Ognisko Pracy Pozaszkolnej

Idź do spisu treści

Menu główne

Archiwum akt-część-2 2017-2018

Informacje o nas > Archiwum aktualności

Rok szkolny 2017-2018

Okres od marca 2017 do paździenika 2018

22.09.2018  Hala sportowa SP 6 w Kołobrzegu gościła siatkarskie zespoły II ligowe z Żagania Gdańska i Kołobrzegu


Doszło do 3 bardzo zaciętych i wyrównanych pojedynków stojących na wysokim poziomie sportowym . W pierwszym UKS OPP Powiat Kołobrzeski pokonał  GKS Stoczniowiec  Gdańsk  3:2 (25:15,25:22,19:25,17:25,15:12)

Równie emocjonujący i wyrównany przebieg miała mecz WKS Sobieski Żagań - UKS OPP Powiat Kołobrzeski 3:2 (25:20,20:25,20:25,26:24,16:14) Kołobrzeżanie w 4 secie prowadzili  24:21 jednak nie udało im się wykorzystać żadnej z trzech  piłek popełniając  2 błędy w ataku (aut i siatka) oraz błąd w odbiorze, podobna sytuacja miała miejsce w piątym secie tu przy wyniku 14;13 dla Kołobrzegu atak w siatkę doprowadził do remisu i wygranej zespołu z Żagania  16:14.
W ostatnim meczu GKS Stoczniowiec Gdańsk zmierzył się z WKS Sobieski Żagań  0:3 ( 20:25,21:25,22:25)
Klasyfikacja końcowa 1 WKS Sobieski Żagań 2 UKS OPP Powiat Kołobrzeski 3 GKS Stoczniowiec Gdańsk .
Kołobrzeżanie wystąpili w składzie : Jędrzej Śląski (kapitan) Sławomir Pyta , Jakub Kopiński , Wojciech Płażewski , Adrian Bartnik, Konrad Paśnik , Jarosław Pankiewicz, Łukasz Grot , Damian Markiewicz , Krzysztof Zapaśnik , Adam Oleszuk , Kacper Jakubowski (libero)  trenerzy Waldemar Pankiewicz Leszek Kowalewski

Przedligowe Zmagania Siatkarzy

W dniach 15-16 września II ligowy UKS OPP Powiat Kołobrzeski wystartował w turnieju o puchar Rektora Uniwersytetu Zielonogórskiego. W turnieju wystartowały 4 zespoły II ligowe  Orzeł Międzyrzecz , Sobieski  Żagań , UKS OPP Powiat Kołobrzeski , AZS Zielona Góra. Turniej  rozgrywano w formule każdy z każdym.
Wyniki spotkań: AZS Zielona Góra - Sobieski Żagań 3:2
Orzeł  Międzyrzecz – UKS OPP Powiat Kołobrzeski   3:0 (25:16,25:17,25:18)
Orzeł Międzyrzecz – AZS Zielona góra   3:0
UKS OPP Powiat Kołobrzeski – Sobieski Żagań 0:3 (22:25,23:25,23:25)
AZS Zielona Góra –UKS OPP Powiat Kołobrzeski  1:3 (25:22,20:25,18:25,18:25)
Sobieski Żagań –Orzeł Międzyrzecz   0:3
Kołobrzeżanie  w pierwszym meczu ulegli  ubiegłorocznemu medaliście turnieju finałowego walki o I ligę  , prezentując ja na pierwszy mecz przyzwoitą formę . Kolejne spotkanie to niezwykle zacięte spotkanie trwające godzinę i 45 minut gdzie lepsi okazali się
zawodnicy WKS Sobieskiego Żagań . Niedziela to spotkanie z gospodarzami turnieju i dużo lepsza gra zespołu ostatecznie zakończona zwycięstwem. Pierwsze miejsce w turnieju zajął Orzeł Międzyrzecz  o kolejnych miejscach decydował stosunek setów  . ostatecznie II  Sobieski Żagań III AZS Zielona Góra IV UKS OPP Powiat Kołobrzeski.
Kołobrzeżanie wystąpili w składzie : Jędrzej Śląski (kapitan) Jarosław Pankiewicz , Łukasz Grot , Damian Markiewicz , Adrian Bartnik , Jakub Kopiński , Sławomir Pyta , Wojciech Płażalski , Adam Oleszuk , Krzysztof Zapaśnik , Konrad Paśnik , Kacper Jakubowski (Libero) trenerzy Waldemar Pankiewicz Leszek Kowalewski . Najbardziej wyróżniającym zawodnikiem zespołu wybrany został Sławomir Pyta .

W dniu  22 09 2018 w ramach przygotowania do sezonu ligowego w Kołobrzegu zostanie rozegrany kolejny turniej o Puchar Starosty Kołobrzeskiego .
Wystartują zespoły  WKS Sobieski Żagań , GKS Stoczniowiec Gdańsk UKS OPP Powiat Kołobrzeski
Kolejność spotkań  
11:00  UKS OPP Powiat Kołobrzeski – GKS Stoczniowiec Gdańsk
15:00  WKS Sobieski Żagań – UKS OPP Powiat Kołobrzeski
17:00 GKS Stoczniowiec Gdańsk – WKS Sobieski Żagań
Mecze będą rozgrywane na hali sportowej  SP6 w Kołobrzegu ulica Poznańska 9  serdecznie zapraszamy wszystkich sympatyków siatkówki na trybuny .

 
 

Regulamin IX Konkursu Piosenki „O Bursztynową Nutkę Starosty Kołobrzeskiego”


Organizator:
Ognisko Pracy Pozaszkolnej w Kołobrzegu.

Termin i miejsce:
Konkurs rozpocznie się 27 października 2018 r. (sobota) o godz. 11.00 w hali sportowej przy ul. Mazowieckiej 1 w Kołobrzegu.

Uczestnicy:
W konkursie mogą wziąć udział wokaliści w następujących kategoriach wiekowych:                     
• 7-9 lat (rocznikowo),
• 10-12 lat (rocznikowo),
• 13-15 lat (rocznikowo),
• 16-19 lat (rocznikowo),
oraz zespoły wokalne i zespoły wokalno-instrumentalne (jedna kategoria)

Zasady uczestnictwa :

1. Warunkiem udziału w konkursie jest wypełnienie karty zgłoszenia dostępnej na naszej stronie internetowej lub w siedzibie naszej placówki dostarczenie jej do dnia 15 października 2018 r. do sekretariatu OPP w Kołobrzegu przy ul. Mazowieckiej 1.
2. W przesłuchaniach konkursowych wykonawcy śpiewają jedną piosenkę, wyłącznie w języku polskim, do podkładu dostarczonego na płycie CD, pendrivie lub do akompaniamentu na instrumencie.
3. Osoby powyżej 19 lat (w tym opiekunowie i instruktorzy) nie mogą brać udziału w konkursie. Dopuszczalny jest wyłącznie ewentualny akompaniament w ich wykonaniu.
4. Podkłady muzyczne prosimy dostarczać w następujących formatach: CD-Audio, wav oraz mp3. W innych formatach podkłady nie będą odtwarzane.
5. Prosimy o zgłoszenie obecności i dostarczenie podkładów muzycznych najpóźniej  30 minut przed rozpoczęciem konkursu.
6. Jedną placówkę (szkoła, ośrodek kultury) może reprezentować maksymalnie 2 wykonawców w każdej kategorii wiekowej lub 2 zespoły.

Ocena i nagrody :
Jury powołane przez organizatorów dokona oceny występów konkursowych uwzględniając: dobór repertuaru, warunki głosowe, dykcję, muzykalność, interpretację i ogólny wyraz artystyczny.
W każdej kategorii wiekowej najlepszym wykonawcom zostaną przyznane tytuły laureatów oraz nagrody rzeczowe.


Link do KARTY ZGŁOSZENIOWEJ


Wakacyjne wokalne wojaże JaśminyPodczas tegorocznych wakacji nasz podopieczna Jaśmina Wenta została zaproszona do udziału w sześciu koncertach w ramach VI Festiwalu Kultury Białoruskiej, które odbyły się na naszym Pomorzu oraz na Kameraliach Zamkowych w Malborku. Organizatorem tego wydarzenia był kompozytor i muzyk Igor Jankowski. Jaśmina wystąpiła ze znanymi śpiewakami takimi jak Daryja Hmelnitskaya i Pasha Kozioch z którymi zaśpiewała m.in. „Remedium” i „Katiuszę” w językach rosyjskim i białoruskim. Podczas koncertów wielokrotnie zwracano uwagę na niezwykłą muzykalność, wrażliwość, swobodę sceniczną Jaśminy, nagradzając jej występy uznaniem i wielkimi brawami. Koncerty można zobaczyć pod następującym linkiem:  https://www.youtube.com/watch?v=QBWQzsfDauY


Sukcesy tancerek Swan Dance z Ogniska Pracy Pozaszkolnej


Tancerki z zespołu Swan Dance przy Ognisku Pracy Pozaszkolnej w Kołobrzegu, początek wakacji spędziły w Rzymie biorąc udział w The International Top Art Festiwal for Children and Teenagers 2018 -”La strada della musica”. Trafiły tam na specjalne zaproszenie międzynarodowego Jury, jako jeden z trzech polskich zespołów.  W konkursie brało udział ponad 400 tancerzy z całego świata.
Dziewczyny zatańczyły w konkurencji Etiuda Art Dance w różnych kategoriach wiekowych, taniec współczesny i klasyczny ( balet).
Przedstawiły dwa układy grupowe : „Królową Śniegu” (tą choreografią właśnie wywalczyły sobie awans do rzymskiego konkursu) oraz „Leć, leć…” zajmując nimi II miejsce w kategorii do 16 lat. Warto dodać, że była to jedyna grupa z tak dużym podziałem wiekowym- najmłodsze „łabędzie” mają 8 lat a najstarsze 18 lat. Na scenie w każdym z układów tańczy 24 dzieci. Do nas też więc należy rekord ilości dzieci na scenie (!!).
Tancerki Swan Dance reprezentowały także nasz kraj w konkurencjach indywidualnych i duetach.
Tutaj też pokazały klasę -  swoje kategorie wiekowe wygrały : Kalina Cherezińska (12-14 lat),  Zaira Fitał (9-11 lat), Natasza Kozak (do 9 lat) i Małgorzata Murek ( 12-14 lat) . Pozostałe zawodniczki Roksana Testa, Zofia Pryć , Maria Murek, Iga Szukalska, Klaudia Ciesak, Julia Kozakiewicz, Weronika Lesiak również zajęły miejsca medalowe.
Wszystkie układy zostały przygotowane przez choreografa i kierownika zespołu Panią Martę Herbowską. Organizatorzy konkursu zadbali także o „zajęcia dodatkowe” dla naszych tancerzy. Wszyscy (dzieci i rodzice, którzy w silnej grupie przyjechali  się nimi opiekować) brali udział w warsztatach tanecznych z różnych, dla nas często bardzo egzotycznych, stylach tańca. Poza tym zaproszono nas do parku Zoomarine, na całodzienne wodne szaleństwo  ( bliskich spotkań z delfinami pewnie wielu z nas długo nie zapomni). Mieliśmy przyjemność zwiedzać Rzym z obowiązkową wizytą w Watykanie (!). O  kąpielach w Morzu Tyrreńskim, nocnej dyskotece na plaży, czy wieczornych spacerach też nie sposób zapomnieć. A zakończeniem całego naszego włoskiego pobytu był wspaniały koncert galowy w teatrze Cinecitta World,  po którym mogliśmy do woli korzystać z parku rozrywki.
Jest co wspominać…….Warsztaty dla Dzieci z Gminy Dygowo


W dniu 27.06.2018r.  pracownia plastyczna Ogniska Pracy Pozaszkolnej gościła dzieci z Gminy Dygowo, które uczestniczyły w warsztatach plastycznych zorganizowanych przez Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Dygowie w ramach projektu socjalnego „Wesoło, kolorowo, bezpiecznie”. Zajęcia plastyczne prowadziła Pani Magdalena Kondraciuk – nauczyciel Ogniska Pracy Pozaszkolnej . W zajęciach udział wzięło 12 uczestników. Tematem prac był relief.


Rekrutacja w Ognisku Pracy Pozaszkolnej w  Kołobrzegu

Zakończono proces rekrutacji w OPP na rok szkolny 2018/2019

  • W sekcji tanecznej Swan Dance i sekcji gimnastyczno-tanecznej jest już brak miejsc natomiast dzieci do lat 10 można zgłaszać do sekcji tanecznej Tirlitonki.

  • W pozostałych sekcjach, są pojedyncze miejsca, chętni proszeni są o bezpośredni kontakt  z instruktorami poszczególnych sekcji ( numery telefonów do instruktorów znajdują się na naszej stronię w zakładkach sekcji ).


Dzieci i Młodzież Sekcji Plastycznej OPP z Laurami  w Konkursach Plastycznych


W ostatnim czasie nasi podopieczni sekcji plastycznej pochwalić się  mogą sukcesami w ogólnopolskich  konkursach plastycznych.
Dominika Błażejak - laureatka w Ogólnopolskim konkursie plastycznym " Życie bajką jest" organizowanym przez Młodzieżowy Dom Kultury im. Ireny Kwinto w Lidzbarku Warmińskim. Tematem tegorocznej edycji konkursu były ' Bajkowe zwierzoludy"
. Już po raz drugi nasi wychowankowie nagrodzeni zostali w Ogólnopolskim konkursie plastycznym "Magia Teatru – Lalka Teatralna" organizowanym przez Zielonogórski Ośrodek kultury. W tegorocznej XII edycji laureatem został Igor Romanowski, a wyróżnienie otrzymała Gabriela Nowak. W regionalnym konkursie plastycznym " Przyjaźń"  organizowanym przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Kołobrzegu laureatkami zostały:  Zofia Iwanowska oraz  Julia Hołup.
W okręgowym etapie konkursu pt.:  "Orzeł Biały -  Nasza Duma" ogłoszonego przez Kancelarię Senatu RP  wyróżnienie otrzymał Michał Kucharczyk.
Uroczyste wręczenie nagród odbyło się 14 czerwca 2018 r. godz. 10.00 w hali Homanit Arena w Karlinie. Uczestnicy wzięli udział w zajęciach edukacyjnych ,,Symulacja obrad Senatu staropolskiego’’.


Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

BLIŹNIACZKI Z JEDNYM MEDALEM


Miło nam poinformować, że Byszewska Julia podopieczna Leona Bręgoszewskiego - wychowanka sekcji szachowej „Neptun” Ogniska Pracy Pozaszkolnej w Kołobrzegu zdobyła srebrny medal w Wojewódzkiej Olimpiadzie Młodzieży w kategorii dziewcząt do lat 10. Natomiast Hanna bliźniacza siostra Julii w tych samych mistrzostwach zajęła V miejsce. Mistrzostwa odbyły się w dniu 23 czerwca w Łazach. Siostry już od czterech lat pod okiem instruktora Leona Bręgoszewskiego uczestniczą w zajęciach szachowych Ogniska Pracy Pozaszkolnej.


Finał Turnieju „Lepszy Set niż Seta”

W dniu 19.06.2018r na plaży Milenium przy Molo odbył się finałowy turniej Piłki Siatkowej Plażowej pod hasłem „ Lepszy set, niż seta”, organizowany przez Ognisko Pracy Pozaszkolnej i UKS OPP Powiat Kołobrzeski. Zawody zorganizowane zostały w ramach realizacji Miejskiego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Kołobrzegu.
Przez kilka godzin przy pięknej pogodzie i wielu kibicach na czterech boiskach dziewczęta i chłopcy rywalizowali w następujących kategoriach wiekowych - dziewczęta 2002-2004 , 2005 i młodsze ,
chłopcy  1999-2001, 2002-2004, 2005 i młodsi .

W turnieju eliminacyjnym wzięły udział 32 pary, natomiast w finale wystartowało 20 par.
Klasyfikacja końcowa w poszczególnych kategoriach:
Chłopcy - Szkoły Podstawowe, Gimnazjum:
1. Michał Melak / Kacper Szmagliński
2. Kacper Greczyński / Szymon Wępszędź
3. Maciej Adasiak / Marek Tomaszewicz
Chłopcy Liceum:
1. Kaper Jakubowski / Aleksander Wszelaki
2. Błażej Szewczyk / Norbert Ziembicki
3. Kamil Skrzypczyk / Norbert Przystałowski
Dziewczęta - Szkoły Podstawowe, Gimnazjum:
1. Julia Sobczak / Maja Mielczarek
2. Julia Malinowska / Nikola Stefaniak
3. Magdalena Kwiecień / Weronika Zemanek

Zawodnicy otrzymali dyplomy i nagrody rzeczowe ufundowane ze środków w ramach realizacji Miejskiego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Kołobrzegu.
Celem turnieju było wskazanie młodzieży możliwości aktywnego spędzania czasu wolnego podczas nadchodzących wakacji w związku z tym przed rozpoczęciem turnieju przeprowadzono rozmowy na temat szkodliwości picia alkoholu – inicjując dyskusję i dając możliwość samodzielnego wypowiedzenia się na ten trudny temat.Na zakończenie roku szkolnego uczestniczki sekcji gimnastyczno-tanecznej wyjechały na zajęcia akrobatyczne do Koszalina. Dnia 16.06.20118 r.  dziewczęta doskonaliły swoje umiejętności akrobatyczne w Play Parku trampolin. Dużo zabawy, wiele nowych elementów i ogromna satysfakcja z wyjazdu - tak wyglądała sportowa sobota grupy akrobatek.


Kołobrzescy siatkarze plażowi z kompletem medali Mistrzostw Województwa Młodzików.


W dniu 8.06.2018 r. w Kołobrzegu zostały rozegrane Mistrzostwa Województwa Zachodniopomorskiego w Siatkówce Plażowej Młodzików. Reprezentanci klubu UKS OPP Powiat Kołobrzeski i uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 w Kołobrzegu nie okazali przyjezdnym siatkarzom gościnności. Zajęli trzy najwyższe lokaty w turnieju, zdobywając komplet medali. To historyczny moment, ponieważ nikomu wcześniej nie udało się aż tak zdominować zawodów rozgrywanych na szczeblu wojewódzkim. Do walki o medale przystąpiło ponad 20 par. Po długim dniu zmagań i rozegraniu niemal 50 spotkań, udało się wyłonić trzy najlepsze pary obecnego sezonu: 1. Aleksander Czachorowski / Kamil Świątkowski, 2. Beniamin Dubois-Placak / Franciszek Dubois-Placak, 3. Jakub Ponikiewski / Bruce Wajda. Podopieczni trenera Mariusza Rzeszotka będą już niebawem reprezentować nasze województwo na Turnieju Półfinałowym Mistrzostw Polski. Dodatkowo, ciężka praca treningowa ubiegłorocznych Mistrzów Województwa - braci Dubois-Placak (a tegorocznych srebrnych medalistów) sprawiła, że mimo nawet trzyletniej różnicy wieku, awansowali do półfinałów Mistrzostw Województwa Zachodniopomorskiego Kadetów rozgrywanych dzień później. Choć start młodych kołobrzeżan miał mieć charakter wyłącznie treningowy, zakończył się ogromnym sukcesem - zajęciem 4 miejsca w całym turnieju.


Plażowe Sukcesy Dziewcząt


Miniony tydzień to pasmo sukcesów kołobrzeskich siatkarek z klubu UKS OPP Powiat Kołobrzeski. Najpierw uczennice Zespołu Szkół nr 1 zdobyły pierwsze historyczne złote medale w Mistrzostwach Szkół Ponadpodstawowych Powiatu Kołobrzeskiego ( Nikola Olchowik, Wiktoria Tetera, Paulina Ślusarska ), a następnie uczennice Szkoły Podstawowej nr 1 powtórzyły sukces starszych koleżanek i zajęły całe podium Mistrzostw Powiatu Szkół Podstawowych, a złotymi medalistkami zostały Marcela Dobrowolska oraz Aleksandra Kawa. Po udanym tygodniu w rozgrywkach Międzyszkolnych  przyszedł czas na Klubowe Mistrzostwa Województwa Zachodniopomorskiego w kategoriach młodziczka, kadetka, juniorka. Zawody odbywały się na plaży przy molo od piątku do niedzieli gdzie rywalizowały dziewczęta z całego województwa. Startowało 20 par w kategorii młodziczka,  11 par w kadetce oraz 10 par w juniorce. Impreza zakończyła się dużym sukcesem podopiecznych Krzysztofa Ośliślok, które zdobyły trzy medale w tym dwa złote. W najmłodszej kategorii na najwyższym stopniu podium stanęły Maja Mielczarek i Julia Sobczak, natomiast w kategorii kadetka złoty medal zdobyły Anna Gutkowska i Nikola Stachniak, a brązowy Marika Maciąg oraz Julia Chorchos. Wszystkie medalistki to uczennice Szkoły Podstawowej nr 1 w Kołobrzegu i dzięki świetnemu występowi dziewczęta  uzyskały awans do Półfinału Mistrzostw Polski.


Jedynka Mistrzem Ligi Miedzypowiatowej


W minionym tygodniu 7 czerwca 2018 r. zakończyły się rozgrywki w ramach XIII edycji Międzypowiatowej Ligi Piłki Siatkowej Dziewcząt. Liga już trzynasty sezon odbywa się pod patronatem Ogniska Pracy Pozaszkolnej w Kołobrzegu. Prosta forma organizacji i przeprowadzenia rozgrywek pozwoliła skupić wiele drużyn siatkarskich. Co roku wzrasta liczba chętnych do udziału w lidze i miejmy nadzieję, że czternasta edycja skupi wokół siebie nowe drużyny a liga będzie jeszcze bardziej atrakcyjna dla startującej w niej młodzieży. Jak już informowaliśmy na naszych łamach, do końca ważyły się losy drużyn biorących udział w rozgrywkach. Dopiero w ostatnim turnieju, który odbył się na hali Szkoły Podstawowej w Gościnie nastąpiła możliwość końcowej klasyfikacji biorących udział w rozgrywkach drużyn.
Podsumowania i wręczenia pucharów, dyplomów i udekorowania medalami zawodniczek, które uplasowały się na trzech pierwszych miejscach w rozgrywkach, dokonał Dyrektor Ogniska Pracy Pozaszkolnej Pan mgr Mieczysław Szpak. Całoroczne zmagania odbywały się w roku 30 lecia działalności OPP, stąd Dyrektor w przeddzień uroczystości obchodów rocznicy powstania zaprosił wszystkie zawodniczki i trenerów na uroczystość, która odbyła się w Regionalnym Centrum Kultury w KołobrzeguKońcowa tabela ligi

I miejsce  - Szkoła Podstawowa nr 1 w Kołobrzegu - trener Krzysztof Ośliślok
II miejsce  - Szkoła Podstawowa nr 6 w Kołobrzegu  - trener Piotr Bogdanowicz
III miejsce - Szkoła Podstawowa w Rymaniu  - trener Piotr Korytowski
IV miejsce - Szkoła Podstawowa nr 7 w Kołobrzegu – trener Teresa Rutkowska
V miejsce  - Szkoła Podstawowa w Gościnie – trener Dariusz Bajko
VI miejsce  - Szkoła Podstawowa w Biesiekierzu – trener Tomasz Wdowiak


TRZYDZIESTKA Z PRZYTUPEM


W piątek 8 czerwca scena Regionalnego Centrum Kultury gościła huczne urodziny Ogniska Pracy Pozaszkolnej – placówki edukacyjnej, która od 30 lat wspiera rozwój młodzieży z miasta i powiatu, oferując zajęcia sportowe, artystyczne i naukowe. Kołobrzeskie OPP obchodzi swoje urodziny jako instytucja dojrzała i profesjonalna, mając za sobą historię trudnych narodzin, tułaczki po piwnicach osiedlowych i salkach katechetycznych – aż do chwili obecnej, kiedy może szczycić się imponującą siedzibą – halą sportową z licznymi pomieszczeniami edukacyjnymi przy ul. Mazowieckiej, świetną profesjonalną kadrą oraz ponad 400-osobową gromadą uczestników zajęć. Święto OPP rozpoczęło się chwilą wspomnień autentycznie wzruszonego dyrektora Mieczysława Szpaka i wymianą świątecznych gestów i okazjonalnych dobrych słów z władzami (w tym zwłaszcza Starostwa Powiatowego – organu prowadzącego OPP), emerytowanymi „matkami założycielkami” i „ojcami założycielami” instytucji, zaprzyjaźnionymi szkołami i sponsorami. A potem rozpoczął się godzinny koncert galowy, na którym wychowankowie placówki pokazali, co potrafią. Galę wyreżyserowała Marta Herbowska, na co dzień instruktorka zespołu Swan Dance. Tancerze ze Swan Dance’u i Tirlitonek, wokaliści i zespoły wokalne, recytatorzy i akrobaci, szantymeni i gimnastycy, astronomowie, siatkarze i szachiści – stworzyli w feerii świateł i dźwięków widowisko, które do białości rozgrzało publiczność. Wielki finał roztańczył nie tylko setkę wykonawców na scenie, ale i cztery setki gości, szczelnie wypełniających salę widowiskową RCK. OPP to placówka, która stawia sobie zadanie wyjątkowo trudne: organizację zajęć, na które młodzież będzie uczęszczać z własnej nieprzymuszonej woli, na których nie będzie ocen ani świadectw, za to dużo trudu i dyscypliny, i wysoko zawieszona poprzeczka wymagań. Sukces takiego przedsięwzięcia możliwy jest pod jednym podstawowym warunkiem: że spotkają się w jego ramach ci, którym naprawdę się chce: pasjonaci-instruktorzy i pasjonaci-uczniowie.


XXX-lecie Ogniska Pracy Pozaszkolnej

Mistrz i jego podopieczni - Dyrektor Mieczysław Szpak i jego podopieczni, czyli uczestnicy zajęć w kołobrzeskim Ognisku Pracy Pozaszkolnej w trakcie koncertu z okazji jubileuszu 30 - lecia, w której dzieci i młodzież rozwijają swoje talenty artystyczne i sportowe. Nauczycielom, instruktorom, dzieciom i młodzieży serdeczne gratulacje i podziękowania. Koncert jubileuszowy - fantastyczny.

Sukcesy Jaśminy w Chojnie


25 maja odbył się Ogólnopolski Festiwal Piosenki Gwiazd Polskiej Estrady w Chojnie.
Miło nam poinformować, że w tym konkursie nasza podopieczna Jaśmina Wenta zakwalifikowała się do finałowej siódemki (spośród 25 uczestników w swojej kategorii) oraz otrzymała nagrodę specjalną dla wykonawców piosenek Alicji Majewskiej w postaci płyty  z autografem. Jaśmina została również zaproszona do występu w koncercie finałowym.

Serdecznie gratulujemy!

Sezon Plażówki Rozpoczęty


W dniu 28.05.2018 na boiskach MOSIR Milenium kołobrzeskiej plaży w okolicach Kamiennego Szańca, odbył się turniej rozstawieniowy do turnieju głównego „Lepszy Set Niż Seta”.
W turnieju wystartowały  32 pary w kategoriach: dziewczęta 2002-2004 , 2005 i młodsze ,  chłopcy  1999-2001, 2002-2004, 2005 i młodsi .
Na 4 boiskach rozegrano łącznie  60 spotkań, które były bardzo dobrym przetarciem przed zbliżającymi się mistrzostwami województwa i turniejem finałowym Lepszy Set niż Seta.
Najlepsze pary w poszczególnych kategoriach wywalczyły  rozstawienie do turnieju głównego, który  rozegrany zostanie 19 czerwca na plaży przy kołobrzeskim molo na który już wszystkich chętnych zapraszamy.
organizatorzy: Ognisko Pracy Pozaszkolnej, UKS OPP Powiat Kołobrzeski , MOSiR Kołobrzeg.
Turniej odbył się w ramach realizacji Miejskiego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Kołobrzegu.
Turniej przygotowali i przeprowadzili nauczyciele Ogniska Pracy Pozaszkolnej - Leszek Kowalewski, Stefan Rebelsk i, Mariusz Rzeszotek


Miło nam poinformować, że wychowankowie sekcji recytatorskiej odbyli aż trzy inspirujące wyjazdy do Szczecina. Po wzięciu udziału w finale XII Zachodniopomorskiego Konkursu Recytatorskiego „O Złotą Lirę Kornela Ujejskiego” (gdzie – o czym informowaliśmy – wyróżniony został Kacper Pierzak), recytatorki Dominika Plata i Zofia Duda zakwalifikowały się do etapu wojewódzkiego 63. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego. Natomiast w dniach 18 – 20 maja odbył się w Szczecinie finał XIV Ogólnopolskich Spotkań ze Sztuką Słowa „Wiara-Nadzieja-Miłość”, gdzie Zofia Duda zdobyła trzecie miejsce. Gratulujemy! Wszystkim trzem wydarzeniom towarzyszył bogaty program artystyczny i edukacyjny – warsztaty, spektakle, koncerty, wykłady i konsultacje indywidualne z wybitnymi specjalistami sztuki aktorskiej i recytatorskiej.

Brązowy Medal Najmłodszych Siatkarek


W dniu 12.05.2018 w SP nr 6 w Kołobrzegu odbył się FINAŁ KINDER+SPORT  Mistrzostw Województwa Zachodniopomorskiego w kategorii „TRÓJKI” DZIEWCZĄT I CHŁOPCÓW.
Organizatorzy:  Zachodniopomorski Związek Piłki Siatkowej, Szkoła Podstawowa nr 6, UKS OPP Powiat Kołobrzeski
. W turnieju wzięło udział 8 najlepszych /po rundach eliminacyjnych/ zespołów z województwa. W turnieju pełenym niespodzianek, nasza drużyna UKS OPP Powiat Kołobrzeski broniła zeszłorocznego tytułu Mistrza Województwa.  Gry były rozgrywane systemem każdy z każdym. W pierwszej rundzie mecze układały się po naszej myśli. Wygraliśmy trzy pierwsze spotkania z Wałczem, Szczecinem i Koszalinem, jednak w czwartym meczu ulegliśmy zespołowi GTS Plas Gryfice. Porażka okazała się tak dotkliwa, że kolejny mecz z Golczewem, który prowadziliśmy do połowy seta - także przegraliśmy. Żeby liczyć się dalej w grze i walczyć o medale, musieliśmy wygrać kolejne spotkanie z Koszalinem 1. Po zaciętej i bardzo dobrej grze naszego zespołu pokonaliśmy Koszalin. Czekał nas kolejny trudny mecz, którego zwycięzca wywalczy awans  do Mistrzostwa Polski w Zabrzu. Szansę taką dawała nam tylko wygrana z Baniami - niestety  słabsza już gra z naszej strony i zbyt dużo błędów, pogrzebały myśl o awansie. Ostatecznie podopieczne Piotra Bogdanowicza w składzie: Dzwolak Ewa [kapitan], Wiktoria Greczyńska, Andrysiak Kornelia i Ozorowska Alicja zajęły III miejsce.

Jest "BRĄZ", jest medal i z tego trzeba się cieszyć, niemniej jednak niedosyt pozostał....

KLASYFIKACJA KOŃCOWA -FINAŁÓW KINDER +SPORT 2018 0 MISTRZOSTWO WOJEWÓDZTWA ZACHODNIOPOMORSKIEGO W KAT. "TRÓJKI"
1 M-CE GTS PLAS GRYFICE – ZAWODNICZKA JULIA PISKRZYŃSKA - TR. PRZEMYSŁAW MELNIK
2 M-CE SP 18 KOSZALIN 1 – ZAWODNICZKA ZUZANNA WĘGIERSSKA - TR. MACIEJ OSTASZEWSKI
3 M-CE UKS OPP POWIAT KOŁOBRZESKI 1 – ZAWODNICZKA EWA DZWOLAK – TR. PIOTR BOGDANOWICZ
4 M-CE SAPS LIBERO BANIE – ZAWODNICZKA WEONIKA KLIMKO - TR. IZABELA WOŁOSZYN
5 M-CE UKS GOLCZEWITA GOLCZEWO – ZAWODNICZKA JULIA GAJLUN -TR. TOMASZ BARTNICZUK
6 M-CE SP 18 KOSZALIN 2 – ZAWODNICZKA NATALIA BAZYLIŃSKA - MACIEJ OSTASZEWSKI
7 M-CE UKS GLINKA ACADEMY VOLLEY WAŁCZ 1 – ZAWODNICZKA JULIA WRÓBEL - TR. AGNIESZKA NIEFIEDOWICZ
8 M-CE UKS POGODNO SP 48 SZCZECIN – ZAWODNICZKA IGA WŁOCH - TR. MAŁGORZATA WROŃSKA
MVP - GTS PLAS GRYFICE – ZAWODNICZKA EWELINA BICH -  TR. PRZEMYSŁAW MELNIK
POZOSTAŁE WYRÓŻNIENIA :
NAGRODA DYREKTORA OGNISKA PRACY POZASZKOLNEJ W KOŁOBRZEGU MIECZYSŁAWA SZPAKA  DLA:
WIKTORII GRECZYŃSKIEJ I SZYMONA KOBYLIŃSKIEGO
NAJLEPSZYCH ZAWODNIKÓW Z KOŁOBRZESKICH DRUŻYN
Serdeczne podziękowania dla:
ANDRZEJ HARAJ -DYREKTOR SZKOŁY PODSTAWOWEJ NR 6
DOROTA MANTUREWICZ - Z-CADYREKTORA SZKOŁY PODSTAWOWEJ NR 6
MIECZYSŁAW SZPAK - DYREKTOR OGNISKA PRACY POZASZKOLNEJ
SĘDZIÓW -  Artur Dzięcielski, Aleksandra Kucharz, Włodzimierz Rutkowski, Marcin Wiliński, Tadeusz Pyrda.


W IMIENIU ORGANIZATORÓW SZCZEGÓLNE PODZIĘKOWANIA DLA SPONSORÓW I PARTNERÓW FINAŁÓW:

"JANTAR" WODY MINERALNE SPÓŁKA Z O.O. PIEKARNIA WIERZBOWSCY   PIEKARNIA MIELNIK    STOCZNIA SZCZECIN    SPORT VALUE   ESPADON   SPORTPLUS SZCZECIN

Piknik ekologiczny w Ząbrowie


Jak co roku Sekcja muzyczna OPP wzięła udział w kolejnej już XIII edycji „Wielkiego sprzątania brzegów Parsęty” organizowanego przez firmę „Troton” w Ząbrowie. Wspaniała pogoda sprzyjała akcji sprzątania lasu i okolic rzeki. Jak zawsze organizatorzy zadbali również o wiele atrakcji dla dzieci i dorosłych. Były konkursy na wykonanie maskotki ze skrawków materiału, malowanie twarzy, bańki mydlane, pieczone kiełbaski, wojskowa grochówka i pyszne słodkości. W części artystycznej wystąpiły: Jaśmina Wenta, Michalina Olek, Iga Spychalska, Weronika Grzyb, Maja Mackojć, Julia Pawlak, zespół wokalny „The chatterboxes” oraz zespół wokalny „Fistaszki”. Prezentacje naszych podopiecznych zostały przyjęte przez publiczność z dużym uznaniem i entuzjazmem. Organizatorom dziękujemy za zaproszenie i mamy nadzieję, że spotkamy się za rok.SUKCESY SWAN DANCE NA OGÓLNOPOLSKIM FESTIWALU TAŃCA W LĘBORKU


27 kwietnia w Lęborku odbył się IX Ogólnopolski Festiwal Tańca/ Międzynarodowy DzieńTańca, na który przybyło wielu tancerzy z całej Polski. OPP reprezentował Zespół SWAN DANCE przygotowany przez Martę Herbowską.
Swan Dance wywalczyło :
II miejsce w kategorii Freestyle do lat 8 – SWAN DANCE MINI „Emotki” w składzie: Niewiadomska Emma, Kozyra Martyna, Herbowska Michalina, Skoneczna Jagoda, Otrębska Hanna, Sobczyk Laura, Rodak Lena, Krajewska Zuzanna, Buczkowska Jaśmina, Michalska Maria, Udycz Hanna, Niewiarowska Zuzanna, Kuryś Lena

I miejsce w kategorii Miniatura i inscenizacja taneczna do 11 lat – SWAN DANCE I „Królowa śniegu” w składzie: Skubisz Amelia, Kozak Natasza, Pryć Zofia, Wojarska Paulina, Nikel Zofia, Testa Roxana, Fitał Zaira, Stąpor Zuzanna, Murek Maria, Parzych Laura, Lesiak Weronika, Wajda Weronika, Hołup Julia, Załoga Izabela, Muszyńska Natalia, Dubińska Lena, Łącka Oliwia

I miejsce w kategorii Miniatura i inscenizacja taneczna 12-15 lat – SWAN DANCE II „ Leć, leć…” w składzie: Szukalska Iga, Szarewicz Marta, Julia Kozakiewicz, Cherezińska Kalina, Szamotulska Katarzyna, Gołembiewska Adrianna

Dodatkowo tancerka Maria Murek zdobyła NAGRODĘ SPECJALNĄ – OSOBOWOŚĆ TANECZNA.

SOLISTKA SWAN DANCE NA SCENIE Z POLSKIM TEATREM TAŃCA BALETEM POZNAŃSKIM7.04.2018 solistka Swan Dance  Marysia Murek wzięła udział w spektaklu Wesele-poprawiny wspólnie z Polskim Teatrem Tańca - Baletem Poznańskim występując na deskach Regionalnego Centrum Kultury w Kołobrzegu.  Udział w spektaklu był dla Marysi wielkim wyróżnieniem, a jednocześnie wielkim przeżyciem występować wspólnie z solistami Polskiego Teatru Tańca-Baletu Poznańskiego.


SWAN DANCE NA OGÓLNOPOLSKIM FESTIWALU SZTUKI BALETOWEJ W ŁEBIE


14 kwietnia w Łebie odbył się V Ogólnopolski Festiwal Sztuki Baletowej. Tego dnia można było zobaczyć ponad pięciuset młodych artystów w różnych kategoriach tanecznych na przykład takich jak: jazz dance, współczesny formacje czy balet klasyczny. Ognisko Pracy Pozaszkolnej w Kołobrzegu reprezentował Zespół Swan Dance przygotowany przez panią Martę Herbowską.


Jazz dance do lat 8
Laura Parzych VI miejsce
Natalia Muszyńska V miejsce
Zosia Pryć IV miejsce
Amelia Skubisz III MIEJSCE
Natasza Kozak II MIEJSCE
Taniec współczesny solo do lat 8

Zosia Pryć IV miejsce
Natasza Kozak II MIEJSCE
Jazz dance solo 9-11 lat
Weronika Wajda X miejsce
Zuzanna Stąpor Xmiejsce
Zosia Nikel X miejsce
Julia Hołup X miejsce
Izabela Załoga X miejsce
Marysia Murek IX miejsce
Roxana Testa IX miejsce
Zafira Fitał VIII miejsce
Taniec współczesny solo 9-11 lat
Marysia Murek XI miejsce
Roxana Testa X miejsce
Zaira FitałVII miejsce
Weronika Lesiak V miejsce
Taniec współczesny formacje do 11 lat
Swan Dance mini III miejsce
Swan Dance I - II miejsce
Taniec współczesny solo 12-15 lat
Kalina Cherezińska – IV miejsce
Taniec współczesny formacje 12-15 lat
Swan Dance II – IV miejsce


Jaśmina na Kongresie Kobiet


15 kwietnia w hotelu Aquarius  w Kołobrzegu odbył się III Regionalny Kongres Kobiet.
W tym roku jego uczestnicy rozmawiali o sile oraz prawach kobiet - dlaczego protestują i czego oczekują? Dlaczego mężczyźni powinni być z kobietami w ich walce? Wśród zaproszonych gości byli: Prezydent naszego miasta Pan Janusz Gromek, znany polityk a obecnie Prezydent Miasta Słupsk Robert Biedroń oraz Wicemarszałek województwa zachodniopomorskiego Anna Mieczkowska. Podczas Kongresu wystąpiła nasza podopieczna – Jaśmina Wenta, która na otwarcie tego wydarzenia zaśpiewała „Hymn Kongresu Kobiet”.


Rywalizowali w Memoriale Sebastiana Karpiniuka


W dniu 24.04.2018 r. w hali sportowej Ogniska Pracy Pozaszkolnej w Kołobrzegu odbył się Memoriał im. Sebastiana Karpiniuka w Piłce Siatkowej. Tegoroczna rywalizacja została skierowana do najmłodszych nadziei kołobrzeskiej siatkówki. Uczniowie klas trzecich z kołobrzeskich szkół podstawowych rywalizowali między innymi w przeciąganiu liny i „Rzucance” siatkarskiej, a także pokonywali najróżniejsze siatkarskie tory przeszkód. Pierwsze miejsce zajęła „Morska Kraina”, drugie Szkoła Podstawowa nr 8, a trzecie Szkoła Podstawowa nr 4. Niemal trzygodzinna zabawa była przepełniona okrzykami radości, wspólnym dopingiem i rywalizacją w duchu fair-play.
Każdy uczestnik otrzymał z rąk Dyrektora Ogniska Pracy Pozaszkolnej - pana Mieczysława Szpaka drobny upominek, a na najlepsze zespoły czekały pamiątkowe puchary.
Honorowy patronat nad imprezą objęli -  Starosta Powiatu Kołobrzeskiego p. Tomasz Tamborski oraz prezydent Miasta Kołobrzeg p. Janusz Gromek.

Imprezę sprawnie przeprowadzili: Krzysztof Ośliślok, Robert Szpak, Mariusz Rzeszotek

FANZA MISTRZEM MLPS!


8 kwietnia w Rymaniu rozegrany został ostatni turniej podsumowujący rywalizację w Międzypowiatowej Lidze Piłki Siatkowej Mężczyzn. Siedem zespołów rywalizowało od października o miano najlepszego siatkarskiego zespołu z naszego regionu. Rozgrywki przpeprowadzone zostały dwuetapowo - systemem ligowym oraz turniejowym. Pierwszy etap zespoły grały systemem każdy z każdym na zasadzie mecz i rewanż. Następnie zespoły przystępowały do dwóch turniejów w których rywalizoały o kolejne ligowe punkty. Etap ligowy był na tyle wyrównany, że tak naprawdę 5 zespołów pozostawało w walce o ostateczny triumf w MLPS. Po turnieju w Gryficach w walce pozostały - Pawlaki Gościno, Fanza Kołobrzeg oraz UKS OPP POWIAT KOŁOBRZESKI. Fanza Kołobrzeg pon zwycięstwie w Gryficach zapewniła sobie komfortowe rozstawienie w perspektywie walki o zwycięstwo w turnieju, które oznaczało triumf w MLPS. O wejście do finału walczyły w bezpośrednim spotkaniu Pawlaki Gościno oraz UKS OPP. Było to bardzo zacięte spotkanie pełne wspaniałych siatkarskich zagrań z którego ostatecznie zwycięsko wyszedł zespół Pawlaków Gościno, który miał się zmierzyć w finale. Stawką bezpośredniego spotkania było zwycięstwo w turnieju i w ostatecznej klasyfikacji MLPS - tak wynikało ze zdobyczy punktowych. Siatkarze z Gościna rozpoczęli spotkanie bardzo dobrą grą, która napędzona była po zwycięstwie z UKS OPP. Cały set był kontrolowany przez Pawlaków. W końcówce zawodnikom Fanazy udało się złapać kontakt z przeciwnikiem, jednak ostatecznie to Pawlaki pewnie triumfowali w pierwszej partii. Drugi set to z kolei lepsza postawa zespołu Fanzy. Dobra gra w bloku orz duża skuteczność kontrataków pozwoliły kołobrzeżanom doprowadzić do tiebreaka. Spektakularne wymiany i gra punkt za punkt - tak w skrócie można byłoby opisać początek 3 seta. Przełamanie nastąpiło tuż przed zmianą stron kiedy to ofiarnie udało się zawodnikom Fanzy obronić niemożliwą piłkę i ostatecznie wygrać tę akcję po skutecznym bloku. To dodało wiatru w żagle siatkarzom Fanzy i po bardzo dobrej grze wypracowali sobie kilkupunktową przewagę, której już nie dali sobie odebrać do końca. Ostatecznie Fanza Kołobrzeg zwyciężyła MLPS tuż przed Pawlakami Gościno oraz UKS OPP POWIAT KOŁOBRZESKI. Organizatorem rozgrywek było już poraz drugi UKS OPP POWIAT KOŁOBRZESKI. Serdeczne podziękowania dla zespołów - Orzeł Gryfice oraz Wiking Rymań za fachową organizację turniejów.


WYNIKI TURNIEJU FINAŁOWEGO
grupa A Fanza - Orzeł 2:0 , Fanza - Grot 2:0 Grot - Orzeł 2:0
grupa B UKS OPP - Wiking 2:0 Pawlaki - OPP Sienkiewicz 2:0 UKS OPP - Sienkiewicz 2:0 Pawlaki - WIking 2:0 Wiking - OPP Sienkiewicz 2:0 Pawlaki - UKS OPP 1:1 (6 małych punktów lepszy bilans Palwaków)

NAGRODY INDYWIDUALNE
najlepsi zawodnicy zespołów:
SIENKIEWICZ OPP KOŁOBRZEG - KAMIL SKRZYPCZYK
WIKING RYMAŃ - GRZEGORZ SOĆKO
ORZEŁ GRYFICE - TOMASZ PRZYBYŁOWSKI
GROT DYGOWO - KAROL NIEMIERZYCKI
UKS OPP - MACIEJ MACUTKIEWICZ
PAWLAKI GOŚCINO - JAKUB JANUSZEWSKI
FANZA KOŁOBRZEG - KRZYSZTOF OŚLIŚLOK
MVP TURNIEJU W GRYFICACH - ROBERT SZPAK (FANZA)
MVP MLPS 2017/2018 - KACPER JAKUBOWSKI (FANZA)Ostateczna klasyfikacja MLPS poniżej w tabeli

Harmonogram rekrutacji
Ogniska Pracy Pozaszkolnej w Kołobrzegu
Na rok 201
8/2019


IX MARATON ARTYSTYCZNY OPP ZA NAMI.


23 i 24 marca w hali OPP odbył się IX Maraton Artystyczny. Rekordowa ilość -  420 młodych artystów reprezentujących Koszalin, Darłowo, Gościno, Trzebiatów, Mrzeżyno, Gościno, Dygowo, Drawsko, Charzyno i Kołobrzeg przez dwa dni rywalizowało w kategoriach;  plastyka, recytacja, piosenka i taniec. Wystartowało 18 recytatorów, 71 plastyków, 50 wokalistów, 7 zespołów wokalnych, 267 tancerzy występujących w 12 zespołach, 3 duetach i 16 partiach solowych. To obrazuje jak duże wyzwania organizacyjne były przed organizatorami. Wszystkie prace plastyczne, występy recytatorskie, wokalne i taneczne oceniały komisje złożone z profesjonalistów i miłośników sztuk. Prawdziwą perełką była komisja oceniająca występy tancerzy, ponieważ w jej skład weszli:
Sebastian Białobrzeski – zawodowy tancerz z 20 letnią praktyką sceniczną, nauczyciel tańca, choreograf,
Maja Wasilewicz – Mistrzyni Świata w Fitness Gimnastycznym, Marlena Giebułtowska – Seredyn – instruktor i pasjonatka tańca oraz radny Rady Miasta Kołobrzeg Bogusław Połowniak.
A oto wyniki Maratonu.

KONKURS PLASTYCZNY

Kategoria „ Morskie opowieści”
Wyróżnienia otrzymali:
Olech Michalina, Romanowski Igor, Skubisz Amelia, Biernacka Michalina, Czarnota Michał, Łoś Filip, Mentel Anna, Oleksy Klaudia, Pozorska Blanka, Błażejak Dominika, Grabowska Lilianna, Ferenc Ula, Figaj Lena.
Kategoria „Martwa natura” 9-10 lat
Tytuł Laureata uzyskały:
Nazarewicz Zuzanna oraz Hołup Julia
Kategoria „Martwa natura” 11-12 lat
Laureatka
Szal Zuzanna
Wyróżnienia otrzymały:
Kucharczyk Nina, Jasińska Magdalena, Skubisz Maja, Mendel Klaudia, Szarecka Julianna, Nowak Gabriela, Wnukiewicz Dominika.
Kategoria „Martwa natura”13-14 lat
Tytuł Laureata uzyskały:
Rapacz Pola, Florkowska Julia
Wyróżnienie
Piekarz Wiktoria
Nagrody specjalne ufundowane przez sponsora konkursu z rysunek o tematyce marynistycznej otrzymały:
Klechowicz Klaudia, Iżykowicz Dominika, Łazińska Paula
Grand Prix za najlepiej wykonany rysunek o tematyce marynistycznej otrzymała:
Wojakowska Helena.

KONKURS RECYTATORSKI
Nagroda Główna
Duda Zofia

Kategoria Szkoła Podstawowa
I miejsce –
Fitał Zaira
Laureaci :
Zawartowska Lawinia, Wenta Jaśmina, Lebioda Hanna, Ryplewski Kacper.
Wyróżnienie :
Strzechmińska Wiktoria
Kategoria Gimnazjum

I miejsce –
Pierzak Kacper
Laureaci :
Dorobek Joanna, Szukalska Iga
Wyróżnienia :
Jarzyńska Dominika, Downarowicz Kornelia, Walkowiak Marta, Piątek Maciej
Kategoria Liceum:
I miejsce –
Czaplewski Szczepan
Laureaci :
Plata Dominika, Selerowicz Dawid, Łazarczak Wojciech

KONKURS PIOSENKI
Kategoria Szkoła Podstawowa klasy I-III
I miejsce –
Oczniew Lena
II miejsce –
Olek Michalina
III miejsce –
Kozak Natasza
Wyróżnienia :
Pryć Zofia, Jarema Oliwia

Kategoria - Szkoła Podstawowa klasy IV – VI
I miejsce –
Pączek Oliwia
II miejsce –
Wenta Jaśmina
III miejsce –
Pawlak Weronika
Wyróżnienie :
Strzelczyk Laura
Kategoria - Gimnazjum
I miejsce –
Pawlak Julia
I miejsce –
Targosz Julian
II miejsce –
Dorywalska Julia
III miejsce –
Mackojć Maja
III miejsce –
Dąbrowska Natalia
Wyróżnienia :  
Zielonka Kinga, Sieruga Adam, Truszkowska Julia
Kategoria - Szkoła Ponadgimnazjalna
I miejsce –
Grzyb Weronika
II miejsce –
Czaplewski Szymon
III miejsce –
Prażmo Kacper
Kategoria -  zespoły wokalne
Wyróżnienia :
„Duet Juliana i Julian”, „ Promyczki”, „The Chatterboxes”, „ Midnight”, „ Morska kraina”
Nagroda specjalna za prezentację o tematyce morskiej – zespół „ John Kanaka”
Grand Prix   -zespół
„ Fistaszki”

KONKURS TANECZNY
kategoria mix ludowy i towarzyski
I miejsce –
„Taniec jazzowy” zespół ALGI SP nr 8 Kołobrzeg
II miejsce –
„Kujawiak z oberkiem” zespół ALGI SP nr 8 Kołobrzeg
III miejsce – „Walc angielski” Zespół Szkół Gościno
kategoria mix współczesny i nowoczesny do lat 9
I miejsce –
„Cheer MIX” – Studio Tańca Pasja Koszalin
II miejsce – „Emotki” – Swan Dance Mini OPP Kołobrzeg
kategoria mix współczesny i nowoczesny 10-12 lat
I miejsce –
„Królowa Śniegu” – Swan Dance I OPP Kołobrzeg
II miejsce –
Connection Kids – Studio Tańca Pasja Koszalin
III miejsce ex aequo
„Dżungla”-  zespół ALGI SP nr 8 Kołobrzeg
   „Pogoń’ – Roxana Test i Zaira Fitał – Swan Dance OPP Kołobrzeg
kategoria mix współczesny i nowoczesny powyżej 13 lat
I miejsce ex aequo Escape –
Studio Tańca Pasja Koszalin   i „ Leć, leć…” – Swan Dance II OPP Kołobrzeg
II miejsce–
„Bałtyk – dystrykt 6” – Revoltade Darłowo
III  miejsce – „Możesz wszystko” – Tirlitonki
kategoria soliści do lat 9
I miejsce –
Weronika Lesiak „Kosmos”
II miejsce –
Maria Murek „Dusk till dawn”
III miejsce ex aequo
Zofia Pryć „Rainbow”   Natasza Kozak „Harley Quinn
kategoria soliści 10-12 lat
I miejsce –
Kalina Cherezińska „Bird set free…”
II miejsce –
Zaira Fitał „Just say”
III miejsce – Lena Puc „Moje dzieciństwo”
kategoria soliści powyżej lat 13
I miejsce –
Anna Cieślak „Niekompletna”
II miejsce – Magda Lenio – „Saflor woman”
III miejsce –
Balbina Szczepanek – „Rozterka”
Nagroda specjalna dla najlepszej choreografii o tematyce morskiej zdobył „Taniec marynarski” – zespół „ALGI” SP nr 8

Nagroda specjalna dla najlepszego zespołu przekazana przez ambasadora FESTIWALU TOP ART FESTIWAL pana Sebastiana Białobrzeskiego trafiła do zespołu  SWAN DANCE I z Ogniska Pracy Pozaszkolnej w Kołobrzegu. Nagrodą jest zaproszenie na wyjazd na MIĘDZYNARODOWY FESTIWAL TOP ART we Włoszech. Dziękujemy serdecznie hojnym sponsorom, bez których wsparcia nie udałoby się zorganizować Maratonu w tak atrakcyjnej formie i skali. Dzięki Wam, prawie każdy uczestnik  został obdarowany drobnym upominkiem.
Sponsorzy Maratonu:
Starostwo Powiatowe, Urząd Miasta Kołobrzeg, Urząd Marszałkowski, Zbigniew Kawka,  Przedsiębiorstwo Połowowe „NEKTON” R. Klimczak, A. Majca, Organizacja Rybaków Łodziowych – Producentów Ryb Sp. z o.o. „Smaczna Ryba”, Imperiall Resort and Medi SPA Joanna Kozak, Cukiernia Jagoda i Robert Gumowscy, Piekarnia Wierzbowscy, Piekarnia Cukiernia Wendland, firma „BAUPOL” Joanna i Adam Góralscy.

Gratulujemy zwycięzcom i zapraszamy wszystkich za rok, na jubileuszowy X Maraton Artystyczny Ogniska Pracy Pozaszkolnej w Kołobrzegu.

Młodzicy UKS OPP Powiat Kołobrzeski z brązowymi medalami!
W dniach 24-25.03 2018 r. został rozegrany turniej finałowy Wojewódzkiej Ligi Młodzików. Kołobrzeżanie byli gospodarzami zawodów, w których 6 najlepszych drużyn wyłonionych w ośmiu turniejach eliminacyjnych rywalizowało o tytuł Mistrza Województwa sezonu 2017 / 2018. Własna hala sprzyjała gospodarzom, którzy wygrywając pewnie dwa finałowe spotkania zapewnili sobie trzecie miejsce i brązowe medale. W tym roku lepsi od uczniów oddziałów sportowych Szkoły Podstawowej nr 1 im. Bolesława Chrobrego w Kołobrzegu okazali się jedynie zawodnicy klubów Żak – Espadon Pyrzyce i Maraton – Espadon Świnoujście. Nagroda indywidualna dla najlepszego w województwie zawodnika grającego na pozycji libero trafiła w ręce Franciszka Dubois – Placaka. Odniesiony sukces zapewnił młodym zawodnikom klubu UKS OPP Powiat Kołobrzeski możliwość reprezentowania naszego województwa w Ćwierćfinałach Mistrzostw Polski, które odbędą się w dniach 13-15.04.2018 r.Skład drużyny: Kacper Szmagliński, Wojciech Sabała, Jakub Ponikiewski, Beniamin Dubois – Placak, Adrian Biernat, Marek Tomaszewicz, Bruce Wajda, Maciej Adasiak, Jan Haldorsen, Maciej Iwonicki,  Franciszek Dubois – Placak, Aleksander Czachorowski, Kamil Świątkowski, Adam Karbarczyk, Marcel Kuczera, Michał Melak, Jakub Sempruch. Trenerzy: Mariusz Rzeszotek, Robert

 

Sukces wychowanków Sekcji RecytatorskiejMiło nam zawiadomić, że wychowankowie sekcji recytatorskiej OPP odnieśli sukces na powiatowych eliminacjach 63. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego. Turniej odbył się w małej sali teatralnej Regionalnego Centrum Kultury, jurorami byli m in. aktorzy i instruktorzy teatralni z Koszalina i Szczecina. Nasz wychowanek Wojciech Łazarczak - debiutując na scenie recytatorskiej - otrzymał wyróżnienie, natomiast Dominika Plata (recytująca fragmenty "Odprawy posłów greckich" Jana Kochanowskiego i "Braci Karamazow" Fiodora Dostojewskiego) i Zofia Duda (z wierszem Wisławy Szymborskiej i prozą Bronki Nowickiej) zdobyły tytuły laureatek i będą nas reprezentować na kolejnym etapie konkursu, w Szczecinie.Gratulujemy! 

Starosta z upominkami w OgniskuW czwartek 22 marca 2018 roku w Ognisku Pracy Pozaszkolnej w Kołobrzegu Starosta Kołobrzeski wręczył drobne upominki sekcji tanecznej Swan Dance oraz sekcji muzycznej i plastycznej OPP za osiągnięcia artystyczne w ogólnopolskich konkursach. W bieżącym roku szkolnym podopieczni Ogniska Pracy Pozaszkolnej z sekcji tanecznej oraz muzycznej pochwalić się mogą największymi osiągnięciami zdobytymi podczas ogólnopolskich konkursów. Z tej okazji Starosta Kołobrzeski Tomasz Tamborski spotkał się z uczniami, ich instruktorami oraz rodzicami, by pogratulować zdobytych sukcesów i wręczyć im drobne upominki ufundowane przez Powiat Kołobrzeski.

Gratulacje i upominki otrzymały:
1. Sekcja taneczna „Swan Dance II” Ogniska Pracy Pozaszkolnej w Kołobrzegu wraz z instruktorem Panią Martą Herbowską za zajęcie II miejsca w kategorii do 11 lat w Ogólnopolskim Konkursie Tańca „Taneczne Miraże 2018” w Bydgoszczy: Amelia Skubisz, Natasza Kozak, Zofia Pryć, Paulina Wojarska, Zofia Nikel, Roxana Testa, Zaira Fitał, Zuzanna Stąpor, Maria Murek, Laura Parzych, Weronika Lesiak, Weronika Wajda, Julia Hołup, Izabela Załoga, Lena Dubińska, Oliwia Łącka oraz Swan Dance II wyróżnienie za choreografię „Leć, leć…” w kategorii 12-15 lat: Iga Szukalska, Kinga Rodziewicz, Julia Kozakiewicz, Katarzyna Szamotulska, Klaudia Ciesak, Adrianna Gołembiewska, Kalina Cherezińska.
Soliści:
Zaira Fitał chor. „Just say” – III miejsce kat. do 11 lat
Weronika Lesiak chor. „Kosmos” – wyróżnienie kat. do lat 11
Kalina Cherezińska chor. „Bird det free…” – I miejsce kat. 12-15 lat
Julia Kozakiewicz chor. „Love” – III miejsce kat. 12-15 lat
Duety:
Zaira Fitał i Roxana Testa chor. Pogoń” – wyróżnienie kat. do 11 lat
Katarzyna Szamotulska i Julia Kozakiewicz – III miejsce kat. 12-15 lat
• Iga Szukalska i Klaudia Ciesak – wyróżnienie kat. powyżej 16 lat.
2. Sekcja muzyczna Ogniska Pracy Pozaszkolnej w Kołobrzegu wraz z instruktorem Panią Edytą Tetera:
Jaśmina Wenta - I Ogólnopolski Przegląd Pieśni Patriotycznej Diecezji Koszalińsko-Kołobrzeskiej - I miejsce „Pieśń dla mojej ojczyzny”.
• V Dzień Dziecka z Pieśnią i Piosenką Żołnierską w Kołobrzegu - nagroda specjalna.
• Ogólnopolski Konkurs Piosenki „Na dobre i na złe” w Szczecinie – wyróżnienie - zespół wokalny „Fistaszki”./Maja Mackojć,Weronika Grzyb, Julia Pawlak/
• III miejsce zespół Fistaszki w Ogólnopolskim Festiwalu Piosenki „Dozwolone do lat 19” w Stargardzie.
3. Sekcja plastyczna z instruktorem Panią Magdaleną Kondraciuk
Laureatka: Dominika Błażejak lat 7
Konkurs: XXII Ogólnopolski Konkurs im. Ireny Kwinto „Życie bajką jest” tegoroczna edycja pod hasłem "Bajkowe zwierzoludy"
Organizator: Młodzieżowy Dom Kultury im. Ireny Kwinto w Lidzbarku Warmińskim

Wszystkim wyróżnionym gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.


Uczniowie „Jedynki” pomogli utrzymać się w pierwszej lidze zawodnikom „Olimpii” Sulęcin.W sobotę zespół Młodzików klubu UKS OPP Powiat Kołobrzeski odbył podróż do Sulęcina. Chłopcy mieli okazję obserwować poranny trening przedmeczowy dwóch pierwszoligowych zespołów: STS „Olimpia” Sulęcin i „Aqua-Zdrój” Wałbrzych. Kolejnym punktem programu był sparing rozegrany z miejscową drużyną Młodzików. Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 im. Bolesława Chrobrego odnieśli pewne zwycięstwo. Nie przegrali ani jednego seta. Główną atrakcją wyjazdu był mecz seniorów fazy play-out 1 ligi mężczyzn. Kołobrzeżanie, wraz z miejscowym klubem kibica dzielnie dopingowali zaprzyjaźnioną drużynę. W efekcie „Olimpia” odniosła sukces i wygrała spotkanie 3:1. Zapraszamy do obejrzenia krótkiej relacji z tego pełnego wrażeń dnia. (Autor zdjęcia Marek Dębowski).


Zacięta Walka Siatkarzy


W dniu 17 marca w hali sp 6 rozegrany został pierwszy mecz w ramach fazy play off II ligi piłki siatkowej mężczyzn - pomiędzy UKS OPP Powiat Kołobrzeski a GKS Stoczniowiec Gdańsk. Kibice byli świadkami niezwykle emocjonującego trwającego ponad 2 godziny spotkania. Niestety tym razem szczęście uśmiechnęło się do gości, którzy pokonali nasz zespół wynikiem   3:2  ( 16:25, 27:29, 25:19, 25:23, 15:10).   W całym spotkaniu  w małej punktacji różnica wyniosła tylko 2 punkty (108:106). Można powiedzieć, że o zwycięstwie zadecydowała jedna piłka .
W fazie play off mecze rozgrywane są do dwóch zwycięstw a lepsza drużyna uzyskuje awans do pierwszej czwórki gr I z możliwością dalszej walki o pierwszą ligę. Kolejny mecz rozegrany zostanie już za tydzień 24.03  w Gdańsku, gdzie kołobrzeżanie postarają się  zrewanżować  rywalom i wyrównać stan rywalizacji a w decydującym 3 spotkaniu ponownie pokonać zespół z Gdańska.
Kołobrzeżanie wystąpili w składzie : Jędrzej Śląski, Adrian Bartnik , Daniel Zabłocki, Jarosław Pankiewicz, Łukasz Grot , Krzysztof Zapaśnik , Adam Oleszuk , Damian Markiewicz , Maciej Zabłocki , Jakub Gałka (Libero) Szymon Markowski (Libero). Trenerzy Waldemar Pankiewicz ,Leszek Kowalewski.

Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego