaci w poszczególnych kategoriach otzrymali pamiątkowe statuetki, dyplomy i nagrody rzeczowe ufundowane ze środków w ramach promocji Powiatu Kołobrzeskiego.
Oczywiście należą się także serdeczne podziękowania  sponsorom tegorocznej imprezy, a byli to:
Pani Anna Mieczkowska -  Członek Zarządu Województwa Zachodniopomorskiego,
Organizacja Rybaków Łodziowych-Producentów Rybnych Sp. z o.o
Jadwiga Klimczak Przedsiębiorstwo Usług Morskich  „ Nawigator” Zbigniew Kawka, Janusz Szybowski   

XI Wojewódzkiego Konkursu Recytatorskiego "O Złotą Lirę Kornela Ujejskiego"


Wychowanki sekcji recytatorskiej OPP udały się do Szczecina na finał XI Wojewódzkiego Konkursu Recytatorskiego "O Złotą Lirę Kornela Ujejskiego". Miło nam poinformować, że Martyna Kudlińska zajęła w tym prestiżowym turnieju drugie miejsce a Ada Grabowska i Dominika Plata zostały w nim wyróżnione.

SUKCES „TIRLITONEK” NA VIII MARATONIE ARTYSTYCZNYM


Dnia 25.03 2017 w Ognisku Pracy Pozaszkolnej odbył  się VIII Maraton Artystyczny w Kołobrzegu. Wzięły w nim udział trzy grupy zespołu ”Tirlitonki”. Zaprezentowały się w kategoriach tańca współczesnego i nowoczesnego.
I m. –Tirlitonki I (gr. najstarsza) kategoria powyżej 12 lat-taniec nowoczesny (lyrical hip hop)
I m. – Tirlitonki I i II (gr. najstarsza i średnia) kategoria powyżej 12 lat –taniec współczesny („Powrót króla”)
II m. –Tirlitonki III (gr. najmłodsza) kategoria do 12 lat- taniec nowoczesny („Mała modelka”)
Wielkie uznanie należy się grupie najmłodszej, która startowała po raz pierwszy i udało się już jej znaleźć w gronie laureatów. Wszystkie tańce „Tirlitonek” były bardzo ciepło przyjęte przez widownię i nagrodzone wielkimi brawami.

Kinder+ Sport  II miejsce w Mini Piłce Siatkowej dziewcząt


W minioną sobotę w Koszalinie odbył się pierwszy Turniej Eliminacyjny „ENEA MINI CUP 2017” w ramach projektu Kinder+ Sport. Do turnieju w kategorii trójek zgłosiło się 9 zespołów z naszego regionu w tym dwa reprezentowały klub UKS OPP Powiat Kołobrzeski. Każdy zespół rozegrał tego dnia łącznie 6 meczy. Dziewczęta z pierwszego zespołu zaprezentowały się z bardzo dobrej strony wygrywając pięć meczy i ulegając tylko w meczu finałowym - faworytowi - zespołowi UKS VOLLEY WAŁCZ. Tym samym nasza drużyna w składzie Zuzanna Kazaryn, Wacko Gabrijela, Martyna Sadowska, Zug Emilia, Michalak Nikola, zajęły drugie miejsce w tabeli. Cztery najlepsze zespoły z tabeli uzyskują awans do finału Mistrzostw Województwa. Z kolei druga nasza drużyna zajęła dziewiąte miejsce. Brak pewnej zagrywki, przełożył się na wynik spotkań. Dziewczęta pomimo przegranych meczy, włożyły dużo trudu, walczyły z determinacją i ambicją. Na pewno rozegranie tylu meczy zaprocentuję na przyszłość.


Życzymy powodzenia w finałach.


Wygrały Pierwszy Turniej w III Lidze Seniorek !


W minioną niedzielę w hali sportowej Ogniska Pracy Pozaszkolnej odbył się pierwszy turniej w ramach III Ligi Kobiet. W tym sezonie do rozgrywek trzecioligowych w województwie zachodniopomorskim zgłosiły się trzy zespoły z Gryfic, Szczecina oraz Kołobrzegu. Zawodniczki UKS OPP Powiat Kołobrzeski to tegoroczne ćwierćfinalistki Mistrzostw Polski w kategorii Juniorek oraz dziewczęta, które już studiują i jeszcze niedawno reprezentowały Nasz klub w rozgrywkach młodzieżowych. W tym sezonie medalistki w kategorii seniorek zostaną wyłonione poprzez rozegranie trzech turniejów u każdego z uczestników rozgrywek. Pierwszy turniej odbył się w Kołobrzegu i zakończył się zwycięstwem podopiecznych trenera Krzysztofa Ośliśloka. Zespół z Kołobrzegu zwyciężył 2-1 z zespołem UKS Osiemnastka Szczecin oraz 2 -0 z zespołem Gryf Arena Gryfice. Tym samym kołobrzeżanki objęły prowadzenie w rozgrywkach i w świetnych nastrojach udadzą się na kolejny turniej w przyszłym tygodniu do Szczecina. Ostatni turniej odbędzie się w Gryf Arenie w Gryficach 8 kwietnia po którym dwie najlepsze drużyny będą dalej walczyły o awans do II ligi.
Życzymy sukcesów.


ZAPROSZENIE NA GIMNAZJADĘ W PIŁCE SIATKOWEJ.


Gimnazjum nr 1 im. Bolesława Chrobrego serdecznie zaprasza na turniej półfinałowy w ramach Wojewódzkiej Gimnazjady w piłce siatkowej dziewcząt i chłopców. Zawody odbędą się w środę 22.03.2017 w hali Milenium. Reprezentacje chłopców i dziewcząt ,,jedynki" walczyć będą o awans do finału w tych rozgrywkach rywalami siatkarek i siatkarzy będą zespoły z : Koszalina, Świnoujścia, Darłowa, Bornego Sulinowa, Połczyna Zdroju oraz Gryfic.Rozpoczęcie spotkań od godziny 10:00.

UKS OPP POWIAT KOŁOBRZESKI Zaprasza kibiców na najbliższe mecze piłki siatkowej!


Liga Wojewódzka Młodziczek w dniu 19.03.2017r

( niedziela ) : godzina 09.30 :
UKS OPP Powiat Kołobrzeski – MKS Koszalin 1

godzina 10.30 :
MKS Koszalin 1 – Gryf Arena Plas Gryfice

godzina 11.30 :
Gryf Arena Plas Gryfice – UKS OPP Powiat Kołobrzeski
____________________________________________________________
III Ligi Seniorek

godzina 13.45 :
UKS OPP Powiat Kołobrzeski – UKS Osiemnastka Szczecin

godzina 15.15 :
UKS Osiemnastka Szczecin – Gryf Arena Plas Gryfice

godzina 16.45 :
Gryf Arena Plas Gryfice – UKS OPP Powiat Kołobrzeski


Wojewódzki konkurs recytatorski "O Złotą lirę Kornela Ujejskiego"


Kornel Ujejski to znakomity, choć dziś już nieco zapomniany poeta romantyczny. Ku jego pamięci od dziesięciu lat organizowany jest wojewódzki konkurs recytatorski "O Złotą lirę Kornela Ujejskiego" w Szczecinie. W eliminacjach konkursowych reprezentowało OPP sześcioro recytatorów, którzy pokazali, co potrafią, na teatralnej scenie Akademii Sztuki w Szczecinie. Duży sukces odniosły trzy gimnazjalistki (Ada Grabowska, Dominika Plata i Martyna Kudlińska), które zakwalifikowały się do wąskiego dziesięcioosobowego grona finalistów konkursu. Finał odbędzie się także w Szczecinie, 24 marca. Trzymamy kciuki!

WIOSENNE  WARSZTATY  „TIRLITONEK”W dniach 03.03-05.03.2017, w Szkole Podstawowej nr 4 w Kołobrzegu odbyły się warsztaty taneczne, w których uczestniczyły „Tirlitonki”. Już po raz drugi konsultantem zespołu był Mariusz Jasuwienas - reżyser, choreograf, tancerz, instruktor oraz  finalista I edycji programu” You Can Dance”- Po Prostu Tańcz”. Dzieci i młodzież z zespołu poznały nowe techniki taneczne oraz nauczyły się wielu ciekawych kroków. Zajęcia warsztatowe były bardzo intensywne, ale mimo wielkiego wysiłku i zmęczenia tancerze byli szczęśliwi i zadowoleni. Czerpali satysfakcję z dobrze wykonanej pracy. Warsztaty zaowocują nowymi układami, które zespół w przyszłości z pewnością zaprezentuje. Zaś spotkanie z  Panem  Mariuszem na pewno nie było ostatnim, bowiem wyraził on chęć dalszej współpracy z zespołem.

SUKCESY KOŁOBRZESKICH SZKÓŁ SIATKARSKICH!


W minionym tygodniu kołobrzescy siatkarze i siatkarki rywalizowali w ramach rozgrywek szkolnych organizowanych przez wojewódzki szkolny związek sportowy. We wtorek młodzież Gimnazjum nr 1 walczyła na etapie turniejów rejonowych w Świnoujściu ( chłopcy ) oraz w Gryficach ( dziewczęta ). Uczniowie i uczennice klas siatkarskiego ośrodka szkolnego czyli popularnej jedynki zaprezentowali się z bardzo dobrej strony awansując do półfinałów wojewódzkiej Gimnazjady. Kołobrzescy siatkarze wygrali dwa spotkania w fazie grupowej ze Szczecinem (2:1) oraz Nowogardem (2:0) zapewniając sobie awans do dalszej fazy rozgrywek. Mecz finałowy z gospodarzami decydował o rozstawieniu na kolejny etap Gimnazjady. Niestety pomimo bardzo dobrej postawy w pierwszym secie kołobrzeski zespół nie był w stanie zwyciężyć ze zdecydowanym faworytem rozgrywek. Z kolei w Gryficach ich szkolne koleżanki rywalizowały z zespołami z: Świnoujścia, Kamienia Pomorskiego, Goleniowa, Szczecina oraz gospodyń. Siatkarki klas sportowych Gimnazjum nr 1 w Kołobrzegu spisały się znakomicie wygrywając turniej i awansując do dalszego etapu Gimnazjady. W spotkaniach grupowych zwyciężyły z zespołami z Świnoujścia i Gryfic. Następnie w półfinale zdecydowanie wygrały z Gimnazjum z Kamienia Pomorskiego. Finał okazał się być powtórką z fazy grupowej gdyż kołobrzeżanki po raz kolejny podejmowały  zespół gospodyń. Nasze siatkarki drugi raz zwyciężyły i zapewniły sobie awans z pierwszego miejsca do dalszego etapu rozgrywek.
    W środę oraz czwartek rozgrywane były również finałowe turnieje powiatowe piłki siatkowej wśród szkół ponadgimnazjalnych. Podwójne zwycięstwo w tych zawodach odniósł Zespół Szkół nr 1 im. Henryka Sienkiewicza w Kołobrzegu. Chłopcy jako pierwsi rywalizowali o prym w powiecie na hali sportowej przy ulicy wąskiej. Uczniowie ,,Sienkiewicza" byli faworytem rozgrywek jednak mieli bardzo trudne zadanie gdyż siatkarze miejscowego klubu UKS OPP są porozbijani po wszystkich kołobrzeskich szkołach przez co turniej stał na bardzo wysokim poziomie sportowym. Siatkarze ZS nr 1 w grupie zwyciężyli z Zespołem Szkół Morskich oraz ubiegłorocznym mistrzem powiatu ILO im. Mikołaja Kopernika. W finale spotkali się z organizatorem zawodów Zespołem Szkół Ekonomiczno Hotelarskich. Uczniowie Sienkiewicza stanęli na wysokości zadania i po wyrównanym meczu  zwyciężyli 2:0. Tym samym wywalczyli awans do turnieju półfinałowego, który odbędzie się 23 marca w Świnoujściu.
    Z kolei w czwartek do rywalizacji przystąpiły dziewczęta uczęszczające do kołobrzeskich szkół ponadgimnazjalnych. Reprezentacja Zespołu Szkół nr 1 im. Henryka Sienkiewicza bardzo pewnie zwyciężyły we wszystkich spotkaniach również zapewniając sobie awans do dalszego etapu rozgrywek. Uczennice ZS nr 1 zwyciężyły w spotkaniach grupowych stosunkiem 2:0 z ZS Gościno oraz ZS nr 2 w Kołobrzegu. W finale siatkarki podejmowały zespół I LO im. M. Kopernika w Kołobrzegu. Uczennice Sienkiewicza zdecydowanie zwyciężyły stosunkiem 2:0 zapewniając sobie tytuł mistrzyń powiatu kołobrzeskiego.
    Grupy siatkarskie w Zespole Szkół nr 1 im. Henryka Sienkiewicza oraz Gimnazjum nr 1 im. Bolesława Chrobrego prowadzone są pod patronatem UKS OPP POWIAT KOŁOBRZESKI.


DWA SREBRA DLA MINI SIATKÓWKI DZIEWCZĄT UKS OPP POWIAT KOŁOBRZESKI


W sobotę 04 marca rozpoczął się cykl turniejów organizowanych w ramach Projektu „MINI ENEA CUP 2017” Kinder + Sport. Pierwszy turniej został zorganizowany w Szczecinku dla dziewcząt w kategorii „CZWÓRKI”. W turnieju eliminacyjnym wzięło udział 11 zespołów / drużyny: Gryf Szczecinek, Agrofreeze Czaplinek, SP 13 Koszalin, SP 18 Koszalin i UKS OPP Powiat Kołobrzeski – SP 6/. Dziewczęta które uczestniczyły w turnieju, to uczennice Grupy Sportowej w Szkole Podstawowej nr 6 w Kołobrzegu. Podopieczne Piotra Bogdanowicza w całym turnieju wygrały 6 spotkań oraz doznały tylko jednej porażki z SP nr 18 z Koszalina.
Nasz zespół z roku na rok gra coraz lepiej, a dzięki zaangażowaniu, wytrwałości i ciężkiej pracy osiągnęliśmy taki rezultat.
Skład: Leszkiewicz Michalina, Mikszta Lukrecja, Pawłowska Dominika, Daciów Bianka, Wiecka Dominika, Świderek Jagoda.

Z kolei w piątek 03 marca najmłodsze zawodniczki rozpoczęły rundę eliminacyjną na XIX Ogólnopolskim Turnieju w Piłce Siatkowej Dziewcząt „O Puchar Burmistrza Milicza”. Przegrywając tylko jedno – wyrównane spotkanie, weszły do grupy finałowej. Następnego dnia szczęście sprzyjało i wszystkie mecze dziewczęta wygrywały. Dzięki uzyskanym zwycięstwom, podopieczne Piotra Bogdanowicza, doszły bardzo wysoko – do meczu finałowego o I miejsce. Tutaj już, uległy bardziej doświadczonym zawodniczkom z Wieliczki i ostatecznie uplasowały się na II miejscu. Jest to duży, kolejny sukces pary: Wiktorii Greczyńskiej (SP nr 8) i Kornelii Andrysiak (SP nr 6).


Gratulujemy osiągniętych wyników i życzymy dalszych sukcesów!

Zakończenie ferii  OPP w Parku Trampolin.


W okresie ferii zimowych zajęcia sekcji gimnastyczno-tanecznej odbywały się częściowo na hali OPP w Kołobrzegu, a część zajęć przeprowadzono w parku trampolin „FlyPark” w Koszalinie.  W hali trampolin uczestniczki zajęć doskonaliły elementy akrobatyczne, uczyły się nowych,  jak również szalały na terenie obiektu, korzystając ze wszystkich atrakcji FlyPark.

Zwycięskie Młodziczki


W minioną sobotę siatkarki UKS OPP Powiat Kołobrzeski, podopieczne Krzysztof Ośliśloka rozegrały kolejny turniej w ramach wojewódzkiej ligi piłki siatkowej młodziczek. Tym razem udały się do Stargardu z myślą o odniesieniu trzech zwycięstw i powrotu do drugiej ligi rozgrywek. Plan został spełniony i dziewczęta wygrały wszystkie mecze w turnieju. Na początku pokonały zespół ze Szczecina 2-1, następnie gospodynie 2-0 oraz zespół z Bań również w stosunku 2-1. Zajmując pierwsze miejsce w trzeciej lidze po raz kolejny awansowały do wyższej ligi. Kolejny turniej już za dwa tygodnie.


¼ Mistrzostw Polski Juniorek


W dniach 23.02. – 26.02.2017r juniorki UKS OPP Powiat Kołobrzeski brały udział w ćwierćfinale Mistrzostw Polski w miejscowości Lubsko w województwie lubuskim. Po zdobyciu brązowego medalu w województwie dziewczęta udały się do Lubska aby walczyć o półfinał. Zadania nie udało się wykonać ale dziewczęta nawiązały wyrównaną walkę z renomowanymi zespołami z Piły, Lubska oraz Sulechowa i niewiele zabrakło do odniesienia sukcesu. W pierwszym meczu podopieczne Krzysztofa Ośliśloka grały z zespołem z Piły ( wicemistrz województwa wielkopolskiego ) i mimo porażki 3-0 zaprezentowały szybką i urozmaiconą siatkówkę. W szczególności szkoda pierwszego seta w którym Nasze zawodniczki miały wysoką skuteczność przyjęcia zagrywki i wykorzystały dobrą grę naszych środkowych. Niestety brak opanowania i proste błędy w końcówce zadecydowały o porażce. Drugi mecz to bój o awans z grupy z gospodyniami z Lubska ( mistrz województwa lubuskiego ), niestety przegrany w stosunku 1-3. Wyrównany, stojący na wysokim poziomie pojedynek rozstrzygnął się w polu serwisowym. Gospodynie znające świetnie swoją małą specyficzną salę przez ponad dwie godziny zaprezentowały niesamowitą formę na zagrywce i pokonując Nasz zespół  awansowały do walki o miejsca 1-4. Nam, mimo świetnego meczu i braku szczęścia w kilku sytuacjach pozostała walka o miejsce piąte z zespołem z Sulechowa ( wicemistrz województwa lubuskiego ). W ostatnim meczu juniorki z Kołobrzegu potwierdziły dobre przygotowanie do turnieju i pokonały zespół z Sulechowa 3-1. Dobra gra przez cały mecz pozwoliła na odniesienie cennego zwycięstwa i zajęcie 5 miejsca w Ćwierćfinale Mistrzostw Polski.


 
 

Powiatowy Maraton Artystyczny jest wszechstronnym konkursem artystycznym adresowanym do dzieci i młodzieży – kształcących się w szkołach podstawowych, gimnazjach i szkołach ponadgimnazjalnych w mieście, gminie i powiecie Kołobrzeg.

Organizatorzy VIII Powiatowego Maratonu Artystycznego to: Starostwo Powiatowe  w Kołobrzegu i Ognisko Pracy Pozaszkolnej w Kołobrzegu.

Celem konkursu jest popularyzacja wszelkich form sztuki wśród dzieci i mło-dzieży, umożliwienie publicznej prezentacji artystycznych umiejętności, kształcenie kreatywności, twórcza konfrontacja dzieci i młodzieży, posiadających uzdolnienia artystyczne oraz kształtowanie przywiązania do "małej Ojczyzny", tradycji morskich i rybackich Ziemi Kołobrzeskiej.

Termin  Maratonu:  24-25.03.2017
Miejsce:  Ognisko Pracy Pozaszkolnej w Kołobrzegu, ul. Mazowiecka 1

Prezentacje konkursowe oceniać będzie Jury wyłonione przez organizatorów. Zwycięzcy otrzymają nagrody rzeczowe. Każdy, kto weźmie udział w konkursie, otrzyma dyplom uczestnika Maratonu.

VIII Powiatowy Maraton Artystyczny OPP składał się będzie z czterech konkursów:
konkursu plastycznego
• konkursu recytatorskiego i małych form teatralnych
• konkursu piosenki
• konkursu tanecznego.

Uczestnicy Maratonu będą podzieleni na trzy kategorie wiekowe:
• szkoła podstawowa
• gimnazjum
• liceum


Warunkiem uczestnictwa w Maratonie będzie dostarczenie zgłoszenia do co najmniej jednego konkursu do siedziby Ogniska Pracy Pozaszkolnej w Kołobrzegu (ul. Mazowiecka 1); lub e-mail: opp.kolobrzeg@interia.pl, na karcie zgłoszenia zamieszczonej w niniejszym regulaminie, do dnia 17 marca.

Zgłoszenia – maksimum 2 osoby lub 2 zespoły do jednego konkursu w każdej kategorii wiekowej – powinny być dokonane przez szkołę lub placówkę kultury bądź instytucję opiekuńczo-wychowawczą; organizatorzy zachęcają do przeprowadzania eliminacji szkolnych.

Szczegóły regulaminowe w poszczególnych konkursach:

konkurs plastyczny:
- temat prac konkursowych: martwa natura w rysunku studyjnym (dzieci starsze),
  praca dowolna „z wyobraźni” o tematyce morskiej lub rybackiej (dzieci młodsze)
- technika wykonania: rysunek ołówkiem, kredką, węglem
- format pracy: A2, A3; B1; B2
- czas konkursu:  24 marca, godz. 16.00 – 19.00

- wystawa pokonkursowa: 25 marca

konkurs recytatorski i małych form teatralnych:
- każdy recytator zaprezentuje jeden utwór; dopuszczalna jest także prezentacja fragmentów utworów
- maksymalny czas recytacji: 4 minuty
- oceniając recytację Jury weźmie pod uwagę trafność doboru tekstów, kulturę słowa oraz ogólny wyraz artystyczny
- każdy wykonawca małej formy teatralnej (indywidualny lub grupowy) zaprezentuje     
  etiudę, trwającą nie dłużej niż 10 minut
- dopuszczalne są dowolne formy teatralne: kabaret, pantomima, monodram, teatr żywego słowa, lalkowy, dramatyczny, poetycki i inne
- oceniając etiudę teatralną, Jury weźmie pod uwagę opracowanie sceniczne, reżyserię, wartość literacką scenariusza, umiejętności warsztatowe, grę aktorską, scenografię, kostiumy, ogólny wyraz artystyczny
- organizatorzy przewidują nagrodę specjalną za najlepszą prezentację o tematyce morskiej lub rybackiej
- czas konkursu: 24 marca od godz. 16.00

  • konkurs piosenki:

- uczestnikami konkursu mogą być soliści – wokaliści, zespoły wokalne, zespoły wokalno-instrumentalne
- w przesłuchaniach konkursowych wykonawcy śpiewają jedną piosenkę do podkładu na płycie CD w formacie AUDIO CD lub do akompaniamentu na własnym instrumencie
- oceniając wykonawców, Jury uwzględni dobór repertuaru, warunki głosowe, dykcję, muzykalność, interpretację i ogólny wyraz artystyczny
- organizatorzy przewidują nagrodę specjalną za najlepszą prezentację o tematyce morskiej lub rybackiej
- termin konkursu: 25  marca od godz. 10.00

konkurs taneczny:
- uczestnikami mogą być soliści lub małe grupy taneczne
- oceniane będą tańce w kategoriach: taniec współczesny, nowoczesny,     
  towarzyski, ludowy;  w grupach wiekowych do 12 lat i od 12 lat,
- maksymalny czas prezentacji: 3,5 min.

- Jury weźmie pod uwagę dobór repertuaru, opracowanie choreograficzne, technikę
 wykonania, ogólne wrażenie artystyczne oraz dobór i estetykę kostiumów i rekwizytów
- organizatorzy przewidują nagrodę specjalną za najlepszy taniec nawiązujący do tematyki morskiej lub rybackiej
- termin konkursu: 25 marca od godz. 15.00.

Rozstrzygnięcie oraz prezentacja laureatów konkursów nastąpi podczas uroczystego podsumowania VIII Powiatowego Maratonu Artystycznego OPP, 25 marca 2017 r. ok. godz. 17.00. Organizatorzy zastrzegają sobie prawo ostatecznej interpretacji i – w razie konieczności – zmian w regulaminie (np. dzielenia lub łączenia kategorii wiekowych bądź wykonawczych).


Dla grup przyjeżdżających możliwość noclegu – ceny do uzgodnienia.

ZAPRASZAMY SERDECZNIE !!!


UKS OPP POWIAT KOŁOBRZESKI Zaprasza na najbliższy mecz piłki siatkowej!Mecz III ligi mężczyzn pomiędzy:
 UKS OPP Powiat Kołobrzeski -  Mieszko Połczyn Zdrój
odbędzie się 25.02.2017 /sobota/ o godzinie 15:00 w hali sportowej -  Ogniska Pracy Pozaszkolnej w Kołobrzegu ul Mazowiecka 1

FERIE W OPP

Trwa już drugi tydzień ferii szkolnych. Pogoda nas nie rozpieszcza, zimy ani śladu, więc zapraszamy do udziału w zajęciach organizowanych przez nasze Ognisko.
Można jeszcze skorzystać z wielu atrakcyjnych form spędzania wolnego czasu dla dzieci i młodzieży.  Szczegóły w kalendarium ferii.

W minionym tygodniu rozegrany został dwumecz pomiędzy Nową Regą Trzebiatów, a Orłem Gryfice. Wtorkowe spotkanie w Trzebiatowie było zaplanowane według terminarza, a drugi mecz pomiędzy zespołami rozegrany został w czwartek. Było to zaległe spotkanie z I rundy rozgrywek. Derby powiatu gryfickiego zapowiadały się bardzo ciekawie gdyż decydowały o tym, kto znajdzie się wyżej w tabeli po etapie ligowym MLPS. Wtorkowe spotkanie było bardzo specyficzne. Zespół Orła Gryfice wygrał pierwszą i trzecią partię po wyrównanym pojedynku okazując się lepszym w końcówkach setów. Z kolei w secie 2 i 4 zdecydowanie dominowali gospodarze wygrywając te partie do 17 i 14. Piąty set okazał się być również wyrównany i tym razem siatkarze z Trzebiatowa nie odpuścili końcówki i zwyciężyli w całym spotkaniu 3:2. MVP spotkania został Andrzej Bąk.
Rewanż, który został rozegrany dwa dni później w Gryficach był już zupełnie innym spotkaniem. Beniaminkowi udało  się wygrać tylko w drugim secie, a pozostałe partie to z kolei zdecydowana dominacja Orła Gryfice. Gospodarze zanotowali 3 pkt i zagwarantowali sobie wyższe miejsce po etapie ligowym od swoich kolegów z Trzebiatowa. MVP spotkania został Zbigniew Zając. Nowa Rega ma zaległe jedno spotkanie z Fanzą Kołobrzeg, ale już wiadomo, że nie będzie w stanie awansować na wyższe miejsce w tabeli ligowej. Ostatecznie zajmują 5 miejsce i zagrają o wejście do turnieju finałowego z drugim miejscem z etapu ligowego. W chwili obecnej drugie miejsce zajmuje Orzeł Gryfice. Jednak zespół Fanzy Kołobrzeg ma dwa zaległe spotkania: ze wspomnianą wcześniej Nową Regą oraz ZS SIENKIEWICZ OPP KOŁOBRZEG. Wiadomo, że kwestia drugiego miejsca rozstrzygnie się pomiędzy Fanzą, a Sienkiewiczem. Turniej półfinałowy do którego już wiadomo, że awansowały wspomniane powyżej zespoły odbędzie się 12 marca w Trzebiatowie.


Wyniki spotkań:
REGA - ORZEŁ   3:2 ( 21-:25, 25:17, 22:25, 25:14, 15:13 ) MVP: Andrzej Bąk, MVP II: Igielski Daniel
ORZEŁ - REGA  3:1 ( 25:20, 18:25, 15:18, 25:16 ) MVP: Zając Zbigniew MVP ii: Czyż Tomasz
SPOTKANIA DO ROZEGRANIA:
FANZA KOŁOBRZEG - NOWA REGA TRZEBIATÓW
ZS SIENKIEWICZ OPP KOŁOBRZEG - FANZA KOŁOBRZEG

„BRĄZOWE” JUNIORKI UKS OPP POWIAT KOŁOBRZESKI


W ostatnią sobotę i niedzielę w Wałczu odbył się Finałowy Turniej w Piłce Siatkowej Dziewcząt w kategorii Juniorek. W turnieju rywalizowały cztery najlepsze zespoły wyłonione w drodze eliminacji, które trwały przez ostatnie cztery miesiące: gospodarz UKS Libero Wałcz, UKS Pomorzanie Szczecin, PSPS Chemik Police oraz Nasz zespół UKS OPP Powiat Kołobrzeski. W ciągu dwóch dni zostało rozegranych sześć spotkań po których zostały wyłonione medalistki sezonu 2016/2017. Podopieczne Krzysztofa Ośliśloka oraz Roberta Szpaka odniosły jedno zwycięstwo nad zespołem ze Szczecina i doznały dwóch porażek z zespołami z Wałcza oraz Polic zdobywając brązowe medale. Mistrzem województwa został PSPS Chemik Police, a wicemistrzem gospodarz UKS Libero Wałcz. Nasze dziewczęta zaprezentowały równy wysoki poziom podczas całego turnieju nawiązując równorzędną walkę z zawodniczkami trenującymi w Szkole Mistrzostwa Sportowego w Szczyrku  grającymi w reprezentacji Polski w kategoriach młodzieżowych. Medal Brązowy to duży sukces zespołu, który przed sezonem nie był w gronie faworytów i udział w samym finale byłby dużym sukcesem. Dziewczęta które uczestniczyły w finale to uczennice Klas Sportowych Zespołu Szkół nr 1 oraz Gimnazjum nr 1 w Kołobrzegu. Należy nadmienić również, że w zespole UKS OPP Powiat Kołobrzeski znajdowały się zawodniczki z rocznika 2003 oraz 2002 grające jeszcze w najmłodszej kategorii młodziczek i mimo, że nie odgrywały jeszcze głównych ról na boisku, na pewno zebrały dużo doświadczenia i przyczyniły się do sukcesu. Zdobyty brąz to awans do rozgrywek centralnych i udział w Ćwierćfinale Mistrzostw Polski w dniach 23.02.-26.02.2017r. Zawodniczki z Kołobrzegu w na ten etap rozgrywek udadzą się do Mistrza województwa Lubuskiego. Gratulujemy zawodniczkom oraz  trenerom sukcesu i życzymy powodzenia w dalszych rozgrywkach.


Juniorki i Juniorzy  jadą walczyć o medale !


Dwie Kołobrzeskie drużyny siatkarskie w najbliższy weekend będą walczyły o medale w finałach wojewódzkich rozgrywek ligowych.
W dniach 04-05 lutego juniorzy UKS OPP Powiat Kołobrzeski wyjadą na turniej do Świnoujściu w którym wystartują zespoły: KS Espadon Szczecin , Żak Espadon Pyrzyce , UKS OPP Powiat Kołobrzeski i Maraton Świnoujście jako gospodarz.  Turniej rozgrywany jest systemem każdy z każdym do 3 wygranych setów. W sobotę kołobrzeżanie zagrają z  KS Espadon Szczecin  oraz Maratonem Świnoujście , w niedzielę z Żakiem Pyrzyce.
Natomiast Juniorki UKS OPP w tych samych dniach walczyć będą w Wałczu.
Oprócz gospodarza „Libero Wałcz” zagrają jeszcze z Pomorzankami Szczecin i Chemikiem Police.  System finału – Każdy z każdym i pierwszy mecz nasze dziewczęta zagrają z Pomorzankami, drugi z Chemikiem i w niedzielę z Wałczem.

Życzymy sukcesów !

PAWLAKI ZWYCIĘZCĄ ETAPU LIGOWEGO MLPS!!

W minionym tygodniu rozegrane zostały mecze w ramach IX kolejki MLPS sezonu 2016/2017. Kolejka ta już praktycznie rozstrzygnęła które zespoły pozostaną w walce o zwycięstwo w tegorocznej edycji. Bezpośredni awans do finałowego turnieju wywalczył zespół Pawlaków Gościno. W meczu z wiceliderem rozgrywek zespół z Gościna zwyciężył po zaciętej walce 3:2. Kołobrzeżanie pomimo problemów kadrowych  po raz kolejny postawili bardzo trudne warunki liderowi MLPS. W pierwszym secie od początku siatkarze OPP SIENKIEWICZ wyszli na kilkupunktowe prowadzenie. Zespół z Gościna nie odpuszczał i w końcówce seta odrobił straty i zwyciężył na przewagi 26:24. Drugi set to pokaz siły i pewne zwycięstwo Pawlaków. Trzecia i czwarta partia to z kolei odrodzenie zespołu  Sienkiewicza i bardzo skuteczna i powtarzalna gra dzięki, której kołobrzeżanie doprowadzili do tiebreaka. Piąty set był bardzo wyrównany  i to szczegóły zadecydowały o końcowym zwycięstwie lidera rozgrywek. Zespół z Gościna wręcz wyśmienicie prezentował się tego dnia w bloku. MVP spotkania został Sebastian Szulc. W tym samym tygodniu Pawlaki rozegrali swoje zaległe spotkanie z walczącym o ,,byt" zespołem Grotu Dygowo. Gospodarze nie dali jednak żadnych szans siatkarzom z Dygowa i zwyciężyli pewnie wynikiem 3:0. MVP spotkania został Jakub Pawlak.
Grot w tym samym tygodniu rozgrywał również swoje rewanżowe spotkanie w Gryficach. Orzeł Gryfice już ma zapewniony udział w turnieju półfinałowym i walczy w tym momencie o jak najlepsze miejsce po fazie ligowej. Siatkarze z Gryfic wyciągnęli wnioski po porażce z I rundy i tym razem dosyć pewnie zwyciężyli z Grotem 3:1. Zespół z Dygowa niestety po wielu dobrych sezonach w MLPS odpada z rywalizacji o zwycięstwo i  w tym roku walczyć będzie mógł jedynie o miejsca 5-6. Do turnieju półfinałowego awans zapewniły sobie już zespoły: Orła Gryfice, ZS SIENKIEWICZ OPP KOŁOBRZEG, NOWA-REGA TRZEBIATÓW oraz FANZA KOŁOBRZEG. Automatyczny awans po fazie ligowej do turnieju finałowego wywalczył zespół Pawlaków Gościno. Turniej półfinałowy rozegrany zostanie 12.03.2017 z którego awans do finału uzyskają najlepsze trzy zespoły.
X KOLEJKA MLPS
We wtorek 31.01.2017 rozegrane zostały dwa spotkania z ostatniej kolejki MLPS. ZS SIENKIEWICZ OPP KOŁOBRZEG podejmował u siebie Grot Dygowo. Kołobrzeżanie dominowali od początku spotkania i już w początku seta wypracowywali kilkupunktową przewagę, którą za każdym razem utrzymywali do końca. Pewne zwycięstwo ZS SIENKIEWICZ to zasługa dobrej gry  całego zespołu, ale zdecydowanie najlepsze swoje spotkanie rozegrał Jakub Strzechmiński. Tego samego dnia zwycięzca fazy ligowej podejmował u siebie jednego z pretendentów do walki o ostateczny triumf - zespół Fanzy Kołobrzeg. Pierwsze spotkanie tych zespołów zakończyło się zwycięstwem po pięciu wyrównanych setach dla siatkarzy z Gościna. Tym razem Fanzie jako jedynej w tej rundzie udało się zwyciężyć z Pawlakami i to stosunkiem 3:0. Był to jednak bardzo wyrównany mecz i tak naprawdę bardzo dobre końcówki setów w wykonaniu Fanzy zadecydowały o ostatecznym zwycięstwie.


WYNIKI SPOTKAŃ

IX KOLEJKA 3 MECZE 23-29.01.2017
FANZA - REGA   przełożony przez Rega na 2.02.2017
SIENKIEWICZ OPP - PAWLAKI 2:3 ( 24:26, 16:25, 25:19, 25:19, 11:15 ) 101:104 MVP: SZULC SEBASTIAN MVP II : GAŁKA JAKUB
ORZEŁ - GROT   3:1 ( 25:20, 21:25, 29:27, 25:20 ) 100:92 mvp: Tomasz Przybyowski MVP II: NIIEMIERZYCKI KAROL
X kolejka mecze
SIENKIEWICZ OPP - GROT 3:0 ( 25:16, 25:18, 25:21 ) MVP: JAKUB STRZECHMIŃSKI MVP II: KAROL NIEMIERZYCKI
PAWLAKI - FANZA  0:3 ( PUNKTY PO DOSŁANIU PROTOKOŁU )
zaległy mecz VII KOLEJKI
PAWLAKI - GROT  3:0 ( 25:14, 25:19, 25:20 )  75:53 mvp: Jakub Pawlak mvp II: Karol Niemierzycki


POZOSTAŁE NIEROZEGRANE SPOTKANIA
REGA TRZEBIATÓW - ORZEŁ GRYFICE
ORZEŁ GRYFICE - REGA TRZEBIATÓW
FANZA KOŁOBRZEG - ZS SIENKIEWICZ
FANZA KOŁOBRZEG - REGA TRZEBIATÓWUdany Weekend Siatkarskiej Młodzieży


Miniony weekend należy zaliczyć do jak najbardziej udanych dla całej kołobrzeskiej młodzieżowej siatkówki. W sobotę swój turniej rozgrywali Młodzicy klubu UKS OPP Powiat Kołobrzeski. Podejmowali dwa zespoły z Koszalina oraz jeden z Darłowa. Gospodarze nie okazali się gościnni wygrywając wszystkie mecze bez straty seta. Najbardziej wyróżniającym się zawodnikiem w kołobrzeskim zespole był Sebastian Wąsowski, który pewnie kończył większość ataków ze skrzydła, a niezawodny w polu serwisowym był Kacper Szmagliński. Dzięki jego dobrym zagrywkom zawodnicy Stoczni Darłowo przegrali seta stosunkiem 25:4.
Niedziela była również pasmem sukcesów. Tym razem Juniorki reprezentujące klub UKS OPP Powiat Kołobrzeski zapewniły sobie awans do finału mistrzostw województwa i już niedługo powalczą o medale. W niedzielnym meczu wygrały 3:1 z bardzo wysoko notowanym zespołem z Polic. Pewna zagrywka i niezłomna postawa w obronie pozwoliły cieszyć się zwycięstwem już po 4 setach. Trenerzy: Krzysztof Ośliślok, Mariusz Rzeszotek.

W najbliższą sobotę w OPP przy Mazowieckiej 1 zagrają młodziczki, które podejmować będą Chemik Police i Gryf Arena Plas Gryfice –
początek godzina 14
:30. Natomiast w niedzielę o godzinie 15:30 trzecioligowcy z Kołobrzegu walczyć będą z „Olimp Łobez”.


Złoty medal dla najmłodszycg siatkarekm UKS OPP Powiat Kołobrzeski !!!


W sobotę 21.01 2017r podopieczne Piotra Bogdanowicza wzięły udział w  noworocznym turnieju mini-piłki siatkowej w kategorii
dwójek w Gryficach. W turnieju wzięło udział 28 zespołów. Nasza druzyna w składzie - Wikoria Greczyńska i Kornelia Andysiak, rozegrała łącznie 9 meczy nie przegrywając żadnego. Dziewczęta zdobyły puchar ufundowany przez organizatora oraz otrzymały pamiatkowe medale i rzeczowe nagrody.

„JUŻ 25 RAZ TIRLITONKI GRAJĄ NA WIELKIEJ ORKIESTRZE ŚWIĄTECZNEJ POMOCY”

15 stycznia 2017 roku odbył się 25 finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W tym roku, także już po raz dwudziesty piąty, Międzyszkolny Zespół Piosenki i Tańca „Tirlitonki” brał udział w kweście na rzecz dzieci i ludzi starszych. Występ „Tirlitonek” był jedną z atrakcji festynu, którego organizatorem był Zespół Szkół nr 2 im. B. Krzywoustego w Kołobrzegu. Podczas 40-stominutowego występu zaprezentowały się wszystkie grupy taneczne wchodzące w skład Zespołu. Piękne, różnorodne układy choreograficzne i  kolorowe stroje zwróciły uwagę wszystkich, którzy licznie zgromadzili się w auli szkoły przy Piastowskiej.  Ponadto Oliwia Tymek i Nikola Małyszewicz miały okazję oczarować publiczność swoimi umiejętnościami wokalnymi w wykonywanych piosenkach. Tegoroczny występ został bardzo ciepło przyjęty przez widzów, a dzieci z Zespołu zapowiedziały, iż będą tańczyć i śpiewać razem z Orkiestrą do końca świata i o jeden dzień dłużej!     

Notatka: A.Krupop                                                                                           

Wyjazdowe zwycięstwa kołobrzeskich siatkarzy


W ostatni weekend podopieczne Krzysztof Ośliśloka zanotowały świetną serię wygrywając cztery mecze bez straty seta. Młodziczki UKS OPP Powiat Kołobrzeski rozegrały turniej ligowy w Szczecinie gdzie zajęły pierwsze miejsce pokonując wszystkie zespoły w stosunku 2-0. Wygrały z zespołem ze Stargardu, UKS Libero Banie, oraz Bukowe 29 ze Szczecina zdobywając kolejne 8 pkt do końcowej klasyfikacji ligowej. Natomiast juniorki UKS OPP Powiat Kołobrzeski  rozegrały świetne spotkanie również w Szczecinie z zespołem UKS Osiemnastka Szczecin i odniosły zasłużone zwycięstwo w stosunku 3-0. Zdobyte trzy punkty pozwoliły awansować na trzecie miejsce w tabeli i przybliżyły do udziału w turnieju finałowym. Do końca rozgrywek juniorek pozostały jeszcze dwa mecze grupowe. Najbliższy odbędzie się w niedzielę o godzinie 12.30 w hali OPP przy ulicy Mazowieckiej 1 z zespołem PSPS Chemik Police.

Dodać trzeba także że udany wyjazd zaliczyli także nasi trzecioligowcy, którzy pokonali gospodarzy MKS Olimp Łobez.


Serdecznie zapraszamy

VII kolejka MLPS


Siatkarze MLPS wznowili swoje rozgrywki w drugim tygodniu  nowego roku. Była to już VII kolejka zmagań siatkarskich w naszym powiecie. Warto przypomnieć, że po 10 kolejkach (  2 rundy mecz / rewanż ) siatkarze przystąpią do drugiego etapu rozgrywek - turniejowego. Z sześciu zespołów, które grają w etapie ligowym tylko 5 pozostanie w walce o końcowy triumf w MLPS. Zwycięzca ligi ma zapewniony awans do turnieju finałowego. Z kolei zespół, który zajmie 6 miejsce będzie musiał zadowolić się jedynie meczem o miejsca 5-6 w tegorocznej edycji MLPS. Zespoły z miejsc 2-5 rozgrywać będą pomiędzy sobą turniej ( 4/5 lub 11/12 marzec 2017 ) z którego najlepsze trzy awansują do turnieju finałowego ( 18/19 lub 25/26 marzec 2017).
W chwili obecnej pomimo zbliżania się do zakończenia etapu ligowego ciężko jest stwierdzić jak będzie wyglądała ostateczna klasyfikacja. W chwili obecnej na prowadzeniu jest zespół Pawlaków Gościno, który jest najbliżej zapewnienia sobie udziału w turnieju finałowym. Jednak tegoroczna edycja MLPS jest na tyle nieprzewidywalna, że tak naprawdę do ostatniej kolejki jest wszystko możliwe. Praktycznie wszystkie dotychczasowe spotkania były bardzo wyrównane, a większość z nich zakończyła się po tak zwanych pięciosetówkach. Podobnie było w meczu VII kolejki pomiędzy ZS SIENKIEWICZ OPP KOŁOBRZEG, a Nową Regą Trzebiatów. Po dwóch setach gospodarze już dopisywali sobie kolejne 3 punkty do rywalizacji ligowej tym bardziej, że do połowy seta utrzymywali dwupunktowe prowadzenie. Od tego momentu jednak bardzo dobra dyspozycja zawodników z Trzebiatowa w polu zagrywki i znakomita gra środkiem w ataku odwróciła losy spotkania. Siatkarze Regi wygrali pewnie 3 i 4 partię, a w tiebreaku nie dała szans kołobrzeżanom oddając im jedynie 4 punkty. MVP spotkania został środkowy Regi - Kamil Kmita.
W drugim noworocznym meczu Orły podejmowały u siebie wicelidera - Fanzę Kołobrzeg. Pierwsze spotkanie pomiędzy tymi zespołami zakończyło się tiebreak'em na korzyść kołobrzeżan. Tym razem jednak siatkarze z Gryfic zaskoczyli wspaniałą dyspozycją i bardzo pewnie zwyciężyli 3:1. Kołobrzeżanie zdołali tylko ,,urwać" jednego seta gospodarzom w 3 partii dzięki bardzo dobrej końcówce. Pozostałe partie to zupełna dominacja Orłów z Gryfic. MVP spotkania został Piotr Czynsz.


25 Finał WOŚP


Dnia 15.01.2017r. na scenie w Zespole Szkół nr 2 w ramach 25 finału WOŚP wystąpiły reprezentantki sekcji gimnastyczno-tanecznej OPP. Dziewczeta zaprezentowały efektowny układ z szarfami oraz w układzie indywidualnym wystąpiła Amelia Hull. Publiczność dopisała i oklaskami nagrodziła występujące tancerki."

XXV Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w „Centrali”


W tegorocznej jubileuszowej XXV edycji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, która odbyła się w klubokawiarni „Centrala” w Kołobrzegu, wzięły udział podopieczne naszej sekcji wokalnej – Julia Pawlak i Weronika Grzyb (z akompaniamentem Mateusza Matuszewskiego). Podczas  pierwszej części koncertu zaśpiewały wybrane przez siebie piosenki: „Rather be”, „W ciemno”, „Safari” w wersji akustycznej. Serdecznie dziękujemy panu Adamowi Herbowskiemu za zaproszenie naszych wokalistek do udziału w tym koncercie i możliwość wystąpienia ze wspaniałymi muzykami.
W drugiej części koncertu wystąpił nasz były podopieczny Kacper Duwe ze swoim zespołem „The Curb”. Gratulujemy Kacprowi bardzo udanego występu i życzymy wielu sukcesów.


Dziewczęta Walczyły w Zawierciu !


W miniony wekend w trzech kategoriach - dwójkach, trójkach i czwórkach nasze najmłodsze siatkarki UKS OPP Powiat Kołobrzeski/SP 6 walczyły podczas IV Ogólnopolskiego Turnieju Minisiatkówki w Zawierciu. W
turnieju. We wszystkich kategoriach wzięło udział  60 drużyn z całej Polski. Nasze dziewczęta rozegrały łącznie 45 meczy. Najlepsze piate miejsce zajęła nasza drużyna w kategorii dwójek grająca w skałdzie: Andrysiak Kornelia i Wiktoria Greczyńska. W kategorii trójek dziewczęta w składzie: Sadowska Martyna, Wacko Gabriela, Zuzanna Kazaryn i Maja Niewiadomska zajęły 11 miejsce  co biorąc pod uwagę ilość startujących - było dobrą lokatą. Najmniej szczęścia było po stronie dziewcząt z VI klas, które ostatecznie zajęły 16 miejsce. Skład: Michalina Laszkiewicz, Lukrecja Mikszta, Bianka Daców, Dominika Wiecka i Dominika Pawłowska. Podsumowąjąc wyjazd trener Piotr Bogdanowicz stwierdził iż mimo, że wróciliśmy bez medali to ilość rozegranych meczy i wysoki poziom grających, napewno zaowocuje podniesieniem poziomu sportowego najmłodszych dziewcząt.


Życzymy dalszych sukcesów.

Trzydniowe Zmagania Najmłodszych Siatkarzy


W hali sportowej Szkoły Podstawowej nr 6 im. Janusza Korczaka w Kołobrzegu-Radzikowie odbył się w dniach 16-18.12.2016 - III OGÓLNOPOLSKI TURNIEJ MINI SIATKÓWKI CHŁOPCÓW . Ponad 100 chłopców z 13 ośrodków sportowych i 15  trenerów z całej Polski przyjechało  by wziąć udział w rywalizacji sportowej i dobrej zabawie. Nad  rozgrywkami , aby toczyły się w sportowym duchu i zgodnie z przepisami czuwało 5 profesjonalnych sędziów. Przez trzy dni na trzech boiskach rozegrane zostały 133 mecze.               Jedną z atrakcji Turnieju był udział aktualnego Mistrza Polski – UKS SET STAROGARD GDAŃSKI, który potwierdził swoją dominację ,także w tym turnieju wygrywając wszystkie mecze i zostając bezapelacyjnie najlepszym zespołem. Oprócz aktualnego Mistrza Polski, były także zespoły, które brały udział w Mistrzostwach Polski i tam zajmowały wysokie miejsca. Do tych zespołów należy zaliczyć mistrzów województw : Lubuskiego – SP 3 VOLLEY GUBIN, Zachodniopomorskiego – MKS GRYF SZCZECINEK, Wielkopolskiego – UKS PIAST KROTOSZYN, Dolnośląskiego – UKS DWÓJKA MILICZ i Pomorskiego – UKS SET STAROGARD GDAŃSKI.

WYRÓŻNIENIA INDYWIDUALNE:
MVP – Szymon Adamczyk (UKS Set Starogard Gd.), Rozgrywający – Oliwier Pirko (SP 3 Volley Gubin). Atakujący – Mateusz Kusznerczuk (UKS Suchanik Gdańsk). Zagrywający – Igor Tysiak (UKS Piast Krotoszyn)
Najlepszy Zawodnik Kołobrzeski – został uznany cały zespół 1 - SP 6 UKS OPP Kołobrzeg – Piotr Tamulewicz, Igor Szuniewicz, Piotr Marciniak, Damian Markowski i Adam Karbarczyk

Klasyfikacja końcowa turnieju

1 UKS SET STAROGARD GDAŃSKI I-op. Mariusz Fryźlewcz
2 SP 3 VOLLEY GUBIN I-op. Ireneusz Szmid
3 UKS DWÓJKA MILICZ –op. Roman Danilewicz
4 UKS PIAST KROTOSZYN I- op. Piotr Robakowski
5 UKS SUCHANIK GDAŃSK- op. Piotr Czajkowski
6 UKS SET STAROGARD GDAŃSKI II
7 SPS LĘBORK- op. Marcin Dawidowicz
8 UKS TRÓJKA SULECHÓW I-op. Mariusz Malinowski
9 MKS GRYF SZCZECINEK-op. Dariusz Brambor
10 SP 53 POZNAŃ II- op. Krzysztof Graczyk
11 SP 3 DARŁOWO I-op. Jurek Roszak
12 SP 6 UKS OPP KOŁOBRZEG I- op. Dariusz Cholka
13 SP 3 VOLLEY GUBIN II
14 UKS TRÓJKA SULECHÓW II
15 UKS PIAST KROTOSZYN II
16 SP KATOLICKA KOSZALIN
17 SP 6 UKS OPP KOŁOBRZEG II
18 SP 3 DARŁOWO II
19 SP 53 POZNAŃ I
20 UKS MALTA POZNAŃ

Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego