Ognisko Pracy Pozaszkolnej

Idź do spisu treści

Menu główne

Archiwum akt-część-1 2017-2018

Informacje o nas > Archiwum aktualności

Rok szkolny 2017-2018

Okres od marca 2018 do październik 2017


Uczestnicy sekcji gimnastyczno-tanecznej doskonalą swoje umiejętności akrobatyczne w Parku Trampolin .  Dnia 24.03.2018r. wychowanki sekcji gimnastyczno-tanecznej uczestniczyły w wycieczce  do Koszalina, gdzie na hali trampolin uczestniczki zajęć  OPP doskonaliły elementy akrobatyczne, uczyły się nowych salt,  jak również szalały na terenie obiektu, korzystając ze wszystkich atrakcji FlyPark.Młodzicy i Młodziczki UKS OPP Powiat Kołobrzeski w finałach Ligi Wojewódzkiej           W miniony weekend siatkarzom i siatkarkom uczęszczającym do oddziałów sportowych w Szkole Podstawowej nr 1 im. Bolesława Chrobrego w Kołobrzegu udało się zapewnić sobie udział w finałach wojewódzkich swoich kategorii rozgrywkowych. Zarówno zawodnicy, jak i zawodniczki klubu UKS OPP Powiat Kołobrzeski wywalczyli bezcenne punkty, gwarantujące udział w walce z najlepszymi drużynami. Przed nimi już ostatni turniej, w którym rozstrzygnie się rywalizacja o medale w sezonie 2017/2018.
Działacze, trenerzy i zawodnicy, wraz z kapitanem drużyny Młodzików - Kacprem Szmaglińskim (na zdjęciu) mają zaszczyt zaprosić wszystkich kibiców na Turniej Finałowy, który odbędzie się w Kołobrzegu w dniach 24-25 marca. Zawody rozpoczną się w sobotę o godzinie 10:00 na hali sportowej Szkoły Podstawowej nr 6 w Radzikowie.

WIOSENNE SUKCESY SWAN DANCE


Po zimowo- wiosennych sukcesach „Dziadka do orzechów” ( przedstawienie było wystawiane sześciokrotnie z kompletem publiczności na widowni i tyleż razy nagradzane było owacjami na stojąco) przyszedł czas na konkursy i występy z innym repertuarem grup Swan Dance.

25 marca zespoły SD I i SD II oraz solistki wzięły udział w Powiatowym Maratonie Artystycznym. I tak w kategorii taniec współczesny do 12 lat bezsprzecznie triumfował Swan Dance zajmując I i II miejsce układami Śnieżynki i  Taniec małych owieczek. W kategorii solistów całe podium zajęły również tancerki Swan Dance :  Julia Kozakiewicz, Zaira Fitał i Roksana Testa.                                                             Wśród tancerzy powyżej 12 lat - Aleksandra Maciak zajęła I miejsce, a Kornelia Downarowicz II. W konkurencji zespołowej II miejsce również przypadło reprezentantkom naszego zespołu z układem Lejdisss.

1 kwietnia zespół Swan Dance wziął udział w Ogólnopolskim Festiwalu  Sztuki  Baletowej w Łebie. Tancerze zaprezentowali się w układach solowych  Roxana Testa - wyróżnienie, Zaira Fitał, , Julia Kozakiewicz, Aleksandra Maciak – IV miejsce, Kornelia Downarowicz i grupowych  Śnieżynki – III miejsce , Lejdis – V miejsce

OGÓLNPOLSKI KONKURS TAŃCA „TANECZNE MIRAŻE”


W dniu 10.03.2018r. w Bydgoszczy odbył się OGÓLNPOLSKI KONKURS TAŃCA „TANECZNE MIRAŻE”. Jury z ponad pół tysiąca tancerzy wyłoniło najlepsze zespoły, duety i solistów w trzech kategoriach wiekowych. Miasto Kołobrzeg reprezentował zespół tańca współczesnego SWAN DANCE z Ogniska Pracy Pozaszkolnej w Kołobrzegu, który przygotowała Marta Herbowska.  Tegoroczne jury konkursu w składzie: Iwona Runowska, Sebastian Białobrzeski i Filip Michalak wydało werdykt.
Wśród zespołów w najmłodszej kategorii wiekowej do lat 11 zespół Swan Dance I zdobył II miejsce w choreografii „Królowa śniegu”, natomiast w kategorii 12-15 lat zespół Swan Dance II w choreografii „Leć, leć…” wywalczył wyróżnienie.
Wśród najmłodszych solistów do lat 11 III miejsce wywalczyła Zaira Fitał w choreografii „Just say…”natomiast Weronika Lesiak  zdobyła wyróżnienie , w kategorii starszej 12-15 lat bezkonkurencyjna !!! okazała się Kalina Cherezińska w chorografii „Bird set free” zdobywając I miejsce, a Julia Kozakiewicz w choreografii „Love” zajęła III miejsce.
Jeśli chodzi o duety, to w najmłodszej kategorii do lat 11 wyróżnienie otrzymały Zaira Fitał i Roxana Testa za choreografię „Pogoń”, z kolei w kategorii wiekowej 12-15 lat III miejsce wywalczyły Katarzyna Szamotulska i Julia Kozakiewicz w choreografii „Anywhere”. W kategorii najstarszej powyżej lat 16 wyróżnienie zdobyły Klaudia Ciesak i Iga Szukalska w choreografii „Can’t do without you…”
Swan Dance I reprezentowały: Amelia Skubisz, Natasza Kozak, Zofia Pryć, Paulina Wojarska, Zofia Nikel, Roxana Testa, Zaira Fitał, Zuzanna Stąpor, Maria Murek, Laura Parzych, Weronika Lesiak, Weronika Wajda, Julia Hołup, Izabela Załoga, Lena Dubińska, Oliwia Łącka.
Swan Dance II reprezentowały: Iga Szukalska, Kinga Rodziewicz, Julia Kozakiewicz, Katarzyna Szamotulska, Klaudia Ciesak, Adrianna Gołembiewska, Kalina Cherezińska.


„Dozwolone do lat 19” w Stargardzie


10 marca odbył się XVII Ogólnopolski festiwal piosenki „Dozwolone do lat 19” w Stargardzie.
W konkursie wzięli udział wokaliści, duety i zespoły wokalne ze: Szczecina,Stargardu, Koszalina,Gdyni, Zielonej Góry, Piły, Poznania, Słubic, Słupska, Polic, Goleniowa.  Na scenie  wystąpiło ponad 70 wykonawców w 6 kategoriach, którzy zostali zakwalifikowani do finału tego konkursu we wcześniejszych eliminacjach. Miło nam poinformować, że w kategorii zespołów wokalnych nasze podopieczne – zespół „Fistaszki” w składzie: Maja Mackojć, Weronika Grzyb, Julia Pawlak zdobyły III miejsce.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Mistrzyni Świata w Fitness Gimnastycznym na zajęciach OPP


Zajęcia najmłodszej grupy sekcji gimnastyczno-tanecznej OPP odwiedziła MAJA WASILEWICZ Mistrzyni Świata w Fitness Gimnastycznym. Wielokrotna Mistrzyni Polski w Fitness Gimnastycznym, wielokrotna reprezentantka Polski na arenach międzynarodowych w Fitness Gimnastycznym i Sylwetkowym. Maja swoje początki z akrobatyką miała w Kołobrzegu na zajęciach OPP. Po zakończeniu kariery sportowej i ukończeniu studiów,  będąc specjalistą ds. żywienia człowieka i  Instruktorem Kulturystyki  pracowała w najlepszych klubach Fitness w Warszawie jako trener personalny gwiazd TV i biznesu. Obecnie wróciła do rodzinnego Kołobrzegu, co było okazją do spotkania z młodymi gimnastyczkami z OPP. Maja  opowiedziała uczestniczkom zajęć o swojej karierze sportowej, pokazała efektowne elementy akrobatyczne,  a na koniec młode gimnastyczki pochwaliły się przed Mistrzynią swoimi umiejętnościami.


Dziękujemy  spotkanie!

 
 

Maraton Artystyczny jest wszechstronnym konkursem artystycznym adresowanym do dzieci i młodzieży

– kształcących się w szkołach podstawowych, gimnazjach i szkołach ponadgimnazjalnych oraz korzystających z oferty placówek edukacyjno-kulturalnych Pomorza Zachodniego. Konkurs ma charakter otwarty: organizatorzy akceptują także zgłoszenia z innych regionów i województw.

Organizatorzy IX Maratonu Artystycznego to: Starostwo Powiatowe w Kołobrzegu i Ognisko Pracy Pozaszkolnej w Kołobrzegu.

Celem konkursu jest popularyzacja wszelkich form sztuki wśród dzieci i mło-dzieży, umożliwienie publicznej prezentacji artystycznych umiejętności, kształcenie kreatywności, twórcza konfrontacja dzieci i młodzieży, posiadających uzdolnienia artystyczne oraz kształtowanie przywiązania do "małej Ojczyzny", tradycji morskich i rybackich.

Termin  Maratonu:  23-24.03.2018
Miejsce:  Ognisko Pracy Pozaszkolnej w Kołobrzegu, ul. Mazowiecka 1

Prezentacje konkursowe oceniać będzie Jury wyłonione przez organizatorów. Zwycięzcy otrzymają nagrody rzeczowe.

IX  Maraton Artystyczny OPP składał się będzie z czterech konkursów:
• konkursu plastycznego
• konkursu recytatorskiego i małych form teatralnych
• konkursu piosenki
• konkursu tanecznego.

Uczestnicy Maratonu będą podzieleni na trzy kategorie wiekowe:
• szkoła podstawowa
• gimnazjum
• szkoła ponadgimnazjalna.

Warunkiem uczestnictwa w Maratonie będzie dostarczenie zgłoszenia do co najmniej jednego konkursu do siedziby Ogniska Pracy Pozaszkolnej w Kołobrzegu (ul. Mazowiecka 1); lub e-mail: opp.kolobrzeg@interia.pl, na karcie zgłoszenia zamieszczonej w niniejszym regulaminie, do dnia 16 marca.
Zgłoszenia – maksimum 2 osoby lub 2 zespoły do jednego konkursu w każdej kategorii wiekowej – powinny być dokonane przez szkołę lub placówkę kultury bądź instytucję opiekuńczo-wychowawczą; organizatorzy zachęcają do przeprowadzania eliminacji szkolnych.

LINK DO KARTY ZGŁOSZENIOWEJ

Szczegóły regulaminowe w poszczególnych konkursach:

• konkurs plastyczny:
- temat prac konkursowych: martwa natura w rysunku studyjnym (dzieci starsze),
  praca dowolna „z wyobraźni” o tematyce morskiej lub rybackiej (dzieci młodsze)
- technika wykonania: rysunek ołówkiem, kredką, węglem
- format pracy: A2, A3; B1; B2
- czas konkursu:  23 marca, godz. 16.00 – 19.00
       - wystawa pokonkursowa: 24 marca
   konkurs recytatorski i małych form teatralnych:
- każdy recytator zaprezentuje jeden utwór; dopuszczalna jest także prezentacja fragmentów utworów
- maksymalny czas recytacji: 4 minuty
- oceniając recytację Jury weźmie pod uwagę trafność doboru tekstów, kulturę słowa oraz ogólny wyraz artystyczny
- każdy wykonawca małej formy teatralnej (indywidualny lub grupowy) zaprezentuje     
  etiudę, trwającą nie dłużej niż 10 minut
- dopuszczalne są dowolne formy teatralne: kabaret, pantomima, monodram, teatr żywego słowa, lalkowy, dramatyczny, poetycki i inne
- oceniając etiudę teatralną, Jury weźmie pod uwagę opracowanie sceniczne, reżyserię, wartość literacką scenariusza, umiejętności warsztatowe, grę aktorską, scenografię, kostiumy, ogólny wyraz artystyczny
- organizatorzy przewidują nagrodę specjalną za najlepszą prezentację o tematyce morskiej lub rybackiej
- czas konkursu: 23 marca od godz. 16.00

  • konkurs piosenki:

- uczestnikami konkursu mogą być soliści – wokaliści, zespoły wokalne, zespoły wokalno-instrumentalne
- w przesłuchaniach konkursowych wykonawcy śpiewają jedną piosenkę do podkładu na płycie CD w formacie AUDIO CD lub do akompaniamentu na własnym instrumencie
- oceniając wykonawców, Jury uwzględni dobór repertuaru, warunki głosowe, dykcję, muzykalność, interpretację i ogólny wyraz artystyczny
- organizatorzy przewidują nagrodę specjalną za najlepszą prezentację o tematyce morskiej lub rybackiej
- termin konkursu: 24  marca od godz. 10.00
   konkurs taneczny:
- uczestnikami mogą być soliści lub małe grupy taneczne
- oceniane będą tańce w kategoriach: taniec współczesny, nowoczesny,     
  towarzyski, ludowy;  w grupach wiekowych do 12 lat i od 12 lat,
- maksymalny czas prezentacji: 3,5 min.

- Jury weźmie pod uwagę dobór repertuaru, opracowanie choreograficzne, technikę
 wykonania, ogólne wrażenie artystyczne oraz dobór i estetykę kostiumów i rekwizytów

- organizatorzy przewidują nagrodę specjalną za najlepszy taniec nawiązujący do tematyki morskiej lub rybackiej
- termin konkursu: 24 marca od godz. 15.00.

Rozstrzygnięcie oraz prezentacja laureatów konkursów nastąpi podczas uroczystego podsumowania IX Maratonu Artystycznego OPP, 24 marca 2017 r. ok. godz. 17.00. Organizatorzy zastrzegają sobie prawo ostatecznej interpretacji i – w razie konieczności – zmian w regulaminie (np. dzielenia lub łączenia kategorii wiekowych bądź wykonawczych).

Dla grup przyjeżdżających możliwość noclegu – ceny do uzgodnienia.

ZAPRASZAMY SERDECZNIE !!!

Zabrakło do awansu


Zespół  juniorów UKS OPP Powiat Kołobrzeski w dniach 15-18 luty 2018 wystartował w ćwierćfinale Mistrzostw Polski w Piłce Siatkowej Juniorów w Częstochowie .  Kołobrzeżanie rozegrali  3 spotkania  w pierwszym ulegli MOS Wola Warszawa 3:0 , drugi mecz to bardzo zacięte spotkanie z SUKKS Suwałki  3:1 25:23,25:19,30:32,25:19.  W spotkaniu o 5 miejsce pokonali TSV Sanok 3:1 25:20, 26:24, 28:30,25:16

Klasyfikacja końcowa :
1 AZS 2020 Częstochowa – awans do półfinału MP
2 KS Wifama Łódź – awans do półfinału MP
3  UMKS MOS Wola Warszawa
4  SUKSS Suwałki
5  UKS OPP Powiat Kołobrzeski
6  TSV Sanok


Kołobrzeżanie wystąpili w składzie :Jakub Gałka (kapitan) Maciej Macutkiewicz , Wojciech Bielak , Szymon Markowski, Tomasz Kwaśniewski, Aleksander Wszelaki , Patryk Paluszkiewicz, Maciej Pilewski, Mateusz Kopczyński , Rafał Seta, Piotr Oleszuk (Libero) Błażej Szewczyk  trener Leszek Kowalewski

Wspaniały występ Młodzików UKS OPP Powiat Kołobrzeski


W minioną sobotę uczniowie oddziałów sportowych Szkoły Podstawowej nr 1 im. Bolesława Chrobrego w Kołobrzegu rozegrali drugi turniej eliminacyjny Wojewódzkiej Ligi Młodzików. Jako gospodarze nie wykazali się nadmierną gościnnością. Pewnie wygrali wszystkie mecze i tym samym już teraz zapewnili sobie udział w finałach rozgrywek o Mistrzostwo Województwa, które odbędą się pod koniec marca. Zawodnicy klubu UKS OPP Powiat Kołobrzeski rozpoczęli sobotnie zmagania od zwycięstwa z zespołem UKS „Bronek II” Koszalin, nie oddając przyjezdnym ani jednego seta. W kolejnym spotkaniu zrewanżowali się zespołowi MMKS „Maraton-Espadon” Świnoujście za porażkę w pierwszym turnieju eliminacyjnym. Tym razem po mistrzowsku rozegrali tie-breaka, pewnie zwyciężając 15:7. Zrównali się tym samym dorobkiem punktowym z liderem grupy eliminacyjnej - pokonaną drużyną ze Świnoujścia. Dzięki temu stali się jednym z pretendentów do awansu do strefy medalowej z pierwszego miejsca w grupie. Wszyscy podopieczni trenera Mariusza Rzeszotka przyczynili się do końcowego sukcesu swoją wspaniałą grą i postawą: Kacper Szmagliński (kapitan), Jakub Ponikiewski (MVP), Wojciech Sabała, Beniamin Dubois-Placak, Franciszek Dubois-Placak, Marek Tomaszewicz, Aleksander Czachorowski, Adam Karbarczyk, Kamil Świątkowski, Marcel Kuczera, Adrian Biernat, Maciej Iwonicki, Bruce Wajda.

Brązowe Medale Juniorów UKS OPP Powiat KołobrzeskiW dniach 3-4 luty w Świnoujściu odbywał się wojewódzki finał Mistrzostw Województwa w Piłce Siatkowej Juniorów. Podopieczni Leszka Kowalewskiego i Waldemara Pankiewicza po ciężkich bojach wywalczyli brązowy medal i tym samym awansowali do ćwierć finału Mistrzostw Polski. Kołobrzeżanie  w pierwszym meczu finału ulegli mistrzom z poprzedniego sezonu - zespołowi MMKS Maraton Espadon Świnoujście  3:0. W kolejnym spotkaniu po blisko dwugodzinnej grze przegrali z  LMKS Żak Espadon Pyrzyce  3:1( 25:21,25:21,21:25, 25:23)  w ostatnim  równie zaciętym meczu pokonali  KS Stocznię  M&W Darłowo  3:2 ( 25:20,22:25,25:14,26:28,15:10).
Drużyna w składzie: Jakub Gałka (kapitan) Szymon Markowski , Maciej Macutkiewicz,  Wojtek Bielak, Aleksander Wszelaki , Patryk Paluszkiewicz, Tomasz Kwaśniewski Jakub Golon , Mateusz Kopczyński, Jakub Wójcik,  Błażej Szewczyk , Piotr Oleszuk  (Libero).
W dniach  15-18 lutego kołobrzeżanie walczyć będą w ćwierćfinałach Mistrzostw Polski w Częstochowie – życzymy sukcesów.

W minioną niedzielę zespół Młodzików UKS OPP Powiat Kołobrzeski zainaugurował tegoroczne rozgrywki w ramach Ligi Wojewódzkiej. Zawodnicy uczęszczający do oddziałów sportowych Szkoły Podstawowej nr 1 w Kołobrzegu pod opieką trenera Mariusza Rzeszotka udali się na turniej do Świnoujścia. Kołobrzeżanie pewnie wygrali mecz z UKS „Bronek” Koszalin w dwóch setach. W kolejnym spotkaniu przegrali z zespołem MMKS „Maraton” Świnoujście połączonym ze Szkołą Mistrzostwa Sportowego w Policach. Niewiele zabrakło, by to właśnie zespół UKS OPP Powiat Kołobrzeski cieszył się z kolejnego zwycięstwa. Niestety błędy własne popełnione w końcowej fazie trzeciego seta doprowadziły do porażki 16:14 i w całym spotkaniu 2:1. Mimo wszystko, mecz należy zaliczyć do bardzo udanych, ponieważ zespół ze Świnoujścia wsparty zawodnikami z Polic jest jednym z głównych pretendentów do zdobycia medalu w wojewódzkich rozgrywkach. Najbardziej wyróżniającymi się zawodnikami kołobrzeskiego zespołu byli: Kacper Szmagliński, Jakub Ponikiewski i Franciszek Dubois-Placak.

Czy Powalczą o Czwórkę !

Dobiegła końca runda zasadnicza w rozgrywkach II ligi piłki siatkowej mężczyzn. Siatkarze UKS OPP Powiat Kołobrzeski w ostatnim meczu ulegli drużynie Womix NTS Trójce  Nakło  2:3 /20:25, 19:25, 25:23, 25:22, 14:16/. Niezwykle zacięty i wyrównany pojedynek  dwóch sąsiadów w tabeli . Po dobrej grze w końcówkach seta zagrywką i obroną pola pierwsze dwa sety padły łupem gości. Lustrzane obicie to następne dwa sety tu w końcówkach Kołobrzeżanie  dominowali zagrywką i blokiem i odnieśli zwycięstwo. Piaty set to bardzo wyrównana walka punkt za punkt - niestety dwa błędy w końcówce seta zadecydowały o porażce gospodarzy.   
W tabeli końcowej nasza drużyna zajmuje 7 miejsce i w fazie play off spotka się z drużyną GKS Stoczniowiec Gdańsk. Walka o miejsce w pierwszej czwórce będzie do dwóch zwycięstw – pierwszy mecz w Kołobrzegu 24 marca, natomiast drugi w Gdańsku 7 kwietnia.
Drużyna rozpoczęła przygotowania do walki o pierwszą czwórkę „Podobno prawdziwa walka zaczyna się w fazie play off”.                                                Życzymy kołobrzeskiej drużynie zwycięstw i cennego miejsca w pierwszej czwórce.                         
Kołobrzeżanie w składzie : Jędrzej Śląski (kapitan) Jarosław Pankiewicz , Łukasz Grot , Adrian Bartnik, Damian Markiewicz , Adam Oleszuk, Krzysztof Zapaśnik, Sławomir Pyta , Maciej Zabłoski Jakub Gałaka (libero) Szymon Markowski(Libero) trenerzy Leszek Kowalewski Waldemar Pankiewicz .

Studio Piosenki i Swan Dance na XXVI WOŚP14 stycznia połączone siły Studia Piosenki i sekcji tanecznej „Swan dance” wspierały XXVI Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy w Zespole Szkół nr 2 w Kołobrzegu. Nasza placówka jak co roku wspomaga szlachetną ideę Jurka Owsiaka. Licznie zgromadzona publiczność gromkimi brawami nagradzała naszych wspaniałych artystów. To były przepiękne chwile wzruszenia, refleksji i radości. Dziękujemy organizatorom za zaproszenie do udziału w tej szczytnej akcji, naszym podopiecznym i ich instruktorom za wspaniałe prezentacje oraz rodzicom za pomoc i zaangażowanie.

Najmłodsze Siatkarki UKS OPP rywalizowały w Zawierciu


Siatkarki z Kołobrzegu  w dniach 05 – 07. 01. 2018r. walczyły w Zawierciu w V Ogólnopolskim Turnieju Mini Siatkówki Dziewcząt.
Siatkarki UKS OPP Powiat Kołobrzeski rywalizowały w trzech kategoriach wiekowych - dwójek, trójek i czwórek. Turniej rozgrywany był  systemem każdy z kazdym w dwóch etapach - eliminacyjny i finałowy o miejsca. Podopieczne Piotra Bogdanowicza grające w kategorii „czwórek” w składzie: Wacko Gabrysia, Zug Emila, Michalak Nikola, Sadowska Martyna, Puzio Dominika i Marczak Amelia, w grupie eliminacyjnej natrafiły na dwa zespoły będące liderami turnieju, tj. METRO Warszawa i Pasek Będzin. Przegrywając wszystkie mecze w swojej grupie [5], trafiły do gr o m-ca 13-18. Nowe założenia taktyczne oraz lepsza gra całego zespołu w drugim dniu sprawiły, że dziewczęta wygrały 4 na 5 spotkań, zajmując ostatecznie 14 miejsce.
W kategorii „trójek” dziewczęta w składzie: Greczyńska Wiktoria, Andrysiak Kornelia, Dzwolak Ewa oraz Indycka Magda w grupie eliminacyjnej rozegrały 5 spotkań. W swojej grupie wygrały trzy mecze jednak miały ciężką przeprawę bo natrafiły na zespół z Zawiercia - zeszłorocznego Mistrza Polski Kinder+ Sport.  Te trzy zwycięstwa pozwoliły im tylko walczyć w grupie o miejsca 7-12  w której wygrywająć 5 na 6 spotkań, ostatecznie w gronie 18 drużyn uplasowały się na 8 miejscu.
W kategorii „dwójek” najmłodsze zawodniczki, podopieczne Roberta Szpaka w składzie: Ola Banasiak, Zuzia Mikołajewska i Konstancja Zelewska, dla których był to pierwszy w życiu wyjaz na turniej, rywalizowały w gronie 24 drużyn z całej Polski. Młodym zawodniczkom udało się nawiązać walkę w kilku spotkaniach i jak na pierwszy turniej zrealizowały plan w 110%.
Wszystkim zawodniczkom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.


Trener U11 i U12 – Piotr Bogdanowicz
Trener U10 – Robert Szpak

OPP grało dla WOŚP

13.01. podczas 26 Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy nie mogło zabraknąć naszego w nim udziału. Nasi podopieczni  i instruktorzy bardzo aktywnie włączyli się w liczne przedsięwzięcia kulturalne i sportowe organizowane w ramach Orkiestry na terenie miasta. Warsztaty marynistyczne OPP pod „ batutą” Bolko Służewskiego zaprezentowały się podczas koncertu zorganizowanego w Zespole Szkół nr 2 im. Bolesława Krzywoustego.  Przygotowały 40 minutowy program utrzymany w klimacie pogodnego bluesa, no i oczywiście szanty. Uczestnicy występu prezentowali swoje umiejętności gry na harmonijce ustnej, instrumentach perkusyjnych, gitarze basowej i małych gitarkach zwanych ukulele. Napisano również, specjalnie na tę okazję piosenkę o  WOŚP. Sekcja marynistyczna planuje nagrać ją w profesjonalnym  studio muzycznym, aby rozpropagować ją w szerokich kręgach WOŚP. Morski klimat Kołobrzegu podkreślały  stroje szantymenów i szantymenek z nieodzownymi koszulkami w paski. Występ naszych podopiecznych został żywiołowo i bardzo serdecznie przyjęty przez licznie zgromadzoną publiczność. Można śmiało powiedzieć, że wszystkie dzieci pomyślnie przeszły swój pierwszy w życiu estradowo – morski chrzest równikowy. Przed Ratuszem Miejskim w trakcie okolicznościowego koncertu  zaprezentowała się grupa naszych tancerek z zespołu „Tirlitonki”. Licznie zgromadzona publiczność gorąco oklaskiwała brawurowo wykonaną wiązankę tańców. Natomiast w hali Ogniska sportowcy wystartowali w cyklicznym Amatorskim Turnieju Badmintona. Ponad 30 zawodników reprezentujących Kołobrzeg, Koszalin, Ustronie Morskie, Mrzeżyno, Świdwin, Polanów i  Gwdę Wielką rywalizowało w 4 kategoriach. Dzięki ich szczodrobliwości w puszce WOŚP wylądowało ponad  2400 złotych. To jak się później okazało jedna z najbogatszych puszek w mieście.
Do zobaczenia  za rok.  


Międzynarodowy Koncert Bożonarodzeniowy


26 grudnia w przepięknej świątecznej scenerii  Sanktuarium św. Jakuba Apostoła w Lęborku odbył się Międzynarodowy Koncert Bożonarodzeniowy. W koncercie tym wzięła udział nasza wychowanka Jaśmina Wenta, która do akompaniamentu fortepianowego w wykonaniu Igora Jankowskiego zaśpiewała cztery kolędy: „ Wśród nocnej ciszy”, „Dzisiaj w Betlejem”, „Mizerna cicha”, „Skrzypi wóz”, a na zakończenie wykonała improwizację do utworu „ Mario, czy już wiesz”.   Oto podziękowania, które Jaśmina otrzymała od organizatora tej wspaniałej uroczystości:  „Serdecznie dziękuję wszystkim 32 artystom z Polski i z zagranicy za żmudne przygotowania i udział we wczorajszym koncercie, a zwłaszcza Jaśminie Wencie, która został gwiazdą tego koncertu! Jestem z Was dumny! Zarówno amatorzy jak i profesjonaliści na jednej scenie wspólnie chwaliliśmy nowonarodzoną Dziecinę! To było piękne!”

GRAMY DLA ORKIESTRY
26 Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy Turniej Badmintona Amatorów
Kołobrzeg 14 stycznia 2017


ORGANIZATOR:
Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Kołobrzegu.
Pracownia Rekreacyjno-Sportowa „eMKa”
Ognisko Pracy Pozaszkolnej w Kołobrzegu.
Polskie Stowarzyszenie na Rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną
Koło w Kołobrzegu

Celem organizacji turnieju jest wsparcie zbiórki pieniędzy 26 Finału WOŚP.
Dochód z wpisowego oraz ze sprzedaży losów w całości przekazany zostanie Organizatorom 26 FINAŁU WOŚP.

REGULAMIN TURNIEJU:

TERMIN I MIEJSCE TURNIEJU:
14 stycznia 2018
Sala Ogniska Pracy Pozaszkolnej ( pięć  kortów)
78-100 Kołobrzeg ul. Mazowiecka 1
Korty udostępnione będą od godz. 8.00

Ramy turnieju - 14.01.2018 (niedziela) od godz. 9.00
godz.   8.00 – 8.40 zapisy zawodników do turnieju
godz.   9.00 – rozpoczęcie turnieju w grach pojedynczych
godz. 11.00 – rozpoczęcie turnieju  w grach podwójnych  
godz. 17.00 – losowanie nagród

TERMIN ZGŁOSZEŃ:
Termin zgłoszenia mija w dniu turnieju: 14.01.2018 (niedziela) o godz. 8.40
Zgłoszenia można nadsyłać wcześniej na adres info@prs.kolobrzeg.pl
sms na numer 608 331 363
W zgłoszeniu należy wskazać grę lub gry, w których chce wystąpić zawodnik oraz partnera, z którym zamierza wystąpić, jeśli zgłasza się do gier podwójnych.
W zgłoszeniu należy podać dane zawarte w poniżej umieszczonym formularzu.
UWAGA! Poszczególne kategorie będą rozpoczynały się systematycznie w ciągu trwania turnieju

KATEGORIE:
I - gra pojedyncza kobiet,
1. gra pojedyncza kobiet OPEN
2. gra pojedyncza kobiet do 25
3. gra pojedyncza kobiet do 25 +
4. gra pojedyncza kobiet 35 +
5. gra pojedyncza kobiet 45+
6. gra pojedyncza kobiet 55+
II - gra pojedyncza mężczyzn,
1. gra pojedyncza mężczyzn OPEN
2. gra pojedyncza mężczyzn do 16
3. gra pojedyncza mężczyzn 16 +
4. gra pojedyncza mężczyzn 25+
5. gra pojedyncza mężczyzn 35+
6. gra pojedyncza mężczyzn 45+
7. gra pojedyncza mężczyzn 55+
8. gra pojedyncza mężczyzn 60+
III - gra podwójna kobiet,
1. gra podwójna kobiet OPEN
2. gra podwójna kobiet do 45
3. gra podwójna kobiet 45+
IV - gra podwójna mężczyzn,
1. gra podwójna mężczyzn OPEN
2. gra podwójna mężczyzn do 45
3. gra podwójna mężczyzn 45+
V - gra podwójna mieszana
1. gra podwójna mieszana OPEN
2. gra podwójna mieszanado 45
3. gra podwójna mieszana  45+

PRAWO GRY w TURNIEJU AMATORÓW:
W zawodach mogą grać jedynie zawodnicy, którzy od dnia 1.09.2013 roku nie byli klasyfikowani w rankingu Polskiego Związku Badmintona i nie widnieją w dniu turnieju w ewidencji zawodników Polskiego Związku Badmintona.
Nie dotyczy kategorii OPEN
Zawodnik/czka starszy/a może grać w kategorii młodszej.
Zawodnik /czka może grać maksimum w trzech rodzajach gier.

VI – RADOSNY AMATOR:
1. gra pojedyncza kobiet do 40 lat
2. gra pojedyncza kobiet 40+
3. gra pojedyncza mężczyzn do 45 lat
4. gra pojedyncza mężczyzn 45+
W tej kategorii mogą grać jedynie zawodnicy, którzy rozpoczęli przygodę z badmintonem  po 1.09.2015 roku  i nie brali udziału w turnieju badmintona.

SYSTEM ROZGRYWEK:

- zostanie ustalony przez organizatora po zamknięciu listy zgłoszeń i będzie zapewniał zawodnikowi rozegranie minimum dwóch gier w każdej kategorii, do której został zgłoszony
- aby dana kategoria była rozgrywana musi być zgłoszonych do niej min. 4 zawodników lub 3 pary
- spotkania rozgrywane będą według systemu do 2 wygranych setów, granych do 21 pkt. Przy bardzo dużej ilości zgłoszeń organizator może zmienić system rozgrywania meczy do 15 pkt.

LOTKI:
- lotki syntetyczne zapewnia organizator. Istnieje możliwość grania własnymi lotkami piórowymi. W przypadku zgłoszenia chęci grania lotką piórową, zawodnik zgłaszający zobowiązany jest do zapewnienia odpowiedniej ilości lotek do rozegrania pojedynku.

INNE:
- Organizator zapewnia ciepły napój (kawa, herbata), ciasto, ciepły posiłek, wodę mineralna do wyczerpania zasobów.

NAGRODY:
• za miejsca 1-3 medale i dyplomy

OPŁATA STARTOWA:

• 30,00 PLN od osoby za grę w kategorii pojedynczej
• 20,00 PLN od osoby za grę kategorii podwójnej
• 10,00 PLN od dzieci i młodzieży do lat 16
Opłatę startową należy dokonać u organizatora w trakcie turnieju.

POSTANOWIENIA KOŃCOWE:
• zawodnicy biorą udział w zawodach na własną odpowiedzialność,
• uczestnicy ubezpieczają się we własnym zakresie,
• organizator nie ponosi odpowiedzialności za ewentualne przykre zdarzenia losowe, powstałe w drodze na zawody, na zawodach i w trakcie powrotu z zawodów,
• organizator nie odpowiada za rzeczy pozostawione bez opieki,
• uczestnicy turnieju wyrażają zgodę na publikację swojego wizerunku na zdjęciach i filmach dokumentujących przebieg imprezy, które mogą zostać zamieszczone na stronach internetowych patronów medialnych, sponsorów, partnerów, patronów i organizatorów turnieju.
• obowiązkowy jest strój zamienny sportowy dedykowany do gry na halach sportowych (buty, spodenki, koszulka),
• organizator zastrzega sobie prawo do interpretacji regulaminu oraz do wprowadzania zmian, które zostaną podane do wiadomości w dniu zawodów.

Kontakt: Mirosław Kabaciński
e-mail: info@prs.kolobrzeg.pl, Tel. Kom 608 331 363


FORMULARZ ZGŁOSZENIA
UWAGA ! Dokonując zgłoszenia akceptuję Regulamin Turnieju.
1. Imię i nazwisko zawodnika: _________________________________
2. Data urodzenia: _________________________________
3. Miasto: _________________________________
4. Telefon kontaktowy: _________________________________
5. Kategorie:
• gra pojedyncza .............. kategoria ........
• gra podwójna ............... OPEN
- debel mężczyzn (partner____________________________________):
- debel kobiet (partnerka _____________________________________):
- mixt (partner lub partnerka __________________________________):
- w miejsce kropek wpisujemy płeć oraz numer grupy
- jeśli nie mamy partnera lub partnerki, a chcemy grać to wpisujemy (szukam).

Mikołajkowa Zabawa w OPP

W dniu 19.12.2017 r. w hali Ogniska Pracy Pozaszkolnej odbyły się pierwsze Świąteczne Igrzyska Sportowe zorganizowane przez klub siatkarski UKS OPP Powiat Kołobrzeski, Szkołę Podstawową nr 1w Kołobrzegu, oraz Ognisko Pracy Pozaszkolnej.  Igrzyska zostały podzielone na dwie części. Od samego rana w zabawie udział brali uczniowie klas trzecich wraz ze swoimi wychowawczyniami ze Szkół Podstawowych nr 3, 5, 6 i 8. Eksplozja niekończących się uśmiechów i okrzyków radości związanej ze sportową rywalizacją z Mikołajem w tle trwała przez prawie dwie godziny! Rozgrzewkę dla niemal 100 osób przeprowadziły Śnieżynki - zawodniczki UKS OPP Powiat Kołobrzeski i uczennice Szkoły Podstawowej nr 1 w Kołobrzegu. Następnie dzieci między innymi przeciągały świąteczne sanie ze Śnieżynkami, ścigały się przenosząc przez tor przeszkód worki Mikołaja z prezentami i zmagały się z najróżniejszymi zadaniami siatkarskimi. W zabawach wykorzystano sprzęt zakupiony dzięki wsparciu finansowemu pozyskanemu z programu Ministerstwa Sportu i Turystyki  „Klub”. Na co dzień sprzęt ten jest wykorzystywany w treningach wszystkich grup wiekowych uczęszczających na zajęcia UKS OPP Powiat Kołobrzeski. Każdy uczestnik zawodów otrzymał pamiątkowy dyplom oraz świąteczny upominek.
Druga odsłona świątecznych zmagań sportowych skierowana była do uczennic klas IV, V i VI szkół podstawowych. W rywalizacji uczestniczyły Szkoły Podstawowe nr 5, 6, 8 i Morska Kraina. Niemal 50 dziewcząt walczyło w siatkarskich „singlach” o jak najlepsze lokaty. Dla niektórych była to pierwsza styczność z emocjami towarzyszącymi sportowej rywalizacji, dla innych, trenujących w klubie UKS OPP Powiat Kołobrzeski, jedynie kolejny etap przygotowań do startów w rozgrywkach ligowych. Najlepsze z nich otrzymały pamiątkowe koszulki, ale podobnie, jak w przypadku najmłodszych, nikt nie wyszedł z Igrzysk bez świątecznego upominku.
Klasyfikacja końcowa niech pozostanie w gronie organizatorów i uczestników. Tu należy nadmienić, że wszyscy zostali zwycięzcami! Duch uczciwej, sportowej rywalizacji, pozytywne emocje, miliony uśmiechów i cała hala wypełniona entuzjastycznymi okrzykami dzieci - to według Szkoły Podstawowej nr 1 w Kołobrzegu i klubu UKS OPP Powiat Kołobrzeski idealny przepis na przygotowanie do tegorocznych Świąt Bożego Narodzenia.

Ogromne podziękowania dla nauczycieli którzy zorganizowali miłą zabawę:
Krzysztof Ośliślok
, Robert Szpak, Mariusz Rzeszotek, Edyta Haponiuk, Renata Litwinowicz

MIKOŁAJKOWY SZACH I MAT


W dniu 10 grudnia sekcja szachowa „NEPTUN” UKS OPP POWIAT KOŁOBRZESKI zorganizowała Turniej Mikołajkowy w szachach aktywnych. W turnieju wystartowało 29 zawodników z Kołobrzegu i Powiatu Kołobrzeskiego,  a także ze Szczecina, Koszalina, Prudnika, Karlina i Trzebiatowa. W kategorii open zwyciężyła Aleksandra Trembowiecka – Wysota z Koszalina, przed Robertem Ziębą reprezentantem Prudnika i Janem Ciesielskim z UKS OPP Kołobrzeg. W kategorii do lat 10 zwyciężyła Hanna Byszewska UKS OPP Kołobrzeg. Natomiast w kategorii do lat 14 zwyciężczynią okazała się Jagoda Bieńko reprezentantka AKSz HETMAN – Politechnika Koszalińska. Najstarszym zawodnikiem turnieju był pan Helmut Borkowski – 74 lata zaś najmłodszym uczestnikiem sześciu letni Oliwier Zieliński z UKS OPP. Zgodnie z turniejową tradycją nagrody rzeczowe oraz słodycze wręczał w asyście Śnieżynek turniejowy Mikołaj. Dobry duchem turnieju był niestrudzony propagator szachów w naszym regionie instruktor UKS OPP pan Leon Bręgoszewski.


 
 

Zwycięstwo  i Awans Siatkarzy UKS OPP Powiat Kołobrzeski.
5 miejsce w II lidze!Podopieczni trenerów Leszka Kowalewskiego i Waldemara Pankiewicza zaczęli od przegranego seta w wyjazdowym meczu z Dragon Dobre. To jednak zmobilizowało tylko Kołobrzeżan i już w kolejnych setach od początku do końca kontrolowali grę. Dobry blok, odbiór i atak zapewnił zwycięstwo w całym meczu 3 : 1 /18:25,25:14,25:20,25:19/.
Kołobrzeżanie wystąpili w składzie : Jędrzej Śląski ( kapitan) Adrian Bartnik, Sławomir Pyta, Jarosław Pankiewicz, Łukasz Grot, Damian Markiewicz, Krzysztof  Zapaśnik , Konrad Paśnik , Maciej Zabłocki , Jakub Gałka (libero) Szymon Markowski(libero).
Za tydzień ostatni mecz na wyjeździe w tym roku z LUKS „Wilki” Wilczyn.


Świątecznie w Ognisku Pracy Pozaszkolnej


W sobotnie przedpołudnie 9 grudnia w siedzibie OPP doszło do niezwykłego przedświąteczno-mikołajkowego spotkania. Sekcja plastyczna zaprosiła wychowanków Ogniska wraz z rodzicami do konkursowych działań artystycznych. Mamusie i tatusiowie, babcie i dziadkowie - zasiedli wraz z dziećmi do stołów, aby przy dźwiękach kolęd i świątecznych piosenek oddać się radosnej twórczości. Zapach farb i klejów mieszał się z aromatem świerkowych gałązek i wonią smacznych wypieków, przygotowanych w domach wychowanków. Brokat migotał na stołach, włosach, ubraniach i uśmiechniętych buźkach, wszyscy przez trzy godziny mogliśmy doświadczyć odrobiny radosnego przedświątecznego bałaganu. Powstały cudnej piękności świąteczne ozdoby, kartki i stroiki. Na koniec jury oznajmiło wyniki konkursu, podkreślając, że wszystkie wykonane dzieła lśniły blaskiem urody i pomysłowości.
Drobne upominki otrzymali wszyscy uczestnicy konkursu ufundowane ze środków w ramach promocji powiatu kołobrzeskiego.


ZAPRASZAMY NA MECZ


Serdecznie zapraszamy kibiców na mecz ligi wojewódzkiej kadetek pomiędzy UKS OPP Powiat Kołobrzeski – GTS Plas Gryfice który odbędzie się w dniu 16.12.2017r ( sobota ). Mecz odbędzie się o godzinie 10:00  w Hali Sportowej Ogniska Pracy Pozaszkolnej przy ulicy Mazowieckiej 1 w Kołobrzegu.

Artyści z Ogniska na Gali w Kuratorium Oświaty


W dniu 1grudnia w Koszalinie odbyła się uroczysta gala wręczenia Stypendium Prezesa Rady Ministrów dla najzdolniejszych uczniów szkół średnich za osiągnięcia w nauce w roku szkolnym 2016/2017.  Stypendia przyznano 66 Stypendystom z powiatów: białogardzkiego, drawskiego, kołobrzeskiego, sławieńskiego, szczecineckiego, świdwińskiego, wałeckiego, miasta i powiatu koszalińskiego.

Uroczystą galę uświetniły występy młodzieży sekcji artystycznych  Ogniska Pracy Pozaszkolnej w Kołobrzegu.
Na wysokim poziomie wykonane piosenki, taniec oraz wyrecytowany fragment książki, nadały uroczystej imprezie dodatkowego blasku.
Swoje umiejętności artystyczne zaprezentowały:
- Jaśmina Wenta, Julia Pawlak, Weronika Grzyb – wokalistki,  podopieczne
Edyty Tetery
- Roksana Testa – tancerka, podopieczna Marty Herbowskiej
- Lawinia Zawartowska – recytatorka, podopieczna Wojciecha Czapiewskiego.

Mistrzostwa Świata Seniorów w Szachach.


Instruktor sekcji szachowej Ogniska Pracy Pozaszkolnej - Leon Bręgoszewski uczestniczył w finale Mistrzostw Świata Seniorów + 50 i + 65 lat  w Szachach, które odbyły się w dniach 6 - 19 11 2017 roku w Acqui Terme  - Włochy. Kołobrzeżanin stoczył boje w kategorii + 65 i mimo niekomfortowych warunków jakie stworzyli gospodarze naszemu reprezentantowi udało się rozegrać kilka dobrych partii. W pierwszej rundzie zremisował z mistrzem międzynarodowym z Francji co zwiększyło nadzieje na kolejne zwycięskie partie z innymi zawodnikami,  jednak nie było łatwo i w ogólnej kwalifikacji na 174 zawodników, którzy wystartowali pan Leon zajął 146 miejsce.
W czasie trwania zawodów rozegrano dwa turnieje błyskawiczne 3'2" na zawodnika oraz 5' na zawodnika . W obu turniejach nasz reprezentant wywalczył I miejsce do rankingu 1800 oraz 42 miejsce w klasyfikacji ogólnej.

Gratulacje i życzymy dalszych sukcesów własnych i wychowanków sekcji szachowej UKS OPP „Neptun” Kołobrzeg !

Zwycięstwo po przeprawie .

Zwycięstwem  3:2 zakończył się wyjazdowy mecz rozegrany w dniu 25 11 2017roku z SMS Police .
Już pierwsza odsłona tego meczu zapowiadała duże emocje . Gra toczyła się punkt  za  punkt  i zadecydowała końcówka seta w której lepsi okazali się zawodnicy z Kołobrzegu wygrywając 26:24 . Kolejne dwie partie to seria błędów kołobrzeżan w polu zagrywki i niecelne ataki w konsekwencji zwycięstwa SMS Police 25:20 i 25:20. Czwarty set to zmiana taktyki zagrywki oraz bardzo dobra gra blokiem i zwycięstwo  25:22. Set decydujący to prosta pewna gra zagrywka -blok i wygrana 15:10 . Skład UKS OPP Powiat Kołobrzeski : Jędrzej Śląski (kapitan) Adrian Bartnik , Sławomir Pyta , Damian Markiewicz, Jarosław Pankiewicz, Łukasz Grot , Krzysztof Zapaśnik , Adam Oleszuk , Konrad Paśnik , Maciej Zabłocki , Szymon Markowski (libero I ) Dorian Kowalczyk (libero II) , trenerzy : Waldemar Pankiewicz , Leszek Kowalewski


Zapraszamy wszystkich kibiców na kolejny mecz II ligi mężczyzn, który odbędzie się w dniu 2 grudnia 2017 roku o godz 15 00 w hali sportowej w Rymaniu przy ul Szkolnej

 
 

Turniej Szachowy o Puchar Starosty Kołobrzeskiego


W niedzielę 26.11.2017r. odbył się cyklicznie organizowany przez Ognisko Pracy Pozaszkolnej, oraz UKS OPP Powiat Kołobrzeski sekcję szachową „Neptun” - Turniej Szachowy o Puchar Starosty Kołobrzeskiego. Turniej w którym walczyło 31 zawodników, rozegrany został systemem szwajcarskim 9 rund po 13’ + 3” minuty na zawodnika. Wszyscy uczestnicy otrzymali nagrody ufundowane ze środków w ramach promocji Powiatu Kołobrzeskiego, które wręczał osobiście Starosta Kołobrzeski - Pan Tomasz Tamborski.
Klasyfikacja końcowa:
W Kategorii open zwyciężył Grzesik Gracjan - 12 letni zawodnik z klubu AKSz Hetman-Politechnika Koszalińska Koszalin – 8.5 pkt.
- II miejsce zajął Styliński Piotr   UKS OPP Powiat Kołobrzeski  
     „Neptun” Kołobrzeg – 7 pkt.
- III Ciesielski Jan UKS OPP Powiat Kołobrzeski „Neptun” Kołobrzeg
     – 6.5 pkt.
- IV miejsce Kupiak Sylwester z Kołobrzegu – 6 pkt.
- V miejsce Kosowski Paweł KSz „Gryf Szczecin”
- VI miejsce Majewski Krzysztof AKSz Hetman Politechnika
   Koszalińska – 5.5 pkt.
W kategorii do lat 14 zwyciężył Majewski Krzysztof AKSz Hetman
    Politechnika Koszalińska – 5.5 pkt.
W kategorii do lat 10 zwyciężyła Grzesik Nikola z AKSz Hetman
    Politechnika Koszalińska – 5.5 pkt.

II miejsce Byszewska Hanna UKS OPP Powiat Kołobrzeski „Neptun”
     Kołobrzeg 4.5 pkt
W kategorii do lat 8 zwyciężył Kaczkowski Wojciech UKS OPP Powiat  
    Kołobrzeski „Neptun” Kołobrzeg – 4 pkt.
Wyróżnienie otrzymał także najmłodszy 6 letni zawodnik UKS OPP Powiat Kołobrzeski „Neptun” Kołobrzeg - Zieliński Oliwier.

Gratulujemy !

Nasi wychowankowie zostali zaproszeni do współtworzenia wzruszającej uroczystości, która odbyła się 17 listopada w sali koncertowej kołobrzeskiego Ratusza - Zaduszek z Pionierami. Licznie zgromadzonym widzom, wśród których było wielu tych, co pamiętali trudne lata powojennej odbudowy naszego miasta, przedstawiony został program, na który składały się elementy dokumentalne (m.in. film, prezentacja fotograficzna, wizyta w muzeum "Patria Colbergiensis") oraz artystyczne. Dominika i Kacper z sekcji recytatorskiej, z pomocą instruktora Wojciecha Czaplewskiego, zaprezentowali występ recytatorski, składający się z wierszy Beaty Obertyńskiej i Zbigniewa Herberta.

 
 

Awans Młodziczek


W minioną sobotę w hali Ogniska Pracy Pozaszkolnej odbył się pierwszy turniej w ramach wojewódzkiej ligi młodziczek. Do ligi zgłosiło się 15 zespołów i po rozegraniu turniejów eliminacyjnych zostały przydzielone do pięciu grup ligowych. Nasze dziewczęta zajmując drugie miejsce w turnieju eliminacyjnym w Szczecinie zainaugurowały rozgrywki w drugiej lidze będąc gospodyniami turnieju. Inauguracja przed własną publicznością okazała się bardzo udana, zawodniczki UKS OPP Powiat Kołobrzeski rozegrały dwa mecze i oba zakończyły na swoją korzyść. Pierwszy mecz zakończył się wygraną 2-0 z zespołem z Koszalina, natomiast drugi 2-1 z zespołem z Wałcza. Tym samym podopieczne Krzysztofa Ośliślok oraz Piotra Bogdanowicza wygrały cały turniej i awansowały do 1 ligi, gdzie za dwa tygodnie zagrają w Goleniowie z gospodyniami i zawodniczkami z Pomorzanek Szczecin. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów naszym młodziczkom.

Najmłodsze Siatkarki Walczyły w Wałczu


W dniach 10-12 listopada 2017r. najmłodsze siatkarki UKS OPP Powiat Kołobrzeski - podopieczne trenera Piotra Bogdanowicza, wzięły udział w VII Ogólnopolskim Turnieju Mini Piłki Siatkowej Dziewcząt i Chłopców w kategorii „trójek" w Wałczu. W turnieju wystartowały łącznie 54 zespoły (30 w kat dziewcząt i 24 w kat. chłopców).  Nasze dwie drużyny dziewcząt biorące udział w zawodach  rozegrały łącznie 37 spotkań (19. w gr eliminacyjnej i 18. w gr finałowej). Pierwszy nasz zespół w składzie Andrysiak Kornelia, Wiktoria Greczyńska i Ewa Dzwolak na 15 rozegranych meczy wygrały 11spotkań. Były to bardzo wyrównane mecze i warto zaznaczyć, że kołobrzeżanki starły się dwukrotnie z zespołem UKS Victoria Lubowidz [5 miejsce na Misztrzostwach Polski Kinder+ Sport], przegrywając pierwsze spotkanie na przewagi 15-17, a w drugim meczu już lepsze okazały się dziewczęta z Lubowidz. Również dwukrotnie rozegrały mecze z SP 18 Koszalin, gdzie w rundzie eliminacyjnej przegrały na przewagi, a w rundzie finałowej już wyraźnie pokonały swoje rywalki. Ponadto zacięty pojedynek w rudnie finałowej nawiązały z zespołem UKS Jasieniak Gdańsk [brązowy medalista MP Kinder+ Sport],  któremu ostatecznie uległy niewielką różnicą punktów. Drugi zespół w składzie: Indycka Magdalena, Aleksandra Strojna, Furman Marcelina i Ada Kowaluk nie wypadły już tak dobrze jednak zawody były dla nich dobrym elementem szkoleniowym i dla większości dziewcząt pierwszym sprawdzianem ich umiejętności podczas zawodów. Niewątpliwym wydarzeniem podnoszącym rangę wydarzenia był udział Pani Małgorzaty Glinki, która dopingowała uczestników turnieju, jak też wręczała nagrody, medale, dyplomy i puchary.


Ostateczna klasyfikacja - grupa finałowa w kat. dziewcząt:

1. UKS Jasieniak Gdańsk
2. UKS VICTORIA LUBOWIDZ
3. UKS OPP Kołobrzeg
4. SP 18 Koszalin
5 ABL Piła
6. UKS Libero Banie
7. UKS „Dwójka” Milicz
8. UKS Kasztanek Szczecin
9. UKS „Dwójka” Milicz II zespół
10. UKS Volley Wałcz


Gratulujemy !

Wychowankowie Sekcji filozoficzno-recytatorskiej wzięli udział w prestiżowym ogólnopolskim Jesiennym Turnieju Recytatorskim "Romantycznie" w Szczecinie. Czterodniowe (9 - 12 listopada) spotkanie najlepszych recytatorów z całej Polski obfitowało w wydarzenia - prócz zmagań turniejowych odbyły się spektakle, koncerty, warsztaty i konsultacje indywidualne ze świetnymi aktorami (m.in. Wiesławem Komasą, Dorotą Landowską i Ziutą Zającówną). Instruktor sekcji wraz z trojgiem wychowanków wrócili do Kołobrzegu bogatsi w doświadczenia, umiejętności - i przyjaźnie z pasjonatami sztuki słowa. (Zdjęcia: Klub Delta, Miejski Ośrodek Kultury Szczeci)

Zwycięstwo po ciężkiej przeprawie !


Drugoligowcy UKS OPP Powiat Kołobrzeski w miniony weekend pokonali na własnym parkiecie czwartą drużynę tabeli rozgrywek II ligi - SMS Police w stosunku 3:2. Pierwszy set to mało błędów własnych, pewna zagrywka i pewna wygrana. Drugi set przebiegał w pierwszej fazie podobnie do pierwszego jednak w miarę trwania pojawiły się błędy szczególnie w polu zagrywki, 8 błędów w tym elemencie pozwoliło gościom zdobyć 23 punkty. Trzeci set do dalsze rozprężenie i dużo błędów własnych. Początek 4 seta to bardzo dobra gra gości  , w połowie seta gospodarze zerwali się do odrabiania strat i doprowadzili do wyniku po 24, jednak w końcówce szczęście uśmiechnęło się do gości i to oni doprowadzili do wyrównania w setach 2:2. Piąty set to nerwowa gra i przewaga gości decydujące okazały się zmiany dokonane prze trenerów UKS OPP Powiat Kołobrzeski . Pierwsza to przy wyniku 6:10 wejście w pole zagrywki Sławomira Pyty który znakomitą serią serwisów doprowadziła do prowadzenia 11:10 ,kolejna podwójna zmiana i wejście na pozycję rozgrywającego Adama Oleszuka i atakującego Konrada Paśnika przyniosła 3 punktową zdobycz i kołobrzeżanie mogli się cieszyć zwycięstwem 3:2 (25:19,25:23,19:25,25:27,15:12)
Skład UKS OPP Powiat Kołobrzeski kapitan Jędrzej Śląski, Jarosław Pankiewicz, Łukasz Grot , Damian Markiewicz, Sławomir Pyta, Adrian Bartnik, Krzysztof Zapaśnik, Adam Oleszuk, Konrad Paśnik , Tomasz Kwaśniewski, Mateusz Kopczyński oraz na pozycji libero Jakub Gałka i Szymon Markowski , trenerzy Waldemar Pankiewicz i Leszek Kowalewski
Najbliższy mecz wyjazdowy do Nakła 18 listopada.


 
 

„Skolwińskie przeboje” w Szczecinie


W sobotę 4 listopada odbył się finał XIII Wojewódzkiego konkursu piosenki polskiej „Skolwińskie przeboje” w Szczecinie. W kategorii wiekowej 16-18 lat I miejsce zdobyła nasza podopieczna Weronika Grzyb.


Serdecznie gratulujemy!


Wychowankowie OPP wzięli udział w 12 edycji Patriotycznego Konkursu Recytatorskiego i Piosenki Patriotycznej "Odcienie Ojczyzny 2017". Miło nam powiadomić , że Lawinia Zawartowska zdobyła tytuł laureatki w kategorii klas IV - VI, laureatami w kategorii gimnazjalnej zostali Iga Szukalska i Kacper Pierzak, a Ada Grabowska została wyróżniona w kategorii licealnej.


Gratulujemy!

Zaśpiewać ojczyźnie


21 października odbył się I Diecezjalny przegląd pieśni patriotycznej „Pieśń dla mojej ojczyzny” w Białogardzie. W konkursie wzięło udział około stu wykonawców: solo, w duetach i zespołach. Serca jurorów podbiła nasz podopieczna Jaśmina Wenta, która piosenką „W listopadzie” wyśpiewała główną nagrodę i jako jedyna będzie reprezentowała Diecezję Koszalińsko-Kołobrzeską na
Zamku Królewskim w Warszawie. Koncert będzie transmitowany przez TVP.

Serdecznie gratulujemy!

Nie pij - ćwicz! Na swoje siły licz!

            
W dniu 26.10.2017 w Hali Ogniska Pracy Pozaszkolnej w Kołobrzegu odbyły się zawody podsumowujące cykl zajęć realizowanych w ramach Miejskiego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych ,,Pić albo być - wypoczywam, uczę się, tworzę". Grupa chłopców kołobrzeskich szkół gimnazjalnych i licealnych dwukrotnie uczestniczyła w zajęciach mających na celu przybliżenie techniki podstawowych ćwiczeń siłowych przy użyciu odważników kettlebells. Podczas trzeciego terminu instruktorzy - Robert Szpak i Stefan Rebelski przygotowali kilka ćwiczeń indywidualnych do wykonania przez uczniów na czas, sprawdzających ich możliwości siłowe i wydolnościowe. Wiele znanych ćwiczeń wykonywanych na czas, takich jak: „spacer farmera”, przeciąganie wózka z ciężarami, podciąganie na drążku, wyciskanie sztangi leżąc, wypychanie piłki lekarskiej - pozwoliły wyłonić najbardziej wszechstronnie wysportowanego ucznia. Najlepszym uczestnikiem projektu okazał się zostać Jakub Jasiński - uczeń Gimnazjum nr 1 w Kołobrzegu. Tuż za nim plasował się Adrian Wiśniewski ( Gimnazjum nr 3 ) oraz Malkolm Pletty ( również Gimnazjum nr 1 ). Najlepszych trzech uczestników otrzymało pamiątkowe statuetki i dyplomy, oraz dodatkowo ze środków w ramach realizacji projektu zakupiono sprzęt do siłowni.
Możliwość aktywnego spędzania czasu wolnego, zainteresowanie młodych ludzi uprawianiem sportu jest alternatywą na nudę, czyhające zagrożenia i pokusy współczesnego świata.
Ognisko Pracy Pozaszkolnej zaprasza dzieci i młodzież na zajęcia do Placówki.


Maraton Najmłodszych Siatkarek


W dniach 27 – 29.10.2017 w Szkole Podstawowej Nr 6 w Kołobrzegu odbył się XII OGÓLNOPOLSKI TURNIEJ MINI PIŁKI SIATKOWEJ DZIEWCZĄT w kat. CZWÓRKI. W turnieju udział wzięły udział 24 drużyny z całej Polski - m.in. BRĄZOWY MEDALISTA Z MISTRZOSTW POLSKI – MKS Dwójka Zawiercie, MUKS Pasek Będzin [8 m-ce]. Ponadto, swoją obecnością zaszczyciły takie kluby jak: MKS Nowy Dwór Mazowiecki, UKS „TRÓJKA” Sulechów, ENERGA Gedania Gdańsk, KS BAS Białystok, LKS Wrzos Międzyborów, MUKS 13 Radom, SP 53 Poznań, SP 18 Koszalin, UKS Esperanto Warszawa, UKS „Zatoka 95” Puck, UKS „Dwójka” Milicz, UKS Wilki Chwaszczyno, UKS Barnim Goleniów. Do Kołobrzegu zjechało łącznie 150 osób, tj. 125 zawodniczek, 30 trenerów, opiekunów z kierowcami.W sobotę po zakończonej rundzie eliminacyjnej, uczestnicy turnieju mogli zregenerować organizm korzystając nieodpłatnie z Aquaparku Milenium – MOSiR Kołobrzeg. Tego dnia również został przygotowany mini konkurs  „Jantar Champion – Zagrywka Mistrza”. Udział wzięły 24 zawodniczki [po jednej z zespołu]. Zadanie polegało na celnym wykonaniu zagrywki, tj. trafieniu piłką w rozstawione na drugiej stronie boiska butelki wody mineralnej „Jantar”. Dawkę emocji podwyższała nagroda ufundowana przez Wody Mineralne Jantar, którą wywalczyły 3 najlepsze zawodniczki - zostały obdarowane torbami sportowymi JANTAR CHAMPION wypełnionymi  po brzegi butelkami wody mineralnej. Koniec sobotniego wieczoru uświetniła wspólna zabawa taneczna przy muzyce prowadzonej przez instruktora tańca „ ZUMBA”   Karinę Dmyterko.

ORGANIZATORZY TURNIEJU:
Piotr Bogdanowicz /koordynator turnieju/
Robert Szpak
Beata Dąbrowska,
Dariusz Cholka,
Joanna Skicińska,
Barbara Rosińska,
Magdalena Jarnicka.

Dziękujemy za zaangażowanie i pomoc dyrektorów - Andrzeja Haraja oraz Mieczysława Szpaka, bez których ten turniej by nie zaistniał w takiej formie i oprawie.Słowa podziękowania należą się władzom wojewódzkim i samorządowym: Pani Annie Mieczkowskiej – Członka Zarządu Urzędu Marszałkowskiego, Tomasz Tamborski – Starosty Kołobrzeskiego, Janusz Gromek – Prezydent Kołobrzegu, , Dyr. Andrzej Haraj i Dyr. Mieczysław Szpak. Na uroczystym zakończeniu dyplomy i  nagrody rzeczowe wręczał Tomasz Tamborski - Starosta Kołobrzeski wraz z Mieczysławem Szpakiem.

KLASYFIKACJA KOŃCOWA
1 MKS „DWÓJKA” ZAWIERCIE I
2 MUKS PASEK BĘDZIN I
3 MKS NOWY DWÓR MAZOWIECKI
4 UKS „TRÓJKA” Sulechów II
5 ENERGA GEDANIA GDAŃSK
6 UKS OPP POWIAT KOŁOBRZESKI I
7 KS BAS BIAŁYSTOK I
8 MUKS PASEK BEDZIN II
9 LKS WRZOS MIĘDZYBORÓW
10 UKS "TRÓJKA" SULECHÓW I
11 MUKS 13 RADOM
12 KS BAS BIAŁYSTOK II
13 SP 53 POZNAŃ I
14 SP 18 KOSZALIN
15 MKS "DWÓJKA" ZAWIERCIE II
16 SP 53 POZNAŃ II
17 UKS OPP POWIAT KOŁOBRZESKI II
18 UKS ESPERANTO WARSZAWA
19 UKS "Zatoka 95" PUCK I
20 UKS "DWÓJKA" MILICZ

21 UKS WILKI CHWASZCZYNO II
22 UKS BARNIM GOLENIÓW
23 UKS WILKI CHWASZCZYNO I
24 UKS ,,Zatoka 95" PUCK

Turniej nie mógłby się odbyć bez wsparcia sponsorów, a także bez pomocy ze strony rodziców zawodniczek, którym to bardzo dziękuję. Wielkie podziękowania dla sponsorów głównych: Organizacji Producentów Ryb BAŁTYK – Marcin Mojsiewicz, POLO Market. Wielkie podziękowania za wsparcie turnieju dla: Urzędu Marszałkowskiego – Anna Mieczkowska, Starostwa Powiatowego – Tomasz Tamborski, Fundacji Polskiej Siatkówki – Agnieszka Cyran, MOSiR Kołobrzeg – Milenium, JANTAR  Wody Mineralne. PEK – Stacja Paliw & Motel, BARKAS Maxymilian Hotel, Restauracja Barka, Sklep Sportowy Jerzy Pletty, Diva Hotel, Aquarius Hotel, Grill House Wichłacz, AZ Grawer, Patron medialny: Gazeta KołobrzeskaZapraszamy serdecznie wszystkich kibiców na mecz drugiej ligi piłki siatkowej mężczyzn pomiędzy UKS OPP Powiat Kołobrzeski - KS Stal Grudziądz, który odbędzie się 04.11.2017 o godzinie 16:00 w hali sportowej SP nr 6   ul Poznańska 9 w Kołobrzegu.

SUKCESY SWAN DANCE NA V OGÓLNOPOLSKIM TURNIEJU „MISTRZ TAŃCA” 2017 W ŁEBIE


W dniu 21.10.2017r. odbył się V Ogólnopolski Turniej  „MISTRZ TAŃCA” 2017 w Łebie. Naszą placówkę rezpezentowała SEKCJA
TAŃCA WSPÓŁCZESNEGO „SWAN DANCE”. Dziewczęta startowały w kilku kategoriach wiekowych oraz tanecznych zdobywając bardzo wysokie pozycje.

Jazz dance solo do lat 8:

Marysia Murek I miejsce
Natasza Kozak II miejsce
Weronika Lesiak III miejsce
Weronika Wajda IV miejsce


Taniec współczesny solo do lat 8:

Natasza Kozak II miejsce
Marysia Murek III miejsce
Weronika Lesiak IV miejsce


Taniec współczesny 9-11 lat

Kalina Cherezińska V miejsce
Roxana Testa VIII miejsce

Mini formacja taniec współczesny  12-15 lat – SWAN DANCE II -  III miejsce


Taniec współczesny solo 12-15 lat :

Julia Kozakiewicz VII miejsce
Klaudia Ciesak VII miejsce
Taniec współczesny powyżej 15 lat
Aleksandra Maciek IV miejsce


Jazz dance powyżej 15 lat
Aleksandra Maciak V miejsce
W I E  L K I E   G R A T U L A C J E !!!


Młodzicy Walczyli w Jastarni


    W dniach 29.09 - 01.10. 2017 r. zawodnicy klubu UKS OPP Powiat Kołobrzeski wzięli udział w XI Memoriale Szymka - turnieju piłki siatkowej rozgrywanym w Jastarni. W turnieju uczestniczyło 5 drużyn: UKS Błyskawica Szczecin, UKS Dwójka Milicz,  UKS OPP Powiat Kołobrzeski, UKS w Jastarni oraz „Drużyna Szymka”. Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe złote medale, ponieważ grali, by uczcić pamięć Szymka. Kołobrzeska drużyna Młodzików rozegrała 23 sety, które stanowiły kolejny krok w przygotowaniach do nadchodzącego sezonu ligowego.

Konkurs Piosenki o Bursztynową Nutkę Starosty Kołobrzeskiego Rozstrzygnięty


W minioną sobotę 21 października w Ognisku Pracy Pozaszkolnej w Kołobrzegu odbyła się ósma edycja konkursu piosenki „O Bursztynową Nutkę Starosty Kołobrzeskiego”. W konkursie wzięło udział 38 wokalistów i 8 zespołów wokalnych. Jury w składzie: Dariusz Dąbrowski (przewodniczący), Joanna Piotrowska, Magdalena Kondraciuk po wysłuchaniu wszystkich prezentacji w pięciu kategoriach przyznało Grand Prix, tytuły laureata, nagrody specjalne oraz wyróżnienia I i II stopnia następującym wykonawcom:
• w kategorii 7- 9 lat:
 wyróżnienie II stopnia –  Agata Wiórkiewicz, Julia Sternik
 wyróżnienie I stopnia – Maja Jedziniak, Zofia Pryć, Iga Spychalska, Hanna Mańkowska
 Laureat – Michalina Olek
• w kategorii 10 – 12 lat:

 wyróżnienie II stopnia – Emilia Kozieł, Marta Świątkowska, Agata Szuster
 wyróżnienie I stopnia -  Emma Piedplat-Wąsowicz, Weronika Pawlak, Anna Bogacz, Karolina Malec, Maja Kondzioła, Wiktoria Krzesińska, Martyna Frączak, Maria Swiątkowska, Julia Deczyńska, Nikola Duńczak
 laureat – Jaśmina Wenta
• w kategorii – 13- 15 lat:
     - wyróżnienie II stopnia – Weronika Komers, Marta Wróbel
     - wyróżnienie I stopnia –  Maja Pasternak, Adam Sieruga, Julia Truszkowska, Daria Dąbrowska,
        Marcel Górski, Maja Mackojć, Oliwia Świtlicka, Julia Siadkowska
     - laureat –  Julia Pawlak
    - Nagroda specjalna  za liryczne wykonanie piosenki – Julian Targosz
• w kategorii – 16- 18 lat:
    - wyróżnienie II stopnia – Oliwia Kądziołka
    - laureat – Weronika Grzyb
    - Nagroda specjalna za dojrzałość sceniczną – Maria Kaczyńska
• w kategorii – zespoły wokalne:
     - wyróżnienie II stopnia – „For fun”, Duet Oliwia Kądziołka i Jakub Strzelczyk
     - wyróżnienie I stopnia – „Promyczki”, „Chatterboxes”, „Motylki”, „Golden star”
     - laureat – „Midnight”

Grand Prix VIII Konkursu piosenki o „Bursztynową Nutkę Starosty Kołobrzeskiego otrzymał zespół wokalny „Fistaszki”

Nagrody, upominki oraz dyplomy pamiątkowe dla wszystkich uczestników konkursu zakupione ze środków w ramach promocji Powiatu Kołobrzeskiego wręczyła Pani Helena Rudzis-Gruchała - Wicestarosta Kołobrzeski. Dodatkowe nagrody ufundowała także Rada Rodziców Ogniska Pracy Pozaszkolnej.
Składamy serdeczne podziękowania dla Cukierni „Jagoda” Państwa Gumowskich i Piekarni Państwa Wierzbowskich za przekazanie słodkich wypieków dla uczestników konkursu, które w trakcie wyczerpującego konkursu sprawiły ogromną radość.

Miło nam zawiadomić, że wychowanek sekcji recytatorskiej OPP Kacper Pierzak został laureatem XII wojewódzkiego Turnieju Recytatorskiego Twórczości Religijnej, organizowanego 21 października br. w Centrum Kultury 105 w Koszalinie.

Aktywny Miesiąc Siatkarek z Kołobrzegu


W ostatnich trzech tygodniach zawodniczki UKS OPP Powiat Kołobrzeski w ramach przygotowań do zbliżającego się sezonu ligowego wzięły udział w dwóch Turniejach Ogólnopolskich. Pierwszy z nich odbył się w Miastku, natomiast drugi w Szczecinie. W każdym z Turniejów nasz klub reprezentowany był przez dwa zespoły, jeden w kategorii młodziczek, drugi w kategorii kadetek. Nasze dziewczęta miały okazję zmierzyć się z rówieśniczkami z całej Polski i trzeba zaznaczyć, że spisały się bardzo dobrze. Na Turnieju w Miastku rywalizowały miedzy innymi z drużynami z Gdańska, Słupska, Stężycy, Redy oraz Człuchowa , natomiast w Szczecinie z Opola, Warszawy, Kostrzynia, Zbąszynka i Gubina. W każdym z turniejów dziewczęta w ciągu trzech dni rozegrały minimum 7 spotkań, wyciągając wnioski po każdym z nich i prezentując coraz wyższy poziom sportowy. Zawody w Miastku zakończyliśmy zdobyciem drugiego miejsca w kategorii kadetek, natomiast w kategorii młodziczek dziewczęta zajęły czwarte miejsce. Indywidualne wyróżnienia otrzymały Karolina Radomska oraz Marcelina Dobrowolska, a Nikola Stachniak została najlepszą atakującą turnieju. Turniej w Szczecinie to 5 miejsce młodziczek oraz ósme kadetek i bardzo dobra postawa Nikoli Stefaniak oraz Julii Chorchos. Podopieczne Krzysztofa Ośliślok oraz Piotra Bogdanowicza w ten sposób zakończyły okres przygotowawczy do sezonu i z niecierpliwością oczekują inauguracji ligowych rozgrywek.


Kolejny sukces Jaśminy


W dniach 14-15 października odbył się Ogólnopolski festiwal piosenki dziecięcej i młodzieżowej „Piosenka na dobre i na złe” w Szczecinie. Miło nam poinformować, że podopieczna naszej sekcji muzycznej Jaśmina Wenta weszła do ścisłego grona finalistów i otrzymała wyróżnienie.
Warto również wspomnieć, że jest to kolejne docenienie talentu i umiejętności wokalnych naszej wychowanki w konkursach ogólnopolskich i wojewódzkich.
Serdecznie gratulujemy!

Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego